ZANGERSFEEST TE KL0ETINGE Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. SPORT EN SPEL. Gemengd Nieuws. bue-erd kunnen worden t-egein een prij-Si van 2 of 3 gulden. Zij die een of meer dekens noodig hebben, en tegen bovengenoemden prijs wensehen te ontvangen, kunnen zich claar- schriftelijk aanmelden onder opgave van ilomicilienummer, wijknummer, naami en 't bcnoodigde aantal. De briefjes kunnen ingeleverd worden in de witte bus (opschrift melk) onder do kap van t Politiebureau vóór Woens dag 13 Augustus. De Commissie vertrouwt, dat zij, die 't voorrecht hebben, voldoende dekens te bezitten, zich niet zullen aanmelden, op dat geholpen kunnen worden die waarlijk hulp noodig hebben. P.S. Briefjes waarop 't'Boinicilie,num mer ontbreekt, worden voorloopig ter zijde gelegd. Ofschoon het weer nu niet bepaald zomersrh kon genoemd worden, had zn-h toch Donderdagavond een groote menigte op de Markt verzameld, zoowel op het plein zelf als voor de ramen der hotels en privé-woningen, om van dè muziek der militaire kapel uit Bergen op Zoom te génieten. Over de muzikale praestaties van het corps hopen wij in ons volgend nummer een meer uitvoerig relaas van onzen specialen muzikalen verslaggever op te nemen. Red. Zondagsrust Apothekers. Zondag 11 Augustus is de apotheek van den heer v. Kalmthout geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Middelburg. Door ziekte, Spaansche griep, van verscheidene' muzikanten van het Middelburgsch muziekkorps kan bet tegen heden(Vrijdag)avond aangekondigde Molenwater-concert niet doorgaan. Zaterdagavond zal worden beslist of de Abdij-uitvoering Zondagmorgen kan plaats hebben. Middelburg. In de tweede helfl van de maand Juli zijn in deze gemeente i u g e- komen: C. Sipkes, tuinbouwkundige', 0. Vlis- singsche weg V 18, uit HaarlemP. lluijs- heer, mack. J. C. J.-lijn, Gravenstraat. I 269, N. O.-Indië; E. M. Merison, ver pleegster, Noordplein M. 292, Goes; P. Blokpoel, L. Singelstraat N 168, Kollum; J. L. C. v. d. Plank, 2e off. J. C. J.- lijn, L. St. Pieterstraat A 69, N. O.-Indië; J. H. Baan, kleermaker, Kouaansche kade G 205, Rhedem; J. li. C. Dronkers, ver pleegster, Dam Nz, 96, Rotterdam; G. v. Hengelaar, Pottenmarkt IC 411, Vlissin- gen; J. Melse, letterzetter, Vlissingsehei straat K 43, Zaandam; J. Roose, bootsman K.M.. Stijfselweg S 117, Helder; D. J. Dronkers, Vlasmarkt L 6—7, Den Haag; E. A. Eekman, wed. JA v. Tatenhave, Zusters tr. I 201, Koudekerke; P. v. Meer, landb., Turfkade II 172, Steenbergen; II. Vriéns, rijksveldwachter, Gravenstr. I 278, Clinge; P. F. Goossens, hulp-telegr., St. Janstr. H 191, Den Haag; H. Schouten, boekdr., Eigenhaardstr. P 206, Koog a. d. ZaanA. Waanders, seirgt.., Veerscha weg T 260, Rijswijk. Ve rtrokken: C. van Ieren van O 205a naar Go- rinchem; F. H. J. Peeteis, II 186a, Oost- burg, H. van Limbeek, G 117, Ellewouts- dijk; P. F. ICoops, Q 113, Dordrecht; A. Veenstra, Q 75, Heerenveen; Wed. M. M. Blankert R 174, D© Bilt; J. M. Ad'ri- aanse H 7, Termunten; A. P. Doe.kheer IC 379, Koudekerke; J. W. Hendriks, V. 150151, Rotterdam; J. Laport, K 214, Sluis; Z. C. Burke, M 292, Deni Boschj S. Lavooij, L. 154155, Gennep; L. Rank, N 49, Gorinchem; F. de Groot, P 206, Dieren, dr. Th. Dokkum, N, 7, Haarlem.' (M. Ct.) Met ingang van 1 Augustus zijn de agenten "van politie eerste klasse, J. G. Wollenherg 'en J. Lorier, benoemd respect, tot hoofdagentklerk en tot hoofdagent. Vlissingen. In de Woensdag gehouden raadsvergadering werd nog in plaats van den heer Merckens, die bedankt had voor lid van de commissie voor de reclames tegen den aanslag in den H. 0. benoemd de heer van Hal. Aangenomen werd hel, voorstel tot 't aangaan van de tijdelijke leening van f 285.000. Inzake de huizen in de Verkuijl Quak- kelaarstraat werd besloten te wachten met den houw daarvan tot zekerheid is verkregen of het steuncomité daarvoor subsidie verleent. De herziening der jaarwedden werd vastgesteld, zooals die het laatst is voor gesteld. Ook werden, aangenomen de voor stellen inzake de benoeming van den te pensioneeren gemeentiebouwineester tot adviseur in zaken de fabricage betref fende en dat om ontheffing te vragen van cle verplichting om een gymnasium op te richten. Ook werd goedgevonden éen tweeden hoofdagent van polilie-rechercheur aan te stellen. Bij de rondvraag drong de heer llensel er op aan pogingen aan te wenden om lichtlooze gezinnen bij het electrisch net te doen aansluiten en electrische straat verlichting te krijgen. Onderhandelingen met de trammaatschappij werden toege zegd, maar gewezen werd op het gebrek aan materialen. (Z.) Alhier is aangekomen het stoomschip Turbina om aan de werf de Schelde voor zieningen te ondergaan. (Z.) De heer W. A. de Jonig, gem. bouw meester, heeft tegen 1 November onislag gevraagd. (Z>). Hansweerd. Maandag zij'n een pa,ar jon gens van pl.m. 15 jaar zich zoo te bui ten gegaan aan 't gebruik van sterken drank, dal do één bewusteloos thuis ge bracht en de ander 's avonds huiten 't dorp slapend© langs den weg gevonden werd. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Het ware te wensehen, dat degene, die die jenever verstrekt heeft, eens kennis maakte met den rechter. Onder dei militairen heerSchit do Spaansche griep niet meer zoo erg als voor eenige weken, doch nu breidt ze zich' nog al uil onder de burgers. Er komen gelukkig geen ernstige gevallen voor. De ambtenaren hebben bij S. een opslagplaats van verboden waar ontdekt. Een partij zeep is in beslag genomen. Van de alhier gestationeerde kom miezen 3e klas zijn geslaagd voor 't exa men 2e kl.: A. Jeremiasse, .1. A. Banning, J. A de Hulster, A. Kole, J. F. Dijkhuis en S. v. Soest. Rilland-Bath. In de jongste raadsver gadering werd de gemeenterekenirig en de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur aangeboden. De eerste met een bedrag in ontvang groot f 41.266,40'/2 en in uitgaaf f 39.398,94, alzoo met een batig slot van f 1867,46'/2l de laatste in ontvang f 1994,92 en in uitgaaf f 1127,96, alzoo met een batig saldo van f896,96. Ook had aanbieding plaats van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur met een bedrag in ontvang en uitgaaf, groot 2031,46 met een subsidie uit de gemeentekas groot f 1000. Voor de reke ning der gemeente, voor die van liet Burgerlijk Armbestuur en voor de be grooting daarvan worden commissies benoemd om deze na te zien en in een volgende vergadering verslag uit te brengen. Ook deelde de burgemeester mc.de, dat van de Maatschappij tot Exploitatie van Spoorwegen d d 14 Mei een bericht was ontvangen omtrent de kosten van een overweg nabij het Volckerdorp. Indertijd werd B. en W. opgedragen informaties daaromtrent in te winnen. In verband met de zeer liooge som welke liet maken van een degelijken overweg van de gemeente zoude vorderen, stellen B. en W. voor aan de Maat schappij te berichten, dat de Raad heeft afgezien van het maken van bedoelden overweg. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. (Z.) Nlsse Ook in onze gemeente is de Spaansche ziekte geconstateerd. Oudelande. Ook in deze gemeente doen zich nu enkele gevallen van Spaan sche griep voor. Geneeskundige hulp werd voor de lijders ingeroepen. (Z Hoedekenskerke. Alhier doet zich het eerste geval van Spaansche giiep voor bij een militair, die met verlof is. (Z.) OvezaHd. Benoemd tot sub.-pntvahiger alhier dhr. L. N. de Jonge. Schoondijke. Donderdagmiddag is: tiis- schen Biteskens en deze gemeente een Engelscb vliegtuig geland, dat bij de lan ding in brand werd geschoten. Dei twee inzittende officieren zijn geïnterneerd. Hulst. Alhier is ook reeds de Spaansche ziekte waargenomen. In het gezin van dhr. F. zijn er 7 personen dooi' aan getast. St-lansteen. De handel in vlas, waar mede zoovele personen een goed dag loon verdienden, is met lamheid geslagen. Im voorgaande jaren was men in dez'e tijd reeds volop bezig met reepen, rooten of bleieken, thans staat alles nog in 't veld to wachten op bewerking. Het ge volg hiervan is, dat zeer vele personen thans zonder werk zitten, daar er voor den graanoogst handen te over zijn, om dat werk te verrichten1. Vele vlassers slaken' dan ook ',de ver zuchting, dat de vlashandel zich weder spoedig op de vrije markt moge bewegen. Nabij deze gemeente kwamen Donderdagnacht een 10-tal jonge Belgen over den draad. Per rijtuig naar Hulst vervoerd, vertrokken ze denzelfden dag over de Schelde. Oostburg. Het is de politie dezer dagen mogen gelukken den persoon in handen te krijgen, die enkele maanden geleden ten nadeel© van een rijwielhandelaar al hier ©en fiets ontvreemdde- Donderdag j-1. werd ©en koe van den landbouwer N. alhier uit nood ge slacht. Het vleesch werd onder de in woners gedistribueerd. Door een heet van een hond kreeg hot tienjarig dochtertje van den heer S- bloedvergiftiging in de rechterhand- Ge neeskundige hulp werd gelukkig bijtijds ingeroepen, zoodat erger voorkomen werd- Breskeus Bij aankomst van een partij negeeringsworst, groot 250 K.G., bleek, dat die geheel© hoeveelheid bedorven was, zioodat d© inwoners met leege handed van het distributiebureau huiswaarts keer den. St-Kruis. Onder de gevallen van Spaah,- sch© griep, welke zich hier voordoen, is er één van ernstigen aard. Wellicht .door herval in de ziekt©. Retranchement. Onder deze gemeente is een militair met den electrisehen draad in aanraking gekomen en gedood. Bij K.B. is' aan; Th. Vinke, gem. arbeider te Hoek een pensioen van f 118 p. j verleend, en aan A. Olyslager, gem. veldwachter te Axel oem van f 517. Van de f200, die aan het. station te. Krabbendijke werden ontvreemd, werd bij niet onderteekend schrijveta f 150 terug gezonden, zoioidat de schade nu tot f50 en de portefeuille is teruggebracht. (Z.) „D© Zeeuw" meldt dat te Ierseke aan boord van YE! 5 vijf balen bloem in beslag genomen zijn eb. op YE 89 een 35 H.L. steenkolen. Een etv ander ge schiedde door het actief optreden van dein rijksveldwachter Bakker ©n den kom mies aldaar. Van een der booten van den Pro vincialen stoombootdiensf. Temeuzein VlissingenBreskens is de stoomfluit ont vreemd. Verblijfsbepalingen. De com mandant der stelling valn de monden dei- Maas ©n der Schelde heeft heit verblijf in zijn geizagsgebied ontzegd aan: Medar- dus Augustus van Boven, geboren 5 De cember 1894 te Middelburg (België) wo nende te Aardenburg, Desiderius Francis- cus da Roeck, geboren 26 September 1863 te Sluis, wonende aldaar en Josö- phina, Maria Elisabeth de Roeck, echt genoot© van M. A. van Boveta, gebone|re 21. Maart 1899 te Sluis, wonende te Aardenburg, allen van Nederlaindsch© na tionaliteit. De opperbevelhebber van land- en zieiemacht heeft het verblijf in liet gelïeele in slaat van beleg verklaarde grondge bied des rijks ontzegd aanHeinrich Jol lessen, 25 jaar te Hochhheide, Peter Wil helm Brünink, 26 jaar, Heinrich Her mann Gustav Nantwig, beiden het laatst wonende te Dievönter; Fritz: Budwill, 24 jaar, laatst wonende to Venlo eln Andreas Albert Sauerwein, 19 jaar, laatst wonend© te Buer, allen Duitschcrs. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde', gezien. d© Koninklijke besluiten, waarbij de gemeenten op het eila.nd Walcheren, zijn verklaard „in Staat van Beleg", heeft bepaald, dat hij, die een voertuig, het welk zich op een openbare plaats be vindt en hooger opgelaiden is dan 24 Meter boven den begane'n grond, bestuurt of onder zijn foeizicht heeft, wordt gel- /straft overeenkomstig de bepalingen ver vat in hoofdstuk IV der wet van 23 Mei 1899. (Slot.) Respectievelijk kwamen nu de volgen de vereenigingen aan de beurt: „Luctor et Euiergo" Wemeldinge, „Kinderkoor" Wemeldinge, „Uitspanning door Inspan ning" O. en W. Souburg, „Tot oefening en uitspanning" Borssele en „Oefening Baart Kunst" Goes. Allen kweten zich bijzonder van hun taak. Hierna speelde de stafmuziek van het 3e Reg. Infanterie een keurig programma af. 't Is niet aan ons hun spel te beoordeelen, een ieder weet reeds welke lof daaraan toekomt. Omstreeks kwart voor vier was de pauze geëindigd en wikkelde men het verdere van het programma af. Ook dit deed ons zeer genieten. Jammer was het, dat het publiek niet altijd even stil was, zoodat een deel verloren ging. Achtereenvolgens kwamen nu op het podium de vereenigingen: „Gemengd Koor", 's Heer Abtskerke, „Onderling Kunstgenot" Hansweerd, „Excelcior" Nisse, „Harmonie" 's Heer Arendskerke, „Zanglust" Wilhelminadorp, „Zang Ver edelt" Kortgene, en last not least „Cloe- tings Gemengd Koor" Kloetinge. Het viel ons op dat sommige liedjes een weinig te hoog liepen voor de tenoreD, zoodat het geheel dan minder aangenaam voor 't gehoor was. Nog zij vermeld, dat 's Heer Arendskerke ook wel eenigszins aan dit euvel leed, maar dat overigens de sopraan in het „Werkmanslied" van F. Abt zeer prachtig was. Nadat allen gezongen hadden reikte de burgemeester onder dankzegging voor de medewerking, de herinneringsmedailles uit, waarna allen in in optocht weer naar het dorp terug keerden. In het dorp aangekomen deed ons de gezellige drukte zeer aan genaam aan. Omstreeks 7 uur had het concert van „Cloetings Gemengd Koor" en „Oefe ning Baart Kunst" plaats. Een en ander had een prachtig effect. Talrijk was het aandachtig luisterend publiek. De sere nade „O, Pepita" oogstte evenals des middags een luid applaus. No. 8 „De Spijskaart" herinnerde ons aan de tijden voor de distributie en deed ons af en toe watertanden. Nu gaf ons de staf muziek wederom een keurig programma te hooren. Vooral trof ons het karakter stuk „De Dorpssmid" waarin we als het ware een echt aambeeld hooren. Zoo werd de feestelijkheid gesloten, die boven verwachting door goed weer begunstigd weid. Nog lang bleef het in het dorp druk en gesellig. De R. K. Volksbond. (Ingezonden). Reeds menigmaal hebben we gehoord van liet streven hier in Goes naar een afdeeling van den grooten R. K. Ned. Volksbond. Wat is nu eigenlijk de Volksbond 't Is jammer, dat zoovelen hierop een verkeerd antwoord geven. Velen toch denken, dat de Volksbond uitsluitend een bond is voor de arbeiders. En niets is toch minder waar. De Volksbond is in den waren zin des woords een bond voor het volk en dan dit woord opge vat in de ruimste beteekenis. De Volks bond is dus zoowel voor arbeiders als werkgevers, voor den kleinen man zoo wel als voor den middenstander. Hoe komt men er dan toe om te zeggen, dat de Volksbond voor den arbeider is Wel heel eenvoudig. Zooals de midden stander zijn standsorganisatie vindt in de „Hanze", zoo vindt de arbeider zijn staatsorganisatie in den „Volksbond". In den Volksbond worden de godsdien stige, zedelijke en stoffelijke belangen van den arbeider voorgestaan. Hoe ge schiedt dit nu? Stel voor, dat vele arbeiders zich aansluiten, zoo zijn er metselaars, timmerlieden, typografen e.a. bij. Wanneer nu bijvoorbeeld 10 typo grafen zijn aangesloten, dan wordt hier van een aparte typografenafdeeling ge sticht, die dan uitsluitend zich bezig houdt met de belangen dezer menschen. Zoo ook b.v. van postbeambten, metse laars, stucadoors, enz. We krijgen dus een groot aantal afdeelingen. Uit deze afdeelingen wordt weer een groot lichaam gevormd, waarin alle vertegenwoordigd zijn, en men dus over eikaars belangen of gemeenschappelijke belangen spreken kan. Dit alles vormt nu de afdeeling van den grooten Nederlandschen R. K. Volksbond. Nu zal het natuurlijk dienstig zijn, dat ook de werkgevers in dezen bond vertegenwoordigd zijn, om overeen komsten te treffen, gemeenschappelijke belangen en wat dies meer zij te kunnen behandelen. Vandaar, dat in de R. K. Volksbond alle vereenigingen zijn opge lost. De Volksbond is dus te beschouwen als één groote algemeene vereeniging en als standsorganisatie voor de werk lieden. Uit bovenstaande zal nu ook duidelijk geworden zijn, dat het in liet belang van alle werklieden en ook in het belang van anderen is, dat zg zich aansluiten bij den Volksbond. Daarom, arbeiders, organiseert u in den grooten Nederland schen Volksbond. Het is uw eigen be lang. Wilt ge dat de Katholieke arbei ders van Goes sterk staan in hun geloof, wilt ge uw belaDgen behartigd zien en daar zelf aan medewerken, komt dan a.s. Zondag naar de vergadering. (Zie advertentie in dit nummer.) Een voorstander van den Volksbond. Uit Zwitserland wordt gemeld: In de basiliek van Sta. Maria Maggiore te Rome hadden verleden Zondag de ont hullingsfeesten plaats van liet beeld der „Regina Pacis" (Koningin van den vrede). Het marmeren beeld is een [geschenk van Z. H. den Paus. Aan de feestelijk heden namen deel de vertegenwoordigers der bij den H, Stoel geaccrediteerde gezantschappen. (Maasbode) Goes. Door B. en W. dezer gemeente wordt aan den Raad voorgesteld te be noemen tot leeraren aan de Avondschool voor Ambachtslieden voor den cursus 19181919 de heeren J. Melse, P. Ka- kebecke en F. Mays, respectievelijk voor handteekenen, lijn- en vakteekenen en wiskunde. Geslaagd voor teekenen m. o. (akte Mf) de lieer K. Sloover te Middelburg. Examens Hoofdaote. Geslaagd te Breda mejuffr. J. J. G. de Ligt, Middelburg. Examen Fransch M. 0. (A.) Geslaagd te 's-Gravenliage de heer K C. A. J. Keulemans, Vlissingen. Aan het eindexamen van diel Hoogerq Burgerscholen met vijfjarigen cursus: in Zeeland hebben in totaal deelgenomen: 76 candidatan, van wie 68 het diploma verwierven. Persdelict. Door jhr. mr. Th. E. Serraris, burge meester van Ginneken, is een aanklacht ingediend tegen de „Bred. Ct." wegens het publiceeren in liet nr. van 25 Juli van een artikel„Een beschuldiging aan het adres van den burgemeester van Ginneken", waarin deze burgemeester beschuldigd werdt van oplichting. (Maasbode.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Ondergeteekende, C. H. Andringa, secre taris van de levensmiddelencommissie te Aatten, stelt er prijs op mede te deelen, dat de stoom zeepziederij „De Kroon", firma De Fraiture Co te Breda, in de persberichten aangewezen als de fabri kant van de minderwaardige zeep, die aan de gemeente Aal ten werd geleverd, met het geheele geval niets te maken heeft, noch middellijk noch onmiddellijk, en dat gedeelte van 't persbericht geheel uit de lucht gegrepen is. C. H. Andringa, Aalten. Seriewedstrijden R. K. S.V. „K. D. 0." Zondag a. s. zullen de volgende wed strijden voor de serie gespeeld worden 1 uur „K. D. O. II"—„Seolto". 2 uur „Middelburg Corab."—Vlake". 3 uur „Concordia II"—G.V.V. II. Nog kan medegedeeld worden dat de prijzen voor deze serie prachtig zijn. Zij zullen binnenkort tentoongesteld worden. De eerste prijs is een groote zilveren lauwertak De 2e en 3e prijs zijn groote zilveren medailles, de andere verguld zilveren en bronzen medailles. „G. V. V. I"„Vlissingen I". Goes. Zondagmiddag 2 uur zal alhier op liet terrein aan den Poldersclien weg van G.V.V. een. vriendschappelijke wed strijdgespeeld worden tusschen „G.V.V. I" en „Vlissingen I". Zwemmen. Te Vlissingen gaat men een zwem wedstrijd in het kanaal houden. Een commissie is tot dat doel gevormd. Dinsdag werd door de politie te Beilen een geheel als slachterij ingerichte boer derij onldekt in het Laaghalerveen. Hier werd klandestien geslacht enge distribueerd zonder bon. In samenwerking met de Asserpolitie is een aantal per sonen in verhoor genomen. Bij verschillende ingezetenen van Assen zijn nu voorraden ongekeurd vleesch in beslag genomen. Een drietal Asser slagers zijn in het geval betrokken Belangrijke aanhouding. De grenswacht te 's-Heerenberg heeft een Duitscher en een Engelschman aange houden, die vroeger ingenieurs op de Krupp-fabrieken waren. Op lien werden gevonden teekeaingen en plannen van groot belang voor Engeland, aan welk land zij deze, naar bun zeggen, ook wilden verkoopen De documenten zijn naar Den Haag opgezonden. Ernstig ongeluk; een doode. Men bericht uit Ossendrecht, d.d. 7 Augustus Gisteren werden drie kinderen van den brigadier van R. der Kon. Marechaussee I vermist Na uren zoeken vond men lien bedolven in een loopgraaf, eenige meters onder den beganen grond. Zij waren spelende daarin terecht gekomen en op elkaar geschoven. De onderste, een knaap van 11 jaar, was reeds overleden, terwijl il de tweede bewusteloos boven werd gebracht. Een pauselijke gift. Z.H. de Paus heeft voor de slachtoffers der jongste groote overstrooming in China aan Mgr. Iteynaud, apostolisch vicaris van Oost Tsje-Kiang, een bedrag doen toekomen van 40.000 francs. („De Tijd".) De Spaansche ziekte. Bij de mi litairen te Venlo is de Spaansche griep geweken, de tijdelijke ziekenzalen zijn opgeheven, het hulppersoneel is op een sergeant en eenige hospitaal-soldaten na vertrokkenin het hospitaal zijn nog slechts 8 lijders aan die ziekte aanwezig. In 't geheel zijn er bijna 600 patiënten aan Spaansche griep geweest, welke allen zijn hersteld, niet één sterfgeval is voorgekomen. De staking te Rotterdam, liet aantal reliefbooten in oma© haven, die op lossing wachten, bedraagt thans acht tien. (N. R. Ct.) In Oosterhout wordt in September een groote fruittentoonstelling gehouden. De gevisiteerde Excellentie. Men schrijft uit Reuver aan de „L, K." Een koesterend middagzonnetje zaait mild zijne stralen over ons landelijk stationsgebouw. Onrustig drentelen eeni ge dorpsmenschen over het smalle perron en spieden gewichtig naar den horizont, waar flauwe rookwolkjes het naderen van den trein verkonden. Tegen het gele controlehek leunt, speurensmoe, een schrander lid van Treub's Rijksambte narencorps. De trein nadert. Onrustig drentelt het weinig talrijk publiek, haas tiger loopen de dienstdoende S.S.-mannen Treub's dienaar rijst overeindHet gou-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2