BINNENLAND. UIT ZEELAND. geweest, zegt „America" en heeft nooit concessies gedaan, zelfs niet in den tijd van het heftigst anti-clericalisme, aan den geest der regeering. Ten slotte mocntClemenceau hem benoemen in 1908 tot directeur der Krijgsschool en in 1918 tot opperbevel hebber. Wel een wonderlijk spel der Voor zienigheid. Hoogverraadproces, ROME. Het proces tegen Georgi Carpi, Achille Moschini, Gulielma Bartolini en Marjo Azzoni, die beschuldigd waren, op 28 September 1915 de Benedetto Brin" in de lucht te hebben doen vliegen, is geëindigd. De eerste twee werden veroordeeld om doodgeschoten te worden door een schot in den rug, en Bartolini werd tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Azzoni werd vrijgesproken. Vliegeraanvallen. KEULEN, 3 Aug. In den morgen van 1 Augustus vielen 10 vrjandeliike vliegers de stad Duren aan. Er werden bommen geworpen, die eenige materieele schade aanrichtten en 12 personen doodden, 12 zwaar en 2 licht wondden. TRIER, 3 Aug. Off. Gisterenmorgen werd Trier door verscheidene vijandelijke vliegers aangevallen, die door afweer geschut werden beschoten. Zij wierpen een aantal bommen. De materieele schade is vrij groot. 1 kind werd gedood en 4 personen werden gewond. De elndbesomming. van de vier afgeloopen oorlogsjaren wordt door „De Tijd" aldus gemaakt: „Het menschelijk bestaan onhoudbaar, liet leven nog maar krampachtig vol te houden in een hopeloosheid zonder oevers, de beschaving afgezonken tot een oor logsautomaat, die enkel nog maar machi naal werkt en niets kan voortbrengen dan kanonnen en krijgstuig, de kraehten der ziel verpletterd onder het bruute geweld, de rede verjaagd uit de samen- Leving der volken, wier eenig wapen de bajonet is, de staatmanseerlijkheid snel stervend aan de tering, de openbare meening bedrogen en de leugen nationaal georganiseerd, het oeconomisch bestaan der naties verzilverd in milliarden oor logsschulden en krakend onder de staats bankroeten, en over de wereld wan delen millioenen kreupelen 1" Wie zal ontkennen, dat deze besomming treffend juist is en een schrille tegen stelling vormt met liet pralend opnoemen der in de laatste 4 jaren buitgemaakte kanonnen, geweren, spoorwegwagens enz. enz., wat vooral van Duitsche zijde met een totaal negeeren der bloedige verliezen pleegt te geschieden. In den bodemloozen put. De nieuwe oorlogscredieten, door het Engelsche Lagerhuis gevoteerd, bedragen de reusachtige som van f700 millioen pond sterling of f8.400.000.000. Indien dit geld eens kon worden be steed voor werken des vredes, hoeveel zegeningen zou het dan niet afwerpen voor de maatschappij. En nu? Lloyd George en Balfour. Indien Duitschland zich niet bekeert van zijn militarisme zullen,Jaldus heeft Bor den, de eerste minister van Canada, dezer dagen in een te Londen gehouden rede voering verklaard, de geallieerden mee- doogenloos gebruik maken van het eco nomische wapen. Lloyd George herhaalde dit Donder dag bij de besprekingen, die gepaard gingen met de goedkeuring der door de regeering aangevraagde nieuwe oorlogs credieten, nog duidelijker en scherper. „Hoe langer de oorlog duurt, hoe stren ger de economische voorwaarden zullen worden, die wij den vijand opleggen. Hoe eerder hij dit inziet, hoe beter. Hij strijdt om zjjn economische voorwaarden aan de geallieerden op te leggen, maar dat zal hem nooit gelukken. Wij moeten in staat zijn voorwaarden te bepalen, die wij billijk achten, zonder dat wij ze ons door den wil van den vijand opgelegd zouden willen zien. En zoo deze voort gaat te strjjden, ens zwaardere lasten oplegt, onze manlijke jeugd vernietigt en zich dus schuldig maakt aan misdrijven, die de menschheid kwetsen en het moei lijk maken hem de hand te reiken, als de oorlog voorbij is, zullen de voorwaar den, die hem worden opgelegd, des te strenger zijn". En het Huis onderbrak hierbij den Britschen eerste-minister telkens door luide toejuichingen. (De Tijd." Een eerlijk oordeel. De „Daily News" van 6 Juli geeft verslag van de rede, die Sir Walter Raleigh op de „Mill Hill Foundation Day" heeft gehouden. Daarin heet het onder meer „Sir Walter betreurde het, dat onze nieuwsbladen schrijven, alsof Duitsche gruwelen regel zjjn, inplaats van uitzon dering. „Ik zou", voegde hij er aan toe, „de redacties onzer dagbladen wel eens uit gewonde soldaten willen samenstellen en de tegenwoordige redacteuren vacan- tie willen geven om dienst te doen als hospitaalsoldaten. Is het aan te nemen, dat ons volk zich alleen standvastig kan betoonen, op voorwaarde, dat het wijs wordt gemaakt dat wij tegen Orang- oetangs veahten"? „Niemand kan den gewonen Duitschen soldaat, die voor zijn land vecht, edel moedigheid ontzeggen. Wjj hebben ver schrikkelijke verhalen gehoord over de behandeling van krijgsgevangenen in Duitschland, maar in verreweg de meeste gevallen zijn de gevangenen er behoor lijk behandeld". Ongunstige gezondheidstoestanden te Weenen. Op een onlangs gehouden zitting van het Oostenrijksch Heerenhuis deelde bur gemeester Weisskirchen mede, dat in het jaar 1908 te Weenen 7000 menschen aan tuberculose gestorven zijn, terwijl in het eerste halfjaar van 1918 het cijfer reeds 6000 bedraagt. Het geboortecijfer daalt voortdurend. In 1908 werden 47.000 menschen geboren in het eerste halfjaar van 1918 slechts 8000. In het bizonder moet betreurd worden, voegde Weisskirchen hieraan toe dat de ondervoeding der kinderen steeds erger wordt. UIT RUSLAND Een rouwdienst voor Ven Elohhorn. Te KiëfT werd 1 Augustus een rouw dienst voor de nagedachtenis van veld maarschalk Von Eichhorn en kapitein Von Dressel gehouden, welke door den hetman en diens gemalin, alsmede door de officieren zijner omgeving en den mi nister-president Lysogoeb en het mini sterie werd bijgewoond. De burgsroorlog. STOCKHOLM, 3 Augustus. Generaal Horvat heeft de bevolking van Siberië opgeroepen, om de Tsjecho-Slowaaksche treepen te ondersteunen, de spoorwegen te bewaken en levensmiddelen te ver schaffen. Horvat zegt in zijn oproep, dat de hulp van Japan reeds begonnen is. Een Tsjecho-Slowaaksche afdeeling ia in Omsk bezig met het aanleggen van telegraaflijnen en draadlooze installaties. Ook bevinden zich eenige Engelsche en Fransche officieren in de stad. ZüRICH, 3 Augustus (O. V.) De „Neue Korrespondenz" meldt: In de streek ten Noorden van Uta is een geweldige slag aan den gang tuschen de roode garde en de Tijecho-Slowaken. De slag, die reeds drie dagen woedt, is nog «iet beslist. MOSKOU, 2 Augustus. De Tsjech#- Slowaken hebben als antwoord op den oproep van Trotzki in alle in hun macht zijnde districten de mobilisatie afgekon digd Chineesche en Japansche troepen bewaken de spoorwegen. MOSKOU, 2 Augustus. De „Prawda" meldt: De Engelschen beschieten van hun kruisers af Archangel. Door de Sovjetregeering wordt de vor ming van franctireur-afdeelingen over wogen, die de binnendringende entente troepen in den rug zullen aanvallen en hun materiaal vernielen. Slechts betrouwbare vrijwilligers zullen worden toegelaten. Volgens d#n Spaanschen minister Dato heeft de regeering op initiatief van koning Alfons, aan de oorlogvoerenden het voorstel gedaan de weduwe' -en dochters van den ex tsaar naar Spanje over te brengen. Frankrijk #n Rusland. PARTJS, 3 Aug. De Commissie voor Buitenlandsche Zaken uit ds Kamer heeft met algemeene stemmen een motie aangenomen van Bouillon, waarin bij Minister Clemenceau wordt aangedrongen op krachtige, systematische actie in Rusland. Russische grootvorsten voor de rechtbank. De gearresteerde en naar Moskou ge voerde grootvorsten Georgo en Nicolaus Michailowitsj alsmede Dimitrius Konstan- timowitsj zijn voorloopig in het Smolny- instituut ondergebracht, waar zij zeer humaan worden behandeld. Het is hun toegestaan zelf voor hun voedsel te zorgen en boeken aan te schaffen. Binnenkort zullen zij voor een krijgs raad terecht staan. De moordenaars van graaf Von Mir- bach zijn, naar het „Berliner Tageblatt" aan de Russische bladen ontleent, naar Engeland ontvlucht. Onmiddellijk na don aanslag zijn zij naar het Noorden gevluchtze bereikten de Moermanskust, waar zij tot de afvaart in een Engelscli schip verborgen bleven. Een onderhoud met den tsaar. D« medewerker van het Nelw-YorkschB blad „Tribune", S. A. Sloan, publiceert in zijn blad een onderhoud, dat hij met 'dan thans vermoorden tsaar heeft gehad. Sloan kwam in het dorp Petrouwsk om van eein verwonding, die hij gedurende! den opstand in Omsk had opgeloopeh, bei herstellen. Daar Werd hem de gefc- 'genheid geboden den vroegierein tsaar te leeren kennieln, die 'zich tijdelijk in het klooster Abolak bevond. Volgens zijne mededieeling maakte Ni- teolaas, die een lange bruine baard droeg, «en volkomen terneergeslagen indruk. (Overdag kon duf uren lang d'öor deto kloostertuin wandelen ein 's avonds speelde hij Whist. De grootste zorg voor den tsaar was de onzekere toekomst van zijln zoon. Over de politieke gebeurtenissen, zijn re- geeringspcriode en zijn val zeide hij: „Ik heb niets van do gebeurtenissen begrepen. Het volk bob ik valsch beoordeeld, even als ik door heit volk val'sch beoordeeld word. Ik ben mij nooit bewust geweest, onrechtvaardig en wreed te hebben get- handeld. Zij, di© mijn vertrouwen bezlaten, verklaarden voortdurend, dat een ijzerela vuist noodig was om de massa in toom te (houden. Volgens hun meelning, was dit het ©enigste middel om mijn troon te behouden en mijn dynastie in stand te houden. Om de boeren in bedwang bei 'houden, dwong men mij' hun zware belastingen op te leggen ,ein hen onder militaire wet te steilten. Dat was de raad van Raspoetin. Hij was zelf boer en -daarom bad liiji die zlaken moeten be grijpen. Door hlem en alle andere lieden mijner omgeving werd ik steeds in vol komen onwetendheid gela-teln. Mjjnei mi nisters, mijne adjudanten, ^lelfsl mijne fa milie zieiden mij' nooit één woord over den wierkelijken toestand. Men verzekerde mij, idat de doeima moest ontbonden wor den, wijl bet wielzijn der natie dit vor derde. Ik heb nooit iets anders gedaan dan gehoorzaamd." (Maasbode). Defensiecommissie. Wij meldden dezer dagen de vermoe delijke samenstelling van de commissie tot onderzoek van het d«fensievraagstuk, in opdracht van den Algemeene Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Neder land. Thans kunnen wij mededeelen, dat die commissie is samengesteld gelijk wij opgaven. Alleen de Weleerw. heer Rijken O. P. heeft zich wegens wan kele gezondheid doen verontschuldigen, zoodat men zich de medewerking van een ander „theologisch gebildeter" mede werker zal moeten zien te verschaffen. Ds uitwisseling van krijgsgevangenen. Naar wij vernemen worden ook de mailboeten „Oranje Nassau" en „Prins Hendrik" van de maatschappij Zeeland, die te Vlissingen liggen, in gereedheid gebracht voor het vervoer van krijgsge vangenen. Het plan bestaat de hospitaalschepen a.s. Woensdag te doen vertrekkeD, daar Dinsdagavond een contingent uit te wis selen Engelsche krijgsgevangenen ver wacht wordt, ten getale van 130, uit de hospitalen te Scheveningen- Zij zullen zich terstond van uit den trein naar de schepen begeven. De stokers en matrozen van de mailboot „Zeeland" hadden andere eischen gesteld alvorens zich weder te laten aanmonste ren voor het vervoeren van krijgsgevan genen. Na overleg met de maatschappij „Zeeland" is overeenstemming verkregen en hebben zij thans gemonsterd. Vliegeniers gered. De zeillogger „Middelharnis 11" bracht te IJmuiden twee officieren en drie minderen aan, welke nabij boei zes wer den overgenomen uit een Britsch vlieg tuig, dat zwaar beschadigd ronddreef en later zonk. De Roozeudaalsche en Steenbergsche Vliet. Herhaaldelijk kwamen van vele zijden, vooral uit de handels- en schipperakrin- gen, klachten tot uiting over den lagen stand van het water in de Roosendaal- sche en Steenbergsche Vliet. Het heem raadschap van ae Vliet heeft thans een bedrag van f 2500 gevoteerd tot onderzoek door een deskundige naar de oorzaak en de verbetering van dit euvel. Het onderzoek is opgedragen aan den heer M. Bongaerts te 's Hage, wien een eommissie van voorlichting ter zijde zal staan. („Maasbode") De „Nieuw Amsterdam." De „Nieuw-Amsterdam" is Zaterdag middag om 2 uur vertrokken uit Rotter dam voor de reis ever Halifax naar New-York. Eenheidssigaren. De correspondent van de „Tijd" te te Eindhoven bericht: Van bevoegde zijde in de sigarenin- dustrie vernemen wij, dat het bericht van de „Tël." over de vjjf eenheidssi garen per dag erg voorbarig is to noemen. Men gelooft niet, dat vooralsnog een heidssigaren zullen worden verkocht. Voorloopig zal wel worden begonnen met één sigaar per dag. Immers, 5 sigaren per dag zou voor 1 600.000 Nederlandsche rookers 1800.000.000 sigaren totaal uit maken, hetgeen meer zou zijn dan het totale sigarenverbruik in Nederland. Jam. Naar aanleiding van het voornemen van den Minister van Landbouw om de jam te distribueeren, wenden de fabrikanten pogingen aan, dit artikel in den vrijen handel te houden. Vet uit Amerika? Naar de ,T-el. uit gezaghebbende bron verneemt, worden door de N. O. T. po gingen in het werk gesteld, om van de Amerikaanschte staat gedaan te krij'gên dat zij' ons' toestaat met de Nieuw-Amster dam een lading vet aan te brengen. De mogelijkheid, dat men tot overeenstem ming zal geraken, is vrij' groot. Vetkaart De minister van landbouw heeft den burgemeesters medegedeeld, dat, indien de laatste dag van het tijdvak, waarvoor een vetkaart onder de tegenwoordige bepalingen geldig is, op een Zaterdag valt, of voorafgaat aan een algemeen erkenden Christelijken feestdag, de bons der vetkaarten voor de volgende periode, op dien dag kunnen worden ingenomen. Vooruitzichten komende wintermaanden. Voorverleden week hebben de heeren Edo Fimmen en J. van Rjjzewijk, toe gevoegde adviseurs aan het Rijks Centraal Administratiekantoor, respectievelijk voor het N. V. v. V. en de Permanente Commissie inzake Crisismaatregelen uit de Christelijke Werkliedenbonden in Nederland, met den Minister van Landb. een onderhoud gehad, ter bespreking van de vooruitzichten ten aanzien der levensmiddelen voorziening in de komende wintermaanden. Uit de mededeelingen van den Minister bleek, dat de Nederlandsche bevolking meer dan ooit in de komende winter maanden zoo goed als geheel en uitslui tend ten aanzien der levensmiddelen voorziening is aangewezen op hetgeen in eigen land wordt voortgebracht en gefabriceerd. Al is de aanvoer van be perkte hoeveelheden van sommige levens behoeften vanuit andere landen ook niet absoluut bultehgesloten, eenige zekerheid te dien aanzien bestaat niet, en in geen geval kan er derhalve op worden gere kend. Ten opzichte van de voornaamste voedingsmiddelen zijn op het oogenblik de vooruitzichten de volgende: Brood. Verhooging van het thans geldende rantsoen kan niet in uitzicht gesteld worden. Ofschoon in den laatsten tijd enkele schepon met graan uit Amerika in Hollandsche havens zijn binnengeval len, zijn de aangevoerde hoeveelheden, het bestaande tekort aan broodkoren in aanmerking genomen, uiterst gering en in het beste geval slechts even voldoende om het thans geldende rantsoen van 200 gram per dag voorloopig te kunnen handhaven. Of dit ook in de toekomst nog mogelijk zal zij», hangt af, naast de mogelijkheid van aanvoer uit het buiten land, van den opbrengst van eigen graanoogst, waarvan de vooruitzichten totnogtoe niet ongunstig zijn. Vet. Ook na verlenging van het rantsoen tot 250 gram per 10 dagen, blijft de rantsoeneeriDg uiterst moeilijk en zóó onzeker, dat, ofschoon op alle wijze wordt getracht haar te bevorderen, er niet op gerekend mag worden, dat het huidige rantsoen gehandhaafd zal kunnen blijven. VI eesch. Begin Augustus zal waarschijnlijk een aanvang kunnen worden gemaakt met de beschikbaarstelling van versch rund- vleesch. Het ligt in de bedoeling, om, naarmate deze beschikbaarstelling zich uitbreidt, de vervaardiging der eenheids worst gedeeltelijk te verminderen. Voor die gemeenten, voor welke de distributie van versch rundvleesch bezwaren ople vert zal echter de beschikbaarstelling van eenheidsworst worden voortgezet Aardappelen. Omtrent de beschikbaarstelling van aardappelen is met zekerheid nog weinig te vermelden. Het ligt in het voornemen de distributie op dezelfde wijze te doen geschieden als de beide vorige winters en ook het rantsoen zoo mogelijk op 4 K.G. per week en den prijs op 5x/2 cent per K.G. te stellen voor veen- en zand- aardappelen. De kleiaardappelen daaren tegen zullen tegen kostenden prijs ver strekt worden zoolang de veen- en zand- aardappelen gedistribueerd worden. Daarna zal ook op kleiaardappelen bij slag worden gegeven, zoodat deze dan tegen 6ll2 ct. per K.G. verkrijgbaar zullen zijn. Een beslissing of opslag door parti culieren zal kunnen plaats hebben, is nog niet genomen. Of de handhaving van een rantsoen op 4 K.G. mogelijk zal zijn, hangt af van de grootte van den aardappeloogst, welke zich tot nog toe weliswaar niet kwaad laat aanzien, doch echter nog geenszins vaststaat. Peulvruchten. Wat geldt voor den aardappeloogst, geldt eveneens voor die van peulvruchten. Brandstoffen. Het voor de beschikbaarstelling van den huisbrand benoodigde minimum aantal eenheden (van 1 en 2 haardste den) is verzekerd in dier voege, dat verreweg het grootste deel van het vastgestelde rantsoen zal kunnen worden verstrekt in steenkool, gascokes en bruinkoolbriketten Slechts een klein deel zal bestaan uit turf Zeep. Tegen de vaststelling van maximum prijzen bestaan, in verband met het groot verschil in soort en kwaliteit van harde zeepen, groote bezwaren. De Minister verklaarde zich echter bereid te overwegen of niet alle zeepen in de rantsoeneering moeten worden betrok ken, in dier voege, dat ook de dure toiletzeepen slechts op bons zullen wor den verkrijgbaar gesteld Hierdoor zal dus niemand zich meer dan d# van regeeringswege vastgestelde hoeveelheid zeep kunnen verschaffen. (Z.) Qoet. Wij sproken onlangs van de po gingen, die zouden worden aangewend .door verschillende Marklbewoners, om een. concert te verkrijgen van de stafkapel van biet 3e regiment infant rie (kapel meester de Keer J. R. v. d. Glas). Die pogingen zijn thans met goed gp volg bekroond. Het concert zial Donder dagavond a.s. op de Groot» "Markt alhier plaats vindei) en Wet volgend program ten geihoore worden gebracht: 1. Marsch. 2. Concert Ouverture, Baudonck. 3. Carmen Sylva (Valse) Ivanovici. 4. Orpheus, Fantaisie de TOpéra, v Gliick, arr. J. R. v. d. Glas. 5. Spanisehe Rapsodie, RicWardy. 6. Skizzen, aus Rusland (Divertissement) Petras. 7. Antina (Egypt. Serenade), Lincke. 8. ai. Agnus Dei uil Verdi's „Retpii- an", arr. N. A. Bouwman. b. Seremata, Engelenlied, Braga. 9. Mimi d'Amour (Valste populaire) Vor- colier. 10. Faust, Grand© Fantaisie de TOpéra, Gounod. In de tweede helft van Juli zijn ingekomen F. H. Visser, monteur uit Winterswijk, G. Eversdijkstr. 205c. J. H. de Witte, werkman uit 'sH. Arendskerke, Valcke- plein 9, P. Backes, tandtechniker uit Middelburg, Oostsingel 259. L. Hibels, boerenknecht uit Texel, Groene Weidje 183c. K. van Es, commies ter secretarie uit Nieuwe Tonge, Groote 'Markt 61/62. D. J. Booue, stoffeerder uitOgden (N. A.), Vlasmarkt 202. Aa. II. Schouwenberg, v/v. C. van Noorden uit Heerlen, Ganze- poorstr. 203. J. J, Luijks, koopman uit Amsterdam, Wijngaardstr. 168a. P. Lee mans, controleur uit 's Gravenhage, Piet Heinstraat 117. Vertrokken L. C. D. Leenheer, machinist, naar Rotterdam; S. J. M. Bellaard Lormier, modiste, naar Rotterdam. J. van Hou- welingen, koopman, naar Giessendam. Aa. D. F. van der Wart, onderwijzeres, naar Ovezand. J. Vermaire, werkman, naar Wolphaartsdijk. H. Sluis, boom- kweeker, naar Enkhuizen. J. P. Ver- meule, winkelbediende, naar Middelburg. W. J. M. Koole, adsp. landmeter, naar Middelburg. (Z.) Dat voor de tegenwoordige land verhuizers Amerika niet meer het be loofde land van vroeger is, ondervond een onzer vroegere stadgenooten, die zich in het voorjaar met zijn gezin naar de ni#uwe wereld begaf. Bij aankomst aldaar bleek, dat de autoriteiten zich geneigd teonden hem maar direct voor den militairen dienst in beslag te nemen, wat bedoelde heer evenwel niet best beviel, waarom hij dan ook dezer dagen bij zijn familie ter dezer stede ie terug gekomen. Zaterdag j.l. Webben eenige muzikan ten schier den ganschen dag in onze straten muziek gemaakt. Zij zeiden bij monde van (hun leider door de tijdsomstandig heden genoodzaakt te zijn op deze wijze in 'hun onderhoud te voorzien, wijl zij als zeevaarders niets meer konden ver dienen. Zij hadden verlof van de auto riteiten om muziek te maken. Iliui op treden had veel bekijks. Middelburg. Tot hoofdcommies, chef der 3e afdeeling ter Provincial© griffie van Zeeland is door Gedeiput. Staten benoemd dhr. Mr. L. J. A. van der Harst, thans directeur van lh et gemeentelijk distxibutie.- bedrijf te Middelburg. Vrijdag a.s. des avonds te 8 uur geeft het Middelburgschl muziekkorps wo der een uitvoering op het .Molenwater. Zondag, des morgens te tien uur, geeft hetzelfde gezelschap weder een uitvoe ring van plechtige muziek in de Abdij. In den nacht van Zaterdag op Zon dag ongeveer half drie hooide de hoofd agent van politie Haak, die per rijwiel in de Langevielc op surveillance was, uit de richting van de Langevielehinnen brug om hulp schreeuwen. Hijl begaf zich onmiddellijk derwaarts en bemerkte dat een man bij' de Brug te water lag. Jlij wierp hem zijn cape toe en trok hen* daarmede togen den kaaimuur aan, maar het was hem niet mogelijk 'den drenke ling alleen op het droge te trekken. Na dat Haak zoo den in het water liggende geruimen tijd had opgehouden, kwam ge lukkig de lantaarnopsteker van Moeten voorbij, die thans hielp om 'den zwaren pian onder het Kek door op den wal te brengen. Hier bleek, dat het was deland- stormsoldaat B. J. O. liggende op 'tZand, hij zeide onder den invloed van sterken drank te hebben verkeerd en zoo te water te zijn geloopen. Eerst had hij een poos gezwommen, maar voelde spoedig zijn krachten afnemen en was toen om huil' gaan roepen. De hoofdagent bracht den man naar zijn kwartier, waar hij na droge kleeren te hebben aangetrokken, onder d© wol kon kruipen. Dank zij het spoedig em 'doeltreffend optreden vail den agent isi iO. van een anders wissen dood ge/ed.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2