UIT ZEELAND. Vergadering van den Gemeenteraad van Goes. Gees. Het concert Maandagavond door „Euphonia" gegeven in den tuin der Sociëteit V. O. V was vrijwel bezocht. Er werd over het algemeen goed ge speeld. Soms was het maattempo der spelers niet in overeenstemming met dat van den dirigent terwijl de klank der bekkens niet in harmonie was met die der overige nieuwe muziekinstrumenten. Het programma gaf verschillende num mers die reeds meer waren gespeeld, doch de bekoorlijkheid van het frissche nog niet hadden verloren. O.a. stond er op vermeld: „par monts et par vaux", galop van Colint. De drukker hadervan gemaakt „par monts et par veaux", zoa dat wij met met den musicus over ber gen en dalen galoppeerden, maar een kalveren- galop op de bergen te ge nieten kregen. B ij eenkomst van de manu- facturiers van Zuid- en Noord- Beveland op Maandag 29 Juli 's avonds 6 uur in de zaal van „de Prins van Oranje" te Goes. Dhr. Nouwens, rijksmiddenstandsadviseuropende om 6V2 uur de bijeenkomst en heette allen wel kom. Hij stelde o.a. voor de heeren Wamsteker, chef der inspectie, Kooien inspecteur voor N.Brabant, Goossen, inspecteur voor Zeeland, L. J. v. d Harst, directeur van het bureau van advies en S. Caljouw, directeur van de midden- standscredietbank, welke heeren mede aan de bestuurstafel zaten. Dhr. Nouwens zeide o.a dat we hier bij elkaar zijn is, om de nieuwe regeling welke door de regeering getroffen is te bespreken en uit te leggen. We hebben gekregen middenstandsadviseurs, welke de tusschenpersonen zijn tusschen de regeering en den middenstand. Zij dienen ter voorlichting, zoodat ge U dus tot deze personen te wenden hebt en liefst niet als persoon alleen maar als vereeni- ging, dit laatste vooral wil de regeering hebben. Maandag a.s. zal waarschijnlijk de nieuwe regeling ingaan. De geleibiljetten worden uitgereikt via de adviesbureaus. Aan het geleibiljet zat tevens een aan vraagformulier aan welks achterkant ver meld staat hoe het moet worden ingevuld. Van deze aanvraagformulieren kunt u er iedere maand zooveel aanvragen als ge denkt in die maand noodig te hebben. Voor vrachten boven de 10 K g. moet ge een geleibiljet hebben. Deze aanvraag moet ge zenden aan het bureau van de kredietbank, die verplicht is deze iederen dag in behandeling te nemen. De aan vraag moet vergezeld gaan van een copie van de factuur, f 1 per mille voor admi nistratiekosten en 5 cent voor het terug zenden van het biljet. De kredietbank scheurt de aanvragen van de geleibiljetten en stuurt de aanvraagbiljetten na geboekt te hebben enz. per extra bestelling naar den Haag. Het Rijksbureau geeft nog denzelfden dag telegrafisch bericht welke nummers afgegeven kunnen worden, zoo dat u nog denzelfden dag of den volgen den uw geleibiljet in het bezit hebt. Ge moet verder op de allereerste plaats zorgen voor duidelijke invulling en voor de factuur. Hiertegen behoeft ge niet op te zien, want tot stipte geheimhouding omtrent relaties enz. is men op 't Rijks bureau verplicht. Zorg ook voor de 5 cent porto-kosten daar ge anders uw geleibiljet met strafport terugontvangt. Dhr. v. d. Harst voegde hieraan toe dat men het adviesbureau moest beschouwen als een hulp aan den mid denstand, ter vluggere bediening. Verder stelt zich het bureau voor beantwoording van lastige kwesties beschikbaar. Gelei biljetten worden alleen verstrekt als de levering geschiedt in nederwaartsche richting dus b.v. van een fabrikant aan een grossier, van deze aan een winkelier of particulier enz. Beneden de 10 K g. is het vorvoer vrjj. Nu gaf dhr. Wamsteker op wat de Minister onder manufacturen verstaat en welke handel er toegestaan is en welke niet. Alle grossiers zijn jin vier klassen ingedeeld. Een grossier in de 4e klas mag alleen verkoopen aan lieden beneden hem en koopen van grossiers uit do le, 2e en 3e klasse. Wanneer uit zijn boeken blijkt dat hij reeds verkocht heeft aan lieden in de 4e klasse, dan wordt hem dit voor het vervolg ook toegestaan. Wanneer iemand in een klasse is in gedeeld, die hem niet bevalt, kan hjj verandering aanvragen. Na werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Hiervan werd ruim schoots gebruik gemaakt. Wij stippen hier eenige der belangrgkste vragen aan. Dhr. Donner vroeg wat er met de oude biljetten moest geschieden, waarop hem geantwoord werd dat deze opge stuurd moesten worden, waarna men de betaalde gelden teruggestuurd zou krijgen. Biljetten die men verknoeit, moeten toch opgestuurd worden. Van geleibiljetten die niet mogen worden uitgereikt, ontvangt men dadelijk bericht met de reden erbij. Hierna volgde nog maals een geheele uiteenzetting van de nieuwe regeling. Op de vraag of gummiartikelen nu ook naar den kant van Neuzen mochten worden verzonden moest men het ant woord schuldig blijven. Verder vroeg hjj of wollen artikelen ook onder hetzelfde biljet mochten gaan. Dit mag alleen wanneer het tricotages zijn. Toen vroeg hij hoe te handelen met zichtzendingen. Hierop antwoordde dhr. W amsteker, dat men voor zichtzen dingen 2 geleibiljetten aan moet vragen, éen voor de zending en één voor de terugzending. Op het laatste moet ver meld worden, dat het behoort bij de zichtzending. Dhr. H. Stieger vroeg of men gros sier en winkelier tegelijk kon zijn. Dit werd bevestigend beantwoord, mils men de boekhouding van ieder afzonderlijk houdt. Dhr. Bielen vroeg omtrent dit punt nog het volgende: Als men nu de boek houding vóór den oorlog niet appart gehouden heeft, wie beoordeelt dan met wien men handelen mag? Dit zou ter beoordeeling blijven aan het Rijksbureau. Verder vroeg hij eenige dingen, die tot „de speciale gevallen" behoorden en dus afzonderlijk aangevraagd moetan worden. Dhr. Bitter vroeg of het goed waar van men beddenzakken enz. maakt, ook onder de termen van een geleibiljet valt. Hierop werd geantwoord, dat matrassen enz. op dit oogenblik vrij zijn. Dhr. Duve»ot vroeg of voor de leege zakken, die ter vulling worden opgezonden, de blancobiljelten bleven bestaan. Het antwoord hierop luidde, dat deze vervallen waren en dat daarvoor nog een andere regeling zou getroffen wordentot zoolang moest men nog maar met het oude doorgaan. Wanneer bij het ophalen van leege zakken men boven de 10 K.G. zou komen, dan moest men daartoe een speciale vergunning voor aanvragen. Op een desbetreffende vraag van dhr. Bielen werd meedegedeeld, dat ook de vrachtrijders zich van een speciale vergunning moesten voorzien. Degenen die er geen hadden en waarbij zou blijken dat geen opzet en knoeierij in 'tspel was, zouden met clementie behandeld worden. Dhr. Simons vroeg hoe hij doen moest als hij gordijnen af moest komen halen die het gewicht van 10 K. G. te boven gaan. Hiervoor was geen gelei biljet noodig, daar dit gebruikte goederen waren, die gewasschen, gestoomd, enz. moesten worden. Dhr. Bielen en Donner vroegen alle maatregelen zoo spoedig mogelgk bij wijze van bericht aan de couranten te geven ter opname. Op een vraag van dhr. H. S t i e g e r werd geantwoord, dat de retourzendingen aan fabrikanten niet plaats mochten heb ben dan na speeiale vergunning, dit alles om den kettinghandel tegen te gaan Op een vraag van dhr. Donner werd geantwoord, dat men met de ge leibiljetten zeer zuinig moet zijn en dat voor verzendingen met inslagbiljet de aanvragen moeten geschieden op lang termijn en dat men geen geleibiljet moet aanvragen voor men het inslagbiljet had. Toen werden nog eenige vragen gesteld voor venters en handelsreizigers en over de verantwoordelijk voor de geleibil jetten. Nadat de voorzitter de hoop uitgespro ken had dat allen de verschillende regels en verplichtingen goed na zouden komen gaf hij de volgende adressen op voor aanvraag geleibiljetten: het bu reau van de Zeeuwsche Middenstands- credietbank directeur dhr. S. Caljouw, Londensche Kade 54, Middelburg; dhr. Gjoosseu, Molenwater 255 te Mid delburg voor de inspectie de direeteur van het adviesbureau dhr. L. J. v. d. Harst, Molstraat 22, Mid delburg en voor het bureau van de Algemeene Middenstandsbelangen, dhr. Nouwens, Gasthuisstraat 55, Tilburg. Hierna werd de bijeenkomst gesloten onder dankzegging voor de opkomst. De papiemood schijnt ten stad- huize nog niet zeer nijpend te zijn, al thans niet als zoodanig gevoeld te wor den. D© mededeeling, dat de raadsver gadering niet Dinsdagavond te half acht maar te 7 ure zou aanvangen, werd aan de belanghebbenden gedrukt verzonden op eeni blad papier van 35,6 maal 21 c.M. De mededeeling zelve besloeg een ruimte van 6 maal 6 c.M. Op ©en oppervlakte van 745,5 vk. c.M. bleef alzoo 709,6 vk. cM. oï circa 95 pet. van het vel papier blanco. Onze gemeente-secretaris de heer v. Ballegoijen De Jong, is Zaterdag j.l. aangetast door de Spaansche ziekte, doch nu herstellende. Zijn plaats gisteren in den gemeenteraad werd vervuld door den heer Lodder, die reeds vroeger als waar nemend gemeente-secretaris optrad. 1 De commissie belast met de uit reiking van bons voor zoolleer, schoenen, klompen enz. ïnaakt bekenddat inge volge ministrieele aanschrijving, de uit gifte van bons voor zoolleer voorloopig gestaakt is. Degenen welke bonst 'beibben, kunnen hun schoenen bij den schoen maker tegen inlevering der bon als naar gewoonte laten maken. Zij die een op- roepingskaart in hun bezit hebben, kun nen deze bewaren "tot later. Hun die bons voor nieuwe schoenen in liun bezit hebben, wordt aangeraden met «lent aankoop van schoenen niet lang te wachten. De volgende week zal wederom een avond gelegen heid worden gegeven bons .voor nieuws sch'otetoeto af fo halen (dag en uur i!u 't blad van a.s. Vrijdag.) P. S. personen ten wiens hamen een bon is geschreven, komen niet mleer in aanmerking. Dinsdagmorgen werd bier door de kommiezen een inval gedaan in dei schuur van dhr. D1., tijdelijk verhuurd aan B., 'aan den "Wiestsihgel, waar door hen eeh geslacht rund werd in beslag genomen van den slager E. Het vleesch was reeds gedeeltelijk in pakken en pakjes afgewogen om belzorgd te worden. Nu werd het alles naar de stedelijke slachtplaats, vervoerd, waarna het vleesch zal gedistribueerd worden op de bons. (Z.) Middelburg. Door de politie alhier is tegen 7 personen proces-verbaal opgei- maakt Wegens het zonder geldigé redenen niet deelnemen aan de verkiezing op 3 Juli j.l. Schore. Maandagmiddag had onder zeer veel deelneming de begrafenis plaats van wijlen den heer W. Poleij. De overlieden© werd 12 Maart 1881 aangesteld als voor zanger der Ned. H. Gem. en deed sinds dien onafgebroken .dienst. Slechts 2 maal ontbrak hij wegens lichte ongesteldheid. Ook was hij1 35 jaar oproeper bij ver- koopingen en verpachtingen. Aan de groeve zag men den heer Burgemeester, den president kerkvoogd, kerkvoogden, ouderlingen, diakenen, organist e.n stok man. Ds. Klomp "herdacht hem om zijn stillen eenvoud en ware plichtsbetrach ting. Be oudste- zoon dankte de vele- aan wezigen voor ide eer hun vader bewezlen. Ook een zwager herdacht in 'tkort. de verdiensten van den overledene. (Z.) Sinds Zondag breidt de Spaan- sche ziekte zich onder de militairen te Vlake uit, zoodat nu reeds 25 man in de R. K. school te Hansweerd ter ver pleging zijn opgenomen. lerseke. Maandagavond zijn de kinderen van J. Mieras en A. Kosten aaneen wissen dood .ontsnapt. Beidien Waren te water geraakt in de lerseksche haven en wa ren reeds onder water, toen ze door den heeir Jac. O pen neer, die zich daartoe g e kleed te water begaf, gered werden. Dit is niet dei eerste maal dat voornoemde Openneer zich hierin onderscheidde- (Z.) Heinkenszand Alhier zijn heden eenige gevallen van Spaansche griep geconsta teerd. Door de rijksambtenaren alhier werd heden een partij harde zeep in beslag genomen. Hoedtkenskerke. De alhier bestaande Landbouwcommissie is aangevuld met dhrn. Jac. Bal te Kwadendamme en Johs. Boone alhier. Borssele. Nadat door een vertegen woordiger der firma Vonk te Eindhoven, alhier inlichtingen waren gegeven over den aanleg en de kosten van electrisch licht in de woningen, werd Maandag avond definitief besloten tot oprichting eener vereeniging voor lichtvoorziening. Uit de vergadering werd een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren J. v. d. Velde, A. Duvekot, A. Nieuwenhuize, J. Verburg, J. C. van Burg, J. L. Richel, W. de Regt. (2.) Souburg. Distributie. Tot 4 Augustus is verkrijgbaar op bak en braadvetbon no. 3 21/, H.G. suiker. Oostburg. Naar we vernemen worden hier van geachte zijde pogingen aange wend om in de maand Augustus alhier een vergadering te beleggen, teneinde te komen tot de oprichting van een ge westelijken bond van R. K Propaganda- clubs. Een eerzame rentenierster aihier die dikwijls naar St. Kruis wandelde, is betrapt op smokkelen van tabak. Tion pakken werden op haar bevonden. Biervliet. Deze week had een oude vrouw het ongeluk uit te glijden en kwam daardoor te vallen met het onge lukkig gevolg dat haar arm brak. Genees kundige hulp werd dadelijk ingeroepen. Groede Behoudens goedkeuring 'van H.H. Ged. Staten zal de gemeente Groede eene geldleening aangaan, groot f 45000, in aandeelen van f500, rentende 41/J°/0, tegen een koers van 100% Jaarlijksche aflossing tenminste f2000. 'Een waarschuwend voorbeeld. Een rijksambtenaar en een brigadier der rijksveldwacht te Zierikzee hebben op de hofstede van de wed. V. te Seroos- kerke (S.) het vleesch van een pas ge slachten stier in beslag genomen op het oogenblik dat een 4-tal slagersknechts bezig waren het vleesch op te laden en te vervoeren. Zij hadden den stier gekocht van den landbouwer W. C., onder Zierikzee, en naar genoemde hofstede vervoerd ter slachting. Van deze clandestiene slachting is rapport uitgebracht naar Den Haag. Vandaar is nu bericht ingekomen, dat volgens de wetsbepaling bij de wed. V. en bij W. C. al het aanwezige vee moet worden onteigend, terwijl de slagers- knechts voor den rechter moeten ver schijnen. (Msb.) Kamer van Koophandel 1 tei Middelburg. In de gisterenmiddag gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken waren aanwezig 7 leden; afwezig waren de heeren Boddae'ri, Bos man, Fokker, Heïjée en Schulte. Inz'afce 1M vferzloek van den heer .L'. J. P. Maas Jr., om als inlakejaar tel worden erkend en inzake de kiezterslijst vereenig dein idei Kamer zlich met de rapporten; dor maandcamimissies'. Heit voorstel van den secretaris; o-m mee-r bijdrage te verzoeken aan den ge)- mieiemteraad, werd aangenomen met dién verstande; dat niet f 100 doch f 150 zal worden gevraagd, 'zulks in verband met de aanvrage opi bijdrage in de verdere; aictie voor dei binnenscheepvaart. Het ontwerp jaarverslag werd goedge keurd, terwijl besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres vani de kamer tel 's-Hertogenhosch inzake het afgeven van ontvangbewijzen voor aankondigin gen van goederen, die aan de stations zijn aangekomen. Bijl ide rondvraag wees de heer de Vos op de verkeerde toestanden, thans bij' het ontvangen van goederen per schip bestaande. De schippers? hebben gewoon bepaald, dat zïjf niet verantwoordelijk zijn voor diefstal en zoo kwam het spreker verleden week voor, dat hïjf voor eeni belangrijke waarde aan; hout te weinig} ontving. Ook is elen misstand, dat Üe schippers liggeld berekenen vanaf den dag!, dat zij met. een leeg schip gaan liggien wachten op een vracht. Als de maat regel, dat de schippers niet aansprake lijk zjjn voor stukdiefstal ook' bijl die beurtschipperij' ingang vindt, dan zal het nog erger worden. Spr. dringt er 'dani ook opi aan, bij de meergenoemd© com missie aan tiei dringen deze zaak goed in lwt oog te houden. Waar de- schip pers op hunne rechten staan, hebben zij ook plichten te erkennen. Besloten werd de zaak onder de' aan dacht der commissie te brengen. Niet te half acht, maar te zeven uur reeds, kwaim onze gemeenteraad Dinsdagavond iu openbare: vergadering "bijeen ouder voorzitterschap van den heer Hajenius, burgemeester. Afwezig waren de heeren v. Dissel en Kakebeeke, beiden ||uet kennisgeving. Behandeld werd de volgende agenda, voor wier omvangrijkheid de voorzitter excuns verzoekt. 1. Vaststelling notulen en ingeko men stukken; 2. afschrijving belas ting en schoolgeld; 3. verzoek van A- Jordaans tei Schiedam omi den prijs van; den geleverden sproeiwagen met 20 pCt. te verhoogen; 4. verzoek J. C. v. d. Peijl om verlenging van de inpachtgevijng van een deel van de Westvest5. toekenning bijslag op heit pensioen van den gep. stoker der gasfabriek P. Harinck; 6. wij ziging gasthuisbegrooting' 1917; 7. verzoek van den directeur Zeeuwschen Bouwstof fen handel en Steenhouwerij1 om onthef fing van leggéld8. schiijVen bestuur Ver. van Ambtenaren der Gein. finataciën ber treffende de financieels positie "der ge- begrooting 1918; 10. verzoek van J. O. v. d. Pleijl (La, Vitesse) om rails, op den Westsingel te mogen leggen11. voorstel tot goedkeuring van de huurprijzen der woningen van Nieuw-Goes; 12. voorstel tot aankoop van 4 huisjes in de Bocht van Guinea, kad. D 1136, 1493, 1492 en 40; 13 voorstel tot verzekering van het personeel der brandweer tegen ongevallen bij de Mjj. Fatum; 14. vaststelling ver ordening inzake subsidieering bijlzohdetre bewaarscholen; 15. gemeenteverslag lj)17; 16. gemeente-rekening 1917; 17. benoe ming twee leden in dei commissie van Toezicht op het L. O. Aanbevolen in de vacature von "Schmidt: 1 F. Maijs en 2 A. Klejjnin de vacature Ruijsse- naérs: 1 mr. H. lC. J. Zaaijter en 2 mlr. J. H. M. Stieger; 18. benoeming voor zitter reclame-co'mlmissie H.O.; 19. wij ziging raadsbesluit 29 Nov. 1917 tot aan koop van gronden en gebouwen in de bouwplannen I en II in verband met den verkoop van een geideelte daarvan aan de S.S, voor uitbreiding stations-em placement; 20. voorstel tot verkoop van oude schoolbanken'; 21. voorloopige vast stelling pensioensgrondslagen gemeente ambtenaren; 22. eerste suppl. kohier hon denbelasting 1918. Punt 1. Die» ingekomen stukken warein: 1. goedkeuring va,n het le suppletoir ko hier van schoolgeld voor die M.U.L.O.- school, cursus 19171918; 2. Balans en winst- en verliesrekening over 1917 va|U het leviensmiddelenbeidrijf te Goes. (Dei financieel© bescheiden over den gang va.11 dat bedrijf zijn geverifieerd door het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financieele Adviezen] der V ie r e e n i ging v a, 11 Neder 1 a, n d s c h e Gemeenten te 's Graven- hag©. Die balans, sluitende op 31 Dec. 1917 in debet ten credit ad f 39544.56, werd goedgekeurd. Eveneens de winst- en ver liesrekening met een nadeelig saldo vain f 23194.62V2); 3. goedgekeurd besluit van Gedeputeerde .Staten tot verhooging der jaarwedde van den burgemeester tot eepi bedrag van f3000. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Punt 2 werd aangenomen. Bij punt 3 bepleitte de heer Stieger, die om bijzon dere redenen van deze zaak goed op de hoogte was, de verhooging niet toe to staan, zoowel om de zaak zelve als om de gevolgen. Bij vrije aanbesteding was de levering van den sproeiwagen aan Jor daans gegund voor f900 tegen f927, door zijn concurrent firma Mulder te Utrecht gevraagd. 17 Nov. 1917 kreeg de lieer Jordaans van B. en W. opdracht den wagen tg levéren vóór il April. Deze tiam dat aan zonder beding of voorwaarde. Om streeks half Mei kwam een schrijven van den heer Jordaans bij B. en W., dat hij binnenkort den wagen hoopte te leveren, maar dat hij wegens stijging van mate rialen een hoogeren prijs zou moeten heb ben. '20 pet. zou er op moeten komen. B. én W. namen hier geen genoegen mede. De heer Jordaans zweeg en bleef zwijgen totdat de heer mr. Stieger namens B. en W. hem aanschreef. Toen kwam de wagen, maar ook een request va.n den leverancier 0111 20 pet. verhooging. Dit nu kan er bij spreker niet door. Het voldoen aan dat request zou éen onbillijk heid zijn tegenover den anderen inschrij ver. Die vroeg f927 en nu zou ons de wagen op f 1080 komen te staan. Jor daans wist van den beginne af waartoe hij verplicht was. Ook in zijn gevolgen zou het verkeerd zijn, want dan schep pen wij een antecedent voor alle aanne mers van gemeentewerken om op verhoo ging aan te dringen. Een lid der finan- ciëele commissie had bij dit voorstel aan- geteekend, dat een soliede firma van te voren weet waar zij voor staat en geen verandering meer brengt in de levering. Spreker had gaarne gezien dat dit lid een. schrede verder ware gegaan en had geadviseerd tot verwerping van het re quest. De lieer Dekker sluit zich volkomen aan bij het betoog van den lieer Stieger. Een fabrikant heeft het. aan zich zelf te wij len indien hij in deze tijden iets met winstderving levert. Hij zelf zou zicli scha men met een dergelijk verzoek bij den raad te komen. Hij vindt geen redfen het geld van de belastingbetalende burgers hiervoor aan te spreken. De heer Van Poelgeest meende zijn ad haesie als lid der financiëele commissie niet aan het request te moeten onthouden, omdat reeds een antecedent gesteld was door den raad in de verhooging der een heidsprijzen van de aannemers van ge meentewerken. De voorzitter vindt dit toch wel eenigs- zins anders, wijl het daarbij over de leve ling van een heel jaar ging. De lieer v. d, Bout zei, dat B. en W. eerst op het standpunt van den heer Stieger stonden; maar de gemeente-bouw meester, die geheel deze zaak met. den leverancier heeft afgewikkeld, heeft ge steund Idool- allerlei heseheiden B. en W. weten te overtuigen van de billijkheid om '20 pCt. verhooging toe te Staan. Baar bij» ter zijini antecedenten, zelfs twee. Be heer Bekker vindt, dat het geven van voordeelen aan stadgenooten 'die er om vyagien en wier aanvrage wij contro- teeren kunnen geen antecedent is voor dit geval. Als de leverancier bankroet ging door de leverantie en hij op grond van hulp en steun wat meer 'kwajn vra gen of wanneer door force majeur van stormvloed of iets anders een leveran cier of fabrikant in zijn levering; bena deeld wordt, dan is het iets anders. Maar hier weet de heer Jordaans v,an te vo ren voor welken prijs hij den wagen zou mak-en. Waar dienen anders aanbestedin gen voor? Hij vreest, dat de heer Rot huizen de dupe is geworden van zijn goed hart. Be heer Hoffmann wil den gemeente- bouwmeester hooren, wat de raad goed vindt. Beae geeft een exposé van de zaak, waai-uit blijkt, dat de leverancier bij de vervaardiging van den wagen met moeie- lijkbedien te kampen had a'ls verhooging vanl grondstoffen, vertraagde leverantie enz., zoodat d© heer Rothuizen de me dedeeling 'kreeg, dat die wagen eigenlijk f 1500 zou moeten 'hosten en een inzage vami diverse stukken hij den heer Jor daans liem de overtuiging schonk, dat het billijk was 20 pCt. verhooging toe te hennen. Be 'heer Bekker verklaart zich door het exposé van den heer Rothuizen in zijn overtuiging versterkt en blijft het geven 'dier verhooging afraden. Het voorstel van B. en W. to»t 20 pCt. verhooging wordt daarna in stemming ge bracht. Voor stemden de heeren v. d. Bout, Fransen v. d. Putte, Hoffmann, v. Poelgeest en. De Looff, tegen de heeren Donner, Dekker, Plazier, Brants (die ge zegd had: door de discussies tot overtui ging te zijn gekomen, dat het beter zou zijn de verhooging niet toe te staan) v. d. Leeuw en Stieger. Dus werd het voorstel met 1 slem, ve'i- worpem. De punten 4, 5 en 6 worden aangeno men, voor zoover noodig met gunstig ad vies» der financieel© commissie. Op punt 7 wordt afwijzend beschikt. Punt 8 wordt besloten het schrijven voor kennisgeving aan te nemen'. Punt 9 wordt aangenomen. Bij punt 10 wordt door B. en W: mei goedvinden en op' verzoek van den raad besloten „La Vitesse" er op te wijzen dat de beschoeiing' en het voetpad in beteren Staat moet worden gehouden dan thans geschiedt. De wensch door den heer Hoffmann geuit, dat wanneer de rails weer worden opgebroken, alles weer in zijn oude toestand moet worden a'fgeleverl, blijkt in het contract te zijn aangestipt. Punt 11 wordt aangenomen, nadat dhr- v. Poelgeest op den: bouw van een twee de blok van 36 woningen had aange drongen en de heer Stieger als secre taris der bouwvereenigiing „Nieuw Goes had ^geantwoord dat dit een z,eer ernstig punt van bespreking in de jongste ver gadering der gemeente had uitgemaakt en njen' nu zijn voelhorens uitsteekt om te Wéten te komen iq hoevejrre. de behjoiefte

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2