BINNENLAND. UIT ZEELAND. bp te staaiffl, maar kon zich van uitput ting en schrik niet meer bewegen, zoodat de priester en een soldaat hem steunen moesten'. Met moeite liep hij de trap af; onderweg zakte hij nogmaals ineen. Daar hij niet meer rechtop kon staan, liet men hem tegen de executie-paal steunen. Hij poogde nog iets te zeggen of te roepen en hief de handen omhoojg, toen reeds het salvo kraakte en het ontzielde lichaam ter aarde stortte. „De Maasbode" meldt nog: Naar de „Köln. Ztgl" uit Stockholm verneemt, bericht het blad „Nowi Wetsjer- ni Czas", dat de vroegere troonopvolger, grootvorst Alexist Nioola.jewitsj zich niet met zijn ouders te Jekaterinenburg be vond, maar wegens ongesteldheid met zijn fcuster Tatjona en den hem trouw toege- wijden matroos Jerffjenko te Tobolsk is gebleven. Op deze wijze is hij een zekeren dood ontsnapt. Naar gemeld wordt, hebben de Tsjecho- Slowaken den dood van den tsaar gewro ken en alle moordenaars op de rij, af doodgeschoten. MOSKOU, 26 Juli. (O.V.) Volgens de „Witcherin Téhas" bevindt zich do fa milie van den ex-tsaar in veiligheid in een Siberisch klooster te Abolaska. Requiem-dienst voor Czaar Nicolaas. Te Londen, in de Russische kapel werd Donderdag voor ex-czaar Nicolaas een plechtige Requiem-dienst gecelebreerd. De kapel was geheel gevuld. Aanwezig waren o.a. de koning en de koningin, koningin Alexandra, de hertog van Con- naught en de andere leden der koninklijke familie, alle in zwaren rouw. Ook de geheele Russische kolonie, alsmede een deputatie van officieren van het tweede regiment dragonders, waarvan de over ledene eere-kolonel was, waren tegen woordig. De Russische bladen van alle richtingen hebben lange artikelen geschreven over den moord op den ex-tsaar, die zij over 't algemeen afkeuren. Zij wijzen er op, dat de plaatselijke Sovjet te Jekaterin- burg geen opdracht had den tsaar in geval van nood dood te schieten, doch in veiligheid te brengen. Alleen het bekende blad „Bjednostj" (Armoede), spreekt zijn vreugde over den moord uit. De Japansche interventls. LONDEN, 26 Juli. (Reuter). Officieel wordt berioht, dat Japan Amerika's voor stel om de Tsjecho-Slowakische legeraf- deelingen in Siberië te steunen heeft aangenomen. De bolejewlkl In den Kaukaius. KIEJEF, 26 Juli. (W. B.) Het blad „Roesky Golos" bericht dat de bolsjewiki Stawropol hebben ontruimd, hetwelk door het vrijwilligersleger word bezet. LONDEN. Volgens bericht uit Wladi- woslock rukt de Oostelijke vleugel van de Tsecho-Slowaken naar Irkoetsk op. Qroate Boerenopstand in Oekrajlna? LONDEN, 26 Juli. (Reuter). Wij ver nemen dat de opstand der boeren in Oekrajina een enoraen omvang heeft aangenomen. Vjjf en zeventig duizend goedgewapende boeren zouden onder leiding van officieren en instructeurs tegen de Duitschers oprukken, die naar Kiejef zjjn teruggetrokken. Congres van Ruselsohe monarchisten. Te Kiejef is een monarchistencongres geheuden, waaraan afgevaardigden uit geheel Rusland hebben deelgenomen. De meerderheid was voor herstel der absolute monarchie, waartegen de kadetten en octrobisten, die een constitutioneele mo narchie voorstaan, zich verzetten. Ten slotte is men het eens geworden over een motie, waarin een regime, als vóór de Februari-revolutie, wordt verlangd. Eerste Kamer. Bij de behandeling van het Scheur- wetsontwerp werd Vrijdag door verschillende, deskundigen iu het licht geateld dat scheuren van grasland een maatregel is, welke ruw ingrijpt in het bouwbedrijf, maar door den nood der tijden noodzakelijk moet worden geacht. Waardeze overtuiging bij allen vast stond was de aanneming van het wetsontwerp verzekerd. Omtrent de uitvoering der wet werd nog opgemerkt, dat de goede werking dezer wet van een oordeelkundige be leidvolle uitvoering afhangt, waarbij zoo veel mogelijk met de eischen van het boerenbedrijf rekening wordt gehouden, dus ook met de belangen der z.g zand boeren, die groenland noodig hebben om daarvan door bemiddeling van het daarop weidende vee mest te winnen, vooral in deze tijden nu de kunstmest zóó schaarsch is. Een onoordeelkundige toe passing der scheurwet zou het Brabantsch en Limburgseh sandboerenbedrijf zeer kunnen schaden. Het is goed dat men dit den minister eens goed onder het oog heeft gebracht. Minister Posthuma gaf hierop de welwillende toezegging dat de regeering hieraan zou denken. Ook werd door een der leden zeer juist betoogd, dat de productie van stikstofheudende meststoffen met veel meer kracht dan tot nu toe moet worden ter hand genomen. De w ij ziging der wet op de vermogensbelasting waarbij be paald wordt, dat voortaan het onroerend goed belast wordt naar de verkoopwaarde in plaats van naar de gekapitaliseerde belastbare opbrengst, zag bij eerste stemming evenveel voor als tegenstem mers. Maar Vrijdag bij de tweede stem ming bleken 24 vóór het ontwerp en 22 er tegen, zoedat de wet er door is. Zes leden der rechterzijde waren olider de voorstemmers en een lid van links onder de tegenstemmers. Nog was stemming gehouden in den voormiddag over het wetsontwerp der verdedigingsbelasting, dat deze belastingpermanent wil maken gedurende de eerste 4 jaren na Mei 1919 en 50 opcenten wil heffen over het loopende dienstjaar. Bij die stemming waren 23 voorstanders tegenover 23 tegenstanders. Voor een nieuwe stemming was een nieuwe vergadering noodig volgens het reglement van orde. Maar Vrijdag zou de laatste dag zijn van vergaderen vóór het zomerreces. Men wist er dit op te vinden. De vergadering werd gesloten en tegen den namiddag werd een nieuwe vergadering uitgeschreven. Zooals het bij zulke gelegenheden meer gaat werd het lot van het wetsontwerp door het toeval bepaald. Want 's namiddags bleken 4 vóórstemmers en 3 tegenstemmers afwe zig te zijn waardoor het ontwerp viel met 20 tegen 19 stemmen. Ook ditmaal waren de steramen zeer gemengd. Na eenige besprekingen over wijzigin gen in het reglement van orde en na een gehouden comité-generaal (geheime ver gadering) ging de Kamer tet nadere bijeenroeping uiteen. Een adres. De permanente commissie inzake crisis maatregelen uit de Katholieke en Christe lijke Werkliedenbonden heeft aan den minister van landbouw een uitvoerig gemotiveerd adres verzonden, waarin wordt aangedrongen op het openen dei- gelegenheid tot het opdoen van aardap pelen als winterprovisie. Het Cenvool. Hr. Ms. Hertog Hendrik is met het convooi te Las Palmas aangekomen. Alles wel aan boord. Onderhandeling. Met den Rotterdamsclien Lloyd en de Mjj. Zeeland worden weer onderhande lingen gevoerd over de uitwisseling van Duitsche en Engelsche krijgsgevangenen, welke sedert 6 Juni, het vergaan van de „Koningin Regentes" was stopgezet. De Entente en onze Kolonlin. Reuter seint ons uit Londen: Naar aanleiding van het bericht van het Bolschewiki-orgaan, de „Iswestia" te Moskou, dat van Berlijn uit de wereld is ingezonden, waarin van een overeen komst wordt gewag gemaakt tusschen de Entente en Japan en volgens het welk Japan bij deelneming aan den Europeeschen oorlog schadeloos gesteld zou worden door de Nederlandsche ko lonies, verneemt Reuter van officieele zijde het volgende: Het bericht, dat de Entente aan Japan ooit dusdanige voorstellen heeft gedaan, is geheel uit de lucht gegrepen. De be wering is op zichzelf zoo belaehelijk dat ze nauwelijks tegenspraak behoeft. (Maasb.) Dreigende stopzetting der sigaren-Industrie? Naar de „Msb." verneemt, worden de onderhandelingen tusschen de regeering en de sigarenfabrikanten ernstig belem merd door liet verlangen der regeering, dat de fabrikanten reeds bij voorbaat moeten verklaren zich te zullen neer leggen bjj alle maatregelen, welke de regeering ook in de toekomst zal meenen ten opzichte der sigaren-industrie te moeten treffen. Is het blad wel ingelicht, dan moet zelfs bij de fabrikanten het voornemen bestaan, als protest tegen dit optreden der regeeriDg, de geheele sigaren-indu strie stop te zetten. Chocolade-reepen. Waarschijnlijk met ingang van 3 Aug. zal de volgende regeling gelden: le. de handel in chocoladereepen, met uitzondering van dien in ongevulde ree pen, is geheel vrijde vervaardiging van chocoladeproducten is toegestaan voor zoover een fabrikant daarvoor toestem ming verkreeg en in overeenstemming «et de voorwaarden dier toestemming; 2e. ongevulde reepen worden tot geen grooter quantum vervaardigd dan in totaal aan de gemeentebesturen is toe gewezen, een nadere opgave van het aantal, dat voor uwe gemeente zal wor den vervaardigd en de namen der fabri kanten daarvan, zal u worden toegezon den; 3e. ongevulde reepen zullen niet anders dan op bons of op overeenkomstige rantsoenoeringswijze mogen worden ver kocht. 4e. voor chocoladereepen zoowel de ongevulde, die van gemeentewege gedis tribueerd worden, als de gevulde inden vrijen handel, is de maximum prijs: in den groothandel, per 100 stuks, f 11, onverpakt f 10.50; in den tusschenhandel, per 100 stuks, verpakt f 11.50, onverpakt f 11 in den kleinhandel, per 100 stuks, verpakt 12'/3 cent, onverpakt 12 cent. Goes. De gemeenteraad zal in zijn openbare zitting van 30 Juli de navolgende agenda behandelen: 1. Vaststelling notulen en ingeko men stukken; 2- afschrijving belas ting en schoolgeld; 3/ verzoek van A- Jordaans ta Schiedam om den prijs van; den geleverden sproeiwaigen met 20 -pCt. te verhoogen; 4. verzloek S. v. d. Pep om verlenging .van de inpachtgéving van, een deel van de IWëstvest; 5. toieken-nibg bijslag op het pensioen van den geip. stoker der gasfabriek P. Harinck; 6. wijf- ziging gasthuisbegrooting1 1917; 7. verzoek van den directeur Zeeuwschen Bouwstof- jfenhandel en Steenhouwerij' om optblef- fing van lleiggfedd; 8. schrijven bestuur Ver. van Ambtenaren der Gem. finabciën be treffende de financieel© positie 'der ge meente-ontvangers; 9. wijziging gemeente- begrooting 1918; 10. verzoek van J. O. v. d. Pleijl (La, Vitesse) om railsi ópi den Wéstsingel te mogen legjgen; 11. voorstel' tot goedkeuring van de huurprijizen; der .woningen valn Nieuw-Goes; 12. .voorstel tot aankoop van 4 huisjes in de Bocht van Guinea, kad. D 1136, 1.493, 1492 en 40; 13 voorstel tot verzekering van het personieiel der brandweer tegen ongevallen -bij de Mij. Fatum; 14. vaststelling ver ordening inzake subsidiieering: bijizomietaa bewaarscholen; 15. gemeenteverslag: 1917; 16. gemeente-rekening 1917; 17. benoeh ming twieei leden in (dei commissie van Toezicht op heit L. O. Aanbevolen in da vacature von 'Schmidt: 1 F. Maijs en 2 A. Kleijta; in de vacature Ruijsser naers: 1 mr. H. [0. J. Zaaijjer en 2 tmlr. J. H. M. Stieger; 18. benoeming' voor zitter reclame-commissie H.O.; 19. ivijj' ziging raadsbesluit 29 Nov. 1917 tot aan koop van gronden en gebouwen in de bouwplannen I en II in verband met den verkoop van een gedeelte daarvan aan de S.S. voor uitbreiding stations-em placement; 20. voorstel tot verkoop van oude schoolbanken; 21. voorioopige vast stelling pensioensgrondslagen gemeente ambtenaren 22. eerste suppl. kohier hon denbelasting 1918. In verband met de omzetting van het suikerdistributiekantoor in het Rijkskantoor voor suiker, is eervol ont slag verleend als lid van het eerstgjei- noemde kantoor, onder dankbetuiging voor de den lande bewezen diensten, o.a. aan dhr. W. Kakebeeke, alhier. Bij besluit van Ged. Staten .van 26 Juli 11. wordt dhr. J. Pouwer, opzich ter van den Prov. Waterstaat te Tholen, met ingang van 1 Sept. a.s. overgeplaatst naar den diens tkrijig Zuid-Beveland ter standplaats GogsL - Zaterdag was door het bestuur vainl den Zeeuwschen Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen een vergadering uitgeschreven, teneinde aan de deelnemende vereenigingen de door de jury van den wedstrijd toegekende prijzen uit te reiken, welke bestonden uit zilve ren medailles en diploma's. Op deze vergadering waren tevens uit- g-enoodigd do verschillende comité's, wiel- ke hebben medegewerkt om den eersten wedstrijd op 1.1. 20 Mei (2en Pinksterdag) zoo schitterend te doen slagpn. Door demi voorz,. werd dank uitgebracht aam den gemeenteraad van Goes voor haar hartelijke gulle ontvangst; aan bet bestuur der sociëteit V. O. V. voor de belamglooze beschikbaarstelling van den tuin; aan het eere-oomité voor de aanbie ding van den wisselprijs; aan de jury voor hare onpartijdige beoordeelingaan het Uitvoerend comité voor de goede re geling aan de politie voor de go-ede hand having der orde. De behaalde prijzen wierden. met een harteljjk woord overhandigd, terwijl bij- de im ontvangstname menig wo-o-rd van dank werd uitgesproken. De wisselprijs werd aan „Oefening Kweekt Kunst" te Weméldinge aangebo den, waarbij, de voorzitter den wenscii uitsprak, dat genoemde vereeniging deze niel gemakkelijk zou behouden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen f 1101.08 en uitgegeven f575.15r/2. Batig saldo alzoo- van £525.92i/2. Als lid trad tot den Bond toe „Gom Amove" te Noordgouwe, terwijl van meer dere vereenigingen schrijven om inlichtin gen waren ingekomen. De Spaansche griep breidt zich ook ter dezer plaatse uit. Thans zijn weder enkele gevallen voorgekomen, en wel bij burgers welke met militairen niet in aan raking zijn geweet. De toestand der pa tiënten is over 't algemeen bevredigend. Behoudens goedkeuring van den Territorialen Commandant van Zuid- Beveland, hoopt de harmonie „Euphonia" op a s. Vrijdagavond bij gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koninginmoe der, een volksconcert te geven op de tent op de Groote Markt, 't Is dan te hopen dat de jeugd buiten den cirkel van het aandachtig luisterend publiek om de muziektent wat rustiger moge zgn, dan bij het pas gegeven Symphome-con- cert, waarbij zelfs jongens waren die tusschen 2 vingers floten en met kleppers aan het kleppren waren; dat behalve de politie ook het kunstminnend publiek en de ouders eens willen meewerken om of de jeugd van de markt te weren of ze tot kalmte aan te manen, zoodra er muziek gemaakt wordt. Ook is het loopen tijdens het spelen zeer hinderlijkOok het onderwijzend personeel kon misschien hierin verbetering brengen. Waarom kan het elders en hier niet? Hoogachtend een muziekliefh. toehoorder. Middelburg. Door den Christelijkcn Bo- stuurdersbomd zijn twee adressen verzon den. Eén aau burgemeester en wo,hou ders, waarin hij verzoekt in de voor den Zondag vastgestelde uren, gedurende wel ke gas wordt geleverd, een kleine wijziging te brengen en wel om voor .11—12 m <te plaats te stellen 12-1, daar op-het eerst- benoemde uur velen do godsdienstoolu- ning bijwonen en derhalve, willen zij hun middagmaal bereiden! verplicht zoude-ni zijn-, thuis te blijven, wat, volgens adres- sant niet in de bedoeling kan hebben ge- liet tweede adres 'is gericht tot d«nt voorzitter der brandstoffencommisste en in 'dit adres, wordt de aandacht .geves tigd op liet zomerrantsoen kolen, toebe deeld aan hen, die gas-toestellen hebben. Deze maanden zijn geheel op .gaskolen, aangewezen en nu, door de ranlsoenee- ring van het gas, gedwongen moer ge bruik van hun kachel t-o maken, te meer zij, die kleine kinderen hebben. Adres sant verzoekt daairom te willen overwe gen. voor -dez'e categorie van personen een grooter zomerrantsoen kolen beschikbaar te (stellen. Zoowel te "Middelburg ajs tel Vlis- Isingen komen onder de burgerbevolking thans ook enkele gevallen van griep voor- Dó Bloemendag voor „Herwonne-nl Levenskracht", Zondag j.l. hier ter stede en ta Domburg gehouden, heeft tezapien 359.62 'opgebracht. l Alhier is £u den nacht van Don derdag op Vrijdag ingebroken in bet kantoor van de gemeente-gasfabriek- Dit een lade werd f 60 ontvreemd, terwijl de brandkast van haar plaats werd getrok ken, malar niet geopend. Vermoedelijk zijn de dieven gestoord. V") Alhier werd een man uit Koudekerke aangehouden, zekere P. G., die een half kalf op een rijwiel vervoerde. De map beken-djo Iflet kalf zélf te hebben geslacht en wees ook aan waar de andere hel t zich bevond. V"> Op Woensdag van elke week zal vanaf 5 tot 11 uur v.m. en van 12 tot 8.30 uur n.m. gee-n gas door de Gas fabriek worden geleverd. Op Zondag van elke week zal vanar o uur v.m. tot 9 uur gin,, met uitzondering le. des morgens van 8.30 tot 9 uur, 2e. des morgens van 11 tot 12 uur, en 3e. des 'namiddags van 4 tot 5 uur geen gas®door de Gasfabriek worden ge leverd. Viissingen. De „Staatscourant" no. 170 bevat de acte van oprichting van de naamlooze vennootschap „Vlissingsche Handelmaatschappij" te Viissingen, ten doel hebbende den handel in hout en alle daden van koophandel in den meest uitschreiden zin des woords. Het kapitaal bedraagt f 25000. Oprich- ters zijn de lieeren J. C. Heine, schei kundig ingenieur alhier en M. E. Vieeie, accountant te Rotterdam. (VI. G.) Onder leiding van den heer G. Baas Kzn., vrijgestelde van de vereeniging van Chr. Kantoor-, Handels- en Winkel bedienden te Amsterdam, werd alhier een afdeeling van deze vereeniging op gericht met aanvankelijk 14 leden. Alhier doen- zich vele gevallen voor van de 'z.g. Spaanschei griep. In alle ka zernes heeft de ziekte zich verspreid. Da gelijks worden tientallen militairen naar bet hospitaal vervoerd. Bjj de burgers komen er slechts enkele gevallen voor doch alle gelukkig met goéden afloop. \L>) De uit de Bomvrije Kazerne bier ter stede ontvluchte arrestant, verdacht van spionnage, is Vrijdagavond wederom gear resteerd. v Zaterdagmiddag is alhier aange spoeld het lijk van den milicien L. de Huiler uit Arnhem, die verleden week bij bet zwemmen in de Schelde is verdion- Het lijk werd naar het lijkenhuis op de algemeenc begraafplaats overgebracht. De visschersboot Breskens 8 is Za terdagmiddag alhier binnengeloopen met verlies van twee netten, die aan ..ert grond waren vastgeraakt en het scheepje bijna omtrokken. Hedenmorgen is op het deel van het kerkhof alhier, dat bestemd is voor slachtoffers van den oorlog, behoorendo tot de strijdmachten der geallieerden, tatet militaire eer ter aarde besteld het stot- fcliik overschot van den Emgelschen vlie genier Partridge, die Donderdag onder tl roede daalde en die zoo ernstig gewond werd, dat hij na eenige uren alhlncr m het St. Josephz'iekenjiuis overleed- Hier wist iemand door middel van braak of insluiting in de woning van een ingezetene te komen. Des nachts begaf hij zich naar de slaapkamer, waar het echtpaar sliep en haalde uit den broekzak van den man de sleutels, waarmede de brandkast beneden geopend werd. Een belangrijk bedrag aan geld werd ont vreemd. Uit een pakhuis te dezer stede zijn door braak een groot aantal koperen voorwer pen ontvreemd. Bij de politie is voorts aangifte gedaan van nog andere dief- stallen. (M. Ct.) Zaterdagmiddag is bij de Boulevard de Ruijter het lijk aangespoeld van den soldaat, die de vorige week bij de Oranje molen verdronken was. In de Vrijdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd bij de behandeling van het voorstel tet het aangaan van eene tijdelijke geldleening van f285.000, door verschillende lieeren, maar inzonderheid door den heer Sta- verman, met klem afgekeurd, dat B. en W. zonder voorkennis van den raad gewichtige zaken uitvoeren, zooals nu weer een aanvang is gemaakt met den bouw van vijf huizen, waartoe de raad geen toestemming gaf. Vooral de wethou ders Van Niftrik had harde woorden aan te hooren; hem werd verweten auto cratisch op te treden. Het voerstel in zake de geldleening werd aangehouden. De raad vereenigde zich met het voor stel om het voor Frans Naerebout te stichten monument in onderhoud bij de gemeente nemen en vaii gemeentewege een fundament te maken. Het voorstel in zake de jaarwedden- herziening werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Ingesteld werd een afzonderlijk croud- bedrijf. (M.) - In deze gemeente wordt deze week verstrekt 5 K.G. aardappelen, 1/2 ons havermout, 2>/a ons peulvruchten en '/j pond suikgr. Schore. Men schrijft ons: Volgens de Kruiningsche Courant zou onder de burgers alhier de Spaansche griep zijn uitgebroken, dat is een on waarheid. Wel is bij 5 militairen Zon dagnamiddag in de barak, staande bij het station te V1 a k e, de ziekte uitge broken en zijn voornoemde militairen onmiddellijk overgebracht naar de R. K. School te Hansweerd, welke als hospi taal dient. Rilland-Bath. Verleden week liad de korporaal v. d. B. bij het gereed maken der vuurwapens voor een schietoefening het ongeluk, een kogel van klein kaliber welke onverhoeds afging door zjjn dijbeen te krijgen. Ook werd zijn hand zwaar verwond. Het been werd gedeeltelijk verbrijzeld en zal vermoedelijk geampu teerd moeten worden, v. d. B. is naar Bergen op Zoom overgebracht om daar te worden behandeld. Alhier begint de Spaansche ziekte zich sterk te doen gevoelen. De R.K. school is als hospitaal ingericht, zoodat het onderwijs is stopgezet. Zaterdag j.l. werden nog 5 patiënten opgenomen. De ziekte heerscht meest onder de militairen alhoewel ook enkele burgers zijn aange tast. Tot hiertoe zjjn nog geen sterfge vallen te betreuren. Hansweerd. Zaterdagmorgen werd hij P. een koehuid en 15 pond vleesch in beslag genomen. Proces-verbaal werd op gemaakt. f Alhier zijin een tiental militairen! door de Spaansche griep aangetast. Een schoollokaal is nu als ziekenzaal' inge richt. I Krabbendljke. Do zoozeer gevreesde aardappelziekte is alhier en in omliggende polders in het loof uitgebroken. Het is té hopen, dal wij droog en koel weder mogen krijgen, opdat de ziekte Zlicli niet moge uitbreiden en de knollen, welke over het algemeen nog klein zijn, gjespaard moge blijven. 's Heer Abtskerke. Raadsvergadering 27 Juli. Present 6 leden, afwezig J. Nieu- wenhuizo. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1. Wi. v./Liere, 2. A. van der Meuten, 3. J. Tolhoek, 4. M. Vermue. Besloten werd over te gaan tot verbouw der school. In de begrooting <ioor 1917 werd af- en overgeschreven. Een adres van de aid. Goes van den Bond van Onderwijzers over uitbetaling salaris onderwijzers werd voor notificatie aangenomen. Do verordening tot regeling der ondierwijzersjaanvedden werd aange vuld "met die- "bepaling, dat van 1 Jan. 1918 zal worden afgetrokken het aanvul lingstraktement ingevolge de wet van 23 Februari 1918. Ovezaad. De raad vergaderde 26 Juli. Present alle leden. Op de voordracht voor 'zetters werden geplaatst: 1. L. Goensé, 2. D. v. d. Dries, 3. J. Rijk, 4. O. Ver meide. I11 de begrooling voor 1918 wer I den enkele af- en overschrijvingen ge- I daan. Tenslotte hadden uitvoerige- bespre- I 'kingen plaats over de eleclriciteitsvoor- I ziening, waarbij inlichtingen werden ver strekt door dhr. Dekkers uit Rozendaal. Besloten werd de zaak voorloopig aan te houden, daar nadere gegevens moeten' worden ingewacht. 1 Kwadendamme. Vrijdagmiddag werd B-l- hier door don brigadier der Rijksveldvvacht ivan Ovezand een zak tarwe in beslag genomen, die door zekere van E- tet 's Hcerenhoek frauduleus werd vervoerd. De tarwe werd in hot gemeentehuis tó I Hoedekenskerkei gedeponeerd,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2