KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Sociale Berichten. beter de forsche tonen der fanfaremuiiek. Wat „de stoelenproef" betreft is ge bleken, dat men eerst dan daarmede succesvol kan beginnen, wanneer het mogelijk is rondom de tent een bepaald terrein af te bakenen, alleen toeganke lijk voor huurders van stoelen. Er was veel aandachtig publiek maar er was ook veel gejoel van schreeuwende en stoeiende jongens, waardoor de mu ziek nog minder werd verstaaa. De wijze, waarop de heer Mannhardt het concert dirigeerde vraagt een onver bloemd woord van lof. Middelburg. De politie heeft een on derzoek ingesteld naar aanleiding van de diefstallen van twee vaarzen bij de land bouwers Kwekkeboom en den Boeft on der St. Laurens in den nacht van 16 op 17 Mei j.l. Gebleken is, dat de thans gedetineerde J. B. in den bewusten nacht een vaars geslacht heeft, hetgeen bekend werd door iemand, die hem ge holpen heeft, terwijl ook een getuige ver klaarde, dat B. hem gezegd heeft een vaars op stal te hebben, maar toen ge tuige kwam, zeide B hem de vaars uit de weide te gaan halen. Het proces verbaal van het uitgebreid getuigenver hoor is aan den officier van justitie toe gezonden. „St. Paul us". Dosdordsgavosd vergaderde in het Vincentiusgebouw, de ft. K. Prop. Club „St. Paulu Een 4-tal leden waren afwezig Mede aanwezig was de Zeereerwaarde heer Pastoor Na de opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Wegens ver trek naar elders zag dhr Van Thiemen zich genoodzaakt zjjn ontslag te nemen, welke plaats werd aangevuld, door het toetreden van dhr. C. Essers en nog i adspirantleden. Allen werden door den voorzitter met evnige warme woorden geïnstalleerd, waarop den heer Essers het woord nam en verzekerde zijn beste krachten voor de Jtoomsche zaak en de Prop. Club te zullen geven. Bjj de rondvraag werden nog verschil lende punten behandeld en afgewerkt. Daarna sloot de voorzitter met den Chris telijk»!! groet en gebed deze gezellige vergadering. Wjj vestigen de aandaeht op dein dit nummer voorkomende advertentie van het op 81 Juli en 1 Augustus alhier te houden Concours Hippique. Menu centrale keuken. Maandag: erwtensoep. Dinsdag: stamppot aardappelen met Wortelen. Woensdag; stamppot roode koel met aardappelen. Donderdagaardappelsoep. Vrjjdag: stamppot witte raapjes met aardappelen. Zaterdag: stamppet Meikool. Goedkoope klompen. Uit sluitend voor leden van gezinnen met meer dan zes personen, die nog niet voor de derde maal een bon voor goed koope klompen hebben ontvangen, be staat daartoe neg gelegenheid voor de nummers 1—100 Vrjjdag 28 Juli; 801500 Zaterdag 87 Juli; 501700 Maandag 29 Juli; 25522712 Dinsdag 30 Juli; 2713 e. v. Woensdag 11 Juli en voer allen, die voor de derde maal nog geen klompenbon ontvingen. Het bureau is geopend van 9—12 en 27des Maandags tot 6'/i uur en des Zaterdags tot 4 nur. Vlissingen. Heden (VnfdafgJ vergaderde de gemeenteraad. Onder de .verschillende aan de orde gestelde punten kwamen o.a. voor: le. eene nieuwe verordening op de centrale keuken door deze als afzon derlijk gemeentebedrijf in het leven te roepen, den datum van intreding van dat bedrijf te rekenen vanaf 1 Januari 1918 en in verband hiermede een verordening op het beheer der keuken en eien rege ling van de werking der commissie van bijstand; 2e. uitbreiding' van het aantal distributielokalen; 3e. het aangaan van een tijdelijke geldieening ad f285.000 voor verschillende buitengewone uitgaven; 4e. de instelling van een gemeente ijk grond bedrijf; 5e. de salarisherziening van ge meente-ambtenaren enz.; 6e. het besluit in beginsel tot aanstelling van een school arts; 7e. voorstel inzake n monument op te lichten voor Frans Naerebout. De com missie tot oprichting van dat monument verzocht den gemeenteraada. het mo nument op 29 Augustus te willen aan vaarden en hiervoor een plaats in een passende omgeving af te staan; b. de zorg en het onderhoud van het monument ten laste der gemeente te nemen; c. de kosten van de fundatie voor rekening der gemeente te nemen; d. een bijdrage te willen schenken voor het bewuste doel. Burg. en Weth. hebben gemeend den raad te kunnen voorstellen het verzoek van adressant in gunstige overweging te nemen. Indien een buste op voetstuk mocht worden opgericht, Zouden Burg. en Weth. het plantsoen aan liet einde van de Coosje Buskenstraat, aan den Boulevard Bunkert, daatvoor een passende plaats vinden. Mocht echter tot het stichten van een standbeeld worden over gegaan, dan zouden zij dit een plaats op den Boulevard Evertsen willen geven. Tenslotte stellen zij voor de bijdrage uit de gemeentekas te bepalen op f200. Over het lot des verschillende voorstel len melden wij meer in ons volgend num mer. Aan den heer W. Klomp werd eervoi ontslag verleend als bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Tot bezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand werd benoemd de heer H. von Broeken Eock en tot plaatsvervan gend ambtenaar de heer J. W. Kole. Tot directeur van de B. A. S. en de A. v. H. werd benoemd de heer J. A. de Wilde, tot leeraar in het handteekenen aan die beide scholen de heer J. C. van Boven. Tot tijdelijk leeraar in het scheeps bouwkundig vakteekenen aan de A. v. H. werd benoemd de heer J. C. Elants en tot tijdelijk leeraar in de werktuigkunde aan beide scholen de heer J. Veder. Op de voordracht voor de benoeming van zetters der rijksbelastingen werden naast de aftredende heeren W. L. Huson, J. J. Krijger en D. van Verre respectie velijk geplaatst de heeren A. van de San- de, G. van Puffelen en I. Rekkers. Nog werd door B. en W. voorgesteld tot toekenning van een bijdrage uit de gemeentekas op het pensioen van den heer W. Klomp, commies ter gemeente- ecretarie en ambtenaar van den burger lijken stand van f 123 per jaar, waardoor zijn totaal pensioen f 1144 zal bedragen. Ook stelden B. en W. voor den eer vol ontslagen hoofdcommies bij' de plaat selijk© belasting, W. A. Louwerier een bijdrage op zijn pensioen toe te kennen en wel ,yan f489, zoodat hij' f825 ont vangt, hetgeen hij nu ook heeft van zijn pensioen en de bezoldiging van ambte naar b(iji het 'distributiebedrijf, welke be trekking hij door zijn hoogen ouderdom niet kan blijven waarnemen. Door B. en W. werd nog voorgesteld van M. J. Pol in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen een strook grond, groot circa 30 vierk. Meter gele gen aan den Vrijdomsweg voor den prijs van) 1 cent per c.A., onder bepaling, even wel dat van gemeentewege een riool wor de gelegd, en verbinding met het hoofd- liool en een hekwerk worde geplaatst tot afscheiding van den weg. Door tusschenkomst van notaris Ilioo- leni te Middelburg vernamen B. en W., dat het Rijk (departement van marine) eenige perceelen grond in de nabijheid van het midden-reduit in eigendom wenscht te verkrijgen. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken en aan het departement van marine onderhands in "koop ,af te staan bedoelde perceelen waterleiding, bouwland en zijkant voor de som van f2300, verhoogd met f50 voor de kos ten van overdracht. Naar aanleiding van een adres van een Belgische commissie tot organiseeren eener liefdadigheidskennis ten bate van het Roode Kruis ojn dit feest te houden in het park in de omgeving van de paal, meenden B. en W- geen vrijheid te kunnen vinden liiertoe toestemming te geven, daar de' gewone Vlissingscbe kerj.rus ook vui.et wordt gehouden. Heerenhoek. Wij ontvingen een schrjjren van „eenige jongens van den Molendijk" waarin zjj lich beklagen over de hun inziens onrechtvaardige bejege ning, door de jury der dorpsversiering bij het installatiefeest van den nieuwen burgemeester, hun aangedaan. Hun poort, zoo zeggen zij in het wijdloopig sohrjjveu waarvoor wjj geen plaats hebben kunnen vinden in dit nummer wegens te weinig plaatsruimte was de mooiste der dubbele poorten, en tocb kregen zij maar den tweeden prijs inplaats van den eersten. Zij hebben dien prijs terugge stuurd en als er nu weer eens zoo'n feest is, dan sullen zij wel een poort maken, maar wenschen niet meer voor eene bekroning in aanmerking te komen Wij begrjjpeo heel goed dat „de jongens van den Molendijk" ontstemd zijn over de teleurstelling hunner stellige verwach ting op den eersten prijs. Maar wat helpt het hierover na te kaarten en een lip te laten hangen? Laten wjj hopen, dat een volgende keer als weer zoo iets voorvalt, de kwade bui is gezakt en „de jongens van den Molendijk" broederlijk met de andere gemeentenaren zuilen wedijveren in het versieren van hun aardig dorp. Hsedekesskerkt. Dhr. P. Geense alhier is benoemd tot commies der Directe Belastingen invoerrechten en Accijnzen. Gisteren viel de kleine J. G. alhier bij hoog Water in de haven. Het gelukte J. v. d. B. alkier het kind nog juist bjj tijds te redden. Kapslle. Donderdagavond werd een algemeene vergadering gehouden der „Coöperatieve Electriciteitsonderneming" en werd een definitief bestuur gekozsn, bestaande uit de heeren H. Blek, H. P. Ganseman, Dr. Pfeiffer, D. van Maris Sr., Jan van Wiugen, W. A. de Groene en P. Mol, en tot leden van den Baad van Toezicht Notaris Huvers, A. van der Brugge en J. J. Dronkers. Besloten werd het maken van het net op te dragen, in koper, aan de firma Massee te Goes, terwql omtrent de leve ring van stroom, de onderhandelingen nog loopende zijn met de jamfabriek. Gewerkt zal worden om pi m. October -en en ander in werking te doen treden. HanswesrA Op de „Ristelhuebor" ont dekten de deuanen een partjjtje kwatta. Inbeslagname volgde en de daders wer den naar Middelburg overgebracht. i De marechaussees namen Donder dagmorgen van H. drie zakken steenko len in beslag en maakten tevens proces verbaal wegens verboden vervoer. Sehere. De fiets, die hier werd aan getroffen bleek te zjjn die van M. de K. te 's Gravenpolder, waar ze, zooals we reeds meldden, in den nacht van Zater dag op Zondag gestolen werd. De man kreeg zijn karretje „bandeloos" en gede monteerd terugde dader is nog onbekend. (M. Cl.) lersake Bjj een molenaar alhier zjjn door de Rijkspolitie Dinsdag 26 pakken, samen ruim 1100 K.G. tarwe en26K.G. bruine boonen in beslag genomen. Zierikzee. De Districtscommissie van het Groene Kruis van het Noorderdistrict van Zeeland, omvattende de eilanden Schouwen en Duiveland, is op de laatst gehouden vergagering als volgt gecon stitueerd: C. Waardenburg te Bruinisse, voorzitter, J. W Blaukert te Kerkwerve, secretaris, J. Padmos te Duivennijke, Penningmeester, C. L. de Jonge te Nieuwerkerk en J. de Leur te Zonne- maire. Als plaats voor het Districtsma- gazjjn werd Noordgouwe gekozen, waar Joh. de Bloude als magazijnmeester werd aangesteld. Aangeschaft zjjn eene cou veuse, en een ziekenraam, dat tevens als rijwielbrandcard (systeem Westerdiep) kan dienst doen. Deze twee voorwerpen zijn van heden af voor de afdeelingen beschikbaar. Vertrouwd personeel is be zig zich te oefenen in het bedienen van de rijwielbrancard. De Districtscommissie is nu bezig een en ander aan te koopen met het oog op de ijsvoorziening voor zieken. (Z. N Kamperland. Woensdag zijn door notaris Hioolen verkocht voor den heer L. Bie ren» paarden en koeien, enz. Acht paarden brachten f2000 of moer op, 14 tusschen f1000 en f2000; voor de paarden werd in 't geheel f51890 be steed. De koeien brachten van f400 f 700 op, de tweejarige vaarzen van f 270 tot f365, een I1/2 jarige vaars f200, één jarige vaarzen van f145 tot f200- (Z.) Terneuzen. Hier komen al verscheidene gevallen van Spaansche Griep voor. Het gymnastieklokaal der H.B.S. is als hos pitaal ingericht. (Z.) Aardenburg. Wat er zoo al uitgezocht wordt, om de wet te ontduiken! De amb tenaren alhier hielden een persoon aan, die met zich o.m. een bus melk vervoerde. Bij visitatie bleek, dat het onderste ge deelte gevuld was met boter, welke be zwaard was met een metalen deksel, ter wijl de rest aangevuld was met melk. Grolde. Donderdagvoormiddag heeft een Engelsche vliegmachine tusschen onze ge meente en Nieuwesluis een noodlanding moeten doen. Ze was bemand met twee personen: een luitenant en een bestuur der. Boven de kust was de mabhine door het afweergeschut onder vuur genomen. Een granaat drong door het pantser, juist onder de zitplaats van den luitenant. Zijn hiel werd geheel Weggeschoten, terwijl de rechterarm vreeselijk verminkt weid. Bovendien werd het dijbeen zwaar ge kneusd. De bestuurder was genoodzaakt een landing te doen om den gekwetste te doen behandelen. Per militaire auto werd hij ouder geleide van een mil. dok ter naar Vlissingen vervoerd, doch on derweg gaf de 20-jarige gekwetste reeds den geest. Ooitburg. Deze week werd hier weer een rund geslacht, dat een klap van eein paard gekregen had. Het vleesch werd onder de ingezetenen .gedistribueerd voor den prijs van f 2.60 per K.G. De Spaansche ziekte is ook alhier onder de militairen uitgebroken. Een twaalftal gevallen zijn reeds geconstateerd. Bij onderhamdsch© verkoop is liet woonhuis in de Violetstraat alhier, eige naar dhr. D. Verstra/eie, verkocht aan dhr. A. Boeltjes alhier voor de som van E 3000. Dinsdag had een 12-jarige jongen alhier het ongeluk een wonde aan zijn band open te krabben, waardoor bloed vergiftiging ontstond. Geneeskundige hulp werd gelukkig dadelijk ingeroepen. Het mocht den geneesheer gelukken d©n arm te behouden, ofschoon de jongen ondra gelijk© pijn leed. In de fbaand Augustus zullen hier twee liefdadigheidsfeesten plaats hebben; den eersten keer ten bate' van het Bel gische Rood© Kruis, den tweeden keer tot ondersteuning van het Bouwfonds der Ned. Herv. gemeente alhier. In deri nacht van Woelusdag op Donderdag omstreeks half twaalf werden vele inwoners gewekt door een hevig ge ronk. Eenige vliegmachines vlogen zeer laag boven onze gemeente. Door de mi litairen alhier werden 'ze lievig onder vuur genomen. Eenigen tijd 'later werden ze ook boven de Vlaamsche kust beschoten. Do vliegtuigen waren dus blijkbaar yanj Engelsche nationaliteit. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Bij het ingekomen verzoek van het be stuur Id.er gemeentelijke centrale keuken; 'vroeg d© voorzitter of er ook bezwaar was dit direct af te handelen, daar dan; met de voorbereidende werkzaamheden voor het klassestelsel' kan worden aaii- gevangen. B. en W. gaan hier in zooverre mede! sccoord, dat ze dq verdeeling alg volgt zouden willen: niet aangeslagetap 8 cent, tot f 1000 10 cent, f 1001f 1500 12Va cent, 1500f 2500 15 cent en boven f2500 35 cent. De lieer Zij'lstra zeide, dat het bestuur zich 'hiermede vereenigt en kon nog me- dedeelen, dat de kostprijs der porties Va- rieerd van IOV2 tot 19 cent of gemiddeld 15 cent. Nadat den heer Boudewijnse is toege zegd, dat iedere maand een overzicht der finantieele resultaten zal worden overger legd, opdat voor heit einde der driemaan den vaste stekken kunnen worden ge stoken, "werd het voorstel van B. en Wl aangenomen met de door B. en Wi ont worpen verdeeling in klassen voor een tijd van 3 maanden als proef. Zooals reeds gemeld werd uit de aan beveling bestaande uit de heeren nirs. II. F. Lantsheer en J. W, Zijlstra tot lid van het burgerlijk armbestuur geko zen de heer Zijlstra, die verklaarde de benoeming te aanvaarden. Bij1 de behandeling van het reeds ge publiceerde voorstel inzake het te hef fen percentage van de- inkomstenbelas ting, meende ffe burgemeester dat het gewenscht was in een zitting met geslo ten deuren over te gaan. Na ongeveer een uur werden ide deuren heropend en verkreeg d© heer Boude- wjjnse het woord, die zeide, dat den laat- sten tijd steeds het belastbaar inkomens is gestegen, Irij geeft toe dat thans ver mindering bij enkele bedrijven en ver mogens zal voorkomen, maar juist bij in komsten uit arbeid zal vermeerdering te constateeren zijn, daarom kan spreker zich niet veieeniigen met een aftrek van het belastbaar inkomen van verleden; jaar van f 436,500,maar wil hij1 slechts f236,500 aftrekken, waardoor het belast baar inkomen f 4,200,000 wordt en het percentage 7,2 zou kunnen zijn. De voorzitter zegt, dat B. en Wl hun yoorstel handhaven, omdat zij dit gron den op gegevens van den controleur eni andere 'deskundigen. Het voorstel van B. en W. wordt daar op aangenomen met 104 stemmen, die van da heeren Grataina, Zijlstra, Bolle en Boudewijnse. Goedgekeurd werden de suppletoire be grooting 1918 en 'de begrooting 1919 van den Armenraad. Bij; het voorstel tot verkoop van grond, aan het Balkengat aan den heer Kloeke, werd op voorstel van den heer Sprenger een redactie wijziging aangebracht, waar na het voorstel zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. Bij het voorstel tot overdracht der erf pacht van den grond, waarop de fabriek van wijlen den heer Jolmers, staat, werd eerst met 10 tegen 4 stemmen aangeno men, dat men in principe voor yerhoo- ging van het canon was, terwijl daarop het bedrag yan f 400 werd aangenomen. Ter tafel kwam nu het reeds gepubli ceerde voorstel inzake 3e salarisherzie ning van de ambtenaren ter gemeente secretarie. De heer Sprenger zegt voorstander vani een duurtetoeslag te blijven, in abnormal© tijden moet men abnormale maatregelen treffen, er is onmiddellijk hulp noodig, vooral waar geen zekerheid is of na den oorlog de tijd heel duur of minder duur zal zijn, nu kan men met verhooging aan den gang blijven. Spreker stelt daarom voor alle adressen inzake salarisherzie ning aan te houden etn B. en Wi. uit te noodigen een duurtetoeslag te ontwerpen voor alle in gemeentedienst zijnd© per sonen. De voorzitter wijst er op, dat andere gemeenten de salarissen wel verhoogen, en men daardoor moeite heeft hier amb tenaren te krijgen. De heer de Veer wil in ieder geval alle verzoeken te gelijk behandelen. De voorzitter heeft hiertegen geen be zwaar, maar zegt, dat B. en W|. voor salarisverhooging blijven. De beer Onderdjjk vraagt dan ook te gelijk de loonen der werklieden te be spreken. De heer Boudewijnse meent, dat het thans geen tijd meer is voor duurte toeslag en hij aan salarisverhooging zal medewerken. De heer Heijse wil de zaak in B. en AY. nog eens overwegen. De heer Japikse» is beslist voor ver hooging der salarissen. De heer Sprenger 'herinnert aan de geë lieel andere opvatting van B. en. Wl i!ni October 1917 en vraagt of er zooveel veranderd is sinds dien. De voorzitter zegt, dat dit zeker het geval is en wijst nog eensi op de sa- larisverhoogingen in andere plaatsen,. Het voorstel tot aanhouding van deze salarisherziening wordt aangenomen. Jaarwedde commissaris van politie. Bij het voorstel om te adviseeren in zake de jaarwedde van den commissaris van politie, trekt de commissie van fi- nantiën bij monde van den heer Bou- dewjjnso haar voorstel in, .omdat het op een misverstand berustte. De beer Sprenger verdedigt een voor stel om deai commissaris het salaris te geven, waarom hij1 aan de Koningin heeft verzocht, waardoor hij reeds in Juli 1919 £3000 zal hebben en volgens het voor stel van B. en Wl eerst met 1922. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 76 stemmen, nadat een poging van don heer Onderdjjk, om ook dit verzoek aan te houden, was mislukt. 1 Uitbrei ding politie. Het voorstel tot uitbreiding van het po litiecorps met twee man werd aangeno men zonder discussie of hoofdelijk stem ming. Winkelsluiting. Het voorstel tot vaststellen van een verordening op de winkelsluiting werd aangehouden. Behandeld werden eenige reclames .le gen den II. 0. De beer Cornelisse vroeg hoe Ket komt, dat hier niet aan den door den minister vastgestelden melkprijs van 16 cent wordt gehouden. De voorzitter zfeide zeer krachtige maat regelen toe, desnoods zal tot in beslag- nemen worden overgegaan. St. Gerardusretraltenhuls te Seppe. Van 30 Juli tot 2 Aug. (Dinsdagavond tot Vrijdagmiddag) wordt eon# retraite gehouden voor Militieplichtigen (vergoe ding f5.) Kardinaal Gibbons. Den 16den Aug Aug. a.s. zal kardi naal Gibbons, aartsbisschop van Balti more, zjjn gouden jubilee als bisschop vieren. Kardinaal Gibbons is thans 84 jaar. Den 7den Juni 1886 werd mrg. Gibbons Kardinaal gecreëerd. (Msb.) Geslaagd op het eindexamen G. A. van Swieten Tuinbouwschool te Fre- deriksoord, de heer K. J. Dominicus te Wemeldinge. Geslaagd voor het toelatingsexamen der Gerard Adriaan van Swieten-Tuin- bouwschool te Frederiksoord, G. P. Pie- terse uit Middelburg. Geslaagd voor 3en stuurman J. H. Heeres te Vlissingen. In de commissie belast met het in 1919 afnemen van het verzwaard examen in de gemeente-administratie (examen B) is in Subcommissie A o.a. benoemd J. N. Elenbaas, oud lid van Ged. Staten van Zeeland. (Z.) Geslaagd voor Rijksambtenaar de heer G. de Waard te Kloetinge. (M. Ct.) Geslaagd te Utrecht voor het Mulodi ploma Th. F. Smit te Zierikzee. (Z.) Te Utrecht slaagde voor het Staat examen A de heer A. J. van dei Weel van Middelburg. Op de laatst gehouden examens, uitgeschreven door de Ver. van Modevak scholen te 's-Gravenhage slaagden o.m. voor costumière de dames M v. Beveren, C. Nass, A. Plujjmers, C. Pluijmers, C. v. d. Pejjl; voor coupeuse D. Augustijn, N. v. d. Giezen, J. C. Sinke, E. Traas en A. Zonne veld voor leerares A. Beekes, N. de Ia Court en M. Sturm, allen leerlingen van de Modevakschool te Middelburg. (M. Ct.) De weleerw. heer V. d. Eem kapelaan te Goes, is benoemd tot Geestelijk advi- suer van de federatie van R. K. Vakver- eenigingen van Patroons op Zuid-Beve land en Walcheren. Op de 30e algemeene vergadering van de Haarlemsche Hanze, te Bever wijk den 24en Juli gehouden, onder voorzitterschap van den lieer C. J. G. StruijckeD, waren twee voorstellen in gediend. Het eerste voorstel luidde als volgt: Een bestuurslid van een instelling van den R. K. Middenstandsbond „De Hanze" kan geen bestuurslid zijn van een neu trale vereeniging. Het tweede voorstel wil alle aangeslo ten vereenigiDgen verplichten in hare sratuten op te nemen, dat elk lid van „De Hanze" (plaatselijke afdeeling) zich moet aansluiten bij een bestaande vak organisatie. De voorzitter zeide dat men over het eerste voorstel geen zeggenschap heeft, aangezien Mgr. reeds in 1916 hierover een beslissing heeft genomen, waarin werd gezegd: het lidmaatschap van een neutrale algemeene midden- staudsvereeniging kan alleen worden bestendigd, wanneer de beide volgende voorwaarden aanwezig zijn, n.l. lo. het lidmaatschap geen andere verplichting meebrengt dan het betalen der contri butie, dus geen bijwonen van vergade ringen enz; 2o. het opzeggen van het lidmaatschap en het verlies der rechten op de verschillende fondsen dier vereeni ging schade zou doen ontstaan, welke eenigszins belangrijk is. Deze bepalingen gelden tevens voor de leden der R K. vakvereenigingen ten opzichte van de neutrale vereenigingen. Het oordeel hier op wordt aan het bestuur der plaatse lijke afdeelingen, in overleg met den 1 geestelijken adviseur evergelaten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2