Laatste Berichten. ONDERWIJS. UIT DE PERS> Leger en Viool. Burgerlijke Stand. Landbouw en Veeteelt. -I -I !)l lilt,., Warmond door en bootje, waarin r en mevrouw Waal >uw Duiker uit Den jonge mannen uit n. Mevrouw Duiker ïeeft op de Was- nstie ongeluk plaats er-afdeeling uit de 's-Gravenhage was toefeningei) voorde (nemingen, waarbij r der veldartillerie terne Gerritsen be- nemingspost, terwijl litair ter assistentie is Er werd gescho- nnen, waarvan een 5 dekkingsplaat van it heen is gegaan, ;evolg. dat de mili- getroffen, waarbij nderkaak, de schou- t de zijde werden iddellijk werd door batterij telefonisch deze loste nog een ial gelukkig zonder erd hierna uit den spoedig don geest, ras geen geneesheer ch met Gerritsen in bevond, is met den len Hortus te Am- in een broeikast van Vogelenzang worden bananen gekweekt. e eenheidsworst van en door den molen nakelijke bal gehakt 00 bekend als de weg lat dit gehakt enorm en bjjna smaakt als neer men de gestroop- of zes in het water righeid die ieder nog (Vlksbl.) scrisis in den ide had plaats in den ssé-rooken. s, het onderwep van ige aanweztge heeren, h al spoedig ontpopte 1. at in ons protestantsch van een kabinet aan riester wordt opgedra- m '8 mans gelaat drukt en diepe wauöoop uit. rjgeuomdat it anders kan." rt. iger komt binnen, ziet die in een hoek ge- id, maar zwijgend het rhoud heeft gevolgd. naam) ben je aan 't verkiezingen len kunnen tevreden 5 winst 1" •er uit den hoek, blijk- 'ropagandist„Och ja, doch het getal 30 loots toe met onze '/3 Nederland, wij hopen jrkiezing nog een paar n (met steelschen blik icalen medereiziger.) druk gesticuleerend, genoeg 30't is een ar moet dat heen ersterkte wanhoopsuit- rWaarom mijnheer iliek, doch ik zeg, wat eten ze ook hebben self het Algemeen Kies- ;ewild. chreeuwendWaarom 1 groot genoeg was met looft wat met de 30 r: U is onbillijk!" ik (propagandist) tot den i katholiek?" Ik Goddank niet dat zoo? Naar uw grooten bek te le ik het. te Station Velzen mijn- uitstappen stapt uit. („De Tijd".) Omtrent het dood- smokkelaar nabij Spijk at de gedoode de onge- liddelburg is. Met vijf drubber en kwikzilver -deni Hoewel gewaar- le smokkelaars niet stil de kommiezen schoten het geweer van een der waarep een worsteling aweer afging en B. doo- ifd werd getroffen. Een kende smokkelaars wer- i, de anderen zijn bekend, werd in beslag genomen. Elk zijn beurt. Eerdmans, Bronsveld en gezellen 'k Meen ook Drion en ter Spil, Zitten nu hun geest te kwellen, Slaktnd menig Dangen gil. 't Is de Kabinetsformatie, Die de heeren bracht van streek; En met ontevreden facie Loopen ze al ruim een week, Omdat onze priester Nolens, Doctor, leeraar, monseigneur, Last kreeg van de Koatnginne Als kabinetsformateur: Ook van Houten zit te zuchten; En hij pruttelt, grolt en bromt. Straks zal hij zijn hart weer luchten, Als een „brief" weer van hem komt. Eerdmanp, die aan de oude leuze „Liever Turksch dan Paapsch nog houdt", Deed een zonderlinge keuze; Hij gelastte jjzig koud: „In geen enkele van mijn broeken Mag voortaan „'n kruis" nog staan; Knipt ze er uit en vult de hoeken Aanstonds met de „halve maan"! De Muralt blies 'n fanfare Na der liberalen strop, En hij rijp de gansche schare In de kranten nog eens op. Maar het zal hem niet veel baten; Zijn partij, nu van de baan, Moest haast al zijn pluimen laten; „Rood" is er mre doorgegaan, En het hoofd van Neêrlands natie („Protestantsch" zegt dominé Krop) Droeg de kabinetsformatie Aan een Roomschen priester op. En de Roomsche duisteriingen Werden mannen *an gewicht; Zonder zich vooruit te dringen, Traden zij in 't volle licht. Dat is 't loon voor al het strijden, Eeuwen lang, door hen gedaan; 't Onrecht dat ten hemel schreide, Kon hen toch niet nederslaan. In de Kamer staan nu dertig Onzer mannen, één van zin, Met een „Nolens" klaar en „fertig," 't Hoofd van 't politiek gezin. Moog' zijn Kabinetsformatie De eerste uit 'n Roomsche hand Strekken tot geluk der natie, En tot heil van 't Vaderland. Rotterdam. P. Boudens Az. Boefjes. Te Enschede waren meer dere jeugdige boefjes, die wegens de vele diefstallen, welke ze pleegden, reeds heel wat processen-verbaal kregen. Ver oordeeling volgde tot opzending naar inrichtiugen, doch dit kon niet geschieden, want alles zit vol. De knapen kregen steeds meer routine, werden zoo lang zamerhand volleerde dieven, inbrekers en uitbrekers. Twee hunner, R. en D., zouden nu eindelijk worden opgezonden Enschede zou dan voor geruimen tijd van dit twee tal worden verlost. Niet alzoo Vrijdag morgén, de dag van transport, waren de vogels uit de gevangenis gevlogen, ontsnapt door het deurloket. In Borne werden beiden weer opgevangen en ge borgen. -Maar den daaropvolgendeu mor gen waren ze opnieuw ontsnapt, hier door het dak van de cel. Na lang speuren is de politie er in geslaagd den eeu te Nijverdal en den ander te Enschede terug te vinden. Ze zitten nu -weer in goede bewaring en worden thans zoodanig be waakt, dat ontvluchting niet meer moge lijk is. Gemaskerde inbrekers. Te Laren hebben twee gemaskerde inbrekers zich toegang verschaft tot het theehuis 't Bluk, juist toen de heer Velt, die het theehuis exploiteert, bezig was de kas op te maken. Door het blaffen van den hond, die de indringers aanviel, en het hulp geroep van den heer V. en zijn vrouw gingen de inbrekers er van door. De politie, die door een wielrijder gewaarschuwd werd, stelt een onderzoek in. Boer en Saffraan. In het afge- loopen jaar werden bij een tuinder te Naaldwijk acht vaten cacao in beslag genomen. De cacao werd scheikundig onderzocht en bleek bocht te zijn. De tuinder had zich leelijk in den nek laten zien en heeft dus een flinken strop gehad. Het goedje is dezer dagen voor var kensvoeder verkocht. Wat heeft een tuinder ook voor ver stand van cacao, merkt de „Standaard" op. Een misrekening. Het „Nbld. v. Emmen" vertelt als historisch: De familie M. te Assen had een vet kalf gekocht met de bedoeling dit te slachten voor eigen gebruik. Hoe nu het beestje dood te maken? De heer G-, een familielid, wist raad en stelde voor een kalf te slachten in zijn.concertzaal, terwijl de heele familie bij elkander ge roepen werd om mee te zingen, teneinde het gebrul van het kalf te overstemmen. Het dier werd zonder ongelukken 's nachts naar de zaal gebracht en den volgenden dag begon reeds des middags het con cert. Terwijl nu de familie flink aan den zang deelnam, kreeg een buurman, die met den heer M. in twist leefde, er de lucht van en waarschuwde de politie, zoo- dat onder het zmgen van de meest ^opge wekte melodieën en pianomuziek het kalf in beslag werd genomen. Eer de politie echter vertrok, nam hij nog een kijkje in den kelder, waar nog 3 dikke ham men in beslag werden genomen. Assen is vol van dit „weldadigheidsconcert". LanBë lijké eë nvoud! Mén sch'rijfi aati de ,,N. Gr. Ct.": Dezer dagen werd een stads juffertje benoemd tot onderwij zeres op een klein plaatsje in Oostelijk Groningen. Verheugd over hare benoeming trok ze er welgemoed op los en met behulp van haar patroon vond ze direct een kosthuis bij 'n boertje in het dorp. Het kamertje was wel wat ongezellig, maar zoo had men haar verzekerd het kostje was er maar eens wat goea. En daar doe je in dezen distributie-tijd heel wat om! Den volgenden schooldag trok onze juf fer, zooals 't gezin van den boer haar noemde, 's middags ook vol verwach ting naar haar kosthuis. De tafel stond reeds klaar: stamppot- snijboonen ,,Gaot hier maor zitt'n, juffer." En de juffer ging zitten. En als 't heele gezin, de meid, de knecht en de 2 vuilneu- zige kinders reeds hebben „aangevallen" en len" en -de juffer nog steeds wachit, spréékt die boerin op bemoedigenden toon: „Tou waor juffer, wie eten zoo maor mit 'n ander oet -de bakke. OnZs kinder kriegen nog 'n teller, (bord). Of wil juffer misschien ook laiver aine?" En als juffer te kennen geeft, dat ze toch maar liever van 'n bord eet, vervolgt het boerinnetje: „Nou - dat ken ook wel.- Bruirtje, eet doe maor met zuske oet" en meteen schuift ze broers bord met een rest eten de juffer toe! Vliegongeluk. Een vliegtuig van den vliiegpostdienst WeenieinBoedapest, is Maandag van een hoogte van 150 M. neergestort -en verpletterd. De vliegmepster werd gedood; d-e officier-geleider weid le vensgevaarlijk gewond. De kerken te Riga. De Köln. Volks-Ztg." deelt mede, dat de Russen in 1710 toen zij Riga veroverd hadden, drie Protestantsch© kerken in Orthodoxe veranderen. Thans, ruim 200 jaar later, heeft de Duitsche regeering met het oog op het vertrek van tal van Orthodoxe personen en de ook in ander opz cht gewijzigde kerkelijke behoeften van de bevoleing van Riga, vier van de vele Orthodoxe kerkgebouwen aan de Katho lieke en aan de Protestantsche kerk toe gewezen De groote Russische Kathedraal is een Pretestantsche garnizoenskerk geworden. De Peter Pauls-kathedraal is aan de Estnisch-Protestantsche gemeente toegewezen en zal in het vervolg Peter Pauls-kerk heeten. Bij de drie bestaande Katholieke ker ken van R ga zullen twee nieuwe komen. Allereerst is de Orthodoxe Troizki-Kloos- terkerk in een Kalholieke garnizoenskerk veranderd en voorts is de Alexej kerk aan de Duitsche Katholieke gemeente toegewezen. Deze kerk heeft een inte ressante geschiedenis, rijk aan afwisse ling, achter zich: zij behoort thans voor de derde maal aan de Katholieken. In de 15de eeuw heette zrj St. Maria Mag- dalenakerk en behoorde een Cisterciënsèr zusterklooster, dat reeds in 1255 bestond. Ten tijde van de Hervorming werd de kerk Protestantsch, maar in 1582 door koning Stephan Rathory van Polen, te gelijk met de St. Jacobi kerk, wed- r aan ae Katholieken teruggegeven. In 1621 gaf koning Gustaaf Adoif haar weer aan de Protestanten. Toen zij in 1710 ten gevolge van het bombardement van Riga door de Russen ernstig was beschadigd, gelastte Peter de Groote haar te restau- reeren en gaf haar aan de Orthodoxen. Het ongeveer 500 jaar oude Godshuis is dus bij de huidige vijfde verandering voor de derde maal Katholiek geworden en zal in het vervolg Magdalena-kerk heeten. Per telefoon. BERLIJN. (Officieel). Levendige artille riebedrijvigheid ten noorden van de Leije bjj Arras en bij Albert. Op den weste lijken oever van de Avre vielen de Fran- schen tegelijkertijd aan bij en ten zuiden van Mailly en drongen zij voorbijgaande tot aan de Avre door. Onze tegenaanval herstelde den toestand. Wij sloegen den aanval uit Mailly en verder ingezette plaatselijke aanvallen van den tegenntan- der terug. Wilmentoir werd den vijand ontrukt en van de hoogten ten noorden van Racourt en het woud van Chételet wierpen wij den vijand in een tegenaanval terug. LONDEN. (Amerikaansch legerbericht). Onze troepen oefenen steeds druk uit op den terugtrekkenden vijand. Wij zijn de Marne overgetrokken en hebben bezit ge nomen van Jaulgonne. WEENEN. (V.D.). Op het Italiaansche front geen gevechtsbedrijvigheid van be- teekenis. Op hef Albaansche ooriogstooneel heb ben onze dappere troepen alle pogingen van den vjjand om onze linie in den Devolisector te verbreken, verijdeld. AMSTERDAM. Bij de directie van. den Hollandsehen Lloyd is bericht ingekomen, dat de „Frisia" 24 Juli te New-York is aangekomen. AMSTERDAM. Hier zijn 3 gebroeders gearresteerd, die 15 inbraken pleegden van 23 Maart18 Juli. De- gestolen goe deren zijn in beslag genomen. Een ge deelte was peeds te gel-de gemaakt- UTRECHT. In Verband met Het heer- sehen der Spaansche ziekte in de kam pementen „De Pan" en „De Bilt" is de opkomst der reserve van de 14e landweer infanterie uitgesteld tot het tijdvak 914 September en de opkomst der reserve landweer infanterie op 1621 September. Bedde bataljons komen dan op in de kampen te De Bilt. WE-ENEN. De voorloopig benoemde mi nister-president Hussarec zal eerst een ambtenaarsministerie vormen zonder po litiek 'karakter en het later met parle mentaire persoonlijkheden aanvullen. DELFZIJL. Hier is uit Bremen een stoomschip aangekomen met een beman ning van vrouwelijke stokers en machi nisten. NIJMEGEN. Alle- openbare en bijzondere scholen zijn wegens het hoerschen va,n de Spaansche ziekte gesloten. G«meeat»r«a4 van Mlddelbarf. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middel burg waren ingekomen de volgende stuk ken: Een schrijven van Het bestuur der Cen trale Keuken, waarin wordt verzocht de volgende spijsre-geling in te voeren voor de nieuw in te richten keuken: klasse 1. voor niet-aangesdagenen in de gemeen te-inkomstenbelasting 8 ct., klasse 2. voor de personen met een belastbaar inkomen tot en met f 1000 10 ct., klasse 3, van f 1001 tot f 2000 121/s ct., klasse 4, van f 2001 tot f 3000 15 ct., en klasse f3001 en daarboven 25 ct. per portie. Wordt deze of een gewijzigde regeling aanvaard, dan stelt de commissie zich voor te voren aangifte te laten doen van hen, die van die keuken willen betrek ken, en -deze lij'st met eventueel latere aanvullingslijsten te vergelijken met het kohier der inkomstenbelasting- Bedoeling is, dat voor ieder lid van een gezin niet meer dan 1 portie wordt afgegeven, teneinde 'te voorkomen, dat houders van kaarten met een lageien portieprijs eten halen voor Hen, die meer per portie moeten betalen. Zoo mogelijk zag de commissie gaarne, dat de raad deze zaak zoo spoe dig doenlijk behandelde, daar de voorbe reiding van deze regeling nog al wa,t tijd eischt. Omtrent de centrale keuken wordt be sloten overeenkomstig het verzoek van het bestuur om gedurende drie maanden een proef te nemen alleen met wijziging van ilOOO tot f1500 12.5 cent; f1500 tot f 2500 15 cent; f 2500 en hooger 25 cent. Een verzo«c van de ambtenaren der gemeentebedrijven om een nieuwe aala- risregeiing voor Hen in te voeren. Een verzoek van den inspecteur van politie eerste klasse, den hieër A. P. H. van, den Holder, om verhooging van zijn jaarwedde en van zijn kleeuinggeid. Het reeds bekende adres van ue agenten- vereeniging Luctor et Emergo om de jaar wedden van de agenten te brengen op f 950f 1000 voor Uerme klasse, f 10 ,0 f 1150 voor tweed» klasse, f 1200 voor eerste klasse en. f 1300—-f 1400 voor hoofd agenten. Van- hel bestuur van den Bond van Gemeenlepoliüebeambien ,s een adhaesie- betuiging met -dit verzoek ingekomen, met een uitvoerige memorie van toelichting. Het reeds gepubliceerde adres van de Provinciale commissie van het Vrouwen- comité voor -de distributie, inzake het geven van advies over het opsiaan van aardappelen door particulieren. Het jaarverslag van Nehaiennia; en een bericht van den 'heer Th. Dokkum, dat bij zÜn ontslag neeöit als lid van de commissie van toezicht op Het lager on derwijs. Ten slotte de gemeenteiekening over 1917, welke aanwijst in ontvang f 1.448.160.64V2, en in uitgaaf f 1.471.309.91, alzoo een nadeeiig slot van f 23.149.261/2. Onder de ontvangsten komt voor f 3367.42 goed slot 1915, opcenien f 43559.58 en gemeente-inkomstenbelasting f 252.216.54y2. Onder de uitgaven vin den we o.a. nadeeiig slot 1916 f lo68d»85, kosten distributie f 39ö'04.32y2, duurbef.oe- slag f2841.34, werkeiooshieidsverzekeri ug f998.82. Nog waren ingekomen verzoeken om salarisverhooging van den ambtenaar ten kantore van den ontvanger, van den bode bij de gemeentebelasting en van de boden van het stadhuis. De burgemeester deelde mede, dat het slechte gehalte der kolen noodig maakt van af aanstaanden Zon- dag het gas alleen te leveren van half negen tot 9 uur van elf tot 12, van 4 tot 5 en na 9 uur. Medegedeeld werd, dat van 1 April30 Juli de warmwaterv.oorzianing f ldö-SO1// heeft gekost. Tot lid van het burgerlijk armbestuur, vacature Baron Thoe Scharizenberg, -Werd uit de'voordracht bestaande uit de heereni mrs. H. F. landsheer en J. W„ Zijfatra benoemd de heer Zijlstra. Daarna werd behandeld het voorstel, tot vaststelling van het percentage H- O., dienst 1918—1919. B. en W. stellen voor -dit percentage j vast te stellen op 7y2 tegen 6 voor het jaar 19171918. Zij grondien dit voor stel op de volgende berekening: volgens het primitief en het suppletoir kohier werd m 19171918 geraamd een belastbaar inkomen van f4.436.500, voor 1918—1919 ""ordt f 436.500 minder geraamd, dus f4.000.000. Bij «en, percentage van J}'% zou dit een opbrengst heteekenen van f300.000, waarvan voor 1918 komt f200.000. Het kohier 19171918 wijst een opbrengst aan van f264.000, waarvan voor 1918 f88.000, verminderd met f 3000 oninbaar, is f 85.000. Totaal wordt dan voor 1918 ontvangen f285.000, ter wijl opi de begrooting f280.000 is uit getrokken. Alvorens het voorstel hoofdelijken om- ig behandeld werd ging te half drie de vergadering over in eene met gesloten deuren, die nog voortduurt. Voor zetter van 's Rijks belastingen wer den opgegeven de heeren J. A. Vertregt, M. G. Boasson, A. Hertogs, A. F. Noest, P. J. H. van Roo en A. L. J. Goetlials. De hleer W. H. Hasselbach werd tij delijk herbenoemd tot directeur van de Burgeravondschool. Tot tijdelijke leeraren van de Avond school voor hamdswferklieden werden be noemd de heeren "J. A. Bal jeu, J. P. P. de Blécourt, L. Veenstra, en van de Bur geravondschool 'de heeren J. Heuseveldt, K. Sloover, W:. K. Kuiler, A. de Smidt, J. P. P'. dé Blécourt en >C. de Nood en tjp-t definitieve leeraren aan eerstge noemd» school dei heeren J. H. Vervenne, J. ,W. A-driaansen en J. Bosdijk, en aan de B.A.S. Se heeren Vervenne, Bosdijk, P. Pieters en D. Kee. Het eerste suppletoir kohier H. O. 1917—1918 werd vastgesteld op f507.973, dat van de schoolgelden op f354.715, en van het berhalingsonderwijs op f0.60. Beschikt werd over de post van f 139.755 van de onvoorziene uitgaven 1918, ten behoeve van het subsidie aan de werk- loozenkassen. Goedgekeurd werden de suppletoir© be grooting Armenraad 1918 en de begroe ting Armenraad 1919. Aan de orde was het voorstel tot ver koop van grond aan de Maisbaai. Vervolgens het voorstel tot overdracht van het erfp-aehtsrecht van den gronid waarop de fabriek van Jolmers staat. Ter tafel kwam nu het reeds gepubli ceerd© voorstel inzake de salarisherzie ning van 'de ambtenaren ter gemeente secretarie. Het volgende .voorstel was dat om te adviseeren het salaris' van den commis saris van politie te brengen op f2800- f3300. Met steun van de commissie van finan- tiën stelden B. en W. voor het politie corps met twee man uit te 'breiden. Het laatste .voorstel was dat inzake de verplichte winkelsluiting. Ten slotte werden eemge reclames tegen den H. O. behandeld. De beslissing over bovenstaande voor stellen, voor zoover niet gegeven, volgt in volgend nummer. N.B. Aanwezig waren 14 leden en afwezig met kennisgeving de heeren Hioolen, Ver tregt en Boasson. Hst evenredig kiesrecht. De Haaesche briefschrijver van „De Tijd" schrijft: Het evenredig kiesrecht dreigt echter een ramp te worden voor onze vertegen woordigende lichamen, indien niet Keel spoedig gebroken wordt met het gevolgde stelsel der overschotten en van voorkeur stemmen Ik zou niet zoo ver willen gaan, om voorkeurstemmen te verbieden. Ik geloof niet, dat daarvoor een meerderheid zou zijn te vinden. Voorkomen moet al leen worden, dat, waar 50 k 60 000 stem men doen bljjken, dat zij de lijst gevolgd willen zien, 1000 of 2000 stemmen dien wil geweld kunnen aandoen Men eische voor een afwijking een getal stemmen gelijk aan den kiesdeeler. Het kwaad is thans nog niet zoo erg, omdat men niet eraan gedacht lieeft, dat men met 1000 of 2000 stemmen de bedoeling der krach tigste organisatie kan bruskeeren. Nu het kunstje gezien en geleerd is, is de weg gebaand voor den felsten personenstrijd in eigen kring bij de aanstaande raads verkiezingen. Het kunstje der grootste overschotten zal daarnaast voor de bewer king zorgen van den akker, waaruit de kleine partijtjes uit den grond opschieten. Is de samenstelling van de gemeentera den op deze wijze eeDS bedorven, dan komt zij nooit weer g ed. Het geldt hier niet een belang van de katholieke partij wij zullen het minste last hebben maar een landsbelang. De N. Tilb. Crt. (kath.) schrijft: Er moet dus een correctief komen bij het „stemt nummer één" of het moet voortaan gaan „hard tegen hard" in een gevecht om de plaatsen ook bij de wet- telnke verkiezing. Dit laatste is echter niet wensehelijk. Mogelijk zal het correctief zijn, dat men de candidaten niet alleen laat verklaren, dat zij zich zullen tevreden stellen met de hun door de organisatie toegewezen plaats, maar ook dat zij geen zetel of plaats zullen aanvaarden, wanneer die door voorkeurstemmen is verworven. En wensehelijk is ook, dat het toekom stig politiek advies rekening houdt met hetgeen ten dezen aanzien bij de huidige verkiezing is geschied. De Officier-machinist 3e kl. J. tenCate is overgeplaatst van Nieuwediep naar Vlissingen. Eindexamen H. B. S. (Zela 11 ld). Derde ploeg. Geëxamineerd 12 candi daten. Geslaagd M. R. van AJphen de Veer. N. L. Baart. J. R. van dér Weel. Allen van de R. H. B. S. te Mid delburg. P. A. van der Valk, van die R. II. B. S, re Zierikzee. A. Buijse. M. C. J. Pilaar. J. Coenen. A. P. Kole. J. Vermet. Allen van de R. H. B. S. te Goee P. T. M. Blanksteiri. J. H. ten Kaate. A. C. Mulder. Allen van de H. B. S. te Temeuzen. Vlissingen. Voor het eindexamen van den 2 j ïngen curcus van de De Ruyter- school alhier zijn geslaagd: F J. de Jonge, J. C Lindenberg, P. J. Paulussen, G. Hupkes, G. J. Kloppers en J. J. den Outer. (Z.) ■ultL Voor het 'diploma boekhouden, Mercurius slaagde te Tilburg onze stad genoot, de heer A. van Denderen. Vooruitgang der Bljz. School sinds 1868. „De Tijd'' schrijftDe bijzondere school is in vijftig jaren tot hooge vlucht ge klommen. In het jjaar van het Mande ment was het aantal katholieke scholen nog slechts 228, thans is het 1107. Het aantal leerlingen van alle bijzondere scholen (katholieke en christelijke) was in 1868 slechts 53789, thans gaan op de katholieke scholen alhten reeds 231.488 leerlingen. 1 m* Prof. J. V. De Groot 0. P. Naar wij vernemen, zal de Zeereerw. Hooggeleerde heer J. V. de Groot O P., ondanks het bereiken van den zeventig jarigen leeftijd, aanblijven als hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam en wel op uitdrukkelijk ver aoek van het Doorluchtig Episcopaat. (De Tijd) Hezer dagen behaalde naar „de Tijd' ïmeldt, de Zeereerw. pater Ant. Weve 'O.Puit Nijmegen, summa cum laude het dtctoraat in de rechtswetenschappen aan de Staatsuniversiteit van Freiburg l in Zwitserland. J - De Officier-machinist 3e kl. A. A. Roösa is te Vlissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pautsei'schip Noordbrabant. GOES. Overleden: 23, Joost Pieter loos- sen, 53 j. echtg. van Adriana de Buck; 23, Geertruida Kaaijsteker, 5 j. d. v. Joris Kaaijsteker en Maatje den Toonder. Oostburg. Bij de op 10 en "11 Jilli ge houden veufenkeunng-en zijn bekroond, als hengsten geboren in 1917 van: Ci U. Maenhout (2) Sluis, Wed. P. de Bruijne- de Hullu, ('adzand, J. van der Meuten, Sluis, Iz. P. Risseeuw, Oostburg, W. dé Blaeij, Biervliet, C. B. Temmerman (2), IJzendijke, A. L. Thomaies, Biervliet, Wed, L .van Besien, Aardenburg, H. J. Nor- tier, Oostburg, Abr. Risseeuw, RetrancHe- ment, A. H. de Milliano, WaterlandkerkjOj Em. Haverbok», IJzendijke, C. .W, Ver- planke, Hoofdplaat, G. Buijsse, Bier vliet. Hengsten geboren in 1918, van I, C, de Zwart, Zuidzande, Th. Aernoudts én J. M. Breyaert, Sluis, A. de Dobbelaerê eni C. B. Temmerman, IJzendijke, Wed, L. van Besien, Aardenburg, L. L. Lanck- riet (2), L. 'J. M. Blondel (2), beiden Aardenburg, Iz. A. D-'Hont en C. N. Jan sen van Roosendaal, Schoondijlke, A. H, de Milliano, Wed. C. J. van de Vijver, en A. J. Buyck, Waterlandtoafkje, H. F, Temmerman, Hoofdplaat, F. Huijssen, Aafr denburg, I. J. de Hullu, Zuidzande, P. L. de Meijer, IJzenidijke, A. L. Thomaes, Biervliet. Merriën geboren in 1918, van: C, Maenhout (2) en Th. Aernoudts, beiden Sluis, A. J. Buijck en A. H. de Milliano, Waterlandkerkje, Ivo de D'eijne, Aarden burg, E. Maenhout, Groede, H. F. Temmer man, Hoofdplaat, Chr. M. Quist, Oost burg, J. P. van Hoeve, Biervliet, W. J. Hoste, Oostburg, Iz. P. Risseeuw (2.), Oostburg, G. Buijsse en B. J. Brack», Biervliet Iz. de Bruijne Mz-, Cadzand, H. J. Cammaert, Hoofdplaat, A. de Dob- belaere, IJzendijke, A. P. Modde, Schoon- dijke, Abr. Salomé, Zuidzande, C. Ver- craeije, Aardenburg, Abr. Risseeuw, liet- ranchement, P. de Hullu-Dorst, A. P. Modde en Iz. Risseeuw-Luteijn, Schoon- dijke, C. de Smet, Biervliet, Wt. P. Geir- naert en Th. Sanders, IJzendijke, Th. Du- sarduijn, Biervliet, Wed. L. van Besien, Aardenburg, Joz. Cijsouw, St. Kruis, St. Dauwe, Hoofdplaat. In de afd. hengsten met zes afstam melingen, werden bekroond Laboureur d'Isaac en Marquis de Zuijian van H. J. Aernoudts, Sluis, Blocus van G. Buijsse, Biervliet, Albert van A. en J. Moggré, Schoondjjke. (Br. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3