BIHNENLAND. UIT ZEELAND. zij zijn daarom niet minder welsprekend. De cijfers ontleend aan een offici eel rapp.rt dat een vergelijking tusschan den toestand in Januari 1913 en Decem ber 1917 mogelijk maakt betreffen de bevolking van 481 gemeenten, in totaal 2.541672 personen. Uit hot etappen-ge bied waar de stand van zaken, vol gens onze informaties, nog aanzieBlijk slechter is zijn geen gegevens te ver krijgen, met uitzondering van Gent. Voor het overige zijn zij verzameld zoowel in de groute steden zooals Brussel, Ant werpen en Luik, als in de industrieele en landbouwcentra en zij geven dus, al zijn zij niet volledig, een zuiver beeld Allereerst dan wat het geboortecijfer aangaat. Van 46 912 in 1913, in de 481 gemeenten waarover de gegevens loopen, is dit teruggeloopen tot 22.089 in 1917; per duizend inwoners dus van 18 5 tot 8.6 Over ile g-heele bevolking van België genomen komt dat neer op oen achter uitgang met 186.000 geboorten Het sterftecijfer stijgt intusschen on rustbarend. In 1913 bedroeg het 14 5 pro mille, in 1917 daarentegen 17 en men mag aannemen, dat het in het etappen- gebied nog veel honger is zoo lat het gunstig verschil tusschen geboorte en sterfte, dat in 1913 4 pro mille bedroeg, thans is verkeerd in eea ongunstig ver schil van 8.4 pro mille, intusschen heeft zich het verschijnsel gehandhaifd, dat in de groote steden zoowel h'-t geboorte als het sterftecijfer het laagst zijn. In An'weipen b.v. bedraagt het geboorte cijfer sh chts 6.7 pro mille, terwijl b.v. in Kamen en Soigmes de sterfte 24.5 en 23 per duizend inwoners bedraagt. De kindersteifte intusscben schijnt, dankzij het krachtdadig ingrijpen van een groot aantal liefdadiyheidsgenootschappen niet meer zóó onrustbarend te zijn als in het begin van den Oorlog. De tuberculose heeft, in harr verschil len 'e voimen, het aantal barer slacht- ff--rs verdubbeld sinds 1913; per tien- duiz n l inwoners is het sterftecijfer toe genomen van 12 7 ti.t 25 6. Allerlei andere kwalen, waarvan de toeneming in direct verband met den oorlog kan worden gebracht, znoals hart en zenuwziekten eischen ook hun deel. Per tienduizend inwoners komt men tot een stijging van 17.2 in 1913 tot 23 in 1917. Pinds den aanvang der vijandelijkheden heeft België ongeveer 200.000 landskin deren verloren in het bezette gebied, dus omstreeks 165 per dag. In 1917 bedroeg de afneming der bevolking in verband met den oorlogstoestand militaire ver liezen enz. zjjn natuurlijk niet mee gerekend 103 000 personen260 p. dag. Ziedaar enkele zéér sobere, zéér on volledige gegevens betreffende den oor logstoestand in België, dat den oorlog noch wilde noch wenschte. Vrouwenbeweging te Antwerpen. Men schrijft aan „De Maasbode": In de vereeniging voor maatschappelijk werk te Antwerpen werkt sinds geruimen tijd een kleine groep dames, die zich in stilte wijdden aan het lenigen van nooden, en, waar het paste, hebben enkelen van haar ook haar stem doen hooren voor den vrede. Deze dames hebben zich ge geven aan het stille oorlogswerk; zij hebben willen opbouwen wat door en tengevolge van den oorlog in het onge- reede was of dreigde te geraken In dit alles verrichtten zij een mooi stuk werk van vrouwenbeweging Deze dames hebben het noodig geoor deeld, en daarin hadden zij gelijk, om ook meer in het openbaar op te treden, en blijken te geven van wat zij voorstaan op het gebied van het werk der vrouwen beweging in den goeden zin Ook ïerin zijn zjj niet luidruchtig te werk gegaan. Met veel tact en evenveel organisatorisch talent hebben ze een groote betooging op touw gezet in het kunmkljjk Atheneum, waaraan honderden vrouwen en belangstellenden hebben deelgenomen. Daar is niet gesproken van de rechten der vrouwen en van feminis tische bedoelingen, maar wel van 't werk, dat de vrouwen in het dagelijksche leven moeten en kunnen verrichten ten bate van de maatschappelijke positie van de vrouw. De volksvertegenwoordiger Leo Augusteyns heeft gesproken over de vrouw in het Vlaamsche leven Mevrouw Vlaeminck, studente aan de Gentsche ho geschool en echtgenoote van prof. dr. Vlaeminck, over Wij, vrouwen aan de hoogeschool, mej Suze Verhulst, over De vrouw in het ouderwijs, mejuffr. de Guchteuaere over De vrouw in de vrije beroepen, en mevr. Ltmaire Dens over De viouw als moeder en aroeidster. En tusschen deze redevoeringen door werd 'n Vlaamsch kunstprogramma uitgevoerd x an de Vlaamsche vro wenbeweging werd sinds het uitbreken van den oorlog niet veel meer gehoord. De betnoging, welke in Antwerpen is gehouden, doet zien, dat er een krachtige opleving is, welke vooral in dezen tijd het Vlaamsche en her maat-chappelgke leven in Vlaan deren ten zeerste ten goede moet komen. Vrerstilijke dood eansr Duitsehe duikboot- bemanning. Volgens een Reuter-telegram gaf een. neutraal correspondent de volgende vree- selijke bjjzonderl.eden over den onder gang van een 'Duitsehe duikboot: Le duikboot liep op een mijn en van die uit 40 koppen bestaande bemanning bleven slechts twee in het leven, die na ©en vreeselijke worsteling meit den dood gedurende li/2 uur op 20 vadem beneden de oppervlakte van het water, naar boven kwamen. Een aantal van do bemanning pleegde zelfmoord, daar alle hoop was verloren de duikboot levend te kunnen verlaten. De eenige1 kans om te ontsnappen was den commandotorein en do voorste luiken te forceeren en er op te vertrouwen, dat de samengeperst^ lucht in het een© gedeeltei van het vaar tuig elk der mannen als een torpedo naar de oppervlakte zou dringen. De luchtdruk in de duikboot was zoo vreeselijk gewor den, dat da meerderheid der mannen den mond niet glesloten kon houden. De samen geperste lucht schoot hen naar do opper vlakte. Nauwelijks hadden zij de opper vlakte der zee bereikt,, of dè luchtdruk deed hun longen barsten en met eeln akeligen gil verdwenen ongeveer 20 van hen in de diepte. Do twee overlevenden beschreven het gegil der manschappen als het afgrijselijkste geluid, dat zij ooit hadden gehooid. De bemanning van een Britschen trailer werd er door opgescrikt, Welke naar de plaats van de ramp snelde om reddingswerk te verrichten. De toer (stand, waarin de overlevenden verkeer den, toonde aan, dat zij afgrijselijke mo menten in 1de duikboot hadden doorga- bracht. Uitwisseling van Pauselijke en Italiaansch» documenten. Volgens de „Köln. Velksztg." is tus schen de archieven van den Italiaanschen Staat en van de Italiaansche regeering en den Kardinaal Staatssecretaris een gewichtige overeenkomst gesloten. Het betreft de uitwisseling der kerke lijke documenten, die zich in 1870 bui ten het Apostolisch paleis en der Kar dinaalscongregatie bevonden en in het bezit der Italiaansche regeering waren overgegaan. Het zvn geschriften over het bestuur der pauselijke staten, waar onder lick zeer gewichtige bezittitels en decreten over het Italiaansch staatsbe stuur bevinden, die in de VaticaanAche archieven ontbraken. Aan de overeenkomst wordt ook een politieke beteekenis gehecht. Een lersche bisschop tegen de Engelsche regeering. Naar de „Irish Times" bericht, heeft Mgr. dr. Halliman op een protestverga dering te Limarick een rede gehouden, waarin hjj o a zeide „Alle keizers en tsaren hebben nooit iets ergers gedaan, dan door de despo tische tyrannie van den pseudo-demo- cratischen Lloyd George en zijn regeering werd gedaan. De zoogenaamde Duitsch- lersche samenzwering is een leugen. Een feit is echter de samenzwering der Engelsche regeering tegen de eenige politieke corporatie te Ierland, welke voor Ierland de vrijheid kan verwerven. Daarin ligt de werkelijke oorzaak van het optreden der Engelsche -egeering. Het kwam het Engelsche kabinet er op aan, de Sinn Fein-beweging van de leiding zijner beproefde hoofden te berooven. Volharding en trouw zullen ons echter de overwinning toch nog brengen." („De Tijd".) 0e toeslard In Rusland. Op den 8sten Juli werd de volgende door de communistische fractie van hot Sovjetcongres voorgestelde motie, met overgroote meerderheid van stemmen aangenomen „Het vijfde congres der arbeiders- en soldatenraden hecht zijn volkomen goedkeuring aan de binnenlandsche po litiek van den raad van volkscommissa rissen en getuigt opnieuw van den onwnkbaren wil van arbeiders en sol daten om het land niet in een nieuwen oorlog te laten storten. Het Rusland der Sovjets zal iedere poging tot aan tasting van het Russische gebied van den kant van iedere imperialistische regeering krachtig afweren. Het Rusland der Sovjets zal onverbiddelijke maat regelen nemen tegen den volksvijand, welke het vaderland ten gunste van de nationalisten van de een of andere coalitie verraden. Het congres hecht zjjn goedkeuring aan de levensmiddelenpoli tiek en de stichting van comité's van arme boeren, die den arbeid der armen niet exploiteeren. De spanne tijds welke ens nog van den nieuwen oogst scheidt, zal voor de arbeidende bevolking der steden zeer moeilijk zijn De krachtigste maatregelen zullen genomen worden tot bestrijding der burgerlijke contra revolu tionairen en hunne agenten, welke uit de tegenwoordige situatie munt zoeken te slaan. Het congres der arbeiders- sn soldatenraden roept alle arbeiders- en soldatenhoeren op als één man pal te staan voor de regeering der Sovjets. De ex-czaar en zijn zoon. Volgens de berichten van eeli Kopen- haagseh dagblad ontleend aan de uitla tingen van een uit Perm teruggekeerd koopman zop het bericht van den dood des ex-czaren verklaard moeten worden uit de verwarring met het feit, dat het huis, waarin de vroegere heerscher der Russen verblijf houdt, door een bom is getroffen, waarbij de ex-czaar wel is waar het leven behield, doch zijn zoon, de troonopvolger, zou zijn gedood. De Kabinatscrlsis. Men seinde ons Zaterdagnamiddag: 's-GRAVENHAGE. Heden, 13 Juli, heeft H. M. De Koningin aan monseig neur W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, opdracht gegeven tot samenstslling van een nieuw ministerie. Br. A. Kuyper, Naar wordt gemeld verlaat dr. Kuyper deze week 's Gravenhage voor zjjn jsar- lijkseh verblijf om gezondheidsredenen in Duitschland. De Duitsch Engelsohe krljgsgevangenen- confarentia. Binnen enkele dagen zullen de be sprekingen die thans te 's Gravenhage tusschen Duitsehe en Engelsche gedele geerden gehouden worden betreffende de uitwisseling van krijgsgevangenen worden beëindigd. De resultaten worden door beide partijen als zeer bevredigend beschouwd. De rundvleesch-dlstributle. Op grond van informaties ter plaatse kan „de Tel." met de meeste stelligheid meedeelen dat in de volgende maand wederom distributie van rundvleesch zal plaats hebben. Het rantsoen is echter nog niet vastgesteld. Jam. Overwogen wordt om, mocht het vet- gebrek, gelijk te verwachten is, nog nij pender worden, jam van regeeringswege beschikbaar te stellen. Deze zou dan in- plaats van boter of margarine "bij het brood gebruikt kunnen worden. Het convool. Ook van Nederlandsche zijde is publi ceering door middel van een witboek te verwachten van de door onze Re geering met Engeland gevoerde brief wisseling ter zake de uitzending van het convooi naar Nederlandsch Indië. Steenkolen uit Duitschland. Naar de „Tel." verneemt zijn maat regelen genomen voor het vervoeren van 7000 ton steenkolen uit Duitschland naar ons land. Van 15 tot 24 dezer zullen dagelijks ongeveer 700 ton, dat is circa 70 wagons, via Emmerik naar Amsterdam en naar Rotterdam worden vervoerd. Goedkoopere sigaren. Men deelt ons van fabrikantenzijde mede De twee sigarenfabrikanten-organisa ties, het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfabrikanten in Nederland en de R. K. Zuidelijke Vereeniging vaii Tabaks- en Sigarenfabrikanten te Rotter dam, in vergadering vereeuigd, hebben onlangs besloten hunne medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen van sigaren tegen billijken prijs voor de consumptie van het Nederlandsch publiek, onder voorwaarde, dat hunne organisaties officieel in het Rijksbureau voor Tabak worden opgenomen en met hunne recht vaardige wenschen worde rekening ge houden. De Referendaris van het Mini sterie van Lanbouw, de heer Do Jonge, woonde de vergadering bij en zegde zijn volledigen steun toe. (Maasbode) De „Koningin Regentes". (Officieel). Na het bekend worden van het ongeval, aan het stoomschip „Konin gin Regentes" overkomen, tijdens den overtooht van Engeland naar Nederland op 6 juni j 1. heeft het departement van marine een sleepboot gehuurd, om te trachten de plaats van het wrak te vin den, en, daar uit de getuigenverhooren, door de marine-outonteiten afgenomen, de overtuiging werd gevestigd dat het schip door een torpedo werd getroffen, zoo mogelijk een onderzoek naar de her komst daarvan in te stellen. De leiding werd opgedragen aan een Nederlandschen zeeofficier, terwjjl vergunning was ver leend dat bij het onderzoek een Britsch en Duitsch zeeofficier tegenwoordig zou den zijn. Na het aan boord nemen van bekwame duikers en duikmateriaal en verdere uitrusting, en na den 24en Juni bericht te hebben ontvangen dat de Duitsehe regeering voor de veiligheid van het sehip kon instaan, vertrok het naar zee, maar werd door stormweer geruimen tijd opgehouden en zelfs genoodzaakt terug te keeren. Den SOsten Juni, bij fraai weder, ver trok d» sleepboot wederom naar do ver moedelijke plaats des onheils, maar kon, niettegenstaande een uitgebreid onder zoek, geen spoor van het wrak vinden. Van verdere pogingen, welke nog zonden kunnen worden ingesteld, is afge zien in verband met de omvangrijke tijdroovende en kostbare maatregelen, die daarmede gepaard zouden gaan en de zeer geringe kans om thans nog op het wrak, indien het gevonded werd, overtuigingsstukken te vinden, waaruit de herkomst van de torpedo zou kuunen worden vastgesteld. Goes. Omtrent de verloting der Zuid- Bevelandsche vereeniging Dorcas" zie men achterstaande advertentie in dit nummer. Op de algemeene vergadering van „De Symplionie" werd dhr. H. M. Brug- geman, aftredend vice-voorzitter, als zoodanig herkozen. Dhr. G M. den Herder, als penningmeester aan de beurt van aftreding, doch door drukke werkzaam heden niet meer in de gelegenheid deze functie te vervullen, werd vervangen door dhr. H. M. Witkam. Besloten werd op Donderdag 25 Juli concert te geven op de Groote Markt. Het spreekt vanzelf dat dit concert alleen kan slagen, als van de zijde van het luisterend publiek wordt medege werkt door een stille aandachtige hou ding tijdens het spel. Als vanzelf worden dan ook de executanten opgewekt hun best te doen. Omhet luisterend publiek op de Markt het aannemen van een rustige, aandach tige houding gemakkelijk te maken, zal een proef worden genomen met het verhuren van stoelen tegen een gering bedrag voor den duur van het concert. Wij hopen en verwachten dat de auto riteiten, die voor deze nieuwigheid vergunning moeten geven, hierin het ondernemend bestuur van de Symphonie gaarne zullen ter wille zijn. Waar de orkestvereeniging blijkbaar door kunstminnende vrienden is in staat gesteld de onkosten voor dit volksconcert te bestrijden, is het te hopen dat het door fraai zomerweder worde begunstigd. Dan zal het een mooie avond zijn. E. Arents van Kloetinge was van morgen in zjjn houtpakhuis in het Groene Weidje bezig met hout lossen, toen hij op den zolder willende klimmen, strui kelde en naar beneden viel. Hierbij ver wondde hij zich aan polsen beenen. De pols bleek verstuikt te zijn. Dr. v. d. Harst verleende de eerste geneeskundige hulp. Dhr. J. Ossewaaïde, 3e stuunnani Lij den Kon. West-Indischen maildienst, onlangs per „Niéuw-Amsterdam" overge komen uit Amerika, wijl hij niet wilde varen voor de Entente-, is thans, benoemd tot buitengewoon adelborst bij de Kon. Marine-reserve. MMtfeffewf. Dezer dagen weid door de politie in de woning van een slagers knecht aangetroffen een kop, ingewanden, en beenderen van een rund, welke zaken in beslag werden genomen om de her komst na te gaan. Intusschen was door den veldwachter van St. Laurens mede gedeeld, dat een bonte vaars van 26 maani- den oud gestolen was uit de weide van de gebroeders Francke, wonende op Brig- dammle. Een en ander werd met eilkaai' in verband gebracht, en ofschoon bet eigenf lijk een geval buiten de gemeente betrof, vingen de inspecteur, de heer van den Dolder en de rechercheur, de heer Wol- lenberg, ©en onderzoek aan. Door den door hen gehoorde keurmeesters van vee alhier werd geconstateerd, dat de gevonden deer len zeer goted konden behooren aan eien vaars van genoemden leeftijd, en was dit te meer aanleiding om het onderzoek zeer uitgebreid te jnakieo. Tal van getuigen werden gehoord en nu bleek, dat de raars in het begin def vorig© week in den; vroegen morgen door twee alhier wonende) veekoopersknechts op last .van den slager en koopman J. B„ die voorgaf liet dier t© hebben gekocht, uit de weide is get- haald en naar zij'n schuur gebracht. Hier' was ook de in den aanvang bedoelde slagersknecht en aanvankelijk! zou tot slachten worden overgegaan, maar daar eiern tweede persoon, die zijn hulp had toegezegd, niet was gekomen, werd 0a vaars door den slagersknecht, die niet wist dat het dier van diefstal afkomstig (was naar dei stad meiegenomen en daar gestald. Den volgenden morgen werd het dier weer naar de schuur van B terug gebracht en daar ging het den weg. op, die vroeger dagelijks duizenden opgingen. Een militair, die met verlof zijnde op verzoek van B. medegeholpen had mief het slachten, had de. huid verkocht aan een koopman alhier, waar door de bet stolenein werd vastgesteld, dat het de huid van hun vaars was. De koopman J. B. was intusschen aangehouden en naar het politiebureau alhier overgebracht, waarna procesverbaal wegens diefstal tegen hepi is opgemaakt. Ook tegen andere getui- geln, dan genoemd© veedrijvers had hij het doen voorkomen, dat hij de vaars gekocht had. De aangehoudene is heden voor den officier van justitie geleid. Op gemerkt zijl nog dat den laatsten tijd in dezelfde buurt nog veel meer veie is ge stolen. Een dankbetuiging der ouders in dit nummer aan het hoofd van de R. K. School alhier voor succesvol gegeven onderwijs mag zeer zeker als een lof voor ons Roomsche bijzonder onderwijs alhier gelden, dat hiermede blijkt vol komen gelijkwaardig te zijn aan het openbare. In het polderhuis had Zaterdag de opening plaats van de stembiljetten, inge leverd voor de herstemming van een com missaris van den polder Walcheren tus schen de Weeree D. de Buck en J. Cevaal. Ingeleverd waren te Middelburg 179 en te W-estkapelle 15 biljetten, te samen dus 194. Uitgebracht zijn pp den. Heer de Buck 162 en. op den heer Cevaal 31, terwijl een biljet in blanco was. Geko zen is: alzoo de heer D. de Buck. Het Middelburgsche muziekcorps Vrijdag a.s. des avonds te 8 uur wéder een muziekuitvoering op het Molenwater. Vlissingen. Aan boord van Hr. Ms. Noord- Brabant alhier zijn de commandant en een groot aantal schepelingen door dp Spaansché griep aangetast. Zondag was liet aantal patiënten reeds 35. Het distributiebureau aan de Wil- helminastraat alhier, dat deze week in gebruik genomen wordt, miaakt den indruk voor dit doel zeer geschikt te zijn. Een gj'oote lial aan de straatzijde met hekken afgesloten geeft de wachten den, ook bijj regen een veilige plaats. Pond die bal bevinden zich vier lokar len, waarvan er thans nog slechts twee in gebruik genomen kunnen worden, en waarin de verschillende ondendeefein van het bedrijf worden ondergebracht en die door verschillende loketten met dei hal in verbinding .staan. Daar op het get houw geen verdieping is geplaatst, kon ©en groote lantaarn worden aangebracht om het daglicht in de hal toe te laten, terwijl de lokalen door meerder© raiiiuefn liet daglicht ontvangen. Achter de Hal bevinden zich nog bergplaatsen, toilet enzl. D©s avonds kan biet gebouw electrisch worden verlicht. Het is zeker een groote verbetering te noemen. Zaterdag we,rd©n| tal van bescheiden .van het bedrijf in sleperswagens1 van het stadhuis, waar vroeger op dei derde verdieping helt be drijf gehuisvest "was, maar het nieuWe gebouw overgebracht eti bleek daarbij welk een omvang de administratie reeds .genomen heeft. Eergisteren hebben wijl weer ejenls een kijkje, genomen bij den aanleg van den nieuwen weg, die het z.g. „eiland" alhier met de stad zal verbinden als liet pad langs het verbreede kanaal ten deel© voor het publiek wordt afgesloten. Het deel langs de Piet Heinstraat en- langs den Scheldedijk, is reedsi van rioi- leering voorzien en wacht all'éen nog op bestrating. In bet deel langs de marinel- ha.ven moet de rioleering nog worden! gelegd. Aan de achterzijde van h©t nieu we terrein van „de Schelde,'' dus aan d© zijde van den Scheldedijk wordt een sternen muur opgetrokken om het ter rein van den nieuwen weg te seheide)n. Vermoedelijk door middel van in sluiping hebben onbekenden Vrijdag een bezoek gebracht aan een der openbare scholen alhier en uit een kast zich ver schillende onderwijs-benoedigdheden toe geëigend. Ook Vrijdagnacht is zulk een bezoek gebracht aan een andere openbare school hier ter stede, waar kasten zijn openge broken. Een onderzoek wordt ingesteld. (V. Ct Haoawaird. Een zekere v. B., die. de laatste weken op verschillende plaatsen gereedschappen ontvreemd bad is door de maréchaussée gevat. Kruidingen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond er door onbekende oorzaak brand in de schuur van den landbouwer v. L. De geheel© schuur, be nevens een gedeelte van bet woonhuis brandde uit. Twee geiten kwamen in de vlammen om. Door den hevigen wind ont stond er een ontzettende vonkenregen. Al spoedig .ontstond er dan ook aan verschillende zijden van de boerderij van A. v. Hootegem brand. Gelukkig kon men hier telkens bijtijds blusschen. Een veel verder gelegen schuurtje van S., dat ook door de vonken getroffen werd, brandde geheel af. 't Is een wonder, dal er niet meer schade .aangericht is. Schors. Zaterdagavond werden wij op geschrikt door een felle rook, die opsteeg uit het wagenhui», staande tegen de landbouwschuur van dhr. C. G. Eenige kinderen hadden hooi verzameld en dat daar in brand gestoken Het vuurtje nam zoo'n omvang, dat liet bovengenoemde wagenhuis gevaar liep te verbranden. Men kon echter met vereende krachten den brand tijdig blusschen en zoodoende erger voorkomen. Zierlkzea. Bij de Vrijdag gehouden her stemming tusschen de heeren L. Quant (a r.) en L. D. C. Lomaro (u. 1.) werd laatst genoemde met een meerderheid van 11 stemmen tot lid van den gemeenteraad gekozen. Ttrneuzen. De politie alhier heeft proces verbaal opgemaakt tegen enkele notabele ingezetenen aldaar, wegens poging tot verboden uitvoer, en iemand uit een grensgemeente, die voor die heeren als bode gediend heeft, wegens verduistering. Het gold hier een pogiDg om twee plaatjes platina, circa 1 k.g., naar België uit te leveron. De waar was door een ander voor een goede belooning te Amsterdam gekocht. De bode zou het over de grens brengen en er 80.000 mark voor ontvangen. Hij vertelde echter, toen hij terug kwam, ontdekt tzijn. Er was op hem geschoten, hij had door het wa ter moeten vluchten en bij zijn vlucht was het kostbare pakje verloren geraakt. De ondernemers trokken dit verhaal in twijfel, maar zoowel het platina als de centen zijn en blijven zoek. Over en weer vielen tusschen de compagnons woorden, er werden beschuldigingen geuit van een

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2