UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. beraadslagingen. Na beëediging vau den heer Hermans, afgevaardigde voor Gul pen, werd de vergadering verdaagd tot morgen half één. 0» Kabinetsformatie De heer mr. baron Van Wijnbergen heeft te Utrecht in een vergadering waar de uitslag der verkiezingen werd gevierd o a. gezegd In welke richting het toekomstig mi nisterie gaan zal, zeide spr., weten we thans nog niet. Wel weten we, dat links den boel in de war heeft gestuurd. Zij heeft alleen gestreden om er voor te sorgen, dat rechts niet aan het bewind zou komen. De kinderen der openbare school, want dat zijn de heeren der linkerzijde, die ons altijd verwijten ver deeldheid te zaaien, hebben die zelf ge zaaid, Want se zijn uiteen gevallen in 20 partijtjes. De plicht om te regeeren rust alleen op rechts als ze de meerder heid heeft. Op het oogenblik bestaat dus die plisht niet. Mogelijk dat door de onmogelijkheid voor luiks om te re geeren, rechts zsl gevraagd worden, dat te doen. Maar eerst moet links erkennen, dat rechts er niet toe verplicht is. Als ze het heel vriendelijk vraagt en zegt: „doe het asjeblief, want wij kunnen hst niet dan kan er misschien gsdacbt wor den aan een rrchtsch kabinet. De Haagsche briefschrijver in „DeTijd", na de kansen van een rechtsch kabinet be sproken te hebben, vraagt zich af, of het, gezien de samenstelling der Kamer niet beter zou zijn dat een Zakenkabinet werd Êsvsrmd, hetwelk ons door den oorlog esnhielp om daarna met de Kamer te verdwijnen. In zoo'n kabinet laten zich Matholieken si andere rschtsche leden denken, maar dan voor eigen rekening, zonder verantwoordelijkheid voorde partij In dit denkbeeld is veel aanlokkelijks. Alleen vraagt men aich af: hoe zal men de stembusb-loften inloaschen aangaande art. 192 en de sociale wetten van Talma? 0Rzt nieuws Kamerleden. Van verschillende zjjden wordt er onze aandacht op gevestigd dat de door ons overgenomen levensschets van den ge kozen heer Jan Poels tot Tweede Kamer lid (zie ons vorig nummer) niet deugt. Het nieuwe Kamerlid een is broeder van dr. Poels en te Venrav geboren maar niet in 1851, want hij is nog een vrij jonge man. Hij is geen veearts, heeft niets met de Rijksseruminrichting te maken, is geen eeredoctor, maar wel een bekend landbouwspecialiteit en sinds 1917 lid van de Prov. Staten van Lim burg. De KsaervsrUsiIngts. De Plaatsvervangers. Het Centraal Stembureau heeft, inge volge de wet, na de aanwijzing der gekozenen, de niet gekozen candidaten opnieuw gerangschikt naar de volgorde van bet aantal stemmen, door die can didaten behaald; uit deze lijsten worden de plaatsvervangers aangewezen, indien een der gekozene als Kamerlid aftreedt. Voor de Katholieke partij zijn de eerste plaatsvervangers: Voor da lijst in de kieskringen Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, en Leiden: J. H. M. Balvers, (2e mr, W. J. M Brantjes van Rijn); voor de lijst in de kieskringen Utrecht, Nij megen en Arnhem: L. F. J M. baron van Voorst tot Voorst; voor de lijst in de kieskringen Haarlem en den Helder A. B. Michielsen; voor de kieskringen Friesland, Overijssel, Groningen en Dren- tb*: dr. H. C. L. Berger; voor den kieskring den Bosch, Mr. A. O. F. van Sasse van IJsselt; voor den kieskring Tilburg: J. van Ryzewijk; voor de kies; kring Amsterdam: J. G. C. Vriens; voor voor den kieskring ZeelandF. J. L. M. van Waesberghe; voor den kieskring Limburg. J. H. J. Beckers. Bommen op Sluis. (Officieel). Het Ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt het volgende made: ln den nacht van 11 op 12 Juni j.l te middernacht is door een vliegtuig, dat zich boren Sluis voortbewoog eon bom geworpen, welke in bet land terecht kwam zonder schade van beteekenis aan to richten Aangezien het onderzoek der gevonden scherven heeft uitgemaakt, dat de bom van Britsch maaksel was, heeft H. M.'s gezant te Londen opdracht ontvangen met den meesten naai uk bij de Britsche regeering te protesteeren tegen deze nieuwe schending van Ned. gebied, welke bewijst, dat de Britsche vliege niers of geen strenge orders ontvangen om het overvliegen van Ned. gebied te vermijden of zich aan die orders niet otoren. Vrtdtsbsmlddellng door de Nedorlandsche regeering. Jfed. Anti-Oorlog Raad stelt zieh voor op Woensdag 31 Juli een groote openbare vergadering te beleggen te Am sterdam, 's-Gravemhage en Rot.erdam ter ondersteuning van het voorstel van de heeren Dresselhuys, Kooien en Rutgers in zake bemiddeling der Naiterlajidschei Rfigeexin^. Hei ss. „Hollandia" teruggekeerd. Het stoomschip „Hollandia," hetwelk bgaa em jaar geted»* van daar naar Beunos Aires vertrok, is Maandagmiddag vijf uur te IJmuidien teruggekeerd met •■ongeveer 4500 ton meel. Aan boord be vond zich eesn groot aantal passagiers, tonder wie verscheidene schepelingen van in Amerika opgevorderde Nederlandsche fetoomschepen. De reis van Halifax naar Nederland was zonder wederwaaidigheden afgelegd. Onder de Noorsche kust had men eene ontmoeting niet een Britsch oorlogsschip hetwelk de „Hollandia" praai de, doch onmiddellijk liet doorstoomenj. De Nieuw Amsterdam, die 3 Juli van New-York vertrok heeft 550 passagier» en 9954 ton meel aan boord. Hét s.s. Kennemerland met een ge mengde lading, o.a. 3009 ton maïs, is te IJ muiden binnengekomen. Nieuwe zilverbons van f2.50. (Officieel.) Binnen weinige dagen zullen Rqksdaalderbons vau een nieuw type in het verkeer worden gebracht. Het uiterlijk van de nieuwe bons is vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 14 Juni 1918 (Staatsblad no. 357). Du reden voor dezen maatregel is ge legen in du wenschelijzheid om meer waarborgen tegen pogingen tot namaak te verkrijgen dan de tot dusver uitgegeven bons opleveren Het zou uit den aard der zaak wensche lijk zjjn de thans in omloop zijnde bons van f 2.60 op korten termijn in te trekken. Dit is echter buitengesloten als gevolg van de zeer groote behoefte van het verkeer van zilverbons door het dwaze en onbehourlgke vasthouden van guldens en rijksdaalders. Voorloopig moeten derhalve buide soorten bons van f 2.50 naast elkaar in het verkeer bljjven totdat een ruim vol doende hoeveelheid van du nieuwe bons gereed is. Het bovenstaande heeft geen betrekking op bene van f 1. Ten slotte zij er, ter voorkoming van misverstand, met nadruk op gewezen, dat alle thans in omloop zijnae bons, evenals de eerlang uit te geven nieuwe bons van f2 50, wettig betaalmiddel zijn en blijven, zoodat zij op gelgken voet als tot dusver, in betaÜDg moeten aangenomen worden. Jhr. Loudon gezant te Washington. Naar ons uit een kring, die op diplo matiek gebied doorgaans goed op de hoogte bleek, op de meest stellige wijze wordt verzekerd, zal jhr. Loudon, minis ter van Buitenlandsche Zaken, binnen kort door de Koningin, worden benoemd tot gezant te Washington,. Maximumprijs tabak. De „Tel." verneemt, dat waarschijnlijk de max -prijs voor inlandsche tabak oP fl per pond gesteld zal worden. Voor Maas- en Waalsche tabak i» verleden jaar reeds f5 per pond betaald. Vermindering van het vetranteoen. Met ingang van 15 Juli wordt de gel digheidsduur der margarinekaarten, mé- langekaarten en boterkaarten verlengd tot tien dagen en dienovereenkomstig wordt het vetrantsoen teruggebracht tot slechts 25 gram per dag. De bon der 7de week van de vetkaarteu voor het eerste tijd vak is mitsdien geldig van 15 tot en met 94 Juli; eerst op den 25sten Juli e.k. vangt de termijn van den geldigheidsduur van den 8sten bon aan. Tot deze verlaging van het rantsoen ziet de Minister van Landbouw zich ge noopt met het oog op de zeer ongunstige vetpositie. Sedert maanden vindt geen aanvoer van grondstoffen van overzee meer plaats; nog koiteliugs ingestelde pogingen van belanhebbenden om vetten uit Noord- of Zuid-Amerika aan te voeren, hebben geen resultaten ^geleverd, ter wijl ook niet te verwachten is, dat binnen niet te lange tijdruimte uit onze koloniën, waar overvloedige voorraden aanwezig zijn, vetten of grondstoffen daarvoor zullen worden verkregen. Indien de thans gevoerd wordende on derhandelingen tot ijjdige aanvulling van de vetvoorraden geen gunstig gevolg heb ben, dan zal het vetrantsoen onvermjjde- ljjk weder verlaagd moeten worden; al naar gelang het vastgestelde rantsoen van 25 'gram per dag langer gehandhaafd is, zal het toekomstige rantsoen lager gesteld moeten worden, zoodat in geval van achterwege blijven der aanvoeren, het rantsoen zeer waarscbynlgk metgrooter dan 100 gram per week zal kunnen zijn. Bij deze cijfers behoeft, naar de minister aan de gemeentebesturen schrjjft, geen verder beteog, dat de nu en dan opdui kende beriebten omtrent een voorgenomen uitvoer van boter, van allen grond ont bloot zijn. Wellicht is het niet overbodig hierby op te merken, dat na Maart j.l. in het geheel geen boter is uitgevoerd Ten slotte heeft de minister bepaald, dat in hotels, restaurants e.d., ook voor een hoofdmaaltijd niet meer dan één bon van 10 gram zal mogen worden ingenomen. Gom. Toen gisteren de veehouder F. in zijn weide kwam in de Poel, kwam hij tot de ontdekking, dat een hem toe- behoorend éénjarig paard dood in de sloot lag. Het dier werd voor de consumptie afgekeurd en onschadelijk gemaakt. Voor F. een heolo schadepost, daar hot maar laag was verzekerd. Naar wij vernemen, had een com missie uit den Zesuwschen Slagershond, o.a de heer J. de Vriend, een onder houd met den Minister, die haar mee deelde, dat 15 Juli het slachtverbod wordt opgeheven en een rantsoeneering van 1 a 2 ons 'vleesch per week zal plaats vinden. De duurdere vleeschsoorten zullen in aparte winkels worden verkochtt. Aan schadeloosstelling der slagershe- drijven kan niet worden gedacht. (Volksbl.) Middelburg. Gisterenavond had in de Dokstraat een huiselijke twist plaats, waar mede de omwonenden zich bemoeiden- Toen uft de woning gegil en moordge- roep bleef aaifhouden en de menigte steeds aangroeide, werd de deur inge trapt en vluchtte de mishandelde de straat op. Een der omstanders wist door kalm optreden erger te voorkomen. Bij de politie is aangifte gedaan van het intrappen van de deur. Woensdag 31 Juli en Donderdag 1 Augustus a s. zal hier weer een con cours h ppiqun wordftn gehouden viain lu.v^- en lananouw(taaiden Vtissingen, Hier hebben vau de 580 R.K. kiezer» 402 op de Roomsche lgst ge stemd. Zeker eeu aardig cijfer, maar 't had beter gekund, lilykbaar heeft zich een kleine 20 pCt. door de stembusbe loften de ruode „Genossen" van de S. U. A. P. en van de heeren van den Economischen Bond laten begoochelen om de Roomsche vaan ontrouw te worden. Die tot onze partij terug te voeren zal de taak onzer organisatie zyn. Hier heeft de afdeeling van den ,'Nederlan.d.schen Barbier- en Kappets- bond zich tot den gemeenteraad gewend met verzoek een verordening in het le ven te roepen, waarin de Zondagssluiting van de barbiers- en kapperssalons wordt bevolen. ~(M. Ct.) Klsstlngs. Het salaris der wijkverpleeg ster is verhoogd met een duurtetoeslag van flOO 'sjaars, ingaande 1 Juli 1918. (Z) Oudelande. Bij' Kon. besluit is toestem ming verleend aan den heer P. Brug- gemian, burgemeester en secretaris van Oudelande, om tot 12 Mei 1919 te Baar land te blijven wonen. 's Heer Arendsksrke. In den nacht van Dinsdag op Woensdag sloeg het onweder in de bloembollenschuur van dhr. Val kier. Gelukkig ontstond geen brand, maar wel wat materieel© schade. De stukken hout waren eenige meters ver wegge slingerd. De zanigyereeniging alhier heeft be sloten om 7 Augustus a.s. deel te ne men aan het zangersfeest te Kloetinge. 's Hssrsnhosk. Zondag j.l. is in da hand boogsociëteit „Diana" gekampt om hst koningschap voor 1918. Het werd be haald door den heer W. van't Westeinde Hz. na heftigen kamp. Dua te meer eer voor den nieuwen koning. In de groote handboogsociëuiit „Keusgezindheid" had denzelfden dag eenzelfde stryd plaats. Ook hier was de strijd heftig. De heer H. i'arée behaalde de meeste punten zoodat hem hst koningschap werd toe gekend. Deze sociëteit heeft tot aanwakkering van het schieten met den edelen hand boog tegen 17 Juli een prijssclueting voor 's Heerenhoekscbe buigerij uitge schreven. Hansweerd. Zondag 1.1. hield de hand boogschutterij „Oefening en Ontspanning" alhier eene buurtachieting De meeste pun ten werden behaald door: J. Westrate van „St. Sebastiaan" te lerseke. Opvolger P. Pols van „St. Sebastiaan" te lerseke. Meeste rozen J. de Jonge van „Wilhel- mina" te Kwademdamme. Opvolger M. Scheele van „St. Sebastiaan" te lerseke. Meeste vieren M. Goedemondt van „O. en O." te Hansweerd. Opvolger M. de Jonge van „Wilhelmina" te Kwademdamme. Meeste drieën M. Chamuleau van „Wil- helmina" te Kwadondamme. Opvolger P. Poleij van „St. Sebastiaan" te lerseke. Meeste tweeën P. de Jonge van „Wil- helmina", Kwademdamme. Opvolger G. LuijJt van „O. en O." te Hansweerd. Meeste eenem J. J. Kalle van „O. en 0." te Hansweerd. Opvolger L. Remeijn van „Wilhelmina" van Kwadendamme Op de sleepboot „Barbara IV" werd ruim 8 K.G. peperkorrels gevonden, be stemd voer fraudeleuzen uitvoer. De stuur man is naar Middelburg overgebracht. Coiijnsplaat. Zaterdagnacht heeft men getracht bij den heer P. v. d. W. in te breken. De dieven zijn in hun werk ge- stoordl, wijl de heer des huizes onraad hoorde en roet zijn zoons kwam toegeloo- pen. De dieven waren gevlogen. Er werd niets vermist. Souburg, Door de Rijkspolitie is pro ces-verbaal opgemaakt tegen zekeren h- L-, op heeterdaad betrapt wegens stroo- pery en schennis der eerbaarheid. CM. Ct.), Ostthurg. Laagviogers hebben Zondag avond alhier weer ©cui rijwiel ontvreemd. T)iader(9) onbefcaod. Voortaan zal elke week des Vrij dags ten één ure door de Vei lings veree- niging „Aviaultura" alhier veiling wor- 'diafl gahwdiwa. van fruit- en grosuUgn- Ini den nacht van Maandag op Dins dag werden vele mensdien uit hun slaap gewekt door het getier van een soldaat, die uit het cachot wilde. Het gelukte hem uit Ihet hokje te outsnappen. Daar na hield de sinjeur zoo'n spektakel op do markt, dat men hem in hiet gesticht al hier heeft opgenomen ter verpleging. Dinsdag j.l. werd hier een jong paard geslacht. Eigenaar is de landbou wer B. van IJztendijtoe. Het vleesch werd verkocht tegen f 1.00 per K.G. Sluis. Zaterdag beging een meisje de onvoorzichtigheid met een zak, waarin zich een roes bevond op het hoofd te slaan van een jongen. "Het gevolg was, dat het mes tamelijk diep in het hoofd drong. Geneeskundige hulp werd inge roepen. Naar we vernemen is de toe stand van den getroffene bevredigend. Breaks** De waschinrichting alhier, welke wegens gebrek aan grondstoffen, langen tijd heeft stil gelegen, is nu weer gedeeltelijk in werking. Aan het Schijf nabij Breskens is Zaterdag .jl. een mijn aangespoeld. Zon dagmorgen is het onschadelijk .gemaakt. Schoondijke. Algemeen roemt men de kwaliteit van ons broodgraan. Do stand der tarwe is buitengewoon goed. Men schat de gemiddelde opbrengst per ge- met op pl.m. 3000 K.G. Aardenburg Door de rijksambtenaren werd Maandag vlak bij de greus een flinke partij smokkelwaar iu beslag ge nomen. De smokkelaars hadden zich bij tijds uit de voeten gemaakt. Beslag werd gelegd op 6 K.C. peper, 2'/s KG, noot- muecaat, 5 flesschen slaolie, 326 rolletjes zwart en wit garen en 14 K.G chocolade. Een en ander werd ten gemeentehuize alhier gedeponeerd. Door den commandant der marechaus see werd bij den molenaar J. C. B. in beslag genomen ongeveer 200 K.G. tar wemeel, dat voor verschillende ingeze tenen werd gemalen. (M. Ct.) Ouwe gsbruken. V. (Kerremisse 'ouwe.) Kerremisse 'ouwe op d'ouwe maniere, Mie 'n koppel of drie viere Prolle en zienge, Danse en sprienge, Op Kwiddamme en Eindjeszand, Was de lust van 'tGoesche land. Mie je Koeba, Jikke of Sientje, Dronk je eerst 'n braodewiemje En dan zong je, I&i dan sprong je, Mie de blommen op je'n oed; Anders was 't mer alf goed. A' van buten op de stoepe, Kon je de speelman oore roepe: Jongens, meisjes, Aole zevenel Boemelend gotng 'tvan kroeg nir kroeg; Somtieds wè tos 'sochena vroeg. Wier je mosë van dansen, sprisngen. En je keele schor van 'tziengsn, Dan was 't rusten. Die 't graag lusten, Dronke dan 'nflessche wien; Meestieds zuurder as azien. Mè mie 't liefje in 'n oeksje, Dronk je 'n glas en at 'n koeksje, Of 'npèr eitjes, Mie je beidjes; Of de wien was suur of zost, 't Smikten je aoles even goed. Is de vtèrheid litte zégge. Of de kaarten litte lègge, 't Was wè prossen, Mè gin smossen. 'n Toertje in de curesel 't Uoeng zoo as ik je ier vertel. En bie 't afscheid van je misje, (Of 't nog „an" zou blnve wist je) Kocht je 'n pondje Yoe 'nzoet mondje, Eerste kwaliteit kleingoed; Dan nir uus mie goeien moed. Veertien deègen leéter mocht je (Natuurlik, want de meid verzocht je,) Op 'tgemaksje Van je paksje Proeve, en kreeg je neè de thee, 't Jawoord" of je „paspoort" mee. P. BOUDENS Az. Rotterdam, Juli 1918. Verst Aarfcblssohsp Kaltnsrf Te Salzburg is vorst-aartsbisschop Kaltner overleden. G«m. Overgangsexamens R. H. Bi. S. Van kl. 1 naar kl. 2. Bevorderd: W. v. d. Berge, J. Cornelisse, J. v. Houte, H. C. v. Hove, Ba. Klap, N. Kruithof, J. v. Liere, B- Meijaard, A. Ovtdkerk, A. Rottier, S. C. Verbrugga, H. Blankenbijl, J. Bom, J- Dourkin, D. Fokker, A. die Kok, A. feopmte», A- Kop®*, Sa- üfang®. A. Polderman, F. C. Rottier, J. de Ruij- ter de Wildt, J. v. d. Voorde, P. Wisse, N. v. d. Berg, Ea. de Blaeij, P. Dogger, J. Folnier, A. Herdirik, J. Plem. Kake- beeke, C. Kole, A. v. Liere, C. de Rooij, F. Pem. Kakebeeke. Voorwaardelijk bevorderd: R. Ra.u, P. V. d. Broeke, Ch. WaLrave, N. Storm Niet bevorderd10. Van tl. 2 naar kl. 3. Bevorderd: J. Ph. Blok, Wi. L. P. Bom, C. J. Felius, Ha. Gerretsen, Ea. N. Griep, L. v. d. Jagt, J. Kooijman, Ma,. N. Maijs, Aa. J. H. Mollien, J. Steven.se, A. Blok, H. Folmer, N. de Jonge, A. W. Jonge pier, C. Krom- been, J. Masses, A. Ossewaarde, WiA. Schmidt, Ha. Slegenga, F. B. v. d. Straa- ten, Aa. C. de Vries. Niet bevorderd10. Van kl. 3 naar kl. 4. Bevorderd: ,T, Barbier, M. Harinck, I. Jonk, M. v. Liere, H. A. Nieboer, L. P. v. Oieveren, M. A. Poldermans, P. Staal, H. ,J. v. d. Veen, A. Visser, L. K. Brants, J. Ie Clerq, C. Feijtel, J. J. Gerre'sen, W. H. G. P. Ha- ienius, J. M. de Hullu, A. P. Mini er- houd, Hy. C, E. Pilaar, G. Steketee, P. Vermet. A. K. Zweede. Voorwaardelijk bevorderd: A. J. Bom, C. Kousemaker, Q. J. H. Muddie, Ja. Bui tendijk, Ma. C. Prinzen, G. J. Vermeulen, G. Wessel. Niet bevorderd: 11. Van kl. 4 naar kl. 5: Bevorderd: P. i. J. Dekker, M. Eviersdijk, D. HoLlestelle, S. J. de Jonge, A. Lindenbergh, W:. Log gers, D. Neervoort. Voorwaardelijk bevorderdW- Neervoort, C. Rosier, L. Witte. Niet bevorderd: 6. De heer J. Witkam, leerling van het college St. Louis te Weert, woon achtig te Goes, is te Rotterdam geslaagd voor het diploma boekhouden „Mercu- rius". Bij Kon. besluit zijn met ingaDg van 1 September 1918 benoemd tot leeraar •an ae R. H. B. S. te Goes, dr. J van Bruggen, E. Frenkel en C. J. Poll, allen thans tijdelijk leeraar aan die school. Symnaslum te Middelburg. het toelatingsexamen op 5 en 6 Juli zijn tot klasse I toegelatenJ. W. Bosman, D. J. Coumou, R. Cuijkens, M. G. Dieleman, J. Doekes, M. de Groot, J. Kousemaker, W. Netelenbos, J. van Raalte, Chr. Steketee, L. W. Wessels, D. K. Wialenga. Tot klasse IIIC Steenblok. Maandag slaagde te Rotterdam voor Radiotelegrafist 2de kl. de heer J. Roos, leerling van den ousus Frelier te Ylis- singen. (M. Ct.) Benoemd tot onderwijzer aan de openb. lagere school te Dubbeldam da heer Abr. Lindhout Adrz. ta Oud-Vossemear, thans tijdelijk aan de openb. lagere school te Bergschenhoek werkzaam. Aardenburg De heer C. M. van den Broeck» slaagde als student te Wagenia- gen voor het le gedeelte van het tuin bouwkundig examen M. Ct. Hengstdijk. De voordracht voor onder- wijzer(es) aan de O. L School bestaat uit L. Aarts te IJzendijke, M. Borm te Axel en A. v. Hyfte te Hengstdijk. (M.Ct.) Wenken aan gas verbruikers in verband met de gasrant- soeneering. Verlichting. 1. Ontsteek niet meer licht dan strikt noodzakelijk. Gebruik geen gang- of vestibule-varlichting. 2. Reinig op tijd branders en glaswerk en zorg voor goed geregelde gastoevoer en behoorlijk -passende kousjes. Verwarming. 1. Gebruik voor bet koken van water en voor het bereiden van spijzen daar voor passende ketels en pannen met vlakke bodems. 2. Reinig op tijd de brandsrs van gas- comforen en fornuizen en zorg voor goed sluitende gummi-slang. 3. Regel den gastoevoer zoodanig, dat de vlam binnen den bovenomtrek van het vaatwerk blijft en dua niet om ketel of pan heenspeelt. 4. Breng niet meer water aan den kook, dan voor het beoogde doel juist noodig is. Sluit, zuodra het water kookt, onmid dellijk den gastoevoer af 5. bij de bereiding van spijzen, welke moeten doorkoken of aan den kook blij ven, vermindert men den gastoevoer zoodra het kookpunt is bereikt. Bjj zacht doorkoken verkrijgt men hetzelfde effect met een minimuiu-gasverbruik. Donderdagavond was op de Voor straat te Delft een opstootje van vrou wen, die zich bij den keurmeester kwamen beklagen dat de visch die zij gekocht hadden bedorven was. Verscheidene bedorven schelvisschen werden ep de stoep geworpen. Daar de menschenmasi» steeds aangroeide, werd de politie ont boden, die in minimum van tijd de straat ontruimde ea daarbij van de blanke sabel gebruik maakte Daarbij ging een hevig ansstgeschrei op van de kinderen die zich in het gedrang bevonden. Maandag is Jigt Saapehe Bö*K ®P

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2