UIT ZEELAND. Om» ve»d8»lv»orzlenlng. Ingevolge de gelegenheid door de regeering aan de organisaties geboden om haar zienswijze omtrent een teelt regeling in 1919, aan de rugeenng ken baar te maken, heeft het bestuur van den R.K. Dioc. Land en Tuinhouwbond in het bisdom Haarlem, (omvattende Noord- en Zuid-Holland en Zeela- d met uitzondering van Zeeuwsch-Vlaanderen), zich beijverd door het ver/.amelen van gegevens in de onderscheidene deelen van zijn organisatiegebied, hieraan op doeltreffende wijze te voldoen De resul taten van het onderzoek zijn in een uit voerig rapport neergelegd. (Maasb.) Vervoervurbod van aardappelen oogst 1917. De Minister Landbouw, Nijverheid eu Handel heeft goedgevonden: I In te trokken zjjne beschikking van 24 September 1917, Staatscourant no. 224,betreffende het vervoerverbod van aardappelen, ooyst 1917. II. Te bepalen, dal de voor de aard appeloogst 1917 vastgestelde nnximum- prijzen zullen blijven gehandhaafd. Afievarlng van standaardschoenen. Naar wij vernemen moet de eerste reden, wairom eerst thans de beschikking van den minister van landbouw Omtrent de. vervaardiging en aflevering van stan- daard-choenen is afgekomen, gelegen zijn in het feit, dat de fabrikanten van dit schoenwerk meenden, dat deze fabri catie niet bionend voor hnn bedrijf was Dank zij de thans getroffen maatregelen, zijn ze nu echter gedwongen tot den aanmaak. Iedere fabrikant, n.l. die voor de fabri catie in aanmerking komt, moet thans van zijn vroeger afgeleverde hoeveelheid schoenwerk een bepaald percentage aan standaardschoenen leveren en krijgt eerst daarna veilof tot aflevering van het resteerende percntage, z.g. vrij schoen werk. De fabricatie van standaardschoen werk is thans met kracht ter hand ge nomen. zoodat binnenkort een voldoen da hoeveelheid aan de markt zal komen. Gouden jubileum. Te Bergen op Zoom is Zaterdag en Zondag j 1. het gouden feest der St. Vincent usvereeniging" plechtig gevierd. Z D H.de bisschop van Breda celebreerde een pontificale hoogmis in de St. Jozef kerk. Faillissementen In Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 29 Juni, zijn in Nederland uitgesproken 23 faillissementen tegen 2(1 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 Juni 1918 467 faillissementen tegenover 456 over hetzelfde tijdpeik van het vorige jaar. De „Nederlandsche Anti-Oorlog Raad". De groepen van den ,,N. A. O. R." en de afdeelingen van Vrede door Recht" hebben in eene onlangs te 's-Gravenhage gehouden vergadering besloten, dat ter gelegenheid van 1 Augustus a.s. eene al- gemeene propaganda over geheel hot land zal worden gevoerd, eenigszins in den trant van de propaganda, die twee jaar geleden in 1916 op denzelfde datum plaats had. Deze propaganda strekte om te herin neren aan het uitbreken van den oorlog op 1 Augustus 1914 en allen op den verjaardag van dezen dag te herinneren aan de lessen, die de oorlog heeft geleerd en van allen aandacht te vragen voor het werk der vredesbeweging, die tracht den oorlog te voorkomen. Gemeend wordt ,dat ook dan dezeganda het best een algemeen resultaat zal afwer pen, indien op straat en elders wordt verkocht een vredesbloem. Welke bloem dit zal zijn, wordt nader bekend gemaakt. Zooveel mogelijk zal getracht worden, dat in alle gemeenten van ons land op 1 Augustus 1918 deze bloem wordt ver kocht terwijl bij den verkoop zal worden aangeboden eenig propagandisti ch ge schrift, dat het karakter en het werk van den „N. A. 0. R." nader in het licht stelt en een ieder opwekt tot deelneming of ondersteuning van dien arbeid. Tevens zal op de gewone wijze getracht worden door groote aanplakbiljetten overal aandacht voor den bloemenverkoop, direct en indirect voor het streven van den „N. A. O. R." te vragen, terwijl met 1 Augustus a. s. de reclameplaat die voor den „N. A. 0. R." is geteekend door den heer A. M. Luyt te 's-Gravenhage, alge meen zal worden verspreid. De ,,N. A. O. R." hoopt, dat bij deze verspreiding een gelijke bereidwilligheid zal mogen worden ondervonden bij directie's van middelen van verkeer, van hotels, van bioscopen en van groote fabrieken als in vorige jaren bij gelijke pogingen het geval was- Tevens zijn plannen in voorbereiding Öm in de eerste dagen van Augustus eene openluchtmeeting te houden in de on middellijke nabijheid van 's-Gravenhage. ZOMERZITTING DER PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Dinsdagmorgen te ha'f t en werd de zo- merzitting der Provinciale Staten door den Commissaris der Koningin geopend in naam der Koningin. Aanwezig 38 leien, afwezig de heeren Casembroot met en van der Vliet, Sten- baas en Dlekman zonder kennisgeving. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden, de heeren K. Brants en J. H. Ge- schiere werden door een commissie onder zocht en nadat deze tot toelating geadvi seerd had, legden de heeren in handen van den voorzitter den eed af en namen zij de voor hen bestemde plaatsen in, na gelukwenschen van den voorzitter. De commissaris herdacht de overleden statenleden de heeren J. Wondergem en W. Melis met hul ligende woorden. Bede overledenen zullen door de Staten in vriendelijke gedachtenis worden gehouden. Ingekomen waren verschillende Kon- besluiten, waarbij besluiten der staten wor den goedgekeurd. Verder een dankbetuiging van de ver- eeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland voor den toege- kenden duurtebijslag op het verpleegen van armlastigen krankzinnigen. Nog een schrijven van het bestuur der zelfde veroeniging naar aanleiding van de door den heer Hombach in de laatste gehouden zitting der Staten gedane mede- deeling in zake de verpleging in het krankzinnigenggesticht „Vrederust". Het bos uur merkt op, dat de slicht'ng geen winstbejag bedoelt, doch een inst 1- ling is van barmhartigheid, waar alleen derde klasse patiënten worden verp'e gd en alleen op verzoek en bij bijbetaling van de familie ander voedsel wordt ver strekt en zoo mogelijk afzonderlijke ver pleging wordt toegepast. De inlichtingen door den heer Hombach gekregen, zijn onjuist en het bestuur protesteert daar tegen. Ten slotte een circulaire van 't bestuur der Centrale vereen, voor school en werk- tuinen te Arnhem betreffende het lidmaat schap dier vereeniging. Overgelegd werd het verslag over den toestand der Pro vincie over 1917. De gebruikelijke mede- deelingen van Ged. Staten werden gedaan, over het gebruik maken van den post voor onvoorziene uitgaven over 1917 en 1918 over onderhandsche aanbestedingen, samenstelling der afdeelingen en van hun college, den staat van Provinciale amb tenaren en bedienden, en van eigendom men en bezittingen en ten slotte van den stand van het onderzoek betreffende de electriciteitsvoorzieningen van Zeeland land. Al deze 3'tukken werden voor kennis geving aangenomen. Tot lid der staten, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) werd herbenoemd de heer mr. A. A. de Veer Gz., met 24 stemmen, tegen 10 op den heer van Niftrik, 1 op de heeren Paap en van de Putte en twee blanco. Hierna kwamen d» heeren Elenbaas en Dieleman ter vergadering. Aangenomen werden de voorstellen van Ged. Staten tot aanhouding van de adres sen van Provinciale ambtenaren om ver hooging van jaarwedde of verbetering van positie en een verzoek van het Hoofd bestuur der Prov. Zeeuwsche Vereeniging „het Groene Kruis" en subsidie voor wijk verpleging. Het voorstel van de leden der staten Paap, Tichelman en IJsebaert om de jaar wedden van de leden van Ged. Staten te verhoogen en al de vroeger reeds vermel de voorstellen van Ged. Staten werden verwezen naar de afdeelingen, welke ver volgens 'getrokken werden. Alleen was een opmerking gemaakt bij de voorstellen inzake wijzigingen van de polderieg'emen'.en door den he:r van der Weijüe, die meende dat deze voors ellen te belangrijk wanen om ze helen in de afdeelingen grondig te kunnen onderzoe ken en daarom voorstelde een commissie te benoemen, die deze voorstellen nog eens nader zal overwegen. De voorzitter merkte op, dat dit ini strijd zou zijn met het reglement van orde en dat de voorstellen in ieder g '- val naar de alle dingen toemoe'en. maar men kan daarom toch nog bes .ui ten ze eerst in het najaar in openbare vergade ring ie behandelen. Hierop trok de heer van der Weijde zijn voorstel in. De heer de Veer zette de wensche- lijkheid uiteen om helen niet alles af te roffelen in de afdeelingen, maar deze later nog eens bijeen te laten komen, wanneer dit noodig blijkt. Nadat op voorstel van den voorzitter besloten was om de eerstvolgende bijeen komst te houden op Dinsdag 16 Juli des morgens te 10 uur, werd deze vergadering gesloten. (Z.) Goes. „De Symphonie", onze wakkere orkestvereeniging, zal Vrijdagavond as. e-n uitvoering neven, die reeds te 7'/a uur aanvangt om enkelen spelers uit Middel burg gelegenheid te geven des avonds nog naar huis te kunnen gaan. Een mooi program zal worden ten gehoore gebracht, waaronder „in schöner Maiennacht", een concertwals, door het R.K Zangkoor „St Ctcilia" aan „De Symphonie" geschonken als dank voor de verleende medewerking bij de op- voerii g der operette door genoemd koor in November L917. Gisteren had het zoontje van den heer A. V. het ongeluk met zijn beide beenen onder een wagen te geraken. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen, wijl bleek, dat een been gebroken wm en het andere zwaar gekneusd. De patiënt werd in het gasthuis opgenomen. Verkiezingsactie. Maandag avond was van antiievolutionaire zgde eene vergadering belegd in „De Frlns van Oranje", waarin het woord werd eevoerd door de heeren Idenburg en Van der Vooit van Zijp. Vooral voor eerstgenoemden,oud gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië waren velen op gekomen om te luisteren. De heer burg heeft eene uitvoerige uiteen/.ettieg gegeven van de calvinistische staats theorieën, belichaamd in de antirevolutio naire politiek en de verschillende grieven, door Jhr Lohman in zijn jongste rede alhier tegen de antirevolutionairen uil in ,D. Prin» Oranje" Dinsdagavond, waar mr. De Wilde, antirev uit Den Haag. n politieke rede hield en de socialist Oudegeest mei vele geestverwanten, zoo mannelijke als vrouwelijke, tegenwoordig was om te debatteeren. Het was nu en dan zeer rumoerig, reeds bij 't voorgebed begonnen de interrupties. Hier is weer voor de zooveelste keer gebleken, dat debat tot niets leidt dan den tegenstander een gelegenheid te geven zijn theoriëen te luchten, terwijl niemand tot een der beide partijen be- keerd wordt Vanaf gisteren verkrijgbaar op bon 82 1 ons kaas 20 op hon 3 en 4 2 K G. Aardappelen, zooals de omroeper reeds heeft bekend gemaakt heeft. Nog meer beperk- nde bepalingen inzake het gasverbruik staan ons te wachten. Men rade achterstaande adver tentie. De inschrijving van leerhrgenl aan de Avondschool voor ambachtshe en 'zal geschieden op 20 Juli van 2—4 uur in de Ambachtsschool. Op verschillende aardappelvelden op. het z.g Genade.verk b. d. Schans hebhe.i onbekende dieven aardappe.en gerooid, ©n om hun wandaad te verbergen, het loof weer in den grond gestoken. Ken belangrijk nadeel voor vers-m le.vue men- schen die daar een lap,e aardappeen hebben. Tot de benadeelden b ■hooien o.a. 1). v. 11. en 0. Moge de po1'11®. dl° ijverig onderzoek doet, de laife daders te pakken krijgen. Alhier is na een langdurig lijL den in den ouderdom van 70 jaren, over leden de heer E. Sturm, geboren te IJzen- dijke, in leven opzichter bij den Irov- Waterstaat alhier. De heer Sturm was jarenlang een ver dienstelijk lid van het Burgerlijk Armbe stuur en van de Commissie voor de Oeco- nomische Spijsuitdceling. v Vlissingen. Door een inspecteur der thee- distributie is bij een wiukeher een partg thee in beslag genomen, die onder den vloer verborgen lag. De inspecteur had zich als kooper voorgedaan. Een Gedenkteeken teVlis- singen voor Frans Naerebout Er zijn plannen in bewerking om dezen zomer te Vlissingen een monument te stichten voor den man die 111 het emde der achttiende en begin der negentiende eeuw zich als loods eu menschenredder een naam heeft verworven, welke m deze omgeving nog altijd voortleeft. Door hen, die dat goede plan op touw zetten, is aan den g-uneeriteraad tö Vlis^ singen een adres gericht, dat o a. het V°Uen"silen A-lgustus a.s. zal het honderd jaar geleden zijn. dat de beroemde zeeman en edele menscheiivriend FraBs Naerebout is overleden. Frans Naerebout! Wie kpnt den naam niet van den Zeeuwschen held. dien stoe- ren en onvervaarden loods en menschen redder, wiens daden destijds zijn bezongen door dichters als Mr. R. Feith, Bellamy, Nierstrasz, Loo-jes en Ruysch, en wiens 1 aam in zeemanskringen thans nog met bewondering wordt genoemd I juist in deze tijden van oorlogsgeweld en barbaarschheid waarin zooveel gebeurt dat het vertrouwen in de meuschheid schokt, is het goed en troostrijk een ver- heven voorbeeld van vrrje en edele zelf opoffering der Natie voor oogen te stellen. Een eere monument voor dezen nederigen Vredes held, die fier de stormen weerstond als het gold menschmWens te behouden, moge tot zinnebeeld Jieuen van het gan- "Te nederige et. weldadige volk, da eeuwenlang deze lage, rijke gronden tot eer« verstrekte! Wel hem ol haar. die er achting uit leert voor den mensch in Cl Er'hfeen Commissie gevormd met liet doel den 29en Aug. niet onopgemerkt te d°Van alleToten wordt geestdrift onder vond, n en wenscht men met een buste op voetstuk van Frans Naerebout op een of ander openbaar plem te Vlissingen, en dit te onthullen op 29 Aug as. Is in Zeeland vol geestdrift, ook in Holland en de laudprovincies van ons land moet men sympathie gevoelen voor dit plan. Het geldt hier toch de huldiging van een held, wit ds daden een voortreffelgken mensch en menschenvrieiid aanduiden, den Vaderlandschen Held 111 het behou den niet in het verwoesten 1 (M. C.) Door welwillende schikking van het bestuur van het Belgische Roo^.e Kruis waarvoor dit bestuur hier dank woidt' betuigd, heeft de afdeelmg Vlissin gen van het Centraal-Genootschap voor ■Kinderhersttsflings- en vacantfekolonies Za terdag j-1. een bloemendag gehouden. Dank zij den ijver der vriendelijke verkoopsters is een bedrag ingekomen van f300.11. Souburg. Souburg heeft eindelijk zijn eenheidsworst ontvangen. Ze is oogenblik- kelijk gedistribueerd ook. Voor wij de eer ste zending hiel' ontvingen is er minstens 10 maal om geschreven en 5 maal per telegram om verzocht. (VI. t'rt.) Hansweerd. V r ij z i 11 n i g. De heer Welleman, burgemeester van Krabhben- dijke hield Dinsdagavond te Schore eene lezing teneinde de beginselen van de Vrijz. Dein. partij uiteen te zetten. Door vooral op de ernstige tijdsom standigheden te wijzen hield hij-voor zijn beginselen op politiek terrein een achter deurtje open, want men Is heden vaii 't oogenblik afhankelijk. Natuurlijk werd ér geschermd met 't dogma der rechtsche partijen. Het groot ste gedeelte van de lezing kwam ten gunste van vrouwenkiesrecht, en einde lijk werd in 's lands belang de vrijz. lijst en in 'tbijz. de heer Snijders aanbevolen. De hoer Meijer, voorz. der R.-K. Kics- vereeniging te Hansweerd, trad in debat. Hij vergeleek beginselen en daden dor vrijz. en toonde met talrijke voorbeelden het tegenstrijdige aan. De debater werd er toen aan herinnerd, dat hij te lang sprak, ja, dat 't zelfs onbeleefd was langer te spreken. Een groot gedeelte van de vergadering kwam tegen de woor den van den voorz. op en wilde den debater door laten gaan. Doch de tijd liet 't niet toe Bijna allen verlieten toen de zaal en lieten bestuur en spreker alleen. Maandag werd op de „Karl Schroers 29" een groote partij kwatta gevonden, bestemd om frauduleus uitge voerd te worden. De dader is naar Mid delburg overgebracht. Ook op de „Nigara", waar Zondag al lerlei smokkelwaar werd gevonden, zijn Maandag na nadere onderzoeking nog 10 kisten kwatta gevonden. Nog altijd is er voor de smokke laars van alles te bekomen en zij we ten het soms op grappige wijze te ver voeren. Zondagnacht hebben zij, terwijl de bemanning aan booid 't sliep, van 't vaartuig van de visscherijpolitie de sloep gestolen en hebben daarmede hun waren naar Z.-Vlaanderen gebracht. Maan dag heeft men de sloep teruggevonden. Wemeldinge. Vrijdagmiddag bij hetbin- nensleepen vatn een Duitsclie mod derbak in de groote sluis alhier, be merkte de kapitein van de sleepboot „Willem Marie" van Dordrecht, lat er iets haperde aan dien bak. Bij onderzoek bleek aan genoemden bak een groote hakenton te hangen, waarmede het schip op de Oosterschelde in aanva,ring was geweest. Nieuwdorp. Alhier zijn pogingen in hét werk gesteld voor verlichting door eee- triciteit. Maandagavond hield de heer van Ham, directeur der Naamlooze Vennoot schap „Electra" to Vlissingen eea lezing over electrisch licht, practiseh en goed koop vooral in deze tijden. Staande de vergadering gaven zich 86 hoofden van gezinnen voor aansluiting op. Kwadendamme. Alhier werd in den nacht van Zondag op Maandag, tijdens de kermis aldaar, een rijwiel ontvreemd, door het verbreken van een slot^ waar mede de bergplaats voor rijwie en van P. de R. was gesloten. Den volgenden morgen vond men bet rijwiel onder de e gemeente terug, echter ontdaan van de banden. Ossunisse. Maandagvoormiddag ten 8 30 üur had alhier een vergadering van den gemeenteraad plaats. Aanwezig de heerenA. J. Rosseel, burgemeester, voorzitter; G. de Waal Stallaert en L G. Hermans wethouders; P A. Warrens, J. F. Verdunnen en A. Menu leden. Afwezig het lid de heer P. J. Adriaausens. Na opening door den voorzitter wor den de notulen der vurige vergadering door den secretaris voorgelezen en zon der opmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten, behelzende goedkeuring van een geldleeiiiug ten bedrage van 1650 a 4 pCt ten behoeve van de distributie. Schrijven van Gedeputeeide Stater, goedkeurende de wijzigingen in de be grooting 1917. Idem goedkeuring over schrijvingen in de begrootb g 1917. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld met 2 hond. n. De Hoofd. Omslag werd zoodanig ge wijzigd dat het maximum bedraagt f6000. De aftrek voor noodzakelijk levensonder houd blijft bepaald op f 400, en die voor elk kind op f40. Bij de opnieiking, die er gemaakt werd dat f 40 voor elk kiud wel wat weinig was, werd er geantwoord dat daarmede bij de samenstelling van het kohier rekening was gehouden. Nu werd de openbare vergadering ge sloten en overgegaan tot een met geslo ten deuren, ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Graauw. Eenige weken geleden werd hier op den koopdag van den landbou wer van Arenthals voor oen merrie met veulen f 340J betaald, en ieder riep toen over den 'noogen prijs. Maar dezer dagen 'zijn dezelfde die ren verkocht voor f 7000. Of de paarden dus nog in prijs stij gen 1 (Z. Koer.) Su vu lent. Zondag j.l. traden toot do It. K. kiezers als spreker op de hee ren P._ F. Fruijtier en A. v. d. Kallen. Eerstgenoemde gaf het volgende staaltje van .„lijierale" liberaliteit in de benoee mingen. In 1913 overleed het eenige Katholie ke lid van het Visscherijbeateur van Zee land, als vertegenwoordiger van Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat hebben nu de liberalen gedaan? Zij laten nu al vijf jaren-die katholieke! plaats onbezet, zij1 benoemen eenvoudig geen opvolger, uit vrees, dat het katho lieke lil de Zeeuws h-V'aams he vis- schers aan zich zou verplichten en daar door vermoedelijk stemmen voor de li beralen zouden verloren gaan Wat zijn wij liberaal I Oostburg. -Woensdag 3 Juli j.l. werd hier een koe uit nood geslacht. He' vleesch werd onder de inwoners gedistribueerd. - Naar we vernemen is de vliegma chine, welke in den nacht van Zo idag op Maandag over onze ge neente in noor- de'ijke r ehting koerste, nabij Koudokerke 'gevallen. Naar we vernemen, zal er dezen zomer evenals verlelen jaar. door het Belgis he Comité e?n Fane/ Fair worden gehouden ten bate der Be'gische krijgs gevangenen in Du'.tschland. Groede. Togen 1 Augustus a.s1. komt hier de betrekking vacant van directeur van het distribute bedrijf. Het safaris be draagt f 75 per maand. St-Kruis. Zaterdag 29 Juni j.l werden door de rijksambtenaren van hier een viertal personen bekeurd wegens het zich zonder noodzaak ophouden binnen de 50 M. van de rijksgrens. Eede. De vorige week hebben een paar vliegmachines der geallieeiden een vier tal bommen geworpen in de huurt van het gehucht Stroobrugge, in de nabijheid .van Maldeghem. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Ook werd de electrisehe draad getroffen. St-Jansteen. Dinsdag gaf de handboog maatschappij „St.-Jean" hare jaarlijksc-ha koningschieting. De koningsvogel werd geschoten door den heer F. de Hechter, alhier. Stoppeldijk Op het zoogenaamde „eiland" onder deze gemeente heeft zich een vriesgans vertoond, waarop men ech ter niet durfde schieten, omdat er te veel vee liep. De jachtopziener G. die reeds mieer dan 50 jaar het jachtveld dezer streek! 'doorkruist heeft nog slechts éénmaal in den zomer zoo'n dier hier gezien. Zooals men weet, komen deze vogels in het najaar uit het Noorden naar ons land gezakt, en worden beschouwd als voorspellers van een strengen winter, in dien ze wat vroeg komen. (Z. Koer.) ZlerikZM. Door onze Roomsche pro pagandisten is ijverig gewerkt in deze voorbereidingsdagen der verkiezing en onze R.-K. Kiés'vereeniging zat ook niet stil. Zij belegde Dinsdagavond eene pro- pagandavergadering voor de verkiezing met als spreker den heer J. W. Vienings uit Goes. Hierover meer in ons volgend nummer. Omstreeks half een Maandagnacht is op het strand tusschen Valkenisse en het kustlicht te Koudekerke gedaald een groote Engelsche tweedekker met 4 ma chinegeweren. De bemanning bestond uit 2 officieren en 1 onderofficier die door de ku-twacht zijn geïnterneerd. De ma chine was defect. (Z) Zeeuwsche molenaars. De Zeeuwsche molenaarsfractie heeft opnieuw bij den mini-ter van landbouw in een collectief schrijven aangedrongen op een spoedige voorziening in den nood toestand van het klein molenaarsbedrijf door het treffen van zulke maatregelen, dat dat bedrijf weer in gang kan wor den gezet of althans door het verleenen van eene vergoeding evenredig aan de geleden bedrijfsschade. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft 'het verblijf in zijn gezagsgebel ontzegd aanP. J. Everaait, geboren 17 September 1898, landbouwer; P. F. Mahu, geboren 2 Maart 1875, caféhouder en winkelier; A- J. Neve, geboren 1 April 1894, schip per; A. ,J Tieleman, geboren 2-1 Augustus 1894; T. Tieleman, geboren 21 Maart 1895; T. J. van Troost, geboren 19 October 1894; D. H. de Waal,' geboren 6 October 1883, allen Nederlanders geboren en wo nende te Hontenisse. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan de volgende inder.ij 1 ui'gewezen personen met ingang van 1 Juli voor waardelijk vergunning verleend terug te keeren: G. J. Berge, Rilland Bath; P. St. Blommaert, R G. Lorkcfeer. G. de Maeyer, J. Fr. de Wilde, allen Nieuw Namen'; J. van de Velde, Breskens en B. Wauthier, Koewacht. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft den toegang tot en het verblijf binnen de in staat van beleg ver klaarde gemeenten o.a. van de werken van de Wester Schelde ontzegd aan B. T. Bless, geboren en wonende te Mil- lingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2