UIT ZEELAND. SPORT. fenaren aan de Provinciate bibliotheek. Wijlen den hear W. C. Swaving Ji^.l f 1050 als jaarwedde, nu wordt voor0o- steld aan zijn opvolger, den heer M. van Empel 1200 toe te kénnen, maar naast dezen een assistent aan te stelten op een jaarwedde van f900, zulks met het oog op het drukke bezoek, waardoor an dere werkzaamheden lijden. Het volgende voorsbei is dat om niet over te gaan tot het instellen van een Provincialen keuringsdienst voor levens middelen. Evenals verleden jaar wordt voorgesteld het maximum van het creditt aan de Z. L. M. toegestaan ter bevordering en aanmoediging van de verbetering deir paar denfokkerij be verhoogen van f-lOJO op f 4300, terwijl een volgend voorstel luidt om ook voor 1919 en 1920 het maximum op f 4600 te bepalen. Het reeds gepubliceerde voorstel over de subsidie aan. Stoppeldijk voor verlos kundige hulp. Verder voorstellen tot vaststelling van een nieuwe overeukomst met het Sint- Joris Gasthuis te Delft, betreffende de verpleging van krankzinnigen en tot ver leening van een bijdrage in de verple ging van behoeftige krankzinnigen en zwakzinnigen, ook bu ten gestichten. Het volgend voorstel luidt om miede naar aanleiding van een desbetreffend adres van het gemeentebestuur van Vlis- singen een duurtetoeslag van f 100 per jaar te verteenen en de verpleegkosten van armlastige krankzinn gen en inloten, die verpleegd worden in andere gestich ten dan „Goudewater" „Vrederust" of het „St. Joris Gasthuis." Nog wordt voorgesteld eene nadere re geling te treffen van den duurtetoeslag voor de verpleging van Krankzinnigen in het gesticht „Vrederust" Tot wederopzegging stellen Ged. Sta ten voor f250 subsidie per jaar te ver teenen ten behoeve vaar het .Militair Ta- huis te Middelburg. Evenals vroeger en op dezelfde gionden stelten Ged. staten voor afwijzend te be schikken op een verzoek van het be stuur der Openbare teeszaal en biblio theek te Middelburg om subsidie. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening over lyl6, aanwijzend in ont vang f 1,390,319,85V2 en in uitgaat f 1,163,107,69, zoodat er een goed slot is van goed slot is van f 137,211,9672- De volgende voorsbellen betreffen wij zigingen in de begrootingen voor 1917 eu 1918. Het .volgend voorstel is .lat tot vast stelling van Begrooting voor 1919, die in ontvang: en uitgaaf aanwijst f 1,382,928,8OV2, met een post voor on voorzien ad £31,663, 47. Bij hun nog nader te noemen voorstel tot heffing van Provinciale belastingen becjjferen Ged. Staten dat de gewone dienst sedert enkele jaren is bezwaard met een bedrag van f 100,000 waarin door belastingverhooging moet worden, voorzien. De opcenten op de vermogcns- en de inkomstenbelasting, waartoe worot geadviseerd, kunnen in verband met de tijdvakken, waarvoer die belastingen wor den geheven, niet ingaan voor 1 Mei 1919; waardoor over 1919 geen f 9J,o00, doch 2/s daarvan, ontvangen worden en dus een tekort van ongeveer f 30,000 ont staat. In afwijking met vorige jaren kan slechts op een klein voordeelig saiioover 1917 worden gerekend, terwijl de uitgaven zeer zijn gestegen, o.a. voor de stoom- bootdiensten door de dure, koleuprijzen. De geraamde uitgaven, voor 1919 over treffen de inkomsten dan ook met f 190,000. Met een post voor onvoorzien® uitgaven van ongeveer £30,000, maaktuus een bedrag van f 220,000. Ged. Staten zien er geen bezwaar in tot dit bedrag eene geloleening aan te gaan. Zij: deelen mede, zoo dit noodig mocht blijkéu, niet te zuilen schromen tot vei- hoogjng van de tarieven der stoomboot- diensten over te gaan, terwijl zjj er op wijzen, dat in de jaren 1912 tot en met 1917 f 188,475 aan buitengewone werken is uitgegeven, waarvoor tot nu toe niet is geleend. Het laatste voorstel is dat tot heffing van opcenten op de Rijks belastingen. Voorgesteld wordt te beften op grondbe lasting door de ongebouwde eigenoomiiien 43 (verleden jaar 41) gebouwde eigendom men 35 (v.j. 33), personeele belasting 28 (evenals y.j.) en daaraan toe te voe gen 8 op de vermogensbelasting en 8 op jte inkomstenlielasting. In hunne toelichting tot dit voorstel wijzen Ged. Staten er o.a. op, dat de uitgaven voor de gewone zaken, die op de begrooting voor 1919 uitgetrokken zijn, in totaal f 136,700 hooger zijn dan over 1915, terwijl de inkomsten slechts f 34,000 verhooging aanwijzen. Bovendien staan weder boogjere uitgaven te wachten, inge volge verschidenue statenbesluiten, waar van echter alteen die voor de tollen op Walcheren reeds in 1919 of 1920 tegemoet kunnen worden gezien. Hiertegenover staat, dat op de begroeting voor 1919 voor het laatst voorkomen bedragen van f 10,000 en f 17,688, zijnde aflossing geil- leening 1898 ad f 200,000 en subsidie tram BrouwershavenSteenbergen. On der de. uitgaven is niet opgenomen het tekort op de stoombaotdienoten, dat voor 1919 geraamd is qp fl8U,00J tegen f 104,500 voor 1918. Slotsom van alles is, dat de belastingen met f 100,000 kos te® wojdan, vtvbwgd. fcedsss®}» sraes 1916 f383,000, er moet dn» nagfenoeg een vierde bijkomen. Op deze overwe gingen berust voornamelijk het voorstel van Ged. Staten. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week vau 24 Juni tot 29 Juni Maandag versche andijviestamppot (20 gram boter). Dinsdag Erwtensoep met vleesch (10 gram boter. Woensdag versche Savoyekoolstamp- pot. Vrij. Donderdag Kropsla, gestoofde aardap pels, uitjes (20 gram boter); avond: Rijs tepap. Vrij. Vrijdag Erwtensoep met yleesch, vrij; avond: Gort met karnemelk, boter, sui ker. Vrij'. Zaterdag Groentensoep met vleesch, versche groenten. Vrij'. Zjj, die geen gebruik maken nui de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te stam De Bons voor de extra distributie op Donderdag- en Vrijdagavond, moeten van af Zaterdag tot Woensdag 2 uur gekocht worden. Distributie: Van 22 Juni tot en met 28 Juni 1918 is verkrijgbaar Op bon 87Eenheidsworst 1 ons. Op bon 88: Aardappelen 1 K.G. Op bon 89: Aardappelen 2 K.G. Op bon 90: Erwten 1 ons. Op bon 91Boonen 1 ons. Op bon 92: Rijst 1 ons. Op bon 93: B.- en B.-vei 1 ons. Bon '82 en 83 (Kaas) blijven ook ge- durende deze week geldig. Qsia. De Commissie belast met de uit reiking van bons voor schoenen enz., maakt bekend: dat voor hen, die a.s. Zaterdagavond schoenen willen koopen gelegenheid bestaat een bon af .te halen vanaf 7 uur. Nogpiaals moet de commissie aandringen geen bons in voorraad te nemen, daar, indien de bons zoek raken (zooals dezer dagen gebeurde), beslist geen andere worden gegeven. Zij raadt daarom ieder, die nog bons in bezit heeft aan, met den aankoop van schoenen niet lang Te wachten. De inwoners van 's-Gravenpolder kun nen hun bons voor schoenen te Goes in wisselen. De klompenbons, afgegeven te Katten- dijke en Wilhielminadorp kunnen eveneens te Goes worden ingewisseld. Zondagsrust apothekers. Zondag 23 Juni is de apotheek van den heer v. d. Hoek geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Bevolking, 2e helft Juni 1918. Ingekomen: P. B. Th. M Smol ders, kehner uit Amersfoort, Groote Markt 10; Aa. D. F. van der Wart, ouderw. uit Fijnaart, Oostsingel 267; M. Oele, zonder beroep uit 's-H. Arendskerke, Voor stad 36; P. Meijier, werkman uit Baarle Nassau, Keizersdijk 131; W. H. Zinkstok, onderwijzer uit Den Ham, Water straat 204; C. Meijaard, arbeider uit Oruie- lande, 's-H. Hendnkskindeneudijk 285e ;M. Bartelse, werkman uit Castricum, Smal- legangesbuurt 62m; P. J. Smolders, koop man, uit Utrecht, Stoofstraat 140; C. Kos ter, letterzetter uit Vlissingen, Molendijk 203; H. de Breu, Schippersknecht uitler- seke, Van der 'Goeskade 145. Vertrokken: N. Verhagje, wed Paauwe, zonder beroep naar Roedekens- kerke; L. Kloosterman, slagersknecht naar Heinkenszand; H. A. Zeijlmans van Em- michoven, kleermaker naar Rotterdam; C. van Gorp, metselaar naar Wemeldin- ge; J. J. van Andel, bedrijfsleider cen trale keuken naar Goiincbem; J. J. P. Schellings, modiste naar Middelburg; P. H. J, Smits, wed. J. Z. Riscü, zonder be roep naar Middelburg; C. Schrijver, mat selaar naar Woiphaartsdijk; R. Kamp, or gelmaker naar Almelo. (G. C.) MMdalbuifl. Die fabriek van werktuigen van wijlen den heer J. D. Jolmers aan de Maisbaai alhier, is in andere han den overgegaan, zij is namelijk aanga kocht door de Tieeren Beauval en van Goozen alhier, die de bedoedng hebben jian de fabriek een uitbreiding te geven en haar te modern iseeren, terwijl bin nenkort een Naamlooze Vennootschap zat worden opgericht met het doel deze zaak verder drijven. Centrale Keuken. Menu van 24—29 Juli 1918. Maandag; Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot Meikool. Woensdag: Brumeboonensoep. DonderdagGestoofde aardappelen met garnalen. Vrijdag: Groentenaoep. Zaterdag: Stamppot Andijvie Vrij lag Erwtenbon no. 46 en Woensdag bon 35 rijst mede brengen. Morgen (Zaterdag) ochtend te 10 uur distributie van eieren aan de boter markt. Ziekenbons. De Directeur van het gemeentelijk distributiebureau maakt bekend, dat zij, die Maandag 17 Jumjt hun aanvraagbiljetten behoorlijk ingevuld en onderteekend hebben teruggezonden, vanaf Vrijdag 21 Juni de ziekenbons, voor zoover de aanvragen zjja goedge keurd, op zjjn bureau (afd. Broodkaarten) kunnen verkrijgen. Maximumprijs vroege aard appelen. De Burgemeester van Middel burg, gezien het ministerieel rondschrij ven dd. 1 Juni jl., heeft goedgevonden te bepalen; dat met ingang van heden voorloopig de maximum-ltleiuhandelprijs voor vroege aardappelen bedraagt 12 cents per K.G voor poters of drielingen lu cents per K.G. Reeds lang voor dat op de boter markt alhier Donderdag met de eieren- distributie zou worden aangevangen dit was tegen 2 uur aangekondigd was de politie bezig om de maunen, vrouwen en kluderen, die eieren wilden hebben, in rijen van vier te plaatsen. Toen eindelek te half drie met den verkoop van 1500 eieren kon worden aangevangen, was net aantal wachtenden aangegroeid tot zeker 60U a 7U0 menscheu. leder kon 5 eieren koopen, dus konden voorloopig slechts 3UÜ personen worden geholpen. Wel w.-ireu meer eieren in bezit genomen, maar het was nog niet zeker of ook deze konden verkoch'. worden. (M. Grt.) Bevolking. In de eerste helft van de ifiaand Juni zijn in deze gemeente ingekomen J. 1. F. Schelling», modiste, Zandstraat Q 197, van Goes; J. L. Borstrok, kosmr, Kott. Kaai 0 279, App.n0eaaiaE. Algera, uss.-dir. zuivelfabriek, Langeviele h 3ö3, Ahnkerk; W. van Sorge, landbouwer, Vliss. weg V 6, Ritthem; C. L. Heijl, ofi. adm. K. M., Noord weg S 223a, Viissingen; J. A. Rosier, kok, Lange Dieuft I 3d, Maas tricht; G. A. den Jtiartigh, verpleegster, Kouaansche kaai G 132, Den Haag,; F. A. Goosen, insp. Rijksbur. manufactuien, Molenwater M 255-'6, SlotenW. M. Ree- mer, fotograaf, Noordstraat L 7.7a, Eed den; J. Dapper, zuivel werker, Heeren gracht M 2ö3, Zevenaar; C. Jobae, vr. van J. Baurdoux, Wagenaarstr. D 92, Gin- nekenG. A. Gail, h.off. mach., Rouaan- sche kaai G 142, Helder; T. Roeua, win kelier, Rott. kaai 0 246, Sassenhe.m; 11. J. H. van der Bel, kok, Langievieie K 211, Valkenburg. Vertrokken: A. de Rijke, S.S.-werker, van V 100b naar Koudekerk©; J. W. Bijleveld, tand arts, F lu8, 0. en \V. Souburg; S. Roze- mond, Q 290, Vlissingen; G. Augustijn, chef melktabr., M 28ö, Zwolle; M. K. Heeroldt, F 187, Den Haag; A. de Jonge Baas, 'K 347, VlissingenM. A. lleuker, vr. yan W. Beckers, N 149, Hellevoetsiuis A. E. Steijns, K 72b, O. en W. Souburg; W. K. Zwigtman, smid, T 87, Vhssiugeu; C. E. de hosier, onderwijzeres, F 12, El- burg; D'. PoLeman wed. M. Grauss, D 75, Utrecht; D. Kloeten, surnumerair grond belasting, H 182, MeppolW. J. Schouten reiziger, G 217, Haarlem; A. A. iour- draine, reiziger, G 217, Haarlem; C. Crucq, telegrafist, P 152, Den. Haag. (Z.) Benoemd tot gprmeemte-archlvaris do heer W. S. Unger, alhier. Door B. en W- zijn benoemd tot leden der Commissie over de V eerman» ten de hoeren C. Leijmse te Zoutelam® en C. Franse te Klevexskerke. (M. C.) Hoe meer stemmen, hoe meer afgevaardigden, hoe invloedrijker onze partij in het parlement zal 2 zijn. Up één stem kan het aan- 2 2 komen. Dus alle Katholieke stem- 2 men op de Katholieke lijsten. Dat is noodig om onze partij een figuur in de Kamer te doen maken, g«- m eveuredigd aan haar sterkte in het 2 land. Dat brengt ons de ware 2 2 evenredige vertegenwoordiging. 2 Rtllaad Beth,.Dezer dagen werd door den gemeenteveldwachter alhier in beslag genomen een partij goud geld. Dit geld was door den koopman E. v. W. te Mid delburg ver boven den normalen prijs verkocht. Het geld, bestaande uit zu gouden tientjes en 15 gouden vijfjes, werd op last ran den Minister van .Landbouw opgevorderd en tegen de normale waarde aan de Nederlandsche Bank tegen papier ingewisseld, hetwelk den betrokkene werd uiibetaald. Van hei agentschap vau de Nederlandsche Bank werd voor dit op treden dank betuigd. De caudidaatstelling voor een lid der gemeenteraad alhier, vacature C. van der w erff, is door Bnrg. e» Weth. bepaald op 1 Juli 1918, de stemming zoo noodig op den 10en Juli d.a.v. Hoedekentkerke.. De sloep van den beurt schipper G. v. d. B. alhier, die iu den nacht van 9 op 10 dezer spoorloos uit de haven was verdwenen, naar men ver moedt om dienst te doen voor het weg voeren van smokkelwaar, is in de buurt van Ossendrecht, (Belgische grens) ge vonden en bij dén eigenaar tegen beluo- ning terugbezorgd. (Z.) Ellewcutsdijk. Uit 9 sollicitanten werd tot vast wegwerker bij het waterschap Ellewoutsdijk, voor de gemeente Elle- woutsdjjk bénoemd Jacobus Looy Mz. De benoeming gaat 1 Juli in op een beloo- ttiftg va» gas jaar. (Z-j '8 Hser Arsndtksrk*. Donderdag werd alhier een Chr. Hist. Kiesvereeniging opgericht. Als spreker was opgetreden ds. Steinx uit Goes. Het bestuur bestaat uit de hh. J. Nijsse, voorz., M. de Schipper, vice voorz., H. Schout, seerJ. Nieuwen- huize, penn. Donderdagavond werd alhier een lezing gehouden door ds. Siemelink van Vlissingen, met het onderwerp„de volks wil en de politiek". De vergadering was slecht bezocht. 't Hetrenhotk. Naar men ons mededeelt komt de nieuwe burgemeester van Oot- marsum (Overijsel) Zitrikzee. Ter griffie van de arrondisse mentsrechtbank alhier werd gedeponeerd een partij kwatta, ter waarde van p. m. £3500, in beslag genomen bij een win kelier. Sluis. Door de ambtenaren der belastin gen en de marechaussee's alhier is proces verbaal van bekeuring ingesteld tegen W. F. M uit Sluis, thans soldaat te Schoondijke, wegens verboden nederlage van 52 paar schoenzolen, 4 K.G chocolade- reepen, 2 K.G. peper, l1//, K.G. nootmus kaat en 800 sigaren. Volgens een ooggetuige werd gis teren te St. Anna ter Muiden een Duitsch soldaat, die op het punt was de grens te oversohijjden, door een zijner makkers doodgeschoten. Schoondijke. Ook hier werd een koe uit nood geslacht an gedistribueerd onder de ingezetenen. Oostburg. Donderdag j.l. werd hier een koe uit nood geslacht en onder de burgers gedistribueerd. Woensdagmorgen bewoog zich pen vliegmachine van onbekende nationaliteit boven onze gemeente, in weste.ijke rich ting. Er werd niet op gevuurd. Woensdagavond, werd alhier van wege den Econooiaschen Bond door den heer Laernoes uit Vlissingen eene lezing gehouden met het onderwerp: Wat wij willen. Het gieheele 'auditorium bestond uit een tiental personen, onder wie zich nog enkele Belgische mannen bevonden. De vorige week hield dezelfde heer te Llzen- dijke eene lezing voor vijf personen. De Economische Bond kan zijn aanhangers in Zeeuwsch-Vlaanderen wel tollen I Ossenltte. Woensdagmiddag gebeurde alhier een ongeluk, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De vlas- bandelaar P. ValkxPicave had bij den landbouwer P. de Waelde Vulder een partij oud vlas van circa 3 a 4U00 K.G. 111 de schuur geborgen Het vlas bevond zich op een schelf boven den dorschvloer. De landbouwer waarschuwde hem dat een der zware balken, waarop het vlas rustte, gebroken was. Valkx begaf er zich been en trok den gebroken balk van onder 't vlas weg. Dientengevolge drukte liet vlas zoodanig op de overige balken, dat 3 dezer op elkander schoven, 3 andere d orbraken en de geheele partij naar beneden en op den dorschvloer terecht kwam. Een daar staande kar werd er onder bedolven Op die kar hadden even te voren nog eenige kinderen gespeeld. Hadden zij zich met tengevolge van het middaguur verwijderd, dan waren zij er ook onder bedolven en hadden waar schijnlijk nooit meer het daglicht aan schouwd. De landoouwer stond, terwijl het vlas naar beneden viel, op den dorschvloer, doch had nog juist gelegen heid onder een nabijstaanden met kaf geladen wagen te vluchten. IJzendiJke. Hier is overleden, 92 jaar oud, de heer J. Bekaar, oud-burgemeester en eud-weihouder. In de voltallige zitting van den gemeenteraad alhier, gehouden Dinsdag jl., werden de jaarwedden van de gem.- arbeiders tijdelijk verhoogd van f 450 -j- f 50 duurtetoeslag tot f 600 xonder duurte toeslag. Het herbaalde verzoek ran J. du Pont te Vhssingen om eenigen tijd met zijn draaimolen op de Markt te staan, werd van de hand gewezen. Aan de Vereen, van burgemeesters en secreta rissen in het voormalig 4e district, werd een subsidie verleend van '/i ct. p inw. Na vaststelling van hev suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag werd de vergadering gesloten. (M.Ct.) Van de grens. Naar we vernemen zijn onlangs door de Duitschers een aantal burgers uit Watervliet, Eecloo en Water landOudemau gefusilleerd wegens het betrokken zyn iu brievensmokkelen. Men zegt, dat de burgemeester van Watervliet één der slachtoffers is. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen heit arrondissement Mid delburg, ter standplaats de gemeente Ter Neuzen, Ph. J. Callenfels, candidaat-no- taris te Middelburg. En is goedgekeurd, dat D. Mulder, burgemeester der gemeente Ovezand, is benoemd tot secretaris dier gemeente. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft ten tweeden male en thans onher roepelijk het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn hij den smokkelhandel aan: Marie Hame- linck, geboren 5 Augustus 1893 te Schoondijke en wonende aldaar, zonder beroep, van nationaliteit Nederlandsche. Aan dé volgënüé pgrsönere, eertijds uitgezette personen is voorwaardelijk ver gunning verleend in het gezagsgebied van bovengenoemden commandant terug te keeren: C. L. Blommaert, Lam. Corn, de Bruyn, Lud. Com. de Bruyn, J. de Moor, Anth. Vervaet, Joseph Vervaet, Pe trus Vervaet, Fr. X. Vervaet, allen te Nieuw-Namen; E, Braeke, wed. M L. Leers, G. J- de 'Smidt, P. J. Vorp Linke, allen te Sluis; J. J. die Clerck, P. de Clerck, Th. dé Clerck, allen te Aarden- burg; Ed. van Dammè, en W. C. Snaep, beiden te IJzendijke; L. Laridae, vr. v. J. F. Maas en J. F. Maas, bedden 1e Ee.de en C. de Paepe, Oostburg. De Provinciale Staombootdlensten. Met de lijn VlissinglenBreskens—Ter- neuzen werd in 1917 vervoerd in totaal 10240 eerste klasse en 265453 tweeds klasse passagiers met resp. 62767,227s en f 106107,19 opbrengst aan vracht. Aan vervoer van goederen, rijwielen, vee enz. werd ontvangen f75,338.05. Ds totale ont vangsten bedroegen f 280,282,83 Ve en de uitgaven f 314,719,lö1/?, zoodat deze dienst, een nadeelig, slot opleverde van f34,436,30. Voor 1919 zijn de ontvang sten geraamd op f 250,466 en de uitgaven op f 310,466, alzoo een kwaad slot van f 60,000. Met de lijn WalzoordenVlake werden 20688 eerste en 71864 tweede klasse rei zigers vervoerd met f 12396,1272 en f 31204,27V2 opbrengst. Met den tram- dienst werden in doorgaand verkeer ver voerd 103448 en in lokaal verkeer 8394 passagiers vervoerd met f 10345 en f 1334,10 opbrengst. De totale opbrengst van dezen dienst was f 79,633,87 en de uitgaaf f82,027,3272, alzoo een kwaad slot van f 2,393,45V2. Voor 1919 worit geraamd een ontvangst van f 789J0.50 en een uitgaaf van f 102960,50, alzoo een kwaad slot van f24000. Met de lijn TerneuzenHoedekenskerke Hansweerd wierden vervoerd 14562 eer ste en 38872 tweede klasse passagier» met f 12882,25 en f23450,1272 opbrengst. De totale ontvangsten van deze lijn be droegen f 56,646,58 en de uitgaven, f36,795,0672, alzoo een kwaad slot van f30,148,4872. Voor 1919 is geraamd aan ontvangsten f54738,50 en aan uilgaven f 96738,50 of een kwaad slot van f 12000. Met de lijn MiddelburgZierikzee be droeg het vervoer 13411 eerste en 22856 tweede klasse reizigers met f 14235,05 en f 14964,75 opbrengst, terwijl bovendien de omnibusdienst GoesKatsche Vesr 5471 passagiers vervoerde met f3226;90 opbrengst. De totale ontvangsten van déze lijn bedroegten f 64,447,25 en Je uitgaven f98,109,46, alzoo een kwaad slot vau f 33,662,21. Geraamd wordt voor 1919 f 63922 aan ontvangsten en f 103922 aan uitgaven, alzoo een kwaad slot van f 40,000. Ten slotte leverde de eindrekeniag van den veerdienst tusschen Kort- ene en Woi phaartsdijk een kwaad slot van f 325,7272, zoodat alle diensten te samen een kwaad slot opleveren van f 100,966,17. Vo»tbal. Boes. Zondagmiddag zal alhier op het terrein aan de l'olderschen weg G.V.V. I een vriendschappelijkeii wedstrijd spelen tegen het 38ste Landweerbataljon uit Middelburg. Middelburg I—Road I Middelburg Zaterdagavond 7 uur speelt alhier op het terrein achter de Meelfa briek Middelburg I een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen Noad uit Til burg, kampioen van de Zuidelijke 2de klasse, die thans dit seizo en zal promo- veeren naar de Zuidelijke 1ste klasse. Revanche-wedstrijd Middelburg I—Noad I Zondagmorgen speelt alhier op het terrein achter de Meelfabriek Middel burg I nogmaals een Revanche-wedstrijd tegen Noad I uit Tilburg. De R. K. V. V. „K. 0 O." te Goes In de R. K. Tweede Klasse. Men schrijft ons Op de vergadering te Eindhoven werd bezwaar gemaakt tegen het medespelen van K. D. O. uit Goes, in de 2e klasse. Deze bezwaren bestonden daarin, dat K.D.O. tot het Bisdom Haarlem behoorde, dus eigenlijk niet in de BK.V.B Hier over dienen wij echter dit te zeggen. Toen K.D.O. begon te bloeien en zich mocht verheugen in toename van goede krachten, is er van uit den Bond al het mogelijke gedaan om K.D.O. in den Bond te krijgen. Dit is gelukt; begin van dit jaar is K. D. O. door het Bonds- bestuur zelf in de 2e klasse ingedeeld. Nu kwamen daar eenige heertjes op de vergadering te Eindhoven eens even vertellen, dat daarover nader moest worden beslist, doch dit is geheel anders,, wat ook blijkt uit het schrijven dat we' Maandag 17 Juni ontvingen van dfeff Weleerw. heer Geestelijk Adviseur der' Bond te Breda. Deze schreef ons, dat' we ons van die vergadering niets aan' moesten trekken, want dat K. D. O - dit seizoen tweede klasse zal spelen, daar zulks door den Bond besloten is, hij kon dan ook niet accoord

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2