Frans Naerebout. Laatste Berichten Landbouw en Veefeelf KERKNIEUWS. ONDERWIJS iflem Terkaopinn^n. aaitodimnn enz, SPORT EN SPEL. Posterijen en Ttlegraflg. Marktberichten- Burgerlijke Stand Openbare Verkoopingen, Rechtszaken. Bij dé P. en T. zijn benoemd met 1 Juli tot adsistent ten postkantore te Middelburg de brievenbesteller M. Huis- zoon aldaar en de brieven- en telegram besteller A. C. de Bakker, van Roosen daal. (Z.) Benoemd tot lid van den voogdijraad te Middelburg mr. B. J. H. van Blaricum kantonrechter te Hulst. Benoemd tot ge zworenen vanhet waterschap Oostar en Sir Jansland, H. P. van de Zande te Oosterlandden polder De Vier han- nen van Duiveland, J. Bouman, te Nieu- werkerk, het waterschap Poortvliet, Th. de Rijke, te Poortvliet; den Van- Wijckhuisepolder, P. J. Perdiean, te Ter- neuzen; den Anna Jacobapolder, A. van Strien, te St. PhilipSland; het waterschap Baarland, J. Elenbaas te Baarland; tot dijkgraaf van: den Rapenburgpolder, F, P. Polderdijk, te Nieuw- en St. Joos- land; den Oostpolder, A. P. Woutersen te Krabbendijke; in bet bestuur van den Oud-Noord-Bevelandpolder, tot dijkgraaf A. J. Ridder, en tot gezworene G. N. C. Israël, beiden te Colijnsplaat; tot plaats vervangend dijkgraaf van den Nieuwe of Jonge polder van Dreischor, J. Doelenurn Jz. te Dreischor; tot voorzitter van bet waterschap Stoppeldijk c.a., J. de Waal te Hontenisse. (Z.) Bandsdag R.K. Propagandftclubs in Zsnland. Op de telegrafische huldebetuigingen, door bovengenoemden Bond Zondag j.l. H.H. D.D. H.H. den bisschoppen van Haar lem en Breda- en aan H. M. de Koningin aangeboden, zijn de volgende antwoorden gekomen Dankbaar voor Uwe hulde schenken Wij - Uwen bond van ganscher harte bisschoppelijken zegen. BISSCHOP VAN HAARLEM. Breda, 16 Juni 1918. Aan het Bestuur van den Bond van R.-K. Propagandaclubs in Zeeland te Goes. Z. D. Hoogh. de Bisschop van Breda draagt mij op aan Uw 'Bestuur den har- telijken dank te betuigen voor gewaar deerde gevoelens van hulde en onder danigheid. Mgr. biedt U de bes'e wenschen aan tot onderpand waarvan Hij U gaarne zijn bisschoppelijken zegen schenkt. Namens Z.D.Hoogwaardighcid den Bisschop van Breda, L. DE MEULEMEESTER. Ruigenhoek, 9 Juni 1918. Hare Majesteit de Konï gin draagt mij op der Vereeniging in bondsdag bijeen, Hoogstderzelver dank te betuigen voor de aangeboden gevoelens van oprechte onderdanigheid. De Adjudant van Dienst, get. N, RUYSi Men schrijft ons: 29 Augs. 1918 zal- het 100 jaar geleden zijn, dat Frans Nae rebout, de edele menschenredder, aan het Sas van Goes (Wilhelminapolder) over leed. Naar men verneemt, zullen er po gingen aangewend worden, om voor de zen geboren Zeeuw een gedenkteeken op te richten te Vlissingen. Een bekend en begaafd schrijver zal een levensgeschie denis van den Zeeuw schrijven. De gemeente-archivaris van Goes l ver. zoekt beleefd allen die photo's, teeke- ningen of herinneringen aan Frans Nae rebout in hun bezit hebben, deze tijdelijk aan hem te willen afstaan. N.B. Frans Naerebout, geboren in 1749 te Veere, was loods in de Zeeuwsche wateren en verwierf zich met zijn broeder 'Jacob een groote vermaardheid door -het redden van schipbreukelingen. Red. Par tetefoM. DEN HAAG. De zeesleepboot „Zeeland", uitgezonden om onderzoek in te stellen naar de „Koningin Regentes'is terugge keerd wegens een klein defect aan de inrichting voor draadlooze telegrafie. DEN HAAG. De beide Oostenrijfcsch- Hongaarsche afgevaardigden, die hier met mr. Troelstra komen confereeren voor diens afreis naar Londen, worden heden avond hier verwacht. WEENEN. Aan het TotettakanaaJ werd op sommige punten door de Oostenrijfccche troepen overgestoken. Het aantal gevan genen neemt toe. LONDEN (Off.) De toestand aan het jEngelsche front in Ita'ië is niet veran derd. Het aantal gevangenen is gestegen tot 1000. De Minister van Landbouw heeftom. benoemd tot lid van de Commissie van Advies, verbonden aan het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit, den heer F. Ka- kebeeke te Goes. O» Akkerbouwers sn Minister Posthuma. Door het bestuur der afdeeling Walche ren van de Nederl. Ver. van Akkerbouwers is naar aanleiding van de besprekingen op eene verleden week gehouden vergadering, waarin de heer A. Colijn als spreker op trad, aan Minister Posthuma eeu motie toegezonden, waarin gezegd wordt, dat de vergadering overtuigd was, dat maatrege len tear voorziening in de volksvoeding tbaos moedig en oorbaar rijn, dock dat de tot nu toe genomen maatregelen zelve en ook door ha.re toepassing totaal indrui- schen tegen het doel waarvoor zij zijn uitgevaardigd en dat zij de Nederfand- sche volksvoeding ernstig in gevaar bren gen. De volle medewerking om in de volksvoeding te voorzien, wordt toegezegd, onder voorwaarde, dat den landbouwers 'in dien vervolge, ook van den oogst 1918 dat deel worde gelaten, dat z,ij voor voe ding van zich, hun gezin, arbeidskrach ten, paarden en vee behoeven; de prijs der producten voor voedsel van mensch en dier aanmerkelijk worde verhoogd; bij de teeltregeling voor den oogst -1919 gebro ken worde met den to t dus eer gevolgden maatstaf en ieder landbouwer een gelijk procent wordt gelaten voor den verbouw van speculatieve gewassen. De vergade ring kwam tot de conclusie, dat de advi seurs van den minister niet op de hoogte zijn van die zaken en zij dringt aan op het hooren van adviseurs uit de land- bouwkringen zeiven. Ook protestearde dp vergadering tegen de militaire huiszoe kingen, welke z;ij hoopt, dat nimmer meer zullen voorkomen. Mochten onverhoopt deze wenschen niet worden verhoord en de voedselvoorziening daardoor nog meer in gevaar komen, dan ligt volgens de motie de schuld niet bij de land bouwers, maar bij deu minister, die vast houdt aan maatregelen, die tót nu toe getoond hebben verkeerd te werken. Het nieuwe, tijdelijke Retraitenhuis in de mijnstreek te Aal beek, Hulsberg, is plechtig geopend op 3 Juni j.l. Monoeigneur Schrijnen, Bisschop van Roermond, wilde persoonlijk de plechtig heid verrichten, om daardoor duidelijk te doen uitkomen hoe belangijk voor geheel Zuid-Limburg dit retraitenhuis is. Goes. Onze stadgenooten de heeren J. K. Donner en I. K. Wessels slaagden aan de Geref. '1 heologisclie school te Kampt n, respectievelijk voor het propaedeutisch examen en candidaatsexamen le gedeelte, theologie. Door Burg. en Weth. van Middelburg is benoemd tot tijdelijk hoofd van school G, met ingang van 1 September 1918, mej. M M Juugius, en tot tijdelijk onder wijzeres in de Eugelsche taal aan ge noemde school mej. S van Slee, beiden wonende aldaar. Voor het tijdvak van 1 September 1918 tot en met 31 Augustus 1919 is benoemd aan de R H. B. S. te Leeuwarden tot leerares, mej. H. van Gelderen van Middelburg. Geslaagd te Rotterdam voor vroed vrouw mejuffr. N. de Wilde te Oud- Vossemeer. (M. Ct) Tot lid der commissie, door welke dit jaar het toelatings (aanvulliDgs-)examen tot de Kon. Militaire Academie zal wor den afgenomen, is o.a. benoemd de heer J S. Wijier, Jeeraar aan de R. H. B. S. te Zierikzee. Tot lid der commissie, aan welke dit jaar het rangschikkingsonderzoek zal worden opgedragen van de adspiranten, die wenschen te worden toegelaten tot de A cademie voornoemd, is o.in. benoemd de heer J. de Koning, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg. (M.. Ct.) Eindexamen H. B. S. uitgesteld. Naar de Tel. verneemt, heeft de mi nister van Binnenlandsche Zaken aan de betrokken examen commissies voor het eindexamen der H. B. Scholen met vijf jarigen cursus medegedeeld, dat het schriftelijk gedeelte wordt uitgesteld. De oorzaak moet, naar aan het blad werd medegedeeld hierin schuilen dat aan de Landsdrukkerij onregelmatighe den zijn gepleegd. Er moeten althans verscheidene H. B. S, eind examen-candi- daten met de examen opgaven reeds in den zak loopen. Helnkenszand. Vrijdag is ten overstaan van notaris van Cleef, voor dhr. M- van Stee publiek verkocht 14 perceeleu kla ver. Perceel i, groot 137 roeden voor f133; perc. 2, gr. 134 r. voor 1144; perc. 3, gr. 161 r. voor f 145perc. 4, groot 155 r. voor f152; perc. 5, gr. 117 r. Voor f170; perc. 6, gr, 117 t. voor f 153perc. 7, gr. 140 r. voor f 113 perc. 8, gr. 87 r., voor f ISOperc. 9, gr. 275 r. voor f152; perc. 10, gr. 277 r. voor f 161perc. 11, gr. 239 r. voor f151; perc. 12, gr. 243 r. voor f140; perc. i3, gr. 201 r. voor £120; perc. 14, gr. 201 r. voor f126, alles p. gemet. (Z.) Kamperland. Afloop aanbesteding .zee- werken Onrustpolder. InschrijversW L. Klos, Scherpenisse, f57000; I. Douw, Zierikzee, f57900; C. Klaasse, Zaam- slag, f58880; J. Nieuwdorp, liejder £57800; S. Dekker, Veere, f69964; J. van der Ven, Koudeterke, f63980; A. van Hee, Kamperland, f 56695. (Z.) Stavraleee. Het Bestuur van bet Water schap Stavenisse beeft aanbesteed liet herstel enz. der werken. Inschrijvers Adr. Wesdorp alhier f3560. C. den Bra- kar, id, f3616,70; Joh». Elenbaas, St.- Aunaland, f3950; W. V. Vóssen, idem, f4250 en Johs. A. Dorst, alhier, f-4355. Gegund aan Wesdorp. (Z.) Breskens. Zaterdag 22 Juni a.s. zal de herveiling plaats hebben van een woon huis met schuur en tuin, groot 14,60 A-, ingesteld op f 7000. R.K. Voetnalbsnden. R.R. Tweede klasse. Te Eindhoven is een vergadering ge houden van de afdeeling der R.K voet balbonden, die meenden in aanmerking te tuinen voor eeu plaats in de te vermen tweede klasse. De voorzitter der Federatie de heer R. de Grood uit Tilburg, leidde deze bijeenkomst, waarin werd besloten dat over de al of niet toelatmg van K. U. O. te Goes, dat feiteljjk ouder Haarlem thuis behoort, nader zal worden beslist. Tot leden der protestcommissie ziju benoemd de heeren R J. de Grood, Til burg, J. Hufkens, Utrecht, Henk Bus, Maastricht en J. van Hooff, Breda. Duivensport. De postduivenvereniging „de Post hoorn" te Vlissingen, heelt Zondag een wedvlucht gehouden van Roodescüool, afstand 302 K.M. Deze wedvlucht is door slecht weder en onweerbuien een mis lukking gewo/den, waardoor meerdere van de beste en kostbaarste duiven zijn verloren gegaan. (M. Ut.) Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Juni 1918. Binnenlandsche brieven: J. Boerbooms, Veendam; C. Coppejan, Abeele bij Sou burg; F. Dieleman Dekker, Schoondijke D. Grinnis, Leeuwarden; Regeeringscom- missaris, Hontenisse (7 stuks); Rijks- distributie v. Calcium Carbid, Haag- Binnenlandsche briefkaart: J. den Her der, Wilhelmina A 14. Buiteniandsche briefkaart: M. Chookivil Vijniel, Brussel. Het publiek telefoonstation te Katsche- veer, ten huize van J. van Wierii gen, is Dinsdag geopend. Benoemd tot adsistent ten posikantor. te Middelburg met ingang Van IJ uil as. de postbode J. J. Kutvis te Hoofdplaat. GOES. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". Groote veiling van 18 Juni. Kruisbessen voor de fabrieken f25 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien voor het bin nenland f31f35.90, idem voor de fa brieken f 35 per 100 K.G., Aardappelen (groote; f 14 per 100 K.G., met inbegrip van toeslag Rijk en gemeente, idem poters f 12, kropsla f 1-90—f 3.91 pér 100 krop, sjalotten f 11.20 per 100 bos. Goes, 18 Juni 1918. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktze iters der gemeente. Eieren per 104 stuks 113.50 a fu.—Miü- denprvjs per 26 stuks f3.375. Boter per kilo f 2.70 a 10.—Middenprijspor halve kilo fl.35 Particulieren f0. Ganzeneieien cent per stuk. Aanvoer boter pond. Aanvoer eieren stuks. aanvoer Ganzeneieren stuks. Eierenverkoop Onderald. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 795 Prjjs £13.50 a 114.— per 100 stuks. MIDDELBURG. Op de gisteren gehou den veiling werden de volgende prijzen besteed: Aardbeien 3266, kruisbessen 33, doperwten 1830, peulen 3744, tuinboonen 1518, postelein 26—28, spi nazie 25 ct., alles per K.G.; komkom mers 1821, sla 2—6, andijvie 23 ct., alles per stuk; moskrul 2846, zuring 1823 ct., alles per mandje; peen 15 21, karoten 913, rhabarber 8—23, ram menas 46, selderie 1012, pieterselie 36, uien 310 ct., alles per bos; snij- boonen 50 ct. per 100 stuks, VLISSINGEN, 17 Juni. Postelein 42— 58, zuring 50, spinazie 109—156, moskrul 48—5Q, pieterselie 59 ct., alles per mand; uien 10%21, peen 1718, kroten 10— 1'2, rammenas 4%, rapen 7y2, rhabarber 9%lOVz ct., alles per bos; kropsla 3t/2 7i/j, bloemkool 10%28V2, komkommers 8%14 ct,, alles per stuk; snijboonen 95 ct. per 100 stuks; aardbeien 39 46, doperwten 1726%, peulen 28V2 33, kruisbessen 20y2, tuinboonen 12%, kersen 70 ct., alles per K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 17 Juni. Vei- lingsvereeniging „Kapeile-Biezelinge en Omgeving". Kleine veiling: Vroege kersen f30£34.90, Meikersen f39.60, aardbeien binnenland f 32f 40, idem fabriek f 35, alles per 100 K.G. GOES Huw.-aangifte19, Frangus Cor nells van Dijke, 26 j. jm. «at Melaiiie Ida Verheule, 23 j, jd. Geboren: 16, Johapna Piefurnela, d, v. Laurus Karei Jacobus de Hond en Francjna van Boven. Overleden: 17, Jonanna Oosterdag, 41 j. geh. met Willem Vogelaar; 16, Hen drik Dodmond, 75 j. wedr. van Helena Johanna Le Ttoijl Van 15—17 Juni. MIDDELBURG. Bevallen: E. N. Nij- sen, gieb. van Varik, z., S. Frangois, geb. de Priester. Overleden: A. Smith, vr. van P. Smith, 42 j. Van 713 Juni. IERSEKE. Getrouwd: Joos Clement, 24 j. jm. en Margaretha Kole, 21 j. jd. Ondertrouwd: Leendert Matheus Schot, 22 j. jm. te Tholen en Breia Catharina de Rooy, 22 j. jd. Geboren: Wilhelmina, d. v. Jacobus Be kaai- en Johanna Goetheer; jPieter Cor nelia, z. v. Willem David van Oosten en Catharina Pieternelia Pols. Ierseksche en Tboolsehe Crt') TERNEUZEN. Ondertrouwd: J. C. Bal 30 j. jm. en J. W. Bedet, 23 j. jd.; D. de Kraker 25 j. jm. en N. v. Hoeve 24 j. jd Bevallen: A. Helmendach, geb. Meeuse, d., T. Quelerij, geb. Bruggeman, z., W. v. Alten, gfeb. Wisse, z., C. V. "vVyck, geb. Geelhoedt, z. OverledenC. Schieele, 81 j. m. v. J. Stoffels; L. v. Eek, 63 j, m. v. L. v. Gelder; A. Deiji, 19 j. ongeh. z. Juni. 20 Kloetinge, woonhuis, schuur, erf en tuin en inboedel, Huvers. 20 Ovezand, bouwlanden en dijk, Pilaar. 20 «vezand, dijk, Pilaar. 20 Heinkenszaud, afbraak, Van Cleef. 20 Kloetinge, kersen, bessen en hooigras, Van Dissel 21 Kamperland, bouwland, Pilaar. 21 Heinkenszand, veldvruchten, Van Cleef. Goes, weilanden, Pilaar. Juli. 2 Goes, oud porselein, Van Dissel. 2 Kattendijke, weiland, Van Dissel. 2 Kapelle, jacht en vischrecht, v Dissel. 5 Nieuwdorp, vrachtrijdersinspan, Van Dissel. 12 Nieuwdorp, veldvruchten, Pilaar. 17 Wulphaartsdijk, veldvruchten, Pilaar 19 Wissekerke, veldvruchten, Pilaar. 25 Wissekerke, kapitale boeren inspan, Pilaar. 26 Kamperland, vruchten te velde, Markusse en Van Dissel 31 Kamperland, inspan, Markusse en Van Dissel. flMMtaak ta MMMkurf. Voor de rechtbank werd Vrijdag be handeld de zaak tegen A. T. de L., recidi vist, thans gedetineerd, beklaagd van op richting van den rijwielhandelaar B. Wij tenburg te Vlissingen, door van deze on der allerlei valsche voorgevens f 25 los te krijgen. De officier, wees er beklaagde op, dat hij herhaaldelijk oplichtingen heeft ge pleegd, wat deze volledig bekende en vor derde een jaar met aftrek van het voor arrest. De verdedigster mr. A. Bolle bepleitte clementie voor beklaagde. Vervolgens stonden terecht W. J. M. en M. D., beiden te Middelburg, respec tievelijk wegens het verkoopen en het koopen van 300 K.G. tarwebloem zonder dat daarvoor bons werden gewisseld. De eisch luidde voor ieder der beklaag den f 50 of 100 dagen. Wegens het verkoopen van de 6 balen bloem aan M. Dierrins stond nu M. V. uit Middelburg terecht. Ook tegen hem werd f50 of 100 dagen gevorderd. Alsnu stond terecht J. de V., bakker te Vlissingen, ook beklaagd van verkoo pen van bloem zonder bons te vragen. De verdediger, mr. J. Adriaanse, koml er tegen op, dat de officier, aan de lijn van de tegenwoordige administratieve maatregelen, maar zegt, de rechtbank leeft in de gelukkige omstandigheid, dat zij zich van praatjes niets heeft aan te trek ken. Bekl. heeft den bloem op de veiling te Amsterdam gekocht en deze valt, vol gens pleiter niet onder de distributie; trou wens er is geen bewijs, dat het door de deskundigen onderzocht monster afkom stig* is van het door beklaagde verkochte. De officier zegt, dat wel degelijk alle afgifte van meel, bloem of brood zonder bons verboden is. Beklaagde en zijn kor nuiten maken dat tarwe aan de distributie onttrokken wordt en maken dat de distn- butiehoeveelheid kleiner wordt. Beklaagde had de bloem aan het rijksbroodbureau moeten afstaan. De verdediger wijst er in zijn dupliek o. a. op, dat de bloem bij een bakker terecht is gekomen en dus toch in de consumptie zou komen. Voortgezet werd de zaak tegen J. T. uit Waarde, beklaagd van het doen dek ken door een hengst, terwijl niet goedge keurde hengsten op het erf waren. De verdediger, mr. J. W. Goedbloed, bepleitte uitvoerig, dat beklaag e ie wet niet overtreden heeft. Wegens het ongerechtigd dragon van militaire kleeren, werd tegen L. K. uil Nieuwland, die zeirie het bet.o.ckenwe k pak te Middelburg te b brien gekocht an een onbekende, f10 of 20 da ren en ver beurdverklaring van het pak gevoruerd. Bij verstek werd tegen C. Z.. uil iüov tinge wegens diefstal van vier olmen- booméu f20 of 40 dagen gevorderd. Wel verschenen was M. H. J. A. vr. van J B. uit Vlissingen, beklaaga van diefstal van twee lakens, diefstal van twee lakens. Eisch f20 of 40 dagen. Niet verschenen was A. H. uit Vlis singen, beklaagd van diefstal van drie rijwielen. De eisch luidde tegen bekl.. die reeds drie maanden in voorarrest heeft gezeten en die thans in het Gasthuis te Vlis singen is opgenomen, drie maanden met aftrek voorarrest. Wegens diefstal van een paar militaire schoenen werd bij verstek tegen J. M. uit Vlissingen, .die recidivist is, twee maan den gevorderd. Ook wegens diefs'al werd eveneens bij verstek tegen een anderen J. M. uit Vlis singen, eveneens recidivist, twee maanden geëischt. De laatste zaak in mo-rgenzitting was die tegen J. J. en J. de N. uit Amemui- den, beklaagd van het snijden van zee- spinazie zonder toestemming van den eigenaar van den grond. Eisch voor ieder fö of 10 dagen. In de middagzitting was het eerst aan de orde de zaak tegen M. d. R. v. B. H. uit Middelburg, beklaagd van verkoop van 65 K.G. kleiaardappelen voor f6, dus boven den maximumprijs. De officier van justitie meende, dat het ten laste gelegde niet bewezen is en vroeg vrijspraak. De verdediger, mr. J. J. Heijse, meent, dat de geheele zaak op een misverstand berust en pleitte ook vrijspraak. De volgende beklaagde F. B. uit Ritthem, werd beklaagd van 3543 K.G. bruine boo- nen en 110 K.G. gerst niet te hebben aangegeven na het dorschen. De officier vordert f300 of drie maan den hechtenis. De verdediger mr. J. J. Heijse zette in den breede uiteen hoe het kwam dat de bruine boonen, die Donderdags ge- dorschen waren, Zaterdags nog niet op gegeven waren. De gerst moest niet wor den opgegeven, omdat ze niet van bekl.'s land kwam en hij ze gedorscht heeft ver kocht. Bekl. zal moeten veroordeeld wor den. De volgende bekl. P. C. te Ritthem werd van eenzelfde feit beticht, namelijk het niet opgeven van erwten en boonen na het dorschen. Getuige a décharge, burgemeester Al- iaart, zegt, dal bekl. de bedoe.de parijen niet opgaf. Hij 'stond echter gunstig be kend. Eisch 25 of 25 dagen. De verdediger, mr. Heijse, bepleitte cle mentie voor beklaagde. Op het beklaagdenbankje nam nu plaats C. J. uit Middelburg, beklaagd van het afleveren van een geslacht varken. De eisch luidde f25 of 25 dagen. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees erop hoe zwaar bekl. reeds gestraft is iloor de verbeurdverklaring der opbrengst van het vleesch. Bekl. en zijn vader heb ben niet vervoerd om het later af te leveren. Het vleesch was voor bekl.'s va der bestemd. Wegens het verkoopen van broouen zonder bons, die iss avonds te 12 uur werden afgehaald, stond terecht J. V. te Heinkenszand. De president noemde het een schande, dat bekl. 90 cent voor een brood vroeg:. De officier zeide, lat hier geen verontschuldiging is, en eischtef 100 of 50 dagen. De verdediger, mr. J. W. Goedbloed, meende dat waar hier niet bewezen is; dat het brood van regecringsmeel gebak ken was, er dan ook geen sprake kan wezen van bons; dus moet bekl. wor den vrijgesproken. Alsnu stond terecht J. B. uit Oude* lande, beklaagd van het verkoopen van bruine boonen voor 66 ct. per K.g. en aardappelen voor 9 ct. per K.g,, althans bet aanbieden dier artikelen voor dien prijs. De officier vraagt vrijspraak, om dat bet beklaagde ten laste gelegde, niet bewezen is. De verdediger, mr. Har- tog uit Bergen op Zoom, bepleitte in den breede, hoe bekl. eigenlijk de dupe van de andere in deze zaak betrokken personen is geworden en hoopte even eens op vrijspraak en spoedige teruggave, van de boonen aan beklaagde. Wegens het vervoeren of doen vervoe ren van bloem werd bij verstek tegen, M. in 'tA. uit Schore f50 of 50 dagen gevorderd. Wel verschenen was B. de J. uit 's-H. Arendskerke, die tarwe bij1 den molenaar zou hebben doen brengen. Daar bekl. ontkende, zal de verbalisant nog worden gehoord en wel 18 JunL Ook werd tot dien dag uitgesteld da zaak tegfen J. J. A. uit Vlissingen, be klaagd van te duur verkoopen van kaas 20 plus, omdat de getuige niet versche nen was. Tegen W. V. en D. G. K. uit Wol- faartsdijk werd f20 of 20 dagen gevor derd wegens h:ct brengen van tarwemeel voor eigen gebruik naar den molenaar. Tenslotte stond terecht J. P. .T. uit Oudelande, beklaagd van het bakken van 28 brooden op 1 Mei van zuiver tar wemeel. Bekl. die vroeger zeide te heb ben geweten dat het geen regeeringsmeel was, zeide nu dit niet te hebben gywetea. De officier e.s hte f 5j of lo dagen. De verdediger, mr. Kegge uit Goes, be pleitte op juridische gron-eu dat bekl, moet worden on s a.en van rechtsver volging. en wees er op dat het bakken toch nooit afleveren kan zijn. Uitspraak 21 Juni A.s.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3