ARlOl firkiopingin. aa&Nedinign enz. Laatste Berichten 417e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. SPORT EN SPEL. van het Kuis en daar zij n, weigerde zij aanvante- ran, maar toch wist jmiem igen van biet gevaar, watu- int van politie Haas, haar trap afdroeg <011 in vei- Oniderwijl de brïmmeester htte te bedwin^-sn. weirtd pn burgers de inboedel, :1 ingepakt, stond, aanvail- vroegeren vvinse'. gedragen laar naar den kindcrspeel- eer een hal! uur was men ester, maar lang, bieef het den gobeelen nacht en en geb.ee.en dag bleet een j hot gebouw, ter wij. een reet gebruik gateed bleef ind was het grootste deel •bovenverdieping, van het. ebouw het jyaopt van er de .geheel» breedte van 1 terwijl het daaronder pok door brand en water den slooper zeker veel aan! ïbben verloren. Het krach- an «ten brandweer, maakte enzendie gebouwen silechts zoo te zeggen geen brand- men. ipraken wij reeds van de e schoorsteen van deze. Ja- e schoorsteen van deze fa- ussehen de huizen inge- dezien schoorsteen, dat de taan, doordat die vonk op dak van het huis van slooper had bet pand nog blusscbingfewerk is een dei nen door een vallende dak- iofd verwond geraakt, lioor de verbandplaatsafdeeling 00pig verband gelegd, waar- ch naar een dokter begaf, n den brand was door po- iren afgezet om bet niet aantal nieuwsgierigen op houden, er was trouwens dieel der stad alarm ge diende autoriteiten sloegen e, o.a. de waarnemend bur- J. J. Heijse en de garni- ant, majoor K. G. A. Mul- ineester en de wethouder dr. H. Japikse, zijn dit- 1 (li .1 elijke Bestuurdeisbond hteeft gericht tot den burgeinees- ip gewezen wordt, datmeer- tat men op bet Distributie- eet wrelke voorraden bij' de wezig' zijn, wa,t tot moei lijk ing geeft. Verzocht wordt een goede distributierege- week of eens in de 14 ofd oi een der afdeelings- distributiebedrijf overleg met den Bestuurdersbond, le klachten nota genomen i'etgeen ongelijke verileeiing ens wordt aangedrongen op 1 va;n een controleur, die sk klachten kan voorkomen en daarvan wegnemen, egt dan zijn medewerking igelingen zoo goed mogelijk iek, inzonderheid door voor leden, te doen nakomen, eind komt aan die ernstige die onder bet publiek vond a.s. geeft bet Middel- ekkorps een» uitvoering op er. n de vetkaarten ingedeeld 1 20 gram ten behoeve van reus hier nog niet uit Den ontvangen, wordt door de ken alhier bekend gemaakt, nvorderiug van de gewone rst 17 Juni a.e, zal worden liaandag 10 Juni tot en g 10 Juli e.k. ie op Bon .rsenkaart verkrijgbaar zal iak Schemerlichten. Ion, Maandag 10 Juni tot dag 22 J,uui e.k. zal ver- (voor zoover bij den win- raadj. 1. 45 1 ons Bruine Boonen ;en. Bi 1 ons Havermout. 34 1 ons Zeep. jüs geen zachte zeep op iten kunneu verkrijgen zul- ig mogelijk in de gelegen- gesteld daarop een hoe- e zeep te betrekken, jk wordt de aandacht er dat verkoop vóór boven- atum ten strengste is ver- rtrediug hiervan uitsluiting ieartikelen tengevolge zal orgiën hieerschte een onge; drukte hij de kruideniexs- ,-an de geringe hoeveelheid hun deel handen gen regen. uur af stonden heele rijen1 voor de winkels en de po lden vol werk om een ge- van zaken te waarborgen- sleckts een klein deel der het zoo nuttige artikel wil- daaraan geholpen kunnen ien uur was overal de voor de overige zullen moeten >p dezen zelfden bon harde jaar In den naeht van Donderdag op Vrijdag zijn alhier aangehouden v. d. F. en v. S, twee der te Haarlem uit het huis van bewaring ontsnapte gevangenen. Ze zijn op transport gesteld naar Haarlem. Zondag a.s., 16 Juni, z'al de eerste der aangekondigde Abdij-muzdekuitvoerin- gen door het Middelburgsch muziekkorps plaats vinden. Programma's zfjn vooraf biji de firma Gabr. Hildernisse of tijdens de uitvoering in de Abdij! verkrijgbaar. Stoelen kunnen in. de Abdij! gehuurd worden tegen den prijs van 10 cent. Tijdelns deze uit voeringen, die precies te 8 uur des mor gens aanvangen, zat het klokkenspel op <ien Abdijtoren worden stilgezet. Bij even tueel' ongunstig weer worden deze uit voeringen op de gewone wijzfe afgelast, namelijk, door het plaatsen van 4 vlag getjes op de hoeken van den Abdijtoreinj. Vlissintjen. Het was Vrijdagavond een groote drukte aan het station alhier, toen de trein van zeven uur binnen reed, waar mede de meeste overlevenden van de be manning van de „Koningin Regentes" naar de hunnen terugkeerden. Menige traan van vreugde over het weerzien werd weggepinkt, maar ook andere tranen van droefenis over de verhalen over ge wonde familieleden. In de stad in de buurt der woningen, waar leden der beman ning wonen, stonden clubjes buren af te wachten de komst der geredden om hun verhalen het eerst te hooren. Uit alles wat wij hoorden, bleek ons ook al meer en meer, dat men hier met een opzet telijke vernieling op klaarlichten dag door een torpedo moet te doen gehad hebben, en dat het schip niet 'op eén mijn is ge- loopen. Ook Zaterdagavond was het aan het station te Viissingen zeer druk, toen de trein van 7 uur binnen reeds, waar mede de gewonden van den ramp van de Vlissingsche mailboot aan kwamen. Allen Werden in drie rijtuigen geholpen en réden huiswaarts, behalve de' officier 'Koens, die te ernstig ver wond is en die naar het St. Joseph zie kenhuis werd overgebracht. Hij werd in het rijtuig' Vergezeld doof den officier van gezondheid, die van Rotterdam Je zorg voor het .transport op zich had go- nomen, en door dr. Vermaas. Maar niet alleen de gewonden waren met dezen trein medegekomen, ook het lijk van den overleden administrateur, den .heer W. 'Smit, was aangebracht. Dit werd opgewacht 'door 'den directeur der Zeeland, den heer Th; de Meester, zelf een geredde van de 'verongelukte boot, en het geheele kantoorpersoneel en ver der o.a. de collega's van wijlen den heer Smit, Terwijl reeds twee „kransen met het lijk mede kwamen, waaronder een van het Roode Kruis, werden op het perron nog drie kransen op dea lijkwa gen gehangen, een van het kantoorper soneel, eén van de administrateurs en' een van het statiönspersoneel. Vanaf het perron reed do lijkwagen, g'evolgd door een rijtuig, waarin gezeten drie familieleden, van den overledene en den. heer Dommissie, hoofdambtenaar der Maatschappij, door de hal en langs het kantoor der Maatschappij, waar de direc teur en het personeel zich weder hadden opgesteld. Het lijk werd overgebracht naar de wo ning van den heer Smit in de Aagje- dekenstraat, om vandaar uit hedenmiddag naar 'zijn laatste rustplaats te worden ver voerd. i Heden werd onder zeer groote be langstelling ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer W. Smit, administrateur der „Koningin Regentes". De kist was bedolven onder bloemen en kransen, waaronder van Duitschers, die met de hospitaal schepen vervoerd zijn- Aan 'de groeve is het woord gevoerd door den heer Th. de Meester, directeur van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland", die wees op de vreeselijke ramp en den overledene schetste als een trouw amb tenaar der maatschappij gedurende 43 jaar. Verder voerde nog het woord de heer Wisse, als oudste, collega, en de heer Heuseveldt van Rotterdam als vriend- De zwager en zoon des overledene dank ten namens de familie voor de betoonde deelneming. Hier is een vat stearine aangebracht, dat drijvend op zee was gevonden. De vischsloep Nobertirue is Zater dag op het roeiershoofd alhier geloopen en daarbij lek geslagen. Alhier worden in de week van 10 tot 16 Juni d« volgende regeering» goederen verstrekt3 K.G. aardappelen 1 ons rijst, 2'/s ons peulvruchten en l/i pond visch. Zlerlkzee. Dinsdagmorgen, zoo meldt men aan „De Zeeuw", ondernam de heer Henning alhier met zijn vrouw een fietstochtje naar Renesse naar hel strand. Genoemde heer nam een bad en zonk in de diepte weg; 'savonds werd het lijk ten huize van zijn moeder gebracht. Hij was naar Zierikzee overgekomen om zijn vader te begraven; 18 jaar geleden is een broer van den overledene bij het zwemmen verdronken. Kapalle. De Veilingsver. „Kapelle- Biezelinge en Omgeving" komt op Don derdag 13 Juni a.s. 's avonds 7 uur, in het café van dhr. Van Hee alhier in algemeene vergadering bijeen terbehan- peling der navolgende agenda; 1. Notu len, 2. Statutenwijziging. 3. Mededeelin- gen. 4. Verslag over het nazien der boeken en rekeningen. 5. Verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van dhr. J. C. Persant Snoep, als zoodanig. 6. Voorkomende zaken. Hansweard. Een onpractische daad van ons distributiebureau is 't zoo nu en dan regeeringsartikelen te laten verkoopen zonder bon of eenig ander controlemiddel. Zoo werden deze week aan elkan win kelier een zestal pakken sago verstrekt om te verkoopen zonder bon. Het gevolg was. dat eenige huismoeders meerdere pakken machtig werden, terwij! de over- groote meerderheid te laat kwam en niets kreeg. Ontevredenheid bleef niet uit. Gelukkig schijnt men aan ons dis tributiebureau de fout in te zien. Op de „Karl Schroers 29" ontdekten de douane eene partij chocolade, tabak, enz., bestemd voor uitvoer naar België. De goederen zijn in beslag genomen en tegen den schipper is proces-verbaal opgemaakt. Krabbendijks. Nu de controleur, belast met het nazien en opsporing van over treden van het zaaiplan, alhier zijn ronde doet, schijnt het niet alles in orde te zijn. Door een ingezetene alhier, die zeker wel overtuigd was, dat door hem te veel uien uitgezaaid waren, is reeds bij voor baat een groote lap uitgewied «m daar bruine boonen te planten. <aar men zegt mogen overtreders van bet zaaiplau het volgende jaar die vruch ten waarmee de overtreding gepleegd is in bet eeheel niet meer uitzaaien. Sohore. Zondag omstreeks 11 uur wend door vrouw P. met een steen een, ruit ingegooid bij den smid B. Zij wilde zich wreken op een hond, maar gooide onge lukkigerwijze mis. Juist voor het raam was -een tafeltje geplaatst waarop ver schillende snuisterijen stonden, hetwelk omver geslingerd werd. De zoon van bo- venigenoemdem sanid, de ruïne ziende, liep in zijn woede naar vrouw p. en sloeg met den steen, die hij ha.d opgeraapt, haar .op 't hoofd. De eerste hulp werd verleend door een militair hospitaalsol daat. QvtiuJ. Gisterochtend (Vrijdag) ismen aan -de Meestoot onder Nisse terwijl de ar beider Morauw niet thuis was, diens wo ning binnengeslopen en heeft men ont vreemd een paar zilveren broeksknoopen en pen paar gouden hemdsknoopen met wat geld. Van dezen diefstal wordt verdacht een neef van den bestolene de militair H. Waar in den nacht van Zondag op Maandag bij de Gebroeders de Jonge al hier 2 fietsen uit de ark zijn gestolen, wordt het zaak een en ander goed te sluiten. Driewegen. D© raad vergaderde 8 Juni Present 311e leden. Besloten werd aan, den veearts te Ovezand eene jaarl. toe lage van f25 te verleenen. Tot lid der Commissie tot wering; van Schoolverzuim werd herbenoemd de heer W. Noels. In de begrooti.ng van 1917 werd af- en over geschreven. Jacob v. Oosten kreeg ont heffing van hondenbelasting. De armenreking _óvw 1917 werd goed gekeurd, in ontvang op f5823,41, in uit gaaf op f3108,82. Alzoo met f-2714,59 goed slot. Wissenkerke. Verleden week Donderdag had de heer A. Verburg het ongeluk van het dak van een landbouwersschuur te vallen, waarop hij bezig was met rietdekken, met het noodlottig gerolg, dat hij door dien val een hersenschudding opliep, waaraan hij Woensdag 1.1. is over leden. Van Donderdagmorgen tot Woensdag morgen, dus 6 dagen, is hij niet bij be wustzijn geweest, ofschoon hij in de laatste dagen toch merkbaar iets beter werd. Hg laat een weduwe met 7 kin deren achter, waarvoor dit een zeer zwaar verlies is. 1 (G. C.) Old-Voitemeer. Naar wordt medege deeld zijn alhier éen drietal veulens, af komstig van uitmuntende fokmerries, ver kocht voor een prijs van meer dan f 2400, alzoo ongeveer f800 per veulen. Heer Arendekerke. Vrijdag is bij den slager A. S. 9 K.G. vleesch in beslag genomen, en Vrijdagnacht bij den koop man A. d, K. een varken, dat men bezig was te slachten, het vleesch is Zaterdag aan de burgers verkocht voor den prijs 65 ct K.G. Bij den arbeider J. P. alhier, kreeg een driejarig zoontje een flesch Elmas in hauden, wat een zwaar vergif is, en liet zijn zusje van tien maanden oud er uit drinken, waardoor het kind hevige, pjjnen kreeg en geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. De toestand van het kind is bedenkelgkijk. Hetnkeiwzand. Zondag j.l. hield de Wel- Eerw. heer van de Sman kapelaan te Viissingen, een gloedvolle rede voor de R K. kiezers iu het lokaal van den heer C. Pieters alhier. Mede aanwezig waren de ZeerEerw. heer pastoor en den Wel- Eerw. heer kapelaan onzer parochie. Zijn weleerw bracht hulde aan het Bestuur van den Bond van R. K. Kiesvereni gingen in Nederland voor het schitterend politiek program dat ze voor ons katho lieken heeft opgemaakt. Het was den eerw. spreker een groote eer om ons het katholieke program uiteen te zetten en behandelde dit punt voor punt uitvoerig Ten eerste over de geheime diplomatie. De volksvertegenwoordiging moet een woordje mee kunnen spreken in de bui- tenlaudsche geheime omstandigheden om oorlog zooveel mogelijk te voorkomen en volgens het voerstel van Z. H. Paus Be- nedictus XV den vrede zooveel mogelijk te bevorderen door scheidsgerecht en hof van arbitrage. De huwelijkswetgeving moet onder reclnsch bewind herzien, het tegenwoordig stelsel van huwelijkswet geving deugt voor ons katholieken niet. Over het punt van defensie houd ons program in dat zooveel mogelijk naar ontwapening moet worden gestreefd, het moet uit zijn om in de toekomst zoo enorm veel geld te vermorsen in dien bodemloozen put van defensie. De belas tingen moeten naar draagkracht worden geheven, vooral moet met groote gezinnen rekening worden gehouden opdat deze minder belasting betalen Op het gebied van onderwijs hebben wij jarenlang on recht geleden, wij begroeten thans in art. 192 de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwg» Maar het mag geen gelijkstelling zijn op papier. Want werd niet eenige weken geleden het voorstel Lohman door de liberalen nog afgestemd, om de openbare en bijzondere ouderwijzers gelijk te stellen inzake sub- sidie, hetgeen meismeer dan ons recht is? Zjjn eerw. spoort daarom de katho lieken aan om op de katholieke lijst te stemmen; voorwaarts voor God en Kerk, de school stellen in dienst van de ouders en kerk, roomsche vrijheid en recht. Voor God, Kerk en Vaderland Bjj het punt kolonie houd ons program in, het Indi sche volk bekwaam maken voor zelf bestuur. De ambtenaren maken soms misbruik van de inlanders. Wg eischen krachtigen steun voor de missie, voor chnstelgke beschaving. De Vrgmetselarij werkt alle zedelijke en godsdienstige be ginselen tegen, wij willen meer vrijheiu in het propageeren van onze heerigke katholieke beginselen. In den breede wgdde de eerw. spreker uit over het bioscoopgevaar, hjj noemde dit een nati onaal gevaar, hetgeen onze premier, min. Cort van der Linden zeif eikent. Er moeten wetten gemaakt worden om dat gevaar zuoveel mogelijk tegen te gaan. Hij waarschuwt de ouders voor al voor hunne kinderen, want al is een film van een bioscoop nog niet slecht of onzedelijk, daarom is het nog niet goed Bij het punt over den landbouw zegt zijn eerw., dat, moehten de recütscnen bg de a.s. verkiezingen de overwinning behalen, de staatslieden er voor hebben te zorgen dat de boeren van hun graan, dat ze in het zweet huns aanschijns eogsten, genoegzaam voor eigen voedsel zullen mogen behouden. Er zullen voortaan geen wetten meer gemaakt worden, zonder dat de boeren, de organisaties zullen ge raadpleegd worden. Het is hard uoodig dat iedere katholiek zich met politiek gaat bemoeien, een ieder moet lid ziju der R. K. Kiesvereenigiug. Nogmaals spoorde ziju eerw. de katholieke kiezers aan om den heiligen strijd aan te binden tegen de a.s. verkiezingener kan niet genoeg propaganda gemaakt worden. De voorzitter dankt hierna de eerw. spreker voor zijn schoone rede en spoort de aanwezigen aan om bij de a.s. ver kiezingen alien als één man te stammen op de katholieke lijst, waarna hij de ver gadering sloot met den Christelgken groet. Door een rijksambtenaar uit Goes werd hier beslag gelegd op een gedeelte van een pas geslacht rund. Tegen den slager werd procesverbaal opgemaakt. Het overige deel is niet achternaald. Het vleesch werd Zaterdag aan de burgerij gedistribueerd per pond en in gedeelten daarvan a 65 cent per pond. Borssele. Vrijdagavond kwamen een paar vreemde personen door ons dorpje. Ze kozen hun pad naar den zeedjjk, waar de zoon van den lichtwachter Kortebout een gesprek met hen wilde aanknoopen. Da heeran wilden totaal niets zeggen, doch praatten slechts ean weinig binnens monds. Van gedachte was men dat het Duitschers waren. Ze zagen er boefachtig uit. Zaterdagmorgen kwam men tot de ont dekking, dat dè boot, genaamd „da Cher- nix", toebehoorende aan dhr. Wouters, verdwenen was. Vast staat, dat genoemde personen met het bootje de Schelde af gevaren zijn. Er is direct onderzoek in gesteld. (Z.) Ln de Vrijdagavond gehouden ver gadering der muziekvereeniging weid re- üening gedaan over hat verioopen jaar. De inkomsten bedroegen f 218,92, de uit gaven f 167,43 Er feijft een batig saldo over van f51.48 Dhr. J. de Hullu, die tot hellen toe het directeurschap had waar genomen, wend definitief tot directeur be noemd De aftredende bestuursleden, dhr- C. de Keizer, voorzitter, en dhr. J. Pries ter, secretaris, werden herbenoemd. Da vereeniging mag zich verheugen in toe- nemenden bloei. (Z.) Axel In de Vrjjdag alhier gehoudtn vergadering van stembevoegde ingelan den van den polder „Coegors" ca weid de rekening over 1917/1918 goedgekeurd iu ontvang op f5543,15 en in uitgaaf op f 4588,07, alzoo met een goed slot van f 955,01 De begrooting voor 1918/1919 werd vastgesteld op f6720.49 in ontvang en uitgaaf. Het dijkgeachot we>d vastge steld op f3 per hectare. (M. Ct.) Biervliet. De St. Pieterspolder verga derde Donderdag j 1. De jaarwedde van n dijkgraaf werd gébracht van f40 op 0, die van de beide gezworenen van den dijl f50, f25 op f30 en van den ontvanger griffier van f70 op f100. Tot afgevaardigde bij het waterschap werd gekozen de heer F. J. Haak. Oostburg. Zaterdagavond j.l. werd van wege de Vrijzinnig Democraten een lezing gehouden. De belangstelling was niet groot Woensdag j.l zijn hier op de veiling aangevoerd: 28885 kipeieren, 1044 eend eieren, 88 ganseioren, 61 kalkoeneiercn, 242'/g K.G. boter. Aarde..burg. Iemand, die onze kermis bezocht had en zich bij het naar huis rijden niet al te wel gevoelde, stapte van zijn ijzeren ros en zette zich te rusten. Toen hij echter de reis wilde voortzetten, ontdekte hij dat zijn fiets verdwenen was. Alle nasporingen zijn tot heden vruchteloos. 8t. Kruis. Verleden week zijn hier twee Belgische soldaten, die sedert eanigen tijd krijgsgevangen waren in Duitsch- land, bij St Kruis over de grens geko men. Ze kwamen bier in burgerpak aan en zijn zoo weer naar het Franache front teruggetrokken. llzendQke. Zaterdagavond werd hier op initiatief van den Bond van B. K. Prop. Club eene nieuwe afdeeling opgericht. De voorz van den Bond richte eerst een korte toespraak tot de aanwezigen, waarna een 12 tal personen als lid van een te stichten club toe traden. Als leden van het voorloopig Bestuur werden gekozen de heereaJ. v. Poucke. P. Dhondt en J. Clarjjs, die met den Eerw. heer E. Burnt kapelaan, het reglement zullen vaststellen en de verdere zaken zullen regelen. Asrdenburg. In het R. K. Bondslokaal trad Zondagmiddag voor een flink aantal belangstellenden de voorzitter van den Bond v. R. K. Prop. Clubs in Zeeland op om eene uiteenzetting te geven van het doel, nut en noodzakelijkheid van eene R. K. Prop Club in elke Parochie. Hij mocht het genoegen smaken, dat ook hier een flinke club werd opgericht en waarvoor tot voorloopige bestuursleden werden gekozen: A. de Knevel, Ch. de Jongh en A. Dierx, die met den Eerw. heer Fassaart, kapelaan het Regl. enz, zullen samenstellen. Wanneer volgen de andere parochies uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen, (behalve in Oostburg, waar ook reeds «en flinke club bestaat. Terneuzen. De Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramw.persoseel „St Raphael" houdt hier 16 Juni eene groote propa ganda vergadering voor het R K. personeel werkzaam bjj de spoor en tramwegen in Zeeuwsch Vlaanderen in het R. K. Jon- geuspatronaat alhier. Op deze vergadering zal als spreker optreden de heer Helmons, bondsvoorzitter, met het onderwerp Waarom organisatie en waarom Room sche organisatie voor het Roomsche spoor- en tramwegpersoneel? De jaarvergadering van de Vereeni ging tot christelijke verzorging van krank zinnigen in Zeeland zal gehouden worden te Goes op Vrijdag 21 Juni a.s Door den voorzitter J. H. Donner zal een lezing gehouden worden over: De organisatie der Vereeniging in verband met de instandhouding der stichting. Elerschaarschte. Een onzer correspondenten schrijft ons. Nu ook de edenenschaarschfe haar intrede heeft gedaan, mag toch zeker wel eens er op gewezen worden, dat het publiek zelf mledewerkt om te maken, dat er weinig eieren 'in de stad komen ,bij de winkeliers. Men trekt zelf naar de boeren toe, koopt daar eieren voor veel boven den maximumprijs en maakt daardoor, dat de kooplieden in de stad, die aan den maximumprijs gehouden zijn, geen eieren van de boeren krijgen kun nen. Liet men den handel over aan de geregelde kooplieden, dan moesten d.e boeren hun eieren wel voor 13 ct. af geven en konden deze in de stad voor 14 cent worden verkocht. Bij den dienst der directe belastingen is benoemd tot hoofdcommies G. Slager te Hulst, thans tijdelijk als zoodanig al daar. Psr UtofMn. BERLIJN. Legergroep kroonprins Ru- precht van Beieren. Te Atrecht en Albert en zuidelijk van de Somm» en aan de Avre werd de artilleriestrijd levendiger. Dc verkenningsbedrijvigheid nam toe. Legergroep van den Duitschen kroon prins. In krachtige aanvallen drongen wg gisteren in het hoogtegebied ten Zuid- Westen van Noyon door, Westelijk van de Matz namen wij- de F ranse he stellin gen bij Martinai en OrviUers en rukten voort over CuvillyRiquebourg. Oostelijk van de Matz "hebben wij de hoogten van Gary veroverd. Onder taaien vijandelij- ken tegenstand bevochten onze troepen den weg door de wouden van Ricquebourg en Lamotte en wierpen den vijand over Boumont en Moreuii tenig. Zuidelijk en zuidoostelijk vmi Las»iggu«* drongen wg het woud van Tliieseourt: binnen. Hevige tegenaanvallen dier Franse hen hebben wij afgeslagen. Wij maakten 8009 gevange nen en veroverden stukken geschut. Gis teren werden 37 vliegtuigen en 6 ka belballons door ons naar beneden ge schoten. UTRECHT. Gisterenmorgen om 11 uur is te Oud© Rijn de 17-jarige B. M. door den 28-jarigen jW, E; -in ee;n sloot geduwd, en met geweld ondergehouden, zoodat het meisje, hoewel de stoot maar een deci meter diep was, stikte. De oorzaak was gelegen in een weige ring der ouders om de verkeering van bet meisje, dat R.-K. was, met Wi. B. die een ander geloof was toegedaan, toe te staan. ,W. Ei. werd door den veldwachter gearresteerd en naar Utrecht overgebracht, waar hjrj gsterienavond voor den hoofd inspecteur van politie een volledige be kentenis aflegde. 5e ld., 13e lijst, f 5000: 5884 f 1000: f 400: f 200: f 100: 886 1913 3340 3609 10033 11993 863 11096 19711 20467 1159 1409 10753 14190 Trekking 10 Juni. 19608 20281 4142 8439 9038 15384 20383 13295 17784 19280 8479 99223 9702 15368 15871 18711 Schoondljke Woensdag j.l. had alhier ten overataan van notaris James te Sluis, de verkooping plaats van ee> perceal weiland m©t boomgaard ter grootte van 1 H.A 80 A. Kooper werd ahr. P. de Koek voor f5310. Van 18 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. K0O- ger, 24 j. jm. eh P. W. Arde wijn, 22 j. jd.; J. E. Boonstra, 25 j. jm. en M. M. Leniere, 23 j. jd.; C. L. Heijï, 30 j. jm. en M. Gogèlein, 28 j. jd.; T. Kes- sels, 21 j. jm. en J. G. M. Andeweg, 12 j. jd. Getrouwd: J. C. Kloeg, jm. 21 j. en J. A. Schrier, 21 j. jd.; S. Baas, 27 j. jm. en Al. Alinderhout, 28 j. jd.; P. Postma, 30 j. jm. en A. But, 26 j. jd. Bevallen: G. JBakker, geb. Koets, z.; G. Meulmeester, geb. Marijs, z.; M. J* Kouwenhoven, geb. Kotvis, z.; C. A. Split, geb. Rohn, z,; G. A. de Zwarte^ geb- Slager, z.; A. Veptevogel, geb. Jasperse, z.J. v. de Velde, geb. Goor, z.; A. Schonis, geb. Cortbals, d„ tweelingen; Af. A. F. Schönfeld, geb, Beijerman, z.; G. H. de Smit, geb. Sterzenbach, z.; J. Daane, geb. Jacobse, z., levenloos. Overleden: P. G. Laernoes, man van A. B. Breder, 48 j.; E. G. de Wit, ongeh. d., ,?1 j.; G. J. C, Sesee, man van C, H. M. Dehaene, 45 j.; G. Kramer, 2 j„ z. Van 30 Mei tot 6 Juni. KRUININGEN. GehuwdHendrikus Groenenberg, jm. B3 j. en Johanna Louisa Glerum, jd. 28 j., Gommert Lindenberg jm. 21 j. en Maatje Hamelink, jd. 24 j. Geboren: Jan Frangoijs, z. v. Willem Paschen en Adriana Èvertsen. (Kr. Ct.) Over de maand Mei. KLOET1NGE, Gehuwd: Anth, Schipper, 29 j. te Wolfertsdijk en Alaatje v. d. Velde, 26 lj.; Adriaan Paardekooper, 32 j. te Wemelddnige en Jannetje Korstanje, 24 j.; Francoijs de Visser, 20 j. en Adri ana Paardekooper, 18 j. Geboren: Jacoba, z. v. Jan Schouten en Jacoba v. d; Weel; Bastiaan Pieter, z. v. A. P, de Munck en A. de Vis ser; Cornells Daniël, v. Joh. Paarde kooper en Alaatje Aleulpolder. Overleden: te Middelburg, FrancinaWis se, 55 j., echtgen. van Hendrik Mars. Maat; Jobs. Willem van Stel, 13 j. te Kapelle; Jan Spraijt, 76 j., wedn. van Suzanna Nortiier. (Kr. Ct.) KRABBEND-IJKE. Gehuwd: Jan Ver gouwe, 27 j. en Maatje Schrijver, 24 j.; Jacobus van der Maas, 26 j. te Pemis en Adriana Staal, 21 j.; Marinus Alieras, 30 j. te Kapelle en Maatje Verschuur©, 23 j.; Izaak Haverhoek, 25 j. en Eliza beth Wiskerke, 25 j.; Johannes Abraham Vermeij, 27 j. te St.-Philipsland en He lena Weststrate, 22 j. Geboren: Rachel Krina, d. v. 'Frans van der Have en Adriana Hoogestéger Cornelia, d. v. Pieter Vercijs en Anna Weststrate; Gerard Jan, z, v. Adriaan Holles'telle en Cornelia Griep; Jacobus Benjamin, z. v. Pieter Cok ew Maatje Kole; Hubrecht, z. v. Gillis Eliza. Houte- kamer en Afaria de Hamer; Jannetje Ma ria, d. v. Jan Nagelkerke en Janna Bre ker; Alarinus, z. v. Cornelis Jacobus Krij ger en Johanna Adriana Dek; Pieter, z. v. Cornelis Lobbezoo en Jannetje Blok; Ala rinus Jan, z. v. Adriaan Lobbezoo en Alaatje Poelman, Overleden: Jan van 'tLeven, 76 j. weduwnaar. (Kr. Ct.) Voetbal. „K. D. 0. I"—;,«redanla I" 0-9. Goee. Zondagmiddag j.l. speelde „K. D. O." op haar terrein aan den Polder-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3