BINNENLAND. UIT ZEELAND. Twaade Kamer. Verbetering van de haven te Vlissingen. Voorioopig verslag. Sommige leden waren van meening, dat de ervaringen, tot dusverre opgedaan met de haven van Vlissingen, tot groote omzichtigheid noopten alvorens opnieuw geiden voor de verbetering en de uit breiding van die haven toe te staan. Door de totstandkoming van dit wets ontwerp wordt hutp verleend aan de Maatschappij Zeeland. Waarom, zoo werd door enkeie leden gevraagd, wordt juist deze industrieeie onderneming gesteund? Zou, indien de regeering nijverheid en scheepvaart wil helpen, algemeen© steun verlening niet wenschelijk zijn? Veie le den achtten thans allerminst het oogen- blik gekomen om tot een aanleg van dit werk over te gaan, al werd door sommigen de noodzakelijkheid van het werk erkend. Opgemerkt werd, dat geen volledig overzicht worüt gegeven van ae kosten, die er voor het rijk uit zullen voortvloeien en dat de bereidverklaring van de provincie en de gemeente om u,aar vermogen in de kosten bij te dragen, weinig uitzicht opent, dat de gevorderde f 900,000 inderdaad bijeen zullen komen. De Tweede Kamer heeft Vrydag j.l. het voorstul van den heer Lohman om de beraadslagingen over een herziening der Distributie we'voorstellen voor teelt- dwang, productiedwaiig, scheurdwang, beteugeling van den kettinghaudel, rege ling van het vervoer, enz uit to stellen tot na 3 Juli aangenomen met 3b tegen 20 stemmen (vóór rechts, alle vrij libera len en de unieliberalen v. Doorn, Patjju eis De Kanter). Bij de discussiën bleek, dat zoowel ter linker- als ter rechterzijde het vertrouwen in het beleid van minister Postuma zeer is geschokt. Uit minister Pustuma's Woor den viel op te maken, dat hg in ieder geval na de verkiezingen heengaat. Goedgekeurd werd het wetsontwerp tot wijziging der staatsbegrooiing 1918 ten aanzien der kosten van de distributie- gerechten; ook het wetsontwerp ter be reiding van stikstof houdende meststoffen en verhuoging van hoofdstuk X der staatsbegrootuig, nadat de minister een post voor vervoer van personeel had terug genomen. Geldelijk» hulp veor de verkiezingen. Verkiezingen kosten altijd geld. Ook ditmaal, schoon menigeen denkt dat het dezen keer zooveel niet zal be hoeven te zyu. Dis laatste meening be rust op een misverstand. Men denkt dat nu de stemplicht er is, de kiesver- eeiiiguigen veel minder uitgaven zullen hebben dan vroeger. Maar in de eerste plaats is het niet voldoende dat onze Koomsche kiezers stemmeti, het komt er vooral op aan, dat ze goed stemmen. Daarvoor is, nu we met het nieuwe kiesstelsel der Evenredige Vertegenwoor diging te doen gaan hebben, o a. door de mindere eenvoudigheid van het stem biljet, heel wat voorlichting noodig. Bovendien zullen onze tegenstanders niets onbeproefd laten, omdat nu ook voor hen iedere stem in nog zoo afge zonderde streken waarde gaat krijgen, een kolossale propaganda te voeren ten gunste hunner partijen. Ook Wij moeten door heel veel dui delijke uiteenzettiugen in brochure-, courant- en strooóiljetvorm onzeu man nen op het hart biuden op wien zij stemmen moeten. Dit is te harder noo dig, nu de beslissing absoluut voor vier jaren valt: geen tusschemijdsehe ver kiezingen meer! Wanneer we nog herinneren aan de kwestiën van het katholiek onderwijs, van de verzekeringswetten en aan het gevaar voor godsdienst en vaderlaud, waaamede de aanwas der sociaal-demo cratie ons bedreigt, dan zal het gewicht dezer verkiezingen met meer onderschat worden en zullen onze katholieken in ruime mate de middelen beschikbaar stellen om dezen veik.ezingsstrijd te voeren. Gaarne voldoen wij aan het tot ons gekomen verzoek de heeren Mr. A. baron van Wijnbergen en Mr. J. N. J. E. Heerkens 'linjssen, resp. voorzitter en penningmeester van den Algemeenen Bond van Katholieke Kiesvereenigingen, om onzen lezers, i ij k e u en minder gegoeden, het verleenen van gel- delijken steun voor de verkiezingskas der katholieke partij met warmte aan te bevelen. Wij manen onze Koomsche lezers in Zeeland met kracht aanzendt uwe gel delijke bijdiage per postwissel onver wijld aan den heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Plein 13, Haarlem. E1 k bedrag, hoe klein ook, ie welkom. Verkiezingslectuur. In den vorm van handige vliegende bluidjes, pakkend eu populair van inhoud, zond ons het wakkere K K. Centraal Propaganda-bureau te Amsterdam een bundeltje veikieziugslectuur, dat wy met groot genoegen lazen en waim aanbe velen aan onze kiesvereenigingen ter verspreiding. Ook het lied van Pater Ermann „Wij kiezen Roomsch en nummer één", ge toonzet door den eerw. heer P. van Dorp, leent zich uitstekend voor verspreiding op vergaderingen en bijeenkomsten. Be stelt dus spoedig a f3.75 de duizend. Nog meer vliegende blaadjes zijn te wachten. „De Katholieke partij verschijnt over 14 dagen. Zegt het voort. Vredesbemiddeling van Nederland. Verschillende bestuursleden van den' Nederi. Anti-Oorlogsraad hebben eene ver klaring gepubliceerd, waarin zij op grond van de verschillende vredesstroomingen zoowel in oorlogvoerende als in neutrale landen een vredesbemiddeling van neutrale landen waarbij op de eerste plaats aan Nederland wordt gedacht wen scheiijk achten. Uitwisseling van krijgsgevangenen. De conferenties der Engelsche en Duit- sche gedelegeerden over de uitwisseling der krijgsgevangenen te 'sGravenhage zijn begonnen. De eerste zitting werd door den heer Loudon, minister van builen- landsche zaken, met eene redevoering ge opend. Spionnage. Vrijdag zijn door de marechaussee ,te Roosendaal gearresteerd, op aanwijzing van. een rechercheur, een vaandrig, een sergeant en .3 soldaten, alien van het garnizoen aldaar, die verdacht worden van spionnage. 0e graanschepen Het stoomschip .Hollandia", dat 18 Mei van Buenos Aires met 4600 ton meel naar Amsterdam vertrok, zal, naar wij vernemen, in Noord Amerika nog een lading van 5u0 ton maïs iuuemea. (De Tijd) Nederlandsohe Jaarbeurs te Utreoht. De Raad van Beheer der Vereemging tot het houden van Jaarbeuzen iu Neder land heeft benoemd tot hoofd van den Technischen Dienst den Civiel-lngenieur J. Ph. Tollenaar te öleeuwyk en tot Administrateur de heer J. J. Adrian te Utrecht. Stemplloht. Wij herinneren onze lezers aan art. 149 der Kieswet: dat bij het niet voldoen aan de verplichting om te gaan stemmen (tenzjj van eeue geldig reden van ver hindering blijkt) men gestraft wordt met berisping of met geldboete van ten hoogete drie gulden, terwijl bjj recidive geldboete van ten hoogste tien gulden kan opgelegd worden. Naar Londen. De hner P. J. Troelstra heeft de uit- noodiging om de soc. conferentie in Londen bij te wonen, in principe aange nomen. Hij zal trachten in verband met de verkiezmgsdrukte zich vrij te maken om den 26en Juni in Londen te zijn. Uitvoer geweigerd. N. I. P, A. verneemt uit Batavia: Te Rangoon ia de uitvoer van rijst naar Ned -ludië geweigerd. De redenen zijn niet bekend. Hat vergaan dar „Koningin Regent»»". Omtrent de ramp, aan de „Koningin Regentes" overkomen, vernam de Maas bode de volgende bijzonderheden van den purser der „Sindoro," den heer .1. P. Krelscher. De „Zeeland" voer voor, daarachter volgde de „Sindoro," vervolgens de „Ko ningin Regentes." Om ongeveer 1 uur 10 min., pl.m. 20 mijlen van het Leemans-vuurschip, voelue onze zegsman, die 'in zijn Bul zat, een schokaan ernstige dingen werd nog niet gedacht; de eerste mach.nist riep nog: „Ze gooien een bonk steenkool naar he neden." Vlak daarop klonk de kreet„D.ïar gaat een matroos over boord." Onze zegs man begaf zich toen achter naar liet dek en zag', dat de „Koningin Regentes" ais 'tware door midden gebroken was. Het achterstuk stak naar boven, en het voorstuk daalde. De „S.ndoro" wendde onmiddellijk d#m steven, om hulp te verieenen. Het duurde intusschen geen 2 minuten meer, ol de „Regentes" was in de diepte verdwenen. De „Sindoro was toen nog wel een 400 meter van de plaats der ramp af. Twee sloepen werden uitgezet, om hulp te ver ieenen aan de reddingsbooten van de „Re- gentes", die slechts drie sloepen had kunnen uitzetten. Een daarvan, waarin de kapitein, de heer W. Redeker en de eerste hofmeester en purser, de heer W. Smit, zich bevonden, sloeg; om, en beiden geraakten te water. De kapitein werd on gedeerd door een andere sloep opgepikt, doch de purser die zijn laatste reis Zou maken, werd door een sloep van de „Sin doro" voor dood opgehaald. Aan boord van dit schip gebracht, is hij kort ilaarop gestorven, door welléa oorzaak precies weet men niet. Hij stond bekend als een goed zwemmer. Twee Sioepeu hebben 47 man, waaronder de kapitein, naar de „Sindoro" gebracht, de kapitein is later naar de „Zeeland" overgebracht, waar zich ook bevond de heer De Mee,ster, de directeur van die Maatschappij! Zee land, di» de rais jniediMnaakt» «n «an boord van de „Koningin Regentes" was. Met eenige andere geredden is de direc teur door een stoep op de „Zeeland" ge bracht. In het hospitaal van do „Sindoro" werden 8 gewonden opgenomen, namelijk de 2e machinist J. J. v. d. Broeke; de 4o machinist H. R. van Roosevelt, die ernstig aan het gelaat gewond is; de le stuurman B. Koens, de marconist C. Te gelaar, de stokers B. Schuurbiers en J. Goedhart, de koksjongen C. v. d. Star cn de Engelsche loods D: Sutherland. Het schip werd voor de raderkast ge troffen. De ontploffing was herig. Een aantal personen, die in de mess-room zaten, werden door den schok overval len. en konden zich al kruipende lua- schen houtwerk door, met moeite in vei ligheid brengen. De trap van de room was weggeslagen. Stukkien hout vlogen links en rechts, en veroorzaakten ae ver wondingen aan de genoemde personen, die meestal in bot gezicht werden ge troffen. De heer o'e Meestee had een lichte verwonding aan de hand. Na een oponilioud van 1(4 uur lieb- ben de twee andere schepen de reis voortgezet. Van de „Regentes" -die onge veer 60 man aan boord had, waaronder 3 verpleegsters en de officier van ge zondheid Dr. de Rook, moest mien toen, na een poos de plek van het onheil te hebben afgezocht, zes man achterlaten, waarvan men geen spoor mieer heeft ont dekt. De namen der vermisten zijn: Ik Smit te Vlissingen, volkskok, Luwema, te Vlissingen, olieman, Wiesdorp, te Mid delburg, olieman, v. d. Endt, te Sou burg, Offenbeek te Vlissingen cn Wis sekerk te Souburg, allen stokers. Op en in het schip werden bijna alle opvarenden geweldig rondgeslingerd en in de lucht geworpen. Verschillenden ge raakten bewusteloos; zij werden aan boord van de „Sindoro" weer bijgebracht. Het is voor de zooveelste maal ge bleken, dat het in de z'.g. vrije vaargeul, afgezien van duikbooteventuahteilen alles behalve veilig is. Om 12 uur 3 min. heeft men aan boord van de „Sindoro" aan stuurboord een drijvende mijn gesig naleerd, en tijdens de voortgezette reis, den ramp, heeft irnen nog 2 drijvende mijnen ontmoet. Van bevoegde zijdei vernamen we dan ook, dtat de 2 overgebleven hospitaal schepen voorioopig niet meer zullen uit- eeeeieeeeeeaeeeeaeaeeteteee* Roomsche kiezer! Gij wilt Ka- tholiek zijn van de dead 7 2 J Welnu, toon dit door den 3en J Julias, te stemmen voor da Reom- eohe Partij en het Roomsche politieke program. varen, ofschoon de voorgenomen uitwis seling nog niet voleind is. Het is, ver klaart men, gebleken, dat de vaarge,ul niet vrij is. We moeten nu eerst eens weten, waarom dit niet het geval is, an ders gaan we niet meer uit. Van Duitsche (zijde heeft men ons, naar aanleiding van de vermoedens van tor- pedeoren, goweaen op het groote belang, dat Duitschland had bij e<jn veiligen over tocht van de Engelsche delegatie, die in Den Haag met Duitsche afgevaardigden over de uitwisseling van krijgsgevang©- nen en wellicht ook over andere zaken, onderhandelen zou. Zooafe men weet, ma ken invloedrijke politici van die Engel sche delegatie, zoowel als van de Duitsche, deel uit. Wij wijizen er echter nogmaals op, dat de Engelsche afgevaardigden de geheel© reis aan boord van de- „Sindoro" hebben meegemaakt. Dit was gistermiddag ter bevoegder plaatse te Rotterdam ook reeds bekend. Van Engelsche zjjde schijnt de mededeeling verspreid te zijn, dat do (Engelschen zich aan boord van de „Ko ningin Regentes" bevonden, vandaar dan ook zeker, dat dit tot tweemaal toe in een officieus bericht van het Neder- landsche Correspondentiebureau gemeld werd. Maar welke reden zou men van Engelsche zjjde hebben, cun de: aandacht van de aanwezigheid der Engelsche offi cials aan b.oord van de „Sindoro" af te leiden? 1 De Engelsche delegatie heeft zich eerst zeer laat, vlak vóór het verrtek uit Boston, aanboord van de „Sindoro" ingescheept. In opdracht van de Duitsche regeering heeft de Duitsche gezant in Den Haag de Nedcriandsche regeering deelneming betuigd over den ondergang van de „Ko ningin Regentes" en den dood van zeven opvarenden van dat schip, daar dezen als het ware in dienst van het Duitsche Rood© Kruis zijn omgekomen. Voorts heeft de gezant persoonlijk zijn deelneming aan de maatschappij Zeelajad betuigt. Naar wij vernemen, hebben de eerste ambtelijke rapporten bij dei marine-auto riteiten ingekomen, naar aanleiding van het gebeurde met de „Koningin Regen tes," aanleiding gegeven tot een nader onderzoek, dat thans door een speciaal technische commissie te Middelburg' wordt gehouden. Van ambtelijke DuiUehe Mariniezijde ont vangt de Deu.scher Nachrichtendienst de volgende officieel© verklaring: De Duitsche z«eetrüdi.re ebten hebben de strengste orders de schepen, weke bij de uitwisseling der gevangenen dienst doen, geheel ongehinderd te laten. In eenige Holland,scho bladen is liet vermoeden gieuit, dat de „Koningin Re gentes" opzettelijk door de torpedo van een Duitsche duikboot vernietigd zou zijn, waarbij bovendien een aanslag op de zich aan boord bevindende Engelsche commis sie in het voornemen zou, hebben ge legen. Deze onderstelling is onhoudbaar. Het is buitengesloten, dat hot een Duitsche duikboot bekend zou hebben kunnen zijn, dat de Engelsche commissie op een hos pitaalschip en wel juist op de „Koningin Regentes" den overtocht maakte. Het vqrmoeden eener torpedeering: is te meer onwaarschijnlijk, waar Duilachie zeestrijdkrachten onmogelijk van te vo ren weten konden, of nieL uitgewisselde' gevangen van Duitsche national.teil met de schepen mede kwamen, respectievelijk op welk schip zich Duitechers be venten. Duitsche zeastrijdkrachten moesten het veeleer als zeker aannemen, dal op alie hospitaalschepen bij alle tochten van En geland naar Nedenand een aantal Duit sche uitgewisselde gevangenen, waaronder zwaar verminkte zich zouden bevinden. Een aanslag, op die hospitaalschepen op hun weg van Engeland naar Holland, zou derhalve slechts Duitsche belangen en geen Engelsche benadeeld hebben, waarmede de onhoudbaarheid der voren genoemd© 'mierkwaaruige onderstelling als voldoende aangetoond kan worden geacht. (Voor verdere bijzonderheden zre onder Vlissingen in dit nummer. Red.) Goes. De afdeeling Goes van den Bond voor Plaatselijke Keuze hield Vrijdagavond in de Sociëteit V. U. V. een vergadering. Ds. Postma van Voude- kerke schilderde vóór de pauze de drank ellende, in haar soort even erg, zooniet erger, dan de oorlogsellende en de heer I. S. Samson van Watergraafsmeer sprak ua de pauze over het redelijke en ver standige dat ligt in de Plaatselijke Keuze, waarbij hg allen aanried om toe te treden tot de VereenigiMg, die er naar streeft van de regeeriug een wet te verkrijgen, waarbg aan gemeenten of districten wordt vergund, bij stemming der volwassenen, uit te maken (een meerderheid van 3/i) of al dan niet de openbare verkoop vsii alcoholhoudende dranken in die gemeente of in dat district zal worden stop gezet Laatstgenoemde spreker wees o.a op don grooten vooruitgang in het fabri- eeeren van uitmuntende goedkoope alcoholvrije dranken gedurende den laatisten tijd. 25 nieuwe leden gaven zich voor de vereeniging aan. Zondag 8 Juni had op het „Slot Oostende" een vergadering plaats van het federatie bestuur voor R. K. Vak organisatie iu Zeeland, waarop waren uitgenoodigd de bakkers en kruideniers van Zuid-Beveiand eii Walcheren. De opkomst was matig. Definitief werd een gewestel. Vak vereeniging voor Bakkers en Kruideniers opgericht en werden de statuten aangenomen. Het volgende be stuur werd benoemd: dhr. J. W. Rijk, 's-Heereiihoek, Voorzitter; dhr. J. van Veen, Goes, Secretaris en dhr. A. Remijn, Ovex*nd, Penningmeester. Nog werd be sloten een request te richten tot den Minister, om te komen tot een betere legeling der kaasdistributie. De vergade ring weid geopend eu gesloten door den voorzitter der federatie met den christe- lijken groet. Naar aanleiding van hetgeen wy deter dagen vernamen omtrent het gemis van Zuid Bevelaudsche boereuhoeden, die uit Italië zouden moeten komen, deelt men ons mede, dat P. M. Magielse te Goes, behalve de echte vilthoeden ook Garibaldi hoeden fabriceert, waar voor de benuodigde hazen- en konijnen vellen nog wel te bekomen zijn. De Magielsens beoefenen deze industrie al sedert 1799 van vader op zoon en kunnen zoowel de oude als de jonge mannen op Zuid-Bevelaud nog van menig hoedje voorzien. Zij zijn de eenigste labnkanten van dit onmisbaar en typisch deel der Zeeuwscne kleederdracht. De hoeden worden zoowel met de hand als machinaal gemaakt; 't laatste met behulp van machines van Wilhelm Sprong, door den heer Magielse iutertyd van Bruuswyk naar Goes overgebracht. (M. Ut.) Onze stadgenoote mejuffr. Francina Witkam, leerlinge van het pensionaat der eerw. zusters Eranciskanessen te Etten, slaagde te 's Hertogenbosch voor het Hanzediploma-boekhouden. Benoemd tot commies ter secretarie alhier de hoer K. van Es te Nieuwe-Tonge. Middelburg. Zaterdagmiddag tegen zes uur werd brand ontdekt óp de achter- bovenverdieping van hiet pand D 75 aan het Hofplein, bewoond door de wed. (Jrauss, die juist heden de woning, die voor afbraak verkocht is, zou ver.atein. Zeer spoedig wierd water gegeven dooi den heer A. E. Noest, die viak bij woont en die brandmeester is bij' de eveneens in de buurt staande brandspuit. De brand greep echter jntusschen snel rond zich en meerdere slangen van de inmiddels aangerukte brandspuiten moesten worden aangeschroefd om het vuur te bestrijden. De bewoonster bevond, gich in iet,- bran dend gedeelte van het Kuis en daar zij niet loopen kan, weigerde zij aanvanke lijk heen te gaan, maar toch wist jnan haar te overtuigen van hiet gevaar, waai- op de hoofdagent van politie Haas, haar op z'ijn rag de trap afdroeg eu iu vei ligheid bracht. Onderwijl de, bianmeester het vuur trachtte te bedwingen, werd door militairen en burgers de inboedel, die bijna geheel ingepakt stond, aanvan kelijk in den vroegeren winze! gedragen en later van daar naar den kinderspeel tuin. Na ongeveer een half uur was men ■den brand meester, maar iang, bieef het. nog smeulen eu den gebeeïon nacht en ook gisteren den gehee.en dag bleef een brandwacht bij het gebouw, ter wij. een slang voor direct gebruik jet eed bleef liggen. Afgebrand was het grootste deel van de achterbovenverdieping,, van het zeer breede gebouw het jpopt van achter ook over de .geheel© brseule van' de melkfabriek terwijl het daaronder gelegen dieel ook door brand en water schade voor den slooper zeker veel aan' waarde zal hebben verloren. Het krach tig! optreden van den brandweer, maakte dat de Aangrenzend© gebouwen slechts schade en om zoo te zeggen geen brand schade bekwamen. Hierboven spraken wij reeds van de melkfabriek, de schoorsteen van deze fa- melkfabriek; de schoorsteen van deze fa briek staat tusschen de buizen inge- een vonk uit dezen schoorsteen, dat de brand is ontstaan, doordat die vonk op het kurkdroge dak van het huis van Graus viel. De slooper hacl het .panü nog niet verzekerd. Tijdens het blussching'swerk is een dei brandweermannen door een vallende dak pan op het hoofd verwond geraakt. Door militairen van de verbandplaatsafdeeling werd een voorioopig verband gelegd, waar op de man zich naar een dokter begaf. Het terrein van den brand was door po litie en militairen afgezet om hel niet bijzonder groot aantal nieuwsgierigen op een afstand te houden, er was trouwens slechts in een dieel der stad alarm ge maakt. Verschillende autoriteiten sloegen den brand gade, o.a. de waarnemend bur gemeester, mr. J. J. Heij'se en 'de garni zoenscommandant, majoor K. G. A. Mul ler. De burgemeester en de wethouder van fabricage, dr. H. Japikse, zijn ilit- stedig. i De Christelijke Bestuurdersbond heeft een schrijven gericht tot den burgemees ter, waarin erop gewezen wordt, dat meer malen blijkt, dat men op het Distributie bureau niet weit welke voorraden bij de winkeliers aanwezig' zijn, wa,t tot moeilijk heden aanleiding geeft. Verzocht wordt ter wille van ©en goede distributierege ling eens per week of eens in le 14 dagen het hoofd of een der afdeelings- chefs van het distributiebedrijf overleg te doen plegen met den Bestuurdersbond, opdat van alle klachten nota genomen kan worden, hetóeen ongelijke verdeeiing voorkomt. Tevens wordt aangedrongen op het .aanstellen van een controleur, die door onderzoek klachten kan voorkomen of de- oorzaken daarvan wegnemen. De Bond zegt dan zijn medewerking toe om de regelingen zoo goed mogelijk door het publiek, inzonderheid door voor- lichting zijner leden, te doen nakomen, waardoor een eind komt aan de ernstige ontstemming die onder het publjek heerscht. Vrijdagavond a.s. geeft "het Middel- burgsch muziekkorps eene uitvoering op het Molenwater. Wijl men de vetkaarten ingedeeld met bons van 20 gram ten behoeve van centrale keukens hier nog niet uit Den Haag heeft ontvangen, wordt door de Centrale Keukan alhier bekend gemaakt, dat met de invordering van de gewone vetkaarten eerst 17 Juui a.s. zal worden begonnen. Vanaf Maandag 10 Juni tot en met Woensdag 10 Juli e.k. is op Bon No. 4 der kaarsenkaart verkrijgbaar zal zgn1 (één) pak Schemerlichten. Van heden, Maandag 10 Juni tot en met Zaterdag 22 J,um e.k. zal ver krijgbaar zijn(voor zoover bij den win kelier in voorraad). üp Bon no. 45 1 ons Bruine Boonen of 5 ons Erwten. Op Bon ne. 34 1 ons Havermout. Op Bon no. 34 1 ons Zeep. Zg, die thans geen zachte zeep op hun bon mochten kunnen verkrijgen zul len zoo spoedig mogelijk in de gelegen heid worden gesteld daarop een hoe veelheid harde seep te betrekken. Uitdrukkelijk wordt de aandacht er op gevestigd, dat verkoop vóór boven- genoemden datum ten strengste is ver boden en overtreding hiervan uitsluiting van distributieartikeleu tengevolge zal hebben. 'Hedenmorgen hieerschte een onge kend groote drukte bij de kruideniers winkels, die van de geringe hoeveelheid zachte zeep hun deel hauden gen regen. Reeds van zes uur af sionden heele rijen kooplustigen voor de winkels en de po litie had hauden vol werk om een ge- regelden gang van zaken te waarborgen- Toch zijn nog slechts een klein deel -der personen, die het zoo nuttige artikel wil den koopen daaraan geholpen kunnen worden. Te tien uur was overal de voor raad op eu de overige zullen moeten wachten tot op dezen zelfden bon harde zeep verkrijgbaar ml zijn,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2