Landbouw en Veeteelt niaigaarjiieln. ook opgave gedaan moet wor den. Aldus besloten. Hierna, wordt bet voorstel bij acclamatie aangenomen. Aan de orde is nu het 3a voorstel van het hoofdbestuur: Aain vijf aangesloten afdeelingen, welke vóór 1 Augustus e.k. tot het hoofdbestuur het Verzoek richten, subsidie te ontvan gen, teneinde op eene der afdeelingsvergar deringen een spreker te doen optreden, worde deze tegemoetkoming verleend tot een bedrag van f 10 per afdeeling. In geval er meer aanvragen worJen gedaan, beslisse het lot, welke afdeelingm voor deze subsidie in aanmerking komen, ter wijl de uitslag vóór 1 November aan be langhebbenden wordt bericht.. Dit voorstel werd gedaan in aansluiting op de aanmerking van de afdee'.ing Dom burg het vorig jaa,r gemaakt, om de ver gaderingen wat meer aantrekkelijk te maken. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke Stemming aangenomen. Bij de rondvraag stelde Dr. IttmaUn voor een actie te tdoen uitgaan van de Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis", ter verk ijging v..n een Provinciale keuring op de levensmiddelen. Hij meent dat dit in deze omstandigheden zeer nood zakelijk is. De voorz. stelt voor in deze verg. een motie aan te nemen en dia aan de Prov. Staten en respectievelijke lichamen bekend Je maken. Dr. Ittrnann dient de volgende motie •in, welke wordt gesteund „De alg. vergadering van de Provin ciale Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis", bijeen te Goes op Woensdag 22 Mei 1918, spreekt de noodzakelijkheid uit, dat het hoofdbestuur ter kennis brengt van de Prov. Stalen, dat in deze provincie zoo spoedig mogelijk de keuringsdienst op da levensmidwelen wordt ingeste.d, ge zien de vele verva,.sching;n waarvan de bevolking de schadelijke invloed onder vindt". Nu wordt voorgesteld eerst over te gaan tot de goedkeuring van de begrooting. Dhr. Hemmekam stelt voor de post on voorziene uitgaven te verhoog, n, daar op een begrooting van f 1728 3j een post van onvoorziene uitgaven van f 4.33 niest te hoog is. De voorz. deelt mede, da' het een bewijs is, idat de vereen, er krap voor zit. Hierna wordt de begrooting aangenomen. Nu wordt de rondvraag voortgezet. Dhr. Hemmekam breng, een woord van hartelijken dank aan he. hoofdbes.uiir en in 't bijzonder aan den voorzi ter voor de leiding der vergadering en de uiteen zetting van de wijkverp.eging. Nadat veidc-r nog eenige opmerkingen over het aantrekkelijk maten der vergade ringen en over de aanvulling der centraio magazijnen zijn gedaan, sluit te voorzitter de vergadering onder dankzegging voor 'de opkomst, vooral aan de leden die veraf wonein en onder het ui.en van den wensch, dat de volgende vergadering nog beter bezocht zou worden ais deze. Zondagsrust apothekers. Zondag 26 Mei is de apotheek van den heer la Porte geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Naar wij vernemen is door de Com missie van Beheer der Eierveiling V. P. N. alhier, zulks in overleg met den heer Burgemeester, voor de ingezetenen de ge legenheid geopend zich van versche kip- eieren te voorzien des Dinsdagmorgens van 9V2ID/2 uur in haar veilingsgebouw in de Wijngaardstraat alhier. De eieren zijn verkrijgbaar in hoeveelheden van 10 stuks of veelvouden daarvan tegen den regeeringsmaximumprijs van 14 cents per stuk. De heer J. J. Huijssen te Terneu- zen, benoemd tot commies ter secretarie alhier, heeft voor deze benoeming be dankt. De woningnood in deze gemeen te moet aan dit besluit niet vreem I zijn. G*m«*nlell}k« Centrale Keuken te Qeae. Het menu voor de week van 27 Mei tot 1 Juni Maandag Andijvie met. vleesch. Dinsdag Erwtensoep met vleesch. Vrij. Woensdag Rijstpap. Vrij. Donderdag Kropsla, gestampte aardap pelen. Vrij. Vrijdagmorgen Rijst, krenten, boter, sui ker, -avond Erwtensoep. Vrij. Zaterdag Groentensoep. Vrij. Tegen intrekking van de bons Voor Maandag bon no. 54 of 55 1 kilo Aardappelen. Voor Vrijdag bon no. 58 of 60 1 ons Hijst, Donderdag wordt per persoon verstrekt 1 krop versche sla gewasschen met 1 portie aardappelen, gestampt in boter saus. Zaterdag te bestellen I Distributie: Van 25 Mei tot en met 31 Mei 1918 is Verkrijgbaar op bon 52: Erwten 1 ons. 53Eenheidsworst 1 ons. 54: Aardappelen 1 K.G. 55: Aardappelen 1 K.G. 56: Kaas 20 pet. 1 ons. 57: Kaas, andere soort 1 ons. 58: Rijst 1 ons. 59: Bak- en Braadvet 1 ons. 60Rijst 1 ons. De commissie inzake klompen., schoenen en sajet maakt bekend,, dat a.s. Zaterdagavond vanaf 7 uur voor hen die eene eontrolekaart hebben, waarop nueer dan eeti persoon is ingeschreven, 3 ster- red iregeeringssajet (ii fl,80 h .contant) ka,n worden afgehaaid voor de domdci- lionumniers boven 1000 voor degenen welke nog geen sajet hebben gehad, en voor degenen die de vorige malen ver hinderd waren, bestaat tevens gelegen heid alsnog sajet at te halen. Middelburg. Alhier is Donderdagmiddag onder groote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wijlen 1 den heer W. C. Swaving, in leven biblio thecaris van de Provinciale bibliotheek en gemeente-archivaris, voordien leeraar aan de R. H. B. S. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heeren mr. Polman Kruseman, griffier der sta ten, tevens namens het Zeeuwsch Ge nootschap der wetenschappen, C. D. A. Zimmerman, directeur der H. H. B. S. en dr. H. Japikse, wethouder van Mid delburg en oud-directeur van genoemde school. Een broeder dankte voor de ge sproken woorden voor den laatsten eer den overledene bewezen. Gemeenteraadszitting van Woensdag. (Slot.) Na de verklaring van B. en W. trok de heer De Veer zijn motie in. Bij de rondvraag stelde de heer On- derdijk de vraag of er geen mogelijkheid is om onder de schoolkinderen na te gaan iin hoeverre zij aan ondervoeding lijden. De heer dr. Bolle beval dit idee als deskundige warm aan en ten slotte werd bepaald, dat men met dit onderzoek zal aanvangen en aan B. en W. sen creJiet van f 1000, dat zoo noodig kan worden vergroot toegekend. De heer Cornelisse vroeg of er geen toeslag kan worden gegeven aan hen, die door de gemeente gepensionneerd zijn. De voorzitter merkte op, dat deze per sonen reeds meer uitkeering krijgen. De heer Boasson vroeg of nu in de volgende \ergadering de administratie van de gasfabriek nog niet aan de orde kan komen, hetgeen volgens don burgemeester niet kan, omdat het eindrapport nog niet is uitgebracht en en W,. nog niet kun nen beoonleelen of er een Schuldige is. De heer Boasson meent, dat het wel kan, gezien hetgeen reeds voor de raadsleden ter visie heeft gelegen. Het Middelburgseh Muziek korps. In de Bakkerskamer vain het Schuttershof werd Woensdag een algem. vergadering gehouden van de Vereeniging „Het Middelburgsch Muziekkorps". Door den secretaris, den heer Es. M. Alberts, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend. Terwijl in den zomer 1916 het aantal concerten en matinees weer ges legen was tot 34, daalde dit in 1917 tot 17, waar onder 9 Molenwater uitvoeringen. Er werden 54 muziekstukken uitgevoerd en er Werden 41 repetities gehouden. Op 31 December 1917 bestond het muziekkorps uit 1 directeur, 1 onder-kapelmeester, 33 muzikanten en 1 bode. Op 1 Januari 1917 bedroeg het aantal contribuanten 535 met f1017 contributies, terwijl die getallen op 1 Januari 1918 501 en f1020 bedroegen. Aan het einde van het verslag zegt de secretaris niet te verwachten, dat in dezen tijd zich vele nieuwe contribuanten zullen aanmel den, maar hij spreekt den wensch uit, dat de tegenwoordige contribuanten trouw zullen blijven steunen om vooral ook den moed bij de muzikanten er in te, houiden. Door den penningmeester, den heer A. J. B. Lamberta, werd de rekening en verantwoording over 1917 overgelegd, welke een eindcijfer aanwijst van f 10300,96een goed slot over 1916 ad f 118,071/2 cn over 1917 fl066,29i/2. De voorzitter, de heer Herman Snij ders bracht dank aan secretaris en pen ningmeester en wees er op, dat de ger meentelijke subsidie dit jaar f250 minder zal bedragen en door de jongs.e gasbe sparing, de avondrepetities maar kunnen duren zoolang het dag is. Het bestuur zoekt naar een lokaal met eiectrisch llicht. (M. Ct) D e Huisvleittentoons-te-I- ling. De afd. Middelburg van den Volks bond tegen drankmisbruik opende Donder dagmiddag op de bovenzaal van de socië teit de Vergenoeging op de Markt een groote huisvlijt tentoonstelling, waarop een 150-tal inzenders een of meer voor werpen hebben ingezonden. Het tentoongestelde maakt over het al gemeen een zeer goeden indruk. Waren er op andere tentoonstellingen, door de afdeeling georganiseerd, dikwijls vele ar tikelen, die van minderwaardig gehalte waren, ditmaal is het aantal daarvan veel minder. Hieruit blijkt vanzelf reeds, dat er vele goed afgewerkte zaken zijn. Als een bijzonderheid mag gelden een installatie, voor draadlooze telegrafie door een jong Middelburger gemaakt. Centrale Keuken te Middel burg. Menu voor de week 27 Mei—1 Juni. Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot Knolraap Woensdag: Havermout. Donderdag: Stampot Andijvie. Vrijdag: Groentensoep. Zaterdag: Stampot Spinazie. Maandag en Woensdag tegen inleve ring van bons, welke Vrijdag en Maan dag moeten worden medegebracht. In verband met de mededeeling van den burgemeester in de raadszitting van Woensdag betreffende dea gasloozen dag, acht de commiesie hét vooralsnog niei noodig maatregelen te die opzichte te nemen. Wijlen de heer W. C. Swa ving heeft aan de Provinciale bibliotheek ai zijne boekwerken, te samen ongeveer 2000 stuks, met de bijbehoorende boeken kasten vermaakt, zeker een zeer belang rijke aanwinst. (Z) 's Heerenhoek. De raa i vergaderde op 22 dezer. Present 5 leden, afwezig: de heer Melis; 1 vacature. Aan de wed. A. Engelbert werd over 1918 voor kamerhuur telefoon f 15 verleend. De heer J. M. Joossen werd herbenoemd tol lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim. De begrooting voor 1917 had op enkele posten een tekort, de daartoe noodige af- en overschrijvingen hadden plaats. Opeen adres aan H. M. de Koningin van den tijdelijken Secretaris, dhr. I.. W. B. A- Alulder tot uitwoning huiten de gemeente tot aan de in functietreding van een de finitieven secretaris, werd gunstig geadvi seerd. Als voorzitter fungeerde de oud- ste wethouder, dhr. Serrarens, die bij den aanvang de nagedachtenis van den over leden Burgemeester huldigde. Door ingelanden van den West Kraaiertpolder werd in de op 22 Mei j.l gehouden vergadering de, rekening over 1917-18 vastgesteld in ontvang op £6445,52 en in uitgaaf op f6173,62V2. De begrooting voor 1918-19 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f8527,60 en liet dijkgeschot bepaald op f 17 per H.A. schotbaar land. (Z.) Door ingelanden van den Nieuwen West-Kraaiertpolder werd in de op 22 Mei j.l. gehouden vergadering de rekening over 1917-18 vastgesteld in ontvang op £6338,53 en in uitgaaf op f4872,97. De begrooling voor 1918-19 werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 5596,39 en het dijkgeschot bepaald op 19,50 per H.A. schotbaar land en op f8,75 per H.A. schotbaar vroonland. De heer J. J. de Jager werd tot dijkgraaf herbenoemd. (Z.) Door ingelanden van den Zuid Kraai ertpolder werd in de op 22 Mei 1918 gehouden vergadering de rekening over 1917-18 vastgesteld in ontvang op f 4905.85V2 en in uitgaaf op f 3619,01. De begrooting voor 1918-19 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op £5366,96Va en het dijkgeschot voor 1918-19 bepaald op f 12 per H.A. schotbaar land «11 op f7,20 per H.A. vroonland. (Z.) Door ingelanden van den Noord- Kraaiertpolder werd in de op 22 Mei j.l. gehouden vergadering de, rekening over 1917-18 vastgesteld in ontvang op £3726,25 en in uitgaaf op f2978,86. De begrooting voor 1918-19 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 4812,4 en het dijkgeschot bepaald op f 14,50 per H.A. schotbaar land. (Z.) 's Gravenpolder. In de Donderdag gehou den vergaderingen v. d. Ingel. van de pol ders Middel-Zwake en Ooster-Z,wake wer den de rekeningen over 1917-18 goedge keurd en de begrootingen Toor 1918-19 vastgesteld. Voor Middel-Zwake bedroeg de rekening ontvang f 3684,4972, uitgaaf f 3538,191/2., goed slot f 146,30. De be grooting in ontvang en uitgaaf f 1609,01. Het dijkgeschot is verhoogd met f2 per H.A. en gebracht op f 5.5U. Voor Ooster- Zwaika bedroeg de rekening ontvang £465,85, uitgaaf f330,70, goed sioif 183,15. De begrooting in ontvang en uitgaaf £431,21. Het dijkgeschot bleef als het vorige jaar f 3.50 per H.A. Kruiningan. Un de jongstleden gehou den raadsvergadering worJsw .van die. in gekomen stukken o.a. ter taJtai gebracht een verzoek van d» afd. 11». Üos eu van Zuid-Beveland van den Bond van Ned. Onderwijzers betreffende de ui betaling van de getden aan de onderwijzers, waar op zij volgens het laatste «natje Va© der MolenKeten ar aanspraak liabben. Van Ged. Staten was eein circulaire ingeko men van dezelfde strekking. De uit te betalen gelden zjjn onder da uitgaven op de begroeting 1918 gebracht, die tengevolge van meerdere uitgaven mat een bedrag van f 26,100 is verhoogd. Het nog verschuldigde salaris over 1917 zal worden uitbetaald zoodra dat gad va* het Rijk is ontvangen. Besloten werd tot hgt iastellen van fiton Huurcommissie voor d»ze gemeeate. Een voorstal van B. en W,. tot b*t vragen van een rjjksvoorschot en *en rijksbijdrage voor hat bjuwen van 3d wo- nigen ta Hansweert ward met algem. stemmen aangenomen. Besloten werd vervolgens tot hat in richten van da vorige onderwijzerswe- ning tot distributiebureau voor het lie- Vensmiddalenbedrijt. Vervolgens werden nog verschillende commissies benoemd die gadurenda dit jaar si-ting moeten na men in verschillende functies. (M. Ct.) Ni8se. In. de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was de hoofdscho tel het opmaken van dan hoofdelijken omslag. Bij de behandeling bleek, dat het belastbaar inkomen niet minder was dan de kapitale som van f190.000. Van ge noemde som zal door da ingezeienan dit jaar 3 pCt. aan H. O. moeten worden be taald. (Z.) In de- Woensdagavond gehouden jaar vergadering van de Groen© Kruis-vereeni- ging alhier werden de volgende zaken afgedaan. De rekening over 1917 werd nagezien an in - ord* bevondende. in komsten bedroegen f 185.61 en de uit gaven f93.88. Herkozen werd als voor zitter Ds. Pont en als penningmeester J. Kloosterman. Het salaris van den maga zijnmeestersbode werd vastgesteld op f 15. Als zoodanig werd door het bestuur her benoemd J Weststrate. Het ledental be draagt 98. De vergadering werd slecht bei- zocht. (Z) Rilland. Binnen zeer korten tijd zal alhier aan ,het klooster der Eerw. Paters Capucijnen e.ene brievenbus worden ge plaatst. Krabbendijke. Deze weiek is alhier oen uit nood geslacht varken gedistribueerd voor den prijs valn f 1.60 per K.G. Ook is pl. 111. 60 pond vleesch aangekomen voor de distributie, welk vleesch aani zieken en ouden van dagen is verkocht tegen f2.50 per K.G. Si Maartensdijk. Woensdagmiddag had het zesjarig zoontje van A. v. d. R. alhier het ongeluk aangereden te worden door een paard en rijtuig. Inwendig ge kneusd werd hét knaapje opgenomen en in de ouderlijke woning gebracht, waar geneeskundige hulp werd verleend. (Z.j Sluiskil. Een vat, dat 25 jaar geleden f25 gekost heeft en steeds is gebruikt, bracht bii een openbare verkooping f150 op. (Z.) Kloosterzande. Alhier is 1100 kilo 1ar we in beslag genomen. (Z.) HultL De Nationale Balnkvereeniging zal vermoedelijk 1 Juli a.s. een kantoor ope nen alhier. Het pand, gelegen in de Genlsche, straat, nadert zijne voltooiing. St-Jansteen. Woensdag niddig ontstond door onbekende oorzaax brand in de schuur van J. de Witte alhier. De daaraan palende stallingen van I-. Matlens en De Gijsel werden mede door het vuur aan getast, welke binnen korten tijd tot den grond toe afbrandden. Een groote partij' vlas, zwingel- en land bouwgereedschappen gingen door 't vuur verloren. Verzekering dékt de schade. Sluis. Naar aan het Handelsblad wordt beiichi, zal de Engelsche regeering geen schade vergoeden voor de door den bom aanslag in Oct. 1917 aangerichte schade. Dat dit bericht groote telenrsteliing zal wekken behoeft geen betoog. (Bovenstaand bericht is een kwaad voorteeken voor Goes waar door een En- gelschen vlieger den 22 Dtcember 1917 eveneens belangrijke schade werd aan gericht. Red)] Oostburg. Bij den inspecteur der directe belastingen enz, alhier is onder letters N. N. ontvangen f912.60 wegens te weinig betaalde belasting. Programma voor den LegerdagvoorW e st-Zee u wsch Vlaanderen op 30 Mei a.s. 10 uur v m Aantreden der afdeelingen op het exercitieveld te Oostburg 1031. Afmarsch met vaandels en muziek naar de Kerk, waar een plechtige hoogmis wordt op gedragen door den ZEerw. heer Evers, hoofdaalmoezenier, met assistentie der weleerwaarde heeren aalmoezeniers Huijs en Sons. 1 uur Aanvang der Sectievergaderingen van „Credo Pugno" bij het 23e reg. inf. en wel in deze volg orde Sectievergadering Ispreker dr. Vullings, Belgisch aalmoezenier, onder werp erkenning van het gezag als Katholiek, militair en burger, (voorz. lt. Naarstig) Sectievergadering II: spreker de heer J. W. Vienings, redacteur der „Nieuwe Zeeuwsche Courant": onder werp Pers en Lectuur (voorz hoogeerw. pater Kusters): Sectievergadering III: spreker: sergeant P. M. Gilisse, voorz. van „Credo- ugno" (II 23 K. I.) onder werp De R.K. Militairen vereeniging „Credo Pugno" en de K K. onderofficieren vereeniging St Martinus, (voorz. Wel eerw. heer Pli. Maertens, kapelaan te Oostburg Van 2 u. tol 3.30 Concert op het exer citieveld (kap-dmeester A. Tromp). 3.30 Algemcene Vergadering inde R.K. kerk. Spreker mr. Bou.ans. lid v. d. Tweede Kamer onderwerp wij soldaten der eeuwen. Tot slot „Te Deum en Be nedictie" Bij den inspecteur der directe be lastingen enz. alhier, is onder letters N N. ontvangen 1912.60 wegens te weinig betaalde belasting. (M. Ct.) Cadzand. De heer J. Been alhier is bij Kou. besluit alsnog toegelaten als lid van den Kaad der gemeente nadat de Gemeenteraad en Ged. Staten van Zee land zijne toelating hadden geweigerd in verband met de door hem bekleede functie van opzichter over den grindweg van Nieuwvliet naar Sluis (met een zijtak naar Retranchement), met welke betrekking het lidmaatschap van den Raad der bij de zorg over dien weg betrokken gemeente Cadzand onvereenig- baar werd geacht. De toelating is nu alsnog bevolen op grond dat aan de Commissie voor de zorg over meerbedoelden weg een zelf standig bestaan en eene zelfstandige taak is gegeven en een medezeggenschap van de gemeentebesturen ten deze is uitgesloten en met name voor de aan stelling van personeel geen aandeel of goedkeuring wordt vereischt van een gemeentebestuur, zoodat de opzichter niet is een ambtenaar vanwege het ge meentebestuur aangesteld. (M. Ct.) De opperbevelhebber van land- en zee. macht heeft, aan Wolterus Bernardus Hat- tink; Elizabeth Maria van den Muysen- senberg en Hendrik Greveling vergund het gebied wederom te betreden, waar toe hun de toegang en waarbinnen hun het verblijf was ontzegd bij beschikking d.d. 24 -Augustus 1917. Vtrblijfüepalingen. De commandant der Stelling van de jnondon der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bij den smok kelhandel aan Antonius Bertram, geboren 15 Febru ari 188? te St. Jansteen wonende te Hulst; Ludovicus Christiaan Cloote, geboren 2ï December 1881 te Ossenurecht, wonende al-laar; Theodoras Cornells Fassaert, ge boren 26 Juli 1866 te St. Jansteen, wo nende te Hulst; Petrus Philippus* van Colderen, geboren 17 Maart 18o? te Hulst, wonende aldaar; Augusdnus Houtemaker, geboren 31 December 1885 t© Wiewiel- tlinge, wonend© te Dordrecht; Cornells Joseph- Kousemaker, geboren 12 Febru ari 1896 te Middelburg (B.), wonende te Oostburg; Eugene Hermasn, geboien 1 Maart 1881 te Vracone, wonende, te Graauw; Adoiphus Eduarüus Lainmons, geboren 17 Augustus 1895 te Sas van Gent, wonende aldaar; Johannes Baptist Victor Meullenbröck, geboren 23 Maart 1887 'te Ossendrecht; Johanna van Mol (wed. D. F. v. d. Heijden) geboren 19 Juli 1872 te Graauw, wonenue te Hulst; Jacobus Oorlemans, geboren 5 Augustus 1886 te Bergen op Zoom, wonende ahiaar; Petrus Franciscus Poppe, geboren 28 Ja nuari 1885 te 'St. Jansteen, wonende te Hulst; CyrilJe Saelens, geboren 1? Maart 1896 te Moorkerk, wonende te Sluis en Johannis ('ornelis Wouters, geboren 19 Novejn.ber 1881. te Ossendrecht, wonen de aldaar. De commandant der monden dei- Maas en der Schelde heeft wegens het. betrokken zijn bij den smokneliuvMe. Ji*t vorbliji in z.jn gezagsgenieu ontzegd aan; Lucien Tack, geboren 29 Februari 1896 te Mo-erbeke, wonende te Siuis, Leopold de Taije, geboren 4 De_emiber lo6r te Maldegneun, wonende E,ede, beiden Belgen; en aan de Nederlanders: Karei Rijkhals, geboren 7 Mei 187o te Bergen op Zoom, wonende te Hansweeid, Acute! Standaert, geboren 26 Augustus 1888 te Eede, wonende aldaar en Foort S.evens, geboren 21 October 1882 te Hainswoerd, wonende aldaar. Aan de volgende, indertijd uitgewe zen personen, is thans vergunning .ver leend weder rn Zeeland terug te keeren: C. Bres, Hulst, J. Ie Nobel, P. J. Lou- wagie, Ph. J. Wage, allen Sluis, P. de Moor, Nieuw Namen, G. v. d. Pluijni, Rotterdam, C. J. Poppe, St. Jansteem, M. Jl'huij;, Clinge en M. G. A. Blankers, Duitsche vice-consul te Temeuzen. Dinsdagmiddag belegde de Bond van 'van ZuiU-bevelandsche Paardenfokkers een algemeene vergadering te Goes onder leiding van den heer O. W. Lin- denbergh van 's-Heer Arendskerke. Mede gedeeld werd, dat het aantal leden thans 1U8 bedraagt. Verschillende vereenigin- gingen kenden subsidies toe, de afd. Kruiningen van de Zeeuwsche Landb. Mij. trok de hare in. Een lid schonk een subsidie van f27.50, een oud-lid gaf f 10 vooreen medaille, waarvoor dank werd betuigd. Besloten werd 3 veulenkeuringen te houden n.l. op 2 Juli te Goes en op 3 Juli te Heinkenszaud en te Krabbendijke. Besloten werd de regeling der keu- ringswijze over te laten aan het bestuur, dat den Bond nog niet oud genoeg vond om thans reeds tot splitsing over te gaan. Met 25 tegen 16 stemmen werd be paald, op voorstel van den heer Scheele, om alleen zilveren en geen verguld zil- veien of bronzen medailles toe te kennen. Het bestuur zal de keurmeesters aan wijzen en buiten de zilveren nog twee bronzen medailles uitreiken. De secretaris, de heer J. Q. C. P. Kakebeeke, te Krabbendijke, werd door den voorz. in 't bijzonder welkom ge- heeten en met zijn herstel geluk ge- wenscht (M. Ct.) Middelburg. Donderdag werd hier een zeer druk bezochte vergader,ng gehoudetn, uitgaande van de afdeeling Middelburg van de Vereeniging van Nederlandsche Akkerbouwers, in welke vergadering de heer A. 'Colijin, lid der Eerste Kamer, zou spreken over de regeringsmaatregelen en den Ja.ndbouw, de militaire maa.reioi0len bij de landbouwers en het niet laten van, voeder voor varkens na 1 Juni. De heer Coiij-n was echter niet gekomen en er was ook geen bericht van heimy daarom, werden onderlinge besprekingen gvhouden mede naar aanleiding Tan de vragenlijst ingezonden door hst hoofdbe stuur van de V. N. A. Het resultaat der besprekingen was, dat men algemeen meende, dat bij ver- bonwen van een kwart van het bestaan de bouwland met graan en rogge, en hij betaling van £35 voor 100 kg. graan en het laten, aan ds-hoeren van graan

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2