1 UIT ZEELAND. ONDERWAS Landbouw en 1/eeteelr Laatste Berichten. Posterijen Telegrafie. Ingebonden Stukken. VISSCHERU. tfiop verkooptip, aiiPleÉggo, enz. Burgerlijks Stand. Marktberichten. Rechtszaken. ojitgvreèein- 1 e»a motie ïgeering met ïi-d tegen de en en vooral door de mi- en onprac- gedaah, om- laatste korrel vaardoor het eiders onmo- lar behooren, behandelen >p de groote handelingen jïeld de pro- ernstig scha- •ingend wordt ran de afdee Hand der Ver- Akkerbouwers en Ned. Boe- n het bes.uuir lieer der Hoi- spoed te ver- ojntroleurs be teren laadbou- gezin en zijn te laten min- biuine boonen i, zoowel als arden, vele en van de grootte ste inbeslagna- ïeming metjpn- ige uitbetaling orts de tot nog we regeling te ■en aan de be- ellijk terug te ig voor zoo-ver of gedeeltelijk sporen onver- graanbureau bij zij meer bezit- 3 bovenstaande dviseeren niets nogelijke mede- en spoedige in- llige toegang te tn hun woning iwenscht verge- iwezig rechtsge- .Uen ernst tegen ride staande ge- tfbaar is en kan naximum van 2 boete. spx. niet alleen egen de bedrei- zulk een daad dan wel de ïie toch ook al tandigh«len te Tecten. etsontwerp tot agenten aanzien en. :t om de moge- invoer en de can buitenland en of te verbie- te lande van loeld, heeft een kregen. moet tenminste lioen in buiten- zijn. i meening, dat dienen getroffen jr voortschrijden men. De omstan- tengevolge van van den oorlog s land meer en gebied, dat op eigen kracht is cht, dat de hulp- .ionale kracht in schikking blijven lat zulks in het pzichte van het zal duidelijk zyn jerking neemt in lert het uitbreken evolg van de ge- r mobilisatie en nze volkskracht, litaalmarkt heeft •ts bedenkt welk particuliere zijde taal zal ontstaan, vrede zal zijn ;elegenheid open de voorraden te >odigde grondstof- i oordeel, dat de ogen onafwijsbaar D, dat de voorge- et langer achter; lij teekent hierbij zeer groot belang t ontwerp binnen t werd verheven, daarvan, met het :beid om aan de rende kracht te staat, dat het belangrijk deel Goes. Woensdag 22 Mei wordt hier de algemeene vergadering gehouden van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis". Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: Jaarverslag, re kening en verantwoording van den pen ningmeester. Aanwijzing van de plaats, waar de volgende algemeene vergadering gehouden zal worden. Het hoofdbestuur adviseert Vlissingen of Middelburg. Ver kiezing hoofdbestuursleden, vacatures Itt- mann en Bins. Concept begrooting 1918 (ontv. en uitg. f 1728,25, onvoorzien f 14,35). Voorstellen van het Hoofdbestuur 1. De Provinciale Zeeuwsche Vereeni ging „Het Groene Kruis" benoeme eene commissie, welke een onderzoek zal in stellen naar de wenschelijkheid en de mogelijkheid van eene volledige wijkver pleging ten platten lande in Zeeland. 2. De Algemeene Vergadering mach tige het Hoofdbestuur, in verband met bovenstaand voorstel, tot het aanvragen van subsidie bij de Provinciale Staten van Zeeland. 3. Aan vijf aangesloten afdeelingen, wel ke vóór 1 Augustus e.k. tot het Hoofd bestuur het verzoek richten, subsidie te ontvangen, ten einde op eene der af- deelingsvergaderingen een spreker te doen optreden, wordt deze tegemoetkoming ver leend tot een bedrag van f 10 per afdee- ling. Ingeval er meer aanvragen worden gedaan, beslisse het lot, welke afdeelingen voor deze subsidie in aanmerking ko men, terwijl de uitslag vóór 1 Novem ber aan belanghebbenden wordt bericht. De heer J. J. van Andel, bedrijfs leider der Centrale Keuken alhier, is be noemd tot administrateur der brandstof* feucommissie te Gorincliem. De bedorven kalveren. Naar aanleiding van de onlangs hier aangekomen bedorven kalveren uit Ak- krum, lezen wij in de „De Veehandel", dat dit een van de vele staaltjes is van landbouw protegeereud optreden van enkele leiders in Den Haag. Waarom, zou vraagt genoemd orgaan, moesten die kalveren naar de (Joop. Exportslagerij te Akkrum in Friesland? Hadden die met veel beter geslacht kunnen worden in de Exportslagerij van de Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, die toch ook' haar personeel aan het werk moet houden Of ligt Vlissingen te ver van Rutter- dam (waar de bewuste kalveren gekocht werden) en A k k r u m dichterbij Die schaamtelooze bevoorrechting van de Coöp. Exportslagerij te A k k r u m is een treffend staaltje van het eenzijdig werken van het Rundveekantoor Opgemerkt wordt voorts, dat de leiding van het Rundveekantoor met den vee handel en de belangen van de Export slagers weinig of geen rekening houdt en de Ned. Bond van veehandelaren zich dit niet behoeft te laten welgevallen, terwijl de bestaande grieven nog nader worden uitgezet. (O. Crt.) De gezamenlijke Goesche Schoenwin keliers deelen in een ingezonden stuk in het „Volksblad" mede, dat de binnen kort doer den minister vast te stellen maximumprijzen voor schoenwerk niet lager maar hooger zullen zijn dan de prijzen waarop tot heden de Goesche winkeliers hun schoenwerk verkoopen De berichtgever van het „Volksblad" veegt hieraan toe Naar aanleiding van bovenstaand be richt zij medegedeeld, dat de standaard prijzen aanmerkelijk lager zullen zijn. Wordt thans tot lager prijzenj verkocht dan is het de vraag, welke qualiteit van schoenen het is, daar de prijzen alsdan naar qualiteit geregeld zijn. De opbrengst vata het gisteren hier 'ter stede verkochte blauwe- drankweer bloempje bedraagt £97.24. Den 2ein Pinksterdag zal ten bate der Chr. tuberculoselijders in het typografen- vak een bloempje worden verkocht. Het doel is zeer sympathiek, maar men vraagt zich toch af, of men zehs van het goede niet te veel- kajn krijgen. De Bondsdag, door dein Zeeuwschen Bond vain R.-K. Propagandaclubs op touw gezet, zal waarschijnlijk hier ter stede den löeii Juni worden gehouden. Middelburg. De regeling van het rijks- kelendistributiebureau voor de levering van gaskolen maakt een zeer ernstige besparing van gasverbruik noodzakelijk Mitsdien zal door elk gezin vana Donderdag 16 dezer niet mee per maand mogen worden vei bruikt dan: voor licht en verwarming samen 40 M3 voor verwarming alleen 30 M3 "voor licht alleen 10 M3 Het gebruik van gaskachels is tot na der order verboden. Bij een verbruik grooter dan de boven vermelde hoeveelheid stelt 'men zich bloot aan afsluiting der gasleiding ge durende zekeren tijd, ter beoordeeling naar omstandigheden door het college van B. «n W. De Commissie vqor distributie van reparatieleder enz. maakt bekend, dat op de volgende dagen wederom gelegenheid bestaat tot het bekomen van sajet en bons voor klompen op vertoon der leder- kaart: Klompen. Sajet. Donderdag 16 Mei 2351—2550 501—8Q0 Vrijdag 17 Mei 2551-2750 801-1100 Zaterdag 18 Mei 2551—2950 1101-1500 Woensdag 22 Mei 2951—3150 1501—2000 Donderd. 23 Mei 3151—3350 2001—2500 Vrijdag 24 Mei 3351—3550 2501—3000 Zaterdag 25 Mei vanaf 3551 3001 en daarboven; en wie nog geen tweede klompenbon -ontving. Verbouw Groenten. De Di recteur van het Gemeentelijk Distributie- bureau maakt bekend, dat zij, die groenten wenschen te verbouwen, in bezit behooren te zijn van een vergunningsbewijs: aan- viagen daartoe kunnen geschieden op Donderdag 16 Mei ek. xusschen 11 en 12 uur v.m. op het Distnoutiebureau (afd. bonboekjes, broodkaarten, enz Bon voor Kaarsen. De Burge meester maakc bekend dat op Bon No. 6 der kaarsenkaart vanaf Woensdag 15 Mei tot en met Zaterdag 10 Juui e.k. verkrijgbaar zal zijn 1 pak kaarsen a f0.50 (vijttig cent,). De politie alhier heeft Maan dag aangehouden de V. uit Koudekerke, dje onder zijn kleeren een zak bloem vervoerde. De bloem werd in beslag ge nomen én tegen de V. procesverbaal op gemaakt. Wel een bewijs, dat de politie goed uitkijkt, welke trucs ook worden bedacht om haar te verschalken. (Z.) De politie heeft. 3 valsclie guldens in beslag genomen. Door de alhier bestaande 6 vereeni- gingen voor de geheelonthouding, is dezer dagen een drankweer-comité opgericht be staande uit 12 leden. - Het bestuur is samengesteld uit de heerenBliek, voorz., St. Pieterstr.v. Dam, Secr., Burg 96; v. d. Weel, Pen- ningm., Noordweg. Het comité besloot om op den laatsten dag van de blauwe week den 20sten Mei, een blauw bloempje te verkoopen, ten bate van twee drankzuch tigen asylen. Tot nader orde-werd uitge steld een voorstel om te komen tot op richting van een comité voor Plaatselijke Keuze. (Z.) Schore. Blijkens een bericht der „Mid. Crt." is door den burgemeester bij J. Wabeke een partij s.eieiakool van 10 H.L, in beslag genomen, afkomstig van schepen in het kajnaftl. Gravenpolder. Aan mej. P. Smit wed H. P. Th. Glérum, onderwijzer bij het herhalingsonderwijs, js bijl Kon. besluit een pensioen verteend .van f 11. Hansweerd. Zondagnacht is in de mili tair© caniine ingebroken. E,r is eandg geld ontvreemd. De poliiie is de daders op 't spoor. Van den molenaar uit Schore werden Maandag alhier «enige zakken meel in beslag genomen, daar zij ongedekt ver voerd werden. Kortgene. Bij K-B. is toestemming ver leend aan den heer J. Snellen, burge meester, om tot 1 Mei 1919 te Wol- faartsdijk te wonen. Colijns))laat. Zondagmiddag strandde op de „Hompels" voor dezte gemeente het sleepschip „Amical" van Rotterdam,, met grind, bestemd naar den Oesterput. Na dat een gedeelte der lading over boord geworpen was, is het niet het volgende tij vlot. gesleept en hoewel lek, alhier in de haven gebracht. (Z.) Brouwershaven. Een boer, die onder dak aan een zwerveling had gegeven, vond dezen den volgenden morgen dood in de schuur. De man was volgens zijn, papieren te Amsterdam geboren en had o.a. te Antwerpen gewoond. (Z.) Oottburg, Waar het om gaat! Alen schrijft onsZooals men wellicht weet, bestaat er te Oostburg een R. K. ge sticht, het bekende St. Anthoniusgasthuis, waar benevens zieken, ook oudjes wor den opgenomen om hunne laatste levens dagen gezellig en verzorgd door te bren gen. Alom wordt de behandeling der Eerw. zusters .geprezen; men roemt er de zin delijkheid, de gezelligheid en de goede .verzorging. Velen, uit het land van Cad- zand als elders, Katholieken en anders- denkenden, die het St. Anthoniusgesticht hebben bezocht, of aldaar zijn verpleegd, zullen kunnen getuigen van het huis, „dat daar slechts Liefde woont." Geen won der dat het gesticht een goeden naam heeft en een algemeen» Lekendhaid bezit; uit alle porden van ons land komen de oudjes er een plaatsje zoeken. In de laat ste jaren is het dan ook geweldig uit gebreid. Een (orsch gebouw prijkt daar in de Langestraat, als een monument van Roomsehe durf en charitas I Doch 'die bloei is anderen een doorn in het oog1. Thans echter komt .een on verdachte getuige in deze zaak, en wel ds. Ruijtenberg' te Oostburg een licht ontsteken. Al eerder was er in de „Br. Ct." een polemiek gevoerd over het bou wen van een ziekenhuis, welke polemiek hoofdzakelijk liep over de vraag: Waar moet het ziekenhuis gebouwd worden, te Sluis of te Oostburg? Ds. R. geeft nu in de „Breskensche Crt." van 14 Mei j.l. den volgenden raad„Indien ge van art. 3 van uwe statuten gaat gebruik maken door het onderhouden van meer dan een Tehuis, zet dan uwe tweede stichting daar, waar ze het gemakkelijkst de con currentie met Rome (wij spatieeren) kan aanvaarden." Duidelijker kan het nietde leus, waar onder de nieuw© stichting moet verrijt zen 4uidt: Tegen Rome, tegen de Katho I liêksfil Katholieken, gedenkt dit! Br} Voldoende deelname zullen al- bier door mej. J. v. Prooie twee cur sussen worden gegeven in landbouwhuis- houdkunde. IJzcndljke. Door de vereeniging „Rust Roest" is besloten, dat dit jaar weder twee veulenkeuringen zuilen plaats heb ben, één hier en één te Oostburg1. Axel. Op Maandag 20 Mei a.s. zal hier een concours-hippique worden gehouden. Wegenis 'jhjet tien-jarig bestaan dezer ver eeniging zullen extra hooge prijzen worden uitgeloofd. Breskens. Met ingang van 21 Mei a.s. worden alle tarieven van het goederen vervoer der .Zeeuwsche Tramwegmaat schappij met nog 50 pet. verhoogd. Aardenburg. Tot leden van het stem bureau bij de aanstaande verkiezingen, zijn benoemd dhrn. J. Doyer, I. E. Eek hout en E. C. Martens en tot hunne plaatsvervangers dhrn. K. L. Reepmaker, M. J. de Muijnk en P. Wage. Verkiezing voer de Tweede 'Kamer der Staten-Generaal. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 21 Mei aanstaande, zal plaats hebben de caudidaatstelling voor de Tweede Kamer der btaten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voor middags negen uur tot des namiddags vier aur ter secretarie bij den burge meester der gemeente Middelburg, voor zitter van het heofdstembureau in den kieskring, worden ingeleverd lijsten van candidateu, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Üp dezelfde lijst mogen ten hoogste tien caudidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. Achter den naam van ieder der onder teekenaars moet de gemeente worden vermeld op welker kiezerslijst hjj voor komt. Dezelfde kiezer mag niet meer dau.één lijst ouderteekeneu. De caudidaten moeten met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst wordeu in de volg orde, waarin door de onderteekeuaar» aan hen de voorkeur wordt gegeven. Dezelfde caudidaat mag met voorko men op meer dan één van de lijsten. Bij de lijst moet worden overgelegd de schriftelijke verklaring van lederen daar op voorkomenden candidaat, dat hij be willigt in de plaats, hem op de lijst aan gewezen. De onderteekening van deze verklaring moet zijn gelegaliseerd door door den Burgemeester van de woon plaats van den candidaat. De inlevering der lyst moet geschie den persoonlijk door één der ondertee kenaars. De caudidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afge geven. Formulieren, voor de lijsten boven vermeld, zijn ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelhng. In herinnering wordt gebracht artikel 147 der Kieswet, luidende als volgt'. Hij die een lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handtee keningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zeu overblijven, wordt ge straft met gevangenisstraf of een geld boete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lijst, als bij ar tikel 35, heeft onderteekend. Ongegrond verklaard. Door den Raad van State werd een beroep van ouderwijzers van de open bare lagere school te Kloetinge inzak jaarweddenregeling ondergrond ver klaard op grond van de reeds vroeger medegedeelde overweging, verband houdende met de omstandigheid, dat de regelingen hier bedoeld vóór 1 Januari 1919 moet worden herzien en dus de bestaande verordeningen te dezer zake toch met het «inde van 1918 vervallen. Middelburg, 14 Mei. Geëx. 5 mannel. en 2 vrouwel. cand. Geslaagd de heeren J. L Jttal en A, van Overbeke, beiden te TerneuzenA. van Vliet te AxelM. Willemsen te Graauw. Aardenburg. In de 1.1. gehouden ge meenteraadszitting werd tot onderwijzer alhier benoemd de heer I. Hardon, thans in gelijke betrekking te Nieuwvliet. Machinisten-examens. Te 's-Gravenhage slaagden voor voor loopig diploma de heeren W. Blonk en F, Kersten, beiden uit Middelburg. Hooi-, akker- en tuinbouwverloven. Ten behoeve van bijzondere ver loven gedurende de werkzaamheden in den hooibouw kan na 16 Juni a..*. door compagnies- (eskadrons-, batterij-, fort, de- tachements-) commandanten, behalve over da 17 pet., ook worden beschikt over de 3 pet., genoemd in de 2e alinea van punt 9 van de gewijzigde L. O. 1916, B. 131, althans voorzoover laats bedoeld per centage niet wordt gebezigd voor de mini- sterieele verloven. De beschikbare ruimte in de 20 pet. voor bijzondere verloven vastgesteld, kan doo-r genoemde commandanten tevens worden benut voor het toekennen van verlof aan veehouders (weiboeren), akkerbouwers, tuinbouwers, en de andere categorieën van dienstplichtigen, genoemd in de legeror ders vervatte regelen voor het toestaan van bedoelde verloven zijn ook dit jaar van kracht. Paarden naar Dultschland. In het einde der vorige week is een aanvang gemaakt met de verzending van 2500 paarden naar Duitschland. Men zal zich herinneren, dat in October 1917 bereids een overeenkomst was gesloten, betreffende de levering van 5000 paarden. Tevens is toen een credietregeling voor dien export in het uitzicht gesteld. Uit gevoerd is de overeenkomst nooit ten volle zjj is één van de hangende vraag stukken waarvoor men thans een oplos sing lieeft gezocht alvorens de onderhan delingen over de algemeen oeconomische regelingen te beginnen. De zaak is thans geregeld en tevens ie een crediet-overeenkomst tot stand gekomen. Er is nog geen overeenstemming be reikt inzake verschillende andere punten, bij de voorloopige onderhandelaars ter sprake gebracht. Dit sluit tevens in, dat de besprekingen over de algemeene economische regelingen nog niet zijn begonnen. („Hbl."). Per telefoon. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft heden in Haar paleis aan het Noordeinde audiëntie verleend tot aflegging van den ambtseed aan den nieuwbenoemden Com missaris der Koningjn in de provincie Limburg, den lieer Jhr. mr. Cb. J. M. Ruijs de Beerenbrouck. STOCKHOLM. Het Zweedsehe stoom schip „Gothia" metende 1844 bruto ton, is qp weg van Huil naar Biyth getor pedeerd en gezonken. Postverbinding per vliegtuig. De mogelijkheid, hier te lande bg wijze van proef over het traject Am sterdam—Groningen een luchtpostdienst in het leven te roepen, wordt door de oeirokken. autoriteiten ernstig overwogen. Woensdag heeft te Soesterberg een con ferentie plaats gehad tusschen den direc teur-generaal der posterijen, mr. Alting von Geusau en den chef van den mili tairen vliegdienst, majoor WalaardSacré. Het „Hbld." vernam, dat de militaire autoriteiten zeer sympathiek staan tegen over het denkbeeld, de proefvluchten onzer vliegers dienstbaar te maken aan dit burgerlijk doei. Tevens hoorde het blad, dat een deel van het beschikbare materiaal over vol- deeude laadruimte en draagvermogen beschikt om 250 a 300 K.G. post over te brengen. Ven zal nu proeven nemen om vast te stellen, hoe groot de kans op vertra ging bij slechte weeromstandigheden ie. levens zal worden omgezien naar ge schikt terrein. (Balten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een grief tegen, deze wij'ze van gasrantsoe-neering. Ongetwijfeld sta voorop, dat er moet "bezuinigd worden, en zéker is ook deze wijze van de kraan eeuige uren per dag te sluiten een middel daartoe. Toch ,yoel ik mij gedrongen op te komen tegen heit verkeerde in deze regeling. Wat toch is het geval? De meer gegoede stand, die om 5 uur het middagmaal gebruikt, heeft van 115 uur voldoende gelegenheid, jilt op gas te bereiden. Doch den arbeiders en den middenstand, die veelal om 12 uur plachten te middagmalen, wordt dit onmogelijk gemaakt, doordat hun slechts één uur voor de bereiding hunner spijzen wordt gegund, wat te kort is. Zou het nu zoo'n groot bezwaar zijn, de kraan reeds om 10 uur te openen, en desnoods van 1—3 uur weer te sluiten? Nogmaals, bezuiniging is noodzakelijk, doch- het is niet .noodzakelijk, het een breede schare van medeburgers onmogelijk 'te maken, op den g|ewonen tijd het middagmaal .te gebruiken. Ik hoop, dat de gascommissie hierin spoedig een meer bevredigende re geling moge treffen. Een .Huisvrouw. Goes, 15 Mei 1918. N.B. Tegen het sluiten van gaskraan van 13 bestaan groote bezwaren van de zijde der industrie met name de druk kerijen. Ook wordt voortaan Zondag in den namiddag het gas nog een paar uur afgesloten. Toch schuilt in bovenstaande opmerking veel waars en misschien zou aan de grief der volkshuismoeders kun nen worden tegemoet gekomen door op werkdagen voormiddags de gaskraan af te sluiten van 8—10 uur. De Redactie Mosselen. Gedurende de week van 6 Mei tot en met 11 Mei zijn in de haven van Philippine gelost 21 balen mosselen a f 3 .per baal en 740 K.G. garnalen A f0.20 per K.G., alles voor binnen landse h gebruik. In Terneuzen werden gelost 14000 K.G. mosselen A f 2.40 tot f3 per 100 K.G. voor België. (M. Ct.) Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg werd aanbesteed het voortzetten van de verbetering van de verbetering van de oververdedjging inl de Oostbuitenhaven te Terneuzen, raming f8000. Inschrijvers: A. Kaan f 10,795, J. Wolfert, Hoek f10,890; C. Klaassen Hz. Zaamslag; f9,500; J. de Bree Fzn. f9,400; G. A. van der Straaten f7,900; J. B. de Vos f7,700; en R. Verscheliing f7,300. Nog werd aanbesteed het verbeteren van de klinkerbestrating op den weg langs de -Oostzijde van den Westelijken arm van het Kanaal van Terneuzen en het maken van bermverharciingfen langs den rjjksweg van de Hoeksche brug in de richting van Hoek ynet bijkomende wer ken te Terneuzen, raming f4000. Inschrij vers: VJ. de Bree Fzn. f5,180; P. J. T. Rruggeman f4,790; A. Kaan f4,700; J. Wollert, Hoek, f4,500; G. A. van der Straaten f4,500; J. P. de Vos, f4,390; L. C- J- van dé Ven en J. H. van de .Ven, Koudekerke, f4,389; J. A. Meerteus, Hoek, f4,375 enj R. Verschelling f4,300. De inschrijvers, bij wier namen geen woon plaats is vermeld, wonen te Terneuzen. GOES. Geboren: 13, Izak Cornelia, z. v. Leendert Johannes de Jongjh en Jan netje Boer; 14, Elizabeth KJazina, d. v. Janus van Luijk en Pieternella de Bus- scher. j j jjj„ MIDDELBURG. BevallenW. Ceéaal— Knuijt, z.; M. S. Hanegraaf—Ladenberg, z.; E. StandaertZoetelief, z.; J. G. van OverbeekeHoogesteger, d.; H. N. Fhsse- baaljevan der Burg, z.; 1 buitenecht, z. Overleden: F. J. Bleuzé, z. 3 m.; L. Joosse, wed. P Caljouw, 64 j.; A. Wal raven, z. 16 j. Goes, 14 Mei 1918. Granen geen noteering. üpgaaf van de marztzetters der gemeente. Kieren per 104 siuks f 12.40 a fo.Mid- denprgs per 26 stuks f3.1U. Boter per kilo f2.84 a t'U.— Middenprjjs per halve silo f 1.42 Particulieren f 0. Ganzeneieren cent per stuk. Aanroer boter pend. Aanvoer eieren stuks. aanvoer Ganzeneieren stuks. Eierenverkoep Onderatd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 6030 Prys f 13.25 a f14.— per 100 stuks. In het klein verkocht. MIDDELBURG. Op de Maandag' gehou den veiling werden de volgende prijzen besleed: Uien 40, Koolrapen 45, Spi nazie 1017 ct., alles per K.G. Kom kommers 15—22, £la. 4—8, Bloemkool 15—44 ct., aJles per stuk. Molsla 7089, Snijsla 2635, Zuring 1926, Andijvie (moskrul) 35—54, 'Postelein 62—67 ct., alles per mandje. Peen 22—25, Prei 21, Rhabarber 1020, Rammenas 4—5, Raap «telen 4, Radijs 2—5, Selderie 6—7, Pie terselie 12, Uien 5 ct,, alles per bos. (Z.) Vlissingen, 13 Mei 1918. Bij de gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Postelein 4652, Kropverdunsel 66, 66, Zuring 17—31, Kervel 33—38, Snij sla 65 ct., alles per mand. Postelein per klein rond mandje 12y2 ct. Prei T7i/a— 2iy2, Rhabarber 10y2—18, Uien 4Va— 9y2, Raapstelen 2%, Radijs 2ya—37* Sel derie 4ya'10y2, Peen 23 ct.' alles per bos. Kropsla 3y21/2, Bloemkool 9y2— 23ya ct., beiden per stuk. Spinazie 9— 16, Kyoten 67y2, Oude spinazie 16 ct., alles per K.G. (Z.) Rotterdam, 14 Mei 1918. Veemarkt. Aangevoerd 84 paarden, 1 ezels, 568 magere runderen, 226 vette run deren, 111 vette en graskalveren, 690 nuch tere kalveren, 1 schaap of lam., 89 varkens, 22o biggen, 3 bokken of geiten en 1 veulen. Alles tegen taxatieprijzen in beslag geno men. Ruimer aanvoer van vet vee dan vorige week. Pr(jxen van mager vee warenMelkkoeien 1240 a f600, kalf koeien f270 a f 600, stieren f 125 a f 500, pinken f 120 a f 200, vaarzen 1140 a f240, werkpaarden f160 a 650, slacht- paarden f —af bitten f a f nuch tere kalveren f 14 a f21, fokkalveren f 16 a f 28, Biggen f 26 a f 45, graskalveren faf Overloopers f60 a f110. Handel over het algemeen matig wegens hooge vraagprijzen. Minder aanvoer dan vorige week. (Maasbode.) Ree Mb aak (e MMbelburg. Het was Dinsdag, voor de rechtbank te Middelburg weder een „smokkelzitting". Dat. het daarbij niet altijd om groote voorraden smokkelwaar gaat bleek dezen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3