eau, oplossing bevredigd te worden:. Hel is waar, dat onjse regeering het met altijd in de hand heeft, den loop der onderhandelingen te bespoedigen, doch men bedenke wel, dat de crisis niet al leen van belang is voor de naast betrok kenen, doch ook voor de andere oor logvoerende partij, die altijd met de mo gelijkheid rekening houden moet, dat de crisis zich ontwikkelt tot een gewapend conflict. „De Maasbode" schrijft: Wat vólkern-echtelijk tusschen alle vol keren geldt, in casu de verplichtingen, van neutraliteit, kan niet opgeheven wor den door een verdrag tusschen twee vol keren. Daarom heeft zich onze Regeenng ook hier tot plicht gerekend eenvoudig ter hand te nemen haar onzijdigheidsverkla ring, in het begin van den oorlog afgekon digd, in overeenstemming met het volke renrecht zonder dat onze Regeering rechts of links blikte, zonder dat toen zelfs maar te overzien was wien de bepalingen het meeste last bezorgen zouden. Over eenkomstig de ae utraii teits-proclamatie verzet zij zich tegen doorvoer over ons gebied van vliegtuigen, wapenen, munitie en legerproviand. Over dit laatste heeft het geschil ge- loopen. Op dat punt heeft ons land niet geweken. Thans echter zijn de onderhandelingen weer teruggebracht tot het punt waar het bepaalde quantum van doorgevoerde ver hardingsmaterialen was genoemd. Daaraan heeft nu de Neder.andsche Re geering zich gehouden en de Duitsche heeft er genoegen mee genomen. Men begrijpt wel, dat ter bepaling van dit quantum doorgevoerde artikelen de hoeveelheid uitgevoerde een belangrijke rol speelt. Doch voor het bepalen der volkenrech telijke verplichtingen heeft men door voer en uitvoer wel te onderschei den. Vraagt men of Nederland ongehinderd grint mag uitvoeren, voor welk gebruik dan ook bestemd, dan is 't antwoord, ja. Wat den doorvoer betreft, mag Ne derland toestaan de hoeveelheid, welke noodig is voor de burgerlijke werken in 'België. Wanneer bovendien nog verzeke ring, 1 wordt gegeven omtrent het niet-mi- I if air gebruik der doorgevoerde materialen en die verzekering is gegeven dan is ook deze zaak gezond. Nog mist men in de Regeerings-mede- deeling eike bijzonderheid omtrent de on derhandelingen, weike nog gaande zijn voor een economische overeenkomst. Al is dan de „spanning" geweken, men ziet toch met. spanning een dergelijke over eenkomst tegemoet. De „N. R. Ct." schrijft: Zoo geeft de „ontspanning", die nu ingetreden is, aanleiding tot voldoening al blijft het gebeurde eene bittere ervaring. Het feit, dat hel Duitsche rijk, ook nu nog, na al de ontstellende ver schrikkelijkheden van de laatste drie en een half jaar voetstoots bereids blijft on- derhaiidelmgen, waar zij aan hecht of die het om een of andefe reden niet stiel genoeg opschieten wat ook wel hel geval kan geweest onderhandelingen oVer aangelegenheden, die per slot van rekening, in vergelijking met de ontzet tende gebeurtenissen van dezen tijd, me lige futiliteiten zijn, met schrikaanjaging en militaire bedreiging te bespoedigen, iof door wapengeweld te beëindigen dit feit kan niet nalaten een hoogst pijnle ken indruk te verwekken: 1 Hier in Holland zal men zeker niet verzuimen er zijne conclusion uit te trekken. - Het „Hbld." zegt, dat uit de mededee- ling van minister Loudon allerminst blijkt, dat onze positie in de laatste weken zoo ernstig was. „Er zijn moeilijkheden op te lossen ge weest, ernstige moeilijkheden, maar waar lag het gevaar voor ons land? Heeft de Bnilsehe regeering bedreigingen geuit om haar verlangen kracht bij te zeiten, zoo zelfs dat militaire maatregelen ten on zent, noodig waren? Of waren er met dan -losse geribhten van niet officieel® zijde verspreid, die onze regeering in on rust brachten? Het zal van belang zijn, dat ons volk daarover worde ingelicht, opdat het een volgende maal wete, waar- min hef zich heeft te houden. Ons volk is nu al zoo dikwijls verontrust door berichten omtrent samentrekkingen van Duitsche troepen aan onze grenzen; mag het nu eens weten wat daarvan waar is en of dit inderdaad de methode is, waar op de. Duitsche regeering, wanneer er kwesties rijzen, die zeer goed voor min nelijke afdoening vatbaar zijn, legen ons optreedt? Welke zal de houding der geassocieer de regeeringen zijn tegenover de thans met Duitschtand getroffen oplossing? Wij hebben geen reden aan te nemen, dat zij zich niet erbij zullen .neerleggen. Haar lechlsstandpunt moge een ander zijn dan dat van onze regeering, waar de laat ste onwrikbaar heeft vastgehouden aan liet steeds door haar ingenomen stand punt, kan men ons niet beschuldigen aan Upilschland iets te hebben toegegeven, wat wij te goeder trouw met onze neu- traliteitoplichten niet veceenigbaar aeht- ■ifcen En daarop alleen komt het aan Onze koffie. Van de zes stoomschepen der Kon. Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij, die te Gibraltar werden opgevorderd ten behoeve van het Britsche gouvernement, hadden er drie tezamen o.a. 22.715 balen koffie aan boord, bestemd voor Neder- lend. Het convooi naar N -indiê. Nader meldt het Persbureau Vaz Dias, dat het s s. „Tabanan" van den Rotter- damschen Lloyd door de Nederlandsche regeeritig is gecharterd om met een convooi in plaats van Hr. Ms. „Zeeland" de reis van Rotterdam naar Java te maken, ter overbrenging van gouverne- ments personeel. De „Tabanan" wordt verbouwd tot hulpkruiser en bemand met marinepersoneel. De Commissaris der Koningin in Limburg. Naar wij vernemen is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den Com missaris der Koningin in Limburg, den Staatsraad in buitengewonen dienst Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruys de Beereubrouck en is in zijn plaats benoemd zrjn zoon het lid der Tweede Kamer voor Gulpen, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beereubrouck. („Maasbode".) De Kamerverkiezingen. De volledige lijst van candidaten van de vrijliberalen m den kieskring Zeeland is als volgt: J. D. Viruly, Westkapelle; G. P. Heckiug Colenorauder, den Haag; V incent Loosjes, Haarlemmr. dr. J Wackie Eysten, Njjmegeii en dr. G. N. Budding de Voogt, Arnhem. lil den Rijkskieskring Tilburg werden op de definitieve lijst geplaatst als leden 1. Mr. Dr. A. van Kijckevorsel, aftr. 2. W. H. Bogaardt, aftr. 3. A. H. A. Arts, aftr. 4. W. J. F. Juten, aftr. 5. Dr. G. M. Knsters. Als plaatsvervangers: 6. J. van Rijzewijk. 7. Mr. A. C. B. Arts. 8. Joh. Schoenmakers. 9. J. Verheijen. 1Ü. Mr. J. A. Veraart. Vooding geïntimeerden. Naar de N. R. Ct. verneemt, heeft de Britsche gezant aan de Nederlandsche regeering doen weten, dat de door haar voor de voeding der Britsche krijgsge vangenen gevraagde levensmiddelen zoo spoedig mogelijk zullen worden ver- soheept. Naar de N. Crt. verneemt, is ten be- hoeve van de voeding der Duitsche krijgsgevangenen hier te lande do eerste zending roggemeel uit Duitscnlaud te Rotterdam aangekomen. Uitvoer van zoetwatervueh. De minister van landbouw heeft be paald, dat, de uitvoer van zoetwatervisch, aal of paling en zalm naar België alleen zal mugeu geschieden via de stations Sluis, sas van Gent en Roosendaal. De wetsontwerpen. Naar wij vernemen, zal de Tweede Ka mer de wetsontwerpen tot salaris-verhoo ging van burgerlijke ambtenaren en be ambten zeer spoedig in openbare behan deling nemen. Het openbaar debat wordt in het begin van de volgende week ver wacht. Intusschen staat de afloop daarvan reeds zoogoed als vast. De wetsontwer pen zullen zeer vermoedelijk ongewijzigd worden aangenomen. De pegel i tig der sa larissen zal namelijk plaats hebben bij aigemeenen maatregel van bestuur en de ontwerpen vragen alleen de noodige gel den aan. Een bekend Kamerlid, met wien wij over. de zaak spraken, deelde ons echter als zijn meeiuug mede, dat men zal trachten van minister Treuh op ver schillende punten toezeggingen te verkrij gen, die voor de betrokken groepen amb tenaren gunstiger zijn dan de voorstellen der staatscommissie-Stork. De Eerste Kamer komt einde Mei bij een. Men mag verwachten, dat zij spoe dig daarna de ontwerpen zai aannemen. Aangezien de regeling terugwerkende kracht heeft tot 1 Jan. j.l., zal het heele burgerlijke ambtenaren- en beambten-per soneel van den staat vermoedelijk in den qanvaag van de tweede helft van dit jaar de verhooging over de eerste helft uitbetaald krijgen. (Tel.) Achtergehouden granen en peulvruchten. Met de graaiiiuzamehiig in Noord-Bra bant ia het niet in den haak. Worden er aanhoudend kleine hoeveelheden granen en peulvruchten in beslag geno men, de massa's die naar geruchten wil len, bij velen woiden achtergehouden, komen maar niet voor den dag. Bij hun onderzoek hebben de controleurs op zolders, in schuren en stallen vaak acro batische toeren te verrichten en worden niet zelden op zijn zachtst uitgedrukt, onvriendelijk ontvangen. Naar wij verne men, wordt het voor noodzakelijk gehou den, bij de Noord-Brabautsche boeren een onderzoek op groote schaal aan te vangen. Lr moeten uitgebreide maatre gelen in voorbereiding zijn, die ter ver scherpte controle zeer spoedig zullen worden toegepast. Aan alle controleurs bij de Rijksgraan- inzameling in Noord-Brabant was bevel gegeven Maandagavond te 7 uur tegen woordig te zijn ter gesloten vergadering, welke gehouden werd in hotel „De Draak" te Bergen-op-Zoom. Men meent hieruit met zekerheid te kunnen afleiden, dat er inzake de graan- inzameling verassende dingen te wachten staan, schrijft „De Tijd". Nader meldt „De Maasbode": Dinsdagmorgen vroeg begonnen dan •ok alle controleurs van uit Bergen op Zoom een onderzoekingstocht naar de granen en peulvruchten, die heeteu ach tergehouden te zijn. Dat de controle zeer verscherpt is, blijkt uit het feit, dat de controleurs op hun tocht worden bijge staan door 150 militairen, waarvan een gedeelte zoekt en een gedeelte patr uil- leert. Ongeveer de helft ging noordelijk, <le andere helft zuidelijk van Bergen op Zoom. Distributieprijzen voor veevoederartikelen De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend, dat veevoeder- artikelen, die in de maand Mei worden toegewezen, tegen de navolgende prijzen door de Regeering worden afgeleverd: Per 100 Kg. Haverf 21 Kanariezaad „26 Voerboonen „26 Voeier ..'ten,26 Boonenpiksel „21 trwteupikscl „21 Erwteudoppen „21 Turfmelasse „20 Melassevoeder „20 Gemengd graan „21 Kafkoekjes „16 lnlaudsche koolzaadkoeken 32 Idem biauwmaandzaadkoeken 32 Idem lijnzaadkoeken „32 Deze aitikelen moeten door den Re- geeriugscommissarisseu worden geleverd vrij boord, exclusief zak. Per 100 Kg. Zemelen, grind, gries, zoowel gemengd als ongemengd 15 Haverafval „12 Gerstafval,14 Regéeringsvoermeel „19 Schilfers van inlandsclie kool zaad-, lijnzaad- en blauw- maandzaadkoeken „32 Deze artikelen moeten worden geleverd boord- of spoorvnj plaats van afzending, netto gewicht, gezaltt, onder koopers- veipliohung te gehjker lijd voor etkeu af te leveren zak een teegeii zak onge schonden van guede hoedanigheid en van voldoende grootte om 50 Kg afzalpro- ducten te kunnen bevatten, af te geven, een en ander ter uitsluitende beoordee ling van den afleverden Kegeermgscom- nnssaris oi fabrikant. Waardevolle uitvindingen. Door onzen landgenoot, dein heer Ja cobus Gerardus Aarts, eigenaar van een particulier instituut van cuemische en me chanische technologie zijn twee uitvin dingen gedaan, weike va,n groot belang blijken te zijn. De eerste uitvinding bedoelt ijzer- ui staaJbereiding rechtstreeks uit het erts, zonder bemiddeling van do hoog- en co kesovens en met slechts l/s van de hoe veelheid kolen, thans in een hoogoven- complex benoodigd. Op eenvoudiger «u economischer wijze zou langs dezen weg beter ijzer en staal verkregen worden, De tweede uitvinding beoogt de koste lijke metalen, kopt*-, zink, lood, cadmium zilver uit de doorgaans vvaarueJooze meng- e risen terug te nemen. Alvorens de Regeering besloot d© be schikbaarstelling van gelden voor het onderzoek en de exploitatie dezer uitvin dingen te bevorderen, zij.ii beide systemen beoordeeld door professoren uit Delft ©n Amsterdam, benevens door een hier te lande verbiijvenden buitenlandschen me- tailurg, bouwer en leider van verschil lende hoogoven werken. De rapporten dezer deskundigen waren zoo gunstig, dal de Regeering tot de overtuiging gekomen is, dat het hier twee uitvindingen geidt, waarvan de kans op welslagen aas groot mag worden aan genomen «u die, na in de practijk deug delijk te. zijn gebleken, zeer groote eco nomische voorüeelen voor den btaat zullen opleveren. De Regeering acht zich daarom gerech tigd tegenover Dieze gunstige kansen de beschiknaarsteiling ran een soin .ran f 60O.0UU te bevorderen voor het in het leven roepen van een mdustnëeJe proef installatie, beoogende het instellen van liet onderzoek naar de deugdelijkheid van de twee genoemde systemen en voor het mede-exploiteeren in liet groot van die systemen, indien zij deugueigk worden bevonden, in Nederland en zijne koloniën. Een daarin# strekkend wetsontwerp is thans door yt.» Regeering bij de Tweed# Kamer ingediend. (Z.) UIT ZËELAHP. Does. Plotseliug worden we geplaatst voor beperking van liet gas verbruik, Lenigen lijd geleden werd de rautsoeneering opgeheven. Vrijheid, blijheidJawel, maar nu is het al uil. Vóór half zes uur 's morgeus, van half 9 tot 11 en van 63/i tot donker zai voortaan geen gas meer geleverd worden. De niaatregeu komt zeer overwacht. Men had niemand gewaarschuwd, ook met hen, die industrieën en bedrijven hebben, welker drijfkracht de gas is. Zelfs had men aan de gasfabriek ook nog tusschen 2 en 4 uur als genoemde bedrijven in volle werking zijnden gastoevoer willen stopzetten. Gelukkig is men daar van teruggekomen, 't Is toch al welletjes. (Zie de advertentie in dit nummer.) Gisterenmiddag had het zoontje van den heer v. H. het ongeluk met zijn hand tusschen een machine te komen die bij de boot stond. De voorste vingers waren deerlijk gekneusd. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Middelburg. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur werd brand ontdekt in de stal ling, toebehoorende aan den heer A. J. Vorhage, staande op zijn plein aan den Molenberg en thans in gebruik bij de mili tairen. Met groote kracht grepen de vlam men om zich heen en tastten ook de aangrenzende stalling van de firma Dron- kers en Co. aan, eveneens bij de militairen in gebruik. In de stallen stonden een elftal paaiden. De in de buurt wonende veekoop man P. Carmejoole heeft niet minder dan 10 dezer kostbare dieren gered, door ze los te maken en toen dit te lang duurde los te snijden. Toen hij ondanks den ho vigen rook op handen en voeten naar binnen kroop om ook het laatste paard buiten te brengen, bleek het arme dier reeds door de vlammen aangetast en viel er aan redden geen denken meer. Intus- schen was de stads schuur en een deel dei- brandweer met slangenwagens op het ter rein van den brand aangekomen en werd met blusschen aangevangen, zoodat tegen zes uur de brand onder de knie was. Daar geen alarm geblazen is, was er niet zoo veel publiek bij den brand als anders zeker het geval zou ziju geweest Wel waren o.a. aanwezig de burgemees ter, de garnizoenscommandant en diens adjudant. De politie stelde een onderzoek in naar de oorzaak en liet bleek, dat een zes jarig jongetje, dat daar met andere kinde ren speelden een brandende lucifer op stroo had geworpen, waardoor dit vlam vatte, De kinderen waren toen weggeloo- pen zonder iets te zeggen. De algemee-ne inspectie ove|r het vervoer van verboden artikelen, welk© Maandag op hoog bevel alom heelt plaats gehad, is hier op ©ene wijze uitgevoerd, o ie de last voor de burgers zoo gering mogelijk, heeft gemaakt. Er is namelijk bij controle een beiwijs afgegeven hoe| laat en door wien nuen gecontroleerd was, zoodat bij een eventueele nieuwe aanhou ding dit bewijs kon worden getoond. "Winkeliers, die kindermeel wensche|n te verknopen, moeten daarvan opgave doen op het distribuiiebureau vóór Don derdag 4 uur, tenvij! ze opgave moeten doen van regeeringserwten met dei hoe veelheid vóór Vrijdag 4 uuir. Vlisslngen. De directie van de Mij. Zeeland" deelt ons mede, dat het vervoer üer krggsgevangeneu niet word stopgezet, doch dat daarmede wordt voortgegaan. '8 Heer Arendskerke. Dinsdagmiddag had alhier een treurig ongeluk plaats. Toen de stoker van de Boterfabriek alhier bezig was om eenige wsrkzaamüeden op het dak te verrichten, had hij het ongeluk te vallen, doordat de dakgoot brak waarin hij stond. Hij kwam op de steenen terecht. Zwaar mwendig gekneusd werd hg bin nen gedragen en geneeskundige hulp voor Hem ingeroepen. Bij dhr. Knuist alhier, zijn Maandag nacht door een hond een aantal konijnen doodgemaakt, wat in den tegenwoordigen tijd een groote schadepost is, daar die dieren soms verkocht worden voor den prijs van f 15 tot 25 gulden per stuk. Kapalle. Maandagmiddag kwam de raad der gemeerde in openbare zitting bijeen. Alle leden tegenwoordig. Ingekomen: dankbetuiging van den ge- meenteveldwachter voor verleende grati ficatie. Een adres van dhr. Ferdinandusse van gelijke strekking als het voorgaande, waarin tevens de raadsleden van mislei ding worden beschuldigd. Verschillende leden voeren het woord. De voorzitter: stelt voor niet van antwoord te dienen. Op voorstel van dhr. v. d. Have wordt tenslotte besloten adressant wei van ant woord te dienen met verwijzing naar het voorgaande. De voorzitter leest voor de dankbetui ging van het raadslid Bierens, welke was voorbij gezien in de vorige vergadering, toen genoemd raadslid niet aanwezig kon zijn. Hierin wordt dank geuit, mede namens de Biezelingsche burgerij, dat zij thaiys in de gelegenheid zrjn. te Biezelinge hun belasting te betalen en hun kinderen te iaten vaccineeren. Dhr. 'Spruit wordt dank gebracht voor zijn bereidwilligheid, eveneens dr. Pfeiffer. Op een adres van den raad van Krab- bendijke om adhaesiebetuiging wordt niet ingegaan. De boeken en kas van den gemeente ontvanger zijn 29 April na onderzoek in orde bevonden. In kas was f 1963.92. Nu volgt de benoeming van een keurmeester. De heer Ganseman stelt voor een in structie vast te stellen voor den keur meester. Spr. somt gevallen, op, dat nood- slachting moest geschieden, en dat keu ring veel te lang uitbleef. Door B. en W. zal een instructie vastgesteld worden. Met algemeen® stemmen wordt dhr. M. v. d. Vliet, rijksveearts te Kruiningpn benoemd. Nu worden de leden van het stembureau benoemd tegen 3 Juni ajs. Dp vaststelling van het kohier honden belasting volgt tot een bedrag van f216. De vaststelling van het kohier H. 0. en de reclames H. O. worden in ge- heime zitting behandeld. (Z.) M- St. Heiland. Bij Kon. besluit van, 2 dezer is toestemming verleend aan. den heer J. Polderdijk, burgemeester de zer gemeente, om tot 1 Mei 1919 te Middelburg te wonen. Ter Neuzen. Alhier zijn aangekomen de 14-jarige en 10-jarige jongens Kirchlunger, op zoek naar hun in een woonwagen verblijvende ouders, die zij voor ongeveer 6 weken te Vlijmen uit het oog verloren hebben Voor zoover kan worden nage gaan, vertoeven de ouders niet in deze streek. De politie heeft de jongens voort geholpen naar West Zeeuwsch-Vlaan- deren om daar te zoeken. Oud-Vossenr.eer. Hier is opgericht een mussohengilde, waar ruim 81) personen als lid zich bij aansloten. Voorzitter is de heer W. J. L. Douw en secretaris de heer E. H. Verhees. Een kwarteeuw geleden bestond er ook zoo'n gilde, maar na eenige jaren van bloei verliep het, zoodat het werd opgeheven. Nu heeft de voedseinood het gilde weer in 't leven geroepen. (Z. Koer.) Westdorpe. De heer R. Hamelijhck, beambte ter secretarie, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Sas van Gent. Tot klerk .ter secretarie alhier werd bq- npemd dei beier R. de la Ruelle. Cadzand. Door de rijksambtenaren van Oostburg werd een militair, een orde- nanc van hier, bekeurd, wegens verboden vervoer van 12 stukken harde zeep onder de kteeren verbprgen. Ooatburg. Maandag j.l. was ,er een hoelo drukte in onze g^jneente, wegens bijzondere controle ten opzichte der dis- tributiewet, waarvoor de belastingambte naren. dezen dag; assistentie verleenden. Alle wagens werden aangehouden en ei was een hoop nieuwsgierigen op de markt. Een bekeuring werd er ingesteld, wegens verboden vervoer van een zak gerstemed en een halve zak aardappelen. Aardenburg. Met ingang van 1 Mei a.s. is benoemd tot assistent Lij 's Rijks Be lastingen alhier de heer P. J. ie Grand, thans kommies 2e klasse, en waarne mend sectiechef alhier. Waterlandkerkje. Deze week had een landbouwersknecht, zekere P. F. alhier, het ongeluk van een paard te yallen, met het ongelukkige geval, dat. hij, ern stig aan den schouder gewond werd. Ge neeskundige hulp moest, worden in geroepen. Biervliet Alhier is Donderdag door den gemeenteraad tot gemeente-geneesheer aangesteld de heer A. van Delden, arts te IJzendijke. Aan de« voormaligen gemeente-veld wachter, den heer P. Geensen, arts tl Kpudekerke, is op zijn pensioen een duurtetoeslag van f50 toegekend. (Z. Koer.) Een scheepvaartverordening. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft 'zijne verordening van 26 April j.l. inge trokken en daarvoor een andere in de plaats gesteld, waarbij het verboden wordt zich te bevinden in: I a. het watergebied, ingesloten door de kust van Zeeuwsch-Vtaanderen, de lijn welke de jiooge lichten van Nieuwesluis ein Kaapduien verbindt, ein de zuidkant .van de Walvisehstaart, tenzij het vaar tuig is een 'Moomvaartuig en voorzien van een Nedierlandschen loods. Hiervan zijn uitgezonderd de vaartuigen bestemd Voor of vertrekkende yan Caidzand, aan welke het geoorloofd is voornoemde haven binnen te loopen, waarbij zij zich niet zuilen mogen bevinden bewesten de lijn, die de groene, stompe ton verbindt met de roode spitse ton, beide liggende be noorden Cadzand; b. het watergebied, ingesloten door to kust van Walcheren, de lijn welke lichtopstand van Zuiderhoofd verbindt met een op 3 zeemijlen afstand in de rich ting ,W,. t. N. van dien opstand galcgto zwarte .stompe ton met metalen Neder landsche vlag, de lijn welks die ton ver bindt met een rood en zwart geblokte spitse ton, tegen den Westrand van de Domburger Russen, en de lijn, welke laatstgenoemde ton verbindt met het Koe duin, tenzij het vaartuig is een stoom vaartuig voorzien van een Nederlamdschen loods; i c. het watergebied van de Deurloo, ingesloten tusschen de lijnen Middelburg en Zoutelande en de R.-K. kerk te Gis singen in zwarte lichtboei nabij den Nol ledijk d. het Oostgat bezuiden heit sub 1> bedoelde gebied, de 'GaJgeput en de Sax- dijngeul van i/2 uur na zondsondergang, of indien de zon vroeger dan 5.30 onder gaat, van 6 uur 's avonds, tot 1/2 ui' voor zonsopgang, of indien de zon later dan 6.30 opkomt tot 6 uur 's morgens- Het bevaren van het Oostgat bezuiden het .gub b bedoelde gebied en de da'' geput is, in geval van zeegevaar, ter beoordeeiiug van den met de controle belasten zeeofficier, geoorloofd, mils gaande in zuidelijke richting. Vaartuige»> welke in dit geval verkeeren, zullen dui delijk de voorgeschreven lichten tooi»» en ten anker komen nabij de lichtboei bij den Nolledijk. e. het watergebied der .West*i'scitet<&

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2