Laatste Berichten. Rechtszaken. landbouw en Veeteelt Wetenschap en Kunst. Aflaop verkoipingtn, aanbestedingen, enz posterijen Telegrafie. polderbenoemingen. SPORT EN SPEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten. AP1/CHTENT1EN. Steenhouwerij. Grafmonumenten. een Dienstbode, AmaterdamacM filiaal [rafenisfonds. tulpgeroep en waar- die zich in het huis toorvertrek den heer oedende hoofdwonde iggen. Ook werd een houten hamer ge- aar het Wilhehnina- lar zijn toestand niet c. )olitie ingestelde on- de heer R. dien skregen van den zoon eren 0., uit Sloten Is den dader heeft dat door den dadeu ontvreemd, die het [enisgelden onder zijne en aardappelen jgadering van restau- lerdam is besloten zeer scherpe rantsoe- van boter, geen ge- meer te verstrekken. i garren prij zen. ■ten de slgarenprijzon iogd. De grossiersprijs e sigaren zal nu wor- lid. schrjjft de sigaren weer eens pn zullen gaan, bevat kunnen er de voor (iigename tijding aan jgiug nog wel eenigen De prijscouranten, maandelijks aan de geven in de prijzen :eds grootere getallen lijsten eens vergelijkt ereenkomstige maand verschillen van 75 tot e tabak wordt steeds n van de voornaamste ettinghandel genoemd, «n van de materialen ten, baadjes gestegen, k een mate, dat de duurder door zouden let vermoeden dat de wel eens meer opge- j Strikt genomen, nood- in overeenstemming te ijzen van de geedkoope ischien wel een grond ir verhouding van deze irden ze echter weinig en betalen van 10 cents gaar, zal in de toekomst zijn. onbekende oorzaak de graansilo van den Weert, welke tijdelijk |bergde. De brand weru bluscht, doch alle pa- de graansilo bevonden, ingrenzende perceelen De silo is geheel uit- iigde er in eenige mili- redden. (Msb.) Haarlem. De vrouw [en H. is na verhoor commissaris op vrije jnongeluk. De m\jn- Kerkrade, geraakte in jenrath onder afvallend D emau was zoo ern- t de dood spoedig in- ouden. Te Oirschot ibouwers 800 K.G. rog- oggemeel in beslag ge- 8000 K.G. graan, te pond spek, vleesch een karvracht graan. des t ij d s. Een dame ,a. met haar verjaardag sneden wittebrood ten is er zeer mede inge- bnnebloemen. leur van het Rijksproef- pcontröle wordt er d|e itigd, dat de zonnebloem kte plant is, om iets niging van den vetnood, nakkelijk eene opbrengst waaruit 2 L. uitsteken en worden bereid, ter en een waardevol vee- zich zeer goed voor hoekjes, die ieder in hikbaar heeft. Zelfs kan emen samen met stok- daardoor hot dun» boo- ►n. eschkaart. De „Daily it onlangs bij een Shake- igeen eigenaardig voor voor de rechtbank en t-ituchtelijk gebaar liet het lichaam van Antho- lgens contract toekwam- tseling uit de „bak'' een je vleeschkaart?" Eau kardlna il ovar de Katholieke pars. Kardinaal Hffl, aartsbisschop van Wee- nen, heeft dezer dagen in eene groote vergadering het volgende gezegd Twee dingen mogen de Katholieken nooit en nimmer prijsgevenhet Katho. lieke vereenigingswezen en de Katholieke pers Zou zich eens de treurige noodza kelijkheid voordoen dat wij van een van beide afstand moesten doen, dan zouden het, hoeveel leed het ons ook zou doen, de Katholieke vereenigingsorganisatio moeten zijn. De christelijke pers echter kunnen wij niet ontberen De kardinaal wees er op dat de ontwikkeling der Katholieke pers met de ontwikkeling van de pers van de tegenstanders om financiëele redenen geen gelijken tred houdt. Wij mogen echter geen gelegenheid verzuimen om voor onze pers op te komeD, als wij niet willen, dat de openbare meening geheel in de hand komt van de vijandige pers en volk en wetgeving langs ons heen tot de orde van den dag •vergaan. De geschiedenis mag ons niet tot ver wijt kunnen maken, dat deze groote tijd in dit opzicht een geslacht van dwergen heeft gevonden, een geslacht, dat niet onzelfzuchtig genoeg was om den strijd voor zijn pers aan te binden. Dit verwijt mag ons geen oogenblik treffen, en daarom verzoek ik u, met alle kracht, waarover gij beschikt, voor de Katholieke pers op te komen. Per telefoon. LONDEN. In antwoord op een Ierseh verzoekschrift om zelfregeering verklaar de Lloyd George, dat de moeilijkheden er niet minder op waren geworden door het vereenigd optreden van de nationalisten met de R. K. hiërarchie en de Sinn Feiners tegen de suprematie van het par lement van het Vereenigd Koninkrijk, ten aanzien van hetgeen door alle welden- kenden steeds als een eigen sfeer werd beschouwd. BERLIJN. (Officieel.) Oostelijk oorlogs- tooneel: Wij zijn het Dongebied binnen gerukt vanuit de linie Jekaterinaslpfe-' Tjerkof. Aan de zee ran Azof bezetten wij Tagarog. HOORN. De landbouwer J. B. te Zwaag vond op zijn land verscheidene voorwer pen afkomstig van den diefstal in ide R. K. kapel aldaar. WEERT. Omtrent het geval van den caféhouder te Weert J. E., die gister, nacht door een soldaat-kommies doode- lijk werd getroffen en vannacht is over leden, wordt nog gemeld, dat hij' van smokkelen werd verdacht, wij hij dicht bij de plaats, waar twee zakken smok kelwaar lagen, werd aangetroffen. Door een der tvvee soldaat-kommiezen, die hem aanhielden werd hij- met de kolf van het geweer aan 'hét hoofd gewond en van den anderen kreeg hij op zijn weigering om de pakken te dragen, die hem, zeide h!ij', niet aangingen, een doodelijk schot. Naar het optreden dezer soldaat-kommiezen wordt een streng onderzoek ingesteld. Arr.-ReeMkaak tl Mddethurf. De rechtbank te-Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: diefstal: G. J. H., 17 jaar te Kruiningen, f15 b. s. J. ml. tuchtsch.; W. H., 29 jaar, werkman te Kruiningen, 1 m. ge- vang.str. voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd; C. ,R., 17 jaar te Kruiningen, f15 b. s. 1 m. tuchtsch.; P. de N., 29 jaar, werkman te Vlissingen, 3 m. gev.straf; E. AV. B., 16 jaar, werkman te Vlis singen, A. J., 17 jaar, koopman te Goes. J. P. P., 18 jaar, werkman te Middel burg, J. P. de Wi., 22 jaar, werkman te Middelburg, L. P., 34 jaar, stoker te Middelburg, ieder 2 m. gev.straf voor waardelijk met 3 jaar proeftijd; H. AV. T., 18 jaar, werkman te Vlissingen, Wi. C. B., 19 jaar, werkman te Goes, P. B., 24 jaar, koopman te Goes, J. J. P. L., 27 jaar, werkman te Goes, allen 2 m. gev.straf; J. Z., 47 jaar, werkman te Hansweerd, C. v. d. V., 35 jaar, veld- arbeider te Rilland-Bath, beiden f7 b. s. 7 d. h.; D. H., 23 jaar, werkman te Goes, 1 ta. gev.straf poging tot diefstal: M. J. IC., 38 jaar, bierbronwersknecht Hulst, f 7 b. s. 7 d. b. beleedigingP. W., 18 jaar, timmer mansknecht te Kruiningen, f5 b. s. 5 d. h.H. E. S„ 39 jaar, handelaar Sas van Gent, f7 b. s. 7 d. h.; J. P. de W1., 22 jaar, werkman Middelburg, J. A. V., 24 jaar, schippersknecht Ierseke, P. B. V., 25 jaar, landbouwersknecht Biervliet, allen f10 b. s. 10 d. h.; beleediging van een ambtenaarJ. J. S., 37 jaar, slager te Sas van Gent, mishandeling: B. .H, 36 jaar, schipper te Sliedrecht, f10 b. s. 10 d. h.; L. S., 28 jaar, schippersknecht te Rotterdam!, 14 d. gev.straf; E. M. AV.., 37 jaar, hvx. van A. L. te Sas van Gent, M. M. de B., 21 jaar te St. .lansteen, f20 b. s. 20 d. h.; niet voldoen aan een ambtelijk bevel: A. S., 25 jaar, onderwijzer te, Seroos- kerke, f 10 b. s 10 d. b.; L. de W., veldarbeider te AVestdorpe, f15 b. s. 15 d. b.; beschadiging: T- de R.( 42 jaar, fevr. van H. G. te Souburg, f10 b. s 10 'd. b~,~' wederspannigheidC. W„ 20 jaar, werk man te Goes, f 15 b. s. 15 d. h.; vernieling: C. L. de S., 23 jaar, werk man te IJzendijke, f 10 b. s. 10 d. h.; verboden vervoer en omkooping: T. v. d. K., 38 jaar, monteur te Sas van Gent, f25 b. s. 25 d. h.; verboden vervoer: C. S., 22 jaar, land bouwer le Sluis, 1 m. gev.straf; J. A. de AV., 25 jaar, koopman te Goes, f25 b. s. 25 d. h.; verboden nederlage: J. H. M. v. d. AAL, 34 jaar, Vlissingen, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, 1 ml. hechtenis; P. F. de M., 37 jaar, fruit handelaar- te Vlissingen, A. R., 53 jaar, caféhouder te Vlissingen, bedden met ver nietiging van het vonnis waarvatn beroep, veroordeeld tot f50 b.; Leerplichtovertreding: J. T. wed. M. E., 48 jaar, A. T., -44 jaar, veldarbeider, beiden te Heinkenszand, M. Wi., 36 jaar, veldarbeider te Schore, met vernietiging van het vonnis waarvan beroep, ieder veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d. h. Drankwetovertreding: J. M., 48 jaar, verlofhouder te Middelburg, bevestigd het vonnis waarvan beroep; distributiewetovertredingP. II., 36 jaar, zaadhandelaar te Terneuzen, f50 b. s. 50 d .h.A. J. R., 24 jaar, timmerman te Philippine, f 10 b. s. 10 d. fa.; P. de F., 45 j., landbouwer te Axel, f50 b. s. 50 d. h.P. O., 51 j., landbouwer te Zaam- slag, f25 b. s. .25,d. h. Vrijgesproken: M. Z„ 35 j., kunstschil der te Laren, beklaagd van diefstal; .M. C. I., 53 jaar te St. Jansteon, beklaagd van mishandeling'; J. T. H., 15 jaar, J. T. de B., 16 jaar te IJzendijke, beklaagd van poging tot diefstal; J. R., 33 j., win kelier, ^Vlissingen, beklaagd van verbo den nederlage, zulks met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter; A. V., 33 jaar en P. IX V., 28 jaar, landbou wersknecht, Sas van Gent, beklaagd van hazardspel en H. Th. v. S., 33 jaar, koop man te Goes, beklaagd van heling. Raad van State. In de Woensdag gehouden openb. vergade ring van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, is mededeelingge daan van een Kon., besluit, waarbij het beroep van J. Spek en J. de Jonge, onder scheidenlijk hoofd der openbare lagere school te Ellemeet, en onderwijzer aan die school, tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland tot goedkeuring van de door den raad. der gemeente Ellemeet vastgestelde verordening tot regeling van de jaarwedden van het onderwijzend per soneel bij het openbaar lager onderwijs aldaar, ongegrond verklaard is uit over weging o.a., dat de regeling vóór 1 Ja nuari 1919 moet worden herzien. Behandeld werden zaken betreffende on- derwijzersjaarwedden in de gemeenten Driewegen, Kerkwerve, Schore en Ame muiden. Voorts vier pensioenzaken, een belastingzaak en vier zaken betreffende verzoeken om vrijstelling van militiedienst wegens kostwinnerschap. De rapporten over de verschillende zaken werden uitgebracht door staatsra den mrs. Heemskerk, De Vries, en jhr. Van Bronkhorst Sandberg. De Kon. besüssingen volgen later. (Z.) ONDERWIJS Geslaagd op het machinisten-exa- men voor het voorloopig diploma J. J. W. Terwiel te Vlissingen. Middelburg. Woensdag werden voor het acte-examen lager onderwijs geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten, van wie twee werden afgewezen. Geslaagd de dames: N. H. Koelmans, Terneuzen, J. Ploos van Amstel, Sluiskil, C. J. A. de Smidt, Sas van Gent, B. Fokke, Goes, E. de Koning en A. M. Krijger, beiden Krabbendijke. Donderdag werden alhier voor het acte-examen lager onderwijs geëxamineerd 8 mannelijke candidaten, die allen slaag den, namelijk de ijeeren J. P. Aerts, I. F. van de Walle, - beiden IJzendijke, A. M. van der Hart, Hoofdplaat, D. te Coq, Goes, F. Dronkers, M. A. Slotboom; bedden Ierseke, J. Jeremiasse, W.emeldinge en J. Smit, Oudelande. Ambachtsschool ta Oostburg. Bevorderd: van de le naar de 2e klasse, de timmerliedenA. Baden te Zuidzande, S. W. Blok te Cadzand, A. J. Luteiju te Schoondijke, A. van Poucke te Oosiburg, E. de Latter te Breskens, J. H. Enters (voorwaardelijk) te Water landkerkje, J. J. van den Vijver (voor waardelijk) te Aardenburg, 1. J. van den Berg te IJzendijke, C. van Lare te Schoondijke. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse, de tim merliedenP. de Voyst te Oostburg, W. P Pleys te Aardenburg, J. Lowijck te Sluis, J. K. Labijt te Nieuwvliet, J. Wijngers te Waterlandkerkje, J. A. de Ligny te Zuidzande. Van de le naar de 2e klasse, de smedenD. Klaassen te Breskens, J. Keymel te Breskens, P Dhondt te Aar denburg, J. M. van Hee te Retranche- ment, J. W. Cambier te Zuidzande, J. de Witte te Sluis, M. van Acker te Hoofdplaat. Van de 2e naar de 3e klasse, de smedenS. de Vuyst (voorwte Bres kens, J. de Krijger te Sluis, I. Kotvis te Schoondijke, P. de Wolf te Zuidzande, F. Dey (voorw.) te IJ. ji.drjke, C. Cysouw te Gruede, S. Brevet te lherv.iet, 1. Ver kruijsa te Groede, A. Riemens te Bres kens, D. de Winde te Breskens. Niet bevorderd 1 leerling. Gediplemeetd de timmerlieden: J. M. Brevet te Cadzand, J Herman te Water- landkerkje, A. Risseeuw te Zuidzande, A. Stuy te Oostburg, P. de Vliegers te Breskens, J. Baas te Sluis, A. Leenhouts te Breskens, J. Zonnevijlle te Oostburg. Gediplomeerd de smedenJ. Leen houts te Groede, L. A Bosdijk Schoon dijke, A. P. Leenhouts, idem, H. Wijn- gêrs, idem, A. J. Luteyn, idem, O. Murijn te Sluis. Gediplomeerd de schildersJ. Datthijn te Cadzand, F. Dikkenberg te Aarden burg, C. A. E. Lannoye te Aardenburg Waterlandkerkje. Bij het Woensdag j.l. gehouden examen voor onderwijzer(es) te Breda slaagde o. m. mejuffrouw E. Buyck, leerlinge van het Pensionaat „St. Marie" te Rouzendaal. (N. B.) Geïnterneerden in den Landbouw in Zeeland. Wij lezen in het Zeeuwsch L. en Tbl. In verband met terzake gevoerde cor respondentie brengt het Provinciaal be middelingsbureau het navolgende onder de aandacht van belanghebbenden. Z. E. de Minister van Oorlog zal het te werk stellen van geïnterneerden in Zeeland toestaan onder de navolgende voorwaarden, ten einde aldus tegemoet te komen aan het gebrek aan werkkrachten- Op één eiland worden slechts geïnter neerden van één der groepen der oorlog voerenden toegelaten. De eilanden Schouwen en Dui- veland, St. Philipsland, Tholen, Noord- en Zuid-Beveiand worden opengesteld voor alle geïnterneerden. Walcheren blijft gesloten voor ge- interneerden der geassocieerde Stalen. Overigens blijft dit eiland alleen geslo ten, in hoofdzaak voor wat betreft do kuststrook over een breedte van 2000 M. en voor het Noordelijk deel ten N. van den kunstweg Domburg, Oostkapelle, Se- rooskerke, Gapinge, Veere. Z eeuw s ch - V laanderen blijft voor wat betreft een grensstrook van 1000 M. voor allen gesloten, voor het ove rige deel voor geïnterneerden der Cen trale Mogendheden. Overigens wordt het niet gewenscht ge acht toegang te verleenen aan officieren en hoogere onderofficieren. Aanvragen om geïnterneerden moeten gericht worden aan het Hoofd van den Interneeringsdienst, Fluweelen Burgwal, 's-Gravenhage. Met genoegen kan dus geconstateerd worden dat het herhaald aandringen van het Bemiddelingsbureau der Z. L. M. ten slotte succes heeft gehad. Verbouw voedingsgewassen. De Minister van Landbouw brengt ter algemeene 'kennis, dat het bepaalde in zijn circulaire van 9 April, dat gemeente- besturen, welke voornemens zijn aard appelen, peulvruchten en groenten te ver bouwen op gronden, welke tot dusver nog niet voor de teelt van voedingsge wassen in gebruik zijn, met inbegrip van grasland, zooveel van de opbrengst vaq dien verbouw ter beschikking zal worden gelaten, als noodig is om het-regeerings- rantsoen der verbouwde producten aai) te vullen tot een nader vast te stel len normaal rantsoen, ook van toe passing is op personen of com binaties van personen, die tot dat doel land, als bovenbedoeld, in cultuur brengen. Inwoners eener gemeente, die afzonderlijk of gezamenlijk hiertoe over gaan, zuilen dus ook in het bezit worden gelaten van een zeker deel der door hen verbouwde producten. Maximumprijzen slachtvee. De Minister van Landbouw heeft, onder intrekking van zijn beschikking van 12 Maart, met ingang van 1 Mei veor slacht vee, geleverd in de maanden April en Mei 1918, vastgesteld de navolgende maximumprijzen in deu groothandel en den tusschenhandel Maxtmumpr. Maximumpr. op markt p. op stal p. Kg. levend Kg. geschat gewicht levend gew. I. Klasse A. Ossen en vaarzen f 1.06 f 1.03 Koeien en stieren - 1.03 1.— Klasse B. Ossen en vaarzen - 0.87 - 0.84 Koeien en stieren -0.84 -0.81 Klasse C. Ossen en vaarzen 0.73 - 0.70 Koeien en stieren -0.70 -0.67 Klasse D. Ossen en vaarzen 0.60 - 0.60 Koeien en stieren - 0.60 - 0.60 (Z-) Zeeuwsch Genoots chap der Wetenschappen. In de Woensdag avond te Middelburg gehouden vergade ring' van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen werden tot leden benoemd de heerenH. J. Brouwer, gemeente-bouw meester, mr. A. Mercigr, griffier bij 't Kan tongerecht, W- 'C. J. Smit, vice-admiraal, J. C. P. W. Steenkaimp, luitenant-kolonel der artillerie, H. Streefkerk, directeur van het gemeentelijk electrisch bedrijf en me juffrouw S. C. Roldanus, leerares van de Rijks Hooger Burgerschool, allen te Middelburg. Verder de heeren M. Bolle, burge meester, lid van de Provinciale Staten te Haamstede, E. B. Dumoleijn, notaris, lid van de Provinciale Staten te Hulst, I. D. Fransen van de Putte; wethouder te Goes, J. A. Ilubregtse te Burgh, Alb. Cohs te Veere, J. C. Paap, notaris, lid van de Provinciale Staten te Vlissingen, mr. J. P. van Rossum, gemeente-secretaris te Vlissingen, F. G. C. Rothuizen, ge meente-bouwmeester te Goes, mr. J. H. M. Stieger, advocaat, lid van de Provinciale Staten te Goes, jhr. J. van Vredenburch, voorzitter va,n de Maatschappij' tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, te Tholen, Buiten Zeeland werden benoemid de heerenprof. dr. A. Eekhof, buitenge woon hoogleeraar in de geschiedenis van het gereformeerd protestantisme aan de Universiteit te Ledden, D, C. van Epen, genealoog te 's-Grayenhage, prof. C. Feldmann, hoogleeraar in de electro- techniek te Delft, mr. E'. E. van Raalte, lid voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal' te 's-Gravenhage, A. J. Servaas van Rooyen( oud-archivaris der gemeente 's-Gravehhage te Zeist, en jonkvr. dr. C. H. dé' Jonge te Utrecht. Tenslotte buiten Nederland: O. A. Bout, zendeling te Fak-Fak en J. J. I. Sprenger, ingenieur te Chifoe (China). In 'tafgeloopen jaar verloor het genoot schap door den dood 8 leden en 3 direc teuren, terwijl de 26 ten vorige jare be noemde leden hunne benoeming aanna men en twee directeuren toetraden. Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 43, het aantal leden 517, waarvan 103 te Middelburg gevestigd zijn, volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers respectievelijk 44, 500 en 92. Het aantal betalende bezoekers van de verzamelingen van het genootschap be droeg in het afgeloopen jaar 2953 per sonen, waarvan 720 tot den werkenden stand behoorden, tegen respectievelijk 2803 en 737 in het vorige jaar. Met groote waardeering wordt geWag gemaakt van een legaat van f 1000, aan het genootschap nagelaten door mevrouw Luteijnde Kanter, welk voorbeeld tot navolging moge strekken. De bibliotheek wérd weder met een groot aantal werken verrijkt; verder kwamen nog een paar aanwmsteng welke ten deele de bibliotheek, ten deele de handschriften en ten deele speciale verzamelingen betreffen Het genootschap is thans het. 150e jaar van zijn bestaan ingetreden. Het Polderbestuur van Walcheren heeft Donderdag aanbesteed le. Het vernieuwen van versleten bazaltglooiing met bijkomende werken, het aanhelen van bet dtjksbeloop tuschen de dijhpalen 4 en 28 en het maken van twee nieuwe rijshoofden met paalrijon be zet tusschen dijkpaal 38 en strandpaal 3 van de Noordwatering. 2e. a. Het verhoogen van de Keer- kade op den Westkapelschen zeedijk tus schen dijkpalen 21 en 27. b. Het verhoogen en verzwaren van den zeedijk met bijkomende wtrken tus schen den Schoererpolder en dijkpaal aan de Zuidwatering. 3e. De uitvoering der gewone onder- houdsweiken aan de vier wateringen met bijlevering der noodige materialen. Perceel 1 en 2 NoordvvateriDg, perceel 3 Oostwatering, perceel 4 Zuidwatering en 5 Westwatering Laagste inschrijvers achtereenvolgens L. Minderhout, Westkapelle, f8t(997 Gebr. v. d. Ven, Koudekerke, f 8470 H. Kosten Czn., Wemeldtnge, f84900; J. Lindenbergh, Wemeldinge, f44880; de zelfde f8120; H. Jansen Jzn., Middel burg, f5935; J. Lindenbergh f 12350L. Minderhout f19990. (Z.) De notaris Mr. J. Loeff heeft Dinsdag te Souburg in het openbaar verkocht Eea huis en erf, zijnde café „Dorp- zicht" te Souburg aan A. A. de Troye, aldaar voor f3112; een huis met erf en tuin aan de Braamstraat aldaar, wijk B. no. 41 aan A. Cevaal te Ritthem voor f 1835, een huis en erf met tuin te Sou burg, wijk B. no 42 aan J. Bostelaar Pz. aldaar voor f1725. (M. Ct.) Het bestuur der waterkeering van het Calam. Waterschap Bruinisse heeft Woensdag te Bruinisse aanbesteed: le. Bestek ne. 74Het Herstel, de Vernieuwing en het Onderhoud tot 30 April 1919, van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steenglooiingwerken aan de Water keering van bovengenoemd calamiteus Waterschap. (Begrooting f3337) Ingeschreven door J. v. Popering, Bruinisse voor f4890. 2e. Bestek no. 75Het maken van Steenglooiing, het vtrhoogen van den buitenberm, het verzwaren van het bui tenbeloop en het tonrond ophoogen van de kruin van den zeedijk, met het uit voeren van daarmede in verband staande werken aan de Waterkeering van het bovengenoemde Waterschap. (Begrootimg f20 066.10.) Laagste inschrijver L. r. d. Velde te Bruinisse voor f31.900. (M. Ct.) Nieuwe telefoonaansluitingen: Goes: No. 154, A. W. A. Ross, Direc teur Stoomdrukkerij voorheen Kleeuwens en Ross, Ganzepoortstraat C 201; 155, VV. F. K. Lenshoek, Marktveld A 127, Kloetinge; 156, Mr. J. W. Goedbloed, ad vocaat en procureur, Wijngaardstraat A 173. N i s s e. No. 6, Cornells Fierloos, com missionair in aardappelen, uien, vee, #nz. Tot lid van het bestuur van 't water schap der Sluis aan de Wielingen is benoemd dhr. A. Buyck te Sluis. Karfbal. Zaterdagavond te 6 uur speelt S. T. een competitiewedstrijd tegen H. H D. op het teirein aan den Poldersshenweg. Het belooft een spannende wedstrijd te zullen worden. Entree 10 cent. GOES. Gehuwd: 2, Cornelia Sinke, 27 j. jm. te Kapelle en Jacoba Rijn, 24 j. jd. "te Goes. Geboren: 1, Marinus Nicolaas, z. v. Adriaan de Jonge en Adriana Pieternella Greep." Van 30 April1 Mei. MIDDELBURG. Overleden: P. A. F., de Wijs, m. v. C. J. Plaukeel, 74 j. Over de maand April. SCHORE. Geboren: 1, Santina:, d. v. Jan Snoep en Janna Stevense; 17, Gilles z. v. Arie Franje en Apolonia Quakketaar. Over de maand April. OVEZAND. Gehuwd5, Hubertus van 't Westeinde, 29 j. jm. en Jozina van den Dries, 28 j. jd.; 26, Hubrecht Ver donk, 31 j. jm. en Cornelia Jobina Priem, 27 j. jd. Geboren: 28, Helan, d. v. Adriaan van 't Westeinde en Jobina de Jong». Overleden29, Laurus Aloysius de ,Vos, 2 mud. DRIEWEGEN. Gehuwd: 25, Daniël Nijsse, 27 j. jm. en Pietemella K4}gier, 26 j. jd. 's-HEER ABTSKERKE. Gehore»: 5, An- thonia, d. v. Adriaan Remijn en Geer- truida Kegel. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 4, Din- genis Verhage, 37 j., wedn. van Adriaantje de Pree en Johanna Murre, 25 j. jd., Geboren: 21, Cornelia Anna, d. v. Jo hannes Franeiscus Peeters en Johanna Bal; 27, Dingenis, z. v. Hubrecht de Jonge en Jacoba de Punder. Middelburg, 2 Mei 1918. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van halmgewassen en peulvruchten zeer ge ring. Alles werd verhandeld volgens de bema lingen van den regeeringgcommissaris inzake Rvjksgraanverzameling in üe provincie Zee land. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 1.45 a f 0.—, voor particulieren fl.60 per kilo. Eieren f 12.— a 112.75 voor particulieren f 14.per 100 stuks. Noteering van den marktze11r der landb. ver. Boter f 1.45 a f 0.—, voor particulieren fl.60 per kilo. Eieren f12.— a f 12.75, voor particulieren f14.per 100 stuks. Firma AU6. VAN DYCK-PETIT Stationstraat 19, 21. Tel. Int. 146 8ERGEN-0P-Z00M. Hardsteen voarsluizan, bruggen en gebeuwen. Zandetetnen, Sll|pst«en«n, Trottoirbanden, Straatkeien, eng. Groot Magasïn van Marmeren schoorsteenmantels In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Terstond gevraagd bij A. VAN HOOTEGEM, Kruiningen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3