UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Levensbehoeften. Landbouw, nijverheid en handel. Bij de Tweede Kamer is door de heeren Marchand, Nolens, De Savornin Lobman, Troelstra, Visser van IJzendoorn en Van der Voort van Zijp een voorstel inge diend betreffende een onderzoek door een staatscommissie naar hetgeen tijdens den toestand van oorlogsgevaar heeft plaats gevonden terzake van de voorziening van het land met levensbehoeften en ter on dersteuning van landbouw, nijverheid eln handel. De heer Marchand deelde ook namens de andere voorstellers mede, dat hij thans nog geen mondelinge toelichting omtrent het wetsvoorstel wenschte te ge ven. Op voorstel van den voorzitter weid zonder hoofdelijke stemming besloten, dat wetsvoorstel tot onderzoek naar de af- denlingen te zenden. Het nieuwe onveilige gebied. De dezer dagen bekend gemaakte maat regel van Engeland betreffende het voor de scheepvaart gevaarlijk geworden gebied heeft volgens deskundigen tengevolge, dat do Noordelijke ingang van de Noordzee voor de neutralen practisch gesloten is, ook in verband met het reeds door Duitschland versperde gebied. De thans door Engeland gevaarlijk ver klaarde zóne loopt feiteqjk van de Weste lijke territoriale grens van Noorwegen tot circa 60 mijlen beoosten de eilandengroep benoorden Schotland (de Orkaden). De teelt van bruine booien. De minister van Landbouw heeft aan de burgemeesters bericht, dat de Regee ring bereid is ook aan gemeentebesturen de scheurpremie voor de teelt van bruine boonen op gescheurd grasland toe te passen, indien zjj, alvorens tot scheuren over te gaan, daarvan opgave doen aan de Cultuurcommissie in hun provincie. Bovendien is de Minister bereid voor het gedeelte van den oogst, dat aan de gemeente zal worden gelaten boven het rantsoen, geen hoogeren prijs te bere kenen dan dien, waarvoor de boonen uit de distributie vanwege het R. D. K. geleverd worden. Dit zou gevoegelijk op zoodanige wijze ten uitvoer kunnen worden gebracht, dat de geteelde producten eerst voor den vorm aan den betrokken regeeringscom- missaris voor de graaninzauieliug worden afgedragen, tegen betaling van den vast- gestelden garantieprijs. De producten kunnen echter door den regeeringscommissaris in bewaring ge geven en door het R. D. K. aau de gemeente naar behoefte en op de gebrui kelijke wijze vrijgegeven worden. Gemeentelijk» Centrale Keuken te Geee. Het menu voor de week van 6 Mei tot 12 Mei Maandag Rijstpap. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Stamppot, Princesse- en Witte Boonen. Vrijdag 's morgens Stamppot, zuurkool, '8 avonds Erwtensoep. Zaterdag Groentensoep. Tegen Intrekking van de bons: Voor Maandag bon. no. 31, 1 ons Rijst. Voor Dinsdag vrij. Voor Woensdag 1 kilo aardappelen. Voor Vrijdag, 's morgens 1 kilo aard appelen, 's avonds vrij: Voor Zaterdag vrij. Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te slaan. Distributie: Van 1 Mei tot en met 10 Mei 1918 is verkrijgbaar op bon 25: Aardappelen 2 'K.G. 28: Aardappelen 1 K.G. 27Boonen (W„ of Br.) 1 ons. 28Erwten 1 ons. 29: Kaas 20 pet. 1 pns. 30: Kaas andere soort 1 ons. 31Rijst 1 ons. 32: Bak- en Braadvet 1 ons. 33: Huishoud-Zeep 1 pak A 30 ct. (per gezin). De Commissie belast met de uit reiking van bons voor schoenen, klompen, enz. maakt bekend: dat a.s. week zal worden voortgegaan met de uitgifte van bons voor klompen. Domicilinommer 401700 Maandag. 701—1000 Dinsdag. 10011300 Woensdag. 1301—1600 Vrijdag, 1600 en daarboven Za terdag eiken avond vanaf '8 uur. Con trole-kaart njoet 'meegebracht worden. Goes. De heer F X. Munnhardt, di recteur van de Orkestvereeniging „De Symphonic" viert Zaterdag 4 Mei 1918 zijn zilveren bruiloft. Gisterenavond werd hem het cadeau der orkestvereeniging overhandigd, zijnde een kristallen kaar- teiicoupe met zilveren hengsel, in etui- kast. Binnen in het deksel van de kast is een opdracht aangebracht, terwijl de jaarcijfer? van s'heeren Mannhardt's jubilé met den naam „De Symphonie" op het hengsel is gegraveerd. 't Is een mooi cadeau dat den smaak der schenkers alle eer aandoet. Bjj den ontvanger der directe be lastingen enz. alhier is ontvangen f396.17 wegens te weinig betaalde in komstenbelasting over 1916/lb lJli/lo. Het St Jacobuspatronaat geeft a.s. Zondagavond wederom een soiree met een uitgelezen program, ook op instru mentaal gebied. Geen twijfel of de goede roep, die van deze soirée's uitgaat, zal weer een volle zaal trekken. Men zie de advertentie in dit nummer. Middalburf. Vleesch. Morgen (Za- terdag) is van 10 tot 12 uur op de oude brandstoffenkaart 350 tot 525 en. lagere nummers, die nog geen vleesch. haalden, een „ojf een halve kilogram kalfsvleesch ad f3.50 per kilo verkrijgbaar aan de vleeschhal. Naar aanleiding van het verzoek van de S. D. A. P. om progressie m te voeren bij de gemeentebelasting en den aftrek voor levensonderhoud te ver- hoogen van f500 op f700, deelen B, en W. mede, dat in 1914 de raad zich nog tegen progressie uitsprak en 3jj achten het bpter thans niet weder over deze zaak te beslissen, maar te wachten tot na de nieuwe verkiezingen van 1919. De aftrek willen .zij' verhoogen, maar slechts tot f 600. De commissie van finantiën vereenigt zich met dit laatste, maar wat betreft de progressie stelt zij voor IR. en W. te verzoeken met een concreet voorstel te komen. B. en Wi. stellen voor over te gaan tot 'den bouw van een definitieve cen trale keuken, waarvan de kosten geraaind op f43000, welk bedrag mt een tijdelijke geldleening zal moeten worden gevonden. Een voorstel van B. en W» om het gebruik van kranen voor gevelbesproei ing voorloopig te verbieden, wordt door de commissie voor de finantiën bestre den, omdat het geen noemenswaardige besparing van kolen en materialen zal bevorderen. St. Paul us. Op Donderdagavond 2 Mei had in "het Vincentiusgebouw de vergadering plaats der R. K. Prop. club St. Paulus. Om half negen opende de voorzitter deze op de gebrui kelijke wijze, daarna werden de notulen voorgelezen der vorige vergadering, welk» onveranderd werden goedgekeurd. Door vertrek naar elders zagen twee heieren zich genoodzaakt hun lidmaatschap op te zeggen, deze plaatsen werden echter gedeeltelijk aangevuld door het toetreden als lid van den heer L. P. Geanlehi. Be sloten werd eerdaags met het huisbezoek te beginnen der nieuwe kiezers, om zoo doende te trachten hen te overreden toe te treden tot de "R. K. Kiesvereeniging. Een 6-tal heeren verklaarde zich bereid dit lang niet gemakkelijk werk aan te pakken, waarvoor ieder verschillende wij ken voor zijn rekening kreeg. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten met .den christelijken groet en gebed. Woensdagmiddag geraakte een jon getje, dat op d« balken in de Gracht «peelde, ta water. Door toegeschoten mi litairen en burgers weid de jongen bij tijds op het droge gebracht. (Z.) Wegens den Hemelvaartsdag op Don derdag 9 Mei zal de ge wone marktdag Woensdag 8 Mei gehouden worden. Op 74-jarigea leeftijd is overleden de heer' P. A. F. de Wijs, de oudste geneeskundige alhier, die tal van jaren speciaal de verloskundige praktijk heeft waargenomen. De politie heeft bij een villabewoner aan den Seissingel 25 K.G. varkensvleesch, een partij bruine boonen en een zak bloem in beslag genomen. Dit alies was frauduleus ingevoerd. Verder werden in beslag genomen twee zakken tarwemeel en twee hammen, diq werden vervoerd. VllMll»|«n. In de hedenmiddag gehou den raadsvergadering was een sclirijven ingekomen van B. en W„ naar aanleiding van het voorstel van de commissie voor de gemeentelijke centrale keuken, om voor de prijzen van liet et» en een degressief stelsel in te voeren. B. en W. deelen mede geen bepaald voorstel le kunnen doen, daar zij niet tot overeenstemming kunnen komen. De meerderheid is tegen het voorstel, omdat het nog meer offers aan de geu.e-ntekas zal vragen. Een lid is voor prijsverlaging, maar dan voor allen, en een lid is voor het .voor stel. Failliet verklaard P- G. Laernoes Jr., mamifacturier, alhier- Curator mr. A. Rolle te Middelburg. '/-■) De officier-machinist 3e kl.W. P. Plantenberg, onlangs uit Oost-Indië terug gekeerd, is te Vlissingen, geplaatst a. b- Hr. Ms. pantserschip Heemskerck. Woensdag herdacht de heer J. A. Slager, chef-magazijinme ester bij de Kon. Mij. „De Schelde", den dag dat hij voor 25 jaar bij genoemde Mij- in dienst trad- Woensdagnacht zijn door een dronken militair 27 ruiten op hot station ver" brijzeld. (Z) Nu de toevoer van materialen geheel gestaakt is, heefi de dxrec.te der Konink lijke Maatschappij „De Schalde" bes.oten dat een 200-tal werklieden, voornamelijk uit de af dueling scheepsbouw, vanaf b Mei in een reserve z lillen worden op genomen. Zij worden niet ontslagen en ontvangen door bemiddeling van de fa briek 14 uren steun per week van het Koninklijk Nationaal Steuncomité en 28 urea steun vaa „Dei Schelde". Bosesdiéh worden de Vlisaingach® werklieden in de gelegenheid gesteld op bepaalde voor waarden, evenwel geheel vrijwillig, te wer ken aan het fort de Nolle en wel twee dagen per week. Donderdagavond vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging in het Vincentiusgebouw. Met den chr. groet opende de voorz. de vergadering, waarna de notulen wer- den gelezen en de penmngm. rekening en verantwoording deed van zijn finan- tieel beheer. Onderwijl de heeren Melker en Moerkens de bescheiden van den pen- ningm. nakeken werd de verkiezing van een bestuurslid gehouden, welke tot re sultaat liad, dat de heer Vervenne als zoodanig gekozen weid. Hierna bracht de heer Melker verslag uit van de be scheiden van den penningm., die in orde bevonden werden. Vervolgens las de voorz. de circulaire van het Bondsbestuur on het politiek adres voor. Hierop wer den enkele VTagen gesteld, die de voorz. beantwoordde. Met algemeene stemmen, werd thans besloten dhr. Fruijtier no. 1 te plaatsen op de caudidatenlijst, terwijl over de andere candidaten gestemd zou worden. D© uitslag was op deze verga dering: no. 1 dhr. Fruijtier, no. 2 dhr. an V aesbergen, no. 3 mr. Stieeer, no, 4 dhr. J. \V. Vienings. Na een mededeeling van den voorz. dat d© Weleerw. heer Van der Smain waarschijnlijk op Maandag 13 Mei zijn eerste spreekbeurt over het Katho liek Program zou houden sloot de voorz onder dankzegging met den chr. groet de vergadering. s-Heer Arendskerke. Bij den landbouwer J. o. alhier heeft een koe zijn poot ge broken. Het vleesch wordt hier in de gemeente verkocht, Ieder heeft recht op het kolossale gewicht van één H.G. of per hoofd tegen den prijs van tü,65 per pand. s Hterenhoek Op initiatief van kapelaan Brouwer is gisterenavond in de Koren beurs alhier een reorganisatie-vergadering onzer R. K. Kiesvereeniging gehouden. Een nieuw bestuur werd gekozen en 35 nieuwe leden traden toe. He candidaten- lijst voor de Tweede Kamer werd over eenkomstig liet politiek advies voor Zeeland met algemeene stemmen vast- gesteld. Üe heer Vieniugs uit Goes hield een propagandarede voor de a.s. verkie zingen. Meer uitvoerig veralag ia ons veleend nummer. Hoetfeketttkerjgfto Dat de Meimaand ie *s hfer op ons anders zoo stille dorpje geducht te zien. Van ver huizingen hoorde men andere jaren wel den, daar *y ook als alders een gebrek aan woningen is; thans hoeft mm mat hot zeldzaam gevat te doen, dat er niet minder dan 16 huisgezinnen hun have goed naar een ander pand moeto* brengen. Het is meestal wegees koop verkoop, een soort ruiling. Hanswterd. Voor de werf „Zeeland" alhier is een schip met ijzer gearriveerd. Hoewel niet voldoende om met volle kracht te kunnen werken bestaat thans toch zekerheid, dat op de tegenwoordige manier nog geruimen tijd kan worden doorgewerkt. („Zoom"). Woensdagavond is bij de Paal (Graauwj ook het lijk van den tweeden vermiste, S. genaamd, aangespoeld. Hij laat een vrouw met 5 kinderen na Biliand-oitth. Tot brandmeester is be noemd de heer J. A. van Boven en tot onderbrandmeesters zijn benoemd de heeren J. van Overbeeke en B. C. Wind- horst. -^2 j Begin dezer week werd ingebroken in het bureau der V estingartillerie en een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd Na eeuige dagen van streng onderzoek en verhoor mocht het Donderdag aau de politie en officieren gelukken de da ders te pakken te krijgen, n.l. den ser geant K. en den milicien De H. Het kistje waar het geld in geborgen was geweest werd in een sloot terug gevonden. Ook nog een gedeelte van het geld is in beslag kunnen worden genomen. Kapalia. Gisterennacht werden velen uit hun slaap gewekt, door het aanhou- deuii fluiten der stoomfluit op de jam fabriek. Velen meenden dat er een vlieg machine in de omgeving was; naar men zegt was er een defeci aan de machine ontstaan, waardoor de fluit niet afgeslo ten kon worden. Nu pas kan men goed zien welke groote schade door de vor.t aan de kersenbloesem berokkend is, voorname lijk de vroege en vleeschkersen hebben veel geleden. Ook de pruimen hebben daardoor veel geleden, zoodat dit gewas zeer min belooft te worden. In deze gemeente worden weer ernstige pogingen aangewend tot het verkrijgen van electriscli licht. Het ware te wenschen dat deze pogingen slaagden nu de andere verlichtingsartikelen zoo schaarsch zijn. Oud-Vossemser. De raad besloot dit jaar geen kermis te laten houden. Cadzand. Met ingang van 16 Mei wor den overgeplaatst de kommiezen derde klasse, de heeren J. Karreman van hier naar Kozendaal en W. Jansea van Ro- zendaal naar hier. Oostburg. Naar we vernemen wordt door hot bestuur der ambachtsschool het plan gemaakt, om een woanhuis te bouwen, dienende voor den directeur dezer school Hior is bij een bakker een partij van 5 tot 6Ó00 K. G. meelsoorten en granen in beslag genomen terwijl ook bij een bakker op een kleine hoeveelheid beslag werd gelegd. („Maasbobe") Oost-Souburg De Christelijke Bestuurders- bond alhier heeft in zijn dezer dagen gehou den vergadering besloten, adhesie te betui gen met het plan van den Chr. Bestuurders- bond te Vlissingen, om aldaar te geraken tot oprichting eener ambachtsschool. Later kunnen misschien ook Souburg- sche jongens van die inrichting gebruik maken. Zij, Cie iets voor de oprichting van bedoelde instelling voelen, alsmede ouders of voogden, die dadelijk na de oprichting of in de toekomst een of meer hunner kinderen daarop geplaatst wen- schen te zien, kunnen daartoe lijsten teekenen bij J. C. Smits. Vhssiugsohe- straat B 306 te Oost-Souburg. Voorzitter en Secretaris van den Christelijken Bestuurdersbond alhier hebben esno iderhoud gehad met B. enW. inzake distributie-artikelen. Toezegging werd gedaan dat op enkel» artikelen nauwkeurige contröle zou wor, den gehouden en waar nog niets van is- op spoedige toezending bij den Minister aatig. clrougen zal worden, Het beschikbaar stellen van brand stoffen zal voortaan worden gepubliceerd aan het Gemeentehuis en aan het filiaal van de Gasfabriek. Indien noodig zullen B. en W. overleg plegen met verschillende vakbonden of winkeliers vereenigingen. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Men schrijft ons: Was er vroeger nog eenige drukte zij het dan op enkele vastgestelde dagen in de week door het uitvoeren van goederen met consent, nu deze handel ook voor het grootste deel heeft opge houden te bestaan, is het eenige vertier verdwenen en is het hier stiller dan ooit. Slechts nu en dan wordt er een partijtje tabak en sigaren verhandeld. Eenzaam loopt daar de Duitsche grenswacht, met afgemeten passen zijn tijd dopdende, langs een doodscheu dijk ot een verlaten straat. Toch heeft hij ook betere tijden gekend, toen er wat voor hem te ver dienen was. Maar de Duitschers hebben hem, om het smokkelen tegen te gaan, op wacht geplaatst honde. d meters van de grens. He tijden veranderen Vroeger was een smokkelaar beladen met zeep, sajet of kwatta, den Duitschers zeer welkom en bood hij hun een welkome gelegenheid eenige marken boven hun gewone soldij te genieten. Thans echter worden geen goederen meer aangenomen. De Huitsche officieren zelf nemen krachtige maatregelen en zij staan er laugs de gieus voor bekend te kunnen „massreglen" om het smokkelen tegen te gaan. Verschillende personen, wier bedrijven juist op de grens liggen, hebben zij aangezegd, er mede streng voor te moeten waken, dat geen smokkelaars over hunne landerijen loopen, met de bedreiging, dat, wanneer het den schijn zou hebben, dat ze aan dat bevel met gehoorzaamden, de Duitsche overheid hen zou noodzaken, de grens te verlaten Naar we vernemen houdt dit verband met het feit, dat van sommige ingevoerde artikelen invoerrechten zullen geheven worden. De commandant der Stelling van de monden dor Maas en der Schelde heeft aan A. van Camperhout, St. Jan- steen, Chr. Kommers, Rotterdam, K. de Leije, Terneuzen, S. C. P. Verbrugge, Sas van Gent en C. Wolfers, Philippine, allen indertijd uitgezet, voorwaardelijk vergun ning verleend in zijn gezagsgebiei terug te keoren. Als tie kok twist met de Keu kenmeid... Te Breda zond een der meest geachte ingezetenen zijn dienstbode naar de Distributie om broodkaarten te halen. Thuis gekomen bemerkte men, da-t zij twee kaarten te veel had ontvangen. De heer des huizes zond aanstonds de dienstbode terug om de fout te her stellen. Deze echter bracht de broodkaar ten bij hare moeder. Onderwijl bende onze stadgenoot de distributie op en vernam, dat de broodkaarten niet waren terugbe zorgd. Thuis gekomen werd de dienst bode ondervraagd en bekende de kaarten aan hare moeder gebracht te hebbejn, omdat zij het zonde vond deze af te geven aan de heeren van de distributie, üe heer ontstak in toorn en verweet de dienstbode diefstal gepleegd te hebben. Dit liet de dienstbode zich niet zeggen, ging regelrecht naar de marechaussees en vertelde de geheimen des huizes haar bekend. Het gevolg wa», dat reeds spoe dig een controleur ter plaatse was, de opslagplaatsen bezocht en vele goederen als balen rijst enz. enz. in beslag nam. De eerlijkheid werd hier wel zwaar ge straft. (Tij[d.) Vorige week is in de Palamedes- straat te Amsterdam «en moordaanslag gehemd eg dee 50-jarigen hm Stat, boekhouder van een Amsterdamse)* filiaal van het N.-Holl. Begrafenisfonds. Buren hoorden hulpgeroep en waar schuwden de politie, die zich in het huis begaf, en in het kantoorvertrek den heer R. met een hevig bloedende hoofdwonde op den grond vond liggen. Ook werd een met bloed 'bgvlekte houten hamer ge vonden. De getroffene is naar het Wslhel'mina- gasthuis gebracht, waar zijn toestand niet levensgevaarlijk bleek. Uit het door de politie ingestelde on derzoek bleek, dat de heer R. dien avond bezoek heeft gekregen van den zoon Zijner hospita, zekeren O., uit Sloten (N.-H.), wien hij als den dader heeft aangewezen. Nader is gebleken, dat door den daden eene som gelds is ontvreemd, die het slachtoffer als begrafenisgelden onder zijne berusting had. Geen gebakken aardappelen meer. In een vergadering van restau rateurs te Amsterdam is besloten in verband met d© zeer scherpe rantsoe- neeringiamaatregelen van boter, geen ge bakken aardappelen meer te verstrekken. Ver hapo ging sigarrenprij zen. Naar verlutül zullen de sigarenprijzcn weer worden verhoogd. De grossiersprijs van de goedkoopste sigaren zal nu wor den f 60 per duizend. Het „Vaderland" schrijft: Het gerucht, dat de sigaren weer eens in prijs naar boven zullen gaan, bevat waarheid en we kunnen er de voor rookers minder aangename tijding aan toevoegen, dat de stijging nog wel eenigen tijd zal aanhouden. De prijscouranten, die de fabrikanten maandelijks aan de handelaren zenden, geven in de prijzen van de sigaren steeds grootere getallen aan en wie deze lijsten eens vergelijkt met die van de overeenkomstige maand van 1917, ontdekt verschillen van 75 tot 100 pCt. De ruwe tabak wordt steeds duurder, en als een van de voornaamste oorzaken dient de kettinghandel genoemd. Wel zijn de prijz«n van de materialen als kistjes, etiquetten, bandjes gestegen, maar niet in zulk een mate, dat de sigaren er 100 pCt. duurder door zouden moeten worden. Het vermoeden dat de duurdere sigaren wel eens meer opge slagen worden dan, Strikt genomen, nood zakelijk is, om ze in overeenstemming te houden met de prijzen van de goedkoope soorten, heeft misschien wel een grond van waarheid Naar verhouding van deze laatste soorten worden ze echter weinig gerookt. Aan het algemeen betalen van 10 cents voor een gewone sigaar, zal in de toekomst niet te ontkomen zijn. Brand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de graansilo van den heer Hendriks te Weert, welke tijdelijk 200 militairen herbergde. De brand weru na veel moeite gebluscht, doch alle pa tronen die zich in de graansilo bevonden, ontplolten. De aangrenzende perceelen bleven behouden. De silo is geheel uit gebrand. Men slaagde er in eenige mili taire goederen te redden. (Msb.) De moord te Haarlem. De vrouw van den vermoorden H. is na verhoor door den rechter commissaris op vrije vteten gesteld. Doodeljjk mijnongeluk. De mijn werker J. B. uit Kerkrade, geraakte in de mijn te Herzogenrath onder afvallend gesteente bedolven. D eman was zoo ern stig gekneusd, dat de dood spoedig in trad. -- Achtergehouden. Te Oirschot werd bij twee landbouwers 800 K.G. rog ge en 100 K.G. roggemeel in beslag ge nomen, te Dongen 8000 K.G. graan, te Valkenswaard 1600 pond spek, vleesch en worst, te Uden een karvracht graan. Een teeken des tijds. Een dame te Hoorn ontving o.a. met haar verjaardag twee dik beboterde sneden wittebrood ten geschenke. Ze was er zeer mede inge- nemen. Teelt van Zonnebloemen. Door den directeur van het Rijksproef station voor Zaadcontróle wordt er de aandacht op gevestigd, dat de zonnebloem eene zeer geschikte plant is, om iets bij te dragen tot leniging van den vetnood, Elke are levert gemakkelijk eene opbrengst van 10 K.G. zaad, waaruit 2 L. uitsteken de spijsolie kunnen worden bereid, ter wijl de schijfresten een waardevol vet- voedsel opleveren. De plant leent zich zeer goed voor cultuur op kleine hoekjes, die ieder in zijn tuin wel beschikbaar heelt. Zelfs kan men de zonnebloemen samen met stok- boonen pooten en daardoor bet dure boo nenhout uitwinnen. Shy lock's vleeschkaart. De „Daily News" vertelt dat onlangs bij een Shake- speare-voorstelling een eigenaardig voor val plaats had. Shylock stond voor de rechtbank en eischte met haitrtochtelijk gebaar het pond vleesch uit het lichaam vaa Antho- nie, dat hem volgens contract toekwam. Daai klonk plotseling uit de „bak" een stem: „Waar is je vleeschkaart?"

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2