Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt KERKNIEUWS. ONDERWIJS financieele Mededeelingen. "spORT EN SPEL. Kruiningen naar de Belgisehö gfisns ver trokken' tot het verrichten van eenige werkzaamheden. Tot heden toe zijn ze pog niet teruggekeerd. Het vermoeden be staat, dat zij over de grens gevangen zijn gemaakt. (K. C.) Bij de huiszoekingen is op verschil- I- lende plaatsen tarwe in beslag genomen. 's Gravenpolder. Vrijdagpriddag kwam de knecht van den bakker de Dreu bij1 het voorbij rijden, van wagjens, met zijn rijwiel in botsing, waardoor hij zoodanig kwam te vallen, dat hij bewusteloos moest worden thuisgebracht. Geneeskundige hulp is dadelijk ingeroepen. Met een kneu zing aan den aiip en eenige schram men in het gezicht is hij1 er afgekomen. Hansweerd. Zondag na de Hoogmis ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging in de zaal van Ch. Noliet. Goedgekeurd werd 'tvoorstel van het bestuur, om de plaats- selijke propagjandaclub jaarlijks te steu nen met een bedrag van f 5, terwijl dit jaar een extra, gift zal geschonkes wor den van f 10. De secretaris en penning meester van de kiesvereeniging zullen zitting nemen in 't bestuur van de prop. club. Ook zal de Bond van Propagandaclubs in Zeeland jaarlijks 12.50 ontvangen, ter wijl dit jaar de bijdrage zal zdjta f5. Met 'bijna algemeene stemmen werd de groslijst, voorgesteld door de Utrechtscbe vergadering, overgenomen. De vergadering ging volkomen aocoord met 't „politiek- advies" en betreurde het, dat in 'tLand van Hulst stemmen opgaan om te ko men tot een andere rangschikking van de groslijst. Niets meer aan de Orde zijnde sluit de voorzitter met den christelijiken groet. De verplaatsing van den kommies te water '2e kl. F. Doppfegieter, is uitge steld tot 16 Mei wegens den woningnood ini zijn nieuwe standplaats. De schepen, die Vrijdagmiddag naar Antwerpen vertrokken, zijn Zaterdag we derom hiejf aangekomen, daar hun door d© militaire autoriteiten, bij Bath de uit vaart werd belet. Zondag zijn ze weer in de richting België vertrokken. Een schippersknecht had bij 'tvan boord gaan 't ongeluk van de loopplank te vallen. Hij viel op het droge, maar niet zijn vinger in een groote glasscherf, zoodat deze bijna afgesneden werd. Na door de wijkverpleegster voorloopig ver bonden te zijn, kon hij zich onder dokters behandeling; stellen. De kommies 3e kl. A. Peze, is met ingang van 1 Mei verplaatst naar ^-Gra venpolder. Ovezand Zondagmiddag was onze kies vereeniging in vergadering bijeen. De groslijst werd door onze vereenigiog vast gesteld geheel gelijk aan het advies van Utrecht. Als afgevaardigde ter vergade ring te Utrecht werd gekozen dhr. M. v. 't Westeinde. Ook werd genoemde herkozen als afgevaardigde ter Centrale vergadering Goes. Kwadendamme. Zondag vergaderde de R. K. kresvereen. in het Verenigings gebouw. Na opening met den Cbristelij ken groet werd het schrijven van het bestuur van den Prov. Bond over de groslijst van caudidaten voorgelezen, alsmede het Politiek Advies van het Bondsbestuur over hetzelfde onderwerp. Nadat de WelBerw. Adviseur had ge ■wezen op een driestar in de N. Z. Courant, getiteld: het Politiek Advies, werd de groslijst ongewjjzigd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna bracht de heer M. Walraven verslag uit van de Centrale Raadsver gadering te Goes. Bij dit verslag kwam ter sprake het zenden van een afgevaar digde naar de Bondsvergadering te Utrecht op 13 Mei as. De WelEerw. Adviseur nam op zich, Kwadendamme bij die gelegenheid te vertegenwoordigen. De penningmeester bracht verslag uit van de geldmiddelen. Batig saldo f0,50. Een voorstel tot contributieverhooging werd zonder stemming aangenomen. Het bestaande reglement zal zoo spoedig mogelijk gewijzigd worden. Nadat de WelEerw. Adviseur alle aanwezigen had opgewekt, om in eigen kring propa gandist te zijn, zoodat spoedig het ideaal zal worden bereikt: alle Roomsche kiezers lid van de R. K. kiesvereen., werd de vergadering door den voorzitter gesloten met den Christelijken groet. Biervliet. Twee, uit Harderwijk ont vluchte geïnterneerden zijn Donderdag te Biervliet gearresteerd door rijks- en gemeentepolitie. 's Avonds zijn ze naar IJzendijke ge bracht, om van daar de Schelde weer over te trekken. Oud-Vossemeer. Donderdag woedde boven deze gemeente een kort doch vrij hevig onweer; een paard voor een zaaimaohine op het veld ging op den loop, verschrikt door een feilen bliksemstraal. De op zittende zaaier wist zich te bergen en de machine werd beschadigd, maar alles liep verder zonder ongelukken af. (M. Ct.) Sa» van Gant. Wethouders De Yleeseh- hauwer èn Pauwels hebben ontslag geno men wegens een meer en meer uitkomend verschil van meening met burgemeester Hoefnagels. (Z-) Haamstede. Gekozen tot lid van den Baad H. S. van Waveren met 95 stem- aten tegen .88 pp L. L Bolle. ZUrUtze». Stct. 97 bevat de statuten! van de Ver. Volkswoningen alhier. Colijnsplaat. Door Gedeputeerde Staten js benoemd met ingang van 1 Mei 1918 tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats Kort- gene, de heer J. F. Dees alhier. Ossenlsse. Zondagmiddag om half een had alhier in die openbare school een vergadering van de Roomsch-KiUholieke kiesvereeniging plaats, met het doel om candidatem voor de Tweede Kamer te stellen. De namten der caudidaten werden op een schoolbord geschreven in deze volg orde: 1. Fruytier, 2. WaiesbeTghe, 3. Stieger, 4. Vienings. Nadat de vergadering door den voor zitter geopend was, zette hij' in een korte toespraak het doel der vergadering uit een en gaf daarna het woord aan dein ZeerEerw,aarden heer pastoor "dezer pa rochie. Desfï het woord neimiende, zei .dat hij maar kort zou spreken. Zijne rede kwam daar voornamelijk op neer, dat hij zeido, dat zijn inziens wel het aantal kiezers dat een persoon verkoos den doorslag moest geven, doch niet het aantal der kiesvereenigingen, daar vele 'kiesvereeni- gingen slechts weinig kiezers telden. Het aantal R. K. kiezers aan deze zijde der Schelde bedroeg' ongeveer het dubbel© van de kiezers aan de overzijde. Als iemand wat te zeggen had, kon men dit gemakkelijker doen wanneer men dicht bij' hem was, dan wanneer men Wem ver der moest gaan opzoeken. Daarna werd overgegaan 'tot de stem ming'. Bepaald werd, dat voor eiken can- didaat 'tot rangschikking op de lijst af zonderlijk zou worden gestemd'. Dus eerst voor den len candidaat, dan voor den 2en enz'. De uitslag der stemming was, dat de- namen in deze volgorde op de. candi- datenlijist werden gesteld: 1. Fruytier met 101 van de uitgebracht^ 116 stemmen, 2. Waesberghe: 99 van de 118, 3. Stieger 86 van de 116, 4. Viei- ning 89 van de 118 stemmen. P.S. Uit het verslag dezer vergadering blijkt niet, dat de vergadering mieit het politiek advies van. Utrecht is in kennis gesteld. Red. Men schrijft ons uit Koewacht: De coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht, waarbij 46 banken uit Zeeland zijn aangesloten, houdt op 25 Mei a s haar jaarlijksche algemeene ver gadering. Uit het jaarverslag, dat alsdan behandeld zal worden, blijkt, dat iuhet 19e boekjaar zijn ingekomen van de aan gesloten banken ruim 87 millioen gulden, uitbetaald werd aan voorschotten enz. ruim 70 millioen gulden. Op 31 December was aan effecten aan wezig f3.792.334; loopende waren 143 hypotheken voor een waarde van f 3.451.200; het reservefonds bedroeg f 213,802aan deposito obligatiëu stond, uit f3.600,0000 in 1917 werd eene winst gemaakt van f93.026. In 1917 zijn 25 nieuwe banken toegetreden; waai van een uit Zeeland namelijk Nisse. In het geheel zijn thans aangesloten 588 banken, waarvan 92 in Zuid-Holland, 91 in Noord Holland en 87 in Friesland. In Noord- Brabant slechts 9 en in Limburg 1. Van de banken in Zeeland hadden slechts 4 banken op 1 Januari geld geleend bij de Centrale en wel Dreischor f15749, Hengsdijk f 581, Nieuw-Namen f 13638 en Stavenisse f9271. De andere hadden alle geld in Utrecht geplaatst. Het meest hadden Oostburg f154721, Kruiningen f 129126, St. Annaland f 121531 en Lamswaarde f 122830. Het minste had Hulst namelijk f3007. Koiwacht. Zondagnam. werd in de school aan den Ouden Molen een alge meene vergadering gehouden van de R K. kiesvereeniging en propagandaclub De vergadering was zeer druk bezocht en velen gaven zich alsnog als lid aan. Nadat de presentielijst geteekend was, ging men, nadat de ZeerEerw. Heer Pastoor de zaak had toegelicht, over tot definitieve vaststelling der groslijst van de a.s. Kamerverkiezing Met bijna alge meene stemmen werd no. 1 geplaatst de heer P. F. Fruytier, no. 2 de heer J. W. Vienings, no. 3 de heer Fr. van Waesberghe en no 4 de heer Mr. Stieger, Daarna werd de propagandaclub gein stalleerd. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren A. Bierinck, E. L. Plasschaert, H. Bonte, A. de Blieck, A. Geerards en J. Kips. De voorzitter sloot onder den gewonen christelijken groet de vergadering, terwijl hij alle leden aanzette bij de verkiezing trouw hun plicht te doen en als één man te stemmen op de Katholieke lijst. Door het bestuur en den Raad van Toezicht van de Coöperatieve Boeren leenbank alhier werd met algemeene stemmen tot afgevaardigde voor de Algemeene Vergadering te Utrecht op 25 Mei a.s. gekozen de beer A. Geerards, kassier der Bank. Door de vergadering van den R. K. Boerenbond werd met algemeene stem men besloten zich aan te sluiten bij den Noord-Brabant Christelijken Boerenbond, op de voorwaarde dat het nemen van het Bondsblad niet vei plichtend vrordt gesteld. IJzMdljk». Daartoe uitgpnoodigd door onze Kiesverepniging trad. de heer Viel- «üiogs Zo&dag jl. in het lokaal eter kuider«a Van del Weijde voor een 'zeer druk be zochte vergadering op met eene politieke, rede, waarin hij op vele goede gronden de noodzakelijkheid voor onze partij be,- toogde om dezen zomer eensgezind en geestdriftig ten strijde- te; trekken voor 4e zegepraal der rechtsche beginselen. Nadat wegens uitsteidigheid van dein ZeerEerw. heer pastoor de welEerw. heer Burm, kapelaan, den sprejkier had bedankt, ging deze heen, waarna de vergadering in huishoudelijke bijeenkomst overging en met algemeene stemmen de candidatejn- lijst voor de Tweede Kamer vaststelde in de volgorde volgens het Utrechtsch advies. Op het einde der vergadering werden politieke vlugschriften onder de aanwe zigen uitgereikt. - Zondagnamiddag gaf het militair muziekkorps uit Schoondijke alhier een welgeslaagde uitvoering. E.r was veel volk op de been. finitblirg Zaterdagnamiddag omstreeks vier uur koerste er een vliegmachine tesn zuiden van onze gieimeente. Ze vloog zieer laag, ter hoogte van tien -meter. Velen verwachtten eene landing, doch binlnen enkele minuten steeg de machine, maaktie| een zwenking en verdween ih weste|iïjk© richting. Naar men ons meedeelde, was het een Duitsche tweedekker. Zondag j.l. werd hier in de Am bachtsschool de jaarlijksche tentoonstel ling gehouden van de voorwerpen door de leerlingen in het afgeloopen jaar- ver vaardigd. Begunstigd door het mlooie weer, waren er vel© bezoekers. Woensdag zijn hier op de veiling aangebracht: 47130 kippeneieren, 3405 eendeneieren. 90 ga,nzeneie|reia en 84,5 K.G. boter, waarvoor werd besteed f3.22 tot f3.50 per K.G. Ten nadeelei van een zekferel K. uit Sluis is alhier voor een herberg eea fiets ontvreemd. Dader(s) onbekend. A»rd»Bbyr|. Een droevig ongeval heeft de vorige week hier plaats gehad. Terwijl een menigte meinschen op de pui van het. stadhuis, waar tevens het distributie kantoor gevestigd is, stonden te- wachten op hun bons, zakten eensklaps .de steenew dorpels in, met het gevolg, dat de meesten in den put terecht kwamen. Naar men iZegt, moeten velen verwondingen, waar onder ernstige, hebben opgeloopen. De opperbevelhebber van land- en zeie macht heeft, overwegende-, dat de aan wezigheid .van de te noemen personen in het in staat van beleg verklaarde ge deelte van het rijk moet worden gevaar lijk geacht te - zijn 'Voor de rust ende algemeene veiligheid, besloten den toe gang tot en het verblijf binnen het ge- heele in staat van beleg verklaarde ge deelte van het rijk te ontzeggen aan. Karl Max Oppenheim, geboren 8 April 1895 te Frankfurt a. M., kantoorbediende, laatstelijk wonende te Erfurt, van Prui sische nationaliteit. En verder den toegang tot en bet ver blijf binnen de in staat van beleg ver klaarde gemeente, behoorende tot de wer ken van de Westerschelde, het gezags- gebied van den territorialen bevelhebber in Noord-rBabant, enz., het gezagsgebied van den territorialen bevelhebber in Overijssel enz. behelsde Doornspijk, El- burg', Ermelo, Harderwijk en Oldebroek; het fort op den hoofddam bij1 Pannerden, en het gezagsgebied van den territorialen bevelhebber in Friesland enz'., met uit zondering yan 'de in staat van beleg verklaarde gemeenten der Provincie Fries land aan Willem Scholten, geboren 14 Maart 1893 en 'Willem Bakker, geboren 12 Maart 1867, beiden scharenslijpers, ge boren te Dalen en woneji.de te Emmen. In de Vrijdag gehouden vergadering van afgevaardigden van h«t Waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Oosterlandpolder werd de rekening over het dienstjaar 1917/18 vastgesteld in ontvang op f3242.42 en in uitgaaf op f 988.49i/2. De omslag voor het dienst jaar 1918/19 werd bepaald op f0.75 per H.A. en bleef dus gelijk aan de vorige heiffing. De jaarwedde van den voor zitter werd van f100 tot f200 verhoogd en die van den ontvanger-griffier van f 150 tot f 200. Besloten werd opnieuw concessie te vragen voor de heffing van haven- en liggeld volgens het thans gel dende tarief. Wegens vertrek uit de ge- meent# wenscht de heer M. J. Mol niet meer in aanmerking te komen voor her benoeming tot "bestuurslid en worden op den staat van aanbeveling voor die benoe ming geplaatst de heieren C. van Nieu- wenhuijzg, L. van Overb*eke «n M. J. Mol. (Z.) Paarden-vordering. Door den Commissaris der Koningin is een schrijven gericht aan heeren burge meesters in Zeeland, naar aanleiding van een schrijven van Z.Excell. den minister van Binnenlandsche zaken betreffende tekortkomingen van vele burgemeesters in de naleving der wet op de vorde ring van rijpaarden, die beoogde een re gistratie van de in het land aanwezige voor den rijdienst geschikte paarden. Te De Beemster is de vrouw van den landbouwer Zijp vennoord, vermoedelijk i door een 23-jarig .persoon, zich noemende Jacob pMtej werkman. GDES. Openbare raadsvergadering te 4 uur hedennaimiddag. Voorzitter de heer v. 'd. Bout. Afwezig n»t kemnisgjeiving de heer Kaifeeheeke. (2 vacatures). De( heer Yon Schmidt was nog aanwezig. De voorlezing van een telegram van den heër Wabefca van Terneuzen luidend#: „In verband miet woningnood en aan drang alhier, de gemteente niet te verlaten, verzoek ik geen stemmen voor secretaris op 'mijl uit te: brengen", wordt de voor dracht aldus opgemaakt: 1. J. I. van Ballegoyen De Jong, secretaris te Schoon hoven, 2. A. A. van der Voorde, secre taris te Bedum. Na gehouden stemming blijkt ide heer Van Ballegoyen 10 stemmen op zich te hebben vereenigjd, de heer Van der Voorde nul stemmen. Het salaris wordt vastgesteld op f2400. D:e voorzit ter deelt mede, dat de nieuwe secretaris al over 6 weken in functie kan treden. Daarna wordt een wijziging der gemeein- te-begrooting met gunstig advies der finan- ciëele commissie z. h. s. goedgekeurd, waarna, daar niemand iets voor de rond vraag heeft, de vergadering wordt ge sloten. Aan de openbare vergadering was een korte geheime zitting vooraf gegaan. SOUBURG. Door onze R. K. Kiesver. is de groslijst van den Bond goedgekeurd en dus als volgt samengesteld: 1. P. F. Fruijtier, 2. J. W. VieningS', 3. F. van Waesberghe, 4. Mr. II. J. M. Stieger. P#r telefoon. AMSTERDAM. De Haagsche correspon dent van Het Handelsblad verneemt, dat aang'aande onze verhouding met Duitsch- land, .in den toestand g]een verandering is ingetreden in welken zin ook. De on derhandelingen over de geschilpunten duren voort. HAARLEM. Te 'srfïravenhagp is ,aan- giehouden de Diuitsche deserteur A., ver dacht van moord op dien spoorwegbeamb te H. te Haarlem. Na scherp verhoor heeft A. bekend. Ook de vrouw van H. is* 'aangehouden. (De aangehoudene had het aan hu ren van H. doen voorkomen, dat deze zich door verdrinking van het leven had beroofd. A. was rangeerder. Red.) AMSTERDAM. Bij -de directie der Stoomvaartmaatschappij' Nederland is be richt ontvangen, dat het stoomschip „Oranje" dezer dagen van S,an Francisco te Batavia is aangenomen. AMSTERDAM. Een Nipa bericht uit Batavia meldt, dat de Nederlaudscha stoomvaartmaatschappij de vaart op Chi na en Japan gaan hervatten, aangezien de formeele verzekering is verkregen, dat hun schepen niet in beslag zullen worden genomen. BERLIJN. (Officieel.) Westelijk oorlogS- tooneelOp het slagveld in Vlaanderen is sinds vanmorgen opleving der artille riebedrijvigheid waargenomen. Bij de .ver overing van den Kemmelberg werden 7100 man waaronder 181 officieren van den vijand gevangen genomen; 53 kanonnen en 233 machinegeweren werden buitge maakt. Vergadering Hanze. Zondag 28 April vergaderden in het Vincentiusgebouw te Middelburg de be sturen der afdeelingen van den Haar- lemschen Hauzebond Middelburg, Vlissingen, 'sHeerenhoek, Goes en Ovezand met de 4 geestelijke ad. viseurs der afdeelingen en de propaganda commissie voor vakorganisatie in Zuid- Beveland en Walcheren. De voorzitter der afd. Middelburg opende de vergade ring met den Chr. groet en heette allen hartelijk welkom. De notulen der vorige te Goes gehouden vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Na gehouden besprekingen naar aan leiding van de ingekomen stukken werd met algemeene stemmen besloten de vergadering voor de definitieve oprich ting der federatie, der vakafdeelingen en de verkiezing van het feratiebestuur te doen plaats hebben te Goes en dan een spreker daarvoor uit te neodigen. Er werd bepaald dat deze vergadering zoo mogelijk Zondag 12 Mei zon worden gehouden en een flinke progaganda te maken opdat de Zeeuwsche Roomsche Middenstand in grooten getale zou op. komen. Uit het verslag van den secretaris der propagandacommissie bleek dat reeds een groot aantal R.K. Middenstanders aich als lid der federatie hadden opge geven. De voorzitter bracht dank aan de propagandacommissie voor hare flinke actie en aan de Eerw. adviseurs en de bestuursleden voor hune opkomst en sloot deze geaeimeerde vergadering weder met den Chr. groet. Aardappelen. Naar wij vernemen zijn in het voor malige 4e district van Zeeuwsch-Vlaan- deren nog duizenden hectoliters goedi kleiaardappelen voorhanden, die de bezit ters gaarne van de band willen doen zoodra permissie voor vervoer wordt ge geven. Indien men echter te lang wacht zou het wél eens kunnen gebeuren, dat de aardappelen niet meer voor vervoer, geschikt zijn. Op 't oogenblik zijn ze nog puik en een lekkernij voor de vele plaat sen, waar men thans slechte veenaardap- pelen consumeert. De „K.V." meldt: De aanwezigheid van talrijke kardinalen en bisschoppen te Rome wordt in verband gebracht met het voornemen van den H. Stoel, om het Kerkelijk Wetboek, in stee van met Pinksteren, eerst na den oorlog van kracht te doen worden. Middelburg. Voor de acte-examens wer den Vrijdag 8 mannelijke candidaten ge ëxamineerd, die allen slaagden, n.l. de heeren N. A. Dekker en G. F. Weeda, beiden Middelburg, J. Fröberg, W|. A. Kole en H. C. A. Var-el, allen Vhssingpn; P. Geldof, Oostkapelle, A. de Pag,ter, Rit- them, en G. A. de Rijke, Koudekerk®. Middelburg. 27 April. Geslaagd voor heit acte-examien 1. o. de: dames M. J. van Beers, J. Brevet, R. B. Hellenga, 'allen Vlissingen; M. J. J. A. Dalman, Middelburg; M. 'G. den Herder, Goeis;; K. Kamman, Cats; J. C. Meense, Wol- pha,artsdijk en P. Thprenaar, Waarde. Aan de Rijks-dagnormaallessen ta Goeis zijn bevorderd van de le naar de 2e klasseGa. Beenhakker, Kloetinge, Ma. T. Louwerse, KapeUe, S. Reijerse, Goes. Niet bevorderd 2. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Hof man, Goes, M. J. v. d. Ende, Goes, Wj. A. P. de Krantei-, Kloetinge, Koeman, Rilland, Ja. J. v. Houte, 'g-Heer Arends- kerke, Ja. J. Everse, Kloetinge, Ha. F. de Korte, Walbekninadorp, Ja. M. van Damme, Wissekerke. Niet bevorderd: geen. Van de 3e naar de 4ei klasse: II. A. Minnaard, Heinkenszand, L. van Balen, Rilland, A. J. Noels, Éllewoutsdijk, C. L. Huisson, Wolphaartsdijk, Ca. Mol', Goes. Voorwaardelijk: H. J. van S,trien, Wolphaartsdijk, Aa. P. Verflage, Goes, Da,. L. Houtzager, Kruiningen, Ma. Ruisse, Ierseke. Niet bevorderd 2. Benoemd tot onderwijzer aan de R. K. School te Heinkenszand de heer H. M. Clement te Goes, onlangs geslaagd te Middelburg. Geslaagd voor 2en stuurman J. C. de Wilde, leerling van de „De Ruyberschool" te Vlissingen. Zeeuwsche Hypotheekbank. In de Vrijdag gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank werden de Balans en Winst- en Verliesrekening: over het afgeloopen boekjaar, zoomede de voor gestelde winstverdeeling, goedgekeurd. Derhalve werd het dividend Vastgesteld op 12 pet. en de uitkeeringi op de op- richtersshewijzen bepaald op f 16.50. In het Reservefonds werd gestort 15622.50, zoodat dit jti'hans in totaal be draagt f87.117:27. Als Commissaris werd herkozen de hoer Mr. A. P. R. C. Baron van der Borch van Verwolde en werden gekozen de heeren A. Wi. F. Idenburg, Oud-Gou- verneur-Ganeraal van Nedetrlandsich-Indië, te 's-Gravenhage en Mr. T. Maas, Di recteur der Geldemche Credietwereeniging, te Arnhem. Korfbal. Zaterdag speelde „S. V." uit Goes leen vriendschappelijken wedstrijd tegen „Zee- landia" uit Hansweerd, te Hansweerd. Stand bij de rust 00. Eindstand 10 in het voordeel van „S. V." Het veld was; in zeer slechten staat. Voetbal. Middelburg Ajax 3—0. Voor de derde ronde van de beker wedstrijden speelde gisterenmiddag te Middelburg de vereeniging van dien naam tegen de reserves van Ajax. De meening van de meeste sport- deskundige», dat Ajax alles in zou span nen om haar plaats te behouden en de kans om voor de vereeniging den beker ook dit jaar to verzekeren, is in zoover beantwoord, dat de reserves in 't begin met kracht hebben gespeeld, maar later was alle fut er uit. Middelburg daaren tegen heeft gewerkt op een wijze, als wij nog zelden van dit elftal zagen. De moed kwam er in toen reeds in de eerste 3 minuten een doelpunt viel te boeken, welke stand echter voor de rust niet meer veranderde. Na de rust was het de aanvoerder van Middelburg die haar het tweede punt bezorgde, terwijl even later het derde werd gemaakt. De doelver- dediger van Middelburg heeft het vooral na de rust zeer gemakkelijk gehad. Het resultaat is, dat Ajax den beker kwijt is en dat Middelburg ook in de vierde ronde ■al moeten uitkomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3