Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Correspondentie ONDERWIJS 417e Staatsloterij. financieele Mededeelingen. Afleop YBrkoapingen, aanbestedingan snz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. De Commissaris der Koningin feu de leden van Ged. Staten van Groningen hebben een bezoek gebracht aan Zuid- Beveland met het doel kennis te maken 'met de oeververdediging in gewapend be ton volgens het systeem-De Muralt tus- schen Krabbendijke en Kattendijke. (Z.) Tholen Men schrijft aan de Mid. Ct.De meded.ielingdatdeomnibusdienstTholen- St. Maartensdijk is of wordt gestaakt, bracht ons onwillekeurig in de gedachte een schrijven in de Middelburger van 13 Jan. 1914 onder den titel „O, Tholen! waarin de redactie een vreeselijke ver zuchting laat hooren over een bezoek aan St. Maartensdijk, waarbij aan den lijve gevoeld wordt hoe koud Tholen zijn gasten ontvangt als je in de pont wordt overgezet na een aangenamen rit in het hobbel- trammetje, dat Tholen met de bewoonde wereld verbindt. En dan de verdere rit (bij strenge koude) van Tholen naar St Maartensdijk in een van voren open „ge- rijtje". Neen, dandehobbelommbus, waar in je althans nog „binnen" zat en dan nu nog eens de prijs van zoo'n ritje in een open „eerij'je", als je bet te minste krijgen kunt. Weer, nu de omnibus verdwijnt, de verzuchting der redactie, waarom geen brug, dan had je een tram 1 En dan weer maar, we zullen er de Tho lenaars geen verwijt van maken, want we weten er zijn brugplannei. en trein- plannen. Die porlog,-die oorleg! !De water- j 'iding? De verlichting?? Een belangrijke diefsta I.Eenige dagen geleden heeft de politie in het café van van W. aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam gearresteerd de vrouwen S. de J en M. R. G. van L ,die in ver- eeniging met zekeren W. L van B. uit Den Haag een houthandelaar uit Noord- Brabant hadden beroofd van f 5400 en ll)00 Mark N og meerdere personen werden bij deze gelegenheid gearresteerd, die deel uitmaakten van een dievenbende, welke haar beroep in geheel het land uit oefende. Als heler werd in bewaring gesteld bovengenoemde caféhouder van W., bij wien een zilveren armband met het woord „Jersey" en nog eenige andere goederen, van verschillende inbraken af- afkomstig, in beslag werden genomen. Thans is gebleken, dat deze armband af komstig is van een inbraak, gepleegd te Aagtekerke bij Domburg in den nacht van 27 op 28 Februari j 1 Bij deze gelegen heid werden nog gestolen een parelsnoer met diamanten sluiting, een gouden broche met paarlen, een stel diamanten oor knoppen, een gouden broche, een zilveren taschje, een gouden horloge met dito ketting, een gouden flacon, drie gouden armbanden, een aantal zilveren vorken en lepels en een bedrag van ongeveer f 400, alles ter waarde van eenige duizen den guldens De gearresteerden worden verdacht als te zijn de daders van dezen inbraak; zij ontkennen echter. De politie zet haar onderzoekingen voort. (Maasb Het bericht over een ongeluk bij het werpen met handgranaten in de Harskamp eischt in zooverre verbetering dat het gebeurde in de handgranatenschool op de Kemperheide bij Arnhem. Luitenant Leeuwenberg heeft thans het hospitaal verlaten. De toestand van luitenant Boet- zelaaris gunstig; de granaatscherf is ver wijderd Het koninkrijk Beieren zal vredespost- zegels uitgeven. Z-i zullen iets grooter zijn dan de tegenwoordige en de volgende afbeeldingen vertoonen: een godin van den vrede, een vredesduif een wapenzuil met krans en zwaard, een godin van den vrede met een leeuw en een leeuw met een geruiten wimpel. Te Antwerpen doet zich een zeker eenig geval voor Verleden jaar werd daar gearresteerd een zekere Lou's Toen, die gevangen was eenomen en op heeterdaai betrapt, toen hij de vrouw van wie hij gescheiden leefde, een messteek toege bracht had in den hals. Ten justitiepaleize weigerde men echter den dader te onder vragen, omdat de rechterlijke macht zich nog steeds in stakende oppositie bevindt. De dader loopt nu vrij rond. Een 13 jarig jongmensch, dat zich dezer dagen naar een der kantoren op de Koop mansbeurs te Amsterdam begaf met een city-bag, inhoudende f 2200 en een cheque groot f 4510, werd daar in den corridor door eenige, als heeren gekleede, personen aangesproken. Deze gaven hem namens zijn patroon, een effectenhandelaar daar ter stede, de opdracht, allereerst naar de incassobauk te gaan, om daar een brief te overhaudigen, terwijl zij hem tevens verzochten, de city-bag maar „voorloopig" aart hen in bewaring te geven. De onnoozele jongen voldeed daar aan, doch kwam later tot de ontdekking dat hij met oplichters te doen had. De politie werd met geval in kennis gesteld De lading rijst van de „Nieuw- Amsterdam" is niet voldoende omi de Ned. bevolking gedurende een week 1 kilo 'rijst te yerscltaffen. Bedoelde rijst wordt als reserve bewaard, om in het uiterste geval, bij gebrek aast aardappelen te dienen. De 11-jarigë Piet van Uden, te Oss, kwam bij het springen op een tree plank van een rijtuig van de langzaam binnenkomende stoomtram, om '»?n eind- te kunnen mederijden, te vallen en eg een der wielen over bet rechter been, waardoor dit verbrijzeld werd. Hij werd naar het ziekenhuis te Den Boscli vervoerd. Te Zwolle is Dinsdagmiddag een kind van vier jaar van den schip per D. Boon te Zwartsluis over boord gevallen en in de Nieuwehaven ver dronken. Maandagavond te acht uur werd een Duitsch meisje met een pak bij zich te Vaals door kommiezen toegeroepen om stil te houden. Toen zij hieraan niet vol deed, werd er op haar geschoten. Zij Weid niet geraakt, doch wel een vrouw, Peters geheetee, die met haar driejarig dochtertje aan den arm huiswaarts keerde. De vrouw kreeg een schot in de long, waardoor zij gedood werd. Het kind werd in het onderlijf getroffen en ernstig gekwetst naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Liefdesdrama. Zateragavond j.l. heeft zich te Zwijndrecht het volgende drama afgespeeld. Zekere de H. uit H.-I.- Ambacht, die langen tijd verkeering had met mej. C. L., uit Zwijndrecht, had kort geleden de verkeering afgebroken, aangezien van een huwelijk niets kon komen wegens onvoldoende inkomsten. Later had de H. hiervan spijt gekregen en ongeveer 10 dagen geleden in dien zin zich tegenover zijn gewezen meisje uitgelaten. Mej. C. B. had intusschen al verkeering aangeknoopt met 'n ander, met wien zij Zaterdagavond in Dordrecht liep te wandelen. De H. achtervolgde hen den gesheelen weg en had n.L al een paar ■malen met opgeheven vuist tegen het meisje gedreigd. Eindelijk gingen zij terug naar Zwijndrecht en hier ook volgde de H. hen wederom. Bij: de woning van het meisje gekomen, wierp de H. zich op den jongen en smeet hem een eind weg, waarna hij het meisje aanviel en haar enkele diepe messteken in den hals toe bracht. De jongen, 'n zekere K. uit Papendrecht, kwain toeloopen en liep het meisje ach terna,, dat, ontvlucht aan de handen van da H., die op de vlucht ging, hard wegliepi De wonden van het meisje bleken, hoewel diep en op een gevaarlijke plaats aange-1 bracht, niet levensgevaarlijk te zijn. Dr. Stoutenbeek, die haar verbond, had een uur werk om ha,re wonden te hechten. Intusschen vond men op eenigen af stand de H. badend in zijn bloed. Bij onderzoek bleek, da.t de levensgeesten ge- kveiken waren. Men weet niet juist, of de .H zelfmoord heeft gepleegd, dan wied, of hij bij ongeluk zich de verwonding heeft toegebracht. Met een groot schoen makersmes, dat in zijn nabijheid gevon den werd, is een groote verwonding aan gebracht in zijn lirikerdijbeen, waardoor de groote slagader werd geraakt. Men schrijft uit BerlicumEen def tig heertje, nog wel uit Den Haag, komt dezer dagen bij een onzer boeren binnen en ziet daar tot zijn verbazing een versch geslacht kalf hangen. „Zoo man, je bent er bijl, ik hen kommies, en zal den veld wachter even halen om proces-verbaal op te maken". Boertje kijkt erg beteuterd. Een uurtje daarna is heertje terug, be wust van zijn waardigheid, met den veld wachter. Deze ook vol verwondering, want hij ziet een geit inplaats van een kalf hangen. Verontwaardigd zegt hij tot het heertje„Maar wat doen ze in Den Haag nu ook zoo'n lui te sturen, die geen geit uit een koe kennen!" Heertje af! De slimme boer had gauw de geit geslacht en het kalf in den kelder opgeborgen! „Huisgezin". Zaait zonnebloemen. Zoowel de pitten als de bloembodems, waarop de zonnebloemen zijn ingeplant, zijn voor onze voedselvoorziening van groote waar de. De pitten bevatten 30 tot 35 pet. olie, die er door persing gemakkelijk uit verwij derd wordt en met Genua olie op één lijn kan worden gesteld, zoedat ze als spijsolie uitstekend te gebruiken is. Na uitpersing blijft er van de pitten een meel over, dat zeer rijk aan eiwit is en boven dien nog vrij wat vet en zetmeel bevat, waarom het een zeer aanbevelenswaerdig kippenvoer is en ten slotte vormen de bloembodems (die behalve eiwit en vet ongeveer 30 pct.zetmeel bevatten) evenals de bladeren en de boveneinden van de stengels een uitstekend veevoeder. De zonnebloemen vragen om zich goed te kunnen ontwikkelen, weliswaar 'n vrij vruchtbaren bodem, doch daar ze eerst laat tot ontwikkeling komen (de poottijd van de zaden ligt tusschen 15 April en 1 Mei) en een langen, bijua bladerloozen stengel bezitten, kan men ze gevoeglijk planten tusschen andere gewassen Ze nemen dan geen extra ruimte in beslag, terwijl de tuiBvruchten waartusschon ze opgroeien, niet door de opschietende stengels in haar ontwikkeling worden belemmerd. Bij t leggen der pitten zorgt men, dat de plantgaten een onderliugen afstand hebben van ongeveer 80 c.M.,terwijl men voor alle zekerheid in ieder gat 3 pitten doet. 't Komtn l. voor, dat enkele pitten geen kiemkrachl hebben en ontkiemen ze toch alle drie, dan is dat nog geen bezwaar; de twee minst krachtige planten breekt men dan af, nadat ze ongeveer 1 d.M laDg geworden zijn. Onverwoestbare humor. Bij den slager K. aan de Boschstraat te Breda staat voor de ramen een metalen varkentje, met het opschriftHet verle den Daarnaast een kistje met bokking Het heden. Een leeg kistje er bij prijkt met: De toekomst. (Msb.) Een smokkel historie. Het was bekend, dat te Klazienaveen (Dr) een groote partij rubber moest zijn, bestemd over de grens te worden gevoerd, maar men wist niet waar het zat. De Amster dam! che recherche lette scherp op elke communicatie tusschen de hoofdstad en Z. O.-Drentede zestig kommiezen waren sinds langen tijd op de hoogte gebracht, maar ook zjj ontdekten niets. En toch moest er een belangrijke partij rubber zitten. Aan het kanaal te Klazienaveen woont op een mooie villa de rjjke Groninger boer Zwart. Zijn kapitale boerderij daar in de buurt het hij beheeren door een zetboer. De heer Zwart was veel op reis naar Holland en Groningen en kocht in Amsterdam, Leiden, Den Haag, Utrecht geregeld rubber handschoenen, welke artikelen in de provincie Groningen verpakt werden in groote pakken stroo. Voor den aanvoer van die pakken stroo had hij toestemming en niemand verdacht hem. De zetboer was in het geheim en zoo stapelde zich in de schuur van de boerderij, onder stroo verborgen, een be langrijke partij van dit dure goedje op. Hoe de verdenking toch op den heer Zwart viel, is ons onbekend, maar op •en goeden dag verschenen drie zich als üuitsche heeren voordoende rechercheurs in Z. O.-Drente en belden den heer Zwart op. Zij vragen naar rubber, waarvoor zij een hoogen prijs willen besteden. De heer Zwart laat bemerken, dat hij wellicht iets voor hen heeft en vraagt, waar hij de heeren ontmoeten kan. Dezen geven een hotel adres op. In allerijl gaat een van de drie vooruit de anderen zullen per tram volgen. Die een begeeft zich naar het aangewezen hotel, dat beneden uit een groote zaal met een daarachter gelegen kteiner zaaltje bestaat. Deze twee zalen zijn door een zwaar gordijn gescheiden. De rechercheur deelt den hotelhouder mede, wie hij is en legt hem geheimhouding op Hij spreekt af, dat niemand zich naar de achterzaal mag begeven, waar hij achter het gordijn gaat zitten. Op den afgesproken tijd stappen de twee „Duitschers" uit de tram en ont moeten den heer Zwait, met wien zij zich naar het hotel begeven. De Duitschers stellen voor achter in de zaal te gaan en zetten zich vlak bij het gordijn. Daar begint de onderhandeling, die vrij vlot van stapel loopt De heer Zwart telefo neert zgn zetboer, die ook in het hotel komt. De Duitschers vragen, waar de partij zit, dan willen ze die zien. Komt die waar met de voorstelling overeen, dan is de koop voor f 100 000 gesloten. De zetboer vraagt nog of de lieer Zwart wel voldoende vertrouwen in de heeren heeft, maar de heer Zwart koestert geen argwaanmen zegt dat de partij in het stroo in de schuur is verborgen en noo- digt de heeren die te gaan zien. Nauwelijks hebben zij het hotel ver laten of de dorde rechercheur geeft telefonisch aan den groepscommandant der grensbewaking last zich onmiddellijk, met gewapende hulp naar de schuur der boerderij te begeven en de partij rubber in beslag te uumen, die daar onder het stroo zit. Toen de heer Zwait, de Duit- sche koop»rs en de zetboer in de schuur kwamen, vonden zij daar soldaten bezig de rubber van onder het stroo weg te halen. De Duitschers maken zich bekend, de heer Zwart wordt gearresteerd en is den volgenden dag naar Assen overge bracht. De partij rubber wordt geschat op een waarde van f 12.000. (Hbld.) Aangehouden wegens oprui ing. De onmiddellijke oorzaak van de aanhouding van den bekenden Haagschen S. D. P.-propagjandist L. de .Visser, moet gelegen zijn in het feit, dat in manifesten, uitgaande van het Revol. Soc. Comité, van welk comité de V. voorzitter is, op ruiende zinsneden voorkomen. Bedoelde manifesten zijn Zaterdag j.l. en deze week Dinsdag te 's Gravenhage verspreid. Toen het hevet tot zijn arrestatie was gegeven, begaven eenige rechercheurs zich naar de woning van de Visser aan de De La Reykade. De politiebeambten stel den hem er mede in kennis, dat, wan neer hij zich op den openbaren weg zoij vertoonen, hij gearresteerd zou worden. Daarop heeft de V. zich Vrijdagnamid dag vrijwillig aangemeld aan het Politie commissariaat aan de Riviervischmarkit, vanwaar hij naar het Huis van Bewia- ring Is overgebracht. \V.ien ka,n men nog vertrou; wen? vraagt de „Köln. Volksztg." naar aanleiding van het volgende voorval. Eenigen tijid geleden vond te Keulen een inbraak plaats, waarbij, voor 120.000 mark zijde werd gestolen. Men vond een wachter met een prop in den mond op den gïonld. 5000 mark belooning wiefrid uitgeloofd. Spoedig echter bleek, dat de wachter met de spi'sboeven gemee.-.e zaak had gemaakt; hun hoofd was de recher cheur Hartman. In de woning van den rechercheur vond men bijna den gehee'.epi buit. De t y p hu se pi de mie in Portu gal. Uit Maidrid'wordt geseind, dat de typhus-epidemie zich in Portugal steeds verder uitbreidt. Het aantal sterfgevallen, vooral in de groote steden, moet zóó groot zijn, dat de bladen de sterftecijfers niet publiceeren, om geen paniek onder de bevolking te veroorzaken. Er loopen in Spanje geruchten, da,t er in Portugal ook gevallen van cholera waren geconsta-' teerd, maar tot heden heeft men hier van geen officieele bevestiging kunnen krijgen. Loge en Revolutie. Sinds de revolutie in Portugal is uitge broken, heeft de vrijmetselarij bestendig, vooruitgang gemaakt. In 1893 telde zij slechts 926 leden. Reeds in 1903 was dit getal gestegen tot 1562. Sinds is de toename voortdurend geklommen: in 1904, 1949 leden; in 1905, 2367; in 1907, 2733; in 1912, 3980; in 1913, 4341 leden. Per telefoon. ROTTERDAM. De Nederlandsche motor boot „Meeuw" is Zondag', op reis van Londen naar Rotterdam door een Duitsch vliegtuig tot zinken gebracht. De beman ning is gered en te Yarmouth geland. LOND'EN (V. D. officiéél.) De Duitschers openden een hevig! bombardement over het geheele front vanaf Albert tot aan de stellingen der Franschen. Geweldige aanvallen volgden. BERLIJN (V. D:.) De „Vos'sisehe Zei- tung" schrijft over den ruil onzer sche pen: „Duitschland zal zooals vanzelf spreekt, de veiligheid der bjj het gere gelde railverkeer varende schepen en den daarmee gepaard gaanden toevoer naar Holland buiten het spergebied waarborgen, zoodra de onderhandelingpn te 's-Graven- hage zijn ten einde gebracht, waarbij ook de definitieve regeling van het ruilver keer zal plaats hebben van welke Duitsch land niet kan afzien met het oog] op overwegende oorlogsbelangen, welke de Hollandsche .regeering in principe heeft erkend. De „Norddeutsehe Allgemeine Zeitung" (het officieuze orgaan der regeering) zegt, dat het geheel onjuist is, dat Duitschland een ultimatum aan Hol land zou hebben gestuurd. Correspondent 's Heerenhoek. Wij wach ten nog steeds uw rekening over le kwar taal 1918. Red. Middelburg. Gisteren werden voor hel acte-examen L. O. geëxamineerd 8 man nelijke candidaten, die allen slaagden, na melijk de heeren A. M. v. d. Giezen, 11. van Gent, A. Groen, D. Hack, C. die Jeu, J. J. Jorwerda, P. C. de Kluijver en A. C. Kwaak, allen te Middelburg. Geslaagd voor vrije- en ordeoefenin gen Mej. A. A. A. Rijnberg, Oud-Vosse- meer en de heeren A. Bosdijk, J, M. van Riet, Middelburg, M. Haasdonk, Krui- ningen en M. Vinke, Ossenisse. Axel. Aan de Rijksnormaallessen en de daaraan verbonden voorbereidende klasse alhier zijn bevorderd Tot de vierde klasse: F. C. Jansen Verplanke, Hengstdijk, E. F. Poppe, Graauw, M. J. Vermeulen, Neuzen, B, Damsté en M. L. Dankaart, Hontenisse, A. E. Vermandei, Sas van Gent en E. C. Verstraeten, Clinge. Tot de derde klasse: J. M. van Mosse- velde, Koewacht, J. A. van der Velden, Neuzen, E. van Dixhoorn, Axel en L. M. P. Waelput, Zuiddorpe. Tot de tweede klasse: C T. R. Ha- merlinck, Koewacht, H. J. Wijn, Lams- waarde, M. P. Poppe en M. F. Wieland, Axel, en G. W. M. Stoutjesdijk, Clinge. Tot de tweede afdeeling der voorbe reidende klasseA. C. de Coninck, Over slag, F. M. Eggermond en P. F. d'Hooghe, St. Jansteen, H. H. de Lozanne, A. C. de Smidt en M. C. Hol, Axel en A. M. Pieters, Zuiddorpe. (M. Ct,.) Benoemd lot onderwijzer aan de Groen van Prinsterer-school voor Mu'o te Maassluis, hoofd de heer C. LieVense, de heer A. Wisse, hoofd der Chr. School te Schoondijke. (Z.) B. en W. van Górinchem bevélen aan als rector aan het gymnasium dr. L. Rank, conrector te Middelburg. Bij de suppletoire begrooting binn. zaken worden o.a. gelden aangevraagd voor overneming der .gem. H. B. S. te Vlissingen en conversie dier 3 j. school in een 5 jarige. Bevorderd te Utrecht tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de lieer W. A. J van den Hurk, geb. te Middelburg. 3de klasse. Trekking van 22 April. f25000: 15680 f 5000: 15507 f 1500: 14136 f 1000: 16197 20736 f 400: 4483 4632 f '200: 4024 10075 17456 f 100: 1233 5124 6998 8823 13875 f 45: 2290 6112 6128 7647 7684 8787 8788 8839 11746 12365 13411 13424 13445 13448 3de klasse. Trekking van 23 April, f 2000: 12552 f 1500: 7012 f 1000: 19940 f 400: 14660 18082 f 200: 8418 7594 f 100: 5325 11028 18741 f 45: 2209 2265 2288 2291 6101 6130 7685 7686 8181 8185 8807 11754 11774 11805 12302 13447 14474 14487 3e klasse. Trekking van 24 April, f 1000: 20087 f 400: 20702 f 200: 1594 f 100: 9057 9819 15154 15199 19691 (Kleine prijzen in volgend nummer.) Handel in geuden tientjes en vijfjes. De Nederl. Bank besloot om misbruik tegen te gaan, den prijs van het goud, dat door haar aan bankiers, commissi- onnairs in effecten en aftineurs ten be hoeven van de binnenlandsche industrie wordt afgegeven, te verhoogen op f 1800 per K.G. fijn en dat goud uitsluitend in versmolten vorm te verkoopen. (Zei.) Dinsdag werd ten overstaan van no taris E;. C. van Dissel te Goes in de Prins van Oranje te Goes verkocht het Heerenhuis met tuin aan de Beesten-, markt alhier voor de som van f 19160, en overname losse goederen f 690, aan 'den heer Joh. Pilaar te Goes. Kortgene. Publiek verkocht ten over staan van notaris W, Hioolen te Middel burg voor J. J. van Arenthals: 6.61.80 H.A. voor f 16210 den koop, aan C. J. Verhulst te Wjssemkerke6.68.70 H,A. voor f 16910 den koop, aan E. Meulen- berg te Kortgene. (Z.) "i V«ilingsrer«em|ing „Zuid Beveland". Goes, 23 April 1918. Kleine veiling. Fransche Bellefleur f74, Zure appels f61f64, Meigroen f57, Geplekte Zure appels f27, Pomme d'Orange f45, Zoete Bellefleur f46—f70, Huismanszoet f41 f54, Uien f 16.60, alles per 100 K.G. Rhabarber f6f8 per 100 bos. Tot nadere aankondiging voorloopig des Dinsdags om 12 uur kleine Veiling. Goes, 23 April 1918. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 siufcs f 12.40 a f0.Mid- denprtJs per 26 stuks f3.10. Boter per kilo f3.24 a f0.—Middenpr()s per halve kilo f 1.62 Particulieren f 1.72. Ganzeneieren 20 cent per stuk. Aanvoer boter pond. Aanvoer eieren stuks. Aanvoer Ganzeneieren stuks. Eierenverkoop Onderatd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 7300 Prijs fa f0.— per 100 stuks. Niet geveild. Wegens maximum prijs zullen de eiers a. s. Donderd ,g 25 April aan tiet lokaal van 9—12 en van l'/2 tot 4 uur verkocht worden a 14 cent. Hulst, 23 April 1918. Granen. Wagens regeeringsmaatregelen gden aanvoar en geen noteering. Aangevoerd 10 stuks rundvee, verkocht 7, Varkens 22, verkocht 18. Boter per kilo f 3,— a f 0. Eieren per 26 stuks f3. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruimeieren. Prijs f—per 100 stuks. (Zelandia.) Rotterdam, 23 April 1918. Veemarkt. Aangevoerd 132 paarden, 0 ezels, 961 magere runderen, 50 vette run deren, 92 vette en graskalveren, 850 nuch tere kalveren, 2 schapen of lamm, 83 varkens, 161 biggen, 91 bokken of geiten en 1 veu'en. Vette koeien, ossen, stieren en kalveren tegen taxatie-prijzen in beslag genomen. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien 1240 a f 540, kalf koeien f 250 a f 560, stieren f afpinken f 95 a f145, vaarzen 1110 af 195, werkpaardén f 190 a f 600, slacht- paardenf 140af200,hitten f af .nuch tere kalveren f 14 a f24, fokkalveren f 30 a f46, Biggen f 30 a f 45, graskalveren f a f Overloopers f40 a f95. Handel over 't algemeen matig, wegens hooge vraagprijzen. Redelijke aanvoer. (Maasbode.) Van 202 April. GOES. Geboren: 23, Maria, d, v. Jan Marius van Riet en Wjlhehnina Korstanja; 23, Nicolaas, z. v. Willem van Dalen en Teuntje Pluijmert. MIDDELEURG. Bevallen: M. A. J. Snethlage, <;eb. Le Cloicq, d.; A. L. D. v. d. Borrj, geb. Goedhart, z.; B. A. KIfberg, geb. Limonarl, d.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3