UIT ZEELAND. De vergadering van 13 Mei te Utrecht. Wij herinneren eraan, dat elke plaatse lijke kiesvereeniging onzer partij een lid kan aanwijzen, die als buitengewoon invité de groote Katholieke meeting te Utrecht op 13 Mei kan bijwonen. Daarvan moet vóór 1 Mei worden kennis gegeven aan mr. P. Reijmer, adjunct-secretaris, Hilversum, opdat deze met het oog op de plaats ruimte wete, hoeveel toegangskaarten hij te verzenden heeft. Treinenloop in Zeeland. Ook d e Kamer van Koophandel te Middelburg heeft een schrijven ge richt aan de directie der Staatsspoor om de vele bezwaren die in Zeeland tegen de nieuwe Zomerdienstregeling worden ge voerd, uiteen te zetten. Daarin wordt over den veelbesproken morgentrein, die een uur later zal aankomen, aan de verschil lende stations, gezegd Van deze gelegenheid wordt in hoofd zaak gebruik gemaakt door inwoners van Zuid-Beveland, die hetzij ongeregeld, hetzij dagelijks voor zaken, schoolbezoek enz. Middelburg en Vlissingen moeten bezoe ken. Bij een verlating als voorgesteld, wordt deze gelegenheid vooral voor hen die dagelijks voor genoemde doeleinden er van gebruik maken, vrijwel geheel nut teloos en zullen zij verplicht worden in Middelburg nachtverblij fte gaan houden. De treinen van Zeeland naar Holland gaande zullen bij de nieuwe dienstrege ling aanzienlijk vroeger vertrekken omniet heel veel vroeger dan thans te Roosen daal te arriveeren. Neem b.v. trein 1046 (342) vertrek Vlis singen 11.41 (thans 12.25) aankomst Roo sendaal 1.50 mn. (thans 2.15). Deze vervroeging van pl.m. s/i uur zal voor vele reizigers hoogst onaangenaam zijn. Thans kan men toch nog goed vóór liet vertrek in de morgenuren zijn zaken afwikkelen en het koffiemaal nut tigen, in het vervolg zal dit vrijwel on doenlijk zijn. Hiertegenover zal wel licht een vroegere aankomst in den Haag en Amsterdam staan van 20 a 25 min., doch op een uur, dat voor zaken af te doen evengoed als thans, toch te laat is. Trein 1066 (344) vertrek Vlissingen 4.25 n.m. (thans 4.45) aank. Roosendaal 6.40 11.111. (thans 6.40). Ook hierbij derhalve teen vroeger vertrek uit Vlissingen van 20 minuten hij aankomst op gelijk uur te Roosendaal. De Provincie Zeeland wordt dus bij de nieuwe dienstregeling zeer stiefmoe derlijk behandeld, zelfs al houdt ïnen nog zooveel rekening met de bijzondere tijds omstandigheden. Dan nog maar liever al les laten zooals het nu is. De Kamer van Koophandel te Middelburg is er dan ook ten volle overtuigd, dat, mocht de nieuwe dienst regeling luiden gelijk zij is ontworpen, dit hij de;n handel een zoo grooten storm van verontwaardiging zal opwekken en de Directie der S.S. zoovele klachten zullen bereiken, dat het niet anders mogelijk zaj zijn, of binnen zeer kort tijdsverloop zal toch een herziening der dienstregeling moeten plaats hebben. De fusie der Spoorwegmaatschappijen zal ten gevolge hebben dat de locomo tieven der Hollandsclie Spoorwegmaat schappij ook op S.S. baanvakken gebruikt zullen worden. Voor proef weid Dinsdag middag de sneltrein van 12 15 door een H.S.M. machine gereden. 1)trein van 4.45 naar Roserdaal werd ook door deze H.S.M. machine vervoerd. (M. C.) Het opdrijven der p. ijzen- Het Tweede Kamerlid, de heer W. O. A. Koster, heelt zich met de volgende vraag tot den minister van landbouw gewend In de laatste dagen ziju de prijzen van die levensmiddelen, voor welke geen maximumprijzen zijn vastgesteld, buiten gewoon gestegen, zonder andere nawijs bare reden, dan dat producenten, hande laren en in het bijzonder tusschenhau- delaren voordeel willen trekken uit den nood der bevolking Zoo wordt voor rookvleesch f 3.50 per pond gevraagd, voor ham f 5 25 per pond, voor bussenvieesch (corned beef) f3 per pond, griesmeel f2 per pond, witte pronkboonen fl per pond, enz. Is de minister voornemens maatregelen tegen deze onredelijke prpsopdrrjviug te nemen Schadevergoeding voor Zierikzee. (Clficiëel.) Hel Ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt het volg,ende mede: De Britsche regeering heeft behalve het bedrag van f92.976.36, dat zij reeds eer der betaalde, thans nog f 27.023.64 ter beschikking van de Nederlandsche regee ring gesteld, waardoor voldaan is aan alle door de Ned. regeering ingediende vorderingen wegens de schade, die in den nacht van 29 op 30 April 1917 te Zierikzee werd veroorzaakt door uit een Engelseh vliegtuig geworpen bommen. N.B. Hoe staat het met de schadever goeding voor Goes, dat op 22 December 1917 slachtoffer werd van een bomaanslag door een Engelschen vlieger. Red. De gemeenteraad te Bergen op Zoom heeft inzake het vraagstuk van de ge meentelijke centrale keuken 11a langdu rige discussie zonder hoofdelijke stem ming de navolgende motie van het lid Asselbergs aangenomen: „De Raad verklaart in beginsel te be sluiten tot het oprichten van een cen trale keuken en het nemen van maat regelen in den meest uitgebreiden zin des woords voor de voorziening in de behoefte aan vet (of vleesch) noodig voor het bereiden der spijzen". De Minister van Koloniën. De Minister van Koloniën, mr. Pleyte, is uit Zwitserland, waar hij wegens fa milieomstandigheden de laatste weken ver- loefde, te 's-Gravenhage teruggekeerd en heeft de werkzaamheden aan zijn departe ment hervat- Brood zonder graan. Men toonde ons gisteren zoo meldt ,,De Zeeuw" in zijn nummer van Dinsdag oen stuk brood, dat vervaardigd was zonder gebruik van eenig graan of peul vruchten. Het onderscheidde zich uiterlijk slechts in weinige opzichten van ons graan- brood de kleur was ietwat geler en wij konden ons er ook zeiven van overtuigen, dat de smaak goed was en dien van het gewone brood nabijkwam. Men vertelde ons, da.t het een veel belovende uitvinding betreft van een <groot-dndustriëel in „Holland", die met de regeering onderhandelt over de ver vaardiging en het verstrekken van het nieuwe brood. Aan dezen voorbereidenden arbeid wordt ook dee'genomen door twee Goesche heeren, die met groote belang stelling van de uitvinding van bedoelden grootindustrieel hebben kennis genomen en die er groote verwachtingen van koes teren voor de volksvoeding. Zooals gezegd, is geen korrel graan noodig voor de be reiding van het nieuwe brood. En wat van het grootste belang is, de grond stoffen zijn in voldoende hoeveelheid in ons land aanwezig. Wijl ze echter niet alle in den vrijen handel zijn wat valt er tegenwoordig nog buiten de distributie I is de medewerking der regeering vereischt. De inspectie van de Volksgezondheid moet reeds gunstig gerapporteerd hebben over de samenstelling van het graanlooze brood. De. voedingswaarde zou niet ge ringer zijn dan die van het tegenwoor dige regeeringsbrood. INDUSTRIE EN HUISH0UDSCH0IL TE MIDDELBURG. Vrijdagmiddag werd in het gebouw der school de algemeene vergadering ge houden van de vereeniging „Industrie en Huishoudschool" alhier. Bij afwezigheid, tengevolge van onge steldheid, van de voorzitster, mevr. Wi. A. Duman Tak-van T-rigt, werd de verga dering geleid door den ondervoorzitter, den lieer H. J. G. Hartman. De secretaresse, mevr. M. J. W. Hart man-,Wisse, bracht het jaarverslag uit; het eerste der school, die 8 Nov. 1917 geopend werd. Het verslag, dat in druk zal verschij nen, bevat een terugblik over het ontstaan en de opening der school. Ten aanzien van het onderwijzend perso neel vermeldt het, dat de directrice, mej. M. J. H. Bomer, een moeilijken tijd heeft doorgemaakt, eerst bij de inrichting, daar na bij de ziekte van de leerares mej. Visser. Met grooten ijver en opgewektheid heeft zij haar taak vervuld; bij de in richting heeft zij geloond volkomen op komen op de hoogte te zijn van de edschen, welke aan een school als de-ze mogen worden gesteld; hare leiding ais directrice is uitstekend. Voor costuumnaaien werd aangesteld mej. Wi. v. d. Meer, voor lingerienaaien mej. H. Guldeinond. Beiden hebben bij de voorbereiding flmk de handen uit de mouwen gestoken en voorts ge'.oond, dat men haar gerust de opleiding der leer lingen kan toevertrouwen.. Met de aanstelling van verder perso neel ondervond men aanvankelijk bezwar ren, doch men slaagde er tenslotte in de plaatsen te bezetten. Mej. Lo-hman, leerares in waschbehandeling, kon eerst 1 Jan. 1918 ha-ar taak aanvaarden. Mej. Visser kon door het ongeluk, dat haar eenige dagen na de opening der school trof, eerst na. de Ivarstvaeantie haar taak voortzetten ais leerares in de huishoud kunde. Ten aanzien van de leerlingen wordt opgemerkt, da,t de deelneming de stoutste verwachting overtrof. Voor vol ledige opleiding meidden zich aan 16 leer lingen, waarvan 5 kosteloos, voor cos tuumnaaien 4 (2 kosteloos), hulp in de huishouding 6, opleiding nuttige hand. werken 7, id. fraaie 3, cursus borduren cn smock werk 10; cursussen me rgegoei- denkoken 18, huishouden 1, lingerie- naaien 4, costuumnaaien 6, strijken en handwerken geeneavondcursussencos tuumnaaien 16, knippen en naaien van onüergoed 16, verstellen 14, koken 12. Aan de overgangsklasse leerlingen van Kinderzorg, die in de opgeheven huishoud school reeds gedurende de middaguren onderricht hadden genoten, namen 10 leer lingen deei, zoodat tezamen 143 leerlingen <le school bezochten. Een viertal leer lingen woonde meer dan één cursus hij. Het gedrag der leerlingen was goed. Over schoolverzuim viel in het begin niet te klagen. Later moest de directrice enkele malen een opmerking maken. De leerlin gen voor volledige opleiding 'deden allen goed haar best. Die voor de hulp in de huishouding konden naar de meening van alle leerares gen wat msec voortva rendheid ontwikkelen; waarschijn'ijk heb ben zij nog n.iet de juiste opva ting va.11 de. bedoeling en strekking van het onder wijs. Op twee avonden in de week werd voor Tesselscha.de in een der lokalen ©en cursus ter opleiding voor kinderjuffrouw gegeven, aan welke de lessen in strijken en waschbehandeling door een der lee! raressen der school werd gegeven en waaraan 10 leerlingen deelnamen. Ten aanzien der geldmiddelen heet het: Opnieuw is bewezen, dat men in Mid delburg voor een goed doel nooit tever geefs beroep doet op den gemeenschaps zin der ingezetenen. Voor de kosten van inrichting der school werd f 2474.30 geschonken, waartoe ook enkele personen buiten Middelburg in Walcheren deelnamen. Het Rijk dat voor 1917 een subsidie van f 3000 had toegezegd, keerde dit ten volle uit en droeg "daardoor ook ïn de kosten van inrichting bij. Van de provincie en de gemeente wer den f 500 en f 400 subsidie ontvangen. Tot bestrijding van de kosten van aan koop en inrichting werd bij de gemeente een geldleening aangegaan van f 18000 rentende 45/8 pet. en met aflossingen van tenminste f300. Hel ligt in de bedoeling de aflossing te verhoogen naarmate het bedrag der te betalen rente daalt. Het rijkssubsidie van f300 was ge grond op een raming van 1914; aan de hand eener nieuwe begrooling meende men voor 1918 te moeten vragen aan liet Rijk f 5000, de provincie f 2J00, de gemeente f 1500, toegestaan werd door het Rijk f 4750, de provincie 15 pet. der gewone uitgaven tot een maximum van 1 1500, de gemeente f 1500. De rekening: over 19 18 werd goed gekeurd in ontvang op f 26351.66V2 en in uitgaaf op f 26346.55, alzoo met een goed slot van fö.llVs- De voorzitter verzekerde, dat liet financieel resultaat hem genoegen gedaan heeft, daar de uitgaven bijzonder hoog zijn geweest. Verschillende der posten van uitgaaf, als die voor drukwerk, aan schaffen leermiddelen enz. zullen in de volgende jaren veel minder zijn. De begrootmg 1918 beloopt f 10.000; uitgaven: jaarwedden f5700, •jjetniën pen- sioenverzékering personeel f 700, materi alen en leermidde.en f 1500, rente en a!'- lossing f 1110, onderhoud enz. f 200, ver lichting enz. f 500, drukwerk enz. f 2u0, onvoorzien f 90inkomsten, behalve de subsidiescontribution f 600, schoolgelden f 1000, bijdragen personeel pensioen f 175, opbrengst verkoop spijzen enz. f 475. Hierop was aan de orde een bestuurs verkiezing wegens het bedanken der da mes mej. L. Verhage en mevrouw Wie nerGoudsmit. Waar laatstgenoemde zit ting heeft in het bestuur als vertegen woordigster van „Ons Huis", zal dit een opvolgster hebben aan te wij'zen. In de plaats van mej. Verhage werd benoemd mevrouw de VeerBehrens met wie was aanbevolen mevrouw Dieleman Magendans. (Z.) Goes. De Raad dezer gemeente komt den 25 April a. s., des avonds te 8 uur in openbare vergadering bijeen ter be handeling der navolgende agenda: Vast stelling der notulen van de laatste twee vergaderingen. 1. Ingekomen stukken; 2. Aanvragen om afschrijving van belasting en schoolgeld; 3. Voorstel betreffende he: aanleggen van waterleidingbuizen en het aanbrengen van brandkranen in de straten van de bouwplannen I e|n II4. Verzoek van deai heer A. de Kam, ter verkrijging van gemeentegrond in erfpacht; 5. Voor stel betreffende het verleeuen van mede werking tot de oprichting der N. VL Cen trale bouwmaterialenvoorziening6. Ver zoek van de firma Wed. P. de Jongh om afkoop van jachtrech1; 7- Het ver- leenen van subsidie aan de districts-) arbeidsbeurs te Middelburg; 8. Het aan knopen van een stoomketel ten behoeve van de gemeente-gasfabriek9. Benoe ming van een lid in de commissie voor de behandeling van reclames H.O., ter voorziening in de vacature-Risch10. Verzoek om ontslag als lid der corns missie van toezicht op het L. O. van den heeT von Schmidt en van den heer Ruijissenaers11. Verzoek van den heer von Schmidt om ontslag als regent van het gasthuis; 12. Benoeming van twee regenten van he,t gasthuis in verband met het overlijden va,n den heer E. van den Bosch en wegens het vexleenen van eervol ontslag als zoodanig aan den heer von Schmidt. Aanbevolen worden voor de vacature E. van dei Bosch de heeren: 1. K. Brants, 2. F. II. Hopster, en voor ile vacature jhr J. W. E. von Schmidt a,uf Altenstadt de heeren: 1. Mr. H. C. J: Zaaijer, 2. J. van Poelgeest; 13. Ver zoek van A. de Kam om vaststelling van den rooilijn voor het perceel, kada straal bekend gemeente Goes, sectie D 110. 2942, gelegen aan de J. A van der Goeska.de; 14. .Verzoek van P. Schrijver lot het pachten van een strookje gemeente grond, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Goes, sectie C no. 798, gelegen aan den Westsingel; 15. Aanwijzing van het gymnastieklokaal der R.H. B..S tot stemlokaal voor stern- district II, en in verband daarmede wij ziging dgr betrekkelijke Kefflepfegiieg16, Voorstel om de kermis in 1918 niet te doen doorgaan; 17. Vaststelling van het le suppletoir kohier van de i hoofdelijiken omslag dienst 1917/1918. Teelt va 11 voedingsgewas sen. De Burgemeester van Goes vestigt de aandacht van alle landgpbruikers met nadruk op het navolgende: Het is den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gebleken, dal som mige groote en meerdere kleine landge- bruikers, die zeer goed aardappelen, brui ne boonen, groenten en dergelijke gewas sen voor eigen verbruik kunnen verbou wen, zich daarvan onthouden in de ver wachting, dat zij deze artikelen goedkooper en gemakkelijker uit. de distributie zullen kunnen betrekken. Het is duidelijk dat zij, die aldus han delen, in hun plicht te kort schieten. Daarom zullen dergelijke personen voor de artikelen, die zij zelf kunnen verbou wen, van de distributie worden buitenge sloten. Dit geldt niet alleen voor de perso nen, die gewoon waren zelf voedingsge wassen te telen, doch ook voor hen, die daartoe in de gelegenheid zijn. De landgebruikers, die geen bouwland doch wel grasland hebben, zullen vair deze verplichting niet worden vrijgesteld, waar zij een gedeelte van hun grasland dunnen scheuren of omspitten. In deze gemeente is ingesteld een ge meentelijke commissie van advies, die den Burgemeester zal hebben voor te lichten omtrent de samenstelling van een lijst van hen, die geacht moeten worden wel voe dingsgewassen te kunnen verbouwen. In geval van misgewas of andere bijzondere redenen kan aan deze commissie worden verzocht de bedoelde voedingsmiddelen alsnog van de gemeentelijke distributie te mogen betrekken. Binnen enkele dagen zal aan lederen iandgebruiker worden bericht welke voe dingsgewassen hij gerekend wordt zelf te kujunen telen. Op ieder wordt een dringend beroep gedaan zooveel mogelijk in het belang van onze volksvoeding werkzaam te zijn. De plechtige opening der Vak school voor meisjes is thans be paald op Woensdag 1 Mei a.s. des na middags te 2 uur in het gebouw der Ambachtsschool alhier. De Commissie belast miet "de uit reiking van bons voor schoenen, klompen enz. maakt bekend: dat zij, die in gebreke zijn gebleven, een contrólekaart ad te halen, deze alsnog kunnen bekomen a.s. Donderdagavond; dat zij, die in 't bezit zijn van een contrólekaart en nog geen sajet hebben ontvangen, 3 storrel sajeij/a f 1.80 (h con tant) kunnen 'afhalen op Vrijdagavond; da,t zij; die in 't bezit zijn van een contrólekaart en nog geen bon voor schoenen hebben ontvangen, deze kunnen afhalen op Zaterdagavond. De commissie houdt zitting in de Ko renbeurs op genoemde avonden vanaf half acht. De bepaling van het Kon. Nat. Steun comité, dat bons voor klompen en schoe nen in andere gemeenten dan waar zij afgegeven zijn geldig zijn, wordt inge trokken. Vanaf 1 Mei zullen bons afge geven te Goes slechts te Goes geldig zijn. Evenwel wordt aan de gemeente Ka- pelle, 's-Heer Abtskerke, Heinkenszand en Waarde toegestaan hun bons voor schoe nen en klompen te Goes in te wisselen. Degenen, die ee-n oproepingskaart voor een bon voor zoolleer in hun bezit heb ben, kunnen deze heden Woensdagavond vanaf 8 uur inwisselen. Door onoordeelkundig koken of door gebrek aan toezicht is Dinsdagmiddag in de Centrale keuken alhier de geheele voor raad erwtensoep (circa 1400 porties) aan gebrand, zoodat déze niet kon genuttigd worden en men zich genoodzaakt zag nieuwe soep te koken, die 's namiddags le 6 uur kon worden afgehaald. Een leelijke schadepost op de gemeen terekening der maand Maart. Waar de gemeente toch al aardig moet bijpassen, mag gewen scht worden dat dergelijke ■schadeposten bij onze Centrale keuken niet meer voorkomen. Benoemd tot voorzitter van de Coö peratieve Voorschotvereeniging en Spaar bank, de heer A. W. A. Ross. (Volksblad.) Middelburg. De St.crt No 93 bevat de acte van oprichting der Naamlooze Ven nootschap „Zeeuwsche Middenstands-Cre- dietbank" te Middelburg. Naar wij vernemen is uit de keuken in de kazerne aan de Noordstiaal al hier een vrij groote partij vleesch ont vreemd. (M. Ct.) Vllsslnfen. De klerk-telegrafist der Staatsspoor G. H. Minderhoud alhier wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Sittard, De telegrafist C. Weststrato wordt met ingang van dienzelfden _datum overge plaatst van Arnemuiden naar hier. Maandagavond is hier een verte genwoordiger van het Centraal Bureau voor den afzet van Visscherijproducten, Singel 215 Amsterdam, gearriveerd ter bespreking der te treffen maatregelen be treffende den verkoop van regeerings- visch (schol yan 2035 c.M.). Deze visch zal worden opgekocht door Prefik Jr., V^ageajwrsfraat 4, Vlissitt- g'en, die benoemd is tet ambtenaar, be last met de distributie der visch. Hel percentage van de alhier aange brachte visch, dat voor de verschillende gemeenten zal worden beschikbaar gesteld, steld, is nog niet bepaald. (M. Ut.) I11 {leze gemeente zullen deze week op Jx>n no. 42 worden verkrijgbaar ge steld 3 K.G. kiei-aardappelen tegen 61/2 cent. en 3 K.G. veenkoloniable aardappe len tegen 5cent per K.G. Schore. Voor de wolvordering in deze gemeente zijn .opgegeven 118 schapen. Kruidingen. Maandag werd er alhier een paard geslacht. De toeloop van lief hebbers van paarde ivleeseh was zoo groot, dat men gelijk dat in de groote steden aan de orde van den dag is, langen tijd in de rij geduldig zijn beurt 'al kon wachten. Velen moesten echter nog teleurgesteld huiswaarts k-eren. He den (Woensdag) wordt er echter voor die personen wederom gedistribueerd. Hanswserd. Hoewel er aan alles gebrek komt, de smokkelhandel blijft bloeien. Hier wordt echter frauduleuze uitvoer nogal dikwijls voorkomen. Op hot sleepschip „Rijnvaart" werd Dinsdag ce.:e partij manufacturen, kwatla, zeep en nog meerdere ten uitvoer ver boden goederen in beslag genomen. Alles was bestemd voor Antwerpen. Colijnsplaat. Maandagnacht werd alhier in de kom der gemeente op twee plaat sen de wasch gestolen. (Z.) St. Maartensdijk. Door den kommies Faro alhier is bij den slager C. S. te St. Annaland in beslag genomen een frau duleus geslacht stuk vee. Het vleesch en de huid zijn beide vervoerd naa,r hi ar. (Z.) Domburg. Nadat, «enigen tijd geleden op de buitenplaats „Duinvliet" nabij' Dom- bug, des nachts een brutale diefstal met braak is gepleegd, waarbij tal van kost baarheden, vertegenwoordigende een© groote waarde, werden ontvreemd, is door de ijverige nasporing van rijks- en gemeentepolitie te Domburg de Justitie te Middelburg een draad in handen gege ven, dat geleid heeft tot opsporing van een der vermoedelijke daders, die zich uit andere hoofde in verzekerde bewaring bevind. Reeds zijn eenige voorwerpen van den diefstal afkomstig i:i handen der po litie, die deze aan den eigenaar heeft vertoond en als zijn eigendom heeft her kend. (M. Ct.) Hulst. De afd. Hulst van den Katli. Boerenbond heeft in hare Zondag ge houden vergadering tot aansluiting bij den N. C. Boerenbond besloten Nadat door den voorzitter en den geeste lijken adviseur de voordeelen dezer aan sluiting in den breede waren niteen- gezet, werd 't besluit tot toetreding met algemeene stemmen genomen. (Zei.) Ootf&tirs. Door het Bestuur van „Cre do Pugno" van het Res. 23 R. I. is het initiatief genomen tot het houden van een R o 0 m s c h e n 1 e g e r d a g voor alle R.-K. militairen in West Zeeuwsch- Vlaanderen, welke zal gehouden worden in deze gemeente op den 30en Mei (H Sacramentsdag) a.s. Bereids is de _heer J. W. Vienings te Goes uitgenoodigd, als feestredenaar dien dag op te treden. T. t kommies alhier is met 'ngang van 1 Mei a s. benoemd de heer W. van Nieuwenhuizen alhier. Toen Zaterdagavond de heer de H. evenals anderen stond te kijken naar de lichtverschijnselen in de lucht, kwamen hen een paar soldaten voorbij, die hem, zonder eenige redenen daarvoor te hebben, eensklaps vastgrepen en te lijf gingen. De heer de H. word leelijk toegetakeld. Hel is te hopen, dat de daders hun welver diende straf niet zullen ontloopen. Sluis. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft er weer een geweldige aanval plaats gehad op de Vlaamsche kust. Omstreeks twaalf uur begon het bombardement, waaraan behalve vlieg machines ook oorlogsschepen deelnamen, wat duidelijk te hooren was aan het ge schut. De aanval duurde een uur lang. Aardenburg. In de op Zaterdag ge houden voltallige vergadering van den raad werd het nieuw benoemde raadslid de heer E. C. Martens beëedigd. Daarna werd overgegaan tot het be noemen van een wethouder in de vaca ture F. Eekhout. Als zoodanig werd be noemd de heer Th. L. F. Roersch, die; de benoeming aannam. Daarna sluiting. (M. Ct.) Dezer dagen slaagde bij het te Breda gehouden examen voor onderwrj- zer(es) mej C. Cuelenaere leerlinge van de Bez. Kweekschool te Dongen. Schoondijke. De nachtvorsten hebben aan de jonge aardappelen heel wat schade aangericht. Ook de bloesem der vrucht- boomen heeft geleden. Bij Kon. besl. is aan L. Ruyssenaeiï, op zijn verzoek, met 1 Mei eervol ont slag verleend uit zijn betrekking v£tn ikantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Goes, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. De klerk-telegrafist der Staatsspoor P. Ct Lagas wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst van Vlissingen naar Middelburg. Op dienzelfden datum wordt de klerk-telegrafist S. Klap over geplaatst yaa Middelburg na-ar Vlissingen-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2