UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. waarden vergunning verleend tot oprich ting van een haringrookerij aan de Lange Zeike aldaar. Te Bergen op Zoom is druk aan den raad gerequesteerd voor het bekomen van eeue gemeentelijke centrale keuken. Hierover zou vandaag in den raad worden beslist. De samenstelling van het brood. De Tel. meldt, dat de bak [(roeven, die door de Algemeene Arbeiderscoöperatio Voorwaarts te Utrecht voor de regeering, onder toezicht van den Centralen Ge zondheidsraad, zijn gedaan, met een an dere samenstelling van het regeerings- brood, uitstekend geslaagd zijn. Uit het onderzoek moet gebleken zijn, dat de eniaak van het nieuwe brood goed is, de voedzaamheid grooter dan van het tegenwoordige brood, en dat zich in de ongeveer honderd gezinnen, waarmede de proeven genomen werden, geen stoornis sen in den gezondheidstoestand hebben voorgedaan. I» het blad juist ingelicht, dan moet de Centrale Gezondheidsraad aan minister Postiiuma geadviseerd hebben, bet nieu we brood als regeeringsbrood in te voe ren. Bij de reeds door den minister aan gegeven wijziging van de nieuwe samen stelling van bet brood zal dan nog een gering percentage lijnkoekeiimeel worden toegevoegd. Er zullen voorts opnieuw bak- proeven genomen worden met een andere samenstelling. Ook erwtenmeel moet in het nieuw® brood esn belangrijke rol spelen. Aardappelen. Naar het Hbld. verneemt, zal van re- geeringswege worden getracht in de pe riode van 23 dezer tot 20 Mei aan de gemeenten kleiaarüappelen te verstrekken tot een maximum van vijftig procent van het verbruik. De dan nog festeerend© voorraden van de kieiaardappelen zullen worden gedistribueerd in de laatste pe riode vóór den nieuwen oogst. De broodkaarten. Naar wry vernemen zai met ingang van 27 dezer de broodkaart voor een ter mijn van 7 dagen geldig zijn thans 14 dagen doch ze zal dan ook van dien datum af de halve waaide aan bons hebben. Men verwacht hiervan, dat zij die in den aanvang van een broodkaartperiode te veel brood koopen, voortaan minder dagen achtereen zonder bons zullen zijn. (Vad.) Stakingen. Op de Marinewerf te Amsterdam, aan de Hembrug en op de rijksconstructie- werkplaatsen te Delft wordt gestaakt. (Zie laatste bericftten.) Kunstmest. De Duitsche regeering heeft toegestaan dat veertien met kunstmest geladen sche pen, die op Duitsch gebied bij Ter Apel liggen, naar Nederland doorvaren. Eiken dag varen er nu twee naar Ter Apel. (M. Gt). Has onzs sohepen in Amerika in bsslag werden genomen. Zooals men weet, zijn verleden week met de „Nieuw-Amsterdam" te Botter dam een 1900-tal Hollaudsche zeelui aan gekomen, die geweigerd hadden van de in beslag genomen Hollandsche schepen in Amerikaansche dienst over te gaan. „De Maasbode" heeft bij aankomst ver schillenden dezer zeelui gespiwixc. oir verhaalt Laten we kapitein Var. den Heuvel van de „Rijndam", en aud' ren van hun wedervaren iets vertellen: De behandeling van de equipages was tamelijk goed, volgens hem. Niet alle bemanuiugen waren daarover echter evengoed te spreken, maar het was ook wat, voor een Hollaudschen zeeman, als je je moet schikken in zooveel onrecht vaardigheid. De geest onder de beman ningen van de 70 Hollaudscbe schepen, was dan ook algemeen sterk tegen Ame rika, hoe vriendelijk het dan ook was, dat het gouvernement van de Vereemgde Staten voor huisvesting zorgde en de passage betaalde. Maar de vlag de eigen, dierbare Nederlandscne driekleur, moest wijkeu. Zouden ile Amerikanen die neer halen, om er de starsaud strips voor in de plaats to hangen? Om dat neer halen te voorkomen, hadden bijna alle schepen de vlag de laatste week voor de inbeslagneming met meer gehescheu. Op een paar Amsterdamsche vrachtbooten evenwel had de bemanning de vlag in top vastgeknoopt en de mast met vet ingesmeerd Ja, dat was het meest tragische moment voor de menschen, toen op 2U Maart by de inbeslagneming de vlag voor goed van boord verdwijnen zou. Op de „Samarinda" van den Rotter- damschen Lloyd1 wapperde het dundoek nog tier iu top, toen een Amerikaansch officier verzocht, haar neer te halen, want het schip zou geen Nederlandsen schip meer zijn, Maar alle man weigerde om de driekleur te doen wijken voor deze gewelddaad. Toen haalde de Ame rikaan zelf ue vlag naar beueden, en de forsche zeevaarders, van den minste tot den hoogste, konden hun tranen niet bedwingen De Amerikaan overhan digde de vlag opgerold aan dm kapitein; onder betuigmgen van spijt eu leedwezen; maar hij deed dan ook niets dan zijn plicht, want zijn overheid had niet anders gelast. Verscheidene Amerikaansche officieren, met de inbeslagneming belast, traden zóó hoffelijk op, en vele, maar toch lang niet allen, waren doordrongen van het feit, dat hier onrecht geschiedde. Die anderen, die zeker niet minder talrijk waren, wilden niet begrijpen, dat het toch zoo onverdedigbaar was. Flink en fier hebben onze mannen en jongens zich gedragen Ondanks de verlokkende aanbiedingen is niet één in Amerikaanschen dienst overgegaan en zoo goed als alle meerderen weigerden in te gaan op aanbiedingen, om hun instrumenten over te doen. Die waren toch immers van Holland. De schepen werden alle afgegeven onder protest en het was op dezelfde „Samarinda" bovengenoemd, dat een eigenaardige plechtigheid plaats had, toen de kapitein de vlag op het dek uitspreidde, alle mannen om zich heen verzamelde en een vaderlandsche toe spraak hield Een paar dagen voor de inbeslagname, toen dit feit al te voorzien was, kwam er op vele schepen een wacht van Ame rikaansche matrozen aan boord, om er tegen te waken, dat de machines zouden beschadigd worden. Deze bewaking was al evenmin gerechtvaardigd, en op een van de schepen is het dan ook voorge vallen, dat de kapitein den wachters duidelijk den raad gaf, onmiddellijk weer te vertrekken, en die raad werd opge volgd ook. Je hebt hier niets eerder te maken, dan na de officieele inbeslagne ming, zei de kapitein. Gelukkig hadden de Amerikanen nog niet alle gevoel van piëteit verloren. Want ze beloofden de Amerikaansche vlag niet eer te hijschen, dan nadat de Nederlanders vertrokken waren. Uf ze nu zullen wachten tot ook de honderd anderen vertrokken zullen zijn, die nog moesten achter blijven, omdat ze met meekonden met de „Nieuw-Amsterdam". Daar was geen plaats meer en ver scheidene kwamen niet meer op tijd, zooals b.v. de bemanningen van de „Beukelsdijk", „Soestdijk" en „Amstel- dijk". Deze schepen waren, voor parti culiere rekening gecharterd, op weg naar Zuid-Amerika, om giaan te halen voor Noord Amerika. Inmiddels was de inbeslagneming gelast en deze drie schepen werden toen op last van de Amerikaansche regeering m de naastbijzijgde haven opgehouden. De „Beukelsdijk" en „Amsteldijk" moesten in Forto Rico ankeren, de „Soestdijk" in Norfolk. De opvordering werd op de schepen afgekondigd door een Amerikaansch officier, in het Engelsch, en waar noodig, door een der leden van de bemanningen in het Nederlandseh veriaald. De schepen werden alle door de Ame rikaausehe handelsmarine bemand. De leiding was grootendeels in handen van reserve manue-olficieren, die drie maan den hebben gestudeerd. Kapitein v.d. Heuvel o.a. veimoedde dan ook, dat ook van zijn schip niet veel zou terecht komen. Het zal er ontzettend uitzien want nu al werden de stokers onderge- bradit in de le klasse compartimenten. Waar dit nu voor dient! Men ziet hieruit eenigszins, hoe de vlootroof werd voltrokken. Zou niet ieder zich kunnen voorstellen, dat de Neder- landsclie zeelieden met smart en spijt in hun hart hun schepen hebben over gelaten aan de vreemde indringers? Maar we gaan liever in bange afwachting naar het vaderland terug, aan de schenuende haad te dienen, zeiden ze. Gemeentelijke Central* Keuken te Goes. Het menu voor de week ran 22 Agril tot 27 April Maandag Hutsput. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag 's morgens 11 uur Zuurkool, 's avonds 6 uur Rijstepap. Donderdag 's morgens 11 uur stamppot Andijvie, 's avonds 6 u,ur Bruine Boonen soep. Vrijdag 'smorgens 11 uur Havermout, 's avonds 6 uur Erwtensoeg. Zaterdag Groenteusoep. Tegen intrekking van bon no. 12 1 ons Havermout. De overige dagen vrij. Zij, die geen gebruik maken van du distributiebons, onverschillig welke, ge>- lieven deze aan de keuken af te staan. Bons voor de extra distributies moeten vóór Dinsdagmorgen 12 uur gekocht wor den Kantoor Centrale Keuken. De Centrale Keuken zal Woens dag, Donderdag en Vrydag tweemaal daags warm oion verstrekken, 's Morgens op <te gewone wijze ©u 's avonds extra, n.l. Woensdagavond rijstepap, Donderdagavond brumeboonensoep. Vrijdagavond erwtensoep, altijd te 6 ure. Degenen, welk© hiervan wenschen ge bruik te maken, moeien uilernjk Dinsdag 23 April tot 12 uur aan de Centrale Keuken opgeven, welke avonden gj steg. eten wenschen ai tg Kalen «ut 'l aaatal porties. Latere opgaven kunnetn sief. worden aangenomen. Distributie. Van 20 April tot en met 26 April 1918 is verkrijgbaar: op bon 11: Erwten 1 ons. 12: Havermout 1 ons. 13: Kaas 1 ons. 14: Bak- en Braadvet 1 ons. 15: Kalfsvleesch 1 ons. (Wordt nader bekend gemaakt). Aardappelen 1 K.G. per persoon op de 20 April gestempelde bons. Zie verder aankondiging Centrale Keuken. De Commissie inzake schoenen, klompen, maakt "bekend, dat met de uit gifte der contrölekaarten zal worden overgegaan voor de notnmers 140116o0 Maandag, voor de nommers 1600 en daar boven Dinsdag. Eiken avond aanvang half acht uur. Naar wij van bevoegde zijde verne men is een fusie tot stand gekomen tus- schen de N.V. Technische Handelmaat schappij v/h Jan Mulder, Amsterdam, met kantoren te Rotterdam, Groningen en Hoorn en de Firma Wed. J. C. Mass©e Zoon te Goes. Waar eerstgenoemde zich voornamelijk beweegt op electro- technisch en technisch gebied en zooals bekend laatstgenoemde een "der oudste en meest bekende ondernemingen is op het gebied van Landbouwwerktuigen, springt het belang van deze combinatie in het oog nu de electriciteit steeds groo- terc rol op landbouwgebied gaat .spelen. Dezelfde krachten die totnogtoe met lei ding en beheer belast waren blijven aan de combinatie verbonden. Zondagsrust apothekers. Zondag 21 April is de Apotheek van den heer v. Kalinitiout geopend. De beide ove rige blijven dan gesloten. Uuzeschooitreinen. Ook deor de hooiden der Onder wijs-inrichtm, gen te dezer stede, en door de ouders vau de leerlingen der H. B öchool die eiken dag met den trein moeten komen, zijn veizoukschrilten aan de Directie van de Slaats-spoorwegen gezonden om den trein die s morgeus om half negen te Goes aankomt, op dat uur te doen blijven rijden. „Andere tijden, andere verkoop s ar tl kelen". In de etalage van een onzer slagers, waar vroeger de bloedworsten en leverbeuiingen verlok kend lagen uitgestald, zagen wij nu een partij bot en schol liggen. Waar nu het vleesoh ontbreekt, tracht thans de slager met den verkoop van visch zijn brood te winnen. De vak- en huishoudschool voor meisjes telt reeds 29 leerlingen voor den heulen leergang, gesplitst iu twee paralel- klassen en 19 voor de verschillende andere cursussen. Een mooi begin. Men kan zich nog tot 1 Mei bij het bestuur of bij du huofdleidster, mejuffr. bimmermaiïs, aan geven. Totdat gunstiger tijden de bouw eener eigen school zullen veroonoven, is thans de school tijdelijk ondergebracht deels in de Ambachtsschool, deels in de Dag- normaalschool en deels in de oude vrevery bij het gasthuis welke laatste lokaliteit daarvoor nog in gereedheid moet worden gebracht. De ollicieele opening van den cursus is bepaald op 1 Meia.s. Nader meldt men: Aan de Vakschool voor Meisjes te Goes zijn benoemd: Mej. D. Oossewaax- de voor het Vakonderwijs en de hieeren J. Melsete iloogeveen voor llandteekenen; F. Maijs voor Hek enen en Plantkunde; J. Remyn voor Nederlandsche taal en Aardrijkskunde. De dj-ie leeraressen voor costuum-naai- en, koken, voedingsleer, waschbehande- ling enz., alsmede die voor boekhouden, (als voor dit vak zich alsnog een groo ter aantal leerlingen aanmeldt) zulten later benoepid worden. Mtedetkorg. Voor de volgend© week is het menu van de Centrale Keuken ais volgt vastgesteld: Maandag Erwtensoep; Dinsdag Hutsput; Woensdag Raapstelen; Donderdag aardappelsoep; Vrijdag stam- pot Koolrapen; Zaterdag stampot Andy- vie. Volgende week zal aan de lokalen B ree straat en Nieuwe Haven tusschen 11 en uur en aan de andere lokalen tusschen 6 en 7 uur worden gedistribueerd. De uit gifte van bons blijft voor alle lokalen bepaald op 11 tot 12 uur. De commissie zal trachten zooveel mogelijk aan bo vengenoemde regeling vast te houden. Donderdag werden 890 bons verkocht. Terwijl in de eerste week totaal 10.724 por ties werden afgeleverd, zal dit in de tweede week 7164 zijn. Zaterdag wordt nu ia alle lokalen tus schen 11 en 12 uur gedistribueerd. Distributie van Havermout aan winkeliers. De Directeur van het Gemeentelijk Distributie Bureau maakt bekend, dat verkoopers van Re- gvéiingshavemiout de hun toekomende hoeveelheid bij den Grossierde N. V. v. h. J. J. J. G. van der Harst kunnen verkrijgen op Vrijdag 19 April e.k. iu hun eigen belaug wordt tiun aangeraden, zoo spoedig mogelijk, in elk geval binnen 2 maal 24 uur ue havermout te doen afhalen. Vannmrgan af tot en mat 27 April is op hon 30 voovzoover nog niet ver bruikt, 1 ons harermout verkrijgbaar. Bij de politie alhier zijn den laat- sten tijd aangiften gedaan van oplich tingen, gepleegd door een ongeveer 18- jarigeu jongen, die op naam van een hier ter stede wonende dame bij winke liers goederen wist los te krijgen. De commissaris van politie waarschuwt daar om neringdoenden goed toe te zien aan wie zij verkoopen. Bij de politie zijn weder tal van aangiften van diefstal ingekomen, zoo van bezems uit een pakhuis, van koperen draad, dat voor bliksemafleider dienst deed, van een paar vrouwenschoenen, van een rijwiel, van een grijsgroenen jakker van een wachtmeester der veld artillerie en van een partij lood van een gebouw ter waarde van ongeveer f300. De politie heeft aangehouden P. M. A. M„ die bekende een partij zakken uit het pakhuis „De Hoop" aan de Nieu we Poortstraat te hebben ontvreemd, die hij voor f 10 aan een onbekende ver kocht. De man is aan de politie voor geleid. Wederom werd door de politie aan gehouden de 13-jarige J. ,C., die kort geleden in bel huis van bewaring werd gezet wegens verschillende dieistahen. Hij was later naar Kinrierzorg overgebracht, waar hij nu een paar schoenen van een anderen jongen wegnam en trachtte deze te verkoopen. Op een verzoek van een officier werd door de politie een jongen aange houden, die in een militair pak en een burgerpet rond hep. Daar het bleek, dat hij het pak van een militair had gekocht, wordt een onderzoek ingesteld naar den verkooper dezer rijksgoederen. Dezer dagen kwam met den laat- sten trein hier oen man aan, die bewuste loos was en die eerst in de militaire wacht was gebracht en later op medisch advies per brancard naar het politie bureau, waar hij des nachts te twee uur bijkwam. Hij kwam uit Schiedam en moest naar Bergen op Zoofn. Met den eersten trein is hij daarheen teruggekeerd. De politie alhier heeft aangehouden den soldaat A. P., van het garnizoen Oost- kapelle, die aldaar van een korporaal twee gouden ringen wegnam, die hier bij een winkelier verkocht waren en in beslag zijn genomen. P. is aan de itnilitaire autoritei ten voorgeleid. Woensdagnacht is ingebroken op den Nieuwen v usamgscheu weg bij B., waar men zich door ïiikhmmiug toegang verschatte en een heereurywiel uenevens de wielen van een damesrijwiel wegnam, (M. Dl.) Vltee tegen. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot dekkuectit bij den Pro vincialen Stoonibootdienst op de Woster- Scheirle dhr. J. A. 1 ticmens te Viissingen. De Maatschappij' „De Schelde". Ter vervulling, der vacature in het college van Comissarissen, ontstaan door het overlijden van den heer Jan Smit van Nieuw-Lokkerland, werd geko zen de heer L. J. Smit, Scheepsbouw meester te Kinderdjjjk. De Heer C. K. C. Wjbaut, die aan de beurt van aftreding was, werd in ge noemd College herkozen. De haven van Viissi»gen is thans ook eraend als regeeringshaven voor vischaanvoer. Verwacht worat, dat de visch die te vlissingen wordt aangevoerd, door de regeering zal worden opgekecht en aan maximumprijzen veikocnt. Schor*. Men verzoch. ons inede te dée- len, dat het bericht over in beslag name van graan bij een landbouwer R., voor komend in ons vorijnummer, uit ide lucht is gegrepen, wijl er hier geen land bouwer R. bestaat. De Lamdbouwvereeniging Schore en Vlake benoemde in hare vergadering tot bestuursleden, inplaah; van den heer Wu in 't Anker ^overleden) de heer Marinus in 't Anker W'z. en in plaats van den heer A. Rottier, die de gemeentel metter woon verliet, de heer O. Gi Slols Mz. en ze sloot zich aaii byi de Zeeuwsche Landbouw Maatschajipjj. (Z.) Woensdag had «de verkiezing plaats van eon lid Tan dén gemeenteraad. Aan tal kiezers 202, uitgebracht 146 stem men, van onwaarde 7.. Afaciiiel in 't Anker verkreeg 104 stemmen, A. Zoeleweiji Jzn. 35 stemmen, zoodat ia 't Anker gekozen is. Door de politie wordt onderzoek gedaan naar het verkoopen van schoen bons door een vrouwelijke ingezetenp dezer gemeente aan een persoon te Hans- weerd. Hansweerd, Onze dorpsgenoot M. Haas- donck behaalde dez«i week te Middelburg de acte L. O. Op de „Van Driel 61" werd een partij kwatta ontdekt. De schippersknecht werd naar Middelburg overgeoracht. Nisse. Donderdagavond was het de eer ste jaarvergadering voor de leden van de Boerenleenbank. Op 1 Oct. 1917 na men do werkzaamheden een aanvang; dus thans een verslag, jvan 3 maanden 1 Oct. gelden op 31 Dec. 1917 f4203.25. Ver- 31 Dec. 1917. Ingelegd werd f4203.25, terugbetaald nihil. Te goed. aan spaar- strekt aan voorschotten op 31 Dec. f2950, terugbetaald nihil. Uitstaande aan voor schotten op 31 Dec. f :!950. In loopende rgkeaing werd ontvangen, f 5962.50, uit gegeven f6878.16. Herkozen werd als be stuurslid J. Meijaard, als plaatsvervaagen.- de leden Joh. Jansen en A. v. d. Vrie fen als lid van don raad van toezicht L. Nieuwenhuijse. Het ledental begon met 44 is thans geklommen tot 64. Tholen. Leefden tot nu toe de Ka tholieke kiezers in deze gemeente, poli tiek gesproken, als schapen zonder her der, thans komt hierin- verandering. Op initiatief van den ZeerEerwaarden heer Boognians, pastoor, zal nu met de po litieke voorlichting en organisatie onzer Roomsche kiezers een begin W-orden ge maakt en den 24en April a.s. hun de nieuwe kieswet worden verklaard door den heer J. W. Vienings uit Goes. Sluis. In den Liatsten tijd hoort mm hier nog al eens, dat er prikkeldraad gesmokkeld wordt van België naar Hol land. Een paar maanden geleden hebben reeds eenige personen voor diefstal van draad terechtgestaan. Dezer dagen is liter weer een soldaat bekeurd, die met een rol prikkeldraad beladen op Hol- landsch gebied kwam. Deze week boudt de aalmoezenier de Eerw. Heer Huys in verschillende plaatsen alhier lezingen voor de Roomsch- Katholieke militairen. Breskens. Deze week is hier voor liet eerst, na bekomen vergunning, een paard geslacht om in den vleeschnood der ingezetenen te voorzien. Binnen korten tyd was al het vleesch verkocht. Schooudijke. Opvallend is het, dat er tegenwoordig zoo weinig katten ziin. Het vermoeden ligt voor de hand, dat men die dieren gedood heelt om de voedselschaarschte. St. Krui». Met ingang van 1G April j.l. is de kommies J. v. d. Giessen te uostburg tydelyk belast met de waar neming van het douanekantoor aan de Brakke alhier. Oostburg. Alhier werd door de militaire komuiiezeu een persoon aangehouden uit Rotterdam, wegens ongedekt vervoer van een partij wollen stoffen. Woensdag had een leerling van de Ambachtsschool het ongeluk zich ernstig te verwonden aan het hoofd Genees kundige hulp moest dadeiijk worden ingeroepen. ,In het vervolg zullen door de ontvan gers en sub ontvangers der accijnzen geen accijnskwitanties voor vee meer worden afgegeven, tenzij de aangevers voorzien zijn van een bewijs van den burgemeester, dat zij vergunning gekregen hebben tot slachten. Het Gouden iuselfeest der stichting van de parochie Hansweerd. Woensdag 1.1. vierde de parochie van Hansweerd haar 50-jarig bestaan. Ze was op dat schoon en blijde feest voorbe reid door eeno 11. Missie, welke van 23 Maart1 April door twee Eerw. Pa ters Capucijnen gegeven werd. De kerk was schoon en heerlijk ver sierd. Het rfftaar prijkte in een rijkdom van bloemen; overal door de kerk waren schilden, wapens, bloemen, guirlandes en wimpels aangebracht. Hel geheel lever de een heerlijke aanblik op. De geloot vigen waren aangenaam verrast, toen zij het feestelijk versierde kerkgebouw bin nentraden, en men kon het hun aan zien, dat ze nu hun kerkje driedubbel mooi vonden. De plechtige Hoogmis om 9i/g uur werd opgedragen door den Z.Eerw. heer N. Groot, oud-pastoor, thans pastoor te Meije-Zegveld. Als diaken assisteerde de Z.Eerw. heer A. A. Waterreus, even eens oud-pastoor, thans pastoor te Haas trecht; als subdiaken de Z.Eerw. heer S. Steur, pastoor te lerseke. De Z.Eerw. heer Deken van Goes was eveneens te genwoordig, en gaf daardoor blijk van zijn blijde medeteven met zijne onder hoorige geestelijkheid en volk. Het koor voerde onder de verdienstelijke leiding van zijn directeur, den heer A. Caré, de t,veeate.il..tig.- Mis \an Halle, uit. Het kerkgebouw was gevuld met ge- loovigen, die in feestelijke stemming God bedankten voor alle weldaden, welke in die 50 jaar door Zijne Algoedheid aan de parochie bewezen waren. Na de H. Mis zongen alle geloovigen met §chte geestdrift een feestlied, voor die gele genheid vervaardigd. Van 122 uur was de kerk ter be zichtiging opengesteld, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Vooral wpkte de kerstkribbe met haar fraaie beeldengroé-- pen de algemeene bewondering op. Deze kerstkribbe is een feestgeschenk door de parochie bij die gelegenheid geschonken. Ze is afkomstig uit de ateliers van de firma Simons van den Broek uit Rot terdam. Des avonds om 7 uur was het plech tig Lof. Het kerkgebouw was .tot de uiter ste hoeken bezet. Beurtelings werden on der het Lof de liturgische gezangen uit gevoerd door het zangkoor, en 'door een koortje van dames, die onder leiding van hun ijverigen directeur, het hoofd, der school, de verschillende gezangen ver- dienotol^k tea gekoore brachten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2