UIT ZEELAND. zal zenden, werd door de wel-gezinden natuurlijk met vreugde begroet, maar de oproermakers waren zoo dwaas om deze graanverscheping als een succes van hun agitatie te beschouwen. Zie je wel, nu krijgen we wel graaa, zeiden zij bij het lezen van het bulletin. Anderen bespra ken het bericht mopperend en hechtten er aanvankelijk weinig geloof aan. Dat allerlei ongure elementen er een misda dig genoegen in scheppen, de onlusten aan te wakkeren en voor hun zaak uit te buiten is nog het droevigste van alles. Minister Loudon. heeft de werkzaamheden, op zijn depar tement hervat. Jhr. Mr. 6. L. M. H. Ruijs de Beerenbrouok, Commissaris der Koningin in Limburg, is eenige dagen geleden plotseling zoo ernstig ongesteld geworden, dat hem de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toegediend. Sinds dien is de toestand van den lijder eenigszins vooruitgaande. Burgerlijke Dienstplicht. Ingediend is een wetsontwerp tot invoering van den Burgelijken dienst plicht Het aangeboden wetsontwerp beoogt naar het inzicht der regeeging in de eerste plaats, aan de regeeriDg voor geval van oorlog de beschikking te geven over alle voorhanden krachten voor welke burgerlijke werkzaamheden ook. In de twrede plaats geeft het reeds nu de bevoegdheid, allen, wier werk zaamheid in 's lands belang niet mag stilstaan, te nopen die werkzaamheid door te zetten met ter zijde stellen van alle grieven en elk geschil. Constitutioneelen grondslag vindt het wetsontwerp in artikel 180 en 181 der Grondwet. De verplichtingen, die aan hen die niet tot de zee- en iandmacht behooren ten aanzien van 's lands ver dediging opgelegd kunnen worden, vinden het best hare omschrijving in eene wet op den burgerlijken dienstplicht Artikel 1 geeft aan, wie burgerlijk dienstplichtig zijn. Het luidt: Voor alle mannelijke Nederlanders en alle ongehuwde kinderlooze Nederland- sche vrouwen, die zich binnen het Rijk in Europa bevinden, den leeftijd van 17 jaren bereikt doch dien van 60 jaren niet overschreden hebben en niet in werkelijken dienst zijn bij de zee- of landmacht, bestaat burgerlijke dienst plicht. Artikel 4 geeft den Minister van Land bouw de bevoegdheid van eiken burger lijke dienstplichtige, wiens arbeid «en landsbelang is en die in een bepaald bedrijf pleegt werkzaam te zijn, onder de noodige waarborgen te vergen dat hij naar bepaalde regels doorwerke zoo lang het noodig wordt geacht. Artikel 22 en volgende regelen de bevoegdheid der Kegeering om burger lijk dienstplichtigen die nog geen burger lijken dienstplicht vervullen, daartoe op te roepen. Buiten de oproeping vailen personen, die zijn begrepen in de in art. 2 gestelde opsomming (a. in dienst zijn van eeuig publiek rechtelijk lichaam, b werkzaam zijn in de bedrijven, bedoeld in art 3 derde lid. c. werkzaam zijn in inrichtingen, waar zieken of gewonden worden verpleegd; d werkzaam zijn in inrichtingen van onderwij een ge< steljjk of een godsdienstig menschlievend ambt bekleedeu of daartoe worden opgeleid; e. werkzaamheden verrichten nader door de Kroon aan te wijzen, derhalve ook zij die tengevolge van een krachtens art. 4 geschiede vordering arbeid ver richten.) Aan de oproeping gaat een inschrijving vooraf, waartoe die gemeentebesturen, welke medewerking bij een door den minister van Oorlog uit te vaardigen last wordt gevorderd, na ontvangst van dezen last overgaan. De inschrijvingen kuunen de gemeente besturen doen geschieden lietzjj uitslui tend op vrijwillige aanmelding, hetzij nmbtshalve. Zooveel mogelijk zuilen zij de vrijwillige aanmelding moeten bevor deren Vrijwilligers zullen bet voordeelhebben, om, indien de ministerieele last tewerk stelling ook buiten de gemeente in het oog heeft, zooveel mogelijk alleen met hun instemming buiten de gemeente hunner inwoning te werk worden gesteld. Behalve door een zooveel mogelijke nauwkeurige omschrijving van de ge vraagde werkkrachten kan de ministe rieele last beperkt zijn door tot bepaalde gemeenten des rijks gericht te zijn, af hankelijk o. a. van den oogenblikkelijken strategischen toestand. Door de inschrij ving komen de ingeschreven dienstplich tigen ter beschikking van den minister van Oorlog, die hen in werkelijken dienst zal kunnen loepen naarmate de behoefte zich voordoet Is het aantal ingeschre venen niet meer toereikend, dan gelast de minister een nadere inschrijving. Niet alleen echter de arbeiders, ook de werkgevers worden door 't ingediende wetsontwerp getroffen Zij zullen gedwon gen kunnen worden om gebouwen, schepen, werktuigen, grondstoffen en alles wat verder tot hun onderneming behoort, tot uitoefening van het bedrijf aan te wenden, met inachtneming vain door of namens den Minister van Land bouw gestelde regelm-, gijn zij zelf geen eigenaars of zijn anderen de gebruikers van bovenvermelde goederen, dan kunnen eigenaars of gebruikers gedwongen wor den die goederen ter beschikking van de bedrijfshoofden te stellen. Ten slotte worden dan nog regelen vastgesteld tot vergoeding van schade en tot verzekering van behoorlijke arbeidsvoorwaarden, waartoe commissies en scheidsgerechten kunnen worden ingesteld. Goes. Propagandav ergadering R. R. Kiesvereeniging. Voor eene zeer goed bezette zaal hield de weleerw. pater Borromeus De Greeve O. F. M. Vrijdagavond in het „Slot Oostende" eene lezing over Katho lieke actie en organisatie in verband met de nieuwe kieswet. Afgezien van eenige breeder ontwikkelde passages was deze lezing dezelfde die de gewijde spreker Donderdagavond te Middelburg hield. Waar wij die reeds vrij uitvoerig in ons vorig nummer weergaven, kunnen wij om niet in noodelooze herhaling te vallen vol staan met te zeggen, dat hier niet min der dan te Middelburg met volle klaar heid de welsprekend kracht van het woord van pater De Greeve naar voren trad, een diepen en weldadigen indruk bij zijn gehoor achterlatende. Juist het feit dat hier een priester en kloosterling aan het woord was, gaf aan zijn nadrukkelijk vermaan om uit den politieken slaap op te staan een geheel bijzonderen nadruk en beteekenis. De vergadering bleek in- tusschen van de beste gevoelens bezield, wat niet alleen uitkwam in de onver moeide aandacht waarmede zij het betoog van den spreker volgde en in het her haaldelijk en krachtig applaus waarmede zij zijn woord bezegelde, maar wat ook practisch naar voren trad, toen, dank het ijverig medewerken onder de pauze door de kranige leden vaa „Pius X", door den voorzitter kon worden medegedeeld, dat ettelijke nieuwe leden zieti by de kiesvereeniging hadden doen inschrijven en verschillende donateurs en donatrices het vrouwelijk element was zeer sterk vertegenwoordigd, de pater wist daar nog geestig op te zinspelen waren aangeworven. Die practische vrucht der schoone lezing van pater Borromeus wet tigt de hoep, dat Katholiek Goes tot «en nieuw politiek leven is ontwaakt. De voorzitter, die den eerw. spreker inleidde en op het einde voor zijn heerlijk woord bedankte, vond tevens gelegenheid den Hoogeerw. heer Deken, mede aanwezig, namens het bestuur der Kiesvereeniging te bedanken voor den steun dieZ H.Eerw. van den kansel aan den oproep van het Bestuur tot deze vergadering had ver leend. De bijeenkomst welke een uitste kend verloop had, werd na het uitspre ken van den christelijnen groet begonnen met het gezamenlijk zingen van „Aan U o Koning der eeuwen" en beëindigd met het Zeeuwsche Volkslied. Allen keerden hoogst voldaan over dezen welgeslaagden propagauda-avond huiswaarts. De heer M. W. de Bruine, bouw kundige alhier, is benoemd tot bouwk. teekenaar aan de te bouwen rubberfabriek met 20 arbeiderswoningen te Heelsum bij Arnhem. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat hij, behoudens onvoorziene omstandigheden en met uitzondering van den Maandag, op alle werkdagen ten stad- huize voor een ieder zal te spreken zijn, van des voormiddags 10 uur tot des na middags 121/2 uur. Des Maandags zal daartoe gelegenheid bestaan des namiddags van 3 tot 4 uur. Te water geraakt. Zaterdagmid dag zijn de beide dochtertjes van dep heer L. alhier in de haven gevallen. De kinderen, bezig zynde bloemen te plukken, bukten zich te ver voorover, waardoor zij het evenwicht verloren. Gelukkig wa ren inenschen in de huurt om de heide drenkelingen op het droge te brengen en aan de verschrikte ouders terug te geven. MiddeHmrfZaterdagmorgen was er aan 'de vleeschhal 50 K.G. geslacht varkens vieesch te rerkoopen, waarvan aan 100 personen ieder 5 ons zou worden ver kocht. De verkoop zou te 9 uur plaats hebben fn reeds van 7 uur af stonden mannen, Vrouwen en kinderen te wachten. Een 13-jarig meisje, dat van half acht tof 9 uur onder de mensehen had geslaan werd door het gedrang onwel en moest op de politiepost worden gebracht, waar zij spoedig bijkwam. De directeur van het Gemeentelijk Distributiebureau maakt bekend, dat zij, die in het bezit zij'n van bons voor goed- koope melk, uitsluitend des Dinsdags van 'hè week, waarin hun bons op zijn, hun biljet weer kunnen verkrijgen op zijn bureau. Vlissingen. Benoemd tot controleur bij het distributiebedrijf J. H. r. d. Els hout. Het was voor de inwoners ran Vlissingen een groote verrassing, dat on danks het algemeen slachtverbod Vrijdag in de slagerswinkels weder rleesch voor lag en ieder op zijn vleeschkaart 2 ons kon bekomen. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester gemeend, daar hier nog geen eenheidsworst is geweest, Toor een maal toestemming tot slachten te mogen geven. Voor bezoekers uit andere plaatsen, zoo als bijv. het naburige Middelburg, was het om jaloersch te worden, daar aldaar geen kruimel rleesch te bekomen is en zonder gemeentelijke rleeschkaart te Vlissingen niets te bekomen was. (Z.) In de Zaterdagmiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhou ders der Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschappij werden de balans en winst en verliesberekening goedgekeurd, en werd het dividend, overeenkomstig het vooretel van H. H Commissarissen vast- gested op f 60 per aandeel. Tot commis saris werd herkozen de heer J. A. E. Musquetier. (VI. Ct.) Bij de familie alhier is bericht ont vangen dat de 19 jarige F. L. Blonde, lichtmatroos aan booril van het Belgische stoomschip „De Smet de Naeyer" ook behoort tot hen, die bij het op een miju loopen van genoemd stoomschip om het leven zijn gekomen. (VI. Ct.) In het Badpaviljoen „Wilhelmina" zal van 20 tot en met 22 April een mi litaire Huisvlijt-Tentoonstelhng worden gehouden. De inzendingen omvatten werk van alle troepen uit Zeeland en bestaan uit houtsnijwerk, vlecht- en knoopwerk- en weefwerk, metaalwerk, teeken- en schil derwerk. De tentoonstelling die geopend is van 107 uur, is voor militairen gratis toe gankelijk, terwijl de entrée voor burgers 25 cent bedaaagt- (VI. Ct.) Van de gelegenheid, geboden aan de werklieden der Kon. maatschappij „de Schelde", om werkzaam te zijn bij het fort De Nolle, is door ongeveer 6U0 werklieden gebruik gemaakt. Zaterdag morgen is door een 60 tal de arbeid aan gevangen, daar voor meerderen nog niet liet benoodigde materiaal voorhanden is. Knpwllc. Vrijdagavond vergaderde de ,Ver. van oud-lewlmgen Tan. den Xuin- bouwcuxsus. Dhr. L. Boschaart presideerde. Nadat verschillende werkzaamheden besproken waren, hield de vice-TOorzitter, Wu Glas, een belangrijke lezing over het onderwerp Iets uit de historie der bemesting. Het was een doorwrocht stuk geschie denis, dat waard was gehoord te wor den. Enkele vragen werden door den refe rent beantwoord. (Z.) Schare. Naar men ons mededeelt, is op last van den regeerings-commissaris alhier bij den heer M. K. door den bur gemeester tarwe en bruine hoouen in beslag genomen. Door den gemeenteveldwachter is opgespoord de daderes van den diefstal van kippengraan bjj v. K. Het graan is ten huize ran v. M. in beslag genomen. lerseke. Hier is een zangvereeuiging voor gemengd koor opgericht onder digee- tie van den beer Anderson, muziekleeraar te Goes. Woensdagavond werd de aersta oefening gehouden met 45 leden. (G. CO Kruiningen. In de Woensdagavond voortgezette raadsvergade.ing is besloten in te gaan op het verzoek van de Werf Zeeland om 1/l bij te dragen in de uit keering aan hare werklieden voor de 2 dagen per week die niet gewerkt wor den. l/t draagt het Steuncomité bij, Vs de Werf Zeeland en 1/J zal de ge meente bijdragen. (K. Ct.) Hansweerd. Verplaatst met 1 Mei L. Eerden, kommies te water 2e kl., van Millingen naar Hansweert en F. A. Dop- pegieter, kommies 2e kil., van hier naar Millingen. (Z.) Door de douane werd proces-ver baal opgemaakt tegen de vrouw van een schippersknecht aan boord van de „Rhe- nania 23" wegens poging tot uitvoer van oen groote partij manufacturen. De werf „Zeeland", de gemeente Kruiningen en het Steuncomité zijn over eengekomen aan de werklieden van de werf „Zeeland" het loon uit te keeren over de 2 dagen, dat er wegens gebrek aan materialen, per week niet gewerkt wordt. Donderdagmiddag is op de Werf „Zeeland" te water gelaten het Noorsche s.s. „Falkum." Dit is reeds hel derde voor Noorschei rekening gebouwde schip. Nu wordt er wederom een aanvang gemaakt met den bouw van een s.s. van pl.m. 2500 ton. Krabbendijke. De vermindering va.n het broodrantsoen doet zich ook hier gevoe len, temeer daar vele ingezetenen reeds een tekort aan aardappelen hebben of althans zullen hebben, daar hun provisie slechts berekend was op het gebruik van 1 maal 's daags, terwijl door het brood- tekort meermalen daags aardappelen moe ten worden genuttigd. Ook rijst is niet te krijgen, althans zoo goed als niet, even min als erwten. T Is een benauwde tijd. Hoedekenskerke. In de Vrijdag gehou den gemeenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Het verslag van den toestand der ge meente over 1917 werd den raad aan geboden. De stembureaus voor eventueele stem mingen werden vastgesteld, terwjjl een door B. en W. voorgestelde af- en over schrijving gem.-begrooting 1917 werd goedgekeurd. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter vroeg dhr. N. Gelok met welk recht B. en W. de schoonmaakster van school en gemeentehuis liadden benoemd; naar zijne meening behoorde dit recht aan den gemeenteraad. Dhr. A. den Dekker zeide, dat voor het vervolg, wanneer er meerdere ge schikte sollicitanten voor een vacante be trekking zich aanmelden, hij er voor zou zijn die betrekking hij inschrijving aan den laags ten inschrij ver te gunnen. De voorzitter antwoordde, dat de be noeming ingevolge de bepalingen der ge meentewet niet bij den raad, doch hij B. en W. thuis behoorde, dus zéér te recht door dit college was geschied, ter wijl wat de bezoldiging aanging, deze was vastgesteld overeenkomstig het daar voor destijds door den raad op de ge- meentebegrooting 1918 uitgetrokken be drag. Nisse. In de Vrijdagavond gehouden vergadering ran de landbouwveieemglng „Eendracht maakt macht" is besloten om toe te treden als afdaeliiig van de Zoenw sche Landbouwmaatschappij. Dit besluit werd genomen met 9 rut de 17 geldige stemmen. (Z.) Ovezand. De raad vergaderde 12 April. Present alle leden. De voorzitter wij at in de eerste plaats een woord van buide aan den overleden secretaris limans, die meer dan 5U jaren als een trouw amb tenaar de gemeentebelangen heeft behar tigd en meL wieu hij (voorzitter) haast 40 jaren heeft samengewerkt, terwijl iiij verzekert, dat zijne nagedachtenis steeds in dankbare herinnering zal blijven voort leven. De .raad sluit zich hierbij ten voile aan. Op het verzoek van het Roomsch-Ka- tholiek Schoolbestuur te. 's-Heerenlioek, om subsidie voor de Ovezandsche kinde ren, die de bewaarschool bezoeken, wordt een jaarhjksche subsidie van f 20 toe gekend. Een suppletoir kohier hoofdeltj- ken omslag voor 1917 wordt vastgesteld op i H.66V2. Het primitief kohier voor 1918 wordt vastgesteld op f586.75, zijhde 2 get. van f 298187.50 inkomen. Besloten wordt de Voorjaarsveemarkt niet te doen plaatshebben. Tot tijdelijk secretaris der gemeente wordt benoemd de heer D. Mulder, Bur gemeester. Tenslotte wordt op voorstel van het lid van den Bries besloten de jaarwedde van den Burgemeester en Secretaris elk met f 100 te verhoogen. 's Heer Abtskerke. De raad vergader de 13 April. Present 6 Jeden. Afwzig het lid E'. de Hoo. Hel gemeenteverslag over 1917 werd den llaad aangeboden en het kohier hoofdgeld voor 1018, vastgesteld op Lt 2800. Heinkenszand. Terwijl de landbouwers zoon J. M„ alhier, Zaterdag een sieep- bord van zijn wagen deed kreeg hij dit op de vingers, waardoor twee vingers werden gebroken. Heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Zondag "J.l. vierde dhr. I. Uitter- schout, 2de wethouder aihier, zijn 80sten jaardag. Eenige weken geleden herdacht de lste wethouder zijn 80sten geboorte dag en ook lioopt dit jaar een der raads leden, dhr. Dominicus, zijn 80sten jaar dag te vieren. Dit kan wel als bijzon derheid worden vermeld. Heerenhoek. Hedenmorgen had alhier plaats de plechtige uitvaart en begrafenis van den E. A. Heer J. G. P. limans, in leven burgemeester dezer gemeente Het H. Misoffer werd opgedragen door den weleerw. heer Brouwer, kapelaan der parochie, met assistentie van den Eerw. heer Clarijs, zoon der parochie als dia ken en van den zeereerw. Pater Schol- ten, huisvriend van den overledene, als sub-diaken. 'tijdens de H. Mis en op liet kerkhof werden de Liturgische gezangen uitge voerd door het R. K. Zangkoor, versterkt met een kinderkoor onder leiding van den zeereerw. heer Pastoor. Behalve de familie en zoo goed als alle Parochianen waren in de Kerk eo op het Kerkhof aanwezig, het Dag. Be stuur der gemeente, de gemeente-ambte naren, de bijzondere en openbare onder wijzers, de burgemeesters uit de omge ving, deputation van polderbesturen en vereenigingen, waarvan de overledene deel uitmaakte. Dominé Budding, de heer Van Cleef en Dr. Folmer. Uit de overgroote belangstelling bleek ten duidelijkste de algemeene achting, waarin de thans over leden Burgemeester zich mocht verheugen Aan het sterfhuis werd het woord ge voerd door 'den heer D. Mulder, burge meester van Ovezand, die den overledene prees als een man van nauwgezette plichtsbetrachting en onvermoeide werk kracht, gepaard met een helder inzicht. Steeds zal hij hem ais een best vriend in eere blijven herdenken. Hij memoreerde ook zijn edel karakter en. godsdienstzin- Ds. Budding herdacht Hen overledene als een rechtschapen man, die steeds zonder aanzkm van persoon of religie, voor zijne gemeentenaren alles over had/ hij prees hem ook als een grooten kin dervriend. De heer Pennock dankte namens de familie allereerst beide sprekers en ver volgens allen voor hun tegenwoordigheid en voor de ovcrtalrijke bewijzen van deel name. Nog lang zal Burgemeester Timans in de harten zijner gemeente naren leven. Rjj ruste in vrede, Ritthem. Aangaande de neergedaalde vliegmachine kan nog het volgende ge meld worden. De machine was in een breede sloot terechtgekomen en daardoor het onderste boren geslagen. Hel is dus een wonder, dat de inzittenden er heel huids zijn afgekomen. De machine was gemerkt H. P. 630. Jan. 1917, en had 2 machinegeweren en electrische batterijen voor het werpen van bommen. Het was een Fransche tweedekker van zeer groot model. Vrijdagmorgen werd van het bran dend toestel een foto genomen, terwijl de Engelschen er bij stonden. Zeer vele menschen uit de omgeving kwamen het toestel bekijken. De militairen waren druk bezig aan het demonteeren ran de ma chine. Zeer Teel benzine was er neg aan- wezig. (Z.) Souburg. Oader deze gemeente is een groot aantal roedekeelplanten van een akker gestolen. (Z.) In het begin der vorige week werd alhier een 12jarige jongen met een pijl in het oog geschoten, tengevolge waarvan dit zoo ernstig werd verwond, dat de jongen naar het gasthuis te Mid delburg moest worden overgebracht. Daar is thans het oog verwijderd moeten worden. (VI. Ct.) Tholen. Op den Vrijdag gehouden pu- blieken verkoop van 8 melkkoeien werden fabelachtige hooge prijzen betaald. Deze 8 stuks brachten ruim f4090 op. Een enkel uitgezocht exemplaar werd gekocht door Jhr. J. ran Vradenburch voor f640. Zuldzande, Deze week zal een aanvang gemaakt worden met den bouw van een houtenhulpkerk vnl. ten dienste van de R. K. millitairen. Naar alle waarschijn lijkheid zal ze Zondag in gebruik genomen worden, 't Zal dan de eerste keer zijn na honderden jaren dat hier deH Dien sten verricht worden. Sluis. Het scheen Donderdagavond, dat de Duitsche kustwacht „hoog" bezoek verwachtte. Immers, den geheelen avond werd er met zoeklichten gewerkt. Tien tot vijftien van die reusachtige licht bundels zochten urenlang het luchtruim af. Toch lieten de vliegers lang op zich wachten; om 1 uur pas had de eerste aanval plaats. Maar die was ook zoo geweldig, dat vele menschen verschrikt het bed uitvluchtten ea een schuilplaats in den kelder zochten. Een vliegmachine koerste eenigen tijd hoven ons dorphet bracht heel wat menschen op de been. Men is den Octobernacht van het vorige jaar nog niet vergetenOm 5 uur hielden de aanvallen op. De ambtenaren bekeurden in den nacht van V rijdag op Zaterdag een drietal personen, P. J. W.J. V. enJ. M alhier, wegens poging tot verboden uitvoer van 21 K. G. zeep. De vorige week is alhier een Duit- scher over de grens gekomen. Het was een marinier, die deel uitmaakte van de kustwacht Dadelijk is hrj naar een inter neringskamp gebracht. Hier is een niet-ontplofte granaat gevallen. Er werd geen schade aange richt. St-Jansteen. Door onbekende oorzaak brandde Zaterdagmorgen de landbouw- schuur van E. Saman tot den grond toe af. Een partij vlas, landbouwgereedscliap- pen enz. gingen door het vuur verlo ren. Twee in de nabijheid staande vlas- mijten werden mede door het vuur ver nield. Alles was tegen brandschade ver zekerd. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de R. K. Meisjesschool all lier door de Eerw. Zusters werd ge opend. Van de toen aanwezige Eerw. Zus ters vervult Zuster Agnatia nog steeds hare werkzaamheden aan de school en zal deze hiermede het zilveren feest lia- rer professie vieren. Reeds is een comité gevormd om dit feest op heuglijke wijze te herdenken. Aardenburg. In de Maandag 8 April gehouden vergadering van den gemeen teraad werd met algemeene stemmen tot onderwijzer aan de openbare school benoemd no. 1 der vooi dracht de heer P. A. Peneis te Zierikzee. Oestburg. Door de militaire kommiezen werd Zaterdag een persoon uit Sluis, zekere J. de L., aangehouden, wegens ongedekt vervoer en poging tot verboden uitvoer van 2000 sigaren. Op de Woensdag j 1. gehouden vei ling der V. P. N. waren aangevoerd, 54105 kippeneieren, 3853 eender eieren en 160 ganzeneieren, benevens 1ÜÜ K.G. bot*r, wtbrvan de prijs varieerde tusschen f3 25 en f3,47. Dhr. J. T. Sluis, vroeger griffier bij het kantongerecht alhier, thans rechter in de arrondissementsrechtbank te 's Hertogenbosch is aldaar op 47 jarigen leeftijd overleden. Naar een van onze locale bladen met name de te Hulst verschijnende „Zelandia" meldt, is er alhier in de kom van het dorp de vorige week een bom gevallen Dat bericht berust op onwaar- - beid. Wij weten ten stelligste, dat het «iet waar is. Zaaaslag. De vorige week is alhier een Duitsch vliegtuig moeten landen. Het was bewapend met twee machinegeweren, en bemand met twee vliegeniers. De j iaatsten zijn geïnterneerd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2