in den aard va» dat wat voor onze paro chiekerk door denzelfden fabrikant wordt vervaardigd en reeds zoover gevorderd is dat de ingebruikstelling in de maand Augustus kan worden tegemoet gezien. Het zal voorzeker in het land van Goes met blijde instemming worden vernomen, dat het wetsontwerp op den lokaalspoorweg door ZuidBe- v e 1 a n d (zie onder biunenland in dit nummer) door de Tweede Kamer is aangenomen, waarmede een groote en voorname schrede is gezet op den weg der verwezenlijking van dit grootsche werk. Wij kunnen dan ook begrijpen dat directie en commissarissen der Naaml. Vennootschap Lokaalspoorweg „Zuid- Beveland eene groote vreugde en vol doening hierover smaken, maar dat hunne voldoening en vreugde zeer wer den getemperd door de tijding, dat hun ijverige medecommissaris, de heer J. G P. Timans, burgemeester van 's Heerenhoek, die zoozeer voor de totstandkoming van dezen spoorweg had geijverd juist «p den dag der aanneming van het ontwerp was overleden en de telegraphi- sche mededeeling, die zij hem wilden zenden, hem niet meer levend bereikte, Ook is het een schaduwzijde, dat ge brek aan materialen als gevolg der be narde tijden, alsnog niet toelaat met den aanleg der lijn te beginnen. Naar wij vernemen neemt de heer K iels tra, secretaris der Z. L M., in beterschap toe, maar zal hij tot volledig herstel zijner krachten zich naar een sanatorium begeven. De heer v. d. Meer zal voorloopig het secretariaat der Z. L. M. blijven waarnemen. Hier ter stede is door de commiezen bij een paar ingezetenen huiszoeking ge daan ter opsporing van geslachte varkens, doeh niets werd ontdekt. Dezer dagen hebben enkele bakkers het plan gevormd en ook reeds ten uit voer gebracht om een 2den broodloozen dag in te voeren met het oog op het kleine rantsoen en ook daar de prijs en kwaliteit der brandstoffen maken, dat zij beter op één dag voor twee dagen tegelijk kunnen bakken. Ook werd van bakkerszijde beweerd, dat er pogingen in 't werk gesteld zullen worden om het z.g. „wilde" brood van buiten deze gemeente geweerd te krijgen Op het oogenblik lyden de bakkers er groote schade door, vooral daar de ver diensten voor hen toch al reeds miniem zjjn. De heer Kakebeeke wegens uitste- digheid en de heer Dekker wegens «ge steldheid waren Donderdag niet op de raadsvergadering aanwezig. Zondagsrust apothekers. Zondag 14 April is de Apotheek van den heer v. d. Hoek geopend. De beid© ove rige blijven dan gesloten. Distributie. Van 13 April tot en met 19 April 1918 i® verkrijgbaar op bon 6: Erwten 1 ons; op bon 7: Boonen 1 ons; op bon 8: Kaas 1 on«; op bon 9: Bak- en Braadvet 1 ons; op bon 10Zeep 1 ons. Aardappelen j K.G. per persoon op dè 13 April gestempelde "bons. De commissie belast met de uitrei king van bons voor schoenen, klompen enz. maakt bekend, dat a. s. week zal worden voortgegaan met de uitreiking van controlekaarten van af des avonds half acht voor de Domicilienos. 301— 500 Maandag, 501700 Dinsdag, t, 701900 Woensdag, 9011100 Donderdag, 1101—1300 Vrijdag, 13011400 Zaterdag, Domiciiiekaart en Trouwboekje mee brengen. (Controlekaart kost 5 cent.) Gameentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor d« week van 15 April tot 30 April: Maandag Zuurkool met Vleesch. Dinsdag Erwtensoep met Spek. Woensdag .Knolraap, Boter en Melk. Donderdag Bruine Boonensoep, Uien, Spek. Vrijdag Kroten met Vleesch. Zaterdag Groenteneoep. Tegen intrekking van da bons: Voor Maandag, Dinsdag en Woensdag vrij. Voor Donderdag1 bon no. 7 1 one Boonen. Voor Vrijdag en Zaterdag vrij. Zij, die geen gebruik maken van da distributiebons, onverschillig welke, ge lieven daz» aan da keuken af te staan. MIMtlkwg. Donderdagavond meid de weleerwaarde pater Borromeus De G r e a v e, O.F.M. uit bat Franciskaner- klooster te Woerden in het Vinoentius- huis alhier voor de R.-K. Kiesvereeni- girig en genoodigden eene even belang wekkende als welsprekende politieke rede over organisatie in verband met de nieu we kieswet. Ondanks het geringe parlementaire le ven in onze Tweede Kamer en de oor logstoestand, die de broodvraag de al- les overheerschende doet aijn, bestaat voor on» christenvolk in Nederland, speciaal voor de Katholieke, de dura plicht bij da aanstaande Kamerverkiezing te zor gen, dat de christelijke gedachte weder om intrede in het staatsbestuur ter be waring en verdediging van onze geeste lijke goederen, van d« christelijke bescha- vingsidee sa van de christelijke zede- lijkbeidsbeginsalea op wier vernietiging de anti-christelijke levens- en wereldbe schouwing het meer dan ooit toelegt. Het komt er niet alleen op aan goede wetten te maken zedelijkheidswetten Regout, gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs maar ook en voor al die goed uit te voeren. De Katho lieke kiezers hebben te zorgen, dat een sterke Roomsche parlementaire macht er voor waakt, dat de Katholieke bescha vingsidee in den staat zegeviere en de granieten zuil van de eenheid en heilig heid des huwelijks ongeschonden overeind blijve. Daarom moet onze Katholieke be langstelling voor de politiek levendig worden en zich in actie en organisatie ontplooien. Met slaande bewijzen ontleend, aan de encyclieken en herderlijke brieven van Leo- XIII en Pius X betoogde de gewijde spreker den noodzakelijken plicht van allen om zich voor de politiek te ïnteresseeren, voor de politiek n.l. die beoogt, dat Christus' rijk hersteld worde in de maatschappij. Ook voor den priester, evenzeer ais de leek een staats- burgier eischte hij het recht op mee te spreken waar het zulke groote en gewichtige landsbelangen geldL. Met priesterlijke vrijmoedigheid en zeg gingskracht geeselde pater De Greeve de lauwheid zooveler Katholieken., die al leen binnenkamers Roomsch zijn, maar buiten huis en kerk niet durven uitko men voor hun beginsel. Nog waarschuw de hij voor het staatssocialisme, dat van de tijdsomstandigheden profiteert om zich zoetjes aan bij ons in te burgeren, voor de valsche democratie en gaf nuttige op merkingen ten beste over stands veriegeri- woordiging en over algemeen kiesrecht, stemplicht en evenredige vertegen woor- diging, welke meer dan ooit ons tot wer ken moeten aanzetten, want nu komt het op iedere stem aan. Met zeer duidelijke voorbeelden op groote tabellen aangebracht verduidelijkte de eerw. redenaar ons nieuwe kiesstel sel, om ten slotte in een prachtige gloed volle peroratie allen te vermanen toch niet in te dommelen iu valsche rust, maar als één man zich te scharen bij onze kiesvereenigingen en daarmede te werken tot de zegepraal der Katholieke beginselen in de politiek. De inzet van den komenden strijd is geweldig maar schoon: het geluk der wereld. Een daverend applaus beloonde en te recht deze heerlijke rede van dezen wei- sprekenden zoon van St. Franciscus, vol sprankend vernuft en vol gloedvolle be geestering. Moge het honderdvoudige vrucht dragen. De voorzitter der kiesvereenigjng, mr. H. C. J. Groot, die den redenaar had. ingeleid, dankte hem uit aller naam. voor zijn heerlijk woord en wees erop hoe uit onderlinge eenheid en liefde ook hier door de Katholieken veel goeds in hun kiesvereenigjng voor die goede zaak kan worden tot stand gebracht. Daarna gingen propagandisten rond om nieuwe leden voor de kiesvereeniging aan te werven. Bij de lezing was de parochiale geeste lijkheid met den ZeerEerwaarden heer pastoor aan het hoofd tegenwoordig, als mede de Belgische aalmoezenier. De zaal was vnjgoed bezet, het gehoor zeer aan dachtig en na afloop hoogst voldaan over hetgeen het gehoord ha.d en met nieuw vuur en nieuwe geestdrift voor de goede; zaak vervuld. Voor de iu Juli a.s. door den Pro vincialen Noord-Hollandsehen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Den Hei- te houden muziekwedstnjden is tot jury lid benoemd de heer Jan Merits te Mid delburg. Door een boer uit 'a Heer A reads- kerke is bij de politie alhier aangifte gedaan, dat hij, toen hij zich in den nacht van Dinsdag op Woensdag met een dorpsgenoot en twee meisjes in het Bol werk bevond, is aangerand door een mi litair en een burger. Eerstgenoemde zou hem een mes op de borst hebben gezet en hem gezegd hebben zijn geld af te geven, terwijl de - burger ondertusschen zijn portemonnaie met o.a. een bankbiljet van f 300 rolde. De politie, die reeds enkele personen in deze zaak hoorde, heeft wel reden, om eenigszins aan de juistheid der aangjifte te twijfelen, omdat dezeltde persoon reeds vroeg;er eens aan gifte deed beroofd te zijn voor een por- feuille met f 040, hetgeen later ook on waar bleek. (Z.) De Directeur van het Geui. Dis tributie Bureau vustigt er dringend de aandacht op dat pe rsenen, welke in mi litairen dienst overgaan, ten spoedigste hunne broodkaarten, koffie- en meekaar ten en bonbuekjes op zijn bureau be- hooren in te leveren. In de gisteren alhier gehou den aandeelhoudersvergadering van de Holland-Belgische pleiziervaa nmaatschap- pij in liquidatie wierd medeg'edeeid, dat de toestand der liquidatie nog dezelfde is als verleden jaar. De commissie vooff distributie van reparatieieder enz. maakt bekend, dat op de volgende dagen wederom, gelegenheid beslaat tot het bekomen van sujet en bons voor reparatieleder op vertoon van de lederkuart: Op Maandag 15 April voor de nummers 1351lüüO voor sajet, 1251—löutl voor leder. .Op DAns*3%a 16. April \fQor d» summers 16511950 voor gajut, 1501—1750 vo:or leder. Op Woensdag 17 April voor de nummer* 19512250 voor sajet, 17512000 voor leder. Op Donderdag 18 April voor de num mers 22512550 voor sajet, 20012250 voor leder. Op Vrijdag 19 April voor de nummers 25512800 voor sajet, 22512552 voor leder. Op Zaterdag 20 April voor de nummers 28013050 voor sajet. Op Maandag 22 April voor de nummers 30513300 voor sajet. Op Dinsdag 23 April voor de nummers 3300 en daarboven' voor sajet. Doordat de hoeveelheid reparatieleder, welke voor "deze gemeente is beschik baar gesteld, aanmerkelijk moest worden verminderd, kan aanhouders van leder- kaarten boven No-. 2552 voorloopig geen bon voor reparatieleder worden verstrekt 1 Het bureau is geopend van 9—12 en 2— 6V2 uur. De- commissie voor distributie van reparatieleder enz. wijst er bij herha ling met nadruk op, dat op bons, van wege de gemeente Middelburg uitgege ven, geen sehoenen of klompen mogen worden gekocht in ander» gemeenten. Ccntiale Keuken Middelburg Menu voor de week van 15-20 April. Maaudag Groentensoep. Dinsdag Stamppot Raapstelen. Woensdag Hutspot. Donderdag Erwtensoep. Vrijdag Stamppot Amiij vie. Zaterdag Stamppot Koolraap. Donderdag tegi11 intrekking van 1 ons Erwten op bon uo 41 (nieuw boekje). In de lokalen Breestraat en Nieuwe Haven wordt deze week, 15—20 April, het eten 's avonds van 6 tot 7 uur uit gegeven, in de overige lokalen 's voor middags van 11 tot 12 uur. De uitgifte van bons blijft iu alle lokalen van 11 tot 12 uur. Dinsdag moeten dus bunboekjes voor Erwten en Boonen worden meegebracht De Commissie behoudt zich het recht voor in bijzondere gevallen van dit menu en deze regeling af te wijken. Dit zat echter zooveel mogelijk worden bekend gemaakt. De Commissie. Vllssingen. Door verschillende bakkers alhier is by de politie aangifte gedaan, dat vrouwen by hen brood koopen en betalen, inaar zonder bons af te geven den winkel verlaten. De directie der Staatsspoor heeft o m. een loffelijke vermelding wegens het terecht brengen van verloren geraakte waarden toegekend aan den hootdcon ducteur K. Hoekstra, den conducteur J. A. 'ietlier, en deu perron controleur A. J. Wig„elinkhuizen, allen te Vlissrn- gen gestatiouueerd. Woensdag is door het parket uit Middelburg een onderzoek alüier ingesteld in verband met den doodslag iu den nacht van Zondag op Maaudag aldaar op een militair gepleegd. (M Crt.) Niase. Woensdagavond hield de veree- ging „Volks weer naarheid", alsmede de öchietvereenigiug hun jaarvergadering. Uit het verslag van Volks weet baarheid bleek dat het ledental 23 bedraagt, voorts dat de inkomsten waren f 14.(8 en de uitgaven f ti.58. De schietvereeuiging lelt thans 17 leden. De inkomsten waren over 1917 f18 80 en de uitgaven f9.61. Her kozen werd als voorzitter M. Nieuwen- huijse. De vergadering was matig bezocht. Heinkenszand. Bij het spelen van „kne- velkute" door 2 jongens alhier, had de een het ongeluk zijn kameraad zoodanig met den stok in het oog te treffen dat heelkundige hulp moest worden inge roepen, terwijl door deze een onderzoek te Middelburg werd. bevolen. Het oog zal gelukkig behouden kunnen worden. Aan de K. K. Landbouwers te Heinkenszand. Het Bestuur van den R. K. Land - en Tumbouwboud meent het volgende ouder uwe aandacht te moeten brengen. kiezer dagen is u een schrijven toe gezonden, waarin u werd meegedeeld, dat er een vergadenag v. d. Guauo- Vereenigiug zal gehouden worden. Op die vergadenng zat een hoofd bestuurslid vau de Zeeuwsche Laud- bouwmaatschappij een lezing hou den over het lint en de voordooien, volgende uit de aansluiting der guano- vereenigiug bij de u. L. M. Ziet gy nu katholieke landbouwers, welke richting de Guano-vereeniging op wil? Zy wil u, leden van den katholieken L. '1'. B. weer lid maken van de Z. L. M. Zy zal u dus nopen tot betaling eener dubbele contributie, of u willen aftrekken van den Ruomschen L i'. B., d e veree nigiug voor ous katholieke landbouwers, d e vereenigiug door onzen Bisschop gewenscht. Maar daar schijnen sommige katholieken niet naar te willen hooren. Dp eigen en louter eigen voordeel bedacht, wiilen zy de Guauo-vereeuigiug den weg op dringen, die hun het voordeeligste is. Ledeu van den L. T. B. het Bestuur waaischuwt u er tegen dien weg op te gaan. Weest er van overtuigd, dat uwe stoffelijke en uw zielsbelangen nergens beter kunnen behartigd worden «tan in een katholieke vereenigiug. Eu willen daw sommigen en misschien v«l e niet-, of half katholieken toch dien weg op, verlaat dan de Guano-vereeniging. De L.T. B. zal u voor den zelfden prijs kunstmest verschaffen A. Knuit Voorzitter. E. A. Janssen. Secretaris. N. B. Ondergeteekende, zou het ten zeerste betreuren, indien een der R. K. landbouwers, zich zou laten, verleiden om, tegen den uitdiukkelijken wil van Z. D. den Bisschop in, lid te worden van de neutrale Z. L. M. Pastoor Krook, Bisschoppelijke Adviseur van de R. K. L. T. B. ■s Heerenhoek. Aan een nieuwen aanval der kwaal die hem smds lang deed lijden overleed gisteren onze burgemeester de edelachtbare heer J. G. P. limans, iu den ouderdom van 75 jaar. Hij was de eeuigste R. K. Burgemeester op Zuid- Beveland. Verder was hy nog secretaris der gemeente 's-Heertnhoek secretaris en ontvanger der gemeente Ovezand ontvanger-griffier van den Nieuwen Kraaijeripolder; lid van den Voogdijraad te Middelburg; lid vau den Raad van Beheer van de N. V. Waterlijdiug Mij „Zuid Bevelaud en van de Spoorweg- Mij „Zuid-Beveland', enz. enz. Kapelle. Openbare vergadering van dan raad der gemeen.© op Woensdag ld April 1918, des namiddags 2 uur, de eerst» in dit jaar. Tegenwoordig 5 lellen. Afwezig m«t ken nisgeving de heeren S. Wisse en Bierens. Opening door den voorzitten (Voorlezing der notulen d.d. 17 December 1917, welke na lezing \Vorden goedge keurd. Medegedeeld werd, dal liet straat- vuil te lijezeiinge verkocht was voor f 130, le Kapelle voor f 126, hel steengruis voor f4; dat het onderzoek der brandspuiten! van dien aard was, behoudens enkele kleine veranderingen, dat ze in orde wa ren bevonden en demalve niet tot af schaffing derzelve behoefde te worden overgegaan; dat boeken en kas van den gemeenteontvanger in orde waren bevon den; dal bericht was ingekomen van het bestuur van 'tSi. Joris-gasthuis te Deilft, dat ©en aldaar voor rekening der gemeente verpleegd persoon is overienen; dat vau de beiuei gemeenie-werkiieidien een dank betuiging was ontvangen voor de verhoo ging hunner jaarwedden; dat door de Prov. Staten goedgekeurd was het pre sentiegeld der raadsleden a f63 en de verhooging van het salaris van den ge meente-ontvanger. Voorgelezen Voorge.ef- zen werd een circulaire van een N. V, tot het gezamenlijk aanschaffen van bouw materialen, keien enz. voor de gemeenten! De aandeeten daarin bestaan uil stukken van FlOltO, föOOt) en flO.üuO, waarop dan voorloopig maar 10 pilt. gestort behoeft te worden. v. d. Have: ik stel voor «en certificaat voor de gemeente te nemen van £1000. Siabbekoornkan dat voorslei later niet teruggebracht worden, dan kunnen B. en W|. daarover eerst beraadslagen? d. Have: dat had al lang door B. an Wi. behandeld moeien worden, het is op de lange baan geschoven, op zoo'n manier kan men er heek-maal buiten vaden, bet is nu al eemge dagen te laat, maar als het nu aangenomen wordt heeft men nog kaus ,om er deel aan te nemen. Voorzitterwil de .vergadering het aan B. en W, overlaten om 'te beslissen? Kreeke: het is toch geen bezwaar om er direct over te beslissen. V). d|. Have: ik ben bang oin het aan B. en \Vt over te laien, die kunnen wel wat meer actief zijn. Stemming: 3 vldór, 2 tegen (Zegens en Siabbekoorn), dus aangenomen. v. d. Have: ik zou direct een telegram, zenden anders duurt bet wger te lang vooraleer ze kennis krijgen. Voorzitter: er zal vlug een schrijven gedaan worden. Vervolgens wordt behandeld een ver zoek van den heer H. Duivewaarde om aankoop van een strook gemeentegrond voor de verbouwing zijner smeuery. Voorzitter: dai is mei. voor inwilliging vatbaar, die gang moet blijven voor de huizen. Ganseman: hoeveel vraagt hij te koop? Voorzitter: het is niet in tbelang er iets van te verkoopen, ook mei he. oog op een eventueeie rioleering. v,. d. Have: hij heeft er mij, misschien alle raadsleden, over gesproken; by wil verbouwen, hij vraag, om onderhandeling. Gansemanniet direct van d« hand wijzen. v B. en Wi., dan kunnen die raadplegen. Verzoek van „Ons Genoegen om eea muziektent te plaatsen op geme«ntegrond bjj de pomp. Voorzitter: B. en Wj, stellen voor bet (verzoek in te willigen onder nader over leg. Zegers: het is thans geen tijd tot het plaatsen van een muz.ek.entik ben niet tegen muziek, maar de omstandigheden, zijn er niet naar; ik vind het jammer dat B. en W|. er in voorgaan. Voorzitter: er is vroeger al meer over gesproken; ik beschouw de zaak thans jop zichzej zonder d« tijdsomstandigheden Ganseman: ze hebben ai lang een tent gewenscht en kwamen nu in de. gelegen heid, om er een te koopen; ik kan niet begrijpen, dat men daar tegen is. Verzoek ingewilligd 4 voor 1 tegen (Zegers). Een verzoek van de vereeniging vam gejBfigflter-vs&dw achter a,. 0® bat sakris 'den gemeents-veldwachtór te Bfetr'zfen, werd aangehouden. Verzoek van 't Burg*!. Armbestuur om goedkeuring wijziging begrooting, 1917, in zake meerdere uitgaven: aankoop kolen, ikleeren enz. plus f 760 betaald voor ©en procedure. v. d. Have: ik vind het wel wat ge vaarlijk te procedeeren alvorens men de zaak eerst goed bekijkt. Wijziging goedge keurd. Toetreding arbeidsbeurs te Middelburg; van de hand gewezen. Regeling onderwij'zersjaarwedden (voor de derde maal) omdat dezelve door Ged.- Staten niet goedgekeurd was, thans aan genomen 4 voor 1 tegen (Zegers), vol gens de wijze waarop ze voorgesteld was. Gratificatie politiebeambten. Voorzitter ■stelt voor den Gemeenteveldwachter f 40 en den Rijksveldwachter f '20 te geven Van der Have: ik zou ook de Rijksv. f 40 geven, gezien de prestatie (li® hij in de gemeente uitoefent. Voorzitter: de Gem.-veldw. doet meer voor de gemeente dan de Rijksv., ik ge loof het juiste standpunt in te nemen. Zegers ik zou er geen bezwaar inzien 0111 de Gem.-veldw. f50 en de Rijksv. f 25 te geven, de eerste js toch pneer voor de gemeente. Ganseman: ik steun het. voorstel-v. d. Have. Wordt in stemming gebracht, voorstel- v. d. Have aangenomen. De voorzitter merkt op of het lid Gan seman wel onpartijdig' is geweest inzake bloedverwantschap met de Rijksv., hij be twijfelt zulks en stelt voor dit besluit in te trekken, wat geschiedt. Siabbekoorn: ka.n het niet uitgesteld worden tot volgende vergadering? Voorz.: ik acht zulks niet wenschelijk Zegers wijzigt zijn voorstel in f50 en f30. Van der Have: ik zag dan liever f50 en f40. Siabbekoorn: 'tis wel een getob. Voor- stel-Zegers wordt aangenomen. Benoeming tijdelijk onderwijzeres we gens ziekte onderwijzer van de Linde. Benoemd werd mej. de Vos, Westkapelle. Verbouwing, distributiekantoor: inschrij vers Dronkers f 208, van Maris f 183, Lan sen f 180 en Wi. Bierens Sr. f 170ge gund aan laatste. Voorzitter: ik wil thans de vergadering schorsen, omdat het anders te laat wordt. Van der Have: ik zou daar wel voor zijn, als niet te 'lang uitgesteld wordt. Vreeke: deze vergadering had in Ja nuari moeten gehouden zijn. Van der Have: als er binnen 14 dagen weer vergaderd wordt, kunnen we over gaan tot de rondvraag. Ganseman: laat ons morgen om 9 uur de vergadering voortzetten, het supple toir kohier 11. O. moest al behandeld zijn, er was besloten in Januari te ver gaderen en nu ,L's het April. Voorzitter: dat heb ik niet gezegd. 'Ganseman: dan liegen de notulen en die zijn goedgekeurd. Voorzitter: dan zal 'twel waar zijn. Vreeke: Burgemeester U moet een da tum noemen voor de volgende vergade ring, ik stel niet gaarne uit, mij als wet houder wordt toegevoegd, dat we niet op schieten en kan er zoo niets aan doen. B. en W, moeten elke week vergaderen. Voorzitter: Laat ons dan zoo mogelijk de volgende week vergaderen. Rondvraag: dhr. v. d. Have wil, dat R. en W. een huurcommissie benoemen en of er al een onderzoek ingesteld is naar de begraafplaats, wordt toegezegd, dit ter hand te nemen. Na nog eeriigo bespreking van geen beteekenis werd de vergadering gesloten. R©nesse. Hier zijn verschillende koeien na het. gebruik van lupinenpeulen ziek geworden en eenige dieren zijn reeds tan- gevolge daarvan bezweken. Oostburg. Donderdag j.l. had door den ontvanger der registratie athter de ver- koopmg plaats van een party inbeslag genomen goederen, waaronder een tiental ry wielen en een hoe Veelheid sajet. Alles ging betrekkelijk duur van de uaud. Deze week zyu hier en in de om liggende plaatsen groote hoeveelheden zeeviscü aangevoeld, lie menschen waren erg kooplustig, vooral door de schaarschte aan ruudvleesch. Sluis. Binds Donderdagnamiddag vier uur hoort men hevig schieten uit Zuid- Westelijke richting. Aardunburg. I11 de raadsvergadering van 8 April werd goedgekeurd de getuofs- briet van het nieuw beugeinde raadslid den heer E. U. Martens, aiuaar. lot onderwijzer by hetM.U.L.O. werd, zooals reeds gemeld, met algemeene stem men benoemd de heer Rerrels uit Zie- rikzee. Het primitief kohier der belasting op de honden werd goedgekeurd tot een be drag van f 3u5. De heer Roersch vroeg hoe het stond met het kindermeel. De voorzitter ant woordde dat juist 1U0 K G. was binnen gekomen. üroentndyk (Kloosterzande). In bet nieuwe Ratrunaatsgebouw te Groenendyk zal Zondagavond a.s. voor belangstellen den op urtiioodigiug onzer kiesvereem ging de nieuwe kieswet worden uiteen geaet door den heer J. W. Vienings te Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2