Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Kunst en Letteren. 417e Staatsloterij. posterijen en Telegrafie. SPORT EH SpEL. hospitaal is opgjenömito. Jttm tweetal Jai- i litairen. is voorloopig door de politie aan gehouden. De Duitsche beroepsconsul Walther, alhier, belast met de waarneming van het Duitsch consulaat te Vlissingen is naar elders overgeplaatst en de waar neming van bedoeld consulaat is opge dragen aan den beroepsconsul von Tip- pelskirch. (Z.) Hier worden met het oog op het verminderd broodrantsoen gemeentelijke broodkaarten ingevoerd, waarop alleen brood kan worden verkregen bij een door het hoofd van het gezin te kiezen bakker. Eveneens worden kaaskaarten inge voerd voor hen, die niet hooger dan in de tiende klasse van den H. O. zijn aan geslagen en aan de Belgische vluchte lingen, die ondersteuning genieten. Het rantsoen aal bedragen 3Va H.G. per lid van het gezin, kinderen beneden het jaar niet medegerekend. Heinkenszand. Terwijl men bij een klom penmaker alhier bezig was boomen te los sen, kreeg een knecht die daarbij behulp zaam was zoo'n slag van een spaak tegen het hoofd, dat heelkundige hulp moeet worden ingeroepen. De werkmansvereeniging „Vreest God eert den Koning" alhier, hield Vrij dagavond haar algemeene jaarvergadering. Geconstateerd werd, dat de vereeniging zich in toenemenden bloei mag verheu gen, wat o. a. uit de volgende cijfers blijkt. Op 17 April 1917 bedroeg de kas f 768.39, over 1917 was ontvangen f 112,06 en uit gegeven f55,93, waarvan f24 wegens ziekte moest uitgekeerd worden, goed slot alzoo van f56,13. Totaal in kas op heden f824,52. Het ledental bedraagt thans 24. Herkozen werden C. Nijsse Wz. vice- voorzitter, J. Verschiere penningm., M. IJzerman, en Jac. Priem leden der com missie van bijstand. (Z.) Rilland, tn de Vrijdag gehouden ver gadering van den Dijkraad der Water- keering van den calamiteuzen Zimmer- manpolder werd de begrooting voor het dienstjaar 1918—19 vastgesteld in ont vang op f 11726,66 en in uitgaaf op f 25726,66. Op den staat van aanbeveling ter benoeming van een lid van het Dijks- bestuur wegens periodieke aftreding van van. den heer C. van Damme wei-den ge plaatst de heeren C. Tan Damme, F- M Boot en M. Seutse, allen te Rilland. (Z.) Kapt lis. De werkman v. d. L. trof het on geluk een geit die op lammeren stond, dood in den stal te vinden. Het dier wai niet verzekerd, voorwaar in deze tijden een groote schadepost. De woningnood in deze gemeente stijgt ten top, bet kleinste krotje is in gebruik genomen. Sommigen zoeken reeds hun toevlucht elders, emdat hier niets te krijgen is. Kr bestaat wel een bouw- vereemging, doch die haalt nog niet veel uit. De hier bestaande Groentever- eeniging is in een Vrijdag gehouden ver gadering omgezet in een Tuinbouwver- eeniging, die m beginsel heeft aangenomen het voorstel van 't Bestuur om zich aan te sluiten bij den Nederlandschen Tuin.- bouwraad. (Z.) Schore. Naar verluidt is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag alhier door de J- gemeente-veldwachter M, Hennekam en |- den onbezoldigid-rijksveldwachter W» de Bakker ongeveer 10.000 K.G. wilde steen kolen in beslag genomen- De rijksveldwachter J. L. Kriekaard is op zijn route onder deze gemeen, te in aanraking gekomen met zeke ren W. en is door diens toedoen op het kanaal 'te water geraakt. Men zegt, dat de «veldwachter met een nat pak en den scrik fis vrij gekomen. Hansweerd. Het viertal soldaten, dat de vorige week burgers met steenen wierp en in een rijkswoniug de ruiten stuk sloeg, is door de politie aangehouden Zaterdagavond werd alhier binnen gebracht het lijk van een schippersknecht van de Fendel79. Bij Bath had hij het stuurrad tegen de borst gekregen, waar door een rib door de longen gedrongen was, wat de dood tengevolge had. Vrijdag kwamen hier bijzonder veel schepen binnen De handel in steenkolen was daardoor bijzonder groot De politie had echter lont geroken en na dengan scüen nacht gesurveilleerd te hebben werd ruim 1000 H L. in beslag genomen Een viertal personen A. S M. S. Ch. S. en M. G.woji:achtig alhier en betrokken b] densmokkelhaadel, is Vrij dag het verblijf binnen bet bezette ge bied ontzegd. Biervliet. Al weer zijn een paar plaat sen in het land van Cadzaud uit hun isolement verlostop Donderdag 4 April beeft de indienststelling van de tramlijn der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maat- pphappi) plaats gehad. JL)e proafrit werd gehouden op het'traject Pyramide-Hoofd- plaatHg slaagde uitstekend. Er namen aan deelde Directie der Z. V. T. M. de Baad van Beheer en enkele genoodir den. In Biervliet en Hoofdplaat wapper- ge van de hgizep de cjrie^leur. fe Hoofd plaat wprd (foor den Burgemeester een red.e gehouden, waaria hij aan de Z.-V T. M. dank bracht voor de belangstelling die deze had voor zijne gemeente. Hij hoopte dat, wanneer de tramlijn nu door getrokken zou worden tot de Haven en I Hoofdplaat een veerdienst kreeg met Vlissingen, het dorp hoog gou opbloeien. Onder muziek trok men naar het stad huis. Met het traject Pyramide-Hoofdplaat is geheel de ontworpen lijn in exploitatie gebracht en in dienst gesteld. St-Kruis. De gebroeders J. P. en H. P zijn deze week door de Duitschers weg gevoerd. Ter nadere verduidelijking diene, dat de eersten woonden op't z. g. „Vrije. België", een strook grond tussclien de Nederlandsche grens cn de electrische versperring Men denkt, dat brieven- smokkelarij de oorzaak van deze weg voering is. Ooatburfl. In de Zaterdagavond gehou den vergadering der RK. Propaganda- club waren 20 leden tegenwoordig. Ope ning met den gewonen groet Ingekomen was een schrijven van het bestuur der afd. Zeeland van den Bond van R. K. Prop. Cl., meldende een algemeene ver gadering op 14 April te Walsoorden. Tot afgevaardigden tot die vergadering werden gekozen dhr. A Lauret en J. Lohman, benevens L. Grandsaert als correspondent. Besloten werd om conform het voorstel van het bestuur de contri butie per lid, af te dragen aan de afd. Zeeland, te bepalen op f 0,25 en voor de correspondenten op f 1.Tot secretaris van onze afdeeling (vacature-Veraart) werd gekozen L. Grandsaert. Na inning der niaandelijksche contributie, ging men over tot het laatste punt der agenda; het kiezen van voordrachtuummers voor een eerlang te houden tooneeluitvoeriug. Het bracht heel wat tongen in beweging, doch ten slotte werd met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van den geestelijken adviseur; een drama, een groot blijspel, benevens zes kleinere voordrachtnummers. Niets meer aan de orde jsijnde, sloot de vice-voorzitter deze gezellige vergadering op de gebruikelijke wijze. Op de Woensdag 3 April gehouden veiling der V. P. N. waren aangevoerd 46345 kippeneieren, 3312 eendeneieren, 131 ganseieren, 46 K.G. boter, waarvan de prijs varieerde tusschen f3.40 en f 3.50. Vrijdagavond mocht het den kom mies van Male gelukken, een smokkelaar aan te houden, welke een zak zeep over de grens wilde brengen. Bij het arres tantenlokaal gekomen wilde hij nog outsnappen. Doch toen de ambtenaar hem, na halt-geroep, een revolverschot achternazond bleef hij staan. Het was een zekere C. tt. uit Sluis. Hij ia ter beschikking der justitie gasteld. Zijn hand langer, zekere U T. is eveneens in ver zekerde bewaring gesteld. Het schieten lokte veel menschen naar buiten. Een menigte volks was dan ook bij de arrestatie tegenweordig. De kommiezen alhier bekeurden een persoon uit Vlissingen wegens onge dekt vervoer van vier kilogram sajet. Proces-verbaal is opgemaakt, terwijl de persoon aan de justitie is overgeleverd. Een groot verlias heeft het alombe' kende St. Aufoniusgestichf fa hoeken de moeder-overste, de ZeerEerwaarde Zuster Seraphina gaat ons verlaten. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen hoe dat verlies ons treft. Schoqndijkf). In een café alhier hebben vorige week een paar heeren elkaar duch tig afgeranseld. Een zekere R. kreeg van den anderen een messteek in het hoofd, zoodat geneeskundige hufp dadelijk moest worden ingeroepen. De toestand van den getroffene is niet zonder gevaar. De brutaliteit gaat verl Op klaar lichten dag werd ten nadeele van een Belgisch vluchteling, een zekere R„ al hier uit de gang van zijn woning, zijn fiets ontvreemd. Dadelijk werd de police met het voorgevallene fn kennfs gesteld, doch 't mocht haar niet gelukken den schuldige te snappen. Cadzand. Zondagmiddag omstreeks half twaalf koersten een paar vliegmachines in Noordwestelijke richting bovpn ons kustgebied in Zeeuwsch-Vlaanderen. Door dg Duitsche en Hojlandsche kustwacht werden "de .vliegers hevig bestookt. Het schieten duurde ongeveer een kwartier. De nationaliteit der machines kon niet worden vastgesteld. Wellicht waren het geallieerde vliegtuigen. IJzendijke. De smokkelaars worden steeds driester. 2jij wapenen zich tegen ajpbfeparen en politie en ontzien zich niet, op deze te vuren. Vorige week werd een persoon aangehouden, in het bezit van schoenen en laarzen van gummi, na tuurlijk om over den draad te komen. Door de militaire kommiezen zijn Don derdag een drietal heeren gesnapt, welke verdacht worden, spionnagediensten te verrichten. Twee leden van de bende wisten te .pntkomen. Allen hadden gum mi-handschoenen en laarzen, en waren gPW-apend met browningrevolvers. Bresken». Naar we vernemen wordt de stoomwasscherij N. V. van Melle bin nenkort bij gebrek aan gron-dstoffem stil gelegd. Dit zal voor vele menschen een tegenvaller $ijd, vooral nu er zoo goed ajs geen, harde zeep te krijgen is. De heer J. A. Kwast, musicus, vroe ger t* Zierikae*, thans Arnhem, is op 67-jarige* tetftgd overl«d*a. Men meldt uil Maasstricht: Nauwelijks was de stad weer wat rustig, na al die hongerbetoogingen, toen om streeks half 12 uur op de Markt, Bosch straat en ter hoogte van de Kleine Gracht een aantal schoten klonken. Verschrikt schoven de menschen de ramen open, om de oorzaak van dat rumoer te kennen. Een zekere milicien M., was half dron ken thuisgekomen in zijn woning in de Raamstraat. Hij kreeg twist over het eten, waarbij de man zich zoo opwond, dat hijnaar de Bonnefanten-Kazierne snelde, om, zooals hij: verklaarde, zijn geweer te halen en daarmede vrouw e(U kinderen dood te schieuwi. In de kazerne haalde hij dan pok werkelijk sijn geweer en loste daarmede een schot op zijn vrouw, die hem was gevolgd. Gelukkig miste het schot. De commandant der wacht zond een patrouille uit, die de vrouw naar hare woning begeleidde. Een uur later meldde de woesteling zich met ztijn. geweer bij de wacht der kazernjB aan. Korpl, D. werd naar de Raamstraat gezonden ,om de patrouille terug te ha len. Dicht bij idle woning van M., werd deze echter door een viertal beruchte sujetten aangevallen en van zijn geweer beroofd. Eén dezer aanvallers loste een z.estal schoten op den korporaal, geluk kig zonder gevolg. Ook de patrouille echoot nog een paar malen op het viertal. De persoon, die korpl. D. het gpwser ontrukte, is gearresteerd, terwijl daaren boven twee verdachten zijn aangehouden. Een boer te Idaard voerde aan zijn vee, om hooi te besparen, aardappelschil len. Een der koeien bleek na ©en paar dagen niet meer te kunnen slikken eln werd afgemaakt. Ret bleek, dat het dier een aardappelschilmesje in da kê*l had. Relletjes te Deventer. Woensdag hebben te Deventer een groot aantal vrouwen en kinderen be toogingen gehouden, waaraan ook werke- loozen deelnamen, Men trachtte tever geefs den burgemeester te spreken te krijgen, waarna verscheidene bakkers karren werden leeggehaald. De menigte werd tenslotte door de marechanssée uiteen gedreven. Eenige corporaties zonde* een tele gram aan den Minister van Landbouw, waarin aangedrongen wordt op aanvoer van aardappelen, daar deze geheel ont breken. Ook te Haarlem en op andere plaatsen hadden dergelijke opstootjes plaats. Te Groningen is bjj een handelaar in mode-artikelen niet minder dan 11.000 meter (11 K.M. 1) flanel in beslag genemen. Een nieuw bloedstillend middel. De Prager geleerde Prof. Dr. Kudolf Fischl, heelt na jarenlange nauw keurige onderzoekingen de aanwezigheid vastgesteld in de longen vaneen tot nu toe onbekend chemisch lichaam, hetwelk de eigenschap bezit in ongekend korten tijd zoowel bet menschelgit als het dier lijk bloed t®t stillen te brengen. Terwijl gewoonlijk het dierlijk en meuschelgk bloed ongeveer 4 minuten noodig heeft om te stollen, doet het dit ua toevoe ging van de door Fischl ontdekte lichaamp jes binnen enkele seconden. Deze ont dekking is van groote practisohe waarde, wijl de bloedstiiling teweeg kan worden gebraent door hef aanbrengen dezer lichaampjes in de wonde. Vooral bij bloedingen, die door de, gewone mid delen moeilijk tot stilstaan kunnen wor den gebracht, Van 30 Maart—6 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. A. van der Maas, jm. 24 j. en L. Ie Clercq, jd. 21 j.; J. L. Borgs, jm. 24 j. en S. M. Koopman, jd. 22 j.; L. Blaas, jm. 22 j. en M. C. J. Witte, jd. 20 j.; L. J. Val kier, jm. 25 j. en M. Ie Conté, jd. 23 j. Getrouwd: I. Berghuijs, jm. 25 j. en S. S. van der Wilt, jd. 22 j.; P. Kats, jm. 28 j. en H. Eckhardt, jd. 27 j.; M. J. van Leth, jm. 26 j. en A. Wielink, jd. 22 j.; J. R. Bloot, jm. 24 j. en C. J. Bijleveld, jd. 20 j.; M. van Loo, jm. 36 j. en A. Nagtelkerke, jd. 36j.; C, Sinke, jm. 21 j. en A. M. van Ste- veninck, jd. 22 j.; J. van der Woerdt, jm. 22 j. en D. J. van Breda, jd. 22 j. Bevallen: M. J. C. Buissing, geb. Aspe- slagh, z.; M. Vader, geb. Laernoes, d.; J. de Smit, geb. van den Berg, z.; M. Renéc, geb. Vanhoucke, d; P Kats, geb. Belfroid, d.; M. A. J. G. Deroover, geb. Cammaert, z.; C. Willeboardse, geb. Puij- pe, z.; 'E. Stolp," geh- van den Broeke, z.; E. A. Andriessen, geb. Blaauw, d.; L. Jongepier, geb. Stroo, d.; J. H. Bouw meester, geb. van Yperen, d.; J. Post, geb. Bostelaar, d.S. C. Bouwsma, geb. van der Wal, z.; S.. J. van der Vate, geb. van den Buuse, z. Overleden; A, M, Smith, origeh. d. 79 j.; J, Laernoes, vr» v. T. Kamermaas, 48 j.; F. D. Köllmann, m. v. M. Bom- mei jé, 70 j.; J. Schillemans, z., 7 w.\; L. Lous, z. 10 m.C. Roelse, ongeh. d., 16 j.j J. Dorleijn, wefl. v. A- vag Dam!, 80 j.; N. van Wijnen, ongteh. d. 34 j.; C. A. Dickhoff, vr. v. S. J. M. Kievits, 60 j. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 21, Cor nells van den Berge, 22 j. jm. en Lau- rina Joziasse, '22 j. jd. Geboren: 19, Maria, d. v. Hubrecht van 'tWestende en Sara van 't Westende. Overleden: 16, Cornells de Jonge, 3 m. Per telefoon. DEN HAAG. Medegedeeld kan worden, dat Zaterdag bij het ministerie van bui- teaiandsche zaken een telegram is bin nengekomen van den Nederlandschen ge zant te Washington, meldende, dat indien de „Poeldijk" en Maasdijk" met tabak geladen naar Amerika vertrekken, de War Trade Board garandeert, dat aan de Ne derlandsche regeering gelegenheid zal wor den gegeven een retourlading graan te koopen. DEN HAAG. Nader is gebleken, dat het thans voor den Nieuwen Waterweg liggende stoomschip niet de „Nieuw-Am- sterdam", maar de „Salland" is. De „Nieuw-Am sterdam" wordt eerst Woens dag thuis verwacht. DEN HAAG. Op 78-jarigen leeftijd, over leed hier de heer Havelaar, oud-minister van Waterstaat van 18o8lo91, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer, oud-di recteur der Posterijen en Xerografie, vroe ger als ingenieur heiast met tal yan gewichtige werken. i DEN HAAG. Het Belgische Reliefschip „minister De Smet De Naaijer" is Ear terdagmiddag omstreeks haif zes op een mijn geioopen en gezonken; 19 man zjjn gered, 15 verdronken. EGMOND AAN ZEE. Twee kilometer bezuiden deze plaats is de schokker „Ym. 400" op het strand geloopen, na vooraf 7 vaam uit de kust in aanvaring te zijn geweest met een onzichtbaar wrak, waar door de schokker averij opliep. De be manning is gered en aan land gezet. AMSTERDAM. Er wordt spoedig ©en wederopensteiling der Duitschei grenzen voor het vervoer van steenkolen naar Ne derland verwacht. t AMSTERDAM. In den omtrek van Beurs en llam was het heden zeer rumoerig. Verschillende opstootjes vau rondtrek kende vrouwen hadden plaats en leidden tot botsing met de politie. PARJS. Bevestigd wordt, dat een der yèrdragende Duitsche kanonnen den 25 Maart ïs uit elkaar gesprongen, negen soldaten w,erden daarbij gedood. BERLIJN. Verschillende bladen melden, dat de Rijkskanselier binnenkort in den Rijksdag een rede zal houden over de betrekkingen met Rumenië, wijl de vre de met dat land dan reeds zal getee- kend zijn en over hetgoen door graaf Czernin onlangjs is gezegd. BERLIJN. (Officiéél.) Aau beide zijden van de Somme bleef de gevechtsactie beperkt. Plaatselijke aanvallen der Engel- schen in hét Angarabosch en van de Franschen hij .Grivesnes mislukten onder zware verliezen. Aan den Zuidelijken oever van de Oise dwongen onze suc cessen, den Gen IA pril behaald, den vijand in den nacht van 6 op 7 April een gedeelte van zijn stellingen te Bisancourt en te Barisas te ontruimen. Gisteren zet ten wij den aanval voort en wierpen den vijand, na Pierre Mande en Foienbray te hebben veroverd, ö\p Iden westelijken oever van de Allette terug: De vijande lijke colonne, die van Bisancourt langs de Oise terugtrok, werd van den noor delijken oever door machinegeweervuur in de flank bestookt en onder buiten gewone zware vérliezen gedecimeerd. Do langs den oostrand van het Coucybosch en over Arisis aanvallende troepen na men stormenderhand den bergrug noord oostelijk van Folenbray en drongen tot Verninil door. Het aantal gevangen is met meer dan 2000 gestegen. Voor Verdun wordt de artilleriestrijd des avonds levendig. In den Rotterdamschen schouwburg is met groot succes voor het voetlicht ge bracht „De Sterkste" een bekroond tooneelspel van pater F. Hendrichs S. J. Het van litterair oogpunt beschouwd zeer verdienstelijke tooneelwerk is een aanwinst voor ons Roomsch tooneed. Niet door „ach en wee" te roepen over het slechte tooneel bereikt men iets de menschen gaan toch naar den schouw burg. Maai- wél door zelf de handen uit de mouwen te steken en den menschen een tegengif te geven in den vorm van een goed tooneelstuk, dat veredelend fverkt op geest en hart. Dat heeft pater Hendrichs begrepen en daarin steekt zijn groote verdienste, nog meer dan in het tooneelwerk zelf. ohdËVwijs De voordracht voor onderwijzer te Aardenburg bestaat uit de heeren P. A. Perrels te Zierikzee, W. H. Hardon te Nieuw vliet en J..P. Duste te Fijnaart c.a. Geslaagd voor nuttige handwerken de dames C. I. de Visser. Nieuw- en St. J o o s 1 a n d, N. A. Louwers, Rit- them, A. v. Hoorn, M. W. de Vey,M. den .Otter, 8. J. G. Snjjders, allen te Vliesingen. C. F. Bookelaar, Sluis kil, J. M. J. van Beera, Koude kerke Aan het schriftelijk deel van heit acte examen lager onderwijs hebben te Vlis singen 150 candidaten deelgenomen. 2e klasse, le lijst. Trekking v. 8 April, f 1000: 2574 5268 6063 f 400: 9494 10850 17679 (Rest in volgend nummer.) Beet. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier behandelde in de maand Maart 1918- Telegrammen; ver*. 2024, ontv. 1478 evergea 2661, totaal 6163. Gesprekken: rerz. 3417 ontv. 44iO overgen, 18852. Totaal 20689. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Kantoren. Ver*. Ontv. Loc. Tot. Baarland 9 48 57 BiezeliBge 31 73 104 Borssele 46 73 119 Coljjnsplaat 63 109 172 Driewegen 26 48 74 Ellewoutsdijk 39 67 106 's Gravenpolder 81 136 217 "sHeei Areniskerke 66 99 154 's Heeronhoek 107 131 288 's Heer Hendriksk. 7 28 35 Heinkenszand 39 95 134 Hoedekenskerke 34 62 96 Kamperland 38 78 116 Kapelle 116 182 298 Kats 26 64 90 Kloetinge 20 112 132 Kortgene 118 H9 237 Kruimngen 160 162 322 Kwadendamme 13 4| 56 Nieuwdorp 37 86 123 Niase 18 47 66 Oudelande 12 54 66 Ovezande 33 73 ji Rilland 194 212 41 Schore 54 84 138 Waarde 30 48 78 Wissenkeske 51 68 119 Wolfaartsdgk 110 162 272 Gesprekken. Kantoren. Baarland Biezclinge Borssele Coljjnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendske 's-Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartedijk Benoemd tot electro-technisch amb tenaar le klasse, de heer G. A. Bor te Vlissingen. Middelburg. De heer J. den Heger, hoofdcommies der telegrafie te Amster dam, zal met 1 Mei belast worde* m*t de inspectie der P. an T. alhier. Vsstfcal. Gisteren werd te Middelburg voor de Zuidelijke tweede klasse een wedstrijd gespeeld tusschen Middelburg II en Dos- ko I met 43 tot uitslag. Zaterdagmiddag speelde de R. H. B. S. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de A. B. S. of wel Ambachtschool. Dese wedstrijd werd door H. B. S. forsch en gevaarlijk gespeeld. Toch kon het hun voor de rust met gelukken een doelpunt te maken, evenmin als aan A. B. S. die zeker een punt verdiend had. De rust treedt in met dubbel blanken stand. Na de rust is H. B. S. eenige keeren de aanvallend^ P»rtjj un weet de rechts-1 binnen in buitenspelpositie te doelpunten. Daarna doelpunt de middenvoor, na eerst den bal onder zijn armen te hebben meegenomen (2—Nu is de A.B.S. de aanvallende partij, maar kan door het goede verdedigen der H. B. S.ers niet doelpunten. Dan komt de H. B. S. weer opzetten en weet met een hard schot de leiding te vergrooten (3—0), (Aan dezen goal zat ook een buitenspelluchtje). Eenige minuten voor het einde weet de 11. B. 8. uit een corner nogmaals te doel punten. en heeft zoodoende dezen wed strijd eenigszins geflatteerd gewonnen met (4 0). Bij de beide partijen viel vooral het backstel op wat in goede conditie was. Tevens kon de H. B. S. ook wel gezorgd hebben voor een beteren scheidsrechter niet iemand die zich daar neg nooit voor geleend heeft. Verz. Ontv. Loc. Tot. 10 33 43 72 55 127 95 51 1 147 144 119 263 64 76 X 14* 66 48 114 214 154 368 e 121 129 6 256 235 165 400 58 52 110 102 82 184 31 11 42 138 67 206 322 329 651 349 260 39 648 409 399 16 824 82 55 137 181 229 18 428 43 41 l 85 34 20 54 114 90 1 205 432 283 12 727 224 234 458 147 126 1 274 58' 35 93 138 58 1 197

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3