fliHNENLAND. UIT ZEELAND. Het Wad „Les Nouvelles" berichtl)e zware kanonnen, waarmede Parijs be schoten wordt en die op de werkplaat sen Krupp te Issen afkomstig zijn, zijn door België vervoerd. Verleden Maandag passeerde er nog een op den spoordijk Aix la Chapelle—Visé Dit kanon bevond zich op 5 lorries, welke samen de lengte bezitten vau 3 wagons. De loop van het kanon heeft een lengte van 20 a, 25 M., terwijl de middenlijn 20 a 25 centimeter bedraagt. Het kanon was voorzien van platen. De ex-tsaar en zijn gezin. Het Roode Kruis heeft aan den Raad van Volkscommissarissen het verzoek ge richt om het gezin van den ex tsaar in het vervolg gewoon eten in plaats van soldatenrantsoen te verstrekken, daar verscheidene leden van het gezin ziek zijn gewerden. De leden van de keizerlijke familie ontvangen 300 Rbl. per maand. Het Dultsoho hoefdkwartler Volgens de „Echo Beige is het groote Duitsche hoofdkwartier op het oogen- blik te Spa gevestigd. De keizer toeft er meestentijds en oek de kroonprins houdt er inet een talrijken staf verblijf. Het is daarom zeer moeilijk geworden om de stad in of uit te gaan. Een militaire kapel speelt dagelijks op de place Royale en het Casino is uitsluitend voor de opperofflcieren der verschillende staven toegankelijk. De keizer bewoont het kasteel van Spa, terwijl Hindenburg en Ludendorlï in het hotel Britannique verblijven. Alle overige groote hotels zijn door stafoffi cieren betrokken. De keizer onderneemt vaak automobieltochten in de omstreken van Spa. Luchtaanval tp Luxemburg. LONDEN, 5 April. Onze vliegtuigen wierpen 22 zware bommen op liet spoor wegstation van Luxemburg. Naar werd waargenomen ontploften talrijke bommen op den spoorweg tn veroorzaakten een grooten brand. Het afweervuur was zeer hevig, doch al onze maehiues zijn be houden teruggekeerd. 0a zaak-Liohnowsky. BERLIJN, 5 April. Op de reeds be kende vraag van den Rijksdagafgevaar digde Held antwoordde de staatssecre taris v. d. Bussche Na publiceering van het gedenkschrift van prins Lichnowsky, is met het oog op de verdenking van landverraad he» neodige bevolen gewor den. Ook is het betrokken gerechtshof met het onderzoek der vraag belast, of tegen den prins een strafrechtelijke ver volging zal plaats hebbeD. BERLIJN. Uit Genève: Clemencnau aal in het begin der volgende week in de Fransche Kamer de rede va» Caerui* be antwoorden. Verwoede gevechten in Finland. Uit het hoofdkwartier der Witte Garde te Wasa wordt bericht Bij Tammersfors begon verleden Woensdag van half 3 tot 3 uur een hevig artillerie vuur, gevolgd door een aanval. Van uit het Zuiden en Zuidoosten drongen de witte stormcolonnes de stad binnen. De vyand bood wanhopigen tegenstand in versterkte stellingen, in huizen en fabrie ken. De witte troepen namen het ge heele O. gedeelte der stad tot aan de rivier. De buit bestaat uit locomotieven, verscheidene bonderden wagons met voor raden en ongeveer 1UUU gevangenen. Hulppogingen van uit het Zuiden werden verijdeld, waarbij een tremcolonne op den vijand werd buitgemaakt. De Viaamsehe Universiteit te Gent is voor 15 maanden begonnen met onge veer 100 studententhans bedraagt het aantal ingeschrevenen ongeveer 400. Van deze 400 behooreni er 240 tot de eigen lijke studenten, terwijl de overigens als toehosrders de colleges volgen. Er zyn 16 niet-Vlamingen ouder en wel 11 Duitschers, 3 Hollanders, 1 Luxemburger en 1 Waal. Voorts zijn onder de toe hoorders 28 vrouwen. Volgens de Kolnische ZeituDg heeft de «ovjetregeering besloten bt. Peters burg weer by den ouden naam en niet langer Petrograd te noemen. Van hst Aziatisch fiont. Duitsche troepen hebben in verbin ding met inlaudsche troepen de Engel- sche infanterie en cavalerie brigades, die na den Jordaan te zijn overgetrokken, over Es-balt en Amman waren opge rukt, in een gevecht van verscheidene dagen naar den Jordaan teruggeworpen. Maximumprijzen. Vermicelli en vermicellifiguron in den kleinhandel 78 ct. por kilo, 8 ct. por ons. Macaroni, enz. onverpakt f 1.35 por kilo, 15 ct. per one, in origineel» verpakking 80 ct. per pond. Kindermeel 40 ct. per pakje van een pond, 21 ct. por pakje van oe* half pond, Ds Zand- en Grindkwestie. Onder den titel: „Doorvoer door Ne derland uit Duitschland naar België en in omgekeerde richting (briefwisseling met de Britsche en Duitache regeeringen, tweede vervolg) is een nieuw Witboek aan de Staten-Geueraal aangeboden. De daarin vervatte briefwisseling, met de Duitsche regeering gevoerd in zake den doorvoer van zand en grind door Nederland uit Duitschland naar België, is 't vervolg op die, welke in het in 1917 aan de Staten-Generaal aangeboden Wit boek werd overgelegd, terwijl de mede daarin opgenomen briefwisseling met de Britsche regeering aansluit aan die, welke als eerste vervolg op dat Witboek werd openbaar gemaakt. Qesn 3jitaohe steenkolen. 's-GRAVENHAGE. Nu van Duitsche zijde de aanvoer van steenkolen is stop gezet, worden onzerzijds de voor dezen aanvoer verleende credieten niet meer verleend. Rantsoeneering Paardsvlsesch. Naar de „Tel", verneemd, zal, in ver band mei de vl-sescluiuod, oek worden overgaan tot rantsoeneering van het paardenvleesch. Kamerverkiezing Eindhoven. In het district Eindhoven zijn Vrijdag candidaat gesteld voor de Tweede Ka mer (vacature Va* Best) de heeren J. J. J. de Vlam (r-k.), lid van de Prov. Staten van Noordbrabant, te Eindhoven, en B. Snellen (vrijz.-dem.), Jandbouw- leeraar te 's He. togenbosch. De stemming üeeft plaats op 12 dezer. Naar De Maasbode meldt heeft de heer Van Best zich uit het openbare en poli tieke leven terug getrokken. Beschoten. Vrijdagmiddag is te IJmuiden uit zee teruggekeerd de motorschoener „Anna' welke Dinsdag van IJmuiden naar Go thenburg was vertrokken. De opvarenden rapporteerden, dat zij Donderdagmiddag in zee door vier Duit sche watervliegtuigen zijn aangehouden, die gelastten, dat men de scheepspapie ren en het journaal ter inzage zou ont vangenhet laatste is met teruggekre gen Zij gaven bevel het schip te verla ten, waarop dit met mitrailleurvuur werd bestookt. Toen men later weer aan boord terugkeerde, ontdekte men, dat het schip was lekgeschoten Men ging toen naar IJmuiden terug. Aanzienlijke gift. De burgemeester der hoofdstad heeft aan 't Alg. Steuncomité Amsterdam 1914 'n be drag groot f 100.000 doen toekomen, door bemiddeling van den minister van Financiën van particuliere zijde ter beschikking van den burgemeester gesteld ter besteding voor schoeisel en klaeiling ran de Am- sterdamsehe jeugd. does. Propagandameeting. Bij de aanstaande Tweede Kamerverkiezin gen onder het stelsel der Evenredige Vertegenwoordiging treedt iedere partij met eigen krachten op, dus ook de Katho lieke. Hoe neter een partij dus georga niseerd is, hoe krachtiger haar optreden zal zijn iu den verkiezingsstrijd, hoe grooter ook haar succes. Sterke kiesver- eenigingen, die zoo mogelijk alle kiezers als lid omvatten, zijn daarvoor het aan gewezen middel. Dit heeft het bestuur onzer R.K. Kies- vereeniging alhier begrepen en daarom heeft het, teneinde de vele Katholieke kiezers te dezer stede die nog geen lid zijn van de R. K. kiesvereenigiiig, te bewegen tot het lidmaatschap toe te tre den, eene propagandameeting ge organiseerd, te houden op Vrijdag 12 April a. s. in het „Slot Oostende" alhier met Pater Borromeus de Greeve als spreker. Die naam op het meetings program verzekert alleen reeds het succes van den avond. Moge eene overtalrijke opkomst de gegronde verwachtingen van het bestuur niet beschamen. De beelden in de bioscoopuitvoe ring alhier Zaterdagavond op het doek gebracht, muntten nu juist niet uit door helderheid. Ook haperde de projectie nog al eens een keer. De vertooniug die om 8 uur heette aan te vangen, begon eerst te half negen. Het publiek bestond meest uit jongelui De algemeene indruk der vertoouing was dat Goes voor bios coop vertooning nog niet rijp is. Wat misschien zoo kwaad nog niet is. De bioscoop is een mooie uitvinding die een heiizamen paedagogischen invloed kan hebben maar gewoonlijk dien met heeft wijl zelfs bij een overigens onberispelijk programma op den duur een verzwakkende werking vooral op het jongere geslacht wordt waargenomen, die aan de vooral in onze tijden zoo noodige energie en werklust schade doet. Zaterdagmiddag werd alhier een geheime slagerij ontdekt. Twee personen werden op heeterdaad betrapt juist toen ze een begin zouden gaan maken met het uitsnijden van twee geslachte schapen Het vleesch werd door de politie in beslag genomen. De „Timbertown Pollies", het be kende cabaretgezelschap der i.ngelsche geïnterneerden te Groningen heeft Zon dagavond in de sociëteit „Van Onge nuchten Vrij" een uitstekend geslaagde soiree gegeven. Reeds het tooneeldécor en de costumes, alles in twee kleuren, zwart en wit, deed eigenaardig aan. Een overrijk program van 21 nummers gaf een aantal komische voordrachten en liedjes, aardige karakterscènes en soms ook ernstige liederen te genieten. Zoo wel over uitstekende acteurs en mimisten een eeresaluut aan den heer C. Bar nard als over uitmuntende zangers een woord van lof aan den heer C. S Gilbert voor de wijze waarop hij met zijn fraaie barytonstem het „Let the great big world keep turning" en het roerende: „When the great Red Dawn is shining" zong blykt het gezelschap te bezitten. De sierlijke Schotsche dans op liet einde der eerste afdeeling door de heeren Hicks, Longdale, Stevens en Benwell gedanst in origineel Schotsch eostuum, was een der meest decoratieve nummers en herinnerde aan den dans over twee gekruiste zwaarden, die bij de Schotten zeer geliefd is en vaak te Edinburg door uitgelezen paren werd gedanst. Het tafereeltje „The sleepy Ca nal" was van intieme bekoorlijkheid, een mooi llellands stilleventje, ofschoon toch ook weer getuigende van de dwaling waarin de Engelschen leven, als zou het typisch-Hollandsche gelegen zijn in klom pen, boerenmutsen en molens. Een zeer goeden zanger toonde zich bij dit Hum mer de heer Linle.y Het Chiueezeustukje vau Chu Chin Chow, het melodrama met 3 dooden in de seconde, alleraardigst geparodieerd, maar v»oral het apenduct, waarby de beide monkey's zich niet ontzagen midden tusschen het publiek plaats te nemen en allerleukst de vierhandige boschbewoners te imiteeren, verwekte onbedaarlijke lachsalvo's, zooals ook de slotscène van de oude EugelsChe omnibus met zijn typische koetsier en het bontgemengae passagierspubliek, die tengevolge van het op hol slaan der paarden door het toeteren van een autohoorn ondersteboven rolde. Het krachtig applaus, den „Follies" herhaaldelyk gebracht, was dan ook dubbel en dwars verdiend. Moge dezen be woners van de planken barakkenstad der geïnterneerden die blijmoedigheid van geest uyblyven, totdat zij „the rising day" van den vrede aanschouwen die hun den weg opent naar hun vaderland. Het bestuur der R.-K. Kiejsver- eeniging heeft aan de besturen der kies- yereenigingein van dei overige politieke partijen te dezer steide schriftelijk ver zocht er toe mede tei werken, om in de 'reeds bestaande en nog komende gemee-n- teraadsvacaiuxes van twee vrijzinnige^ (Risch en Von Schmidt) en één Katho liek (De Paauvv) door de verkiezing .van twee vrijzinnigen en één Katholiek b ij enkele candid a afstelling te doen voorzien. In onze stad worden de laatste dagen bij de ingezetenen aan de huizen z.g. boerenbrooden van zuiver tarwemeel gebakken, te koop aangeboden, vijf en zesponders, tegen den prijs van f 1.10 it f 1.30. Er schijnt een heelef handel met dat ■brood te worden gedrevein en reeds heei vroeg in den morgen komen zegt men de karren met brood gevuld van de omliggende dorpen, vooral van den kant van Nieuwdorp naar Goes gereden. Dit is een bewijs dat het met de graan- levering door de boeren op verschillend^ plaatsen niet in orde is. Eigenlijk behoorde een elk zoo'n brood te weigeren, hoe verlokkelijk het ook is en er behoorde in de dorpen, waarvan dat brood her komstig is, een streng onderzoek te wor den ingesteld naar de bakkers en graan- leveranciers van die brooden. Het alge meen belang eener geregelde en eerlijke distributie gaat hier boven het belang van enkelingen. In de tweede helft van de maand Maart Zijn in deze gemeente ingekomen: V. Kouijzer, mandenmaker uit Temsche, St. Jaèobsstraat 108; G, A. J. Voreter- man van (Jijen, administrateur uit Rot terdam, Groote Markt 27; R. Kamp, or gelmaker uit Almelo, Kleine Kade 180; P. A. Buij», barbiersbediende uit Mid delburg, Opril 's-H. H. Kinderenstraat 33; J. Rus touwslager Uit Woensel, De Ruiji- terlaan 69a; C. Baarendse, smidsknecht uit 's Gravenpolder, Molendijk 221; P. M. A. Vos, boomkweekersknecht uit Wemei- dinge, Wijngaardstraat 199; J. van Strien, roep uit Wolphaartsdijk, Stationsweg 3; Spiegelstraat 238; J. M. Mol, zonder be roep uit Wolphaartsdijk, Stationsgeg 3; W. N. E. Oosterbeek, journalist uit 's-Grar venhage, Beestenmarkt 120; P. J. van van Alphen, pakhuisknecht uit Kloetinge, Keizersdijk 135a; M. M. Bartelse, klerk uit Heerlen, Westsmgiei 126; W, C, de Kat, monteur uit Middelburg, Ganzepoort- straat 202; Ca. J. de Vos., naaister uit 's-Gravenhage, Magdalenastraat 11; J. Kabboord, wed. P. Strijd, zonder beroep uit Wissenk»rke, De Ruijterlaan 240; A. J. R. ter Laare, kellner uit Abcoude- Baambrugge, Groote Markt 10; P. Steles, gevangenbewaarder uit Breda, Juliana- straat 69; V. H. Heijnert, kantoorbediende uit Amsterdam, Wijngaardstraat 54; J. v» Houwelingen .koopman uit Gieseudfcm, v. d^ Spiegelstraat 229. V er troSken: E. J. Fokkinga, naaister, uit Amster dam; G. M. Martein, onderwijzeres, naar Harlingen; F. Meijer, kellner, naar Eind hoven; t. Blom, kok, naar Amsterdam; A. Idle Jager, boerenknecht, naar N. en St. Joosland; A. Govaert, milit. apothe kersassistent, naar Kloetinge; L. Hibels, boerenknecht, naar Texel. (Z.) Midésthurg. In de 2e helft van de maand Maart zijn in deze, gemeente Ingekomen: Cornelis Jacob Crucq, klerk H. IJ. S. M., Amsterdam, L. Noordstr. L 75; Wil lem Cornelis Mullié, zonder beroep, Hel der, Noordsingel S' 164; Damis Jacobus Everaers, schilder, Zonnemaire, Brak straat O 267; Johannes Hendricus Vink, agent van politie, Valburg, Koningstraat E 254; Uaulus van Sluijs, drogist, Amers foort, Vlasmarkt K 157Jacobus Allewijn, schoenmaker, Doesburg, Langeviele K 193/4; Anna Maria Matena, Bergen op Zoom, Vlasmarkt L 19/20; Johanna Chris tina Deurloo, leerl. verpl. Bruinisse, Noordplein M 292; Oswald Désiré Reine- ry, schilder, Westdorpe, Wal R '102; He- tena Jacoba Matena, huishoudster, Nijr m©gen, L. Singelstraat N 193; Wilhelmina Aletta du Celliée Muller wed. L. J. Hi- oolen Nijmegen, L. Singelstraat N 19.3; Albert Govertse, koopman, Serooskerke (W„), Nieuwstraat G 213; Hendrika Jo hanna Alida Donker, verpleegster, Veur, Langeviele K 205/6; Jozina Anthonia Maria Schijf, onderwijzeres, Kloetinge, L. St. Pieterstr. P '34; Hermanus van Dorp, werkman, Vlaardingen, .Molenberg K 86; Ottolina Maria de Meester, zonder beroep, Utrecht, Rouaansche kade G 134; Bertha Maria Andriana van der Sluijs, onderwijzeres, Voorschoten, Veersche singel S 42a; Antonius Hennius van Step- hout, coiffeur, Tillburg, 'L. Noordstraat C 28; Mathilda Rosalia Verdunnen, ver pleegster, Hontenisse, Noordplein M 292; Leintje v. Sparrentak, 'Meliskerke, Koe poortsingel S 148; Eva van Dijk, Apel doorn, Oostkerkplein N 117. Vertrokken: W. Warnier, van C 28 naar Hulst; Ch. J. Fiegen, K 90a, Helder; W. M. v. d. Harst, N 199, Boxtel; J. de Rijke, T 47, Vlissingen; P. A. Wondergem, AI 29, Ter- neuzen; J. H. Jobse, A 11, VTissingenj; P. J. de Kam, S 124b, Koudekerke; W;. C. de Kat, B 28, Goes; A. Snellens, B. 129, Heemstede; M. Ch. F. P. Orfchi wed. J. Al. ,A. de Roos,~"K 157, Rotterdam; F. P. M. Mengelberg, M .292, Rotterdam; E. P. v. d. Weel, R 13e, Den Haag; F. P. Wijsveld, P '35, 0 en W. Souburg H. J. Hoogardie, 0 182, Millingen; K. A. de Booij, 11 175, Westervoort; J. H. Adri- aanse, S 139, Ovezand; A. W. D. E. van Wij, M 292, Arnhem. M. C. Zaterdag werd de hulp der gemeente politie alhier ingeroepen voor een man, die bij een bewoner van den tramsingel onder Koudekerke wilde binnendringen en aldaar een deur had vernield, terwijl hij' een koperen deurknop had afgeschroefd en in zijn zak gestoken. Een inspecteur van politie begaf zich derwaarts en hield den man aan. Hierbij ondervond de inspec teur verzet van den man, die zich vast hield aan een hek en door rukken en trekken trachtte los 'te komen. De in specteur kon echter den man in bedwang houden, totdat er hulp kwam en de aan gehoudene naar de politiepost op de Markt kon worden overgebracht. Het is thans de politie gelukt de hand te leggen op een der rijwieldie ven die den laatsten tijd heel wat onbeheerd staande karretjes hebben weggepikt. Ook Vrijdag was een rijwiel ontvreemd, maar toen dit even later door een soldaat bij een rijwielhandelaar te koop werd aan geboden, werd deze soldaat C. R. ge- heeten en afkomstig uit Vlissingen, aan gehouden. Het bleek een goede vangst te zijn geweest, want de man bleek nog vier andere rijwieldiefstallen op zijn ge weten te hebben. Hij verkocht de rijwie len pp verschillende plaatsen en deze worden nu opgespoord. Ook zal nog we gens een ander feit tegen dezen militair verbaal worden opgemaakt. Hij wist na melijk door het tijdelijk op zijn uniform aanbrengen van strepen zich als onder officier voor te doen, hetgeen het onder zoek ook bemoeilijkt heeft. Na afloop van het onderzoek wordt de man aan de mi litaire overheid voorgeleid. Op verzoek van den commissaris van politie is door de militaire overheid aan gehouden de kanonnier-milicien P. de K., afkomstig uit Terneuzen, die verdacht wordt van berooving van een bedrag van f300. Hij is na opgemaakt verbaal weder ter beschikking van de militaire auto riteiten gesteld. De politie, hield aan den zwerveling M., die zich aan landlooperij1 schuldig maakte. Hij is aan de justitie voorgeleid. Hedenmorgen heeft in het Vincen- tius-gebouw in de Bogardstiaat de offi- cieële opening der Centrale Keukèm plaats gehad. Behalve verschillende leden van de commissie, waren een aantala genoodigden, onder wie wij' opmerkte» den burgemeester, den wethouder Heijsö en enkele raadsleden, tegenwoordig. Eerst werd een kijkje genomen in de keuken, waar de erwtensoep heerlijk stond te dampen en waar men bezig was ze in bussen te doen om ze naar de distri butielokalen over te brengen, terwijl ook een bezoek werd gebracht bijl de aard- appelschilsters. i In eoa der bfifiedenkfeljea. wëfd#n dei genoodigden door den voorzitter der cent, missie, den heer L. Ondeidijk, welkom geheeten, die er op wees, dat de keuken reeds direct in ee nenorme behoefte blijkt te voorzien. Zeker is het mogelijk, dat het aantal porties nog wat zal vermin deren, maar aan den anderen kant zijn er ook menschen, die de kat nog eens uit den boom willen zien. Spr. wees op de overwonnen moeilijkheden, hij" heeft vertrouwen voor de toekomst en doet een beroep op de- raadsleden om ook (Ie blijvende keuken te helpen oprichten, waar op deze wijze niet kan wordeh woortgegaan. Spr. brengt dank aan allen, idie aan de oprichting van de proefkefti- ken medehielpen en ook zlijne medecom missieleden, inzonderheid mevrouw Doets, die zulk een groot aandeel in het werk heeft. De burgemeester zeide verheugd te zijn over het welslagen van het werk der commissie, die hij dank bracht namens de geheele gemeente, terwijl hij het beste wenschte voor de toekomst. Thans begaf men zich naar een der bovenlokalen, waar een tafel keurig met bloemen versierd was aangericht en waa de genoodigden zich met ons konden over tuigen, dat niet alleen de geur, maai' ook de smaak van de soep goed is. Gedurende den korten maaltijd nam d- burgemeester nog eens het woord om er op te wijzen, dat ook 17Va cent nog lang niet do kostende prijs is. En dat zij, die geen toeslag willen hebben en ook niet noodig hebben meer zulten moe ten betalen. Ook drong hij e,r op aa,n, dat de beter gestelden, die thuis nog een goede portie eten hebben, de soep of ander eten niet uit de keukan zullen betrekken als aanvulling van het twaalf uurtje, daar het op die wijze met de aardappeldistributie in Aliddelburg mis zou loopen en er gerantsoeneerd zal moeten worden. Men kan het e en alleen nemen als maaltijd. Ook is het wel ge- wenscht, gedurende den proeftijd zooveel mogelijk hen er van te laten profiteeren, diq ri.it het meest noodig hebben. Na gebruik van de soep gingen de heeren in verschillende lokalen een kijkje nemen bijl de distributie. Daar konden zij hardei werkers treffen, die echter nog met moeilijkheden tei kampen hebben, welke nog meer de overtuiging van de nooazakelijkheict van eein keuken doen inzien. Ook het tegelijk verkoopen van nieuwe bons voor Woensdag gaf nog al bezwa- Jren. Wij twijfelen niet of ook hierop zal de ijvirge commissie wat weten te vin den. Voor Woensdag werden 2140 bons verkocht. Nader seint men ons: Maatregelen zijn genomen om stagna tie bij de distributie, die heden voorkwam, voor de toekomst te voorkomen. Den tweeden dag voor uitgifte van bons voor de Centrale keuken alhier werden 2030 porties verkocht. Daar geep savoye-kool is aangekomen zal Dinsdag inplaats daarvan hutspot worden verstrekt. Door den grooten toeloop is het niet mo gelijk alle personen op hetzelfde uur te helpen. Daarom wordt heden Maandag in het lokaal in de Muntpoort eerst des nam. 6 uur eten worden gedistribueerd, terwijl Dinsdag in de Muntpoort, in het schaft lokaal van de firma Alberts en bij den bakker Cappon ook op dit uur eten zal worden verstrekt. Voor dé andere lokalen blijft de v«r- strekking bepaald op 1112 uur. Het koopen van nieuwe bons moet echter in alle lokalen tusschen 11 en 12 uur ge beuren. De feestelijke herinneringsdag van de opening der zaak in goud- en zilver werken ging heden voor den heer Jacq Frank niet onopgemerkt voorbij. Van tal van zijden werden hem bloemenhulde ge bracht, o.a. van het personeel. Aan ieder lid van. zijn personeel bood de heer Frank een geschenk in enveloppe aan, zoodat het voor alle een genoegelijken dag was. Vlissingen. Deze week wordt 6 K. G. aardappelen per hoofd beschikbaar ge steld. Tot nu toe werd 4 K. G. per week gedistribueerd. In plaats van den heer J Louwerse die tot eersten klerk is beverderd, is door Burg. en Wetb. tot tweede bode-schrijver ter gemeentesecretarie benoemd de heer W. de Wolff aldaar De directie der tram Middelburg- Vlissingen heeft besloten den duurtetoe- slag van haar personeel vanaf 1 April te verhoogen met f 1 per week. De Belgische bevolking alhier heeft heden den verjaardag van Koning Albert gevierd met een Te Deum in de K. K kerk. en een feestelijke samenkomst in de Loodsensociëteit „De Unie". Op de reede alhier is Zaterdagmor gen het lijk gevonden van zeeloods G. Spuij, die by het noodlottig ongeluk van het 'stoomleodsvaartuig no. 14 van het Nederlands loodwezen alhier, den 15 Fe bruari, om het leven kwam. Het is door het loodswezen hier aan wal gebracht en vervolgens vervoerd naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. (VI. Crt.) Bloedige vechtpartij- seint ons In een onderlinge vechtpartij van militairen, welke in den afgeloopen nacht op tei Zeilmarkt alhier ontstond, is een hunner met een mes doodgestoken, ter- wjji een tweede ernstig verwond in W. hospitaal is opgenomen, Boa tweaf litairen is voorloopig door de politi gehouden. De Duitsche beroepsconsul W alhier, heiast met de waarnemiri] het Duitsch consulaat te Vlissinj naar elders overgeplaatst en de neming van bedoeld consulaat is dragen aan den beroepsconsul voi pelskirch. Hier worden met het oog o verminderd broodrantsoen gemeer. broodkaarten ingevoerd, waarop brood kan worden vorkregen hij eei h»t hoofd Tan het gezin te kiezen b Eveneens worden kaaskaarten roerd voor hen, die niet hooger a de tiende klasse van den H. O. zijl geslagen »n aan de Belgische v lingen, die ondersteuning genietei rantsoen sul bedragen 3Va H.G. van het gezin, kinderen beneden h- niet medegereiend. Heinkenszand. Terwijl men bij een penmaker alhier bezig was boomen sen, kreeg een knecht die daarbij b zaam was zoo'n slag van een spaak het hoofd, dat heelkundige hulp worden ingeroepen. De werkmansvereeniging God eert. den Koning" alhier, hief dagavond haar algemeene jaarrergat Geconstateerd werd, dat de veree zich in toenemenden bloei mag v gen, wat o. auit de volgende cijfers Op 17 April 1917 bedroeg de kas f over 1917 was ontvangen f 112,06 gegeven f 55,93, waarvan f 24 ziekte moest uitgekeerd worden, go alzoo van f56,13. Totaal in kas op f824,52. Het. ledental bedraagt thai Herkozen werden C. Nijsse VVz. voorzitter, J. Verschiere penningn IJzerman en Jac. Priem leden der missie van bijstand. Rilland, tn de Vrijdag gehouden gadering van den Dijkraad der 1 keering van den calamiteuzen Zii manpotder werd de begrooting voo dienstjaar 1918—19 vastgesteld in vang op f 11726,66 en in uitgaa f 25726,65. Op den staat van aanbe- ter benoeming ran een lid van het bestuur wegens periodiek» aftreding van d«n heer C. van Damroe weide plaatst d» heeren C. Tan Damme, i Boot en M. Seutse, allen te Rilland Kapille. De werkman v. d. L. trof hi I geluk een geit die op lammeren s dood in den stal te vinden. Het die niet verzekerd, voorwaar in deze een groote schadepost. De woningnood in deze gen stijgt ten top, het kleinste krotjel gebruik genomen. .Sommigen zoeken! hun toevlucht elders, emdat hier te krijgen is. Er bestaat wel een vereeniging, doch die haalt nogl veel uit. De hier bestaande Groenl eeniging is in een Vrijdag gehoudenl gadering omgezet in een Tuinbon" eeniging, die m beginsel heeft aangen hat voorstel van 't Bestuur om ziel ta sluiten bij den Nederlandschen bouwraad. Schore. Naar verluidt is in dan van Vrijdag op Zaterdag alhier doe gemeente-veldwachter M, Hennekair den onbezoldigd-rijksveldwachter W Bakker ongeveer 10.000 K.G. vyilde s kolen in beslag genomen. De rijksveldwachter J. L. Kriel is op zijn route onder deze gen te in aanraking gekomen met ren W. en is door diens toedoe het kanaal te water geraakt. Men dat de ^veldwachter met een nat pa den scrik lis vrij gekomen. Hansweerd. Het viertal soldaten, d: vorige week burgers met steeuen vVj en in een rijkswoniug de ruiten sloeg, is door de politie aangehouds Zaterdagavond werd alhier bii gebracht het lijk van een sclnpperskn van de Fendel79. Bij Bath had hij ■tuurrad tegen de borst gekregen, v door een rib door de longen gedroi was, wat de dood tengevolge had. Vrijdag kwamen hier bijzonder schepen binnen De handel in sttenk was daardoor bijzonder groot De pc had echter lont geroken en na den sclien nacht gesurveilleerd te heb werd ruim 100U H L. in beslag genoj Een viertal personen A. S 1 Ch. S. en M. G.wojnachtig alhie betrokken bij den smokkelhandel, is dag het verblijf binnen het bezetti bied ontzegd. giervlfst, Al weer zijn een paar p sen in het land van Cadzand uit isolement verlostop Donderdag 4 heeft de mdienststetling van de trai der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-A PPbappg plaats gehad. De proefrit - gehouden op het'traject Pyramide-Ho plaat: Hij slaagde uitstekend. Erna aan deel; de Directie der Z. V. T de Raad van Beheer en enkele geno< den. In Biervliet en Hoofdplaat wap dè van de huizep de tjriefcleur. 'fe Hc piaqt wprd cfoor den Burgemeester rede gehouden, waarin hij aan de T. Al. dank bracht voor de belangstel die deze had voor zijne gemeente, hoopte dat, wanneer de tramlijn nu c

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2