UIT ZEELAND. Financieele Mededeelinjen. Laatste Berlch ONDËÏ* WIJJ SPORT EN SpE Rechtszaken. wanneer zij in de Vereenigde Staten zouden zijn aangekomen, wordt vanwege de Nederlandsche Reedersvereeniging medegedeeld, dat er geen enkel Neder- landsch schip van hier naar Amerika onderweg is of was. Reuter seint uit Washington d.d. 2 April Het formeel protest tegen de overne ming van de Nederlandsche schepen is aan het departement van Buitenlaudsche Zaken overhandigd doer den Nederland- schen gezant, volgens de instructies van de Haagsche protest-nota, gelijkluidende aan die, welke onlangs te 's ftravenhage werd gepubliceerd. Het voerstel-Lohman. Woensdagnamiddag 2 uur had in „Tivoli" te Utrecht een groote vergade ring plaats van Katholieke Schoolbestu ren van Katholieke Onderwijzersvereeni- gingen in het Aaitsbisdom en in het bisdom Haarlem, ter betuiging van ad- haesie aan hel initiatiefvoorstel de Savor nin Lobman, dat tot doel heeft de directe gelijkmaking van de salarissen der bijzondere en openbare onderwijzers. De vergadering werd geleid door Jlir. L. von Fisenne. piesident van den Hoofd- raad der St. Vincentius-vereeniging en had een uitstekend verloop. Aan het slot werd de volgende reso lutie aangenomen engeteekend. Zy luidt: Aan de Tweede Kamer der ötaten- Generaal. Bestuursleden van R. K. scholen en onderwijzers, aan voornoemde scholen verbonden, op initiatief der St. Lebuïnus- Vereeniging, Vereeniging van R.K. On derwijzers en Onderwijzeressen "iu het Aartsbisdom Utrecht, en van de R. K. Diocesane Vereeniging van R.K. Onder wijzers in het bisdom Haarlem, op Woens dag 3 April 1918 te Utrecht bijeengeko men gehoord de inleidingen van den wel- eerw, heer J. H. van öchaik, pastoor te Harderwijk, en den hoogedeigestrengen heer Stulemeijer, wethouder te Rotter dam; kennis genomen van de ingekomen adhaesiebetuigingen van oordeel, dat het voorstel van wet van de heeren De Savornin Lobman c.s. tot wijziging van de wet op L O. het noodzakelijk gevolg is van ae wijziging van art. 192 der Grendwet, waaraan Uwe Kamer onder medewerking van alle pelitieke partijen, hare goedkeuring hechte dat de ongelijke salarieering der on derwijzers, die toch allen in een groote mate hunne beste krachten inspannen voor het onderwijs en de opvoeding der Nederlandsche jeugd, in de tegenwoor dige omstandigüeden meer dan ooit te veroordeelen is; dat de besturen van bijzondere scholen dikwijls niet bij machte zijn, wegens den beperkten omvang hunner middelen, de zelfde salarissen uit te keeren, die gemeenten in dezelfde omgeving aan de onderwijzers, aan de openbare scholen verbonden, toekennen dat da voorgestelde regeling in geenen deele praejudicieert op later in te voeren wettelijke voorschriften, doch dat deze zullen uitgaan van denzelfden gedaeh- tengang, die bij de indiening van voor noemd voorstel, voorzat, overeenkomstig de thans tot stand gebrachte Grond wetsherziening redenen, waarom zij uwe Kamer eer biedig, doch dringend verzoeken bedoeld wetsvoorstel zoo spoedig mogelijk aan te nemen. Voor de eerste Kamer luidt het slot: Bedoeld wetsvoorstel, na eventueele aan neming door de Tweede Kam ;r der Staten-Generaal, zoo spoedig mogelijk aan te nemen. Op Duitsche vliegmachines geschoten. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Door de artillerie der kustwacht werd Woensdag met scherp geschut op 3 Duitsche vliegmachines welke binnen het territoriaal gebied vlogen, geschoten. Burgemeester A. L G. H. M. Co enen van Roozendaal herdacht 1 April j.l. onder talrijke blijken van belangstelling zijn 25 jarig burgemeesterschap van Roozen daal. Openbare feestelijkheden hadden we gens de tijdsomstandigheden niet plaats. Oe zaak Van Best. Men seint uit Eindhoven aan „De Maasbode": In de conferentie welke de drie afge vaardigden van de R. K. Kiesvereni gingen in het ötatendistrict Eindhoven, de heeren Deckers, Win termans en Van der Butt, Dinsdag in Den Haag hadden met den voorzitter der Katholieke Ka merfractie, mgr. blolens, verklaarde deze, dat de Kamerclub naar ziju oordeel niets toe te voegen heeft aan noch een andere omschrijving te geven heeft van de be kende conclusie. Mgr. Nolens voegde er aan toe, dat door de Kamerclub noch iets is gedaan noch iets is nagelaten, waardoor mr. Van Best in eer of rechten is aangetast, zoodat voor eer- of rechts herstel, zooals mr. V an Best eischt, geen reden bestaat. Tengevolge van deze verklaringen stelt de heer Van Best zich bij de tusschen- tijdsche Tweede Kamerverkiezing niet beschikbaar. De samenstelling van het brood. Naar de „Tel." verneemt, zullen, even als het vorige jaar, door de algemeene arbeiderscoöperaties „Voorwaarts" te Utrecht, weer bakproeven voor de regee ring, onder toezicht van den Centralen Gezondheidsraad, genomen worden met een andere samenstelling van het brood- meel. De bedoeling der proeven is om door een aadere samenstelling van het brood- meel den voorraad tarwe, die in o*s land is, zooveel mogelijk te doen sparen en om ze daardoor toereikend te doen zijn tot den nieuwen oogat. Door een groep vooraanstaande ban- delsmenschen te Amsterdam worden pogingen in het werk gesteld om te komen tet de oprichting aldaar van een internationale jaarbeurs in den trant van de Leipziger Messe. Het kamerlid Duymaer van Twist heeft bij de regeeriug aangedrongen op een zoo ruimhartig mogelijke toepassing van het fandbouwverfof. Het Kamerlid Knobel heeft aan de Regeering eenige vragen gesteld over het vinden van verankerde mijnen aan den Seheldemond. Het bestuur van den Ned. Pluim vee- en Konijnenhoudersbend heeft de medewerking der hoofden van scholen ingeroepen, om wegens den vleeschnood het fokken van konijnen ,en pluimvee te helpen bevorderen. In onze Oost worden gelden inge zameld voor een Loudonfouds als hulde aan onzen minister van Buitenlaudsche Zaken. Het reoht van oorlogsverklaring. Bij de Grondwetsherziening van. 1887 heeft de Tweede Kamer met 72 tegen 10 stemmen verworpen een amentlemenl- Held om art. 58 aldus te lezen, dat geen oorlog zal verklaard worden zonder voor afgaand overleg met de Staten-Generaal. Mocht het weder tot een Grondwets herziening komen, aldus ae Staatsraad mr. Stray eken m Van Unzen lijd, dan zou er geen bezwaar bestaan een der gelijke bepaling in onze constitutie op te nemen. Als sluitstuk op den invloed der buitenlandsche staatkunde, welke de volksvertegenwoordiging wenscht te oe fenen op de buitenlandsche politiek, dient zij ook het goedkeuringsrecht op een oorlogsverklaring te erlangen. Men overschatte echter de beteekenis van dat recht niet; Wauueer men in liet oog houdt, dat voor de verdediging van ons grondgebied of voor afweer van inbreuken op onze onzijdig heid, gelijk ook wanneer andere mogend heden ons den oorlog hebbes verklaard, eene oorlogsverklaring onzerzyds niet noodig is, dat du» de verandering van art. 58 alleen zou doelen op het geval, dat wij zeiven ons genoopt zou den gevoelen, aan eene vreemde mogend held den oorlog te verklaren, zal men voor de vertraging van een dag of een halven dag, welke de verplichte mede werking der Staten-Generaal zou kunnen vorderen, met behoeven terug te schrik ken. Wanneer het zoover zou komen, zouden immers do Staten-Generaal voort durend bijeen zyn, ten einde hun mede werking te verleenen aan de noodige voorbereidende maatregelen, zoodat vrij wel op hetzelfde oogsnblik, waarop ile regeeriug haar besluit neemt, zij daarop de goedkeuring der Staten-Generaal zou kunnen verkrijgen. Al zal dus de bedoelde verandering practisch van weinig beteekenis zijn, kwaad doet zij zeker niet en daarom behoort zij als geheel passend in het stelsel der democratiseering van het bui- tenlandsch beleid, te worden aangebracht. Verhooging spoorwegtarief. Volgens „Het Huisgezin" moet het in het voornemen liggen, dn spoorwegtarie ven voor reizigers dezen zomer weer te verhoogen, evenals zulks h«t vorig jaar geschiedde. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goee. Het menu voor de week van 8 April tot 13 April: Maandag Hutspot Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Stamppot Bruine Boonea. Donderdag Stamppot Princesseboonen. Vrijdag Gort, Krenten, Boter, Suiker. Katerdag Groentensoep. Tegen intrekking van de bons: Voor Maandag en Dinsdag vrij. Voor Woensdag hon no. 1, 1 ons Boonen. Voor Donderdag vrij. Voor Vrijdag hon no. 3 1 ons Gort. Voor Zaterdag vrij. Verkoop Dagkaarten van 9 tot 2 uur aan het kantoor Bleekersstraatje. Koopt uw kaarten minstens een dag tevoren. Distributie. Van 6 4pril tot en met 13 April 1918 is verkrijgbaar op bon 1Boonen 1 ons] op ,bon 2Erwten 1 ons op pon 3: Gort 1 ons. op bon 4: Kaas 1 ons. op bon 5Bak- en Braadvet 1 ons. Aardappelen 1 K.G. per persoon op de 6 April gestempelde bons. Soes. De Burgemeester der gemeente Goes brengt ter algemeene kennis, dat, nu in verband met de inbeslagneming onzer schepen, op aanvoer van broodgraan van overzee in de naaste toekomst niet te rekenen is, het noodzakelijk is geacht de broodkaart te verlengen en te brengen op dan duur van 14 dagen. Aan deze vermindering van voedsel zal getracht worden tegemoet te komen door de beschikbaarstellingvan kaas met een vetgehalte van 20 pCt. in de droge stof. Deze kaas zal beschik baar worden gesteld voor het publiek tot den prijs van 75 cent per K.G., 37;/2 cent per '/s K.G., 8 cent per ons, 4 cent per i ons. Bij dezen wordt namens Zijne Excel, den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een beroep gedaan op degenen, die op andere wijze in het voedseltekort kunnen voorzien, om van deze kaas geen gebruik te maken, doch ze ter beschik king te stellen van hun minder gunstig gesitueerde landgenooten. Ter secretarie van de gemeente zal gedurende dertig dagen ter inzage van de Delanghebbendeu liggen eene opgave van de uitkomsten der meting of schat ting van perceelen voor de grondbe lasting in deze gemeente. De verzoekschriften om hermeting, herschattmg of vernietiging der gedane meting of schatting, alsmede de bezwaar schriften, kunnen binnen dertig dagen op ongezegeld papier aan heeren Gedepu teerde Staten dezer provincie worden ingediend. Zondagsrust apothekers. Zondag 7 April is de Apotheek van den heer Laporte geopend. De beide overige blijven dan gesloten. Bij K. li. zijn aan d» gemeente Goes verleend voorschotten uit 's Rijks ka», ten einde deze gemeente in staat te stellen voorschotten van gelijke be dragen te verleenen aan de Woningbouw- vereeniging Nieuw Goes en wel: a. een voorschot van ten hoogste f21.90U, ten behoeve van den aankoop van den grond; h. een voorschot van ten hoogste f 191.700 te* behoeve van den bouw van een 48- tal arbeiderswoningen en 1 winkelhui». Gisteren is ten derde male de trol ley-inrichting „aan de gemeentegasfabriek ontspoord, doch deze keer kwam. de wa gen in de loods terecht. Eenige werk lieden van de firma Smulders en Co. uit Utrecht, welke hier nog waren, wisten een en ander spoedig; te verhelpen, zoo dat in iden middag alles, weder in orde was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hedenmiddag ongeveer 12 uur raakte het span paarden van den kolenhande laar Pik op hol. De dieren weiden ech ter vrij spoedig door de voerlieden tot staan gebracht. Ongelukken kwamen niet voor. Middelburg. In de Woensdag gehouden algemeene vergadering van de Coöperatie ve Ijsfabriek „Walcheren" werden de ba lans- en de winst- en verliesrekening; goed gekeurd en de aftredende bestuursleden, de heeren J. 11. A. Maltho en P. 4e Pag- ter, herkozen. Bij de heden gehouden verkoop van bons voor eten uit de Centrale Keuken en wel voor erwtensoep op Maandag aanstaande, werden 2151 porties verkocht. Vlissingeil. Benoemd tot 2en bode-schrij ver ter gemeeate-secretari* .W> de Wttlf, alhier. Op verschillende plaatsen in deze gemeente is ingebroken, o. a. in de cen trale keuken, in een sigarenwinkel waar geld werd ontvreemd, e* in een berg plaats waar de wielen van een rijwiel werden afgenomen, welke later zonder binnenbanden werdea teruggevonden. Verder werden nog ontvreemd koperen gewichten en nog steeds wordt aangifte gedaan van diefstallen van koperen on- derdeeien van spoorwegwagens. Zierikzee. Dinsdagmorgen viel de geheele muur achter 'tplein van „Leviticus"' om. Paard en kar van O., henevens een kind kwamen onder het neerstortend© puin terecht. De kar werd geheel vermeld. Het kind van O., bekwam gelukkig weinig letsel. Z. N. In den nacht van Maandag op Dins dag hebben dieven de mooie koperen deur knop bij den heer v. d. E. op de Oude Haven van de voordeur gestolen. Op de zware voordeuren der oude koopmanshui zen onzer stad prijken nog enkele van die knoppen. Men zij op zijn hoede! Z. N. Rillaod-Bath. Wegens het onttrekken van koffie aan de distributie, i» de win kelier M. G. de K. alhier, voor den tijd van twee maanden uitgesloten van den verkoop van koffie en thee. (Z.) Dat het smokkelen alhier nog niet hit de wereld is, bleek Dinsdag weer dui delijk. Op een scheepje, dat onlangs is in beslag genomen, en in de haven van Bath ter beschikking; van den burgemees ter ügt, werden door de kommiezen ge vonden 52 kistjes kwattu, en een gartytje zgefi, Helnkenszand, Op Maandag. 2denPaasch- dag, werd in 't lokaal van den Heer C. Pieters een vergadering gehouden voor de R.-K. Middenstanders van Heinkens- zand, terwijl tegelijkertijd de 3-maande- lijksche vergadering van de Hanze, Af- deeling 's Heerenhoek en omstreken zou plaat» vinden. Nadat door den Heer E. A Janssen het welkom was toegeroepen aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor, Kape laan Busch, de Hanzeleden en belang stellenden, in 't bijzonder aan Kapelaan Brouwer, ving deze spreker zijn lezing aan. Hij verdeelde de bevolking in drie klassenkapitalisten, middenstanders en arbeiders en splitste den middenstand in landbouwende, georganiseerd in de L. T. B., handeldrijvende en industri- ëele middenstand. Dat de Middenstand door groote ge varen bedreigd werd en wordt, toonde de Eerw. spreker duidelijk aan. Aller eerst n.l. door uitwendige gevaren: 't Grootkapitaal en coöperatieve inkoop- vereenigingen. Beide toch richten winkels op, welke tegen zoodanige prijzen ver- koopen, dat het ongeorganiseerde en niet kapitaalkrachtige middenstanders onmo gelijk is, daartegen de concurrentie vol te houden. Een groot inwendig bezwaar schuilt echten ook in de onderlinge concurrentie op leven en dood en het egoïsme van iederen middenstander, die meent, dat hij alleen aan zichzelf moet denken. Dat ook alleenstaande patroons of bazen door gevaren bedreigd worden, bewees spreker eveneens. Ook zij moeten zich dus organiseeren in de vakorgani saties. Wij bidden dan ookGeef ons heden ons dagelijksch brood. Daar ligt als 't ware in besloten, dat wij in oprechte naastenliefde met elkaar moeten samen werken. Minister Treub ziet de gevaren voor den middenstand ook in en zegt, dat de middenstand het na den oorlog zwaar te verantwoorden zal hebben. Paus en Bisschoppen dringen ook aan op een goed georganiseerden midden stand. Zei niet de Aartsbisschop van Utrecht: „6000 Hanzeleden en er zijn wel 20000 katholieke middenstanders' en verder „Moet het water den midden standers dan tot de lippen komen" 1 En werkelijk zoo schijnt het. De mid denstanders klagen, maar waarom ver eenigen zij zich dan niet? En vraagt ge hoe zij zich moeten rereenigenZegt niet de H. Schrift: „Wat baat het den mensch, zoo liij de heele wereld bezit en schade lijdt aan zijne ziel?" Daarom moeten die vereenigingen ook katholiek zijn, opdat zij naast de lichamelijke nooden ook den zielenood kunnen lenigen. En kapelaan Brouwer toonde dan aan van welke groote waarde het is een geestelijken adviseur te hebben, die de leden te allen tijde van advies wil dienen. Hij liet zien, hoe de Kerk waarschuwt voor de neutrale vereeni gingen, die voor den katholiek een groot gevaar zijn en zei verder: Hij die zaait, zal niet maaien als er geen God is, die den wasdom geeft. Hoe kan nu diezelfde God zegen schenken aan een vereeniging die niet met Hem, doch zelfs tegen Hem is. Daarom, betoogde spreker, moeten wy ons katholiek organiseeren en hij deelde mee in welke opzichten de Hanze reeds lichamelijke voordeelen van den Midden stand had afgeworpen. Na de belangstellenden te hebben opgewekt leden te worden van de Hanze, eindigde de Eerwaarde spreker zijn gloedvolle lezing. Een krachtig applaus viel den geachten spreker ten deel. Nadat de Heer E. A. Janssen kapelaan Brouwer had bedankt voor zijn moeite en weldadigheid, werd besloten dat een tweetal heeren bij de ongsorganiseerde middenstanders van Heinkenszand zou rondgaan, teneinde deze aan te werven als leden van de Hanze. Daarna werd de vergadering van de Hanze voor 's-Heerenhoek en omstreken voortgezet, terwijl de belangstellende hoorders werd toegestaan, ook deze ver gadering bij te wonen, waarin nog veel leerzaams ter tafel werd gebracht. '8 Heer Arendskerke. Woensdagavond hield de afd. van de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier haar eerste alge meene vergadering in dit jaar. In het jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd, dat in het afgeloo pen jaar de gezondheidstoestand in deze gemeente zeer gunstig geweest was. Op de 3500 inwoners waren maar 31 sterf gevallen voorgekomen. Van de verple- gingsartikelen was daardoor ook minder gebruik gemaakt, dan in andere jaren. Aan 36 zieken waren verstrekt 684 L. melk en 208 eieren. De rekening van den penningmeester wees aan in ontvang f 583,625 en in uitgaaf f 434,325 en sloot alzoo met een batig saldo van f 149,30. Uit hek, verslag van den Diaconessen- arbeid bleek, dat de zuster in 1917 in den kring der vereeniging 1147 bezoeken had afgelegd en dat haar arbeid zeer gewaardeerd wordt. Tot afgevaardigde naar de vergaderin gen van de Groene Kruisvereenigingen en naar die van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose werd gekozen de heer Chr. M. van fwaarden en tot plaatsvervanger de heer Jac. Nysse. Op voorstel van den heer W. P. Markusse werd het crediet voor het verstrekken van versterkende mid<]e. len verhoogd van f 100 tot f 150. (M. Ct.j Nisse. Woensdagavond was het de 15e jaarvergadering van de werkmansver- eeniging alhier Uit het verslag. Dleek dat het ledental gestegen was tot 54 voorts dat de inkomsten der vereeniging' waren f32.21 en de uitgaven f32.48 Voor het ondersteunings fonds was ontvangen f263,61 en uitgegeven f 186.33 Zoodat er thans in kas is, met iube. grip van goed slot vorige jaren f 843.14, Als le seor werd gekozen P. Meijers Lz! in plaats van L. Huissoon die bedankt had Herkozen werd als 2e voorz: A. Hubregtse als bode Jacobus Moerland en als lid van de Comvan bijstand A. v. d. Poest Clement. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering in deze maand te houden te te Utrecht werd benoemd J. Schipper, en als Sec: A. Hubregtse. Hoedekenskerke. Iu de Donderdag ge. houden vergadering van de Coöperatieve Boerenleen- en Spaarbank, werü de reke- mug en balans over 1917 goedgekeurd, respectievelijk tot een bedrag van f80315 59 en f 48927.85. De rente voor spaargelden voor 1918 werd bepaald op 3,6 °lo voor voorschotten op 5 u/0. Dhrn- J. D. Elenbaas en P. J. Verburg, beiden aftredend, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Het salaris vau den kassier werd van f 1UÜ op f 150 gebracht, Westkapelle. Woensdagmiddag werd alhier het iyk van den Eugelschen ma rinematroos, üat Maandag aldaar op het Zuiderstraud is aangespoeld, op de al- gemeene begraafplaats ter aarde oesteld, De kist werd vanuit het iykenliuisja grafwaarts gedragen door aldaar gede tacheerde manne-matrozen. De Engelsche vlag dekte de kist. Voor deze dreeve plechtigheid waren de heeren ds. Frater, Engelsen predi kant en Percy Jones, Engeiseh consul, overgekomen. Toen de kist in het graf was neer gelaten, hield ds. Erater een lyksrede. De heer Percy Jones herdacht namens de Engeische regeeriug den gestorvem als één van de zooveelen, die reeds voor hun vaderland zyu gevallen, en die hun laatste rustplaats op vreemden bodem hebben gevonden. (M. Gt.J Zuidzande. Verschillende landbouwers hebben onder vele kippen een soort tu berculose geconstateerd. De dieren hou den dan o-p met leggen en vermager® met den dag. Velen wijten die ziektp aan het weinige en minderwaardige voed sel. QoiUuru. Of hier ook woningnood heerscht? De directeur van de ambaclils- school is genoodzaakt met Mei a.s. zijn intrek te nemen in bovengenoemd© school, daar er geen enkele woning te huur is. Het „Oostburgsche Meisjeskoor" gal Donderdagavond een goed geslaagde uil- voering, onder leiding y.an dlir. v. d. Loven en dhr. Paling, pianist. De inzittende officier van het vlieg tuig, dat Dinsdag j.l. te Draairiiug landde, werd den volgenden dag naar hier gevoerd om verder naar een imerneeiiiigs- kamp te worden overgebracht. In dezen tijd van koienschaarschte gebruiken vele menschen een hooikisl. Dat het met deze dingen nog voorzichtig te wezen is, ondervond hier dezer dager een juffrouw. Zij zette een k&.et gekookt water, welke pas van het vuur genomen was, in de kist en ontdekte na eenigea tijd rook. Wat is er gebeurd? Eenige gloeiende kooldeeltjes waren aan den bo dem van den ketei blijven, hangen en hadden het -droge hooi in de kist does ontvlammen. Gelukkig was men er spot dig bij, zoodat verdere ongelukken voor komen worden. Laat dit een les zijn voor huismoeders, die een hooikist gebruik# Philippine. Naar wij in de N. Z. Crt. la zen zal met ingang van 15 April Je uitvoer van mosselen verboden worden. Dit zal een schadepostje zijn voor vele mosselschippers alhier, daar het buiten- lenland een zeer goede afnemer was viD week- en schaaldieren. Van de Zeeuwsch-Vlaamsehe gr® wordt gemeld, dat bij de grenswachtpost aan het kanaal SluisBrugge gisteren een militair, uit Arnhem afkums-ig, door den electrischen draad is gedood. The Vitrite W,orks te Muf del burg. De balans van The Vitrite W.orks Limited te Middelburg .jvijst "P 13 December 1917 een eindcijfer aanvin f 3008530.33Vs. Onder actief komen volgende posten voorongeplaatste aan- deelen f560.000; af te lossen wins®6, wijzen f120.000; gehouwen en enen f 194.834.851/2; inrichting 1273.531.60'/»; kantoormeubilair f8914.32; grondstoffe" en fabrikaten i 1037.758.30; 4673.42V2; agentschap in Engeland £310101.83; onverretende cheque f2123.55; effecten f106.957; debiteur® f389634.45; dubieuse debiteuren II- Het passief geeft '4e volgende cijfer5, jj aandeelenkapitaai f 1200.000winstdok' ej zen f120.000; reservefonds f 320.000; P®' m sioenfonds f 101.594.85; ondersteuning* fonds f 2402.58crediteuren f 76.536.3U -u kassiers f522371.21; beleening J f 75000oorlogswinstbelasting en oorlog* risico's f125000; winst- en vevhes^* um&mi. De jvinist- en verlies ibkeniiu eindcijfer aan van £507.496.5 debetzijde vinden wij de volg* rente 8949.69koersverso." f3659.1'2; dubieuse debiteur algemeene onkosten f29279.55 ving op de gebouwen f 1897 schrijving op de inrichting f4 servefonds (ter aflossing van zen) f24000; dividend (22 pet. winstbewijzen (10 pet.),, l'anf inkomstenbelasting f 246961.2( voor oorlogsrisico's en oorlogs ting f85000. Aan de creditzijde volgende posten: koring en ko f50228.055 en bedrijfswinst "f Per BERLIJN (officieel). West logs to o neel. Tusschen de Luce werden Hamel en de bel ten noord-oosten en zhid-ooslej lers-Bretonneux genomen. Op lijken oever idler Avre werdl en Mailly genomen. Het aantal is sinds het begin van den gen tot 90000, dat der buitgei nonnen tot 1300. O o s t e I ij k o o r 1 o g t o o n troepen hebben Jekaterinaslaw DEN HAAG. Volgens hier te vangen berichten, is op het „Prinses Juliana", waarvan s jn de gisteren verspreide meid© Amerikaansche regeering, te beslag gelegd. DEN HAAG. Ter bevoegder uit Londen bericht ontvanger Nederlandsche stoomschepen geladen met rijst, en „Ombilin delijk ook met rijst geladen, vf laten. Verder vernemen wij, dat d< die begrepen zijn in de zg. ment, d.w.z. de tusschen den g] generaal van Nederlandsch-hu Britsch-Indische autoriteiten geslfl eenkomst betreffende de rijstv voor Indië, niet zullen worden] derd. Te 's-Hertogenbosch slaagde examen „koken en voedingsleer! Zuster Liberia (mej. Johannal van het instituut St.-Joseph I (N--B.) VMtfcal. Goes. Zondagmiddag zal hi< terrein aan den Polderschen mooie wedstrijd gespeeld ,w<l „G. V. V. I" en een sterk mi uit Roosendaal, dat de vo een Zuidelijke 2de klasse elfla klopte. De wedstrijd begint 2 u Arr.-Re*htta»k te Middel De rechtbank te Middelt] heden veroordeeld wegens: Mishandeling: M. B., 25 j te Groede en W. F. v. d. varensgezel te Biervliet, iedt b. s. 5 d. h. diefstal: J. P. W. G., 13 j. gen een maand tuchtsch.F 15 j. te Goes, J. M. v. d. K., v. d. H., 16 jbeiden te Ternei f 10 b. s. 3 weken tuchtsch.l machinist te Axel, tweern gev. 19 j., werkman te Terneuzen, 10 d. h.; beschadiging: P. F. A. V., 1 mail te Terneuzen, f 10 b. s. belemmeren van een ambtsli S. E. B44 j., bierhuishoudste vliet, f 10 b s. 10 d. h.; niet voldoen aan ambtelijk Th. J., 42 jveldarbeider te f 10 b. s. 10 d. h. beleediging: B. de P., 55 j. steen, f 5 b. s 5 d. h., M. J. 25 j., M. L. de B., 35 j., bei arbeider te Koewacht, ieder 10 d. h. Ontslagen van reehtsvervolgic E. L. v. 31 j., A. H., 28 j., St. Jansteen; K. C. B., 37 j., 26 j., beiden te Clinge; E. P, L. C 32 j. en L. W.,55 j. te Ka allen beklaagd van wedersp; Vrijgesproken werden: J. de vlasbewerker te St. Jansteen, van mishandeling, E. F. v. winkelbediende te Oostburg, van valschheid in geschrifte ei 39 j., boomkweeker te St. Jan klaagd van overtreding van h< kapverbod, zulks met verniel het vonnis waarvan beroep. De eerste openbare zaak die tegen P. W., J. R. G. allen te Sas van Gent, de hei] gedetineerd, allen beklaagd v tot zeepuitvoer, althaas vervol onder Sluiskil. De tweede beklaagde bekend* schuldige te zijn en de beid bekenden hem behulpzaam weest. Op een vraag vaa den verd J. Adriaans© zeiden de verbalis het feit gepleegd is buiten de nie, en wel een 25 Meter da D» officier vroeg naar aaiele

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2