UIT ZEELAND. SPORT EN SPEL- Wij onÜeenm aan „De Zeeuw'' over de Huuropzeggingswet het navol gendei De Huuropzeggingswet is in werking getreden. Zij was noodig geworden dewijl in weer wil van de Huurcommissiewet, zich een noodtoestand had gevormd, die hoe eer hoe beter dient te worden uit den weg geruimd. Op een paar bepalingen van deze wet vestigen wij de aandacht. In de eerste plaats, dat een week na de afkondiging der wet dus o p a. s. Vrijdag 5 April! vervallen zijn de rechten der huurders, wan neer hun minstens 8 dagen voor het in werking treden der wet de huur ijs opgezegd. Den huurders, die in dit geval rer- keeren, hangt derhalve het zwaard boven het hoofd, maar er is ontkomen aan, wanneer de huurder, wien de huur is opgezegd, voor 5 April een ver zoekschrift indient om die op zegging nietig te verklaren. Reeds die aanvraag alleen geeft iemand het recht om voerleopig ta blij- ven wonen. Wij raden dus alle huurders en huur sters van woningen, die acht dagen of langer voor het inwerkingtreden van deze wet aanzegging kregen, dat zij uit hun woning moeten aan, oin da de lijk een briefje te schrijven aan de Huurcom missie met verzoek om vernietiging van die aanzegging. Op de secretarie in uw gemeente zal men wel zeggen aan wiens adres dit briefje behoort. (Voor Goes moet het geadresseerd zijn aan den heer mr. C. M. Kegge, secreta ris der Commissie. De heer Jan v. Poel geest is voorzitter). De Huureommissie willigt dat verzoek in, wanneer haar blijkt, dat de huur der of huurster gedurende den huurtijd zijne (hare) verplichtingen behoorlijk is nagekomen. De Huureommissie stelt dan een termijn vast van hoogst en s zes maanden gedurende weiken aa het einde van den overeengekomen of opgezegden huurtijd de huurder (of huurster) dit huis ka» blyven bewonen. Deze termijn van hoogs'ens zes maan den kan bij veranderde omstan digheden op verzoek van huurder of verhuurder w or des verkert. Als geldige redenen voor de inwilli ging van het verzoek worden beschouwd omstandigheden, die ten gevolge hebben, dat de huurder (huurster) door het ein digen of opzeggen der huur in ern stiger mate zou worden ge schaad in zijn (haar) belangen dan de verhuurder en degenen, die de woning (te goeder trouw hebben gebuurd (ol gekocht) zullen worden benadeeld w a neer de opzegging nietig wordt verklaard. De Huureommissie is verplicht beide partijen te hooien (of althans op te roe pen), alvorens in den geest van boven staande te overwegen en te beschikken. Van hare beschikking is beroep op 't gemeentebestuur toegestaan. De Huuropzeggingswet voorziet ook in gevallen, dat de huurder de huur heeft opgezegd voor het in werking treden dezer wet; of ook wanneer de huurder verzuimd of nagelaten had een nieuwe huur aan te gaan. Wanneer dte opzegging of nala tigheid saamvalt met het plan om een bepaalde andere woning te huren, en de huurder kan die woning niet betrekken, omdat de huurder van die andere woning krachtens de wet er niet uit behoeft te gaan, dan moet de huurder van de eerste woning binnen 14 dagen na het in werking treden der wet, dus voor 12 April a.s. bjj de huurcommissiewet aan vragen om die huuropzegging of nalatig heid ongedaan te maken; en in dat ge val (namelijk omdat de andere huurder op grond der wet niet uit zijn huis kan of behoeft te gaan) geeft de Huurcommis siewet aan den huurder, die opgezegd had het recht om ook in zijn gehuurde huis te blijven, in weerwil van de door hem zelf geschiede huur opzegging. Is de woning gelegen in een gemeente waar geen huureommissie is ingesteld, dan is d# huurcommisie van een nabjj geiegen gemeente be voegd; en heeft dus de verzoeker zich tot die Huureommissie te richten. Kleiner rantsoen. Het vleeschrantsoen voor de militairen is van 3 pns op 2 ons met been gebracht. Voor <J(e verminderde één ons kan 40 gram 'magere, kaas in de plaats worden gegeven. De groote politieks vergadering. Aangezien op 11 Mei a. s. geene ver gaderzaal te Utrecht beschikbaar is, zal de aauvankelyk op dezen datum bepaalde bondsvergadering titans worden gehouden op Maandag 13 Mei a. s. in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen ts Utrecht. Tot deze vergadering zullen Worden uitgenoodigd de katholieke leden van de beide Kamers der Btateu-Generaal, de afgevaardigden van de besturen der centrale kiesver- eenigiugen, de voorzitters en secretarissen der kieskriugbesturen, leden der katho lieke journalistenvereeuiging, alsmede afgevaardigden der locale kiesvereni gingen. Zooals bekend is, zal Mgr. Dr. W. H. Nolens in deze vergadering een politieke rede uitspreken. Een N6derlandsche torpedoboot op een mijn Blijkens officiëele niededeeling onzer regeering is Zaterdag j 1 de Nederland sche torpedoboot „G 11ongeveer 10 10 M. bewesten de U'tterton en liet Btorte- melk, binnen de territoriale watereu vermoedelijk op een mijn van onbekende nationaliteit geloopen. De bemanning werd door de torpedoboot „Taugka" overgenomen. Vermist wordt de machi nist der marine-reserve P. B. du Hen Pz Overigens I ieeft niemand letsel bekomen. Het achterschip van Hr. Ms. „G 11" is afgebroken. Hr. Ms. „Taugkaheeft nog getracht de „G 11" op te sleepen, doch dit is niet gelukt. De aanvoer van steenkool. De aanvoer van kolen per trein uit Duitscliland wordt heden stop gezet. Onze 80hepen. N.I.P.A seint ons uit Batavia: Te Singapore zyu zeven schepen van de Bataatsche Petroleuimnaatschappij en van de N ederlandsch-Induche Tanks toom- bootmaatschappij vrijgegeven. Voorts zijn aldaar nog de volgende stoomschepen van de Kou. Pasetvaart vrijgegevende Öingkep, de Öingaradja, de Brouwer, de Van lloogendorp en de Van der Parra. Bergen op Zoom. Ondanks het daartoe gerichte verzoek van gemeentewege heelt de militaire overheid genieend haar besluit om geen kermis te doen üuuden, te moeten hand haven. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 30 Maart, ziju in Nederland uitgesproken 16 faillissementen tegen 1? lij dezeliüe week van het vorig jaar. Van 1 Januari tot en met 30 Maait 1918 222 faillissementen tegenover 2ia over hetzellde tijdperk van het vorige jaar. Boes. Burgemeester Hajenius. W ij bleken goed te zijn iugericüt, toen wij voor een paar weken in ons btau mededeelden dat de nieuwe burgemees ter iemand zou ziju, uit de Kringen der gemeente-ambtenaren. Immers, zatter dag seinde mea ons dat de neer V». A. Hajenius by koumklyk besluit Was benoemd tot burgemeester van Goes. Zoo krijgen wij dus als eersten magi straat met een vreemdeling maar ïeuiauu die schier 14 jaren in onze gemeente vorblytt en die zich do.ir zyu veeuyuige begaaldneden en noesten vlijt als ge mecUtesecretaris de acuung zijner rueue- burgers vau alle partijen en gezindten ui ruime mate heelt verworven. Zulks is voorzeker een waarborg voor een sohooue toekomst onzer gemeente Wiei belangen de handen van den uieuwbe- uoeiuden burgervader veilig zyu. Moge tiet hem onder Gods zegen gegeven ziju nog lang en veel voor de welvaart en bloei van Goss te arbeiden. Unze nieuwe burgemeester genoot ziju gemeentelijk-administratieve opleiding op de genieente-secreiane te Rhedenu« nteeg ui 18a2. in IS9Ó was ny geduiendc acht maanden waarnemend secretaris van UoUewaarüm datzeltde jaar werd by benoemd tot ambtenaar ter secretarie, te diepenveen in Uveryseien niet lang daarna tot secretaris dier gemeente, lu ibUU aanvaardde hy het secretariaat, vau de gemeente Texel, en deu 21 Juni raui werd hy by monde van den toenmaligeu burgemeester He Koning a.ooij beeedigd als secretaris van Goes. Te dezer stede overleed, 64 jaar oud, de heer W. Tempermau, oud lid van den gemeenteraad waarin uy van 4895—1910 zitting had. He begrateius had Hmsdagj.l. 1D groo- teu eenvoud plaats op de algemeeue be graafplaats. W ethouüer v. tk Hout en üe raadsleden Kakebeeke en vau der Geeuw waren op deu doodeuakker aanwezig benevens de heer Kwrstanje, penning meester van het Burgerlijk Armbestuur en een ingenieur van deu Prov. Water staat by weiken tak vau dienst de over ledene ui zijn leven bureeiambteiiaar was. Aan het graf werd met gesproken. De Commissie belast met de uit reiking van hone voor schoenen, klom pen, enz., maakt bekend: dat voor hen, die hun bon» nog niet tegen schoenen en klompen hebben ingewisseld, deze weeJr nog de gelegenheid bij de resp. winkeliers is opengesteld zuiks te doen» Dat blijken* muusteneele aanschrijving wegens schaarschte der looistoffen aan gedrongen wordt op zuinig geuruik van zeoileer dat overeenkomstig de toezegging van het Kon. Nat. Steuncomité, meeruere bons voor klompen (zes per jaar) aan ieder gezinslid kunnen worden verstrekt, waar om' aangeraden wordt zooveel mogelijk op klompen te loopen. Dat binnen enkele dagen voor de be langhebbenden een controlekaart zal wor den ingevoerd, waarop de naam van elk gezinslid zal worden ingeschreven. Nader zal worden bekend gemaakt, welke nummers zich met hun domicilie- kaart en trouwboekjes kunnen aanmelden. Verder wordt de aandacht er op gevestigd, dat alle zaken betreffende de distributie van schoenen, klompen, sajet en zool leer, worden behandeld in de Korenbeurs (ingang Marktzijde), op dagen en uren, welke in de couranten worden benend gemaakt. Voorloopig ontvangt men voor zoolleer tn sajet een oproepingskaart thuis. Omtrent de schade aan een onzer stadgenooten door een brand berokkend, meldt „De Zeeuw": Te Kampen had Vrijdagavond gas ontploffing en vervolgens brand plaats in een huis in de 2e Ebbingestraat be woond door wed. Steiler. Drie Zeeuw- sche studenten (Allaart, De Koning en Uesseis) zijn daar thuis, inaar nu met vacantie. liet bovenhuis biandde geneet uit; hierbij ging ad het bezit van de studenten, J. de Koning ran Krabbeji- dytke en 1. K. YVessels uit Goes, ver- toren, waaxonuer xos.bare hoeken #n be scheiden, terwijl nieis was verzekerd. He, benedenhuis bleet gespaard, zoodat de bezittingen van siuueni Alia,art van Har- luigen gespaard bleven. Genoemde stu denten waren met vacantie. Hun stof felijk verlies wordt op mi listens f 400 ge schat. Uitvoering Harmonie „Eupho nta Maandagavond gaven de werkende leden der Harmonie „Jtuphoma" een uit voering ia de zaai van het -lot Oostende. He zaal was goed bezet. Het begin van de uitvoering werd ingezet door net geven van 4 muzieknummers onder lei ding van den neer J. Horst, weitegoed tot hun recht kwamen, vooral de „Land storrnmarsch", waarin voorkwam Zee- lands Volkslied. No. 5 vau hel programma „Zonder geld op reis ol een avontuurtje van twee schoolmeesters (blyspel in een bedryf) werd heel aai dig gespeeld en uiLoundig toegejuicht. No. 6 „Gen on rustige nacht" (Kluchtspel in een bedrytj had hetzellde succes Het slot van de uitvoering No. 7 „Het huweiykskautoor van Janus Gymgraag (Komische voordracht met zang voor 4 heereu) was eeu zeer typische en ver makelijke vooi dracht, ute zeer in den smaak viel van liet publiek, iusschen de nummers door werden door de heereu crieseu op de piano en Van Gent op de liobo mooie muziKale nummers ten gehoore gegeven. In het geheel een welgeslaagd soiree. Middolburg. De uitgifte van nieuwe koffie- ea theekaarten vangt heden (Woensdag) aan voor de wykeu A B, G, H en G. Een 13-jarige jongen, die de ouder- lijKe woning te BoschKapelle ontloopen was, is door de politie aimer aaugeliou den en naar zyu woonplaats terugge bracht. Ondanks de herhaalde waarschu wingen zyn er nog steeus personen, die zoo onvoorzichtig zyu, hun rijwiel onbe heerd op straat ie laten staan. Wij vestigen daarom nog eens met klem de aandacht er op, dat er hier nog steeds een ol meer rtjwieldieven rond loopen, die o a. Zaterdagavond zich weder drie rijwielen toeeigenden; terwijl ook aan gifte is gedaan van diefstal van een rywiel uit een pakhuis (M. Ct Huisslachtingen. De burge meester van Middelburg, daartue ge machtigd door de Rijkscommissie van Toezicht op de V leeschvereeuigtng brengt ter keunts van belanghebbenden, dat vergunningen voor het siaehteu van eigen gemeste varkens alleen aan hen worden verleend, die vroeger (dus in nor malen tyd) in dit seizoen gewoon waren te slachten. Bons. Van heden, Woensdag 3 April tot en met Zaterdag 13 April e.k., Zal op bon uo. 29 verkrijgbaar zyu: 1 (eenj ons Rijst ol Havermout en op bon no. 64 van het distrtbutieboekje voor erwten en boouen 1 (één) ons Bak- en Braadvet. Al deze artikelen voor zoover bij deu winkelier iii voorraad. De geldigheid der Dons voor de andere artikelen zal later woruen bekend ge maakt. Vlissingen. De „YTissingsche Turnver- eeniging" gaf Zaterdagavond^en goed ge slaagde uitvoering, waarbij voor het eerst de meisjeskias optrad, onder leiding van mej. E Geldof. De heer S. Visser, directeur der De Ruijterschool herdacht Maaadag ou der vele biyken van belangstelling zoo van medeleeraren als vau leerliugeu, dat liy 25 jaar geleden zyn intrede deed by het zeevaartkundig ouderwijs. Zondagnacht heeft een vliegeraan- -al op de Belgische kust plaats gehad, 'welke ongeveer vier uur aanhield, up groote hoogte ziju Hiusdagmorgcn twee zeppelins waaigeuomen. Waarde. Benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer G. Bal, alhier. leraeke. In den nacht van 'Zondag op Maandag is van een oesterhandelaar door inklimming in de oesterloods wederom een vat petroleum gestolen. Dit is bij den betrokken persoon nu reeds de derde maal in dezen winter. (Z.) Westkapelle. Maandag is alhier aange spoeld het lijk van een militair van Kn- gelsche afkomst. Op het lijk vond men den naam P. Dovlen. Het is naar de algemeene begraafplaats vervoerd, om a,'- daar begraven te worden. (Z.) Maandag vlogen weer enkele vliegers kort langs onze kust. Eén is er nog be schoten, doch zonder resultaat. Na do beschieting zette hij koers naar de Bel gische kust. Vermoedelijk was het een Uuitscher. (Z.) Haamstede. Het Duitsche sleepsehip „Duisburger Gloyd No. 1", schipper Dijk man, met een lading kainiet van Duitsch- tand naar Antwerpen is te Antwerpen bij liet invaren van den dok lek gestoo ien en gezonken. De bemanning heeft zich kunnen redden. (Z.) Tholen. Den tweeden Paaschdag laat ook hier een droeve schaduw achter van liet vergankelijke leven. Een 3-jarig doch tertje van dhr. M. Blom had het on geluk vlak voor de ouderlijke woning in een watergang te vallen, hoewel spge- dig op het droge gebracht,, bleken de levensgeesten reeds geweken. (Z.) Hulst. Bij een huiszoeking werden bij een ingezetene aanwezig bevonden: 2UU iNed. nikkels a 5 cent, 614 Belgische gaat- jesnikkels a 5 centiemen, 619 Belgische gaatjesnikkels it 19 centiemen, 99 Belgi sche gaatjesnikkels a 25 centiemen, in totaal 1523 stuks. (Zei.) Door den minister van L. N. en 11. is de meelprijs voor deze ge meente vastgesteld op f 10.per 100 K.G. met terugwerkende kracht tot 27 Oct. 1917. (Zei.) Aardeuburs- '1 Was Dinsdagmorgen weer echt vliegersweer. Het geronk der motoren was niet van de lucht af. Om streeks elf uur bewogen zich een tiental vliegmachines dicht bij de grens. Een dezer maakte een zwenking naar rechts en vloog daarop boven Ho.landsch grond gebied. Door de militairen hevig bescho ten, moest hij landen nabij het gehucht de Draaibrug. Het was een Duitsche twee dekker, bemand met een Duitscti sergeant- bestuurder en bewapend met één machine geweer. De vliegenier meende nog altijd boven België te zjjn, wat bleek uit zijn vraag, waarom ze op hem moesten schie ten. Hij is naar AarJenhurg gebracht om geïnterneerd te worden. In tiet vliegtuig bevonden zich een aantal lich kogels om seinen te geven. IJzendijke. De militaire kommiezen be keurden Maandag een berucht smokke laar, wegens poging tot uitvoer van een paar guttapercha laarzen, een paar dito schoenen, een paar dito handschoenen en een hrowniugrevolver. Sluis. In den nacht van Zondag op Maandag J.l. hebben er een reeks boinmen- aanvahen op de Betgische kust plaats gehad, die tezamen wel drie uur duur den. Om twee uur begon hei spel. Onder den morgen zijn door verscnilleuden een tweetal Geppe.ins waargenomen, wcjke op groote hoogte in wesie.yke rich ing koer sten. Maandag en Dinsdag zijn weer ve 1 vliegmachines gezien en gehooid. Breskens. Bij tramvisitatie werd door de militaire kommiezen een juffrouw aan gehouden, die met zich een partij zeep vervoerde. Zij is ter beschikking der ju stitie gesteld. St. An.ia ter Maiden. Maandagnamiddag heeft de electrische draad weer een s.achi- offer geeischt. De soldaat Pt uit Helmond is door den stroom gedood. Wellicht is smokkelarij de oorzaak van dit droevige ongeluk, al zijn er geen bewijzen voor. Op hem werden enkele Hohandsche geld stukken en eenige andere papieren ge vonden. De ongelukkige was vreeselijk verminkt. i St-Jansteen. Maandagnacht hebbm die ven zich toegang vers,.hail tot di k om- penmakerswerkplaatsen van L. Jansens en J. van Dorsselaar., Ontvreemd werden een 4-lal snijmessen, verscheidene hak bijlen, alsmede eenig ander gereedschap. Vermoed wordt, dat hier vakmannen aan 't werk zijn geweest en heeft de po litie in die. richting een onderzoek in gesteld. Oostburg. Dat er met smokkelen veel geld verdiend wordt, en dat er ook veel verkwist wordt bewijst het volgende Op het eind der vorige week zaten er in een café alhier een drietal heeren, die zicli aan allerlei verkwisting over gaven. Men rookte sigaren van éen gulden, dronk champagne als pompwater en speelde kaart om vijf en twintig gulden' de partijl Dan werden de dobbeisteenjem voor den dag gehaald en gespeeid tegen groote sommen gelds per worp. Na het spel had éen dezer heeren de som van f3200, anderen zeggen f3800 verloren) Commentaar overbodig! Op Maandag 1 April j.l. had te vier ure een vergadering plaats der R. K. Kiesvereeniging alhier.Opening met den. gewonen groet. Daarna werd door den voorzitter (daar de secre.aris afwezig was) de presentielijst opgemaakt, waaruit bleek, dat slechts 37 van de 90 leden aan wezig waren, inzake een aanvrage P2Ï een jaarlijtsche bijdrage en een gift [n eens aan hat R. K. Centr. Prop. Bureau werd besloten de groot e daarvan eerst te bepalen, na de inning der contributie Na stemming werd de candidatenlijst eenigszins veranderd. Daar hel Bestuur der Kiesvereeniging moest altreden, ging men tot stemming voor een nieuw bestuur over. De uitslag was, dat de bestuuis- leden hieven. De voorzit'er dankte na mens het heele bestuur voor het in hen gestelde vertrouwen en -Bloot daarop d ;ZQ gezellige vergadering op de gebruikelijk» wijze. Opening Zeeuwsche Rijwielbeurs. In het gebouw van de Gemeenlelijke Groenten- en Fruitveiling te Vlissingen is 'Woensdagmorgen de eerste Zeeuwsche rijwielbeurs geopend, in tegenvvoordiglieH van ta'. van r.jwi, 1 andoïare.i, voornam, lijk uit Walcheren en enkele ge.iooiigden. Na welkom tot de aanwezigen door den voorzitter der beurs, den heer A, Janssens, werd het woord gevoerd doo; den heer J. G. van Niftrik, wethouder van Vlissingen, die er op wees dat Vlis singen vroeger een groote koopstad was en dat zij; na een tijd van achteruitgang, sedert 1872 weder de goede richting op gaat. Spr. hoopt dat deze beurs een be gin is van een groote beurs, welke za! komen te staan naast he. in de toekomst op de Nieuwe Markt te bouwen nieuw stadhuis. Hij verklaarde de beurs voor geopend. De secretaris der beurs, de heer C. Botting, zette uiteen hos in 1914 d: han delaren. als het \yare door reizigers oer- stroomd werden, terwijl pans voora' de dorps handelaren de dupe worden vai don kettingliandel. Hij ze te de werkwijze u een van de beurs. Nog werd he'. woord geroerd door den voorzitter der Kamer van Koophandel, den heer Jos van Raai ie, den wethouder M. Laernoes, die den burgemeester bij diens uitptedigbeid verving e:i den voor zitter der middenstandsvereeniging „Ge meenschappelijk Belang", den heer T. Alanse; allen wenschte de beurs groot succes toe. Direct werd met de beurs aangevangen en reeds werden door han. delaren goede zaken gemankt, ook door de grossiers, die uit Holland waren ov«v- gekomen. De Bond van R. K. Propagandaelubs in Zeeland komt den 14en April te Walsoorden in algemeene vergadering bijeen. Tabak in Zeeland. Met het oog op de slechte aanvoeren van tabak en de rijzing ia pryzen, zyn verscheidene ondernemers in Zeeland voornemens dit jaar dat gewas aan te planten, o.a. te Sluis, IJzendijke,'s Heer- Arendskerke, lerseke. (Zei.) T Vottbal. Goes. Maandag 2en Paaschdag werden ile aangekondigde wedstrijden uitgaande van de R. K. V. V. „K D. U." onder guns tige omstandigheden van het weer ge speeld. Omstreeks 1 uur vertrokken de 4 elf tallen voorafgegaan door het muziekge zelschap Euphonia onder een lustigen marsch naar het terrein aan den Polder- schen weg. Het doel van deze optocht was bereikt. Men liep met de muziek mede en zoodoende was er op het veld aardig veel volk. Naar wij vernemen zouden er ongeveer 500 menschen op het veld geweest zyn. Nadat de partyen op gesteld waren, trapte de Weleerw. heer M. M. v. d. Eeot om even over half 2af. Er was aangekondigd, dat eerst K.D.Ü. II zou spelen legen „Excelsior uit Roo sendaal, doch men had het zeker wen- schelijk gevonden om tegenover K. D-0, 11 „Hoilaiidia" I uit Breda te stellen, Hoe het ook zy K D. O. il en Hollandia I traden eerst in 't strijdperk. De partyen stonden geen van beiden erg sterk. Het was alsol de spelers geen lust in 't spel hadden, er werd temmn- ste laks gespeeld. Hoewel de bal in het begin dikwijls op de helft van Hollandia zat, wist K. D. O. toch geen puntje te zetten. lil' is wei te wyten aan het slechte samen spel van de voorhoede van K. D. 0. Nadat de bal een tijdje voor K 9.(1 doel gezeten had werd hij overgebracht naar Hollandia deel en mocht het K. D.U, gelukken een puntje te zetten, zoodat half-time intrad met 1—0 voor K. D. 0, E Na het wisselen werd onmiddellijk doorgespeeld. Nu zat Hollandia, die intusschen met wind meespeelde voortdurend op K. D.O doei. Toch scheen het of Hollandia bang was, want hoewel de kansen vele waren wisten zij toch geen puntje te behalen Eindelijk wist Hollandia met een pra® tigen kopbal en door het uitloopen vat tien keeper een punt te behalen. M kwam er van den kant van Hollat meer actie in het spel terwijl K. D- de kans die ze kregen om te doelsclitf ten telkens weer het voorbijgaan. Nog eenmaal wist Hollandia debal® 't net te krijgen zoodat het etude in"a° met 2—1 voor Hollandia. Dat deze Dia' meer punten behaalde kwam vooraio® door den doel verdediger van die de hallen prachtig wist weg tewerk® Nu traden K D. O. I en E: 't strijdperk. Dit beloofde een wedstryd te wordenvan be heerschte er een zekere spam de spelers, die ten goede kwi spel. Na eenigen tyd krachtig te hebben kreeg Excelsior eeJ Deze werd echter niet getto houdi nd zat Excelsior op K. doch het goede spel van de at belette hun den bal in het doe Toen kwam de voorlinie van actie en wist de bal verschelt voor het doel te krijgen öpann de momenten voo.' het doel, K. D. U. in de minderheid. Ea schot w rd door een d«r spel handen afgeweerd, zoodat ooi" was verkeken. Ook K. D. O. kreeg een pet deze werd ook niet genome: eenigen tijd heen en weer hebben werd halftime geblaz stand 0—0. Ook nu werd er rust genomen, zoodat het s wisselen weer direkt werd h Nu was Excelsior sterk in c beid. Door goed samenspel v linie, wat we in heel K D. U het eerste als het tweede elf wisten zij voortdurend K. D bedreigen. Toch wisten de ai spelers en vooral ook de mtdd bal telkens weer terug te we door er dan ook somtijds vou kwade oogenblikken kwamen lijk was het, dat, wanneer hif bedreigd werd en er kans K. D. O. om den bal in het ueil dat dan de hal uitgeschopt twijfelen eraan of dit het ech is. Ons dunkt het is de laatsti men moet zooveel mogelijk de veld houden en niet er buitel dit dan ook bij K. D. O. Tervi tamelijk onverdedigd stond, vlak op hun doel zat was 1 links-half van K. D.O. een de bal uit te schoppen, doch de bal juist telkens weer mi veld, dat dan ook kranig spel i Na lang en hard werken wi Excelsior door een keibard sc in het doel te krijgen zooda nu 10 was. Hoewel de beide doelverdi dikwijls hun' doel bedreigd j geen van beide partyen den u te veranderen. Da wedstryd eindigde mei Excelsior. Na de wedstrijden trokken met de elftallen en het vroolijke marschen huiswaart Hoewel K. D. O. geen van strijden gewonnen Heeft, ka eenig succes boeken, zy to weer eens laten zien, wat on, presteert en hoe onze jongl ivoordig de sport, die door I hoog geëerd wordt, beoefent I Zondagmiddag speelde op aan den Polderschen weg een vriendschappelyken wed Sparta uil Middelburg. G. V Sparta met 4—2. Maandagmiddag speelde rein aan den Polderschen wt II een vriendschappelyken tegen de R.H.B.S. Bond, Deze wedstrijd eindigde met van 2—0 in het voordeel v Boemd elftal. De match MiddelburgDo digde met gelyk spel (1 rust was de stand i—0 in h van Middelburg. Te Vlissingen had Maand moe ting plaats tusscheu VI en een militair elftal, wel met gelyk spel 2—2. In het Westen veroverde A dam) het kampioenschap met 41 te slaan. De aude| waren H. V. V.—Blauwwit 2 H. B. S. 4—2, V. O. G.—J De wedstryd Middelburg II II is niet gespeeld. Afstandsmarsch „Volhai Zondagmorgen maakte de veraeuigmg „Volharding" van hier naar MiddelDurg.. Goes 10.15 uur, aankomst tt| 2.35 uur. Zoodat deze alstau afgelegd in 4 uur 20 miuut inbegrepen. Korfbal. Goes. Zaterdagmiddag spf' terrein aan den Poldersch Korfbalclub „S. V." uit Got 2e twaalftal van „H. D. D een vriendschappelijke wedt Zooals te begrypen was. in de meerderheid, zoodat J hebben met 60. 1 Mocht ook drze sport i bezoekers trekken ais ,de want het is nog steeds aller zoo weinig de jongelui vou van sport, die toch zeker schaduw behoeft te staan gevoelen. Telkens en telkens weej de dames klagen, dat zy aa deel kunnen nemea en nu

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2