HAMERSLAG MAGNO Stamboek voor het Nederlandsch Trekpaard FIRMA W. LAANE, Bank- en Effectenzaken van alle Assurantiën. Bureau voor Administratie te Goes. Brandstoffen. 23 Olmen* 15 Populieren 16Fruitboomen. Q loh 2 o/i POLITIEK AD KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Marktberichten. posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. K®. 36. BERGEN.OP-ZOOM Hoogstraat 26 GOES en IERSEKE alsmede Openbare Verkeoping op Woensdag 27 Maart 1918, vervangt kotfiuenthee. E. VERNEEM - GOES. Wat de steom is voor de industrie, is het adver- teeren voor den handel: de groote beweegkracht. Groots voorraad: Condorzeep, Sunlight- zeep, Deltazeep, Sulta- nazeep, Karnemelkzeep en Zeeppoeder. JÉ. VERBEEM - 60ES. KLEPPERPAARD, CHOCOLADE. Winkeliers je adres. E. VERBEEM - GOES. Kroeskop Shampoo Jongelui zonder kinde ren vragen gemeubileef' de Zit- en Slaapkamer met pension of gebruijc van keuken. Afdeelinj Zeeland. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Schiedam (Allerh. Hart van Jezus) den weleerw. heer C F. J. Berkemeijertot kapelaan te Den Helder H H. Petrus en Paulus) den weleerw. heer J. J Middelburg: tot kapelaan te Krommenne, den weleerw. heer E Mathot; totkapelaanteStompwijk den weleerw. heer W. H. Polder en tot kapelaan te Zaandam, den weleerw. heer N. L A Ammerlaan, die kapelaan was te Schiedam (O. L. V. Visitatie). H. H, Wijdingen. Z D. H. de Bisschop van Bredaheeft in de kapel van de Paters der H. H. Harten te Ginnskan, de Tonsuur en de Mindere Orden toegediend aan de volgen de eerw. fratersW. Meeder, D. Pelgrims, F. van Rooij, B. Gruntjes, 0. Naaijkens, E. Steenbeek, I Meyer, M. van Soest, V. Bouma, C. Grondhuis, E. van Lieshout, L. Appelman, Th Bouhuijsen, A. Lubach, allen van de Congregatie der H. H. Har ten. (Tijd.) Colijiisplaat. Door Mej. P. J. van Dijke is tegen 1 Juli a. s. eervol ontslag aan gevraagd als onderwijzeres, wegens aan staand huwelijk. (Z.) Kamer van Koophandel te Middelburg. In de Dinsdag onder voorzitter schap van den heer C. M. Ghijsen ge* houden vergadering van die Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg waren o.a. ingekomen de statuten van het Internationaal Intermediair Instituut to 's-Gravenhage. Verder verschillende verzoeken om ad- haesie te betuigen. In verband met het bij herhaling gedaan verzoek voor den bouw van een steiger aan de Zuidzijde van het kanaal door Walcheren, wijst de hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat er op, dat reeds vroeger op een zelfde verzoek door den minister is beschikt en gezegd, dat de totstandkoming van de bedoelde los- en laadplaats een plaatselijk belang is, zoo dat het niet op den weg ligt van heit rijk om deze los- en laadplaats te maken. Na deze beslissing kan er volgens den ingenieur van een weder in overweging nemen van deze aangelegenheid thans geen sprake zijn. Naar aanleiding hiervan deelde de heer Vos mede, dat hij nu Schuttevaer zal advjseeren zich tot het gemeentebestuur te wenden. De voorzitter zegt, dat dan de Kamer zulk een verzoek kan steunen. In antwoord op een klacht van de Kamer is het volgende antwoord van den directeur-generaal der posterijen en telegrafie ingekomen In antwoord op uw schrijven heb ik de eer u inzake de afwikkeling van het telegrafisch verkeer ten telegraafkantore te Middelburg te bericEten, dat volgens verklaringen van den directeur totdusver geen klachten omtrent vertraging met de noordelijke provinciën bij hem inkwamen. De vertraging in de afwikkeling van liet telephoonverkeer van en met Middelburg is hoofdzakelijk een gevolg van een tekort aan materiaal en personeel, waarin dezer zijds door de buitengewone- tijdsomstan digheden niet op afdoende wijze kan wor den voorzien. Echter waren reeds maat regelen getroffen om in dat verkeer door uitbreiding van de telefooninslallatie- en van het telefoonpersoneel op liet Rijks telefoonkantoor voorioopig ©enige verbete ring te brengen. Een onlangs met hiet het militair gezag ter zake gevoerde cor respondentie heeft tot gevolg gehad, dal door dat gezag zal worden overgegaan tot het aanleggen van eigen militaire ge leidingen op Walcheren. Van de Kamer te 's-Hertogenbosch' was verzoek ingekomen om adha-esie te be tuigen aan een adres aan den minister van financiën over het gebrek van bron zen en nikkelen pasmunt. In verband met de inmiddels ingetre den verbetering in het gebrek aan pas munt stelt de commissie voor liet adres roor kennisgeving aan te nemen. Dezelfde commissie heeft rapport uit gebracht naar aanleiding van het veirzoek van de Kamer te Den Haag, om adliaesia te betuigen aan een adres aan de Tweede Kamer inzake de handelsregisters. De commissie merkt op, dat de wenschelijk- heid van een handelsregister ook door de Kamer alhier reeds meermalen is uit gesproken. Waar een spoedige invoering Van het handelsregister zeker allernoodzakelijkst is, acht de commissie ook de drang tot onverwijlde behandeling in de Staien- Generaai ten zeerst© gewenseht, en zij stelt dan ook voor aan het adres van de Haagsche Kamer adhaesie te betuigen. Het rapport inzake het gebrek aan pas munt gat de heer Boasson nog aanleiding tot een opmerking, maar de Kamer ver- eenigde zich toch zonder hoofdelijke stem ming met dit rapport en ook met het rapport inzake de handelsregisterwet. Nog werd medegedeeld, dat het bureau van de Kamer zich tot de commissie voor de provinciale stoombootdiensten heeft gewend met verzoek het daarheen te sturen, dat op marktdagen te Middel burg, des morgens de boot van Zierikzee naar Middelburg te laten doorvaren. Naar aanleiding' van dit verzoek deel de de heer Vos mede, dat hij Maandag eeii onderhoud gehad heeft met den secre taris van de commissie van toezicht en dat hem toen bleek, dat de commissie de klacht van de 'Kamer, dat de boot op Donderdag niet meer om 10 uur te Middelburg aankomt en des middags ver trekt, zeer gegrond acht, daar de boot nu aankomt, als de markt is afgelo-o- pen. Met het oog op de beperking van het kolenverbruik kunnen de reizen ach ter onmogelijk worden uitgebreid. Op een vraag van spreker of dan de dienst niet zoo- kan worden veranderd, dat de boot Donderdags in plaats van een 'anderen dag naar Middelburg doorvaart, zeide da secretaris, (Ut de comfflus* hierte gen volstrekt geen bezwaar hoalt, maai dat het in dezen afhangt van den in specteur der posterijen of er geen bezwaar bestaat voor dien eenen dag verandering in de postverzending te brengen. Hat ant woord van -dien inspecteur dient nu ta worden afgewacht. De heer Vos meende, dat het op den weg van de Kamer ligt in -dezen zich nu ook tot den inspec teur te wenden. Spr. wijst er op, dat het hier voor namelijk geldt de verbinding van Noord- Beveland met Middelburg, De reis over Veere is omslachtig, en nu gaan de be woners naar Zierikzee of Goes, waar men er om lacht, dat Middelburg op marktdag geen boot heeft. Spr. begrijpt, dan ook met, 'dat de winkeliers te Mid delburg niet meer belang steden in deze kwestie, het is voor af voor hen een groot belang. Besloten werd een adre-a in dezen geest te zenden aan den inspecteur. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank werden gisteren weder ruim 30 zaken behandeld betref fende verboden vervoer, uitvoer en ae-der- lage, waarbij eischen worden gesteld tot hoogstens li weKen gevangenisstraf. In een zaak gold het een echtpaar uit St. Jansteen, die tgen zij naar huis reden aangehouden werdeii, zij hadden toen hun pas niet bij zich en toch had-den zïjj een en ander gekocht. Tegen j4er hunner werd f 10 of 30 dagen gevorderd. .Hun verdediger, mr. J. Aüriaanse, wees er op, dat het thans wel makkelijk gaat de lijst van criminaliteit te vergro-oten, want hier geldt het nu toch een geval dal de ambtenaren, die wisten dat be klaagden een pas hebben, nu toch wel haduen kunnen volstaan met een waar schuwing. Uitspraak in al deze zaken 2 April. Mr. W. M. G. Jolles, rechter in de rechtbank te Zierikzee, is benoemd tot rechtercommissaris belast met de instruc tie van strafzaken in het arrondissement Zierikzee, ter vervanging van mr. dr. B. I. Zijlstra. (Z.) Het processieverbod. ,^De rechtbank te 's Hertogenbosch sprak dezer dagen pastoor Kriellaarts, te Beugen, vrij van het hem ten laste gelegde in zake het processieverbod. Beklaagde werd vrijgesproken op grond dat, wat ook de beteekeois moge zijn van al. 2 van art. 170 der Grondwet, niet is bewezen, dat een processie, bui ten gekomen in openbare plaatsen, bij de uitvaardiging der Grondwet van 1848 te Beugen naar de wetten en reglementen, niet was toegelaten. JSaar de /s-Hert. Ct verneemt wordt hooger beroep aaugeteekend tegen deze uitspraak, daar het üe bedoeling is in hoogste instantie den Hoogen Raad te doen beslissen in deze zaak of hij nog vasthoudt aan de jurisprudentie van 1879. Vlissingen, 19 Maart 1918. Bij de gisteren gehouden groenten- sa fruitveiling werden de yolgenda prijnaa besteed: Veldsla 4781, Zuring 2025, Pieter selie 16 ct., alles per mand. Prei 10i/2 14i/2, Selderie IO1/2, Radijs 7 Va8L/2, Rapen 3Va, Rhabarber 231/2 ct., alles per bos. Savoye kool 51/26 ct. per stuk. Kroten Syj91/2, Koolrapen 21/2, Peen 51/2, Uien 71/2, Spruiten 291/233i/j, Wit lof 661/2, Spinazie 27—29 ct., alles per K.G. (Z.) MIDDELBURG. Op de gisteren gehou den veiling van groenten en fruit wer den de volgende prijzen besteed: Goud- reinetten 30, Zure Bellefleur 21—40, Zoe te Bellefleur 26, Meigroen 30, Uien 14 15, Peen 58, Karoten 78, Rapen 3 4, Koolrapen 24, Spruiten 4054, Spinazie 34—40 ct., alles per K.G. Sa voye kool 28, Boerenkool 5 ct., bei den per stuk. Spinazie 53, Molsla 56 —140, Baksla 32—110, Veldsla 47—52, Postelein 4152, Sterrekes 57 ct., al les per mandje. Prei 918, Rhabarber 1617, Raapsteel 5, Radijs 510, Sel derie 9—14, en Schorseneer 911 ct., alles per bos. (Z.) V«Um|iv«reeniging „Zuifl-Beveland". Goes, 19 Maart 1918. h' Ir* r" Ven fin®. Appels: Goudreinet f 28—f 41, Zure Bellefleur f25—f38, Reinelte d'Or f22 —f27, Reinette Tulpa f20, Eijsdeo Klump- kus "f3, Diverse zure appels f 16f32, Geplekte zure appels f7—f22, Armgaar- de f 23f 25, Zoete Bellefleur f 26f 30, Diverse zoete appels f 18f 22, alles per 100 K.G. Diversen.: Veldsla f 9, Uien f 6f 13, beiden per 100 K.G. Prei f3.90 per 100 stuks. Goes, 19 Maart 1918. Granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f 10.40 a f0.Mid- denprys per 26 stuks f2.60. Beter per kilo f 3 24 a f0.- Middenpryspar halve kilo f 1.62 Particulieren f 1.70. Ganzeneieren 20 cent per stuk. Aanvoer boter pond. Aanvoer eieren 360 stuks. aanvoer Ganzeneieren 56 stuks. Eierenverkoop Onderafd Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer eieren 5710 Prijs f 10.40 a f0.— per 100 stuks. Rotterdam, 19 Maart 1918. Veemarkt. Aangevoerd 172 paarden, 0 ezels, 871 magere runderen, 50 vette run deren, 267 vette en graskalveren, 1386 nuch tere kalveren, 16 schapen of lamm, 64 varkens, 79 biggen, 17 bokken of geiten en 3 veulens. De prezen warenvette koeien le kw. a ct., 2e kw. a ct., 3e kw. a c., ossen le kw. a c., 2e kw. a c., 3e kw.— a— ct., stieren le kw. j ct.,2ekw a 3e kw a ct., kalveren le kw. f3.— k f3.20,2e kw. f2.80 a 1 2.40, 3e kw. 12.30 a f 2.—, alles per K.G, Vette koeien, ossen en stieren handel en aanvoer onbeduidend, wegens in beslagnamen voor regeeringsprijs. Kalveren handel matig. Prjjzen van mager vee warenMelkkoeien 1225 a f490, kalf koeien f250 a f 540, stieren f 130 a f 600, pinken f 95 a f 130, vaarzen 1115 af 195, werkpaarden f200af850, slacht- paarden f 130 a f 370, hitten f 85 a 1 240, nuch tere kalveren fH a f28, fokkalveren f 20 a f 30,Biggen f 16 a f 25, graskalveren f a f Overloopers f25 a f70. Handel was by den aanvang redelyk, latei- traag. Redelijk aanvoer. (Maasbode.) Rotterdam, 19 Maart 1918. E i e r v e i 1 i n g V. P. N. Kipeieren V.P.N. f 11.15 a f 11.95, Kipeieren Handelaars f a f Eendeneieren V.P.N. 111.15 a f 11.75. Eendeieren Hande laars fa f Ganzeneieren V.P.N. f 28.— a f—alles per 100 stuks. Middenprijs V.P.N. f 11.48. Handelaarsf 0. -. Aanvoer 232316. Vlugge handel. Vlissingen, 19 Maart 1918. Boter f3.40 a f3.50 per K.G. Eieren f 10.50 a fpor 104 stuks. Postkantoor ta Goes. Lijst van onbestelbare brieven an brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Maart 1918. Binnenland. Brieven G. A. Dokter, Haag; Hollandia Zeepfa briek, Rotterdam; Peeters en Co., Raams- donk; Regeeringscommissaris, Hontenisse; S. van Veer, Oudorp. Binnenland. Briefkaarten: J. van Akkeren, Kats; Betje Delwel, Rotterdam; J. J. Huijsman, Ierseke; J. Maarsen, Amsterdam. GOES. Huw. aangifte: 20, Marinus Jo hannes Matheus Grebbeis, 24 j. jm. te Hellevoetsluis en Jacoha Cornelia den Boer, ,25 j. jd. te Goes; 21, Jan Francois Bolleman, 24 j. jm. en J.icoba Catharina Sinke, 20 j. jd. Overleden: 17, Jan Leijs, 82 j., wedn. van Brechta Snoep. Van 16—19 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: N. van den Dungen, geb. Crucq; M. Michels, geb. Muller, d.; P van Poelje, geb. Weesie, d. Overleden: M. Kort, wed. van H. Tul leken, 88 j.; L. F. Lauwereins, vrouw van A. J. Declerck, 76 j.; A. P. Mommaas, vrouw van J. W Pieters, 35 j. Van 1418 Maart. MIDDELBURG. Huw. aangifte: A. M. van Leuven, jm. 25 j. en IC. Polvliet, jd. 22 j.; C. M. Schou, jm. 25 j. en J. Krijger, jd. 25 j.; J. J. de Groot, jm. 28 j. en C. A. Sclirier, jd. 20 j. Bevallen: S .F. de Nood, geb. Reijnoudt, d,; L. M Jongepier, geb. Witte, z.; A. J. Kooman, geb. Joosse, d.; J. Bolier, geb. Jobse, d.; T. J. Baas, geb. Ris- seeuw, z. Overleden: G. C. Quist, wed. P. W, de Lange, 54 j.; W. van Dongen, jm. 22 j.; L. van Halen, z. 1 j.; A. C. Wondergem, vr. van C. Jongepier, 45 j.; M. Maartense, d. 79 j. Beslist beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzakte Sanguinose is een zuiver plantaardig tonicumen een degelijk versterkingsmiddel voor zwakken en herstel lenden. Het wordt met vrucht toegepast bij bloed armen, bij zenuwhoofdpijn en zenuwzakte, bij jonge moeders, bij klierachtige kinderen, bij herstellenden van typheuze koortsen en in alle die gevallen waar de normale bloedvorming ge leden heeft. Zij werkt dege lijk en geleidelijk en zonder schadelijke bijwerking De Sanguinose is h e t" middel voor alle gevallen van uit putting en algemeene ver slappingstoestanden. Prijs per llesch met ge bruiksaanwijzing f 1.65, 611 f8.90, 12 fl. f 16.80. Verkrijgbaar bij Apothe kers en Drogisten. VAN DAM Co., de Riemerstr 2c;4 Den Haag. Door stil te gaan leven, en gebrek aan een opvolger Uit de hand te koop: Een groot sterk pand Ëen gedeelte buiten het café is laag verhuurd, voor föOil jaars. Is gelegen op een voorname stand in een welvarende stad in N. Brabant. Aan te bevelen voor R K. echtpaar. Inlichtingen te bekomen bij P. JOOSSE, Markt Goes. belast zich in den meest uitgebreiden zin met de behandeling van Ter bevordering van een goed geordende Administratie in Zaken van Handel en Landbouw, belasten wij ons met alles, wat tot de Boekhouding behoort, en verstrekken Administratieve en Ffnan- ttieele Adrwzen op billijke voorwaarden. Vraagt onze circulaire. Aanbevelend, De Directie J. WINGENDER, Procurist, chef de Bureau van de Kanter Hokdijk's Bank, Goes. A. C. B REET VELT, Leerares M. O., Hoofdboekhoudster van de Kanter Hordijk's Bank, Goes. behoudens goedkeuring van H. H. Gedeputeerde Staten van Zeeland, des morgens te 10 uur, te Goes, op de hofstede, bewoond door Mol, aan de Voorstad, voor het Gemeente bestuur van Gees, ten overstaan van Notaris PILAAR, tegen osntants betaling, van: waaronder zware, en De boomen zijn genummerd. PRIMA STALEN ZOOLBESLAG. KOS7 CENTEN. OVERAL TE KOOP. SPAART GULDENS. De Brandstoffencommissie herinnert bij dezen het pu bliek, dat in de week van 25—31 Maart geen brand- stoffendistributie zal plaats hebben, noch voor huisbrand, noch voor kleinindustrie. Voor Goes warden geen be stellingen aangenomen1 na Vrijdag 22 Maart a.s. De Brandsteffeacodimlssle te Goes, Te koop aangaboden Te bevragen onder letter A. Bureau Nieuwe Zeeuwsche Courant. Zonder melk of suiker. Verkrijgbaar a 25 ct./per ons, bij Aanbevelend, TE KOOP Een zeer mak en best loopend vijfjarig donkerbruin witaroet bij C. DANE Gz.,/„Moria" post Oudemolen bij Willemstad. Kwatta, Cida. De Jongs Melk, Kwaita Crème, Driesêens Advo caat, Half om Half, Om en Om, en andere chocoladereepen. Sterke Pepermunt, Garribaldi's, Hoesttabletten, Katjesdrop, Trek werk, Dragee, Flikjes, Rumboonen, enz. voor warme dagen, een onont beerlijk haarwaschmiddel. Niemand verzuime een proef met dit Nederlandschd'abri- kaat. Verkrijgbaar in pakjes van 10 en 15 cent bij alle Drogist en Kapperszaken^ J. H. Eenlga fabrikant 0BENHUYSEN Ar-hem. Brieven mot conditiën 'onder letter L, Bur. Nieuwe Zeeuwsche Courant te Goes. (Belgisch Type). De Stamboekkeuringen voor mer- riën zullen worden gehouden vanaf 2 April tot en met 7 Wiel 1918' Voor Krabbendyke, St. Maartens dijk, Renesse, Zierikzee en St.-Phi- lipsland worden ingevulde lijstjes ingewacht tot uiterlyk Woensdag- avond 27 Maart. Voor Goes, Kortgene, Krabben- dijke en 's Heerenhoek tot uiterlijk Dinsdagavond 2 April. Voor de overige plaatsen tot uiter lijk Zaterdagavond 6 April. Invullingslijstjes worden op aan vraag omgaand toegezonden. Een leder zegge het voort I A. J. LAKO, Secretaris Afd, Zeeland teZuidzande Abonnementsprijs p. 3 maa Afawaderljke nummers 6 Advertentitn worden ing* De vergadering der Vo< Secretarissen van Kieskring van het Bestunr van den Bond, op 24 Februari en 16 Utrecht gehouden, heeft de volgende te brengen ter ke katholieke kiezers van Nede Gevolg gevend aan den lende zijden geuiten, goed ge wensch, om leiding te geve verkiezingen, heeft zjj ziel en verplicht geacht, na kenm opgemaakte groslijsten, reket met de verschillende stroom lande, te geven het volgi waaromtrent zij zich vleit, I geheel beschouwd, alom schenken zal. Zij stelt dan voor, de cand saam te stellen, alsmede neeren in die kieskringen, indienen van ééne gelijklu besloten op de volgende wi 1. 's HERTOGENBO! 1. Mr. J. A. Loeff; 2. Jhr van Sasse van IJsselt3. A. 4. J. J. Wintermans; 5. F. I 6. Dr. L. Deckers; 7. A. F. t 8. M. van Hout; 9. M. Kri J. J. Beliën. II. TILBURG. 1. A. H. A. Arts; 2. W.H 3. W. Juten; 4. Mr. Dr. A. v. I 5. Dr. G. M. Kusteis6. J. 7. Mr. A. C. B. Arts; 8. J. 9. Mr. J. A. Veraart; 10. J. Scl Hl. Kieskringen NIJMEGEN 1. Mr. A. Baron van Wij Mr. J. R. H. van Schalk; 3. 4. P. J. J. Haazevoet; 5. 6. H. Th. Hoogveld7. W. B. 1 Kieskring UTRECI 1. Mr. J. B. L. C. C. Baron slooth dé Weerdesteyn; 2. J 3. P. H. -J. Steenhoff. Deze lijsten worden als v bineerd 1. Mr. A. Baron van Wiji Mr. J. R- H. van Schaik; 3. C. C. Baron de Wijkerslooth desteyn; 4. G. Bulten; 5. P, Voet; 6. J. G. Buring; 7. S 8. H.Th.Hoogveld; 9.P.H.J 10. W. B. Kronenburg. IV. Leiden1. Mr. Dr. B. A. P 2. Mr. W. J. M. Brantjes vi J, M. Balvers. Rotterdam: 1. H Stulem L. D. Nivard; 3. P. F. M. T Den Haag: 1. Mr. M. J. man; 2. Mr. J. A. Veraart. Dordrecht: 1. Mr. M. J. man; 2. C. J. Kuiper; 3. Marrewijk. Deze vier lijsten worden combineerd 1. Mr. M. J. C. M. Kolki Stulemeyer; 3. Mr. Dr. 1). A len4. G. J. Kuiper 5. Mr. W tjes van Rijn; 6. F. L. D.i Mr. J. A. Veraart8. G. J. wijk9. J. M. Balversli Thijssen. V. AMSTERDA* 1. J. B. ran Dijk 2 Dr. J. 3. G. J. v. Lmgen 4. P.J.M VI. HAARLEM, HEL 1. Mr. J. B. Bomans; 2. der Bilt3. Mr. P. J. Reym Michielsen; 5. Mr. P. van 6. J. G. Suring. VII. ZEELAND. 1. P. F. Fruytier; 2. J. W 3. F. van Waesberghe4. M VIH. OVERIJ8EI 1. A. H. J. Engels; 2. Drj Berger; 3. Mr. A. E. Baron tot Voorst. FRIESLAND, GRONINGEN, 1. A. C. A. van Vuuren; sen 3. Mr. J. Hermans 4. Deze lijsten worden als bineerd 1. A. H. J. Engels2. j.. Vuuren; 3. Dr. H. C. L. E.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 4