MsÉol voor Meisje i f Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. K ER K NI EU Duf 4 Steenhouwerij. Grafmonumenten tjij' te GOES. j Het Bestuur der Vereenigiii „De Ambachtsschool" te Goes dee mede, dat de inschrijving van lee linger) voor bovengenoemde schoi kau plaats hebben, schriftelijk vó( 17 April bij d«n Directeur der An bachtsschool, en mondeling op I April, 's namiddags van 2'/2—4uu in het schoolgebouw van bovei genoemde vereeniging. M. van Stee, Ovezani Vrijdag Gort, Krenten, So ter en Suitor. Zaterdag Groentensoep. Tegen intrekking van de bons: Voor Maandag Vrij. Voor Dinsdag bon no. 85 1 ons Erwten. Voor Woensdag vrij. Voor Donderdag vrij. Voor Vrijdag bon no. 87 1 ons Gort. Voor Zaterdag vrij. Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschilbg welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. Distributie. Van 15 Maart tot en met 22 Maart 1918 is verkrijgbaar: op bon 85: Erwten 1 ons; op bon 86: Boonen [Witte of Bruinet 1 ons; op bon 87Gort 1 ons op bon 88: Kaas 1 ons; op bon 89: Zeep 1 ons. Aardappelen 1 K.G. per persoon op de 16 Maart gestempelde bons. Zondagsrust apothekers. Zondag 17 Maart a.s. is de apotheek van den heer Van Kalmthout geopend; do beide andere blijven dan gesloten. Gaarne verwijzen wij naar de ad vertentie in dit nummer van het B u- reau voor administratie, dat zich hier heeft gevestigd en uit kundige krachten samengesteld zijn diensten aan biedt voor hulp bij het inrichten en aan houden van administratie van allerlei za ken zoowel op gebied van handel als van landbouw. Vooral waar den land- wers zoo wordt ingescherpt eene goede boekhouding bij hun bedrijf in te voeren is het van belang te weten, dat te Goes eerste klas vaklieden hierin den landbou wer kunnen ter zijde staan. Agenda gemeenteraadszit ting van 18 Maart. 1. Stukken; 2. Aanvragen afschrij ving belasting en schoolgeld; 3. Verzoek van den heer A. H. Breetvelt, om het woonhuis dar gemeente, wijk A 64, we derom te mogen huren voor den tijd van 3 jaren; 4. Verzoek van den heer A. de Kam, ter verkrijging van ge meentegrond in erfpacht; 5. Vaststelling van het primitief kohier van hondenbe tasting, dienstjaar 1918; 6. Verzoek van de firma Wed. F. de Jongh om afkoop van jachtrecht; 7. Het aangaan van eene geldleeniüg ad f 14500 voor de uitvoe ring van de benoodigde straat en rioiee- ringswerken in bouwplan i; 8. Wijziging der gemeentebegrooting voor 1918; 9. Vaststelling van pensioensgrondslagen van gem.-amhtenaren; 10. Wijziging uer ge- meeutebegrooting voor 1917. Middelburg. Meermalen gebeurt het, dat militairen te paard hun weg neinein langs hot bolwerk, waar juist zooveel moge lijk gezorgd wordt de wandelaars rusig van de natuur te doen genieten, maar wat o.i. nog verkeerder is, is dat de mi litairen ook het bruggetje voor de Koe poort gebruiken om de vest over te steken. Dit bruggetje is nu reeds herhaalde malen moeten worden hersteld; het is dan ook wel voor voetgangers doch. niet voor ruiters gemaakt. Al is een stoomgemaal alhier het gesprek van den dag, toch zijn eir ook oogenblikken, dat men het niet noodig acht al is men er nog zoo'n groot voor stander van. En dat is nu zeker het val, nu het water in de vesten abnor maal laag staat, omdat er yeel kon wor den getrokken. De vesten geven een weinig Irisschen aanblik en een nog minder ïrisschen reuk te genieten. Door de politie werd Woensdag avond iaat een onderzoek in de omgeving v»n de Gortsiraat ingesteld, omdat men op het dak van een woning een man had gezien. Er werd echter niemand meer gevonden en mein vermoedt, dat het de bedoeling is geweest lood te ontvreem den en "dat de dader gevlucht is, toen hij zich ontdekt zag. 'Woensdagavond bij aankomst van den laatsten trein uit Roosendaal, wer den door de politie twee militairen aan gehouden, die in het bezit waren van. drie rijwielen, zulks omdat telegraphisch bericht was ingekomen van dieistai van een rijwiel te Wouw. Spoedig vervoegde zich echter een derde md.tair pp het politiebureau, die verklaarde, dat een der rijwielen het zijne was en dat hij; slechts verzocht had aan de andere soi daten er op te passen. Het bleek,, dat de drie personen niet schuldig zijn aan diefstal, maar wel dat zij hun garnizoens plaats zonder verlof liadden veriaten, waarop zij deswege ter beschikking Tan de militaire overheid werden gesteld. Bij de politie is aangifte gedaan, dat wederom een rijwiel is ontvreemd, thans van voor het pos.kamool. Verder werd aangifte gedaan van dief stal van een bedrag van 40J uil een kast in een woning; van lederen beenkap pen van een soldaat ter waarde van £15; van geld jiit den muntgasmeter; terwijl een soldaat aangifte deed, dat hem op weg naar hier in den train eè» pakje mat kleuren is ontvreemd. Door de politie is aangehouden de soldaat A. G. S., die ten nadeele van een burger een paar schoenen ont vreemdde en zijn eigen militaire schoenen verkocht. Tegen den man, die deze scnoe non kocht, werd proces-verbaal opgemaakt wegens 't koopen van militaire kleeren zon- der toestemming van. dan bevaivoeranden officier, tte soldaat zal ter beschikking van. de militaire overheid worden gesteld, ter wijl de schoenen in beslag zijn genomen. Nog werd -"aangehouden een man, die een kleine hoeveelheid steenkolen op het stationsemplacemient ontvreemdde, terwijl procesverbaal werd opgemaakt tegen D. M. wegens diefstal van drank ïen nadeele van zijn patroon.. Dinsdag a.s. te drie uur vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken ter behandeling yan ingekomen stukken en rapporten. Twee minderjarige jongens, die de ouderlijke woning alhier zijn ontvlucht, zijn te Goes door de politie aangehou den en naar hier overgebracht. Heden is op de R.-K. begraafplaats St. Barbara op eenvoudige maar tref fende wijze begraven Hendrika Joanna Koreman, een leerlinge der R.-K. school alhier. Zoowel de geburen als de mede leerlingen van het overleden meisje had den door het zenden van een fraaien krans blijk gegeven van deelneming met dit sterfgeval. De onderwijzer der school, de heer Pennings, sloot zich met eenige kinderen bij den rouwstoet aan. In de Woensdag gehouden verga dering der Co perat.eve Voors ho.vereeni- ging met Spaarbank alhier, werd het 42e jaarverslag uitgebracht, waaraan wij: de volgende cijfers onlleenen.: Op 1 Jan. 1917 bedroeg het 'kapitaal f 6012,451/2, waarbij f524,63 over 1917 gestort werd. f 222,321/2 werd aan de uit tredende leden terugbetaald. Het reservefonds bedroeg op 1 Jan. 1917 f 2892,461/2. De rekening der spaar ders sluit met f2344,57i/s op 83 boekjes uitstaande. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren mr. J. P. Fokker en C. A. Minderhoud. In plaats van de aftredende commissarissen, die niet voor een her benoeming in aanmerking konden komen, werden benoemd de heeren A. R. de Muijnck é3n H. Pieterse. (M. Ct.) Vlissingen. In de Woensdagavond alhier gehouden vergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" werd door den secre taris, den heer P. Landsman, het jaar verslag uitgebracht, waaruit o. a. blijkt, dat het ledental met 4 verminderde en op 31 December j.l. 1808 bedroeg. Door de wijkverpleegster werden 5636 bezoeken afgelegd; 1549 maal werden ver- plegingsartütelen uit het magazijn uitge leend. Dg rijwiel-brancard werd 31 maal in de stad en 12 maal gr buiten ge bruikt. Betreffende het werk der tuberculose- commissie wordt medegedeeld, dat van de 5 iighallen door 11 volwassenen en 2 kinderen gebruik werd gemaakt. Aan het oonsultadebureau werd 72 maal om inlichtingen gevraagd. De enquêtrice heeft 109 gezinnen he- zocht; zij bracht gemiddeld 40 bezoeken per week. Er hadden 14 ontsmettingen plaats van woningen en 23 van beddengoed. Het verslag eindigt met een opwek king tot steun aan deze commissie. Het verslag werd goedgekeurd, even als de rekening van den penningmeester, den heer M. J. Hemmekam, waaruit blijkt, dat het batig saldo in 1917 terug ging van f 6I.341/2 tot f53.9672. De voorzitter, de heer Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, deelde mede, dat de heer Hemmekam, die. verleden jaar de herbenoeming tot bestuurslid maar voor één jaar had aangenomen, thans zich weder voor langen tijd beschikbaar stelt. Onder instemming der vergadering bracht de voorzitter den heer Hemme kam dank voor die bereidwilligheid. Tot bestuurslid werd herkozen de heer B. C. A. van Renterghem. B. C. A. van Renterghem. (Z.) Ook aan de schilderspatroons al hier is door de werklieden een collectief arbeidscontract aaugenoilen, waarin wordt vastgesteld een minimumloon van 33 cent per uur, een werkdag van 10i/a uur «n de vrije Zaterdagmiddag. Hansweerd. Dinsdag werd proces-verbaal opgemaakt tegen den schipper van het sleepschip „Gisrheuan" wegens poging tot uitvoer van manufacturen. Woensdagmiddag werd aan boord van de „Alida Adriana" een partijtje zeep en kwatta. gevonden. Tegen den ka pitein werd proces-verbaal opgemaakt Heinkenszand. Donderdagavond 14 Maart hield de Groene Kruisvereeniging alhier haar jaarvergadering. De voorzit ter, dr. Hoorweg, opent de vergadering en heet de weinig aanwezigen welkom. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. De voorzitter brengt daarna verïiag uit over het jaar 1917. Hij deelt mede, dat het ledental ongeveer gelijk bleef met het. vorig jaar en wel 308. Van de ver- plegingsartokelen was in zeer veie ge vallen gebruik gemaakt «n aan oen twee tal personen waren versterkende nüddelem verstrekt. Het materieel verkeert in goe- den staat. In het Groene Kruis-gebouwtje zijn verschillende verbeteringen aange- bracht. Hoor verschillende ieuen was we derom gebruik gemaakt van den regen- bak. De wijkverpleging was door zuster N. Solleveld op zeer verdienstelijke wijze geschied. Onder allerlei ongunstige weers gesteldheden «1 hg de onbegaanbaars^ j wegen bad eij titer nuttig San grootsten ijver verricht. Hoor verschil lende burgers is begrepen van hoe groot belang deze wijkverpleging is en door hen wordt de diaconessenarbeid finan cieel gesteund. Grooter echter is het aan tal dat tot heden geen steun verleende wat de voorzitter er toe noopt de aanwe zigen en alle leden van het Groene Kruis aam 'te sporen dezen arbeid te steunen. In het afgeloopen jaar trad 'de vereeni ging toe tot het Centr. Gen. v. K. her- stell. en Vac. Kolonies. Op voorstel van den heer Beaufort werd in beginsel besloten, dat de Groene Kruisvereeniging hare tusschenkomst zou verleenen, wanneer het om verschillende redenen met de voedselvoorziening in het algemeen mocht spaak loopen, waarin in het ^bijzonder de vleeschvoorziening on der de aandacht werd gebracht. Met. het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten met het tegoed van. het vorig jaar bedroegen f 346.421/2 en de uitgaven f 289.26. Alzoo een goed slot van f 57.161/2- Uit hei ver slag van den penningmeester der tuber culosebestrijding bleek, dat was ontvan gen met het tegoed van vorig jaar f 305.391/2 en de uitgaven f 171.2772- Goed slot f 134.12. Beide rekeningen werden door de heeren Fokker en Beaufort na gezien en accoord bevonden. Naar de vergadering van de Prov. vereeniging werden als afgevaardigde gekozen dhr. A. J. Hoorweg en als plaatsvervanger dh> P. Warners. Besloten werd het jaar verslag te doen drukken en onder alle hoofden van gezinnen, zoowel leden a.s niet-leden te verspreiden. Slechts 13 le den waren ter vergadering. Voor een ver eeniging als deze waarvan men het al gemeen nut dagelijks ziet en ondervindt, is dit wel een treurig1 verschijnsel. On der dank voor de opkomst aan de aan wezigen sloot de voorzitter de verga dering. Kattendijke. De eerste vordering van vee in Zuiü-Beveland voor het leger had Woensdag piaats in den Wjitieiiniiiapoider. Er weruen 4o stuks prachtvee gevorueru, die denzelfden dag nog vervoerd werden naar Vlissingen. '(M- Ct. 1 Zaamslag. Bij den molenaar G. is Dins- dag J.l. pius minus oOOO K.G. tarwe in beslag genomen,. Een waarschuwend voor beeld voor alien, die nog graan willen achterhouden of vervoeren. (Z.) Ijzandijke. De Stct. no. 60 bevat de statuten van de R. K. Ver. van ripoor- «n Tramwegpersoneel, onder patronaat van Jeanne d'Arc, gevestigd alUier. Eiland Tholen. De mbeslagneming van vee door den étappendienst is nog ver der voortgezet. De eigenaars van het goedgekeurde hoornvee krijgen van een oiticier last, van waar ze de dieren moe ten vervoeren en zuiien eerst naderhand het hun toekomende geld ontvangen. Dat de boeren met den maatregel verre van ingenomen zijn, spreekt van zelf. Zierikzea. Geëindigd faillissement R. G. v. d. uijl, horlogemaker, door het verbin dend worden der eeuige uitdeelingslijat. St. Maartensdijk. Alhier hebben belas tingambtenaren heel wat in beslag geno men, o.a. bij een ingezetene 4j0 K.G. thee; by een ander lo K.G. thee, 40 liter olie en een party kwattaverder by enkele andere inwoners 2 eminers rijst, 8 H.L. witte boonen, 70 K.G. tar wemeel, 12 H.L. bruine boonen, 6 H.L. tarwe en 30 K.G. tarwemeel. Vad. St-Kruis. Met ingang van 16 Maart is de kommies-ontvanger aan het ontvang kantoor de Brakke, de heer A. Koster, verplaatst naar Renesse als kommies. Breskent. Door de kommiezen alhier werd een persoon uit Biervliet, een ze kere P. J, U, C., bekeurd wegens onge dekt vervoer van twee Justin s-wada cho colade. Waterlandkerkje. Door de marechaussee van IJzendijke werd Woensuagmorgen a 1- hier een persoon bekeurd wegens ongeaeikt vervoer van een partij kwat.a en zeep. Denzelfden dag werd proces-verbaar op gemaakt tegen een zekeren K. wegens vervoer van een hoeveelueid harde zeep. Sluis. Door de ambtenaren en de inare- thaussée is bij verschillende particulieren een huiszoeking gedaan mei het resuhaat, dal verschillende partijen ch.oeo.aue, ca cao, zeep en rijst in beslag genomen met een totaal gewicht van 22 K.G. Biervliet. Op de 1.1. gehouden voorjaaj»- keuring van hengsten te Zevenbergen werd o.m. goedgekeurd de hengst Tripuon d'Elbec, eigenaar de heer C. Buysse altiier. OostburO' Door den hoofdkommies en den kommies v. d. Weide werd Woensdag namiddag een voerman uit Eede aan gehouden op den weg naar jkardenbuxg, omda thij verdacht werd van smokkelen. Bij1 visitatie van de kar bleek deze een dubbelen bodem te bezitten; tusschen de vloeren werd een gr00te party zeep, kwal- ta-chocolade en sajet gevonden, veT.egen- woordigend een waarde van pl. m. f oOO. Paard en kar met de smokkelwaar zijn in beslag genomen, terwijl tege* den ver voerder, een zekeren P. de T. uit Eede, proces-verbaal is opgemaakt. Door Ged. Staten zijn benoemd met ingang van 22 Mei 1917 tot wal-kapitein hg den Provincialen stoombootdieuat op de Westerschelile: J. J. van Rose veld t te Vlissingen; mat ingang van 1 Januari RIIS tot baan werker bij den tramdienst. Hansweerd-Vlake: C. Aertssens te Hans weerd; met ingang van 1 Maart 1918 tot besteller bij eerstgenoemden dienst te Rreskens:J. Pleite aldaar en tot bestel lers te Terneuz. n; F. I. de Pauw. J. Bed et en P. J- Harms, allen te Terneu zen, en met ingang van 1 Mei 1918 tot agent bij den dienst te VlissingenJ. L. P. de Zwarte te Terneuzen. Bedorven aardappe len. Te De venter is „door onoordeelkundig» behan deling en schandelijke onachtzaamheid" voor ïneer dan. £20.000 aan aardappelen voor de volksvoeding verloren gegaan. B. en W. hebben een rapport over deze zaak aan den Raad overgelegd. Er blijkt uit, dat <Je oorzaak van het bederf der aardappelen niet met volkomen zekerheid kan worden vastgesteld, doch da; het in kuilen niet op oordeelkundige wijze heeft plaats gehad. Poging tot moord. Men bericht uit Woensel: Kapitein V. hield Dinsdagmorgen inspec tie. Bij het nummeren riep een der mili tairen een verkeerd nummer, waarvoor hij 4 dagen provoost opliep. Hij beklaag de zich hij den kapitein V., doch deze wilde van geen kwijtschelding hooren. De gestrafte militair ging daarop naar zijn kwartier, nam zijn geweer en wachtte den kapitein in de straat op. Opnieuw vroeg .hij kwijtschelding, welke hem we derom werd geweigerd, waarna hij het geweer op den kapitein richtte. De ka pitein wist echter den militair te over mannen en na een gevecht werd hij met behulp van eenige militairen gearresteerd. Gevaarlijke Kubisme. In het Journal de Genève schrijft Job over het volgende vermakelijke voorvalDe vrouw van een kubistischen schilder van naam, ging onlangs van Frankrijk naar Zwitser land. De douane ontdekte in haar koffer een doek van haar echtgenoot. Verwacht met, dat ik u daarva» een beschrijving geef. Ik sou u het aspect niet kunnen vertolken van die plannen met getem perde schaduwen, van die verwarring van roode en blauwe veelzgdige lichamen, van die pyramiden vau kachelpijpen, op welker top zich m een groen vierkant een oog opende. ,Zeg eens even, mevrouw wat dat is", verzocht de douanebeambte achterdochtig „Maar meneer, dat is mijn portret!' antwoordde in allen eenvoud de vrouw van den kubist. „Uw por tret? AhWerkelijk Welnu, wilt u dan zoo goed zijn even mee te komen?De beambte nam haar mede naar een kleine kamer. „Wel nu, antwoordt mij, wees openhartig, wat is dat daar „Ik herhaal u, dat het mijn portret is. Ziedaar. Zij nam de hou ding aan, waarin zg voor haar echtgenoot geposeerd had. De beambte was een goede kerel, maar hij hield er niet van, dat men hem voor den gek hield en met een ruwe stem sprak hij: „Welnu, ik zal het u zeggen Dit is een oorlogs machine Eu gij moet hier opgesloten olgven, tot ik er mei dati officier over ge sproken heb." Eenige oogenblikken later kwam hg terug. „Welnu?" vroeg hem bevend de vrouw van den kubist De beambte aut- woordUe haar zachtmoedig„Gij kunt terugkeeren uaar uw koffers. De officier heeft zooveel gezegd, als dat er geen gevaar bg is, en dat als het een oorlogs werktuig is, het toch met zal werken." Afschuwelijk. Te Zwolle is een vrouw in arrest gesteld verdachr van hare zuigeling van eenige weken oud te tietibcn geworgd Het kind was reeds begraven, doch op last van de justitie weer opgedolven: Bg het toen door dok toren ingesteld onderzoek, zou gebleken zgn, dat de doodsoorzaak geen natuur igae was. De jonge moeder zou zich 1 eeds meermalen er over uitgelaten heb ben, dat zij wel van het kind af wilde. Hierdoor zou de verdenking op haar ge vallen zijn. (Maasb.) Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: dieistai: P. j'. A- V., 19 j., werkman te Terneuzen, 14 d. gev. straf; TL G., 28 j., vlasoewerker te Koewacht, f 10 b. s. 10 d. h.A. M. 36 j., metselaarsknecht te Groette f7 b. s. 7 d. h.; beleediging: P. A. C., 32 j., klerk te St.-Jansteen en S. C. v. d. R., 40 j., vr. v. P. S. te Clinge ieder f 10 b. s. JO d. h. en C. 'tG., 43 j., commis sionair te Zaamslag; fö b. s. 5 d. h.; mishandeling: J. M., 18 j., 0. F. C-, 19 j., werklieden te Sluis, D. v. H., 23 j., veld- arbeider te Cadzand, J. P. B., 22 j., land bouwersknecht te Axel, allen f 10 b. s. 10 d. h,,; weigering van visitatie: I. G. J„ 22 j., soldaat tel Weslkapelle, 110 b. (t. 10 d. h. Vrijgesproken arijn: A. J. de S., 17 j., en J. B,, 46 j., beiden te St. Jansteen, beklaagd van diefstal; E. v. d. V„ 21 j., Clinge, beklaagd van beschadiging, A. V., 56 j„ leurder ts Hulst, beklaagd van ver duistering, Th. H. R., 51 j., landbouwer te Biervliet, beklaagd van belemmering van «en ambtshandeling. Ontslagen van rechtsvervolging wc*rd J. R., 31 j„ koopman Je W.emeldinge, be klaagd van verboden vervoer met een visschersvaartuig. Per telefoon. WASHINGTON. De War Board heeft toestemming gegeven om de lading van twee Nederlandsche schepen over Lp,bren gen in de „Nieuw-Amsterdam", die bin nenkort de terugreis zal aanvaarden. Daar Duitschland had geweigerd twee andere schepen ter vervanging te laten vertrek ken zou Duitschland zonder deze con cessie van Amerika do levering lezer goederen hebben belet. PETR0GRAD. De Bolsjewiki afgevaar digden hebben in een vergadering te Mos kou met 453 tegen 30 stemmen besloten het vredesverdrag te ratifieeren. De ver tegenwoordigers der vakvereenigingen ver lieten onmiddellijk daarna de vergade ring. BERLIJN. Legergroep Kroonprins van Beieren. Fransche afdeeiingen hebben te gen den avond getracht in een breed front vooruit te komen ten westen van den weg Thunzy—Nauroy en wisten vas ten voet te krijgen in de voorste loop graven. Later werden zij teruggeslagen. Oostelijk front. Bagnatskh werd bezet. DEN HAAG. Tweede Kamer Bij de behandeling der Huuropzeggingswet is het sub-amendement van den heer Van Ramel om de huurcommissies uit minder dan. uit 5 leden te doen bestaan door de commissie van rapporteurs over genomen en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het amendement der commissie van rapporteurs om de gevallen van huur- opzegging te laten berechten door de huur commissies en niet door den kantonrech ter is aangenomen met 46 tegen 9 st. LONDEN. Uit New-York wordt gemeld, dat de correspondent van de Assiociated Press te Washington verneemt, dat de Ver. Staten en Engeland een laatste ken nisgeving aan de Nederlandsche regee ring hebben gezonden, waarin wordt me degedeeld, dat tenzij de hangende over eenkomst over het gebruik van schepen door de gealliëerden tegen 15 Maart wordt aangenomen deze schepen door de gealliëerden in gebruik zuilen woruen ge nomen. Reuter verneemt, dat deze houding der gealliëerden geen nieuwe vorm van zee roof beteekent, doch dat de geassocieerde regeeringen van meening zijn, dat thans d.e tijd voor langgerekte onderhandelin gen voorbij is en dat zij stappen moeten doen om onverwijld een eind aan de zaak te maken en de ongebruikte dui zenden tonnen Ned. scheepsruim!© voor de gealliëerden beschikbaar te stellen. De gealliëerden hebben Nederland rantsoe neering aangeboden voor zoover de we- reldschaarschte en de behoefte der ge alliëerden zouden veroonooven, in ruil tegen eea. aantal concessies van Neder land, waarvan het gebruik van schepen de belangrijkste is. En ofschoon het aan bod Nederland in staat s.eide een zeer groote hoeveelheid graan en anuere ar tikelen uit Amerikaansche en andere Jia- vens te verkrijgen en het tijdelijk uoor de Ned. onderhandelaars was aan.aaid bleef d» Ned. regeering na een unster van meer dan 2 maanden nog steeds in gebrek© eenig antwoord te zenden. AMSTERDAM. In scheepvaartkringen ziet' men den toestand donker in. lien acht het ondenkbaar, dat de regeering den eisch der Entente zonder meer zal inwil ligen, doch men vreest, dat indien de Entente op haar stuk blijft staan, zij de scheepsruimte eenvoudig zal requireeren, zoodat men zich, zij het onder protest, daarbij moet neerleggen. Inmiddels had men nog geen mededeeling, dat in ver band met den genoemden datum van he den ingebruikneming van Ned. schepen reeds zou zijn geschied. Hedenmiddag wordt te Hen Haag een bestuursvergade ring gehouden van de Ned. Reedersver- eeniging. BEN HAAG. Bij nadere navraag aan Bet ministerie van bunenlandsche zaxen deelt men ons mede, Gat aldaar geen mede deeling is ontvangen, üat, zouals Reuter meldt uit New-Yora, de Vereemgde Sta ten en Groot-Brittannië de Nederlandsche schepen ten gebruike der geallieerden zul len overnemen, tenzij de hangende over eenkomst pip 15 Maart wordt ingevolgd. Wel is aan onze regeering verzocht om op 18 Maart eene beslissing te nemen inzake het voorstel, waarbij ons een voor schot van 10.000 ton tarwe in uitzicht wordt gesteld, mits wij het gedeeLe der Nederlandsche tonnage, dat bij eventu- eele overeenkomst ter beschikking der geallieerden zou komen, thans reeds ook voor gebruik in de z.g. gevaarlijke zone willen afslaan. DEN HAAG. De minister van buiten- landsche zaken zal Dinsdag aan de Tweede Kamer mededeeling doen omtrent het standpunt der regeering ter zaite van de regeling met de geassocieerde regie ringen en haar in kennis stellen met de voorwaarden, welke aan onze regee ring zijn gesteld. Ook we.ke Nedenand- sche schepen ingevolge de met de geasso cieerde regeeringen te treffen regeling ter hunner beschikking zullen loskomen 0111 de z.g. gevaarlijke zóne te bevaren. Hansweerd. Ter voorberei feest van het 50-jarig best parochie Hansweerd zal dot ters Capucijnen van Zaterd; tot Maandag 1 April eene I predikt worden. Kardinaal Van Ross Prefect der Propaga Omtrent het grootere en aandeel, dat aan kardinaal in het bestuur der Kerk ie „aan zijn beminden zoon Benedictus XV in den benl schrijft den purperdragendi die niet minder door godsvri geleerdheid, voorzichtigheid! uitnemende verdiensten bovl gen uitblinkt", schrijft „de Hoe verheven dit ambt is, seffen, indien men weet, dt dictie zich uistrekt over naamde missielanden, ook 1 pa, behalve over Amerika en Fransche, Spaansche en Port loniën. Het wil zeggeo, dat Kal Rossum aan het hoofd staa nalen, consultoren, secretari gere ambtenaren, welke tol gregatie behooren. Zoo groot i digheid, dat de volksmond nen, om de kerkelijke bestuu den Prefect der Propaganda ste na die van den .H V; duiden, wel eens pleegt te den „rooden" ter onderschei' „witten" Paus. Uit Rome. Op Passie-Zondag zullen ij digheid van Z. H. den Pau: heide decreten worden vooi| gens welke veilig kan wo. gaan tot de heiligverklaring 1 Firma AUG. VAN DYCK-PET Stationstraat 19. 21. Tel. Int. I' /J BERGEN-0P-Z00M. Hardsteen voorsluizen, bruggen en gebouwe] Zandsteen en, SlIJpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkelen, Groot Hagazjjn van Marmeren schoersteenmantë In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEfl EN ZUILEN ENZ. De insehrijving kan geschieden lste voor den volledigen leerganj 2de voor de afzonderlifkeleergangei Voor toelating tot den volledige cursus moet men overleggen ee bewijs van het Hoofd eenerlagei school, dat alle klassen met go gevolg doorloopen zgn, of een toj1 latingsexamen doen. Dit exann omvat Rekenen en Nederlandscll Taal, voor zooverre deze vakkil in de hoogste klasse eener lagel school onderwezen worden. Voorts zullen bij genoegzanl deelneming cursussen worden gij houden in: koken, strijken il waschbehandelingpatroonteeil nen en knippen; verstellen ophl ding voor de akte Nuttige en Fraai Handwerken en voor de diploma' I Lingerie en Costuumuaaieu I Ook kan men zich aanmeldil voor die vakken, welke nog nil op het programma voorkomen. I De prospectus is op aanvrajl gratis te verkrijgen bij den Direl teur van de Ambachtsschool. Namens het Bestuur der Vi „De Ambachtsschool", JAN VAN POELGEEST c.i., Voorzitti Dr. J. C. DE RUIJTER DE W1LDT, Secretar Koopt Verf in kleuren en Verni Die stand houdt en echt zuiver i Echte adres, daar moet U zij k Verkoop daarom aan groot [en klei

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2