Laatste Berichten. SPORT EN SPEL. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Burgerlijke Stand. Marktberichten. p ij bloeit, maar de psmesierij achteruit met het pluimvee bs door gebrek aan Inede, dat de afdee- ruim 50 pet. is toe- |dweg (ondervoorzlt- nieuwe leden aan (ding der dorpsver- II. M. zal dat getal lar daar mogen wij: lid over zijn, daar Ir in bloei mee toe- |n goedgekeurd. Bij erd door den voor- statutenwijziging der biding was voor het li een buitengewone lig te be.eggen. Voor lioet nog f3000 wor- ls Goes die voor zijn lit het bovenaan de |irs. Wegens papier- landbouwblad f 0.25 worden betaald öf fhooldelijken omslag. de stichting der Idbouw enz. te Wage- htter goede wenschen Ier inrichting. (ordering deelde spre- |r gelukkig getroffen de Z. L. M. en de voor onzen land- Moge ook voor de brgelijke regeling wor- Ibewaarloon voor de Ivaak slecht af door der commissionairs, jrbetering gekomen, f adhaesie betuigd aan fling van het wetsont- lle grondbelasting, [ubsidie voor de paar- f:n de f3400 verhoogd kosten. Een nieuwe Z. L. M. wordt voor- log te veel fokvee op- |chtvee. De voorzitter de dorpsvereenigingen goed te doen plaats lïeft den minister niet tot gelijkstelling van en blauwe aardappe- eigenheimers en m- I hecht de minister meer est dan aan goede kwa- lering wordt wederom Van Zuid-Bevelandsche lö en aan de Sociëteit Idel f 15 subsidie toege- Iwaarden adviseert na- 1 commissie de jaarreke- Jiingmeester (t 23a9.30x/2 E luoö.44-> aan uitgaven, F>) goed te keuren, wat ;den naai' de hoofdbe- worden gekozen met lerheid van stemmen (41 Lindenbergh en Zuijd- Imde, uie reeds 40 jaar In de atuee.ing Goes zal 2d jaar lang de afdee- Ifdbestuur vertegenwoor- Jbrd, die jaren lang ver- Ier afdeenng in het. uootd- lende zich rüeo meer be- peten Siellen, wijl naar voorzitter afgevaardigde J Ook de lieer Zuijaweg ■voelen. J dankte den beer Boo- lensten, die hij; als atge- ■jewezen. li da extra 25 cent voor ld uit de kas te doen nieuwe commissie tot )img werden benoemd de lijn, P„ Dekker en P. de fleuwe statuten wenschta oord. vraag zei de heer Mar ket slachten van varkens :uik is toegestaan, de yjar- st noodzake.ijfc behoeft te ok gal hij de midde.en arm ermiissie tot het mesten. verzekeren, waartoe be- ijike aanvrage bij de Rijks- jr vleeschvoorziening te [waalden zag gaarne den lak gehandhaafd. De voor- t dit zal geschieden. A wordt de almanak ver- ,4. Hoe meer liefhebbers, Z. L, M. extra aan den te betalen. vi. d. Dries brengt klaeh- leden, die in Nov. 1917 contributie betaalden. Zij landbouwblad maar wel in Januari voor weer een ntributie. Kan die in .No de contributie niet gelden ms? antwoordt, dat dit telgen trijdt, maar dat naar zijn «sloten was om lieden, dia i. als lid opgaven niet meer laten betalen, het, dat de landbouwers eld over hebben voor hun f. D tieele vroeg inlichtingen over tan geleverd hooi. De Ëeer StevehS de'elde mede, dat blip kens uitlating van den beer Molhuyzen in het Friesche landbouwblad, men het hooi, dat men over spaard'e, mag be waren tol later. De heer Van Dijk gaf inlichtingen over het contracteeren van haver voor een sleeperscombinatie en de regeeringsmaat- regelen, die ermee verband houden, waar na de voorzitter onder dankzegging voor de flinke opkomst de vergadering sloot. Bij zijn openingswoord had hij de pers als voorlichtster Van het landbouwend publiek uitdrukkelijk welkom geheete®. De Stct. no. 59 bevat wijzigingen in de statuten der N. V. Zeeüwsche AppeL- stroopfabriek en Drogerij, alhier. Bij koninklijk besluit is aan J. A. van Heel, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van lid van het college van regenten over de strafgevangenis alhier, onder dankbetui ging voor de als zoodanig bewezen diensten, en is benoemd als zoodanig, mr. J. W. Goedbloed, advocaat en pro cureur, wonende alhier. De gemeenteraad komt 1.8 Maart a.s. in openbare vergadering bijeen. Middelburg. Gisterenavond te acht uur Dracht het muziekgezelschap „De ver- eenigde werklieaen van den houthandel Walcheren" omstuwd door veten, een serenade aan den heer Abr. ie Due Sr. aan "diens woning op den Achtersingel ter eere van zijn 50-jarig jubileum ais bediende in de apotheek van den heer L. K. .van der Harst J.Jz. 'Voor de wo ning werden een paar nummers uitge voerd, ..waarop de muzikanten en fak keldragers onthaald werden. Al spelende trok men door een deel der stad naar het repetitielokaal terug. De Brandstoffencommissie vestigt er nogmaals de aandacht op, dat de resteerende eenheden op de loopende brandstoffenkaart vóór of op 22 Maart moeten zijn besteld. Dinsdag herdacht alhier de heer A. ie Due Sr. den dag waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij wijlen (dein heer J. J. van der Harst. Thans is de jubilaris nog steeds in dezelfde apotheek werkzaam en 'zijn ijver en plichtsbetrach ting bleken Uit de woorden, waarmede zijn tegenwoordige patroon de heer L. K. v. d. Harst J.Jzn. hem hedenmorgen een enveloppe 'met inhoud aanbood. De heer Le Due mocht verder den dag in. den kling zijner familie doorbrengen. (Z.) De 13-jarige knaap, van wiens aan houding wegens 'herhaalde diefstallen wij melding maakten, is thans naar het huis van bewaring overgebracht. (Z.) Vlissingen. Door de afdeeling .Viisain- gen yan den Chr. Bouwvakarbeidersbond, ïfl Kath. Bouwvakarbeidersbond (afdee ling schildergezelJen) en den Ned. Schil- üersgezeilenbond is eveneens aan de schilderspatroons een collectief arbeids contract aangeboden, waarin voorgesteld wordt een minimum-loon van 3d cent per uur voor geschoolde arbeidskrachten, een 10 Vs urigen arbeidsdag en den vrijen Zaterdagmiddag. Maandag zijn twee zware locomotie ven van de spoorwegmaatschappij Meche- ienTerneuzen op een drijvenme bok van Terneuzen naar hier getransporteerd en toen op de rails gehesehen, waarna de machines naar de werkpiaaisen der Staats spoor werden vervoerd om te worden nagezien en dan te worden gebruikt bij het rangeeren op de lijnen uer Staats mijnen in Limburg. Maandagmiddag kreeg het 9-jarig dochtertje van den landbouwer K. alhier, een zoodanigen trap vaii een veulen, dat zij in ernstigen toestand werd opgenomen en geneeskundige hulp moest in6eroepen worden, (VI. Crt.) Dinsdagavond hield, de R. li. Pro p. Club „S t. Thomas" van Aquino hare jaarvergadering in het Vincentius- gebouw. Na een kort woord van wel kom, inzonderüeid tot degenen, die aan den oproep van het Bestuur hadden vol daan, om zoo mogelijk de rijen der strij dende broeders te helpen versterken, opende de voorzitter de vergadering met gebed, werd het Bondslied gezongen, waarna de secretaris de notulen voorlas, om vervolgens een keurig jaarverslag uit te brengen. Het jaarverslag van den pen ningmeester moest achterwege hlijven, daar genoemde functionaris tot zij nspijt de vergadering niet kon bijwonen, zoo dat ook zijn boeken niet gecontroleerd konden worden, welke heide punten tot de .Volgende vergadering werden uitge steld. Wel kon de voorzitter mededeeien, dat %r een batig saldo was, echter niet groot genoeg, om flinke propaganda te voeren, waarom het Bestuur besloten had op 25 April een propagandavergadering te beleggen, waaivoor een spreker zou uitgenooitigd worden, terwijl de leien der club werden verzocht een tooneelstuk te helpen uitvoeren. De voorzitter drong- op aller medewerking aan. De rondvraag lok te geen bijzondere bespreking uit. Hierna "hield de voorzitter een korte beschouwing over het wezen, doel en de noodzakelijkheid van een flinke projpa- gandaclub in iedere parochie, met een tweevoudig - Joelbevordering van de sociale en politieke actie op kathol.eken grondslag. De Eerw. Adviseur hield daar na een korte cetie, waarin hij het werk van gen propagandist vergeleek fflÊt den, baiinhaïtigteni Samaritaan. Beide spre kers oogsten den bijval der aanwezigen en werden door den secretaris bedankt. V oor de vergadering gesloten word richtte de voorzitter tot de belangstellenden de vraag of zij bereid waren als 'lid tot de club toe te 'treden, waarin zij allen toe stemden. Met gebed sioo; daarop de voor zitter deze goed geslaagde vergadering. Hansweertl. Dinsdagmorgen zijn door de marechaussee alhier uaar Middelburg overgebracht S. en R. van hier, en twee personen uit Ossendrecht, die onder Baar land 160 K.G. planten vet poogden uit 1e voeren. Schore. Maandag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden present. Epn verzoek van A. Paasso te Krui- ningen ais zijnde ongezegeld, wordt ter zijde gelegd. Op een verzoek van de di strictsarbeidsbeurs om een subsidie uil de gemeemexas van 1/2 cent per inwoner wordt gunstig beschikt. Verder wordt een subsidie van f 2 per lid aan den meiaai- hawerkersbond toegekend. Dhr. Ve-ruaageii gerit den veidarbeiders in overweging direct een vcreenig.ng op te richten, -zich aan te sluiten Dij don bond en f 2 per lud subsidie te vragen. Een verzoek van de ver. van Burge meesters -en Secreiar.ssen op Z. en N.- Beveiand, om den genieenie-veidwachter een minimum-salaris van f8UU le geven en een maximum van f 1100 na 12 jaar dienst, wordt uitvoerig besproken. B. en VVi. stellen voor dit verzoek voor- loopig terzijde te leggen, aangezien de veldwachter het minimum heelt eii veie bijverdiensten bovendien, waardoor zijn inkomen op f 1100 komt. Dhr. Vertiaagen sluit zich bij B. en W. aan, doch op grond hiervan, dat de ve,d- wachter om zijn ambt als veldwachter mets meer geeft, ja dit zelfs verwaarloost door de vele bijbetrekkingen. Rooi en diefstal is aan de orde van den dag, doch de veldwachter blijft rustig op het ge meentehuis en laat stelen wie wil. Spr. zegt: zoolang dei gemeente-veldwachter niet zijn dienst naar behooren waarneemt en maar steeds ambten aanvaardt zonder daarvoor vergunning te vragen, zat spr. niet meer stemmen voor hooger loon. Dhr. Glerum: Dit is de juiste weg, dan krijgen wij een zuiveren toestand. Dhr .Karelse zou wei iets wijlen ge ven, aangezien de onderwijzers ook ver- hooging iiebhen gehad. Besloten wordt de zaak aan te houden lot een volgende vergadering en in dien tusschentijd zal de voorzitter den veld wachter een wenk geven om voor al die baantjes te bedanken. De tijdelijk onderwijzer Devolder krijgt f 100 loonsverhooging. De wegwerker Do-rrepaal krijgt £50 duurtetoesiag. Herbenoemd wordt nis lid der comi missie tot wering van schoolverzuim dur. S. de Visser. Verder wordt benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur dhr. M. in 't Anker. Verschillende kolderen worden vastge steld, do'-h het kohier H. O. 1918 werd door B. en Wi. teruggenomen, omdat de raad zich met dit omwerp mei kou ver- ecnigen .Een geldleeming groot f2040 voor kasgeld zal worden aangegaan. Bij de rondvraag vestigde dhr. Veruaagen de aandacht op het schoolhek. (Z.) Heinkenszand. Een 8-jarig knaapje, dat Maandagavond spelender wijze zien bezig hield met houtnakken, bad daarbij het ongeluk zijn jonger broertje met den bijl te treifen en van diens hand twee vin gertjes zoo goed als af te kappen, zoo dat heelkundige hulp moest worden inge roepen. (Z.) lerseke. Benoemd met ingang van 16 Maart tot kommies 2e klasse aiiiier de heer M. de Visser, thans in gelijke ba trekking te Ellewoulsdijk. luuiningen. Gezondheidscom missie. Aan het jaarverslag over 1917 van vorengenoemde commissie, ingesteld voor het Uostelgk deel van Z-Bevelaud, otitleenen we de volgende mededeelingen De gemeenten welke ia dit jaar bozochi werden door de Gom. waren Ki uiuingen en Hansweerd, Kapeile enKrabbeudijke. Minder gewensebte toestanden, bij deze bezoeken waargenomen, werden ter ken nis gebracht van de betrokken geuieen le- besturen. Aan heeren geneeskundigen binnen den kring werd wederom een vragenlijst met -betrekking tot de volksgezuiidheid ten beantwoording toegezonden. Uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat de gezondheidstoestand in liet alge meen vrij gunstig was, afgezien echter van het vrij veelvoudig voorkomen van bij de wet genoemde besmettelijke ziekten. Meedeelmg wordt gedaan van het uit brengen van eeu advies OetreffenJe vuile slooten te Krabbendijke en te Kapellk, den gebrekkigen vuüwaterat'voer van de fabriek voor liet verduurzamen van groen ten te Krabbendijke en bij de mossel- kokerij van Hirdes aldaar. Biervliet. Door den burgemeester al hier is een persoon bekeurd wegens over treding van het slachtverbod. Eén varken is in beslag genomen. Ontving de talrijke buitenbevolking dezer gemeente tot hiertoe eenmaal per dag een postbestelling (velen eerst na het middaguur), naar wij vernemen zou liet bestuur der posterijen het plan opgevat hebben de eerste bestelling te doen ver vroegen en daarna nog een bestelling te later volgen, evenals in dé naburige ge meenten ook plaats heeft. (M. Ct.) Breskens. Hier vervoegde zich bij de kleine Belgen, of liefst nog bij alleen staande vrouwtjes, een als heer gekleede Belg, zwak uiterlijk, groote neus en ge bocheld. Hij beweerde van de Belgische legatie te zijn gezonden, om Belgisch geld uit te wisselen tegen den koers van 47,75 pet. De „begunstigden" zouden een recu ontvangen en over een paar dagen zou het Hollandsche geld wel uit Den Haag gezonden worden! (M. Ct.) Aardenburg. Bij de laatstleden gehou den stemming voor een lid van d-en ge meenteraad werd als zoodanig gekozen de heer E. C. Martens alhier. Oostburg. Zaterdagavond gaf de rederij kerskamer uit Eede alhier in de zaal van dhr. Ch. Mabesoone een uitvoering, waar van -de opbrengst bestemd was voor de Belgische krijgsgevangenen in Duitschland en het Belgische Roode Kruis. De zaai was tjokvol. Onder de aanwezigen merk ten vwe op den vice-consul van België alhier, -de heer Mijs, benevens vele hee ren, betrokken bij het Belgische consu laat. Het .programma was goed voorzien hét telde niet minder dan zevemien num mers. Alle voordrachten, waarvan de meeste met zang, werden uitstekend uit gevoerd. Vooral het blijspel „Jochrisse- de Vondeling" zette de lachspieren in be weging. De heer R. Steyaert zong met een ontroerende Stem zeer verdienstelijk de romance: „Aan mijn Vaderland". Vóór het laats.e nummer hield de heer M. van den Broecke, lid van het consu laat, een toespraak tot het gezelschap, waarin hij hun namens de krijgsgevangen dank bracht voor hun moeite. Daarna richtte de heer vice-consul het woord tot de leden van de rederijkerskamer. Hij zette op duidelijke wijze hei lijden der gevangen soldaten uiteen, benevens de edele motieven, welke dit gfezeischap ge leid hadden tot hei geven dezer uitvoe ringen. Als bewijs van erkentelijkheid ver eerde hij de rederijkerskamer met een sjerp in de Belgische kleuren, waaraan de medaille hing van verdienste. De heer R. Steyaert, werd als directeur van het gezelschap met dezen sjerp vereerd. Een luid applaus bewees de instemming van het publiek met deze hulde. 'Daarna werd het oude Wilhelmus vierstemmig ten ge- hoore gebracht, 'twelk alle aanwezigen staande aanhoorden. Ook een bijzonuer groot aandeel in het succes van den avond heeft de heer Stey aert gehad, door zijn superbe leiuing van den tzang in de koorgedeelten. Sluis. Maandag zijn bier weer vele vliegtuigen gezien en gehoord. Ook Dins dagmiddag zijn er een paar vliegtuigen waargenomen. Aan het front is alles rus- lig, geen schot wordt sedert Zondag ge hoord Dezer dagen ontdekte hier dhr. Aijtfeis in zijn laud een gat in den grond, dat by peiling met een stok nog at tamelijk diep bleek te zijn. De mi litairen werden er mede ui kennis ge steid en bij graving en verwijding van het gat kwam men op een diopie van ruim drie meter op een met ontplolt projectiel van trooten omvang. Omdat men vreesde voor ontploffing, heeft men het graven gestaakt en zoo zit de gra naat nog ui den kuil, gedeeltelijk bloot gemaakt. Een schildwacht belet den nieuwsgierigen de gevaarlijke plek te naderen. Inmiddels is er water ïu den kuii geweid. Missciiieu zal men het ge vaarlijke ding laten springen. (Met). Toen Maandagmorgen te Stavenisse de Zierikzeesche boot aan. den provincialen steiger kwam om o. a. ook vee voor de Rotterdamsche markt te laden, kwamen éenige militaire autoriteiten en namen bij na ai het vee in beslag. (M. Ct.) De heer N. Polderman, sinds 1882 bur gemeester van St. Maartensdijk, heeft tegen 1 Mei a. s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Het Kamerlid van Beresteyn en burgemeester Collot d'Eseury. Het bij de Tweede Kamer ingekomen schrijven van den heer Jlir. van Bere steyn betreffende een bezoek door hem ontvangen van den heer Collot d'Eseury, burgemeester van liloosterzande, luidt als volgt: Den Haag, 11 Maart 1918. Den Heer voorzitter der Tweeae Kamer. Ik heb de eer U.H.E.G. med-e te deeien, dat ik naar aanleiding van het door mij in de zitting van 27 Februari 1918 ge sprokene met den heer Collot d'Eseury op diens verzoek een conferentie had. Het standpunt door den heer Collot d'Eseury ingenomen ten opzichte van zijne door mij gereleveerde en afgekeurde houding kan het beste worden weergegeven door het volgende relaas: Notulen der conferentie op 3 Maart 11 uur ten huize van den heer Van Be resteyn, tusschen de heeren Collot d'Es eury en Van Beresteyn. De heer Collot d'Eseury deelt mede, dat in het relaas van 27 Februari ï.l. in de Tweede Kamer gegeven door den heer Van Beresteyn omtrent den landstorm plicht van zijn zoon, naar zijn oordeel van corruptie geen sprake kan zijn, omdat eerst dan zulks het geval zou zijn geweest, indien de burgemeester met opzeit de mededeeling aan den Minister van Oorlog (zie circulaire van 10 Maart 1916) had achterwege gelaten, terwijl hij verklaarde deze circulaire niet te hebben gekend. Het voorloopig buiten oproeping laten was geen misbruik van' gezag naar zijn oor deel, omdat dit krachtens het Landstorm- besluit moest geschieden. Overigens ont kende hij niet de feiten zooals die waren medegeueeid in de Tweede Kamer, onder toevoeging, dat het Landstormbesluit was nageleefd wat betreft het invullen van de kolom krachtens art. 15, door den keuringsraad. In 't bijzonder erkende de heer d'E. dat hij op 6 November, mede werkende aan de aanstelling van zijn zoon, wist, dat zijn zoon landstormpiich- tig was. De heer Van Beresteyn, een en ander vernemende, verzocht omtrent de nieuwe punten schriftelijke bevestiging te ontvan gen, welke werd toegezegd. Hij verklaar de, dat hij zou overwegen op welke wijze aan dit onderhoud publiciteit gegeven zou kunnen worden. Aldus te zamen onderteekend na voor lezing. w.g. E. VAN BERESTEYN. w.g. K. J. A. G. COLLO 1 d'ES.CURY. Tengevolge van deze verklaring, waarbij zich de secretaris van Rontenisse heeft aangesloten onder vermeiaing van de namen van ook anuere iandstormplich- tigen, ten aanzien waarvan het verzuim is gepleegd, mag dus worden aangeno men, dat het verzuim ten opzichte van de kennisgeving aan den Minister van Oorlog van het niet oproepen, niet met opzet is geschied. ik moet jiiéraan evenwel toevoegen, dat deze verklaring _njij geen aanleiding geeft mijne afkeuring van de hanueiwijze van den heer Collot d'Eseury terugte nemen. w.g. E. VAN BERESTEYN. Per Telegraaf. HULST. Een Duitschë vliegmachine maakte hier wegens motordefeci een nood landing. De twee- inzituenue officieren wer den geïnterneerd. Per telegraaf. DEN HAAG. Minister Posthuma zette heden zijn Maandag aangevangen rede voort. Hiji verweet den heer Van Berer steijn gebrek aan zin voor onpardgheid en komt op tegen diens bewering, dat spreker niet op de hoogte was van den toestand en d-e Kamer onjuist heeft in gelicht. Hiji kon alleen niet een volledig overzicht geven, omdat hij1 de daarvoor noodige ambtenaren niet kan onurekicen aan meer noodzakelijk weik. Ook de be weringen van den heer Duijs over on juiste mededeelingen van den minister weerspreekt spreker. Onnrem de opmer king van den heer Van Beresteijn omtrent onjuiste opgave van den oogst 1916 1917 merkt spreker op, dat geen mede deeling kou worden gedaan omtrent 't ver moedelijk achjernouuen van hce, eelüeden. De Jeveiingen zijn 'meegevail-en, zoodat de broodvoorziening is verzekerd tot 1 Juli. De laatste korrel moet echter wor den ingeleverd. leider, die graan achter houdt, doet een misdaad tegen het land. J1ANSWEERD. Hedennacht is op de Wester-Scheide door de douane een roei boot aangehouden, geladen met 204 K.G. plantenvet. Het vet is in beslag genomen, terwijl de 4 inzittenden naar fvliudelburg zijn getransporteerd. HOEK VAN HOLLAND. Het 'convooi is uitgevaren. HOEK VAN HOLLAND. Drie vreemde vliegtuigen kruisen voor den Waterweg. Vanuit zee is schieten gehoord. BERLIJN-. Hier bevinden zich op het oogenbiik Poolsche- politieke persoonlijk heden en een delegatie van den regemt- schapsraad om met de Rijksregeering en de meerderheidspartijen besprekingen te houden omtrent een vaststelling der grens regeling ten oosten en ten westen, waar door tusschen Litauen en de Oekraine een breede toegangsweg naar Rusland zou worden verkregen. Ook om te be werken, dat in de Cholmsche kwestie zooveel mogelijk aan de wenschen der Polen zal worden tegemoet gekomen. LONDEN. (Handelsblad). De „Daily Mail" verneemt uit Tientsjin, dat West- Chineezen te lVioekden zouden zijn ge vangen genomen en voor den krijgsraad geleid, onder beschuldiging militaire ge heimen betreffende Mantsjoerije aan de Bolsjewiki te hebben verraden. Deze ar restaties wijzen op een uitgebreide Duit schë. spionnage in het verre Oosten. Ver scheidene Duitsekers voorzien van te Ir- koetsk afgestempelde passen, zijn op weg naar Wladiwostok te Charbin gearresteerd. Goes. De heer Heemskerk uit Middel burg, een van onze beste schaakspelers, speelde, daartoe uitgeuoudigd door de Goescueschaakvereeiiiging, op de boven zaal vau Hótei Centraal, simultaan tegen 12 schakers (leden der vereeiiigiug en belangstellenden). Hij verloor een partij (tegi-.nden heer La ForteJ speelde twee remises (tegen de heeren Hartensveldt enM.Oele) en won 9 partijen. (Volksbl). Door de biljartclub „Oefening baart Kunst" te Coiijuspl aat, gevestigd bij den heer A. Verburg, café „Juliana" aldaar, is uitgeschreven een biljartcou- cours voor amateurs, te beginnen Maan dag 11 Maart, 's avonds te 7 uur. Uit geloofd worden 7 prijzen, die gedurende het concours in het lokaal ter bezichti ging aanwezig zjjn. (M. Ct.) Kardinaal van Rossum. Stefani seint uit Home: Kardinaal van Hossum is benoemd tot prelect van de Propaganda. Kardiuaaal Giorgi vervangt Zijne Emi nentie als groot pwenitiaris. (Maasb.) Uit de Anglicaansche Kerk. De verkiezing van een rationahstischon (een alle leerstellige waarheden des Chris tendoms verwerpende) „bisschop" op den zetei van Herelord heeft aauteiding er toe gegeven, dat talvan Angiicaansclie geestelijken van hoogeren en lageren rang uit de Engelsche staatskerk zijn getre den en tot de katholieke Moederkerk zijn teruggekeerd. („De Tijd") Mej. M. J. de 'Jager, onderwijzer** te Stavenisse is als zoodanig benoemd aan de openbare schooi te Uostdijk. (M- C.) GOES. Geboren: 11, Maria ,d. v. Mari- nus Cornells Barends en Jannetje Johanna Verbeem; Ckristiadn, z. v. Jacobus Willem Goedbloed en Adriana Wiihelmina Lucasse; Daniël, z. v. Mattheus Fran- Jrin en Veronica Rosalia Adregisina Fran- cisca Lockeleir. Van 911 Maart. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Griep, geb. Outerinans, d. Van 912 Maart. VLISSINGEN. Getrouwd: G. Hellers, jm. 23 j. en G. von Siein, jd. 19 j. Bevallen: P. J. Radsiake, geb. Auer, Overleuen: M. Houw, man v. T. van Huizen, 69 .j; H. 'Dobbelaar, m. v. C. M. ie (ïointre, 81 j. Huist, 11 Maart 1918. Granen. Wegens regeeringsmaatregelen g«eu aanvoer en geen uoteenng. Aangevoeld 14 amirs rundvee, verkocht 10, Varüeiis 2u, verkoctil IS. Ruler per kilo 1 a,a f 0.—. Eieren per 2ö stuks f2.25. Op de eierveiluig der V.P.N. waren aan gevoerd ruim 32oU0 eieren. Prijs 110.per luo stuks. (Zelandia.) Goes, 12 Maart 1918. Granen geen noteering. upgaaf van de naarkvze iters der gemeente. roeren per loo sidks 110.a ïu.Mid- denprys per 25 stuks t'2.s>0. Boter per kilo f d 24 a i u.—Middenprjjsper halve kilo f i.62 Particulieren 1 i.7u. Warizeneiei en 20 cent per stuk. Aanvoer Doter jiond. Aanvoer eieren 20o stuks. a.aiivoer Ganzeneieren 50 stuks. Eieienverkoop Und«rafd. Zuid-oev. V. P. H. itanvoer eieren 597o Prjjs flu.— a f0. per luo stuks. MIDDELBURG. Op de Maandag gehou den veiling werden de volgende prijzen besteed: Goudreinetue 2530, campagne zoet 23, Meigroen 22, Uien 1213, Peen 58, Karoten 7, Rapen 34, Spruiten 1955 pt„ alles per K.G. Savoye kool 59, Boerenkool 8 ct., heiden per stuk. Postelein 4552, Spinazie 52, Spruiten- koppen 1517, Zuring 32, Sterredes 8 9 ct„ alles per mandje. 'Prei 14, Sel derie 6-14, Pieterselie o ct., ahes per hos. (Z.) Veüingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 11 Maart 1918. Groote Veiling. Uien overland en voor de fabrieken f 19.50, Pickles overland en voor de fa brieken f 19.50, Uien (stek) voor de fa brieken 'f 7f 13, alles per 100 K.G. Veiluigsvattxmiging „Zuid-Beveland". Goes, 12 Maart 191S, Kleine veiling Appels: Goudreinet f 25f 36, Zure Bellefleur i'22r 33, Reinerie d'Or £18 £24, Geluersche Bollaari f27, Arm- gaarde 32f o'ó, Ruismanszoet f 19 j 124, Zoete Bellefleurs f 30, Poniine d'Oran- ge lie f 17, Diverse zure appels f 22 f 30, idem zoete appels f 20f 26, Geplek te appels 16f 25, alles per 100 K.G. Peren: Kieiperen f 30, Gieser Wilde man f 28, beiuen per 100 K.G. Diversen: Spruiten f24, Pijpajuim fó.VO, Veldsaiade f8, alles per 104 K.G. Roode kool f'7.90 per 100 stuks. Voortaau alleen ues Dmsuags veiling. Maandag 18 Maart a.s. voor het laatst in dit seizoen veiling van uien enz. voor export. Vlissingen, 12 Maart 1918. Bjj -d* gisteren gehouden groenten- e* imitvethug werden de volgende prijaen besteed Veldsla 2895, Spinazie 40 ct., bei- d*® m' Jtt&üil' Pïej 4Va—gp-een b^/s

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3