lituws. KERKNIEUWS. Laatste Berichten. ONDERWIJS Landbouw en l/eeteelt Ingebonden Stukken. Afloop rerkoopinpen. aanbesteding an enz posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Meij en T. |en: de heeren en M. Geel- likzee: Koopman Cz., den Bout en den: de heeren (ijckpivorsel, W. ijlstra, allen te en: |tl. J. Laban, J. Hiele en Th. I eden: de heeren Janssen G.Sz., W. Koning te iaan, L. F. Ka- inings, alien te lieden: de heeren Buijse te Goes aszand; Is: A. T. J. A*r- liden te Sluis, J. is, beidqn te St.- leden: de heeren s, beiden te Sluis llaille, gemeente list: |C. J. Burm, Hyp. Maertens en G. ledende heeren Wouters en A. Hulst. arie Kessels. wij in ons vorig r»-1 de Haagsche po- akte als de moor- ige Marie Kessels, rentenis, die daad I het zangkoor der oek te Tilburg. Het en op de gewelven i schilder Atutsaers, an van de vermoor- zijn klaarblijkelijke e nog opgehelderd iecommissaris heeft t, dat de schrijnwer- {de Wagenstraat t« en 60-jangen O. I. ielijken moordenaar, bij hem komt aan- J.gen van getuigenis, ode" zou die man dan de vroegere ten.laai. die ook Jan- noordenaar van het erdachte, die zich .avenhage heeft aan- op transport gesteld, lofficier van justitie td. Naar men uit Til de commissaris van teer Soentjes die (900, den dag, waarop lord werd, inspecteur was zich op tele- (den commissaris van deeling te 's-Graven- etz, naar Den Haag ribben beide commis- iie zich als den dader t aangemeld, opnieuw, oor afgenomen. Zijn r-'n toen echter op ver- Iterk af te wijken van in feiten, zoodat ern- ;zen, of hij inderdaad jeft gepleegd, lat kort na den moord -tive zich bij den va- le kind aanbood, om moordenaar te doem -och naar den koster, hilder, maar naax een n Luxemburger, zei de sis is toen op die aan gaan. ig van O.Wi-ërs. In nmt de volgende aflver- uit de beste kringen, baar hebbende, is be en van. bescheiden af- imgangsvormen en goe- brengen, en hen later passende bij hunnieu- itroduceeren. ktti, de uit vroeger* [ie wereldberoemde ope- s, heeft onlangs naar gevierd. Zij begon haar an als 16-jarig meisje, [jrzien in de bekrompen eden barer ouders. S.nds reeds baronesse Ceder- Gotland het kasteel Craig l De a&iktie&xrgei Jf. K. te Setter-* dam is aangehouden als verdacht van zware mishandeling op zijn 7-jarig zoon tje, welke mishandeling van dien aard is geweest, dat de dood er op volgde. Het kind is door den ontaarden vader gegooid, op h«t hoofd getrapt en in een kelder geworpen. In bewusteioozen toe stand naar het ziekenhuis gebracht, over leed het daar enkele uren later. Ook zijn beide andere kinderen, waaronder een meisje van 10 jaar, zijn onderzocht en verioonen aan hun lichaam overal de sporen van de mishandelingen, die zij van hun vader ondervinden. De moeder der kinderen is overleden. Maatregelen zijn genomen om dezen melkbezorger uit het ouderlijk gezag te ontzetten en de beide kinderen elders onder te brengen. Branden. Door onbekende oorzaak is Vrijdagavond aan den Leijdsweg te Enschede een blok van drie woningen afgebrand, toebehoorende aan J. Hooge- wind, en bewoond door drie arbeiders gezinnen. Huizen en inboedels waren verzekerd. Smokkelende soldaten. Nabij Enschede werden Vrijdag twee militairen die zich in volle wapenrusting eii op militaire rijwielen in de richting der grens begaven, doör soldaatkomnuezen aangeroepen en toen zij geen halt hielden, door geweerschoten tot staan gebracht, liet bleken miliciens te zijn, resp. uit Deventer en Lonneker, die hun kamp hadden verlaten, om hier te smokkelen. De een had een partijtje zeep, de andere twee millitaire dekens in den ransel ver borgen. Bij de aauhouding viel een hun ner van zijn fiets, waardoor bij zich met zijn karabijn ernstig achter het oor ver wonde. Diefstallen. De pastorie-diefstal len in het Oosten des lands schijnen aan de orde van den dag te zijn. Eerst Ne- derasseit, daarna Weurt, nu was het iD Haps te doenen telkens gedurende de H. Diensten, wanneer de geestelijken en dienstdoend personeel in de kerk zijn. Te Habs werd een portemonnaie van een tafel weggenomen. Het ontvreemde was overigens in alle drie de gevallen van weinig beteekeuis. Tijdens het vervoer van Amsterdam naar Den Haag is een doos, inhoudende 80 skuusvelleu, ter waarde van f2680, ontvreemd. Het mijnengevaar- Eenige ree- ders uitScheveningen en andere plaatsen hebben den marinestaf gewezen op het volgens berichten van visschers voor komen van mijnen in de viije vaargeul. De marinestaf kreeg de zaak in onder zoek. Borefi, Werd in 1881 lid VStn de home- rulepartij in het Engelsche Lagerhuis, in 1891 leider der Parnellisten-fractie en in 1891, na de hereeniging der home- rulers, leider der geheeie lersch-natio- nale partij., Red.) BERLIJN. Re Duitsche Tageszeitung verneemt, dat tusschen de regeeiingen te j Petrograd (Rusland) en te Heisingfors (Finland) onderhandelingen zijn gevoerd waarvan het voornaamste resultaat is, dat Rusland besloten heeft zijn troepen uit Finland terug te trekken. WEENEN. Gisterenavond te 7 uur is te Buftea bij Boekarest het voorloopige vredesverdrag tusschen Duitschland, Oos- tenrijk-Hongarije, Bulgarije en Turkije eenerzijds met Rumenie anderzijds onder- teekend. WEENEN. In het voorloopig vredes verdrag met Rumenië is overeengekomen, dat 5 Maart te 12 uur een nieuwe 14 daagsche wapenstilstand begint met een opzeggingstermijn van 3 dagen. Tusschen de onuerteekenaars bestaat volkomen overeenstemming, 'ten opzichte van het besluit, dat binnen 14 dagen de vrede definitief moet worden gesloten en wel op de volgende voorwaardenle. Ru menië doet afstand van de Doebroeds- ja tot aan den Donau ten behoeve der centrale mogendheden. 2e. De door Oos- tenrijk-Hongarije gewenschte Hongaarsche grenswijzigingen worden door Rumenië in beginsel aanvaard. 3e. Rumenië aan vaardt .eveneens in beginsel de met den toestand overeenstemmen!!© economische maatregelen. 4e. Rumenië verpdcht zich onmiddellijk ten minste 8 divisies van het Rumeensche leger te demobiliseeren. Dit verdrag treedt onmiddellijk in wer king. LONDEN. Het Noordsche. stoomschip „Havrea" is door een Duitsche duikboot tot zinken .gebracht; 12 leden der be manning worden vermist. LONDEN. (V. D. officieel). De hulp- kruiser „Colgarien" is den len Maart getorpeteerd en gezonken; twee officie ren en 46 man zijn omgekomen. WASHINGTON. (V, D.) Er bestaat geen enkele grond voor het gerucht, dat de Amerikaansche regeermg er in zou hebL ben toegestemd, dat Japan een deel van Siberië bezet. Vernomen wordt juist, dat de regeeTing te Washington eene nota aan de Japansche regeermg te Tokio heeft gezonden, waain zij de vrees te kennen geeft, dat een ^ergeiijke bezettmg den ondergang van Rusland zal ten gevolge hebben en dat Duitschland daarvan zal profiteeren. dacht gevestigd op de Löelt van. zomer- tarwe, zoowel op bouwland als op ge scheurd grasland. Niet alleen op gescheurde kleigraslan- den kan zomertarwe met succes wor den verbouwd, ook op vruchtbare zand gronden, is de teelt van dit gewas mo gelijk. Daarom wordt aan hen die gras land gescheurd hebben, ernstig in over weging gegeven, waar mogelijk, in plaats van haver, zomertarwe te verbouwen. Lupinezaad. De Minister van Landbouw, gezien de hooge prijzen die voor lupinenzaad wor den gevraagd; I. Vestigt er Aiet den meesten nadruk de aandacht op: ïo. dat zijne beschikking van 21 Januari 1918, no. 3036646 Rijksbureau voor de distributie van graan en meel (Staats courant no. 17),- houdende verbod van verwerken van lupinenzaad, gehandhaafd zal blijven, ook wanneer na afloop van den zaaitijd blijkt, dat er lupinenzaad is overgebleven; 2o. dat de uitvoer van lupinenzaad on der geen voorwaarden zal worden toe gestaan; 3o. dat er voldoende lupinenzaad is geteeld en gewonnen om de geheeie bin- neniandsche behoefte aan zaaizaad ruim schoots te dekken, zoodat hooge prijzen, waarvoor lupinenzaad op het oogenblik wordt verhandeld, ongemotiveerd zijn. II. Waarschuwt belanghebbenden, dat wanneer mocht blijken, dat oen voldoen de hoeveelheid lupinenzaad niet tegen re delijke prijzen door verbouwers en hou ders van lupinenzaad voor den zaai wordt beschikbaar gesteld, tot inbezitname zal worden overgegaan, terwijl alsdan een maximumprijs zal worden vastgesteld, waarbij geen rekening zal worden ge houden met de thans geldende prijzen. Weer een logger verloren. De treillogger „Noordzee VT' (Katwijk 168) is te IJ muiden aangekomen met vijf schipbreukelingen van den treiler logger „Holland V" (Katwijk 64), welke Woens dagavond in de vrije vaargeul op een mijn liep en verongelukte, waarbg een der opvarenden verdronk. Opgebracht. De „Katwijk 84" (Katwijk aan Zee 2) is volgens te IJ- muiden ontvangen bericht door de Duit- schers naar Zeebrugge medegevoerd. Dit schip is van dezelfde reederij als de in de vorige week eveneens naar Zeebrugge opgebrachte „Katwijk 72". Dubbele Moord. Te Karken (Duitschland,) aan de Limburgsche grens is Zaterdagmorgen de pastoor aan de ontbijttafel vermoord. De meid, die in de gang aan 't werk was, werd eveneens vermoord gevonden. KOLONIËN. Hoogwater in Oost-lndië. In Kediri zijn ernstige overstroomingen. De dijken van rivieren Konto zijn nabij Djombang op vier plaatsen doorgebroken. De brug van de Kediri Stoomtrammaat schappij is vernield; het verkeer is ge stremd. Verder zijn door die overstroomingen 300 bahoe rijstaanplanting vernield. Te Batavia heerscht nog steeds een zeer hooge waterstand. De inlandsche slachtoffers, van de over stroomingen zijn ondergebracht in bios copen en loodsen. Restgevallen. Te Belawan, de voorhaven van Me- dan, zijn pestratten aangetroffen; maat regelen tegen verspreiding zijn genomen. De regeering van de Straits Settlements heeft 'Belawan pestgevaarlijk verklaard, de Nederlandsch-Indische regeering heeft dit nog niet gedaan. (Z.) Per telefoon. LONBEN. (V. D.) De leider der Ier- sche partij, lord John Redmond, is he denmorgen overleden. (John Redmond, Iersch politikus en advokaat te Dublin, werd in 1856 ge- Katholieke vereeniging voor volkenrecht. Te Freiburg (Zwitserland) is een katho lieke vereeniging voor volkenrecht opge richt. Zij zal eerstdaags een brochure uit geven getiteld: „Het Pausschap en de vrede", waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd eener pauselijke vredesbemidde ling. IJzendijke. Dezer dagen slaagde voor de acte nuttige handwerken te Breda mej. E. R. V. Dedaert van liet jongedames- pensionaat te Etten (N.-B.) De heer Martens bedoelde in zijn in gezonden stuk over art. 7 der distributie- wet, waar hij de progressieve prijzen voor de tarwe aangeeft: voor de le H.L. f 15, voor de 2e f 18.75 enz., te zeggenwan neer de verbouwer 4 H.L. van 75 K.G. per H.A. levert. De heer Martens had geschreven 70 K.G. Kunstmest. De Kunstmestcommissie maakt bekend: dat een aanvang jzal worden gemaakt met de distributie van de aan de be stellers bij den kleinverkoop (gebruikers van minder dan 2 'H.A. land) toegewe zen hoeveelheden Chilisalpeter, superfos faat en zwavelzure ammoniak; dat de aflevering zal geschieden door den verkooper, bij wien de .bestelkaar ten zijn ingediend dat de prijzen door bestellers te beta len zijn vastgesteld op: f35 voor Chi lisalpeter, f 10 voor superfosfaat en f 46 voor zwavelzure ammoniak, aires per 100 K.G. netto, zonder bijlevering van zak, a contant, afgehaald aan het pakhuis van den verkooper; dat in deze prijzen alle provisiën, vrach ten en vergoedingen zijn begrepen, zoo dat aan de bestellers geenerlei onkosten, behalve de zakken in rekening mogen worden gebracht; dat de ter beschikking gestelde mest stoffen ten spoedigste in ontvangst moeten worden genomen, aangezien de aflevering op een nader vast te stellen datum zal worden gestaakt. Zomertarwe. De Minister van Landbouw brengt ter belanghebbenden, dat naar alle waar schijnlijkheid niet voldoende zaaihaver zal kunnen worden beschikbaar gesteld om aan alle aanvragen te voldoen. In ver band daarmede wordt nogmaals de aan 4. Zeeuwsch'e Landb. Mij. te Goes. III. De houders van klsipootaardappe- len in de sub II genoemde provinciën zijn verplicht vóór 9 dezer opgave van hunne voorraden kleipootaardappelen te doen aan het in sub I genoemde adres in hun provincie. IV. Kleipootaardappelen in Friesland, Zuid-Holland en Zeeland, waarvan niet op de sub III vermelde wijze vóór 9 dezer aangifte is gedaan, zullen, te reke nen van dien datum, niet als pootaard- appelen worden beschouwd en als con- sumtieaardappelen tegen den daarvoor gestelden prijs voor de regeering wor den opgevorderd. (Z.) De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat de gewone Rijksvoorjaars- keuring van tot dekking bestemde hengs ten van het eiland Schouwen en Duive- land in 1918 gehouden zal worden te Zierikzee, op 12 Maart 1918. (Z.)j Rood Klaverzaad. De Minister van Landbouw, gezien art. 1 van de distributieregeling van rood klaverzaad; met aanvulling van zijne beschikking van 22 Februari 1918, Staatscourant no 45maakt bekend dat het bestuur van het klaverzaad distributiekantoor (K D.K.) als volgt zal zijn samengesteldvoorzitterH. K Koster te VVTeriugerswaardleden B. Biesheuvel Hzn., te Houtrakpolder, gemeente HalfwegE. H. Eppens te Zuidbroek; A. van der Have, Kapellebij Goes; A Poortman, te Rotterdam,enJ. L. Robertus, te Winschotenaan welk bestuur als secr-taris (niet lid van het bestuur) is toegevoegd: G. Fieumer, te Amsterdam N.Z. Voorburgwal 130. Op Texel zijn 500 H.A. land meer ge scheurd dan in gewone jaren. Kleipoters. De Minister van Landbouw, gezien zijne beschikkingen van 24 September 1917, en van 17 October 1917, gewijzigd bij beschikking van 27 December 1917, hou dende een regeling betrefiende den ver koop en het vervoer van pootaardappe- len; heeft goedgevonden: met afwijking van de. genoemde beschikkingen, vast te stellen I. de jn genoemde beschikkingen vast gestelde maximumprijzen voor kleipoters zullen geldig zijn bij den verkoop door den verbouwer, terwijl maximumprijzen voor den verkoop aan den landbouwer- afnemer worden vastgesteld welke f 1.50 per 100 K.G. hooger dan ds eerstgenoem de zijn voor zoover hst partijen grooter dan 25 ILL. betreft en f 2 hooger, voor partijen tot 25 H.L., zoodat thans de volgende maximumprijzen geldig zijn. Van de te velde goedgekeurde gewas sen ook op afstammingkleipoters max. gewicht 60, min. gewicht 25 gr., gemidd. gew. 40 gr. bij den verbouwer f 11.50, bij den landbouwer-afnemer bij partijen boven 25 H.L. f 13 en bij partijen tot 25 H.L. f 13.50. Voor kleipoters van max. gewicht 70, min. gewicht 20 en gemiddeld gewicht 45 zijn deze prijzen respect, f 10.50, f 12 en f 12.50. Voor afwijkende grootte respect. - f9.50 en f 11. Van te velde niet goedgekeurde gewas sen: kleipoters max. gewicht 60, min. gewicht 25, gemiddeld gewicht 40 gr. bij den verbouwer f10, bij den landbouwer afnemer bij partijen boven 25 H.L. f 11.50 en bij partijen tot 25 ,H.L. f 12. Voor kleipoters van max. gewicht .70, min. gewicht 20 en gemiddeld gewicht 45, zijn deze prijzen respect, f9, f9 en f 11. Voor afwijkende grootte respect, f li.50, f8.50 en f 10.50. Deze prijzen gelden per 100 K.G. fran co spoorwegstation plaats van bestem- mi'ng of laatste veer, exclusief pmbal lage; II. Kleipootaardappelen kunnen uit de provinciën Friesland, Zuid-Holland en Zeeland niet rechtstreeks van landbou wers en handelaren worden betrokken, doch bestellingen hiervoor moeten res pectievelijk worden ingediend bij een der onderstaande adressen: 1. Friescbe Maatschappij van Land bouw te Leeuwarden (voor goedgekeurde poters) 2. Vereeniging van Aardappelhandela ren in Friesland, Schoolstraat 7, Leeuwar den (voor niet goedgekeurde poters); 3. Hollandsche Maatschappij van Land bouw, 's-tiravenhage; (Beiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van uw onderschrift onder het verslag van het Hoofdbestuur der Z. L. M. wil ik heit volgende op merken De opmerking, die ik aan het einde! der vergadering maakte had vooral ten doel duide.ijk te doen uitkomen, dat de Z. L. M. over de werkivijze van den Rcgeeringscommdssaris tevreden is. Had vooral ook ten doel, als het mogelijk is, te verhinderen dat hg1 in dienst wordt geroepen, en wel niet om den persoon van den heer Collot d'Escury, maar om dat het in onze provincie algemeen betreurd zal worden, dat een ambtenaar, die getoond heeft voor zijn abnormale moeilijke en onmogelijke taak, in dienst moet. Het is zeer de vraag of een op volger op dezelfde wijze zal werken. Een enkel woord over het schandaal van salarieering en personeel, dat in de heele pers de ronide doet. Het komt mij voor, dat indien gemeend wordt èn het tractement van den heer Regeenngs-comr missaris èn dat zijner ambtenaren èn den omvang van het personeel „hors ligne"! is, eene bevoegde commissie van onderzoek moet benoemd worden, die moet nagaan of er inderdaad miet geld gesmeten wordt zooals in sommige couranten wordt geschreven. Hoewel ik eens in de gelegenheid geweest ben van meer nabij kennis te maken met het bureau van den Regeeringscommissaris, zoude ik er niet aan denken criiiek uit te oefenen. Als men niet den omvang van werkzaamheden en de verantwoor delijkheid kent, kan men noch over sala rieering noch over personeeisterkte rede ring noch over personeeisterkte rede nee-ren. Dat kan Ik niet, dat zeker niet iemand, die absoluut onkundig is van wat 'er op heit bureau van den Regeerings commissaris geëischt wordt. Nogmaals, meent men, dat er met geld gesmeten is, laat de heer v. Berenstejjjn eene commissie van onderzoekvoor stellen. Tot slot wil ik er op wij'zen, dat waar ik dit schrijf, ik alleen opkom voor de belangen der Z. L. M. en volstrekt uit geen bijzondere vriendschappelijke oog merken. De belangen der Z. L. M. zijp, niet "dat de heer Collot ons verlaat. Hoogachtend de Voorzitter der Z. 'L. M., J. v. VREDENBURCH. N.B. Dezelfde opmerkingen, die wij maakten over de opeenlioopmg van post jes aan het bekende regeeringsbureau te Hontenisse, maakte verleden week „een ambtenaar" in „De Maasbode", die de zaak dus wel met ambtenaarsoogen zal hebben bekeken. En dan, weet de heer v. Vrede-nburcb niet, dat er van die schro melijke onbillijkheden zjjp, die mien on middellijk als zoodanig voelt, wijl ze in 't oog springen,' ook zonder dat „een bevoegde commissie" hierover haar licht laat schijnen? Welnu, zoo iets is hier liet geval. Nog gisteren hoorden wij over deze zaak in een kring van llandbouwers zeggen: het is een Schandaal. Het be kende gezegde: „vox populi vox Dei" (de stem des volks is Gods stem) moge vaak overdreven klinken, toch is er we] een kern van waarheid in. Intusschen weet de heer v. Vredenbuch, dat de heer W. Collot is opgevorderd voor den militairen dienst, waaraan hij nu juist niet volgens de regelen der meest strikte eerlijkheid schijnt te zijn onttrokken. Red. Stavenisse. De gunning voor de leve ring van 440 kub. Meter Pruisische onder - houdsgrint voor het Waterschap Stave nisse is geschied aan den -heer M. P. Hendrikse alhier, voor f 4,75v den kub. Meter, franco op den wal. (Z.j Hoedekenskerke. Maandag werd door B. en W. aanbesteed de leverihg van 400 kub. Meter Pruisische onderhouds- grint biggels 16 c.M. Ingeschreven werd door: W. Borsje Lzn., Papendrecht, ad f4.80 per kub. Meter vrij voor den wal; L. Hoogendoorn, Giessendam, ad f4.37 per kub. Meter vrij vóór den wal; C. F. de Waal, Werkendam, Pruisische of Hol landsche grint naar keuze, van den aan- I nemer ad fö.29 per kub. Meter vrij op dani wal; 'A. F. Klop, Werkendam, ad f4.40 franco vóór en f5.10 per kub. Meter franco op den wal; \V. van den Berg, Dordrecht, ad f4.60 per kub. Meter vrij vóór den wal, Ph. Bom, lerseke, ad f 5.05 per kub. Meter vrij op den wal. Gegund aan L. Hoogendoorn voor noemd. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in da 2a helft dal maand Fabr. 1918. i Binnenland.. Brieven: Inspecteur Dir. Bel. Hansweerd (5 stuks); Postbox no. 7, Goes; L. Scheur, Rotterdam; Toewijzing^commissie voor Benzine, Den Haag; M. Visser, Amster dam; 1 zonder adres. i Binnenland. Briefkaarten: i H. Enters, Den Haag; A. Hoogesteger, Hansweerd; J. van Hese, Troepen in Zeeland; C. Paulusse, Brouwershaven; ,A Schoenmaker, Valkenburg; J. Schout, Middelburg; G. Schroever; J. Steutel, Rotterdam; 1 zonder adres. GOES. Geboren: 3, Adriaan, z. v. An- thonie Laven en Pieternella Poelman; 5, Maria Johanna, d. v. Laurentius Hendri- kus van Kalmthout en Anna Elisabeth Walrave. Overleden: 27 Febr., te Middelburg: Cor nelia Zwartepoorte, 17 j. ongeh.6 Maart, Wilhelmina Kornelia Braam, 78 j., ongeh. Levenloos aangegeven: 4, een mannel. kind van Adrianus Jacobus Rejack en Wilhelmina Corstanje. Van 26 Febr.2 Maart VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Vlas blom, jm. 25 j. en H. Burgmeijer, jd. 21 j.; J. Marijs, jm. 19 j. en M. van Eenem- naam, jd. 20 j.; W. van Cuijk, jm. 28 j. en H. J. Pijn, jd. 20 j.; F. M. Cor- veleijn, jm. 26 j. en J. Behnel, jd. 20 j. Getrouwd: A. Steke.ee, jm. 2i j- en E. M. Woltering, jd. 21 j. Bevallen: P. J. Baars, geb. Sijbrands, z.; A. van de Dood, geb. Theuae, d. Overleden: S. S. Cruson, wed. van P. Monjé, 69 j.; F. A. M. 'tJaeckx, wedr. v. M. J. Brouckxon, 84 j.; A. 'tHof, m. v. W. Helmstrijd, 62 j.; 0'. A. Meijer, d., 2 j.; A. van den Heuvel, vr. v. P. Klaassen, 60 'j.; C. de Kok, wed. v. J. N. Peters, 79 j.; E. A. M. Weusten, d. 2 m.; J. Meulmeester, d. '20 mi.; J. Jan sen, d. 18 m. Van 21—28 Febr, KRUININGEN. Ondertrouwd: Maarten Johanms van IJzerloo, 22 j. jm. en Ma ria Tannetje Catharina Foleij, 21 j. jd. Over de maand Febr. OVEZAND. Gehuwd: 1, Adriaan Rijk en Maria van den Dries. Geboren: 7, Laurus Aloijsius, z. v. Cor nells de Vos en Sophia Moison; 21, Wil lem, z. v. Marinus Rijk en Joanna Pan- tus. DRIEWEGEN. Geboren: 16, Marinus, z. v. Nico laas Slaakweg en Adriana Kor- stahje. NISSE. Geboren: 14, Maria, d. v. J. Bosman en J. Huissoon; 27, Leendert en Gerard Louis, z. v. Gerard Nieuwenhuijse en Maatje Slabbekoorn. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: 4, Janis Abraham, z. v. Pieter Dobbelaar en Janna Koeman; 10, Adriaan, z. v. Corne- lis Hoogerland en Elisabeth Murre; 11, Jacobus, z. v. Jacobus van de Guchte 'en Tacomina Meulbroek; 18, Clara, d. v. Willem L'amper en Cornelia Goud; 25, Pieternella, d. v. Jacob den Herder en Maatje Wilhelmina Sandee; 25, Cornelia Frederika, d. v. Marinus Bolle en Cor nelia Jaooba van Loo; 27, Maria, d. v. Adriaan Driedijk en Cornelia Polfliet; 27, Adriaan Jacob, z. v. Adriaan Bak en Laurina Kosten. Overleden: 4, 'Jannetje Derto, 79 j., vrouw van Marinus de Boot; 10, Florus Simon Wissekerke, 85 j., wed-nr. van Adriana Wisse; 11, Neeltje Appolonia Ka- kebeeke, 23 j., ongeh.; 28, Adriana van den Dries, 21 j., ongeh. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 1,Adri aan Vermue, 27 j. jm. te Nisse en Magda- lena de Winter, 25 j. jd. te Hoedekens kerke. Geboren: 3, Jacobus, z. v. Jan Remijnse en Johanna Maria Looy; 6, Klazina, d. v. Christiaan den Dekker en Elizabeth Griep. Gees, 5 Maart 1918. Granen geen noteering. Opgaaf ra» de naarkezetters der gemeente. Eieren per 100 siuks f9.60 a fo.—Mid- demprjjs per 35 stuks f2.40. Beter per kilo f 3 16 a f 0. Miédenprgs per halve kilo f 1.48 Particulieren f 1.65. Ganzeneieren 18 cent per stuk. Aanvoer boter 65 pend. Aanvoer eieren 200 stuks, aanvoer Ganzeneieren 18 stuks. Eierenverkoop Ond-rafd Zuid-bev. T. P. N. Aanvoer eieren 5914 Frjjs f9.60 a f0. per 100 stuks. MIDDELBURG. Op de Maandagavond gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Goudreinette 37—32, £u-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3