T IITtT "ZKI'üüipT Heeft vermoedelijk den stoot tot tiitvaor- t stel gegeven. Toch zullen ook andere quaesties door de enquête-commissie onderzocht moetejn worden. Voorzoover thans bekend, zijn er nog de quaestie-Smits van de pluimvee-com missie en de quaes tie-De Vries van de kaas. Terwijl men min of meer vain andere min-verkwikkelijke zaken hoort spreken, waarbij onrechtmatige bevoordeeling van bijzondere personen door misbruik van positie of schending van vertrouwen plaats had of opzettelijke benadeelmg van liet algemeen belang, gepleegd in verband met de werkzaamhe.d van diensten, cou> missiën, vereenigingen of andere instel lingen. De Commissie van Onderzoek zal, al dus wordt voorgesteld uit zeven leden bestaan en het onderzoek zal worden beëindigd binnen een termijn van 6 maan den, echter met dien verstande, dat de Commissie het onderzoek van elk door haar te behandelen geval zooveel moge lijk op zich zelf tot een einde zal bren gen en van de uitkomst telkens terstond verslag aan de Kamer zal doen. Thee- en koffiesurrogaten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft vastgesteld de volgend» thee- en koifiesurrogatenregeling 1. Aflevering van thee- en koffiesuxro- gaten is yerboden.- 2. Het bepaalde sub 1 is niet van toepassing op thee- en kofiiesurrogaten, welke in den handel zijn gebracht dooi' fabrikanten, die als thee- respectievelijk koffiesurrogaatiabrikant zijn ingeschreven bij 't Rijksdistributiekanloor voor thee en koifie, nier fabrikaat voldoet aan de te stellen eischen en waarvan de verpak king is goedgekeurd door het T. K. D. 3. Een theesurrogaat zal in geen ge val thee, geen ko&esurrogaat in geen geval koifie mogen bevatten. Een sur rogaat zal voorts niet mogen bevatten bestanddeelcn en bijimengseien, welke het product schadelijk maken voor de ge zondheid bij gebruik overeenkomstig de bestemming; voor het product waarde- looze bijmengselen zooals schillen van eikels of schillen van bloembollen. Relzlgersvervoer. Met ingang vau 25 Februari hebben de spoorwegmaatschappijen bepaald: Kan een reiziger, door het missen eener aansluiting of door een andere van zijn wil onafhankelijke door den spoorwegdienst veroorzaakte omstandig heid met inachtneming van de bepa lingen omtrent de geldigheid van zijn plaatsbewijs zijn bestemming niet meer bereiken, dan kan hem onverminderd het bepaalde in art. 5 onder par. 3 lid 1 Alg. Reglement Vervoer. 1901 kosteloos worden toegestaan, mits zulks hem in staat stelt nog denzelfden dag op zijn bestemming te komen: le.gebruikte uiaken van een D-trein; 2e. plaats te nemen in de Iide kl. als hij een plaatsbewys 111 kl. heeft en in dun trein geen 111e kl. rijtuig is geplaatst; 3e. te reizen over een andere route dan die, voor welke zijn plaatsbewijs geldig is. Kan de reiziger op deze wijze niet worden geholpen, dan wordt zrjn plaats bewijs door de voortzetting van de reis op den volgenden dag geldig gemaakt. Goes. Voor de Vereeniging voor Alge- meene Wetenschappelijke Belangen te Goes zal Woensdag 27 Februari a. s., des avonds 8 uur, in de Sociëteit V. O. V., als spreker optbeden de heer Jan Gratama van Amsterdam, met het onderwerp: ,,Hedendaagsche stroomingen in de Schil derkunst" (met lichtbeelden). Het suppletoir kohier der Grondbe lasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen voor deze gemeente over het jaar 1918 is 21 Februari j.l. ter in vordering gesteld in handen van den ont vanger dier belasting, binnen deze ge meente. Van gemeentewege is gepubliceerd, dat de Minister van L., N. en H. heeft goedgevonden, met ingang van 18 Febr. j.l., ingevolge art. 3 der Distributiewet 1916, vast te stellen voor levende var kens een maximum-inkoopprijs van f 1.50 per K.G. slachtgewicht. Denkt aan de maximum-prijzen, die door de slagers mogen berekend worden. Ze zijn voor vleesch zonder been, afge haald aan den winkel, als volgt: biefstuk haas f3.75, haas f3, biefstuk f2.80, con- trefilet f 2,80, rib f 2,60, roast-beaf f 2.60, dikke lende f 2.60, roilade f 2.60, baklap, riblap, runderlap, rundergehakt, klapstuk en runderborst f 1.30 per K.G. Verder schenkel f 1.30, vet fl.40, hutspot f0.30, beenderen f0,10, tong f2 per K.G., zwe zerik f 0,50 per stuk, hersens f 0,15 per stel, lever f 0.50 per K.G., nieren f 0.50 per stuk, staart f 1.25 per K.G. Voor het thuis bezorgen van eenige soorten vleesch mag de slager 15 ct. per K.G. meer rekenen. Distributie. Aaardappelboekjes kunnen Vrijdag 1 Maart worden omge wisseld aan het Distributie-Bureau tus- schen 10 en 12 uur vm. en tusschen 24 uur nm. Als bewijs dat dé woningnood hier zeer groot is, diene, dat voor een werkmanswoning, die leeg kwam door overlijden der vorige bewoonster, zich ruim 40 gegadigden opgaven. In den ouderdom van 59 jaren is ailiier overleden de heer J. Z. Risch, sedert 1895 lid van den gemeenteraad, oud-voorzitter van het gasthuisbestuur, oud-voorzitter van de harmonie „Eupho- nia", secretaris van de Gezondheidscom missie Goes enz. De heer Risch, zoo ineldt nog ,,De Zeeuw", geboren te Middelburg, begon zijn maatschappelijke loopbaan als rijks veearts te Scherpenisse, van waar hij naar hier overgeplaatst al spoedig het vertrouwen won van burgers en landbou wers, zoo hier als op het eiland. Hij had behalve zijn aanleg voor de vee artsenij ook nog bijzondere gaven voor schilder- en teekenkunst, dicht- en decla- meerkunst, ook behoorde hij in zijn goede jaren tot de beste redenaars. Zijn grootste populariteit verwierf hij eenige jaren ge leden met zijn door den heer J. Kooiman getoonzette Prinsesselied, door alle Goe- sche schoolkinderen gezongen: 't Is feest, 't is feest in Nederland, voor jong en oud, voor stad en land. ,,De Zeeuw" ineldt: In de Woens dagavond gehouden vergadering der anti revolutionaire kies vereeniging „Neder land en Oranje" zijn gekozen tot af gevaardigden voot de Kieskring-Centrale Goes de heeren J. M. de Jonge en A. S. J. Dekker. Elke kiesvereeniging zal twee personen naar deze Centrale af vaardigen, waarna uit die afgevaardig den een definitief moderamen zal wor den gekozen. De volgende groslijst van candidaten voor de Tweede Kamer werd na langdurige bespreking vastgesteld: 1, Idenburg; 2, mr. J. A. de Wilde; 3, J. van der Molen; 4, C. Smeenlk; 5, Mr. A. A, de Veer; 6, C. van der Voort van Zijp; 7, A. Colijn; 8, F. H. de Monté Verloren; 9, K. Brants; 10, J. Schouten. De heer Tj. N. Adema, redacteur der „Goesche Courant", die thans zijn nieuwe betrekking van hoofdredacteur der „Alkm.iarsehe Courant" gaat waarnemen, heeft Vrijdagavond een afscheidswoord in het blad geplaatst, waaraan hij van einde 1911 was verbonden. Waar hij in dat af scheidswoord ook op hoffelijke wijze zijne collega's der overige stedelijke bladen ge denkt, willen wij gaarne daarvan met er kentelijkheid acte nemen, terwijl wij de beste wenschen koesteren voor een geluk kige toekomst en een aangenomen, werk kring van den heer Adema op zijn nieu we standplaats. Door de Maatschappij, tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen is met ingang van 1 Maart e.k. verplaatst van hier naar Zeist-Driebergen dhr. L. Henneveld, op zichter 1ste klasse. Daar hij zich steeds als een humaan chef jegens zijn onderhoorigen betoonde en hen in alle moeielijke gevallen steeds ter hulpe kwam zal zijn heengaan door hen met leedwezen worden vernomen. -Toen Zaterdagavond om 7 uur de winkelbediende van dhr. H. Verwer uit de St. AdriaansLraat zijn fiets buiten liet staan en eenige minuten later er op weg wilde rijden bemerkte hij, dat het rijwiel entvreemd was. Dhr. Verwer stelde de politie van deze ontvreemding in kennis. Deze heeft de zaak in onderzoek. Middelburg. Bevolking. In de eer ste helft van de maand Februari zijjn in deze gemeente Ingekomen: Willem Theune, werkman, Wagenplein P 16; Izaak de Regt, timmerman, Bleek E 94c; Arie Lagendijk, scheepstimmer man, 'Leerlooierssingel Q 255; Louis Charles Poupaert, architect, L. Delft H 22; Franciscus Pieter Wijsveld, bankwer ker, Teerpakhuizen P '35; Jacobus de Rijke, werkman, Karelsgang T 47PeteT Frans Koops, koopman, 'Winterstraat Q 113; Bernardus Kruijze, banketbakker, Houttuinen Q 35; Joannes Antonius Leij- ten, arbeider, Brakstraat 0 §53. Vertrokken: H. J. J. M. Peek, van L. Burg C 90 naar Soest; F. P. Kort, Dampoort T 219, Helievoetsluis; S. v. d. Broeke vr. van J. de Hondt, Penninghoeksingel L 72e, Roosendaal; S. Auer, Houttuinen Q 33a, Rotterdam; H. v. Abshoven, Goesche ko renmarkt P 56a, Rotterdam; J. Wijnen, L. Noordstraat L 105, Strijp; P. P. H. A. W|. J. Josso, Korendijk P 70, Gro ningen; J. G. R. van Reijir, Sleperssingel Q 136, Breda; K. F. A. Schouten, Vlas- markt L 11, Rotterdam; D. C. Frelier, wed. R, Bruijning, Bellingstraat G 166, Amsterdam; 1) Bol, Noordpoortstraat M 292, lerseke. Er zal een vergadering van den Raad dezer gemeente plaats hebben op Woensdag den 27 Februari 1918, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: Notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken Benoeming van een curator aan het Gymnasium (alphabetische aanbeveling mr. G. J. Sprenger; mr. A. A. de Veer). Verzoek om vrijstelling van de ver plichting tot oprichting van een burger dagschool. Wijziging van de gemeentebegrooting 1918. Verplachting van grond onder Vlissingen voor vliegterrein. Stroom] ever ing electric i lei t aan de vliegloods te Veere. Verleening van extra-subsidie aan de vereeniging „Kindervoeding". Aangaan van een tijdelijke geldleening met begrootingswijziging 1917. Reclames hondenbelasting. - Morgen (Dinsdag) is er uitbetaling van inkwartieringsgelden over Januari voor inwoners van wijk K. Vlistingen. Bevolking. In de eerste helft van. de maand Februari zijn in deze gemeente ingekomen: I. G. van Zaitbommel, bakker, uit Oostkapelle, naar Riduerspoorlaan 10; G. C. Carrière, off. mach. 2e kl., Helder, Badhuisstr. 57; P. J. den Outer, werk man, Hoofdplaat, P. Heinstr. 12; S. de Jong, machinist, Leek, Breewaterstr. 33; B. iP. A. van Bael, marinier le kl. Hel- levoetsluis, Breewaterstr. 23; F. Siesling, kaasmaker, Leek Breewaterstr. 33; wed. HusonAnker, zonder, Zierikzee, Walstr. 17; L. de Nooyer, visscher, Arnemui- den, Molensitr. 11; P. L. BeckerVan Roo, zonder, Amsterdam, Nieuwste. 49; wed. J. AspeslaghRenaut, zonder, O. en W. Souburg, Kerkhoflaan 8; L. van EykenVan Daal, zonder, Helder, Tul penlaan 13; mej. N. Ravre, zonder, Oostkapelle, Boul. de Ruijler 50; M. de Graaff, matroos K. M., Helievoetsluis, Kol- venierstr. 38; D. Waverijn ass. poster. Kruiningen, Rozengracht 40. Vertrokken: J. C, Kiviet, naar Wieringen, van O. Markt 9; G. F. Beusekamp, Amsterdam, Bellamypark 37; P. J. Pardoen, 's-Hage, Boulevard de Ruyter 16; G. A. Jona, O. en W. Souburg, v. Speijckstr. 17mej. S. M. van Gij®, Middelburg, Boulevard Evertsen 34; mej. A. v. Bolder, Breda, Breestr. 8, C. de Beer, Raamsdonk, V. f)uakk.str. 43; mej. M. M. Kusse, 's-Hage, Binnenhaven 27; mej. A. C. de Groot, Hontemsse, Clyverstr. 40; L. Kuiper, Gro ningen, F. Heinstr. 12; VV, de Vries Piersma, Helievoetsluis, Kanaal str. 88; H. J. Meyerinck, 's-Hage, Noordstr. 25; mej. J. Boone, Wijngaarden, Palingstr. 51; A. A. Schender, Strijp, Kaaskauestr. 7mej. H. Schreurs, Roosendaal, Bree str. 8; mej. J. T. M. Véhoof, Roosendaal, Rreestr. 8; A. R. Vermeulen, Nijmegen, V. Quakk.str. 66; 'W. K. Althusius, da Steeg, Molenstr. 19; J. de Rijke, Middel burg, Moienstr. 42; L. D. van de Linde, Cortgene, O. Alidd. weg 4; Sh. R. Schroor, Beesterzwaag, Noordstr. 53. Hier zijn een drietal groote palen aan de Boulevard de Ruijter aan gedreven. Door een marine-vaartuig uil Vlis singen is in het Veerscte gal een an ker verloren waarnaar thans gevischi wordt. Zondag werd van uit Vlissingen we der hevig schieten uil de richting van de Belgische kust waargenomen. Aan de Walchersche kust zijn we der een drietal mijnen aangespoeld. De Sociaal-Democratische Vrouwen club alhier heeft zich met een adres tot het gemeentebestuur gericht met ver zoek in de prijzen der gemeentelijke cen trale keuken progressie in le voeren, ter wijl verder in het adres, verschillende klachten worden geuit over de distributie- maatregelen en o.a. wordt aangedrongen op een andere wijze van uitdeeling „van de broodkaarten en andere bons, opdat het niet zooveel tijd koste deze te be machtigen. (M. Ct.) Schoenen- en klompenbons worden op de navolgende wijze verstrekt voor zoover voorradig: Nummer der L'omiciliekaart. 34513609 op .Maandag 25 Februari. 36013750 op Dinsdag 26 Februari. 37513900 op Woensdag 27 Februari. 39014O50 op Donaerdag 28 Februari. 40514200 op Vrijdag 1 Maart. 42014350 op Maandag 4 Maart. 43514500 op Dinsdag o Maart. 45014650 op Woensdag 6 Maart. 46514800 op Donderdag 7 Maart. 48014900 op Vrijdag 8 Maart. 49515100 op Maandag 11 Maart. 51015250 op Dinsdag 12 Maart. 5251 en de overige nummers op Woensdag 13 Maart. Gedurende de week van 25 Februari tot en met 3 Maart 1918 is verkrijg baar op bon no. 35 4 K.G. veenkoloniale aardappelen, prijs per K.G. £0.O5i/2; idp bon no. 2/ (Peulvruchten) 4 H.G. (4 ons) bruine boonen of groene erwten, prijs per K.G. £0.22; of witte boonen a f 0.45 per K.G. of capucijners a föl per K.G., zoolang de voorraad strekt; lop bon no. 28 1 H.G. (1 ons) bak en braadvet, prijs per K.G. f0.80, zoolang de voorraad strekt; |op bon no. 32 1/2 H.G. (1/3 ons) zeep, prijs per K.G. f0.28. Kapelle. Vrijdagavond vergaderde de werkmansver. V. 1. O. S. alhier. Van de 120 leden waren 27 leden tegenwoor dig. Voorz. J. van Uvenoop. De Ren- mngm. deed rekening en verantwoording. Ontvangen was fl29,12i/ï- Batig siotvan f53,67y2. De heer J. Ganseman vraagt hoe het komt dat er geen spreker meer is geweest voor de Arbeidsbeurs. De Voorz. antwoordde, dat dit meest voor vakmannen was en men daar verder niet op ingegaan is. yanwege den. Bond van Staatspeneiooeering wordt gevraagd een afgev. te willen zenden oip 1 April naar het te houden congres te 's-Gra- venhage. Hierop wordt niet ingegaan. Dhr. J. Ganseman vraagt of het bestuur nog niet heeft besloten iets te geven aan de ver. wijkverpleging. De voorz. zegt: we geven door bemiddeling van het zie kenfonds, waarvan bijna alle leden lid zijn. De voorzitter deelt mee, dat hij hij den Burgemeester is geweest 0111 te spreken over liet request aan den Raad over de distributieschoenen. (Z.) lerseke. De heer D. Rietveldt de Houdt hoofd der openbare School I, benoemd ontvanger-griffier van den Olsendepoider, rnag deze laatste betrekking van Ged. Staten niet aannemen. (Z.) Van den oesterhandelaar 1. is Vrij dag een oesterben gestolen. Van de da ders geen spoor. Kloetwge. In de Donderdag gehouden vergadering der Coöp. Boerenleenbank bleek uit het verslag van den kassier, dat aan spaargelden was ingelegd f32044.88, aan rente is bijgeschreven 1508,10, aan spaargelden was terugbe taald £25618.22, aan voorschotten is ver strekt £2770, aan voorschotten is terug betaald f3631, aan rente en provisie is ontvangen f445.90. In loopende rekening met de leden is uitgegeven £26047.45 en terug ontvangen f'21739.09. Aan de C. B. te Utrecht is uitgegeven f 31862.68 en terug ontvangen f 26378.071/a. Aan rente en provisie is ontvangen f 1584.94. De bank werkte met meer winst dan het vorig jaar. Het salaris van den kassier werd met f50 verhoogd. Bij de verkie zingen werden alie aftredenden met groote meerderheid herkozen. De rentevoet bleef evenals vorig jaar bepaald op 3 pet. voor deposito's en 4i/2 pet. voor voorschotten. (G. C.) 'sHeer Abtskerke. De raad vergader de 23 Febr. Present alie leden. Het ko hier hondenbelasting voor 1918 werd vast gesteld met 21 honden ad f63. In het stembureau voor de Tweede Kamer wer den aangewezen W. v. Liere, M. Ver- mue en J. Tolhoek als leden, A. van der Meulen als plaatsverv. voorzitter. De drie overige raadsleden als plaatsverv. leden. De jaarwedden van het onderwijzend per soneel werden vastgesteld overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten. HsinkeoHud. Onder voorzitterschap van den heer Df. v. 'tHof alhier, hoofd bestuurslid van 'de Provinciale Vereeni ging tot verbetering van het geitenra^ hield op Zaterdag j.l. de kring Westelijk Zuid-Beveland haar jaarhjkSthe vergade ring, te Nisse. Van de 7 aangesloten vereenigingen waren de afgevaardigden van 5 vereenigingen tegenwoordig. Uude- Iande en 's-tleer Hendrikaxinderen waren afwezig. De notulen der vorige verga dering werden voorgelezen en toegelicht. Niet één afdeeiing kon besluiten onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden dit jaar een Kringtentoonstelling te organi- seeren. Een kringkeuring werd nog in overweging genomen. De voorzitter gaf 111 overweging pm zooveel mogelijk tot den bloei der vereeniging te doen doch onder de tegenwoordige omstandigheden zoo weinig mogelijk kosten te maken. Onder dankzegging voor de trouwe op komst en den gezelligen toon der be sprekingen sloot de voorzitter de, ver gadering. Op 22 Februari j.l. hield de Tuin- bouwvereeniging „Heinkenszand en Om streken" alhier haar jaarvergadering. Door den secretaris werd verslag uitgebracht waaruit bleek, dat de vereeniging, welke in lal7 door samenwerking van verschil lende bessentelers tot stand kwam, aan vankelijk .21 leaen telde en thans tot 38 letten is aangegroeid. Ai is dit voor de vereeniging zeer vleiend, aan de andere zjjde weiden vele moeihjxheden ondervoiiuen door de verschillende maat regelen, welke door de Regeering moes ten worden genomen. Vooral het leve ren aan het station Goes inplaats van aan 's-Heer Arendskerke, ging met vete moeilijkheden en schatte gepaard. Het ver voer van het fruit steeg hierdoor alleen met meer dan 300 pet. Men hoopt in 1918 weer aan het station 's-lieer Arends- kerke te kunnen inladen. Door de ver eeniging werden over 1917 afgeleverd 4350 K.G. kruisbessen, 28o68 K.G. zwar te bessen, 800 K.G. rooie bessen en 1077 K.G. pruimen. Uit liet versiag van den penningmeester bleek,, dat over 1917 aan contributie enz. was ontvangen f76.68 en uitgegeven f30.31. Alzoo een batig sal do van f46.37. Herkozen werden ais be stuursleden de heeren G. Nijsse Gz. en B. v. d. Dries en gekozen in de plaats van de heeren P. v. 't Westeinde en F. Kakebeke, welke zich niet langer als zoodanig konden beschikbaar stelten de heeren G. Vroonland en J. op 't Bof, laatst genoemde ite 's-Heer Arendskerke. Zaterdagavond hield de heer Blok van Kloetinge, alhier de eindies van den cursus voor landbouwi0ckhoudenDeze cursus is door 23 deelnemers gevolgd. De heer Hopstra, leeraar aan de Land bouwschool te Goes, woonde deze laatste les Rij. Na afloop wees de heer Hopstra er de deelnemer® op, dat zij moesten vol houden zich té bekwamen en het ge leerde zooveel mogelijk in toepassing bren gen. De heer C. .de Boot dankte als oudste deelnemer den heer Blok. voor het genoten onderwijs. Ook de heer Burge meester, welke aanwezig jyas, bracht dank voor het. onderwijs in deze gemeen te gegeven. De St.ct. no. 44 bevat de statuten der Vereeniging.' De Afdeeiing Heinkens zand van den Diocesanen R.-K. Land en Tuinbouwbond in het Diocees Haar lem, gevestigd te Heinkenszand. Zij stelt zicli ten doel, door eenheid gn samenwerking te brengen tusschen du verschillende deelen van het land- en tuinbouwbedrijf, een degelijke en welva rende plattelandsbevolking te vormen, op den grondslag der Katholieke beginselen. Rillaid-Bnth. Bij Kon. besluit van 20 dezieir is met ingang van 2 Alaart be noemd tot burgemeester der gamepnle Keeuwijik, L. J.. Lucasse, met gelijktij dige toekenning van eervol ontslag ars burgemeester dezer gemeente. Alen meidt ons hierover vain geachte zijde: Afet leedwezen vernamen we uit de Staatscourant, dat tot Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin, behaagd iieplt, onzen geaenten Burgemeester, den Edeiachtb. heer L. J. Lucasse te benoe men tot burgemeester van Reeuwijk. I11 die jaren; dat hij onder pns verbleef, leerden wijl hem kennen als een humaan en reichtzmnig Burgervader, die steeds yo,or een ieder toegankelijjk was en al len, zonder onderscheid van religie of richting, naar recht en billijkheid behan delde, tets, wat nu juist niet van alle biirgerlijke ambtenaren kan geiu,gd wor den. Üfschoion wij hem dan ook niet gaarne zien vertrekken, gunnen wij jjem toch van harte die promotie en nopen dat het hem in zijn nieuwe standplaats naar wensch zal gatan en hij daar meer medewerking moge ondervinden. Haneweerd. Tegen een soldaat-kommies, die bij 't visiteeten van een schip 50 Mark ontvreemdde, is door de mare- chausseie procesverbaal opgemaakt. Zaterdagochtend werden door de ambtenaren en marechaussee een zestal personen tn de wacht gebracht, die men verdacht van pogingen te doen tot smok kelen. Na een verhoor ondergaan te heb ben, werden zijl wederom vrijgelaten. Van smokkelen zal dien avond wel niets ge komen zijn. Ue toer F. (K. Eibers, Insp. der directe bel. enz. is benoemd tot insp. te Roosendaal, terwijl te Hansweerd be noemd is G. J. Boot, adsp. insp. met den pers. titel van inspect, te Roosen daal. t Hoedekenskerke. In de Vrijdag gebon den raadszitting wps dhr. M. G. Ver beek afwezig. De voorzitter deelde mede; ter voorziening in kasgeld een 'tijdelijke geldleening bij de Boerenleen- en spaar bank alhier was aangegaan, groot f iOOO. De jaarwedde van oe kiokkemste werd te rekenen vainaf 1 Januari 1918 ver hoogd met f 10 en gebracht op f 45. Een voorgestelde af- en overschrijving gemeenle-begrooting 1917 werd goedge keurd. Vastgesteld werd een verordening ter verdeehng van de gemeente in 2 stemdistricten, voor de verkiezing van leden van dein gemeenteraad. Stemdistrict 1 omvat de wijken A en C. terwijl stemdistrict II uit wijk 'B zal bestaan. In besloten zitting werd het kohier hoofd, omslag 1918 behandeld. Kruiningen. Woensdag j.l. was het 25 jaren geleden, dat de veldwachter J. dei Nooijer als zoodanig in dienst trad. Dat men sympathiseerde met het jubileum van dezen politieman bleek uit de talrijke ge schenken aangeboden aan den jubilaris, o. a. zes stoelen met crapeau, een spie gel, een barometer, een gouden horloge met inscriptie en een enveloppe met in houd. (M. Ct.) Ni83e. Zaterdagmiddag werd de eind ies gegeven van den cursus in landbouw- boekhouden door dhr. A. Blok, landbouw- onderwijzer te Kloetinge. De cursus is door negen leerlingen gevolgd. Dhr. A. Hopstra, landbouwleeraar te Goes woonde deze laatste les bij en sprak een woord van dank bij het einde daarvan tot den onderwijzer en wees de leerlingen op het groote nul dat er verscholen is in het goede boekhouden, vele zaken toch gaan le gronde omdat de goede controle ont breekt. Baarland. Zaterdag kregen de beide can didaten voor den Raad ieder 63 stemmen, zoodat de oudste in jaren, dhr. A. Burger, verkozen is verklaard. Van de 152 kiezers kwamen er 131 op, welke 126 geldige biljetten inleverden. Bvaaaad. Met ingang van 1 Maart a.s. is tot hulppostbode benoemd dhr. L. Schuerman. Dhr. J. A. Clarijs is met in ging van 1 Maart a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Soubar|. Volgens „De Telegraaf" is iemand uit deze gemeente, tevens raads lid, gearresteerd, wijl hij getracht zou hebben het Britsch consulaat te Vlissingen op oen aanbieding van spionnage te doen ingaan te dien einde vertoonde hij zich in de uniform van Nederlandsch officier, wat hij niet is, bij den consul om zoodoende dat consulaat als onbetrouw baar te signaleeren. Het consulaat is ech ter op de aanbieding niet ingegaan. Naar de „Vlissingsche Courant" ver neemt heeft de justitie te Middelburg na- deze instructie in deze zaak gevoerd en huiszoeking gedaan bij den verdachte, doch hem niet ter beschikking, der justitie gesteld, Oud-Vossemeer. IBer bouwersknecht (geïnterni een paard in dartelen slag, dat hij vrij ernstig aan hoofd en een der geneeskundige hulp moest! den; het was een ongelu andere boerenknecht gei vingers tusschen de kalm snijmachine, waarvoor 111 noodig was. Bij Kon. besluit is Snijder benoemd lot bur gemeente. IJzendijke. Naar we v alle Belgen uit deze o geen werkzaamheden en hestaan hebben, van tii< terneeyingskamp worden ze maairegel zai den, sun doen verminderen en dt letten. Cadzand. Zondagnamid uur is hier weer een lie boord, 111 de richting vtj kust. Alen vermoedt ,dat met hunne oioriogssehepi schoten hebben. Sluis. De ambtenaren i een militair, zekere A. C dekt vervoer van 150J Eede. in den nacht vai Vrijdag j.l. hennen eén toe onnekend gebieden een middel van vaiscto broken in de bergp.aats goederen alhier. Een waaronder een partij ze vreemd. De politie steil ei Oostburg. Op de deze boterveihng werd deze 2,53 tot 12,99 per K.g. In den laatstein tijjd. winkeliers meermalen g<! koperen gewichten, wei toonbank bevinden, wordi weeik werd bij een wnJ een drietal ontvreemd, geen spoor. Onze jonge Propag geen moeite en kosten kiezers op de hoogte te politieken toestand. Door bemoeiingen zulten in h maand een hondeidtal het bekende propagand; tholieke Partij:' 'bij de R. uuis worden bezorgd, en Het is, zooals de Voor/ vereen, laatst zei, voort werk van den lieer Vieni laatst gehouden lezing, d voor dit nuttige werk he Axel. Zekere Gh. K. een glaasje sterken drank, 1). in een herberg aluiei van viel v. D. bewusteio rolde toen v. D„ zijn gt f 120. De politie heeft en naar Aiiddelburg ove Graag op baanl Wij lezen 111 de Maasbi| Van den Regeeriugsconi liijksgraauveizameling 11 iiog etiiige klerken w Belanghebbenden gehev digste sclirittelijk aan ti huis llontemsse. JJezs advertentie kom in Zeeuwsch-Vlaaudeie; plaatselijke bladen. Up dat bureau van den missaris schijnt liet „gr; hoogtij te vierengeel uaaiitjesjagerij zit reedt nisse 111 de tucht. Het is wei eens nood maken hoeveel geld dat I msse aan de schatkist J Het personeel bestaaj ambtenaren. io. de Regeeiingscou 16000 met vrij rijzen en bttjfkosteu voor ledereu opreis moet. 2o. een secretaris f40 öo. een boekhouder f 4o. een atdeeilugcliet 5o. een ouei üe buret bo ongeveer 45 kierki deiijkscli saians tussen 7o. een aaulai contr.J- salaris en de reis- en vi die ambtenaren bedraag nend, doch de voornoei aanmerking nemende, aannemen dat voor die een flink bedrag zai z: ik iaat het nu aan d< uit te rekenen hoeveel i£n thans worden na; gevraagd. Vour ouderwijzers 01 tanden. Er wordt tegouwoor geld maar ook niet ba EEN Door den Commissi rin is inet ingang vaf benoemd tot veidwachtel St.-Pluiipsiand dhr. W agent van politie te Zi De assistent bij de Berg, is verplaatst van Rotterdam,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2