UIT ZISLAND. Bezoek van Z. K. H. den Prins. Z. K. H. de Prins, die zich Zaterdag u.s.. voor padvinders-aangelegenheden naar Breda zal begeven, zal bij die ge legenheid ook bezoeken breDgen aande passementfabriek van den heer Mouwen de machinefabriek van de linna Bakker en Rueb; de Kwatta Chocoladefabriek en de Centrale Keuken. Z. K. H., die vergezeld zal zijn van zijnen adjudant, kapitein-luitenant ter zee jhr. Von Mühlen, zal het déjeuner gebruiken ten huize van mr Pels Rijcken, voorzitter van de pad- vinders-afdeeling te Breda. Onderhandelingen met Amerika en Ouitsehland Men verneemt met zekerheid, dat de onderhandelingen met Amerika omtrent den afstand van tonnenmaat, en onze eigen levensmiddelenvoorziening, thans definitief tot een goed einde zijn gebracht. Ons land zal als gevolg daarvan geen graan, doch meel ontvangen in voldoende hoeveelheden. Tegelijkertijd is een aanvullende over eenkomst met Duitschland gesloten, waarbij aan ons over deze maand een evtra hoeveelheid van 25000 ton steen kolen zullen worden geleverd tegen be schikbaarstelling van een even eroote hoeveelheid Rijuscheepsruimte voor de vaart van Ruhrort naar den Boven-Rijn. De betrokken reeders ontvangen daar voor een zeer bevredigende \racht. Goes. Gemeenteraads verga dering van 21 Februari. Voorzitter de heer v. d. Bout, als looohburgemeester. Afwezig met kennisgeving de keeren Risch en v. il. Leeuw wegens ongesteld heid. Afwezig zonder kennisgeving de heer A. F. de Paauw (in militairen dienst). De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Als ingekomen stukken komen ter tafel: a. Goedkeuring 's Raadsbesluiten be treffende aanvraag bouwvereen. verlee ning voorschot; verkoop terreinen aain woningbouwvereen. „Nieuw Goes'' en aankoop terreinen len behoeve van volks huisvesting. b, Bericht verleend eervol ontslag aan den heer J. B. de Beaufort als Burgemeester, ingaand© 15 Jan. 1918. c. Goedkeuring Raadsbesluit houdende wijziging der verordening tot heff.ng van een II. O., d, Bericht van Ged. Staten van Zeeland, houdende goedkeuring ko hier van den H. O., dienstjaar 1 Mei ■19171 Mei 1918. e, Dankbetuiging van verschillende gemeenteambtenaren voor toegekende salarisverhoogingen. f, Ver slag van de Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente over 1917. g, Beredeneerd verslag met be trekking tot verbetering der volkshuis vesting gedurende bet jaar 1917, opge maakt ingevolge art. 52 der Woningwet. Zij worden alle voor kennisgeving aan genomen. Den heer J. B. de Beaufort wordt eer vol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Februari 1918. Aan de firma wed. v. d. Reit wordt het gebruik toegestaan van een gedeel te water van de Oostvest. De firma moet zelve voor de omrastering zorgen en kan daarvoor gebruik maken van de palen, die nog over zijn van de mandeninake- rij, welke er een perceel water had ten gebruike. Dit laatste deelt de voorzitter mede als antwoord pp een inlichting1, die de heer Brants vroeg. N. R. Door de firma wed. M. van der Reit is het gebruik gevraagd van een gedeelte water van de Oostvest, groot 20 M2., nabij de Ganzenpoortbrug, naast hot spoelhokje van de firma. Dit wordt nu verleend tot wederopzeg ging, tegen een jaarlijksche retributie van 25 ct. per M2., terwijl het aangevraagd gedeelte water door middel van paal werk en draad behoorlijk zal worden af gescheiden. Ter bereiking van het afgesloten ge deelte water moet uitsluitend gebruik ge maakt worden van het reeds bestaande pad naar het spoelhok van meergenoemde firma. Op de rekening; der voormalige gilden over 1917 heeft niemand der raadsleden een aanmerking. De heer J. De Kruijter wordt met algemeéne stemmen benoemd tot stedelijk archivaris. Op een vraag van den heer Dekker of er weer een ad junct 'komt zegt de heer Fransen v. d. Putte er wel voor te voelen, dat iemand zich onder leiding van den heer De Kruij ter in de archiefzaken inwerkt. Er blij ken reeds liefhebbers voor te zijn, zoo als de voorzitter opmerkt. De beer Dek ker zou graag hebben, dat de adjunct wete, dat hij daarmede niet als toekom stig opvolger van den heer De Kruij ter is aangewezen. l)e heeren Kakebeeke en Brants merken op, dat dit veel van den persoon zal afhangen en ten slotte is dan toch de benoeming, gelijk de heer Hollmann opmerkt,, aan den raad. Na twee stemmingen waarbij1 telkens mevrouw KleinRatering en mevrouw LasonderHelmsing elk 5 stemmen op zich vereenigden, wordt mevr. Klein Ratering bij loting tot regentesse van het gasthuis benoemd. De beer Brant» stelt namens de com missie ad hoe voor het rapport over de in richting van het zwembassin tot later uit te stellen, wat de raad goed vindt. JPunt 8 der verordening der salaris sen van bet personeel -Ier o. 1. scholen, in verband met het schrijven van Gedep. Staten, wordt aangenomen. Punt 9 ïege- linig van de jaarwedde van den direc teur der gasfabriek wordt aangehouden, voor de besloten vergadering. N.B. Naar aanleiding van het besluit van 21 Dec. tot verhooging van de jaarwed den der gem. ambtenaren met 20 pet. tot een maximum van f200 wordt door de Gascommissie o.ni. het voorstel ge daan om ook het salaris van den di recteur-boekhouder der gasfa briek met ingang van 1 Jan. 1918 te verhoogen met f 200. B. en W. stellen nu voor die jaarwedde vast te stellen op f3400 benevens vrij gebruik van gas en cokes. De wijziging der gemeenlebegrooting 1917 wordt goedgekeurd. Het verzoek van de politie-ag'enten J. Sehouwenaar, W. Vermeer, D. de Gooijer. en M. Meijaard, om verhooging van het 'aanvangssalaris met f30 boven de toe gestane vermeerdering ad 2d pet., maakt een punt van bespreking uit. De heer Dekker drukt zijn, spijt uit niet te hebben kunnen krijgen een stuk, dat een der secretarie-ambtenaren achter slot had en waaruit hij gegevens had kunnen putten over de aanvangswedden der politieagenten. Wellicht ^ou, ware dat bekend, de raad een andere regeling hebben getroffen, en het argument van B. .en W., om niet opnieuw aan de pas gestelde salarisregeling te gaan tomen, niet opgaan. De voorzitter zet omstandig uiteen, dat de wedden der politieagenten (f650 aan- vangsalaris plus 20 pet.), zeer voldoende zijn en beter dan in andere plaatsen, b.v. Zierikzee. Alleen is het verschil tusschen de wedden der oudere en jongere agen ten wat girooter dan vroeger. Echter is de, opklimming' voor allen gelijk en waar nu ook de gemeente het duurdere in het kleedinggeld voor haar rekening neemt, meent 'B. en W., dat er geen termen sijn om aan het verzoek van adressanten te voldoen. Zoowel de heer Dekker als de raad kunnen zich met deze uiteenzetting, en het voorstel van B. en W. vereenigen, dat zonder hoof delijke stemming' wordt apngenonnen. Het verzoek van J. J. Stokmans om verlenging van erfpacht van gemeente grond aan den Westhavendijk wordt toe gestaan. Bij punt 13: wijziging van de verorde ning van de verordening op het bewaar school personeel, zegt de heer Brants, dat nog altijd geen voorstal van B. en W. bij den raad is li ngefcomen, waarbij het aangenomen princiep van subsidie aan de bijzondere bewaarscholen prac- tisch wordt uitgewerkt. Hij dringt op spoed aan, daar de betrokken scholen het noodig hebben, wegens de bijzonder kritieke tijden. De voorzitter antwoordt, dat overdruk ke beslommeringen B. en W. belet heb ben deze zaak aan te vatten ofschoon zij op het werkprogram voorkomt. Hij belooft echter er spoed achter te zetten. Hel voorstel der wijziging wordt aan genomen. N.B. De helpsters op de bewaarschool, meisjes niet beneden 15 jaar, ont vangen f 60 aanvangssalaris, plus 10 tweejaarlijksche verhoogingen van f 30 tot een maximum .van f360. Waar eoh- ter bij vacatures geen sollicitanten zich zullen aanmelden op dit salaris, stellen B. en W. voor de aanvangsjaarwedde voor de helpsters te bepalen op f75 met tien tweejaarlijksche verhoogingen van f30 tot een maximum van f375. De financiëele commissie had hiertegen geen bezwaar. Bij punl 14 verleening van toeslag vooir kleedinggeld aan de agenten van politie, verzoekt de heer Donner, dat het. geld voor verleende kleedingstukken niet bij stukjes beetjes of op langen termijn, maar aanstonds anti do leveranciers zal betaald worden, die zelf op zware las ten zitten en per maand of per 3 maan den moeten koopen. De voorzitter antwoordt, dat direct be taling door den commissaris geschiedt. Kan de agent. 'tnieL aanstonds betalen, dan schiet de gemeente zoolang voor. Punt 15 voorstel tot wijziging van het gemeentelijk bouwplan, punt 16 aanvra gen om afschrijving van betasting en punt 17 .regeling der betalingen uit het ge meentelijk pensioenfonds ten bate van ambtenaren, niet vallende onder de pen- pensioenwet, worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Brants opheldering over hetgeen in de N. R. Courant staat, h.l. dat B. en W. met het vellen van boomen een ware ravage (verwoesting1) aanrichten in de stedelijke plantsoenen. Hij dacht, dat alleen doode boomen, zieke boomen en hoornen die andere in den weg staan, worden ge rooid. De voorzitter antwoordt, dat geen ra vage wordt aangericht. Alleen wal omge hakt moet worden volgens advies van den heer Kakebeeke, wordt gerooid. De heer Kakebeeke zijn, dank uitspre kend voor het in hem gestelde vertrou wen en zijn liefde voor boomen, beaamt wat de voorzitter zeide. De voornaamste plaatsen der stad nagaande waar gerooid wordt: bij de gevangenis, aan de Bou- dewiju De Wittestraat in de Admiralen- buurt, aan den Westwal enz. stelt hij in het licht, dat hij1 alleen adviseerde dood.e boomen en zieke boomen, die an dere aansteken te rooien ên <tok dgauj&e, •li* andere in Iran jjjroei bMefüttWAfi.. Vnjp. seliillende boomen zouden strikt genomen nog omgehakt kunnen worden en tot fi nancieel voordeel der gemeentetoch heeft hij hiertoe niet willen adviseeren, daar ze een sieraad voor de stad vormen. De stationslaan zal echter eerlang ge dund moeten worden, al is hij nu voor het inzicht van. den snoeier en ran B. en W. moeten zwichten. De heer Brant» verklaart na dezen uitleg zich bevredigd. Geen schermend# hand, zoo zegt hij, maar een bekwame hand is bezig met het rooi en der boomen. Do heer Hollmann vraagt waarom de bedrijfsleider van de centrale keuken niet door den paad benoemd wordt en of de raad niet zijn geldelijk beheer behoort te contróleeren. De voorzitter zegt niets omtrent de centrale keuken te willen verheimelijken (hij1 laat den secretaris de exploitatie rekening van Januari halen), maar de centrale keuken behoort tot de distributie regeling en staat dus onmiddellijk ou der toezicht van B. en W. eu ni#t van den raad. Alleen zou de raad, zooals de heer Dekker aanmerkt, wanneer het het met de kosten te bar loopt zeggen: stop. De heer Brants vraagt of de exploi tatierekening uitkomt en of de keuken aan de verwachtingen voldoet. De voor zitter antwoordt, dat de gemeente over Januari f530 zal hebben bij' te passen. Dat ie dan, zegt de heer Brants, 2Va maal meer dan de oorspronkelijke ra ming. De rekening, beginnend» 8 Janu ari' dus loopende over 24 dagen wordt voorgelegd. Gebruikt zijn 10230 portiën a 12 ct. is f 1227.60 plus f 15 aan op brengst van spoeling. Het nationaal steun comité springt bij voor syj, in de instal latie en voor in. de exploitatie, maar tot geen hooger bedrag dan 3 .ct, per portie. De totale uitgaven bedragen over het .gemelde tijdvak f 2079.461/a. Hierbij zijn er echter volgjens den Bedrijfsleider, die niet meer zullen voorkomen in de maanden, die nu gaan volgen. Het tekort is dus f 836.861® verminuerd met 10230 porties a '3 ct. door het steuncomité be taald is f360.90. Zoodat als nadeelig saldo overblijft f529.9672. De heer Brants verklaart na „dez'e toe lichting iets tevrederier te zijn dan daar straks. De heer Donner vraagt of de raad maandelijks inzage mag hebben van de rekening. Wat door den voorzitw»r wordt toegezegd. Niemand iets meer hebbende voor de rondvraag, gaat de raad over in geheime zitting. Na heropening der openbare zitting werd door den voorzitter mé'degpdaeld, dat punt 9 gesplitst zou worden "in 2 voorstellen, lint eeue om, de salarisver- hooging ad- f 200 maximum toe te ken nen, bet andere om den datum van in gang te bepalen op 1 Januari 1918. Het eerste voorstel werd met algemee ns stemmen aangenomen. Toen verliet de heer Brants de vergadering waarop de heer Von Schmidt, lid der financieeela commissie, voorstelde over het 2e voor stel geen hoofdelijke stemming to Tragen, hetgeen goed gevonden werd «n dit voor stel z. h. s. werd aangenomen. Waarna de openbare vergadering werd gesloten. Distributie. Van 23 Februari tot en met 1 Maart 1918 is verkrjj'gbaar Op bon 71. Boonen (witte of bruine) 1 ons. i Op bon 72. Erwten of capucjjnors 1 ons. Op bon 73. Kaas 1 ons. Op bon 74. Bak- en Braadvet 1 ons. Aardappelen 1 K.g. per persoon op de de 23 Februari gestempelde bons. Gemeentelijk» Central» Keuken t» Goe». Het menu voor de week vas 25 Fe bruari tot 2 Maart. Maandag Stamppot Zuurkool. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Hutspot. Donderdag Koolsoep met Rijst. Vrijdag Stamppot, Roode kool met wit» te boonen. Zaterdag Groentesoep. Tegen intrekking van de 'boos: Voor Maandag 1 kilo aardappelen. Voor Dinsdag, bon »o. 72, 1 ons Erwten. Voor Woensdag 1 Kilo aardappelen. Voor Donderdag 1 Kilo aardappelen. Voor .Vrijdag 1 Kilo aardappelen en op bon no. 71, 1 obs boonen. Zaterdag vrjj. Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. Zondagsrust apothekers. Zondag 24 Februari zal de apotheek van den heer Van Kahnthout geopend zijn, de beide andere blijjvesn dan gesloten. Woensdag der volgende week zaJ worden overgegaan tot de aanbeste ding van 34 eengezinswoningen en 1 winkelhuis voor de wouiiijbouwrer- eeniging „Nieuw Goes". IZo'cals men weet hebben wij indertijd over dj» bouwplannen dezer vereeniging zooaJs die door de architecten F. G. Rot huizen en P. J. Hamers zijn ontworpen, uitvoerig» bijzonderheitein medegedeeld. Wij herinneren er aan,, dat de woningen verrijzen in de Voorstad dicht bij den overweg. Wat groepeering, bouw en in richting der woningen betreft is rekening gehouden met de eisclien der praktijk, van «naak eg eclMtogbt/id, Do hukan rm luLnijes, vaow.iéii, ver tooncn, enkele grootere uitgezonderd, het volgende beeld: een kleine voorkamer, e#n groot woonvertrek en een heel klein keukentje, waarin alleen gekookt, doch niet gewoond kan worden. Geen bedste; den. Alle woningen hebben twee of drie slaapkamers op de zolderverdieping en bo vendien een watercloset. Ook zullen later in de nieuwe wijk een paar plantsoenen worden aangelegd. Donderdagavond werd in de melk- salon Opril B 3 een propagandaverga- dering gehouden, namens de Nöderl. Ver eeniging van Christel. Kantoor- en Han delsbedienden. Een 10-tal personen gaf zich als lid op, terwijl meerderen van hun belangstelling hadden blijk gegeven, zoodat de oprichting' eaner afdeejing ver zekerd ie. De. Veilingsvereeniginlg Zuid - Beveland komt Dinsdag 26 Februari a.s. alhier in algemeen© verga dering bijeen. De knijper aan de luchtbrug der kolenhijschinstallatie aan de gasfabriek alhier is gisteren bij het kolenladen ge broken. Het geval veroorzaakte alleen oponthoud in het .werk, maar geen per soonlijke ongelukken. Dq vleeschverkoop zal vanaf S3 Fe bruari a.s. tot nadere opzegging aan maximumprijzen geschieden. Aldus luidt het opschrift Tan verschil lende slagerswinkels in onze stad. Voor- loopig is dus het mes weer uit de scheed». (Zie ondor de advartentiën in dit num mer.) Naar wij uit goede bron vernemen heeft de R. K. Prop. club „Pius X" het plan opgevat een kaartsysteem te maken. Hierop zullen voorkomen alle Kath. van de parochie Goes met naam en voornaam, datum van geboorte enz. Zoodoende hopen zij een vohedig over zicht te krijgen van alle Kath. van oud tot jong, die tot de parochie behaoren. Daartoe zullen de propagandisten eerst daags bij alle Katn. .rondgaan om de verschillende gegevens, die zij daartoe noodig. hebben, op te vragen. Tevens zullen zij' aan de gemeentesecretarie een Opgave aanvragen van den Burg. Stand, aoodal hun kaartsysteem steens bijge houden wordt en steeds actueel blijft. Door de volijverig» propagandisten v.an ;„Pius X" werd heden de tweede af levering van „De Katholieke Partij" rond gebracht. Dit tijdschrift zal verder ge regeld ieder» maand kosteloos bij d» Kath. kiezers verspreid worden. Door de drukkende tijdsomstandig heden moest eenigen tijd geleden bakker Houterman zijn zaak sluiten »n vertrok hij' naar elders. Thans zijn d» straatjon gens bezig zjjn winkelhuis zachtjes aan te vernielen. Nadat man eerst bijna alle glasruiten in den voorgevel had ingei- worpen is men nu zoover gevorderd, dat men door de vernielde ramen klimt welke gedeeltelijk zijn dichtgespijkerd en bin nen hel vernielingswerk voortzet. Poli tietoezicht was hier zek«r wel geweaischti Woensdagavond had de typograaf C. M. ter drukkerij van de firma Oösterbaan le Cointre het ongeluk met den mid delvinger van zijn rechterhand tusschen de deelen van een snelpers té geraken, met het gevolg, dat deze vinger ernstig beleedigd werd. Dr. van der Harst ver leende heelkundige hulp. M. zal geruimen tijd niet in staat zijn zijn wë>ik te ver richten. (Z.) Bevolking. In de eerste helft der maand Februari zjjn in deze» gemeen te ingekomen: M. de Jonge, waterbouwk. uftt Echt, Paardeweg 71, G. Blom, kok c»ot'.r. keu ken, nit Amsterdam, Wijngaardstraat 54, D. van Sabben, schilder uit EgiWnd- binnen, v. d. Goeskad» 140, G. Hujjsse, Schilder uit Middelburg;, Nieuwatraal199, K. W. Snoep, agent van politie uit 'iler- seke, Magdalenastraat 18, J. Vermrure, veldarbeiiter uit Kaftendijke, Julianaetpaat 38, L. Eversdijk, verpleegster uit A'lid- delburg, van Westerwijksbuurt 63n, ;R. van Maanen, agent van politie uit Wou denberg, 's-H. H. kind»renstr. 79, P. Si- monse, veldarb«ider uit Schor», Zuster straat 156, A. van Koevering», sjouwer man uit Schor#, K. Kerkstraat 273. Vertrokken: M. Hogerneijde, iverk- man naar Wtesenkerke, M. A. Buijsrogg.e, winkeljuffrouw naar Honteniss», A. 'Tih. Michiisen, badmeester naar 0. W, Souv burg, J. Zuidhof, slagersknecht naar VlisV singen, H. van Kalsheek, kinderjuffrouw naar Utrecht, A. H. van Dordt, steen houwer naar 'e-G ravenhag», E. Reijerse', viltwerker naar Oss. (Z.) De gezondheidseom-/ missie kwam Donderdagavond in open-! bare vergadering bijeen. t Uit het jaarverslag bleek dat de sterfte! aan tuberculose stijgende is, waarschijn- ljjk tengevolge van de tijdsomstandighe den, maar de starftestatistiek (258 tegpn 240 in 1916, 239 in 1915 an 1219 in 1914) overigens niet ongunstig mag boeten, ttis men weet, dut onder de 258 in 1917 hier gestorvenen 100 personen van 70 tot 80 jaar voorkomen. De zuigelingensterfte was in j.917 bijzonder laag, Het geboortecjj1- fer was niet schitterend en "daardoor de natuurlijke aanwas der bevolking gering. 1 Hedenmorgen is in de Spanjaard- j) straat door het draaien van een inili- tsina wsipn <m mat atok Ij den MaJfi»! vas Üe w'edaftv# 'K. Toen deze daarover de militairen onderhield, \verd zij minder beleefd geantwoord, en zij 'deed dan ook aangifte bij de politie. Het besluit van 1 Februari j.l. waar bij „bet uitzetlingsbesluit betreffende jVl. G. Al. Blankers, Duitsch ,vice-consul te Terneuzen, werd geschorst, is met in gang van 23 dezer „opgeheven. P« Commissie voor distributie van reparatie-leder enz., maakt bekend, dat bon» voor nienw# schoenen worden uit gereikt Voor da nummers: 2301—2500 op Vrijdagj 22 Februari. 25012800 op Zaterdag 23 Februari. 2801—3100 op Maandag 25 Februari. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 26, 27 en 28 Februari zulten schoe nen- en klompenbons worden uit gereikt aan alten, die daarvan nog niet zijn voorzien. Met padruk wordt er op gewezen, dat na deze datum» voorloopig geen schoe pen- en kioiupenbons meer worden af gegeven I H«t bureau in de Bogardzaal is geopend des Maandags van 912 en 2balt ze ven uur; andere dagen van 912 en 2—7 uur, Vlissingen. De marine heeft, alhier Woensdag weder enkele drijvende mij nen vernietigd, Hanaweerd. Met ingang van 1 Mei is G. J. Hooi, adjunct-inspecteur met den persoonlijken titel van inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, ter inspectie der zelfde middelen te Roosendaal, benoemd tot inspecteur dier middelen te Hansweerd. (Z.) Kloosterzande. Geëindigd is het faillisse ment van M. J. de Koster, timmerman, alhier, Kapelle. Wioensdag werd de eerste jaar vergadering gehouden der Veiiingsvereeni- ging „KapeUe-Biezehnge en Omgeving." De voorzitter, dhr. van der Graatf, open de d« druk bezochte vergadering en sprak het volgende: l)e groot# opkomst is ze ker wei een bewijs van belangstelling in deze zaak, den 3 Maart 191 f werd de eerste veiling gehouden op dendorsch- vloer bij dhr. van 'Hee, omdat we toen nog geen gebouw hadden. De zaak is uitstekend geslaagd, deze veiling is een aanirekkingspiaats geworden voor kwee kers en koopers, de pessimisten kunnen thans gerust zijn, we hebben de veiling veilig kunnen voeren, door de circulaires der Fruit- en Groenten Centrale em den drang der kweekers, die zich benadeeld achtten door de voorwaarden in da cir culaires, 'k heb maar té wijzen op het fabrieksgedeeite der appels en de boo nen. Aanmerking maken is gemakkelijk en verbeteren is moeilijk, maar deze veiling heeft burgerrecht verkregen en recht van bestaan en wa hebben goede prijzen onzer producten behaald en dit is van groote beteekenis. Veel hebben we te danken aan den Naderl. Tuinbouw- raad, waarvan de heer F. Kakebeeke te Goes lid is en daarom een woord kan meepraten, onze voormannen in de or ganisatie steunen ons. Alsnu warden de secretaris, dhr. J, C. Persant Snoep, verzocht de notulen der laatst gehouden vergadering voor te lezen, welke daarna onveranderd werden goedgekeurd en een woord van dank werd gebracht voor zijn uitvoerig .ver slag. Vervolgens rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1917. Uit dat verslag bleek, dat in 1917 geveild was 1,238,437 K.g. appelen; 258,952 K.g. pe ren; afgewaaide appels 440,427 K.g., id. peren 60688 K.g., kersen 739,473 K.g., pluimen 134,919 K.g., aardbeien 648,717 K.g., perziken 432/2 stuks; roode bes sen 40610 K.g.; kruisbessen 88383 Kg.; zwarte bessen 62321 K.g.; frambozen 11579 K.g.; zomerrapen 24000 K.g.; sja lotten 21361 K.g.; vroege aardappelen 37626 K.g.; Heinrich's reuzenboonen 85815 K.g.; pronkboonen 10V71 K.g.; sel derij 51986 K.g.; peterselie 10498 K.g.; uien 363092 K.g.; kool 62/040 K.g.; au gurken 3532 K.g.; koolrapen 658j94 K.g.; rapenloof 11599 K.g.; snjjbiet 138U00 K.g.; wijnpeeën 1,011,638 K.g.; meirapen 1,597,321 K.g. enz... tot een totaal be drag van £640,793,09. Vervolgens wer den nog meegedeeld de cijfers van di verse zaken zooals oprichting, bouwkos ten, emballage, provisie, statiegeld, enz;, tot een totaal bedrag van f 80604,71. Den aandeelhouders wordt 10 pet. uitge keerd. Tot bet nazien der rekening war den bij loting aangewezen dhen. W;. Bie- rens-de Kam on A. J. v. Liera, direic- teur jajnfabrtek. De contributie' werd we derom bepaald op fl. Da aftredende be stuursleden dlirn. J, C. Persant Snoep en Q. van de Vrie werden met groote meerderheid herkozen. Op voorstel van dhr. Ci. D. Vreeke werd met algemeen goedvinden besloten het bestuur met 2 leden uit te breiden en alsdan 2 af gevaardigden van Schore daarin op te nemen, daar Schore een groot aantal aandeelen bezit en veel fruit op de veiling brengt. Nadat nog enkele zaken van ondergeschikt belang waren behan deld, werd de vergadering gesloten. Heinkenszand. Zondag 17 Febr. ver gaderde hier in 't lokaal van Adv. Ver meulen de R. K. Land- en Tuin bouw bond. Ongeveer de helft van bet aantal leden was ter vergadering geko men, terwijl ook 'de Zeereerw. heer Pa stoor, >onze ge«isteljjk« adhissur, aanwezig ®e n

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2