BINNENLAND. UIT XIKLAND. lost, iu antwoord op tie "schoten, W«Jk«i op onze troepen gericht werden. Het slechte weder, hetwelk gedurende de ge- heele week geheerscht heeft, heeft do luchtoperaties geheel verhinderd. De rechtspraak in België. De „N. R. Ct." verneemt dat, naar aanleiding van de schorsing door de Duit- schers van het Hof van Beroep te Brussel, en de omstandigheid, dat de rechtspraak onder die omstandigheden in Be.gie denk beeldig is geworden, de Belgische, in Nederland vertoevende "advocaten, onder •voorzitterschap van mr. Aug. Dupont uit Antwerpen bijeen zullen komen om tegen die nmaatregei der bezettende macht ver zet aan te leekenen.- Van de |r«ne. De Middelb. Ct. meldt: Het onlangs door ons vermelde bericht over ontruiming aan de overzijde der grens verdient eenige aanvulling. Werd in dat bericht het aantal woningen, welke op bevel der Duitschers om tot nog toe onbekende redenea, moesten woiden ont ruimd op een twintigtal geschat, het Duitsche legerbestuur is verder gegaan en heeft dat aantal op ruim 70 gebracht. De kom van Beigisch Koewacht (dorp) is nu bijna geheel zonder inwoners. Die mochten blgven wonen nu op een 250 M. van de grens Van een verheven punt af, even buiten het dorp kon men de heele vori ge Week de meuschen hooren en zien rijden ep de keiwegen, richting Ötekene en Moerbeke. Het was een droeve stoet, al die menschen met karren, wagens, krui wagens, beladen met allerlei huisraad, ook deuren an vensterluiken (anders worden ze er toch afgenomen) hout en stroo. en achter enkele v*u die verhuis boedels een of meer varkens, soms eemg hoornvee. Voor de meesten dier men schen zal dat verhuizen wel beteekenen totaal financieel verval en ai moede. Het doen ontruimen van woningen schijnt niet alleen te Koewacht, maar langs de geheele grens te geschieden. Tweede Kamer. In de zitting van 19 Februari steldq de voorzitter voor, dd. 26 dezer het le,- vensmiddelenontwerp te behandelen. Dit is met 42 tegen 31 stemmen aangenomen. Daarna ging men door met het ont werp op de onderwijssalarissen. Het amendement-Ketelaar (f 100 meer) werd aangenomen met 48 tegen 35 stemmen (linksrechts). Het amendement-v. d. Molen (minstens f 200, f 300 en 400 boven minimum, naar gelang van het aantal dienstjaren) werd z. h. s. aangenomen. Het wetsontwerp werd eveneens z. h. s. aangenomen. Het is nog goed geloopen. Verleden Donderdag stond het zuiver en alleen tusschen het stelsel-Ketelaar (alle onder wijzers 100 gulden, of zij het hard noo- dig hadden of niet) en het stelsel des Ministers (daar steunend waar de grootste behoefte aanwezig is). Volgens den Mi nister was het wegens het geldsgebrek óf het een óf het ander. Voor die keuze geplaatst heeft de linkerzij het stelsel Ketelaar gekozen. Het amendement der rechterzijde was feitelijk ontoelaatbaar geworden. Maar dat werd anders toen de minister op stond om een verklaring af te leggen, dat hij nog eens te rade was gegaan en dat het met het oog op het zeer bijzondere belang, al kostte het amende ment dan twee millioen (bij de drie mil- lioen van het ontwerp) hij na overleg met den Minister van Financiën het amen dement niet zou ontraden, doch dat hij hoopte dat het zou worden aangenomen. Zoo gingen èn amendement èn wets ontwerp er zonder hoofdelijke stemming door. Ook werd de bepaling weggenomen, dat de religieuzen en de vrouwelijke on derwijzers niet zouden deelen in de be langrijke verhoogingen (zij staan dus nu met de anderen gelijk) en het voorstel, der rechterzijde ging er door, dat de vergoeding voor gemis aan vrije woning gunstiger berekend worden zal, namelijk voor het bedrag dp.t in de gemeentelijke regelingen geldt. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 16 Febr., zijn in Nederland uitgesproken 11 faillissementen tegen 16 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Febr. 1918 109 faillissementen tegenover 101 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Cement. Volgens de Tel. zullen er dezer dagen tusschen onze regeering en de Duit sche regeering onderhandelingen aanvan gen over den invoer in ons land van 50 millioen K.G. cement. Het Demonstratieverbod. De burgemeester van 's Gravenhage heeft, evenals zijn ambtgenoot te Rot terdam, besloten het demonstratieverbod te handhaven. Üa Tabakoftawiel. De Tabaksbeurs te Utrecht ging Maan dag niet door iu verhand met de mini- sterieele beschikking inzake het verbod van aflevering en vervoer van ruwe tabak. Tabaksbouw. Op de uitgestrekte ontginningen van de gemeente Duizel bij Eindhoven zal door deskundigen voor de eerste maal in dit jaar uitsluitend tabak verbouwd worden tea gerieve van de drukko tabaksindustrie in do omgeving. Gemalen koffie. De Minister van Landbouw heelt be paald dat het is verboden gemalen kof fie af te leveren, maar dat dit verbod niet van toepassing is op: de aflevering van koffie welke gemalen is in tegoa- wooidigheid van den kooper dier koffie, op de aflevering van gemalen koffie in pakjes, welke aiet geopend kunnen wor den zonder dat de verpakking zichtbaar beschadigd wordt en welke voorzien zijn van een duidelijke opgave van naam en woonplaats van den teverancier-verpak- per, en op afleveringen voor welke al- gemeene of speciale ontheffingen van het verbod zijn verleend door het Rijksdistii- butiekantoor voor thee en koffie. De Rundvleeeohveerzieaing De slagers te Rotterdam enkele uitge zonderd, hebben Dinsdag aan de markt geen vee gekocht in verband met de vastgestelde Maximum verkoopprijs. Die is n.l. bij de tegenwoordige hooge vee- prijzen veel te laag en de boeren willen bun vee niet van de hand doen tegen prijzen gebaseerd op f 1.25 per kilo slacht- gewicht, zooals de Minister heeft aange geven. De aanvoer op de markt was dan ook al niet zeer groot. De slagers willen nu hun voorraad runitvleesch, tegen maximumprijs uitver koopen en dan zal er geen rundvleesch meerbeschikbaar zijn. Men verwacht en hoopt op een spoe dig ingrijpen van de Kegeering. Anders zit de bevolking vandaag of morgen zonder rundvleesch. Arnhem zender Vleesch In de advertentiën kondigen de ver- eenigde slagers te Arnhem aan dat zij met ingang van 20 Februari zullen over gaan tot sluiting hunner zaken. Mochten zij door eventueel ingrijpen van den Minister in staat worden gesteld de runderen tegen maxnnum-inkoops- prijzen te krijgen, dan zrjn zij ommddel lijk bereid tegen den genoteerden regee nugsprijs te verkoopen. De vleesshvoarzlenlag der heofdsUd. Tengevolge van het besluit der slagers om murgen de winkels te sluiten be stond Diasdaginorgeu, vooral in de volks buurten een groote navraag naar vleesch, waardoor de geringe voorraden spoedig waren uitverkocht en de meeste wmkels reeds omtrent het middaguur hun deuren sloten. De vischprijzen zijn Dinsdag ook reeds belangrijk gestegen als direct gevolg van de meerdere vraag tengevolge van het sluiten der slagerswinkels. (Maasb.) Te Eindhoven wordt door de slagers niet gestaakt. be veraenlging van varkensfokkers en mesters In Nederland heeft een adres aan do leden dnrTwendn Kamer verzonden waarin gezegd wordt, dat de varkensmeesters liet ten zeersle op prijs zouden stellen, indien een com missie werd benoemd waarin practische menschen zitting hebben, teneinde vast te stellen voor welken prjjs een yarken kan gemest .worden tot een slachtgewicht van oO K.g, Adressanten vertrouwen, dat de Kamer bij de behandeling van het Levensmiddelen-ontwerp mei deze pun,an wei rekening zal willen houden ia 't be lang der volksvoeding. Beschikbaarstelling van levensmiddelen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft do Tweede Kamer thans een nota doen toekomen naar aanleiding van het Verslag der Commissie van Rap porteurs over het wetsontwerp tot be schikbaarstelling van levensmiddelen. De Minister verzekert daarin dat zijn bedoeling nimmer een andere is geweest dan om de Kamer zoo volkomen en eer lijk .mogelijk voor te lichten. Zeer uit voerig beantwoordt do Minister dan de nota van Berestoija inzake de peulvruch ten. Hij zet daarbij in hoofdzaak uiteen dat het verlies geleden of nog te lijden op het restant van den peulvruchten- oogst 1915 ongeveer f4,100,000 bedraagt en niet f10,784,655 geujik de heer Bere- steijn becijferde. Diens berekening berust op een drogredeneering, doordien juj1 als kostprijs van een aangekochte partij niet aanneemt den werkelijk betaalden prijs plus onkosten, doch het bedrag hetwelk bij uitvoer deze partij had kunnen op brengen. De overziening van het restant van den oogst 1915 was een gebiedende noodzakelijkheid, daar de vooruitzichten voor de binnonlandsche voedselvoorzie ning geen uitvoer wettigden. Verder beantwooidt de M.nister uitvoe rig de opmerkingen door den heer van Beresteijn bij de kaasinterpellatie in de Tweed* Kamer gemaakt «n aet ii| uit*** Koe deb* op. «eargTg verstrakte trisS» deelingen onjuiste conclusies heeft, ge bouwd. Het Bureau voor d« R. K. vakorganisa tie meldt ons: De permanente Commissie inzake cri sismaatregelen heeft in haar vergadering van jl. Zaterdag met allen ernst den steeds stijgenden noodtoestand, waaronder ons volk, speciaal de arbeidersmassa gebukt gaat, van alle kanten onder de oog en gezien. Vooral de ernstige uitingen van den volksnood, di© in enkele groote steden van ons land tot werkstaking «n de monstraties hebben geleid, geven de ze kerheid, dat Nederland een zeer ernsligen toestand doorleeft. Toch is de Commissie overtuigd, dat de eisc-hen die van verschillende kanten worden gesteld, eenvoudig niet zijn in te willigen, ook niet door het krachtigst mogelijke ingrijpen der Begeering, omdat van vele belangrijke voedingsmiddelen en gebruiksartikelen de voorraad nu een maal onvoldoende is; terwijl er ander zijds geen mogelijkheid bestaat dat deze voorraden worden aangevuld. (Wel is de Commissie unaniem van meening, dat alles dient gedaan, om den volksnood naar vermogen te lenigen en dat daarvoor geen kosten te groot zijn. Onze volkskracht loopt groot gevaar en zal alleen met inspanning van alle, ook finantieele krachten, op peil zijn te houden. De Commissi# besloot ten spoedigste de Regeering er nog eens, speciaal op te wijzen, dat meer moet geschieden als tol nu toe en nog vóór het groote levens middelendebat een bespreking aan te vra gen met de Recbtsehe fracties in de Twee de Kamer der Staten-Generaal. Het is de bedoeling, de rechterzijde in de Tweede Kamer te bewegen hij de Regeering met alle kracht te ijverenvoor een zoo goed mogelijke voorziening in den steeds stijgenden noodtoestand en daarvoor zoo noodig nog me«r gelden beschikbaar te stellen dan thans wor den aangevraagd. De toestand is zóó, dat de kosten thans ge#n beletsel mogen zijn, om te gaan tot de uiterste grens rau de draagkracht der schatkist Tevens zal met den Directeur van het Rijkskolenbureau een bespreking, plaats hebben over de brandstoffenrautsoenee- ring, zooals die na 31 Maart a.s. zal gelden. De thans bestaande regeling heeft zoo veel geleerd, dat belangrijke wijzigingen verwacht kunnen worden. In beslag genomen. Bij een veehouder te Rietveld nabij Woerden werden 49000 sigaren in beslag genomen. j Burgerlijke dienstplicht. Naar het Corr. Bureau uit goede bron verneemt, is thans eerlang hij de Tweede Kamer indiening te verwachten van het wetsontwerp tot invoering van den bur gerlijken dienstplicht. De winst der boeren. Naar de „Tel." verneemt, heeft het Tweede Kamerlid jhr. mr. Van Beresteyn, een nieuw stuk samengesteld, dat binnen kort zal wordtn gepubliceerd- In dit stuk geeft de heer Beresteyn een overzicht van de winsten, door boeren in 1917 gemaakt. Hij gaat daarin Voor verschillende landbouwbedrijven in ver schillende deelen van het land na, hoe het verluup der exploitatie gedurende de laatste 6 jaar is geweest, hoeveel H. A. grond er bebouwd zgn, hoe groot de exploitatie kosten waren en hoeveel winster per H. A. is gemaakt. Hij ver gelijkt ook de aanslagen in de belasting met elkander en komt tot de conclusie, dat, onder de nieuwe teelregeliug het jaar 1917 over 't algemeen een zeer gunstig jaar voor den landbouwer is ge weest. Het overricht zal d«or mr. Beresteyn aan de Kamerleden worden aangeboden en openbaar gemaakt Gmi. Vanmorgen prijkte voor onze »la- gerswinkels het bordje met het opschrift: „gesloten tot .nafler aankondigen". Wij gaan dus ettelijke vleeschlooze dagen te gemoet, totdat het den heeren van het gilde zal behagen, weer het mes uit de scheede te trekken. W at zouden zij er wel van gezegd heb ben, zoo het publiek verleden zomer toen de runderen een tijd lang; relatief zeer goedkoop waren «n het vleesch toch even duur bleef, eens een bordje had aange slagen met de yermeldiug: wij koopen geen vleesch tot nadere aankondiging? Het publiek schijnt heel wat minder ge voelig te zijn dan de slagers. (Men zie de advertentie in dit nummer.) In de Maandagavond alhier gehou den vergadering van de slagerpatroons- vereeniging is besloten aJ het mogelijke te doen, om te blijven verkoopen en al.es in het werk te stellen om voor den door den minister vastg«stelden prijs slacht vee te koopen. Donderdagavond 8 uur zal de Raad in openbare vergadering bjjeeskonjen Mfl 1 b'eiÏMttlalieg rau 1, StukKeu; 3, fint Vel" teenen van eervol ontslag aan den heer J. B. de Beaufort als ambtenaar van den burgarl. stand; 3, verzoek van de fa. wed. M. v. d. Reit ter verkrijging van het gebruik van een gedeelte water van de Oostvest; 4 rekening fonds voormalige gilden 1917; b, benoeming gemeente archivaris (aanbevolen J. de Kruijter); 6, benoeming regentesse gasthuis; 7, rap port en voorstel betreffende de verbete ring der zweminrichting; 8, verordening salarissen personeel o. 1. scholen, in ver band m«t schrijven van Ged. Staten; 9, regeling jaarwedde directeur gemeente- gasfabriek; 10, Wijziging gem. begroo ting 1917; 11. verzoek van de politie agenten J. Schouwenaar, W. Vermeer, D. de Gooijer en M. Meijaard, om ver hooging van het aanvangssalaris der agen ten van politie met 130 boven dothans toegestane vermeerdering met 20 pet. 12, verzoek J. J, Stokmans als direc teur der N. V. Goesche Handelsmaat schappij om verlenging van erfpacht van gem. grond a. d. Westhavendijk; 13, wij ziging verordening bewaarschoolperso- neel; 14, verleenen toeslag kleedinggeld politie-agenten; 15, voorstel tot wijziging van bouwplan I; 16, aanvragen afschrij ving belasting," 17, regeling der betalin gen uit het gem. pensioenfonds ten be hoeve van ambtenaren niet vallende onder de pensioenwetten 1913. Zaterdag is te Amsterdam in 35- jarigen ouderdom overleden de heer H. C. Lambrechtsen, ingenieur bij den Rijks Waterstaat te Zwolle. De heer Lambrecht sen was geboren te Goes, waar zijn vader destijds hoofdingenieur eu lid van den gemeenteraad was. (Z.) Benoemd tot 2e klerk aan de gas fabriek alhier D. J. de Bruine Wz. al hier, thans tijdelijk ais zoodanig werk zaam. Middelburg. Daartoe door de heeren J. A. Fokker en H. Dronkers uitgenoo- digd, hebben wij Maandagmiddag een be zoek gebracht aan de in het door hen beheerde agentschap van de Credietver- eeniging aangebouwde safe inrichting, tot welken bouw de heeren meenden te moe ten overgaan, nu op het kantoor ook de effectenhandel enz. is ingevoerd. De beer A. Lotois, de aannemer en ar chitect van het werk heeft ons met de genoemde heeren directeuren rondgeleid en inlichtingen gegeven, waarvan wij bij de hier volgende beschrijving dankbaar gebruik maken. De kluis wordt bereikt langs een trap van gewapend beton ea met treden van graniet, die ons in een hal voeren, waarin zich de toegang tot de eigenlijke kluis bevindt, dit alles is omgeven door muur van gewapend beton van 45 c.M. dik met 3 ijzeren netwerken met mazen van 9 c.M., op het plafond ligt boven dien een zandlaag en daarboven hard- steenen tegels, alles te samen een dikte van 95 c.M,. Alvorens de eigenlijke kluis te beschrij ven, deelen wij mede. 'dat zich in de hal drie ruime couponkamertjes bevin den, voorzien van electrisch licht, elec- trische kachel en ventilator, terwijl deze kamertjes een plafond hebben van eter- met. In den hal zien wij verder nog een electrische ventilator, die des winters d» koude lucht brengt in de controlegang van 1,10 M. breed, die om de kluis loopt, terwijl dan een luik in de trap deur de warme lucht binnenlaat. De kluisdeur is niet minder dan 28 c.M. dik en weegt ongeveer 3000 K.g, zij bestaat uit een voorplaat, een glas harde compound stalen plaat, een smelt- proefplaat en dan eerst uit beton ge wapend met spiraalvormig betonijzer met harde kern. indien onbevoegden zich daardoor mochten werken, bereiken zij nog niets, want dan valt bij aanraking van het slot in ieder schieter van do deur een pal, zoodat de deur onmogelijk meer open kan, zonder hulp van de fa. Lips, den leverancier van een en ander. Nadat de deur met twee sleutels geo pend is, treft men nog het geheel stale» daghek aan en eerst na opening daar van komt men in de aan 250 loketten (als het allemaal kleinen zijn nog meer) plaats biedende ruimte. De loketten zijn. allen met twee sloten afgesloten, welke sloten zoo gewenscht makkelijk kunnen worden verwisseld, zoodat de nummers van de sleutels niet met die der lo ketten overeen komen, doch daarvan wordt een register bij gehouden. Wij meenen met deze beschrijving te kunnen volstaan en raden belangstellen den aan een der drie laatste dagen van de week eens een kijkje te gaan namen. Het verhuren der loketten wordt Maandag a.s. aangevangen. Rest ons nu alleen nog mede te dee len, dat de heer F. J. Stulemeijler uit Breda het betonwerk uitvoerde en «ven- als de heer A. Loois en de firma Lips eer van zijn werk heeft. De politie alhier heeft gisteren avond laat aangehouden J. P. J. en J. P. de Wi die zich te yixssingen schuldig maakten aan diefstal van ijzeren Spoor- wegonderdeelen op het stationsemplace ment. Na opgemaakt procesverbaal zul len zij ter beschikking van de politie te Vlissingen 'worden gesteld. Het ont vreemde werd in beslag genomen. Aan gehouden werd door de politie J. J. S. ter zake van djefstal van ijzer, dat reeds in beslag is genomen. Tegen den 14-ja- rigea L. D, is procesverbaal opgemaakt w*gen» opl rcHting va» «en winitelter v*M een paar bezems. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot ze.ter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Hengst dijk '.de heer J. F. du Kola, ter vervanging van den heer A. G. Itermans, «üe «ver leden is. Vrijdagavond a.s. zal een ontwik kelingsavond gehouden worden. Onder werp: Het Verrijzeniswonder en zijn be strijding. Wegens omstandigheden weid deze avond niet op de gewon* wijze be kend gemaakt. Vlieringen. De heer G. J. v. d. Lint, telegrafist bij de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen alhier wordt met ingang van 1 Maart overgeplaatst n,aar Breda. Do heer H. C. Duerinck, commies der S.S., wordt met 'ingang van denzelfden datum overgeplaatst van Breda naar hier. Onder enorme belangstell'ng is Dins dag het stoffelijk overschot van den loods- schipper W. Vader grafwaarts geleid. In de volgkoetsen hadden plaats ge nomen de familieleden ,de overste P. C. Coops, commandant van de „Noord-Bra bant," vertegenwoordiger van den minis ter van marine, de heer J. Wi.A. F. Van Maren Beniz van den Berg, schout- bij-nacht-titulair, hoofdinspecteur van het loodswezen, vertegenwoordiger van den opperbevelhebber van land- en zeemacht, de yice-admiraal W. C. J. Smit, comman dant van Zeeland. In den stoet gingen luit.-kolonel Van Borselen, versperrings commandant, overste H. J. L. Muskeijm, die den commandant van Walcheren, ko lonel Gooszen, vertegenwoordigde, en of ficieren van land- en zeemacht. Daarna volgde een afdeeling marine en het ge heele loodsencorps met omfloerste banier. Een vuurpeleton opende den stoet. Op het kerkhof was de burgemeester mede aanwezig. Bij de groeve werd gesproken door overste Coops, den vice-admiraal, en door den heer Van Maren Bentz v. d. Berg, die allen de algemeene droefenis ver tolkten door den tragischen dood van den overledene gewekt. Een broeder van den overledene dankte voor de laatste eer zijn ontslapen broe der bewezen. Het vuurpeleton der marine loste d« gebruikelijke salvo's. Dagelijks vertrekken van Vlissingen marine vaartuigen naar de plaats waar Vrijdag j'.l. het vreeselijke ongeluk jjiet de loodsboot no. 14 en de visschersboot Arm. 16 heeft plaats gehad, om te toch ten nog iets te redden. Wij1 vernemen, dat dit met de visschersboot wel niet meer het geval zal kunnen zijn, maar de loodsboot komt met laag waier nog ten deele boven en worden de pogingen om deze alsnog te bergen niet opgegev«n. Ook Woensdagmorgen vertrokken yyeder twee marine schepen derwaarts. Haneweerd. Dinsdagmiddag ontstond in het café R. tusschen eenige leuen van de familie S», die te yeel aan Baohus geofferd hadden, twist. De marechaussee kwam tusschen heide en maakte spoe dig een einde aan de handtastelijkheden. Sluis. Lenige slagen, ander» dan kanon gebulder. deden Zondagavond even over achten öluis opschrikken Dat waren uummenl vermoedelijk even over de grens. Daarna weer motorgeronk en dreunen van h' t afweergeschut. Later in den avond nugl En velen gingen voor de zóóveelste maal met een beklemd hart ter ruste. Maandagmorgen hoorde men 't nieuws. De bommen waren op ftederl. gebied ge vallen en wel ep de welde achter de woaing van den heer J. Piasschaert, langs 't kanaal van öluis naar Brugge. Li aar liggen ze iu ee* rij, de acht gaten, in den grond geslagen. De boomen in de naogheid zrjn beschadigd door de wegspringende scherven; stukjes zjjn diep in de stammen gedrongen. Overi gens is er geen schade van beteekeuis. Dé buuimen schjjuen van klein kaliber geweest te zgn, althans de putten in den grond zijn van geringen omvang. Men neelt reeds veel deelen en scherven ge vonden op de plaats de» onheüs en, naar verluidt, zou men iets gevonden hebben, dat op een Fransch merk duidt. (M. Ct.) Dezer dagen liad een leerling der Belgische schoul ie öluis het ongeluk, een zijner speelgenooten met een pijltje in het oog te treffen, t e getroffene moest onder geneeskundige behandeling gesteld worden, en zal waarschijnlijk het bescha digde oog moeten missen. De vorige week hebben totnogtoe onbekend gebleven dieven bjj den land bouwer A. B. eenige hammen en een paar zijden spek gestolen. De deur, die toegang geeft tot de plaats waar de ham men hingen, was met opengebroken. Ossenisse. Het aantal als kiezer op de nieuwe kiezerslijsten voor deze ge meente ingeschreven personen bedraagt voor de 'Tweede Kamer, Provinciale Sta ten en Gemeenteraad 202. De gezondneiustoestand laat in deze gemeente over het algemeen genomen, veel te wenschen over. Vele personen, ja bijna geheele huisgezinnen liggen te bed. Menschen die 's avonds nog vlug en vroolijk zijn, zijn den anderen dag ernstig ongesteld. Algemeen klagen zij over eeij brandend gevoel in de keel.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2