UIT X1ELJ4BI1I. Landbouw en Veeteelt Laafsr® Serlchien. BEN IIAAG. Tussehen de N. U. M. ew de vertegenwoordigers der O. H. petro- leum-industrie gevoerde onderhandelingen over levering van (Jostenrijksehe minerale olie aan Nederland, liebben tot een be vredigend resultaat geleid. Eikels. De minister ran landbouw heeft: 1. vastgesteld de volgende maximumprij zen voor eikels a. ruw 10 ct., b. zuiver 20 ct., c. gedroogd 30 ct., d. gebrand 67V2 ct., e. gebrand en gemalen (tusschenha-ndel- prijs) 30 ct.v (kleinhandelprijs) 95 ct., alles per K.g, De minister van landbouw heeft de bijzondere aandacht van de gemeentebe sturen er op gevestigd, dat er koffiesur- rogaten in den liandel zijd, die uitslui tend uit gebrande gemalen eikels bestaan. Bak- en braadvet. De Min. van Landbouw beeft met ingang van 29 Januari j.l., vastgesteld een maxi mum inkoopprijs van normaal bak- en braadvet, door de gemeenten te beste den, van f 125 per 100 K.G. Steenkolen. Woensdag is weer een Ned. s.s. met «en lading steeakolen uit een Schotsche liaven te Amsterdam aangekomen. Rijst voor steenkool. Het N. I. 1'. A. seint uit Batavia dd. 2 Febr.: Als resultaat van de onderhandelingen is er een overeenkomst getroffen, waarbij de Nederlandsch-Indische schepen 12.000 ton steenkool maandelijks van Calcutta naar Colombo vervoeren zulien en het Britsch-indische gouvernement in ruil daarvoor den export van 12.000 ton rijst uit Rangoon toestaat. De onderhandelingen duren nog voort over het vervoer van 25.000 ton steenkool van Calcutta naar Bombay en Karachi in ruil voor den uitvoer van 25.000 ton Rangoon rijst. Huisslachting van Varkens. Een der burgemeester van Zeeland heelt in antwoord op verzoek om naüere inlichtingen van tien Munster van L. N. en H. ten antwoord gekregen, dat de bedoeling van oirc. van 4 Febr. uo. 372 is: Dat het vleeoch afkomstig van varkens, gemest door particulieren of mesters, in beslag munt wordan genomen. (M. Ct.J Bovenstaand bericht bevat dus het tegendeel van hetgeen „De Zeeuwdezer dagen over deze kwestie vermeldde. (Red.) Politieke propaganda te Rotterdam. Donderdagavond was in elk der vijf districten een propagandameeting belegd voor it. K. kiezers om hen in te lichten over de nieuwe kieswet en voor zoover zij nog geen lid waren, aan te sporen lid te worden der K. K. Kiesvereeuigiug. Sprekers waren de heeren ar. itoiïmau, mr. Bomaus, wethouder stuiemeijer, Moerei eii V ïeniugs. De meetings waren goed bezocht en verliepen uitstekend. Hoe krijgt men het beste broed? In de laatste twee weken is het re- geenugsurood van een kwaliteit zóó min, dat uien in gewone tijóeu dergelijk brood met eens voor veevoeder zou willen neb ben, laat staan voor mensclielijk voeder. INu wareii o.m. in de gemeente Oostburg de klachten zoo talloos, dat de burge meester een monster van het meel ter onderzoek heeft opgezonden. INu is aan de bakkers de volgende meüedeeliug ge daan ais „inwould van liet Centraal broudkaiiLuor op de inzending van het monsteruieel. Uit het rapport van ket station voor Maalderij en Bakkerij te Wagenmgen is gebieken dat uy geuruik maken van onderstaande voorschriften Uij de bewer king van dat meel zeer goed mood is te bakken: fo. Niet meer dan 60 pet. vocht toe- votgen. 2o. het vocht wanner te nemen c.a. 115° F', bij een deegteinperatuur van Bu°eneeu bakkenjtemperaiuur van 7U". 3o. Zeer kort iaieu rijzen (circa i'/2 uurj en alles in deegstukken, 4o. Langer en steviger albakken. (M. Ct.) Maximum-prijzen rundvleesch. De minister van landbouw heeft le. mei ingang van 20 dezer voor rundvleesch vastgesteld de navolgende maximumprijzen ut den kleinhandel Chateaubriand en biefstuk-haas afge haald aan den winkel per 1 K.g. f3,15, niet aan den winkel afgehaald 13,90 per 1 K.g., ritueel geslacht afgehaald aai^ den winkel f 3,83 per 1 K.g., ritueel ge slacht met afgenaaid aan den winkel 13,98 p. 1 K.g., haas reap, f3, f3,15, f3,08 en 13,23; biefstuk resp. 12,80, f 2,9o, f2,88 en f3,03; eonlrefJet resp. f 2,80, 1 2,95, f 2,88 en f 3,03rib resp. f2,00, 12,15, f2,08 en 12,83; dikke lende resp. 12,00, f2,15, f 2,08 en f2,83; rol lade resp. 12,00, f2, tb, f2,08 en f2,83; baklap resp. £1,30, 1 1,45, f1,38 enfl,o3; runderlappen, rundergehakt, klapstuk en runderborst resp. f 1,30, f 1,45, f 1,38 en fl',53; schenkel resp. fl.30, f 1.45, f 1.38 .en f 1,53nier- en slachtvet resp. fl,40, f 1,40, f 1,40 ©n f 1,40hutspot resp. f0,30, f0,30, f0,30 en f0,30; beenderen resp. f0,10, f0,10, f0,10, f0,10; tong T.esp. f2, £2, f2 en f2, alles per 1 K.g.; zwezerik resp. f0,50 10,50, 10,50 en 10,50 per stuk; hersens resp. f0,15, f0,15, Ï0,15 en f0.15 per stel; lever resp. £0,50, fü,50, £0,50, £0,50 en f 0,50 per 1 K.g.; nieren resp. f0,50, f0,50, f 0,50 en f 0,50 per stukstaart resp. 1,25, f 1,25, f 1,25 en f 1,25 p. 1 K.g. 2e. bepaald, dat de hiervor-en genoem de prijzen voor rundvleesch gelden voor rundvleesch zonder been 3e. verboden den verkoop en de af levering van rundvleesch onder andere benamingen dan vorenbedoeld; 4e. bepaald, dat aflevering van kop- vleesch slechts zal mogen geschieden, in dien dit verwerkt is door de hutspot. (St.ct.) Spoorwegverkeer. Naar het persbureau Vas Diaz ver neemt kan binnenkort een nieuwe dienst op de spoorwegen verwacht worden, lloe die dienstregeling er zal uitzien is nog bij mogelijkheid niet te zeggen. To verwachten is, dat geen nieuwe be perkingen zullen worden ingevoerd. Karnemelk en taptemelk. De Minister heeft vastgesteld een ma ximum groothandelprijs voor karnemelk en taptemelk van 5 cent per liter, afge haald boerderij of zuivelfabriek. Gort. De Minister heeft bepaald, dat het hoof delijk rantsoen van gort, met ingang van 26 Februari e.k., wordt terugge bracht op een ons in de 4 weken. Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. Het menu voor de week van 17 Fe bruari tot 23 Februari: Maandag Stamppot, Witte kool, Rund vleesch. Dinsdag Erwtensoep. Woensdag Stamppot, Boerenkool, Wit- teboonen, Vet. Donderdag Stamppot, Gele Knolraap, Rundvleesch. Vrijdag Havermout, Melk, Boter, Suiker. Katerdag Groentensoep, Tegen intrekking van de bons Voor Maandag 1 Kilo Aardappelen. Voor Dinsdag bon no. 63 1 ons Erwten. Voor Woensdag, 1 Kilo Aardappelen. Voor Donderdag 1 Kilo Aardappelen. Voor Vrijdag bon no. 01 1 ons Ha vermout. Voor Zaterdag vrij". Zij, die geen gebruik maken van de distributiebons, onverschillig welke, ge lieven deze aan de keuken af te staan. Distributie. Van 16 Februari tot en met 22'Febru ari 1918, is verkrijgbaar: op bon 66: Erwten 1 ons; op bon 67: Havermout 1 ons; op bon 68: Bak- en Braadvet 1 ons; op bon 69: Zeep 1 ons; op bon 70: Kaas 1 ons. Aardappelen 1 K.G. per persoon op dg 16 Februari gestempelde bons. Goes. Blijkens de „M. Ct." is Maandag j.l. door de politie bij twee winkeliers in beslag genomen 61 kilo thee en 100 stukjes Kwatta. Dit bericht behoeft eenige aanvulling. Niet de politie, maar de waarnemende burgemeester legde namens den minis ter van landbouw beslag op de tüee en de kwatta, die men als fruit voor de veiling frauduleus had willen binnen smokkelen. De gerechtelijke autoriteiten zouden aan het opgemaakte prooes-verbual geen verder gevoig hebben willen geven en verzetten zich nu tegen deze inbe slagname. Dat wordt een lastig geval, want men vraagt zich nu af: wia is in deze eigenlijk baas. Zondagsrust apothekers. Zondag 17 Febr. a.s. is tie apotheek van dhr. v. d. Hoek geopend; de beide andere blijven dan gesloten. Van de bestuursvergadering van de Z.L.M., heden middag inliet iandcouwhuis alhier gehouden en die bij het ter perse gaan der courant nog voortduurde, zuhen wij, voorzoovcr wij daarvan al dan niet iets kunnen mededeelen onder de laatste belichten in dit nummer, een en ander in ons volgend nummer melden. Middelburg. Uit een brief van den voor zitter van de St. Vincendusveieen, alhier is ens gebiesen, dat het niet op tijd ver schijnen van een verslag van de on langs gehouden Fancy Fan dier vereeni- ging in ons btad het gevoig is van eene vergissing, waarbij genoemd bestuur vrij uitgaat. Dat wij dit nu eerst vermelden, vindt zijn oorzaak hierin, dat wij eerst het ant woord op onze correspondentie met deu voorzitter wilden afwaenten. Bed. Vlia»ingen. Zondag a,s. zal hier een bestuursvergadering plaats hebben vun den hond van R. K. 4'ropagandaclubs. Rilland-Bats. Toen j.l. Woensdagmid dag de arbeider E. Lambrechtse en zijn vrouw genig wefk verrichtte pp, den zol der, Waren hun 2 "koontjes dok naar tien zolder gekomen. De oudste had het on geluk van den zolder te vallen en met zijn hoofd op de steenen terecht te ko men. De knaap weid in bewusteloozen toestand opgekomen. De hulp van den dokter weid aanstonds ingeroepen. Men vreest voor een hersenschudding. Tot heden is het kind nog niet tot het be wustzijn teruggekeerd. ren": N. Moelker, Rilland-Bath; A". Gij"- sel, A. Claeyssens, C. J. Die rick, W. F. G. Amnion, allen Sas van Gent; K. Heij- bocr, Si-Maartensdijk, P. de Klerk, C. v. d. 'Voorde, E. v. d. Voorde; allen IJzendijke, P. F. .Ondenaard, B. IJse- baert en W. P. Dioleman, allen te Axel. salaristegeimf achterwege' blijft. De heer Stadhouders uit Ttoosendaal, die daarin zitting heeft, nam als zoodanig ontslag en is nu vervangen door dhr. Soeterbook te Cliaam. ('s-Hett. Ct.) Geslaagd voor 2en stuurman, I). Coppoolse," feeding der „De Ruytersch." te Vlissingen. (M. Ct.) De St.crl. not 36 bevat de sta tuten van de Vereeniging Rijks Hoogere Burgersciioolbond, gevestigd te Goes. Zij stelt zich ten doel, de harmonie te be vorderen tussehen de leerlingen der R. H. B. S. te Goes. i Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heelt heden veroordeeld wegens: DiefstalP. F. V. 19 jwerkman, A. J. D. 29 j., schippersknecht, beiden te Terneuzen, ieder tot 14 d. gev P. M. de R. 18 j., werkman te Terneuzen, f20 b. s. 20 d. li P. A. G. 19 j., veldarbeider te Axel, en D. V. H. 34 j., fabrieksarbeider te Westdorpe ieder f 5 b. s. 5 d. h. J. D. H. 45 j., grondwerker te Westdorpe, en K. B. 33 j., veldarbeider te Uhnge, ieder f 15 b. s. 15 d. h.; P. F. M. 19 j., veldarbeider te Axel, 17 b. s. 7 d. h.; C. F. K. 24 j., t® Westdorpe 1 w. gev. K. M. L. K. 17 j., te Goes, gesteld ter beschikking der regeenng, A. P. 15 j-, 2 maanden, en JN. H. 18 j., werkman aldaar 1 rn. tuchtschool. MishandelingC. V. 21 j., werkman tc Westdorpe f 5 b. s. 5 d. h. en T. L. D. H. 40 j., koopman te Hetranchement f 10 b. s.' 40 d. h. Beleediging J. de R. 20 j., grondwer ker t© Cimge f 10 b. s. 10 d. h. Overtreding distributiewetF. P. 30 j., en E. P. 32 jaar boterhaudelaars te MeppeJ, ieder tot t 25 b. s. 25 d. h. Onzt delgke handelingen met een kind L. D. 19 j., leurder te Uimge 3 m. gev. Huisvredebreuk: J. B. O. 30 j., koop man te Hoofdplaat f 25 b. s. 25 d. h. Verbaden uitvoerF. B. 18 j., werkman te St Jansteen 1 m. gev. met bekrachting van het vonnis van 20 April 1917. GOES. Bestuursvergadering Z. L. M. De statuten en het huishoudelijk regle ment volgens de reorganisatieplannen zijn met groote meerderheid van stemmen aan genomen. De dorpsvereenigingen kunnen 1 April a.s. toetreden. Het verschil in hooiprijs tussehen Zee land eenerzijds en Friesland en Groningen anderzijds komt hieruit voort, dat in Zee land reeds in Sept. in overleg met afdoe- lingen de prijs van f 120 is vastgesteld, maar dat Friesland en Groningen veel later kwamen. De fout zat in de wet. Het volgend jaar zal dan ook een geheel andere hooidistributie plaats hebben. Bij het spreken over de stroovordering werd medegedeeld, dat geconstateerd is, dat het quantum stroo zeer gering is. Do aandeelen van het landbouwhuis- zijn thans gestempeld en kunnen ter be schikking der leden worden gesteld. Het contract met den heer Zaaijer voor het afstaan van eenige ruimte voor het cen- traalbuxeau is geannuleerd wijl de heer Zaaijer een ander ruimer huis gaat be trekken en de Zj. L,. M. de ruimte in; haar landbouwhuis zeer noodig heeft. Per Telegraaf. VLISSINGEN. De Loodsboot 14 is op een mijn geloopen. De kapitein is ge dood. Nog 7 man worden vermist. Per telefoon. BERLIJN. De Russische opperbevelheb ber heeft een snelle en rustige demo-bi- lisati© bevolen, waarvoor bijzondere com missies moeten worden ingesteld. Gelijktijdig moet de organisatie plaats vinden van het roode leger. Aleer agita tie en meer practisch handelen in deze is noodig. De iegercommissies moeten zoo lang mogelijk aanblijven. W'EENEN. Het ooriogspersbureau deelt mede, dat ingevolge van den „sta.us quo:" met de Oekraïne (d.w.z. van den toe stand zooals die voor den oorlog was) da Oostenrijksch Hongaarsche troepen de stad Rrody zijn binnengerukt, de laatste Oostenrijksehe stad die nog in het be zit was van den vijand. De troepen werden door den burge meester en de rada van Oekraine opge wacht; BERLIJN. Von Hertling is uit het hoofdkwartier alhier teruggekeerd. Von Kühlmann komt iels later. Von Herlling zal m den rijksdag (20 Febr.) spreken over den vrede met Oekraine, over de, verhouding met Rusland en over dep oorlogsraad te Versailles. Oe verschil, lende politieke fracties zullen dan te vens hun standpunt uiteenzetten. WEENEN. Naar het Fnemdenblatt Ver neemt, zal Czernin binnekort op de rede van Wilson antwoorden. BERLIJN (V. D.) De Vossische Zeitung verneemt, dat de gevechten in Oekraine voortduren. Kieff is nog gedeeltelijk inj handen der Bolsjewiki, the telkens nieu we geregelde troepen krijgen loegestuurdl AMSTERDAM. Het bericht, Jat de hoofdstad beter van levensmiddelen zal jyordeu voorzien, wordt bevestigd. Reeds Hansweerd. Bij het stoeien met zijn makkers had een 17-jarige schippersknecht het ongeluk te vallen en zijn been te breken. Op de mosselkokerij van de Relief Commissie had de knecht het ongeluk zijn arm, te verbranden. De laatste nachten werd er op verschillende plaatsen in ons dorp- hout vermist. De politie is de dader(s) op het spoorj t UverunJ. Door een rijksc.onliroleur is bij een der bakkers in deze gemeente 19 zakjes onvermengd tarwemeel aange troffen. De partij ad 70 K.g. is in be slag genomen en tegen den overtredjgr proces-verbaal opgemaakt. Rrabbendijke. Morgen, Zaterdag, hoopt G. van Haten allner den dag te berdenken waarop hij 2o jaar alhier aan de Poste rijen verbonden is geweest. Dat het den jubilaris niet aan bewijzen van belangstelling zal ontbreken is wei te voorzien daar Inj bij de geheele bur gerij ais een ijverige Dehuipzame bode bekend is. Terneuzen. Door de gemeentepolitie is thans tegen F. V. en F. d. R., die jl. Vrijdag terecht stonden als beklaaga van diefstal van koper, procesverbaal opge maakt wegens oescliadiging van de wa terkoeling van een pofderüijk en diei- stai van dekmaterialen. Zij braken de steeuglooiïng op en namen de perkoen- palen als buit mede.iM. Ut.) Sluis. Naar we vernomen, heeft eien inwoner alhier een rasechten doghond ge kocht voor de kapitale som van f50J. (Jok een O.-WVer? Met ingang van 12 Februari j.l. is bet- verbod van uitslag van alle ten uitvoer verboden goeueren en margarine uit de panden der gezusters Marie en Josepiuna lJsebaerl te Sluis, voorwaar delijk opgeheven. Hreskvns. Deze week is alhier een per koon overleden, tengevolge van ©en schot in de borst, hem toegebracht door de kommiezen, daar bij op bun baitgeroep met was blijven staan. Biervliet. Na vo-orafgedane bekendma king werd hier Zondagavond eene verga dering belegd, teneinde te konnen tot de oprichting van ©en landarbeidersbond. De vergadering was maar matigjes bezocht. Na alloop der Besprekingen werd de ge legenheid opengesteld om zieti als lid te doen inschrijven. Het resultaat was, dat met één persoon zich ais zoodanig opgaf. Philippine. Bij den heer A. F. Arbro- scbeer alilrier zijn ontvreemd twee vaten jietroleum, die verborgen waren onder den grond. De, politie stelt een onder zoek in. IJzendijke. Hier werd Dinsdag een Duitsch deserteur door de militairen ge bracht. Hij was aan de „Maagd van Gent" over den draad gekomen en bad op Bel gisch gebied zich voorzien van burger- kleeien. Hij is onder geieidé van mare chaussees naar Vlissingen gebracht. Te Waterland-Oudeman (België), grenzende aan deze gemeente moestent uinsdag een groot gedeelte der bewo ners uit liun huizen, vertrekken. Ver moedelijk komt ook aldaar een dubbem afzetting met den dooden draad. ,(M. Ct.) Dreischor. Met ingang van 16 Febr. e.k. is tot brieven- en telegrambesteller te Zienkzee benoemd M. v. d. Linde, thans hulpbode alhier. (Z. N.) St. Maartensdijk. Bij Kon. Besluit wordt aan deze gemeente 1 zöuUU rijksvoorschot verleend voor den bouw van 11 woningen. Do commandant der stelling van de monden uer Maas en der Gehelde heert het verblijf in zijn gezagsgenied wegens liet betrokken zijn bij den smokkelhandel ontzegd aan de Beigeu: Louis Diileis, goDoren 6 Augustus lo98 te lvieldiecht, wonende te iMeuw-Namen, Eainond Thuy, geboren 18 Juli 189o te Gt.-uilies, wo nende te Uiinge, Albert- Ivens, geboren 13 Geptember 4892 te Stékene, Xheo- phiel Marie Jansen, geboren 14 Decem ber 189f te Gtexene, August Haes, ge boren 15 Februari te Gtexene, Reguie van Runderen, genoren 28 December 189 i te Gtekene, alien wonende te Gt.-Jansteon en den .Nederlander Aloysius van bam- penhout, genoren 29 november 1893, wo nende aluaar, Kapelle Brug. Nog werd .wegens vermoeden van spi- onnage bet vernliji -ontzegd aan Achiet de Afey, geboren 16 Geptember 1898 te Watervliet, wonende te «IJzendijke, van nationaliteit Belg. Aan de volgorde, indertijd uit het ge- zagsgebied van den commandant der stel ling van de monden der Maas en deif Gebelde uitgewezen personen, is met in gang van lu Februari voorwaardelijk ver gunning verleend daarin terug te keg- CultuurcommissL in Zeeland. De Minister van Landbouw, Nijverheid en tiaudel lieeft met ingang van 8 Febr. j.l. aan den heer K. J. A. G. Baron Roilot d' Escury te Kloosterzaude op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid tevens voorzitter der Cultuur commissie voor de provincie z.eeland, onder dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten, en met mgang van denzeifden datum benoemd tot voorzitter der genoemde Cultuurcom missie den heer Jnr. J. v. Vredenburcli te Tholen, lid tevens vice-voorzitter dier commissie. Tot leden der Cultuurcommissie voor Zeeland zijn met ingang van Febr. nog benoemd de heeren A. U. de Uude te Noordweiie en George Vogelvanger te Hulst. KgRKNIiUMfS. Vragen betreffende de nieuwe Vasten- en Üntnoudiugswet. Wij ontvingen de volgende vragen ter zake van de nieuwe Vasten- en Unthou- dingswet: V raag: Wat is er waar van de praat jes die men hier en daar verteld heelt, als zou de Vastenwet dit jaar nunder streng worden toegepast, dat men bijv. 's mor gens een licht ontbijt en behalve den gewonen maaltijd meer dan een kleine colialie mag nemen; ik heb oplettend den Vastenbrief gevolgd, maar hoorde daarin alleen de onihoudingsbepalingen noemen. Antwoord: Allereerst moei worden opgemerkt, dat ontlioudingsbepa- lingen niet in den Vastenbrief van Z. D. il. worden vermeld. Deze bevat alleen de dispensaties, die verleend wor den. De Nieuwe Vasten- en Unthoudings- wet werd reeds gepubliceerd in het No. van „St. Bavo" van 28 October en des tijds in ons blad en alle andere Katholieke bladen overgenomen. Zoowel de Vasfcen- en Onthoudingswet als de Dispensatiebe palingen zijn thans voor alle Nederiand- sche bisdommen dezelfde. Overigens meenen wij deze vraag het best te kunnen beantwoorden door de volgende vragen en antwoorden, welke in de eerstvolgende uitgave van den groo- ten Katechismus zuilen voorkomen: 275. Wat verbiedt de H. Kerk in het derde gebod? In liet derde gebod verbiedt de II. Kerk 1. op de ontlioudingsdagen: vleesch en jus uit vleesch te gebruiken; 2. op de vastendagen: meer dan eens een vollen maaltijd te nemen en bovendien 's morgens en 's avonds vleesch of andere zwaar dere spijzen te gebruiken. 276. Wie moet zjch op de ontboudinga- dagen van verboden spijzen ont houden? Op de onlhoudingiSdagen moet zich van verboden spijzen -onthouden, wie den leeitijd van jaren heeft bereikt, als hij niet om wettige redenen ontsiagen is. 2Y7. Wie moet vasten? Vasten moeL h ij; die zijn een en twin tigste jaar voleind heeft en zijn zestig ste jaar nog met is ingetreden, en niet door ziekte; zwanen arneid ot een andere wettige reden ontslagen is. V raag: Is het tijdens de aanstaande Groote Vasten geoorloofd meermalen, daags vleesch te gebruiken? Antwoord: Voor degenen, die alleen gebonden zijn door de Onihoudingswet, dat wil dus zeggen voor personen, die bun 21en verjaardag nog niet ol hup 59en verjaardag wél gevierd hebben, is bet gebruik van vleesch, meermalen daags, geoorloofd o-p de gewone dagen van de Vasten; -dus niet op Aschwoensdag, de Vrijdagen, de Quatertemperdagen en Za terdag van de Goede Week tot 12 uur, omdat op deze dag-en de O n t h o u- dingswet van kracht is. Voor hen, die gpbo-nden zijn door de Vasten- èn de Unthoudingswet, dus voor allen, die liun 21en verjaar dag reeds gevierd hebben en den o9en verjaaruag nog niet en door ziekte, zwa- ren arbeid ot een andere wettige reden ontslagen zijn, is het gebruik van vleesch meermal-en daags gedurende de asten verboue-n o-p alle dagen, behalve de Zonuagen en d-en Zaterdag der Goede Week uit 12 uur, omdat de V as-tenwet hun verbiedt bij -een anderen dan den vollen maaitijd vieesch of andere zware spijzen te gebruiken. (Zie antwoord op de vorige vraag.) OÜ&ÉëttifUS Door het hoofdbestuur va,n den R, K. O, B. in bet bisdom Breda is eene commissie benoemd, die eene brochure zal samenstellen, om ouders en voog den te waarschuwen bun kinderen en pupillen onderwijzer en onderwijzeres te dpen worden, zoolang een behopriijkg

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2