Gemengd Nieuws. lngwadtn Stukken.. Laatste Berichre;; KERKNIEUWS. ONDERWIJS Leger en Vloot. Mins* rukswip. aaniiesteiiep es;. 415e Staatsloterij. Landbouw en Veeteelt midden een band te hebben zitten met I deed spri op de meest bevattelijke wijzie 50 stukken zeep er in. Vermoedelijk om J- oW" ™ft«rn'»h vhnr. die over de grens te smokkelen. Heinkenszand. Uitvoering Propaganda- club „St. Willebrord". De zaal van het café Pieters was flink bezet. Na da komst van den Zeereerw. heer Pastoor en den Weleerw. heer Kapelaan, opende de heer Jansen met een welkomstwoord. Direct daarop begon het tooneelspel: „Priesterlijke Heldenmoed", de hoofdscho tel van het programma. I)e rollen wer den verdienstelijk vertolkt en vooral het 4e en 5e bedrijf, waarin Gustaaf door z'n broeder Ivo wordt bezocht in de gevan genis, maakten zichtbaar indruk op de de waarde van elke stem uitkomen, Voor al werd in zijn begeesterend slotwoord de nadruk gelegd op de groote verplich ting, welke 'door het stelsel der E. V. aan ieder Roomschen kiezer wordt op gelegd. i Met recht koii Ale Z. E,. Pastoor in zijta woord van dank, namens geheel de ver gadering tot den heer Vienings gesprot ken, getuigen, dat allen met volle teugen genoten hadden door te luisteren naar zulk een redenaar, die met zooveel gloed en bezieling het stelsel der E. V. had uiteengezet. Moge zijn woord in vrucht baren bodem zijn ontvangen, om ookjiier in Hoofdplaat rijke vruchten voort te toeschouwers. Gustaaf met wiens spel br0 alle R -K Kiezers dezer pa- we in de drie eerste bedrijven niet kon- wej doordringen van de gelwich- den dwepen, speelde in het 4e on 5e bedrijf eenvoudig schitterend. Met allo respect voor de prestaties van Ivo,, géven we dezen toch den raad zijn langje rede neeringen niet te zalvend en op' één toon uit te spreken. De gesties daarentegen waren goed. Ook de cipier speelde zijn rol „echt natuurlijk. Het luid applaus bij de voordrachten van dhr. H. bewees, dat deze, e' en a's altijd, zjer in dén smaak vielen. In no. 3 speelde de huisknecht perfect; ook Geldgewin en Ferdinand hadden goe.de momenion. In no. 4 was Kwiebus het ware type van een smok kelaar. Ook do konnnies voldeed goed. Tot slot. kregen we de Kiesvereenigirig van Strom,pelhardt, welke scène de lach spieren der toeschouwers niet weinig in beweging bracht. Na afloop dankte de Zcoreerw. heer Pastoor de spelers naméns allen voor den genotvollen avond'. Hij zeide ervan verzekerd te zijn, dat de aanwezigen zich in hunnen kring zou den beijveren om nog meer donateurs aan (e werven. Moge do Propl club bui ten het werk voor de goede pérs, waar mede ze reeds menig' succes heeft te hoeken, nog menig avondje organiseeren als op Maandag' j.l. Toen hedenmorgen alhier van een landbouwer uit Nisse onder geleide 2 runderen passeerden om naar het station 's-Ifeer Arendskerke te worden gebracht kwam een der runderen te vallen waarbij het een poot brak. Het dier zat hier wor den afgemaakt.. Hulst. In een Zondag gehouden ver gadering van de Kath. Kiesvereeniging werden 165 nieuwe (eden aangenomen. Hierdoor is het aantal leden tot over de 300 gestegen. (Zei.) Hoofdplaat. Men zendt on< van hoog-* geachte zijde het navolgende verslagZon dag 10 Feibr., des nam. te half vier, had in de R. K. Bewaarschool een zeer druk bezochte vergadering plaats van de R. K. Kiesver. De beide lokalen der Be waarschool, tot één gezellig ingerichte vergaderzaal vereenigd, waren tot in de uiterste hoeken gevuld met belangstellen de leden. Fm geen wonder. Ieder wilde vooral dezen keer gaarne gevolg geven aan den oproep van het Bestuur, nn het cene vergadering betrof, waarin de heer J. Wl Vienings uit Goes als sprei ker zou optreden. Zoo dikwijls had men reeds uit de nieuwsbladen vernomen, met wenc een succes dez!e talentvolle spreker in verschillende plaatselijke kies vereenigingen het woord had gevoerd, zoo dat de nieuwsgierigheid was verwekt en men niet gaarne de gelegenheid liet ont snappen thans zelf van dat succes ge tuige- te zijn. Daarvoor wilden velen zelfs, die een uur en nog verder van dte kom verwijderd wonen, K:eh gaarne de moeite getroosten om een wandeling naar Hoofd plaat te maken. Nadat de 'neer H. Cammaert als waar-' nemend voorzitter de vergadering met den cnristelijken groet had geopend, verzocht hij den Zeereerw. heer Pastoor een in leidend woordje te spreken. Gaarne werd door Zijneerw. daaraan voldaan die ai- Jen welkom heette en zijne voldoening uitsprak over zulk een talrijke opkomst. Zoo dikwijls reeds had de vergadering verlangend uitgezien naar eene duidelijke uiteenzetting van de nieuwe kieswet. Dat verlangen ging thans in vervulling, nu de Z. E. Pastoor aan de leden der Kies ver. den heer Vienings als de woordvoer der en de verklaarder daarvan kon voor stellen, aan wien thans het woord werd verleend Nadat spreker bij z-ijn inleiding de- We- teekems van het woord „Grondwet" had aangeduid en tevens in algemeene trekkéa het. groot verschil tusschen het oudéeji nieuwe kiesstelsel der Grondwet had uit eengezet, behandelde hij1 in liet eerste gedeelte zijner rede op zeer bevattelijke en zakelijke wijze het nieuwe stelsel der Evenredige Vertegenwoordiging. Zijn be zietend woord, hier en daar opgesmukt met geestige en luimige zetten, ontlokte meer malen aan de vergaderden een daverend applaus of bracht de lachspieren dor toehoorders in beweging. Van de pauze, die hierop volgde, maakte de ijverige secretaris, de heer S. Calu- wé, gauw gebruik nog eenige achterstal liga co-ntributiën te innen, terwijl hij te vens met voldoening nog verschillende nieuwe leden kon boeken. In het tweede gedeelte na de- pauze beschouwde de spr. de praktische zijldel van ue, nieuwe kiesstelsel en toonde'hij duidelijk aan hoe een verkiezing volgens ,ln, haar werk gaat. Hiervoor bewees net bord goede diensten, waarop een overzicht werd gegeven van een ven kiezing zoowel voor de Tweede Kamer Biervliet. Hier zijn Zondagavond in den Paulinapolder twee erwtenvimmen, vermoedelijk met opzet, in de asch gelegd. Dit is nu al de vierde brand in ge noemden polder in een tijd van nauwe lijks een half jaar. Vandaar dat men aan brandstichting denkt. (M. Ct.) Bij een landbouwer te Retranchement werd verleden Zaterdag een groote hoe veelheid pas geslacht varkensvleesch in beslag genomen door de rijkspolitie. Op het strand te Zoutelande is Maan dag aangespoeld het lijk van een mans persoon, vermoedelijk een Duitsch mili tair. tige taak, die op hen rust bij da aanst. verkiezingen. Aan dal. woord, van dank verbond de Z.Ei. Pastoor, mede namens alle aanwezigen, den wensch', dat de heer Vienings nog vele jaren met onver zwakte kracht en denzelfden ijver vrucht baar werkzaam zou zijp voor Katholiek Zeeland, dat tot dusver reeds zooveel aan zijn werkcladigen ijver te danken liejeft. Hierna sloot de waarn. voorzitter de ergadering met. den gebruikelijkën groet. Naar we vernemen is het 18-ajrig meisje, die eenigen tijd geleden liet on geluk had een naald i.n te slikken en daarvoor for behandeling naar het hospi taal te Leiden is overgebracht, weer naar hare woonplaats teruggekeerd, ofschoon de naald nog niet verwijderd is. St-Kruis. Wederom is het een Duit- schor mogen gelukken over d-en electri- schen draad te komen. Door middel van een polsstok wist hij het Nederlandsch gebied te bereiken. Oostburg. Binnenkort zal het Oostburg- sche meisjeskoor onder leiding van dhr. v. d. Loven eene uitvoering geven in de ambachtsschool alhier. Ook van liberale zijde wordt al les in het werk gesteld' om de kiezers voor te lichten omtrent do Evenredige Vertegenwoordiging. Op 15 of 17 Februari zal jhr. De Muralt dit onderwerp 'behan delen voor de liberale kiesvereeniging al hier 'Een aansporing voor enze kiesver eenigingen om ook voor hare kiézers te zorgen 1 Sluis. Het scheen, dat de Duitschers aan de Belgische kust Zondagavond weer vliegersbezoek verwachtten, ofschoon het tamelijk hard waaide. Den gelieelen avond werkten een tiental zoeklichten. Ook hooi den wijl 's avonds het gewone geschut weer. Blijkbaar waren er dus weer Vlie gers. Alhier zijn Maandag een tweetal personen, genaamd J. A. de M. en I. Ie R., geverbaliseerd wegens het zich zonder noodzaak ophouden binnen de verboden strook. Ook werd dien dag een persoolrt bekeurd wegens ongedekt vervoer van een paar nieuwe schoenen. Ossenisse. Zondagnamiddag 6 uur had alhier bij: den herbergier J. Rademakers: de Rakker een vergadering plaats van de Varkensverzekeringyereemging „St.- Antonius Abt". Doel was, gezien de bui tengewoon hooge prijzen die .tegenwoor dig in deze omstreken voor jonge biggen; gevraagd worden, te beraadslagen of het niet mogelijk zou zijn deze biggen geza menlijk te Rottendam aan te koopen. Het was lastig om, aangezien, dat men niet zeker was of men de varkens later voor eigen gebruik zou mogen slachten, hier omtrent een definitieve beslissing te ne men. Besloten werd eerst af te wachten wat de Minister daaromtrent zou beslis sen en, zoo die beslissing gunstig uitviel 2 personen naar Rotterdam te zenden om de biggen aan te koopen. Voorloio- pig .gaven z'ich 14 personen voor een krulstaartje op, doch dit aantal zal wel veranderen, indien men de beslissing van den Minister weet. Is die ongunstig voor eigen slacht dan zal dit aanial vermin deren of .geheel te niet gaanis het gun stig dan zal het vermeerderen. Ieder die e'r een wil hebben moet vooruit gp(d sforten en kan ieg'gen hoeveel {hij onge veer wil geven. Bij aankomst zal er dan om geloot worden. Sas van Bent. Dat de vindingrijkheid der smokkelaars steeds tracht den speur zin der kommiezeu te overtreffen, bleek alhier, waar bij onderzoek aan hut licht kwam, dat de scheerbalk voor een deel was uitgehold, welke openlag netjes met een schuifje was gesloten. Hij opening bleek, dat in de ruimte 50O stukkeu kwatta waren verborgen, Welke natuur lijk werden inbeslaggeuomeii. (M. G.) Clinge. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in den Prosperpolder onder de gemeente alhier de 28 jarige v. D. afkomstig van Hontenisse, met 3en elee trischen draad in aanraking gekomen en gedood. De man laat een weduwe met 2 kinderen achter. (M. Ct) Axel. De Minister van Financiën maakt bekend, dat is opgelegd aan Francois Dekker alhier, een aanslag totnavordenug van oorlogswinstbelasting over het be lasting over liet belastingjaar 1915, ten bedrage van f530. Zaterdagmiddag is in den Brakman aangelioaden het nieuwe motorschip van A F. A. Bij onderzoek bleek dat er twee kisten chocolade aan boord waren, die Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen te Renesse de heer G. Kappers, aldaar, ter vervanging van wijlen den heer R. Steur Jr. Prov. Bond van 3.K. Kiesvereni gingen in den kieskring Zeeland. Deze bond kwam Dinsdag j.l. in hotel Zeeland te Vlissingen in buitetngewonei algeimeene vergadering bijeen, onder voor zitterschap van m'r. H. C. J. Groot, ad vocaat en procureur fe Middelburg. Aan wezig waren door middel hunner verte, genwoordigers alle bij den bond aangek sloten centrale'sHulst, Oostburg, Midj delburg, Goes, Vlissingen, Zierikzee en Thole-ii (Oud-Vossemeer.) De drie laatst genoemde werden voor de eerste maal gerepresenteerd door de heeren Joh. Buis- sing, A. Den Boer en van 'Tilbeurg. Uit de ter tafel gebrachte stukken bleek', dat alle (33) kiesvereenigingen. een voorloo- pige groslijst van candidaten hadden op gemaakt. Naar aanleiding van de vraag of de Bond daaruit een lijst naar rangs orde zou samenstellen dan alleen ette lijke namen noemen, ontstond eene uit gebreide gedachtenwisseling. Ten slotte werd het Bestuursvoorstel om een voor- loopiga lijst van 10 personen naar volg orde, als resultante uit de 33 lijsten der kiesvereenigingen op te maken, aamgig- nomen met 8 tegen 4 stemmen. Nadat de bij de lijst geïnteresseerden,, voor zoover zij aanwezig waren, en die niet aan de stemming deelnamen, zich hadden veTwijlderd, werd daarna met algemeene stemmen de voorloopige gros lijst van candidaten voor de T weede Ka mer in den Kieskring Zeeland iin deze volgorde vastgesteld: 1, P. F. FruijtieT; 2, J. W], Vienings, 3, mr. A. Baron Van [Wijnbergen; 4, mr. dr. Jan Van Best; 5, M. Clhl. Bongaerts; '6, mr. A. Van Rijckevorsel7, Jirr. Chs. Ruijs de Boe) renb'rouck; 8, F. Van "Waesbergh'e9, dr. G. F. Kusters; 10, mr. J. H. Mj Stieger. Daarna wérden de amendementen der verschillende kiesvereenigingen op de coto- ceptstatuten behandeld en gedeeltelijk niet, gedeeltelijk wel overgenomen. In grijpende wijzigingen ondergingen de sta tuten niet en zullen ?ij; in de thans door door den bond vastgestelde redactie bin nenkort ter kennis der kiesvereenigingen worden gebracht. Den heeren die den 23en' dezer naar Utrecht zullen gaan om met de andere kieskringvertegenwoordigers en het be stuur van den Algemeenen Bond te be raadslagen, werd opgedragen de belan gen van den kieskring Zeeland zoo' goed mogelijk te behartigen, speciaal wal be treft het zich al of niet aansluiten hij een anderen kieskring. Overeenkomstig art. 12 'der statuten werd het Bondsbestuur met .3 leden uit gebreid en werden daartoe door de ver gadering aangewezen de heeren Joh. L. Buissing, A. den Boer en Van Tilbeurg. De voorzitter sloot onder betuiging zij ner groote voldoening over de goede op) komst, de vergadering. als voor de Provinciale Staten. Hierbij in beslag werden genomen Een noodlottig voorval. In October van het vorig jaar heeft op den Velperweg een 20-jarig jong meisje een noodlottigen val gedaan. Terwijl zij fietste, kwam haar een onbekend geble ven jongen evelneens op een rijwiel ach terop en begon haar te plagen. Onge lukkigerwijze wijze hieven de beide rij wielen aan elkaar haken, daardoor sloeg het meisje van haar rijwiel, kwam in de beek langs den Velperweg. terecht en stootte met het gelaat in "een punt van een tuinhek aan dé overzijde van de beek. In deerniswaardigen toestand werd zij naar het gemeenteziekenhuis overge bracht. Het bleek dat het gekwetste oog onherstelbaar verloren was. Het meisje genas na een langdurig en zeer pijn lijk lijden. Kort voor Kerstmis kon rij, nadat het gekwetste oog was weggeno men, het ziekenhuis verlaten. Veertien dagen geleden is zij weder ingestort;een nieuwe behandeling vain de wond bijl het oog bleek noodzakelijk. Zij is nu Donder dagmiddag na duldelooze pijnen, te heb ben doorstaan, overleden. Ineen dorp in Posen zijn door inbrekers een boer, diens vrouw en een 12-jarige boerenknecht verinoord De daders maak ten zich van 3000 M. meester en staken de boerderij in brand. Zij werden echter spoedig opgespoord en gevangen geno men; onder hen was een bloedverwant van den vermoorde. Vogelverdelging of Vogelbescherming? (Een woord tot het Nederlandsche Volk). Te oordeelen naar tal van couranten berichten, wordt er in den laatsten tijd ook in ons land een oorlog gepredikt tegen de vogels. Vreest men dan werkelijk, dat die schepselen ons het brood uit den mond zullen nemen? Zeker, een gedeelte van onze inlandsche vogels buhooren tot de zaadeters, voeden zich voor een meer of minder greot deel met zaden. Maar dat wil nog niet zeggen, dat die dieren leven van wat wij niet kunnen missen. Onkruid levert ook zaad en gewoonlijk niet weinig. Weet men wel, dat die onkruiden juist zoo gezocht zijn door de vogels? Zelfs de musschen, die bij het rijpen van den oogst schadelijk kunnen optreden, bewijzen ons het overig deel van het jaar weer goede diensten door het vernietigen van onkruiden en van insecten. Geen middel wordt versmaad, waar liet gaat tegen de vogels. Het nooit genoeg te verfoeien premiestelsel (één cent voor el.ee musch gewoonlijk), heft den kop weer op en zelfs wil men zijn toevlucht nemen tot vergif. Weet men, welke gevolgen deze mid delen zullen hebben? Dat naast de musschen tal van andere vogelsoorten gevangen of vergiftigd zullen worden. Ons volk weet nog betrekkelijk weinig van vogels, kent ternauwernood het onderscheid tusschen musschen en leeu weriken 'j En wie, die vergiftigd voer neerstrooit, is er van verzekerd, dat alleen musschen er op af zullen komen? Inderdaad, onze voedselvoorziening vraagt de grootst mogelijke zorg en wij dienen de zaak goed onder de oogen te zien. Een e irste vereischte is, dat wij onze vrienden van onze vijanden weten te onderscheiden. Onze vijanden wie zou het tegen kunnen spreken? zijn in de eerste plaats de onkruiden en veel meer nog de insecten. De vijanden van onze vijanden evenwel dienen wij te vriend te houden en als zoodanig mogtn wij de vogels wel in bescherming nemen. Want het is een eeuwenlange oorlog tusschen de vogels en de insecten en dat laatstgenoemden, ondanks hun fabel achtig snelle vermenigvuldiging, de we reld nog niet voor zich veroverd hebben, hebben wij in niet geringe mate aan de vogels te danken. Let er op, hoe spreeuwen naar de hoogstschadelijke emelten zoeken, hoe lijsters en merels jacht maken op slakken, hoe de meezen onze hoornen en struiken zui\ eren van insecteneieren en de rol, die de vogels in de natuur te vervullen hebben, zal U volkomen duidelijk zijn. Geen vogelverdelging dus, maar hoog de vogelbescherming Geeft den holenbroeders uestplaats de nestkastjes zijn gelukkig goedkoop zorgt voor versch drinkwater, want zonder water geen vogels en laat geen afval verloren gaan dat den vogels van dienst zou kunnen zijn in den hardt n wintertijd. Maar bovenal waakt voor het leven der vogels, groot en kleinzorgt dat onze helpers op al uw eigendommen volkomen veilig zijn en geeft aan geen enkelen vogelvanger vergunning Uwe bezittingen te betreden. Uw oogst zal er des tegrooter om zijn. Insectenschade staat ons te wachten de vogelstand is aanmerkelijk afgenomen in den vorigen winter eri het grasland, dat allerwege gescheurd wordt, wemelt van emelten en van ritnaalden. Laat die schade zoo gering mogelijk zijn! Laat ieder het voor oogen houden Vogelbescherming is insecten verdelging Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Amsterdam, Februari 1918. Rokin 69. Deze opmerking geldt toch zeker niet voor de bewoners van het platte land. (Red. N. Z. Ct.) Per telefoon. WEENEN. (V. D.) In politieke kringen verwacht men, dat de 'Poolsche regent- schapsraad en het ministerie zullen af treden naar aanleiding van de toevoeging van Chohn aan de Oekraine. Te Krakau (de oude Poolsche hoofd stad Red.) zijn alle winkels gesloten en van vele huizen wappert de zwarte vlag. (Cholm, poolscli Chelm, is een dis trict van het Russisch-Poolsch gouvor- nement Lublin. De hoofdstad, van ge lijken naam, ligt 70 K.M. van de stad Lublin aan de Ukerka en telt 12000 inwoners. Red.) LONDEN. Lloyd George hoeft naar aan leiding van een vraag van Asquith in het Lagerhuis betreffende de verklaringen van Czernin en Von Hertling een rede gehouden van gelijke strekking als Wil son (zie onder loisse berichten in dit nummer Red.).* Verder wees- Lloyd Ge orge er op, dat de numerieke meerder heid der geallieerden aan het westfronl# door het overbrengen van troep'en der Centralen van het oosten naar het wes ten, 'zeer verminderd is, zoodat geheeï de macht der verbondenen gereed móet worden gehouden voor den aanval, die door de Duitschers wordt voorbereid. 'AMSTERDAM. £faar wij' vernemen, kal de lieer W. H. De Beaufort, lid der Tweede Kamer zich bij1 de komende Ka merverkiezing niet meer beschikbaar stellen. Het College der Kruisheeren te Uden, zal belangrijke uitbreiding ondergaan, voor welk doel reeds een groot complex ge bouwen met gronden aangekocht werd. Goes. Benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de Ambachtsschool (afd. schil deren) de heer H. Vissers, alhier. (Z.) Onbepaald klein verlof. De navolgende dienstplichtigen zullen op de hieronder genoemde data met on bepaald klein verlof worden gezonden 20 Februari a.s. de korporaals en man schappen, lichting 1914, van de na- jaarsploeg der vestingartillerie. 1 Maart de onderofficieren, lichting 1913, van de onbereden wapens; de kor poraals en minderen der militielichting 1914, die omstreeks 15 Januari 1915 wer den ingelijfd als telegrafist en telefonist. Goes. Dinsdag werd alhier, in „de Prins van Oranje", teil overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: een woonhuis .en erf te Goes, aan den Westsingel, wijk E, no. 156, groot 1 A 60 cA., aan dhr1,. F. van Zee te Goes, voor f2430. Do totale opbrengst der 85 door door het Gemeentebestuur verkochte hoo rnen bedraagt f 2709, de raming bedroeg f 2000. Groede. Het woonhuis met tuin, door- notaris I A. Beuningh geveild, is ten ver zoeke! van de familie Gornelis, ingesteld op f 1510. Herveiling 15 Febr. a. s. 1.000: 400: '200: 100: 5e klasse, 13e lijst. 4985 5050 2695 2963 16518 18780 2925 10291 2125 2302 6802 11505 15630 16318 7887 7888 10176 10181 1-2775 13638 2803 37-26 7858 7881 9778 9814 12188 122-25 15508 15513 14e lijst. 4894 1017 383 2401 9706 15744 1139 1880 11760 14103 3911 8234 128 2123 10034 13084 70: 12192 12246 2809 3676 7899 9311 9588 10169 13700 14554 Trekking 11 Febr. 6825 14789 3076 6854 11776 f 70: Nieten 5e kl„ f25000: f 5000: f 1000: f 400: 18004 18459 2593 5493 12442 12839 18031 9789 9821 10190 10209 14567 15525 3763 3763 9322 9339 9817 9818 13633 13646 17877 Trekking 12 15547 6405 20973 10170 12244 3793 9589 10214 15503 Febr. '200: 100: f f f Nieten 6207 17053 2600 14104 9763 2938 14211 13691 3678 9329 10200 15560 7624 8106 10840- 11490 15287 17331V 7027 9620 14927 17172 13698 3778 7876 9354 9378 12260 13650 15599 Bond van Zuid-Bev. Paardenfokkers. Goes. Dinsdagmorgen vergaderde de Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfokkers, onder voorzitterschap van den 'heer D. Wi. Lindenbergh. De secr. penningmeester was wegens ziekte verhinderd de ver gadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering werden door den lieer C. Zandee gelezen en door de vergade ring goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat ofschoon do vergadering in Januari gehouden had moeten worden, ze toch nog vóór de keuring kon uitgeschreven worden. Het ledental is 106, zoodat de Ver. met 15 leden is vooruitgegaan. Medewerking is verleend tot de oprich ting van een Bond van Paardenfokkers op Noord-Beveland. In Zierikzee is naar het voorbeeld van den Bond een Vem lenvereeniging opgericht. De gewone subsidies werden weer toe gezegd ten behoeve van den Bonidi van Z. B. Paardenfokkers, uitgenomen dat van de aid. Kruiningen der Z. L. M. Doch deze toezegging wordt nog verwacht. De enquête inzake bestrijding der veu lenziekte gaf aanleiding deze zlaak voor- loopig te laten rusten. Vervolgens werd rekening en verant woording gedaan van het gehouden, be heer. Ontvangen was f480,62. Het goed slot over 1916 was f 252,461/2; rente over 1917 f 11,46, idem over 1916 f 11,90. Samen f 756,531/2- Uitgegeven was f 426,38. Zoodat liet batig saldo van de rekening 1917 bei draagt f330,15i/2. Deze rekening werd z. li. s. goedge keurd, conform het advies van do

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3