4 f» ••rlcMaa 415e Staatsloterij. HIRUWS. KtftKNIIU WS oiDeivys SPORT CM SPEL. Afliil nrkopimii, iinbeitidiism enz. Posterijen Telegrafie V I S S C H E R IJ. Soclate Rrlehten. ï'oslijst van. can- Kamfer werd op- C. I.Tsebaert, 3. Waesherghe, 5. Vuuren. 8. dr. Ivereeniging alhier Ire vergadering de Istgesteld van can- lie Kamer in den |P. Fruijtier, 2. J. A. van Wjjhber- |ran Best, 5. Bon- R ijckevorsel, 7. Beerenbrouck, 8. Maandag op! Dins- elf koerste een kende nationaliteit l'heidene personen, ft© hadden begeven, 1 kijkje nemen, deels Ideels uit ongerust- Iddag omstreeks één Ivige bommenaanval I plaats. Een aantal Padliëejdien bewogen den, dood en ver- htuuxlijk werden ze afweergeschut bul- een half uur. norgen werd door een bekende smok- fre P., wegens ver- len zak sajet, inhou- Isajet. Hij1 werd voor- bewaring gesteld en I morgen, door de po- fg gebracht om 'aan erd te worden. [tour der directe be- ntvangen, wegens te ftrijfobelasting onder bedragen resp. van (M. Ct.) Dinsdag in het „Wia- |le vergadering plaats der bijj de centrale liging in het district lafdeelingen. Illende afdeelingen op- In werden, ter afctra- Iv. bond, ingenomen. voorkomende namen pr definitieve vaststel- aideelingen. In alle I heer P. F. Fruijltier jlst geplaatst, wat een is, hoezeer de beer uwen der 'kiezers in kwam hier over de deserteur. Met behulp livas hij1 over den draad Icas als vrijwilliger in' 1 doch had er na 31/»: |-r dan genoeg van. Terd hij naar hetinter- f'gebracht. (M. Ct.) Landbouw heeft eer- Ind aan den heer J. Wu h, als lid van de pro- pmissie 5n Zeeland. .(St. ct.) J is door de solda<at- Inilippine opgebracht ze- Ilw van C. S. wonende filippine. Op haar wer- ligeveer 100 stukken cho- (M. Ct) 23 bevat de gewijzigde V. Z li id - Be velandsche hitteeltcultuur te Rotter- iehtt punten ln Zeeland. rerheid is nog steeds de- toegedaan als vroeger, og 's nachts veeleer vrerkt ■king voor vliegers dan diuwing. Daarvoor heeft ijzing in de verschillende ie reeds in Zeeland hebben ;n die telkens het sterke kten, dat de vliegers de den punten te treffen die waren. twogen denkbeeld om de tis af te teekenen door een ichtingen heeft men om pezwaren niet kunnen uit- s de militaire overheid van een gebied dat geheel in voor vliegers geen aan- .t, die hen tot het werpen kunnen nopen, an al die overwegingen om besloten om als be en vliegeraanvallen voor te bepalen, dat nachts tehten mogen worden ver ordening in die geest zal rden afgekondigd. ;al nu ook da voorgenomen den St. Jakobstoren te st plaats hebben. deraad van Middelburg. aderde de gemeenteraad van ader voorzitterschap van den den heer 1'. Dumon Taki Aanwezig waren 16 leden, afwezig in het begin de heer Zijlstra. Alvorens met de gewone werkzaamhe den aan te vangen, sprak de burgemees ter den raad toe. en zeide o.m. het vol gende: Eena goede gewoonte vol'gend, wil ik bij p-nze eerste vergadering in 1918 met enkele woorden U een terugblik geven op hetgeen het afgeloopen jaar onze ge meente heeft gebracht. Bij de periodieke verkiezing van leden van den raad, werden, met uitzondering van den heer j!hr. P. J. Boogaert, alle aftredenden herkozen. In plaats van dein. heer Boogaert, heeft de heer Wi. P. Cor- hedlsse in uw college zitting^ genomen. Het zal u niet verwonderen, dat ik, even als vorig jaar, moet wijzen op den zoo groeten invl'oed, die de rond ons heetr- schenda oorlog op ons aller werk uit oefent. Do distributie van levensmiddelen en artikelen die wij in ons dagelijksch laven heslist niet kunnen missen, verg- da veeT, zoowel in werk als in gelid. Sinds een jaar geleden is die distributie veel' moeilijker geworden. Toch mag ik dankbaar constateeren, dat in onze ge meente geen overwegend etekorten aan levensmiddelen zich hebben voorgedaan, ja, Middelburg behoort tot die gemeenten van ons land, waasr de toestand het vo rig jaar ta dien opzichte tot geenegroote klachten heeft aanleiding gegaven. Van da in een vorig jaar door Uwen raad genomen besluiten mag ik in her innering brengen 3e verschillend© ver hoogingen van salarissen, instelling van een commissie van advies voor de Werk loosheidsverzekering; aankoop van grorid aan den Nadorstweg; subsidieverlening aan de Industrie en Huishoudschool' en bijslag op de tractementen van Ambte naren ©n beambten. "De kolendistributie heeft dikwijls tot groote moeilijkheden aanleiding gegeven. Toch meen ik, dat ook' ten opzichte daar van de toestand alhier redelijk is gei- iweest. Eene commissie, die zich op ons verzoek heeft belast mat hét onderzoek omtrent de wenschelijkheid en mogelijk heid van een Centrale keuken alhier, is met haren arbeid gereed gekomen, spoedig zal u daaromtrent een voorstel bereiken. Dat al' deze zaken groote fi nancieel© offers kosten, behoef ik niet te zeggen. Laten wij hopen, dat da Re geering t© zijner tijd steun zal vörleje- nen, wanneer dit zal blijken noodig t© zijn. Openlijk wil ik da ambtenaren en al diegenen onzer burgers en burgeressen, di© met groote toewijding in hunne be trekkingen en commission, waarin zijl, op onzen oproep; hébben willen zitting (ia- imen, jeor het algemeen belang werk zaam zijn, hartelijk dank) zeggen voor hetgeen in 1917 is gepraesteerd. Zij allen "hebben er eein groot aandeel in gehad, dat wij dit moeilijke jaar zon der groote schokken zijn doorgekomen. ■De gezondheidstoestand was gedurende bet afgeloopen jaar goed. Ik hetuig u dank voor het vertrou wen, dat ge ook dit jaar weer in ons hebt gesteld, en IK spreek de hoop uit, dat wij allen gezamenlijk dit jaar tot het welzijn en den bloei van onze stadl en hare inwoners mogen werkzaam zijn. Ik wensch U en uwe gezinnen hét beste in 1918. Het oudste lid van den raad, de heer Gratama "beantwoordde de rede yan den. beer burgemeester en zeide o.m. het vol gende: Geachte Voorzitter, Ik zal begin ne met U en uw gezin namens den raad een gelukkig jaar toe te wenschen. Ik acht het zeer gelukkig, dat de hoof delijk© omslag thans meer naar billijk heid kan worden geheven en de uitkomst Van die betere regeling zal de gemeente ten goede 'komen. Ik hoop, dat het U gegeven zal1 mogen worden, om ook in 1918 met demzalï- den ijker en dezelfde, kracht de belan gen van de gemeente te behartigen en te verdedigen. Na de woorden des heeren burgemees ter en Gratama gaven de leden teekenen van instemming. Ingekomen was een schrijven van de tweede onderwijzeressen in de nuttige handwerken aan de openbare lagere scho len, waarin zij verzoeken ook, evenals da eerste onderwijzeressen voor een ver heuging van jaarwedden 'in aanmerking te komen. De afdeeling Middelburg, het Neder- l'andsch Onderwijzers Genootschap heeft in een adres harerzijds het adres der onderwijzeressen gesteund. Arerder een schrijven van Plaatselijk steuncomité, waarin dit vraagt om een crediet uit de gemeentekas, 'voorloopig to/t een maximum1 van f3000. Nog is ingekomen de rekening van 'Bom ma van den Broeeke fonds over 1917, aanwijzend in ontvang eu uitgaaf 'f 2290,01, pan ieder der drie gesubsi- eerde vereenigingen is f 747,99 uitgekeerd. Ten slotte- was nog ingekomen eeu be sluit van Gedep. Staten, waarbij het pre sentiegeld der leden op 3 gulden per zitting wordt bepaald. De heer Japikse werd als wethouder herbenoemd. De heer Zijlstra kwam daarop ter ver gadering. De tweede benoeming was die van hoofd van school''K. waarvoor de voor dracht bestond uit de heeren J. A. Ta- venier te Capelle aan den IJsel, E. Hoek, Kloe'tinge en J. A, Huisman, Sliedrecht. Benoemd werd de heer Tavenier met 11 st.; de heer Hoek kreeg 1, de heer Huis- man 4 stemmen. De laatste benoeming was dié van eene onderwijzeres aan school' I, waarvoor op de voordracht stonden de, dames J. S. van de Sande, IJz'endijiké; C. Versprille, Rilland en J. A. M. Schijf, Kloetinga. Benoemd werd mejuffrouw 'Schijf met 9 stemmen tegen 7 op mej. v. d. Sande en 1 op mej. Versprille. De rekening en verantwoording van da kamer van koophandel' eui fabrieken otver r1917 werd goedgekeurd met een nadeelig slot van f 14,27. Aan de orde was thans het vaststellen van een verordening op de Arbeidsbeurs. De verordening werd door den raad vastgesteld. B. en Wl stelden voor bevestigend te antwoorden op eon vraag van Ged, Sta ten of de raaiü bedoeld heeft dat h|et mogelijk worde gemaakt de som bestemd voor afkoop van tollen op "Walcheren in ,eens of in 30 gelijke jaarlijksche ter mijnen te doen betalen. Overeenkomstig het voorstel' van B. en IWi. 'tverd besloten grond en huizen aan het Bagijnhof aan te koop en, resp. voor f 650 en voor 960. B. en Wi. stelden op billijlkheidsgronden tegenover andere ambtenaren voor, de uitkeering van een vierde deel' „van zijn salaris aan den gemobiliseerden gemeen teambtenaar den heer de Hoiogh', te doen vervallen. Dit voorstel werd door den raad aan genomen met 14 tegen 3 stemmen, nl van Sprenger, Van der Harst en Van Teylingen. Alsnu kwam ter tafel het voorstel van B. en -WI om in verband met opmer kingen van den minister van binnen- landsche zalken over de, verordening op de schoolgeldheEfing in die verordening nog enkele wijzigingen aan te brengen. Deze wijzigingen werden door den raad aanvaard. Het volgende voorstel was dat tot wij/ ziging van de' salarieering van de tif- delijke leeraren .aan de burgeravondschool en avondschool voor handwerkslieden. (Vastgesteld werd het kohier VI vart den hoofd, omslag 1917/1918 op een be drag van f13509 op 22 aangeslagenen. B. em W'. stelden voor het minimum loon van de werklieden bij de gemeente- reiniging te verhoogen van f9 op fll en de finantieefe gevolgen daarvan niet op dén pachter doch! "op de gemeente te doen drukken. Door B. en 'W(. werd voorgesteld hét terrein aan de "Meelfabriek te verhuren aan de voetba'lVéreen. Middelburg voor f 200 per jaar, terwijl' de commissie voor de fabricage f 300 meent te moeten voor stellen. Het volgende punt was dat inzake de drainage van het Molenwater, waarbij en IWi. voorstelden vooralnog daar niet toe over te gaan. Het laatste voorstel was dat tot vast stelling van de verdeeling der gemeente in stemdistricten. Door den heer mr. J. Adriaans© wa ren de volgende schriftelijke vragen in gediend le. Waar en hij wien zijn de van het Kaadhuis bij gelegenheid der restauratie afgekomen beelden terechtgekomen? 2e. Waren die beelden naar het oordeel van 'Burgemeester en Wethouders waar deloos 3e. Zoo ja, is daaromtrent deskundig advies ingekomen? 4e. Indien de heelden wel waarde be zaten, hoe komt het dan, dat die beelden in andere handen zijn terechtgekomen zonder dat iets blijkt van vergoeding? 5e. Was het niet in het belang der gemeente geweest, die beelden te behou den? 6e. Hebben Burgemeester en Wethou ders, nu blijkens de uitlatingen van den heer J. A. Frederiksi, de tegenwoordige bezitters dier beelden (fragjnenten) be reid schijnen ze af te staan ter opner ming in het museum van Middelburg, reeds doen weten, dat dit aanbod wordt aanvaard of zijn ze bereid: den noodigen spoed daarmee te betrachten teneinde die beelden weer in 't bezit der gemeente te vprkiijgén? STATENVERKIEZING IN HET DISTRICT GOES. GOES. Heden werd' ten gemeente- huize tot aan het uur, waarop geen ver dere indiening van lijsten wettelijk is toegjelaten (4 uur namiddags), ingediend eene lijst, onderteekend door 57 kiezers, waarbij de heer K. BRANTS wordt candi- daat gesteld voor het lidmaatschap der Provinciale Staten. s Daar geen andere candidatenlijst werd ingediend is dus de heer Brants ge kozen tot lid der Provinciale Staten van Zeeland en blijven de partijverhoudingen in dit 'college de zelfde. Per telefoon. BERLIJN. (Officieel1.) Op het Asiagoi plateau hébbeu de Italianen met sterke strijdkrachten hunne aanvallen voortge zet. In het gebied van de Monte Sisemol zijn 'rij onder zware verliezen terugge slagen. De Monte di Val Bella en de Col 'del Rosso bleven na harden strijd in de handen van den vijand. BERLIJN. Het Berliner Tageblattmeldt: de sociaal-democratische fractie heeft bij hét Rijksdagpraesidium onmiddellijke bij- eenroeping van den Rijksdag gevraagd, met het oog op den verontrustenden toe stand tengevolge van de gebeurtenissen der laatste dagen. HOEK VAN HOLLAND. Nabij' de stand paal' N 13 is gestrand de sleepboottrawlar „Hoezee". Sleepboothulp was aanwezig. LONDEN. Het stoomschip „Andinia" van de Cunard Line is gezonken voor dat het de haven kon bereiken. 5e ki„ 1000 f 400 f 200 f 100 f 70 Nieten 5e kl„ f10000 f 1000 f 400 f '200 f 100 f 70 Nieten 5e lijst. 4580 204 1824 1900 10029 17872 3716 9328 12205 3725 9781 12234 14589 6e lijst. 5036 6074 1423 7014 5697 17000, 19496 3688 15502 3681 3796 9587 12251 15526 Trekking 28 Jan. 13038 14594 2148 9432 12319 11715 13266 19423 2645 2995 4153 12717 14945 16442 18283 20739 3720 3748 3775 9595 9796 12181 12218 12229 13696 3757 3792 9315 10172 10173 10201 12241 12256 14557 15536 Trekking 29 Jan'. 1918. 20314 5434 16845 5873 12202 9579 12186 14561 1918. 8582 14090 10183 12416 17273 18752 11165 10282 10628 12581 15259 17289 17743 18122 19289 20692 5876 6210 7865 12183 3693 3713 3782 3790 7870 9323 9342 9585 10164 12223 12226 12236 14555 14574 14807 15518 15540 Aanslag op het kruithuis te Amsterdam. Vijf jeugdige booswichten, waarvan 4 behooren tot eene anarchistische jeugd organisatie de beruchte Ferrer hield er indertijd ook zoo'n school op na woonachtig te Amsterdam, hebben Zater dagnacht zich door inklimming toegang verschaft in het ammunitiemagazijn „de 1800 roe" aan den Haarlemmerweg en daar in de met explosieve stoffen ge vulde magazjjnen eene helsche machine neergelegd met een lont er aan, die zij aanstaken, waarna zij heengingen, voor een f400 aan werktuigen me't zich ne mende. Gelukkig is de lont uitgegaan. Ware dit niet het geval geweest, dan ware een ontploffing gevolgd zóó ver schrikkelijk, dat half Amsterdam er aan had gegaan. Het ammunitiegebouw schijnt geheel onbewaakt te zijn geweest. Een schandelijk verzuim. De jeugdige boos doeners zijn gearresteerd. Wat moet er van een land worden als hun theorieën en practijken daar eens gemeengoed wer den? Er zijn, naar „De Telegraaf" verneemt, enkelé bijzonderheden tijdens het onder zoek aam het licht gekjomen. In de eer ste plaats betreffende de wijze waarop enkefo der misdadigers het onbewaakte gebouw zijn binnengedrongen. Het vijf tal was van plan geweest door .een die® ramen van de benedenverdieping 'te klim men. Dat .bleek, toen ontdekt werd, dat de spanjolet van het raam aan de ach terzijde van het huis was afgebroken. Toien waren ze genoodzaakt iets anders te vinden, waarop ze een genieladder, die onder eon afdakje lég, genomen heb ben om zoo huu ïnbraakpogingem tanga een andereu weg voort te zetten. Die weg leidde over het pannendak. Drie me ters zijn za tegen het gladde dak op geklauterd en dat ze alle voorzichtigheid in acht hebben genomen, blijkt wel uit het feat, dat geen enkele pan gebroken is. Het zolderraampje dat naar boven open geklapt moet worden, zat te vast. Daar om werd een gaatje in de ruit gemaakt, een der jongens stak hier zijn hand door en wist den grendel' aï te schuiven. Toen werd het luikje geopend en was de weg vrij. Via den zolder en de beneden trap kwamen Veldmajin en Mell binnen. De lont werd te voorschijn gebaald en uit gelegd. (Zij begon' midden op den vloer et» eindigde bij èen bos krullen en kranten, die met pefrofeum begoten waren. De lont zelf bestond tut papier, iets dikker dan1 vloeipapier. Het was aan el kander geplakt met stijfsel, vermoedelijk eeinige avonden te voren. De omstandig heid, dat de stijfsel1 nog vochtig was, is naar men mag veronderstellen, aan leiding geweest tot bet uitdooven van het smeulénde vuur. De tocht van hef openstaande raampje op zolder vermocht het vuur niet smeulende te houden. Toen het nog brandde heeft Mell da doozen met tgdschokbuizen door het raam pje aangegeven. Veldman heeft daarna geroepen: jongens, berg je', want het brandt I De bedoeling van den diefstal der tijld- schokbiiizen is blijkbaar geweest: het be zatten van eien souvenir aan de daad, 'waarvan ze dachten, dat z« in elk ge val Succes zou hebben. JVaat ze had! den op hun vingers kunnen uitrekenen, dat ze de tijüschokbuizen nergens zou den kunnen verkoopen, hoewel' .'het par tijtje van 40 stuks een waarde verte genwoordigde van ongeveer f400. Op een sukkeldrafje «am het vijftal de vluciht. Ze liepen hard weg in de richting van Halfweg, niets anders verwachtende, dan dat ze een ontzettenden dreun achter zich zouden vernemen. Onderweg, op den Haar lemmerweg, hebben ze met behulp van hun werktuigen een der huizon openge maakt, op de wij'ze, waarop men een sardineblikje opent. Om over 'twaalven sloegen ze, even voor Halfweg, linksaf, den Osdorpelrweg in. Nog steeds hielden ze er een goeden gang in. Ze besloten toen ze hij het dorp Sléten gekomen waren, de gevaar lijke tijdschokbuizen maar te begraven, bij welke gelegenheid ze leelijk tegen de lamp liepen, daar ze gearresteerd werden. Het vijftal' had nog bij Zich eenknap- tasch met inbrekerswerktuigen. De granaat-kartets, die omringd was door de met petroleum gedrenkte krul len en kranten, werd door een schei kundige naar zijd laboratorium meege nomen tot nader onderzoek. E enige fo tografische opnamen werden ten dienste van het justitieel1 onderzoek gedaan. Het verhoor dér jeugdige schurken werd des middags voortgezet. Van bevoegde militaire zijde verneemt het „Hbl.", dat de kans op een ontplof fing tengevolge van de gepleegde poging tot brandstichting vrijwel uitgesloten moet worden geacht. Stel al dat de zooge naamde lont was blijven branden, dan nog, zoo werd verzekerd, zou de kans zeer gering zijn geweest, dat de aanwe zige projectielen door de vlam tot ont ploffing gebracht waren. Dit maakt echter het vergrijp der jeug dige booswichten niet minder. Hat leven in Petragrad onder het huidige bewind. Een versiag- gever van „Aftonbladat" heeft een onder houd gehad met dr. Griori Alexandrow, die eerst kort geleden uit Petrograd is teruggekeerd, en vertelt daarvan in het nummer van 11 Januari- Alexandrow zeide, dat men zijn leven op straat nooit xeker ia; de roode garde terroriseert de stad en het gepeupel plundert de wijn kelders, wat wilde orgieën tengevolge haeft. Maar desondanks gaat het Petro- gradsche publiek avond aan avond uit, men nog dan voor den oorlog en voor de revolutie Slechts is het uitgaande publiek niet meer hetzelfde van vroeger. Waar eertijds mondaine dames en heeren in rok of smoking zaten, ziet men thans arbeiders en boeren. Dr. Alexandrow woonde eens in den Marinskaschouwburg een opvoering van „Schoppenvrouw" bij. Op het tooneel zong «en oude gravin heel zacht een slaapliedje..„Een beetje harder alsjeblieftl" riep het publiek op de eerst» rangen, wat wel typeerend is voor het gehalte van dit eersterangs- publiek! Een» was dr. Alexandrow te dinaeren gevraagd bij een chauffeur! Het ge zelschap bestond uit eenige bolsjewiki, den president van een vereeniging van landarbeiders en een aantal soldaten, allen met hun echtgenooten Men ging aan tafel, maar hoe groot was de ver bazing van dr. Alexandrow, toen hij het menu in handen kreeg. Het diner van deze burgermenschen bestond uit een zeer rjjkeljjk hers d'oeuvre (ham, veel conserven, koter, kreeft, sardines en ver schillende Russische pasteien) bouillon, zalm, kalkoen, compote en tal van dran ken, altegaar spijzen, die men niet op den middagdisch van een chauffenr zou hebben verwacht. „Voor veel geld is in Rusland nog alles te krjjgen" zeide dr. Alexandrow, „en mijn gastheer, de chauf feur, verdiende 10Ó0 roebel per maand." Aan tafel liep het gesprek natuurlijk over de politiek ea een der vrouwen zette den geleerden gast uiteen, dat het absoluut niet noodzakelijk is om intal- lectueelen aan het hoofd van den staat te hebben. „Vroeger was dat óók niet zoo", vertelde zg. „Dat heb ik in dea schouwburg gezien, in een buitenlandsch stuk. Dea naam ben ik vergeten, maar het ging over een waschvrouw, die mar kiezin werd, en over een heeleboel ge wone aienschen, die allemaal graven en ministera werden" Kunstarmen. De „Bremer Nachrich- ten" meldt ,dat twee inwoners van de stad Bremen een nieuw soort kunstarm hebben uitgevonden met zelfstandig be weegbare vingers. Dezer dagen heeft een demonstratie plaats gehad, waarbij een invalide jonge man met dezen kunstarm de meest ver schillende soorten werk op voortreffelijke wijze kon uitvoeren. Het voorwerp is een zoo veel mogelijk natuurgetrouwe nabootsing van een wer- kelijken menschelijken arm en hand. De vingers sluiten zich om ieder voorwerp, dat met buitengewone kracht wordt vast gehouden. Met deze kunsthand kan men teekenen en maaien, zij houdt en be weegt glazen en borden, zij strjjkt luci fers aan, stuurt het rijwiel enz., hamert, vijlt, schaaft en doet andere dingen en zal niet bjjzonder duur, vermoedelijk 180 a 200 mark kosten. Op de papierfabriek van de firma Van Gelder en Zoon te Renkum is de 22-jarige S. Z. onder een zwaar pak papier geraakt. Hij werd in deerniswaar dige!! toestand daaronder uit gehaald. Te Ter Aar is tijdens afwezigheid t van de moeder het drie-jarig zoontje van P. R. aldaar met zijn kleietrtjes in aanra king gekomen met de brandende kachel, waardoor deze in brand geraakten en het kind zoodanige brandwonden bekwam, dat het aan de gevolgen overleed. Zaterdag werd te Hulshorst bij bin nenkomst van een goederentrein de losse werkman H. van der Streek aangeredepi en onmiddellijk gedood. Van 1 tot 4 Februari a. s. zullen 25 leden der Goesche R. K. Voetbalclub „K. D. 0." eene retraite gaan houden in het retraitehuis te Seppe. Bevorderd aan de Universiteit te Utrecht tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift Rijksopvoedingsgestichten; meer in het bijzonder dat voor meisjes en de resultaten daar verkregfen, mej. S. J. Meyers, geb. te Middelburg. De heer J. Snijders van Oud-Vosse- meer, sedert 1 Jan. waarnemend hoofd der O. L. School te Wijngaarden, is piet ingang van 1 Febr. benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan een O. L. school te Sliedrecht. M. C. Voetbal. Den 3en Februari zal een combinatie van „K. D. O.'s" eerste en tweede elftal een wedstrijd spelen tegen eene vereeni ging te Seppe of te Breda. Sluis. Instel der onroerende goederen, geveild op 25 Tan. jj. door notaris de Smidt te Schoondijke ten verzoeke van Mevr. E;. J. Zonnevijlle: Perceel I op f2100; Perceel' 2 op f2300. Massa der pe-roeelen 1 en 2 oip f5200. Herveiling op 8 Februari a.s. Oostburg. Woensdag werd ten overstaan van notaris Mijs alhier, geveild een huis en een stuk bouwland ten verzoeke voor dhr. J. v. Male, welke in bod zijn ge bracht als volgt: Perc. I. Een heeren huis aan de Nieuwstraat te Oostburg op f4500. Perc,. II en III. Bouwland teWa- terlandkerkje samen groot 1,72,25 H.A. op f 4300. Herveiling op Woensdag a.s. Met ingang van 1 Februari a.s. is de telegrafist 2e klasse P. Ouwendijk ver plaatst van het telegraafkantoor te Rot terdam naar dat te Goes. (M. Ct.) Gedurende de week van 21 Januari tot en /net 26 Januari zij'n te Philijpl- pine verzonden 55 balen mosselen a f3.50 jper baal voor binnenlandsch ge bruik. t In Terneuzen werden gfelost 2500 balen mosselen a f3, tot f3.25 per baal voor België. (M. Ct.) In verband met berichten omtrent zieke mosselen, vaag aangeduid met de aanwijzing van plaats op de Oosterschel- de, is het niet ondienstig te melden, dat dezulke voorkomen in de Grevelingen, Dorsman en Vondelingen, en naar men verzekert, niet voor de plaats bewesten Zierikzee, waar zulks gelukkig niet voor komt, getuige de kwaliteit, opleverend zelfs 20 K.G. vischgewicht per ton. (Z.N.) Om redenen van gezondheid en omdat hem het reizen zoo moeilijk wordt, aldus lezen we in het „Hsg.". heeft de Eerw. heer G. van den Eisen zijn ontslag ge nomen als secretaris van den Ned. Boe renbond, welken post hij 15 jarea kos teloos heeft waargenomen. Als opvolger is voorloopig aangewezen dr. G. M. Kus- ters te Tilburg. De R. K. Metaalbeweikersbond', die 1 Januari van het vorig jaar 6000 leden telde, heeft thans ruim 8000 ledfen. („De Tijd".) GOES. Geboren: 29, Margaretha Janna, d. v. Willem Rijn en Jannetje Goud. Van 2628 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: J. Traptaian, vr. v. J. C. de Baares, d.M. de Jonge, vr. v. iH. Labrujère, d. Van 2629 Jan1. VLISSINGEN. Bevallen: V. M. Herrel, geb. Viaen-e, d.C. Schroevers, geb. Jas- perse, z.; P. Timmerman, geb. Schoe, d.; L. M. van Eenenaam, geb. Van de Plassche, d. Overleden: C. E. Block, man van G. M. Desmit, 46 j.; G. L. R. Burke, z. 3 j.W. Louwerse, man van S. de Kam, 83 j.; L. M. Regout, wed. van P. van He- melrijck, 80 j.; R. Monbaillieu, wed', van J. M. Cottoir, 66 j. ±mm i'.'l

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3