BUITENLAND BINNENLAND. UIT ICELAND. Laatste BarlriHaa. »UIT8CHMND. Spoorwegongeluk. De Berlijnsche D-trein, ilie 's avonds 24 Januari te 7 uur uit Berlijn vertrok, is des morgens kort voor München in het station Sc-hleissheim, in brand ge raakt. Daarbij zijn de laatste bedde wa gens uitgebrand. Drie dooden en talrijke gekwetsten) werden geborgen. Later is bericht ,dat de trein door ontploffing van een benzineflesch, die een reiziger ver moedelijk in zijn coupé had meegeno men en bij het verwarmingstoestel gezet, in brand traakte. Door de noodrem in werking te stellen, werd de trein spoe dig tot staan gebracht. AtSTHALIË. Geweldige overstrooming. Men seinde ons Maandagavond BRISBANE. De stad Mackay in Noord- Queensland is door hevige regens over stroomd. Vele personen zijn verdronken. (De Britsche kolonie Queensland ligt in Nieuw Zuid-Wales, in oostelijk Au stralië. Zij is 1731000 vierk. K.M. groot en telt ruim een half millioen inwo ners. Red.) Nader meldt men BRISBANE, 28 Jan. (Reuter.) De ka pitein van de stoomboot rapporteert, dat er geen teeken van leven te zien was van den vlakken top van het kleine eiland bij Mackay (Queensland). De huizen zijn vernield, het licht van den vuurtoren is gedoofd. Dit bericht vermeerdert de vrees, dat Mackay verwoest is. Een groot deel van de spoorlijnen in de streek ligt nog onder water. Het s.s. „Kennemerland" vrijgelaten. Uit een telegram van Hr. Ms. gezant te Lissabon aan den minister van bui- tenlanclsche zaken blijkt, dat de Portu- geesche autoriteiten vergunning hebben gegeven tot het vertrek van het stoom schip Kennemerland, dat op weg van Amerika naar Nederland werd opgehou den te St Vincent (Kaap Verdische Eilanden.) De Portugeesclie regeering deelt mede, dat er ernstige vermoeden zijn gereten van verstandhouding (coöperatie) met een duikboot. Niettemin is het schip vrij gelaten uit consideratie voor de Neder- landsche regeering. Wat aangaat de la ding zoo maakte het nijpend gebrek te St. Vincent het noodzakelijk over te gaan tot opeisching van de maïs, die in goeden staat verkeert. Theeverkoop tijdelijk gestaakt Wegens den geringen theevoowaad, beeft de min. van landbouw, nijverheid en handel hel wenschelijk geacht den theeverkoop zoowel van verbruikers als door tussc henhandelaren aan winkeliers tijdelijk te staken, hij is daarbij uitge gaan van de overweging, dat, waar de theeverstrekking nog s.echts gedurende en kele perioden mogelijk zal zijn, het er weinig toe .afdoet ot de verkoop tjldre lijk wordt onderbroken om later even wel langer te kunnen worden voortgezet. En gedurende die onderbreking kan er naar gestreefd worden, de beschikbare voorraden zoo gelijkmatig mogelijk over het land te verdeelen. Eene daartoe strek kende regeling is bij! Z.Exc. in overwe ging. Mitsdien worden de bons no. 16 en 18 voor koffie geldig verklaard, de eer ste voor het tijdvak van. 1 tot en met 15, de tweede voor het tijdvak van. 16 tot en met 28 Februari a.s., terwijl er geen bon wordt aangewezen tegen welks inwisseling thee mag worden afgeleverd. De bijzondere aandacht wordt er op gevestigd, dat derhalve de eeirst-volgende aan de beurt zijnde bon no. 15, voors hands niet geldig is evenmin als bon no. 17„ Of bet nog mogelijk! zal blijken in den loop van. de eerste helft van Februari bekend te maken, dat in de tweede helft een, alsdan nog tijdig aan te wijzen bon, voor thee geldig zal zijn, kan op dit oogenblik niet worden beoordeeld. In een andere circulaire van den Mi nister van Landbouw, enz. wordt den gemeentebesturen medegedeeld, dat in verband met het bovenstaande het door hem wenschelijk wordt geacht ook het theeverbruik in café's en dergelijke tgdej- lljk te doen staken. De Duitsche vice-consul te Terneuzen uitgezet. Bij besluit van 25 dezer is door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het be trokken zijn hij den smokkelhandel aan dpn 54-jarigen M. G. A. Blankere, vice- consul van Duitschland te 'Terneuzen, doch van Nederlandse he nationaliteit. Rantsoeneering van varkensvlersch 7 Naar men verneemt, heeft de Rijks commissie van toezicht op de Vleeschr vereeniging den minister van landbouw geadviseerd over te gaan tot rantsoenee ring van varkenevleescli. Het Nederl. s.s. „Folmina" getorpedeerd. Men seinde ons Maandagavond-' Het Nederiandsche s.s. „Folmina", op reis van Rotterdam naar Methil om kolen te halen voor de Nederiandsche Regee ring, getorpedeerd is, en gezonken. De kapitein en 10 man zijn te Sunder land geland. Een donkeyman werd gedood, terwijl zes personen vermist worden. De hospitaalschepen. De hospitaalschepen Sindoro, Zeeland en Koningin Regentes zijn Maandagoch tend naar Boston vertrokken. Zij worden Zaterdag a.s. uit Engeland terugverwacht met nieuwe transporten Duitsche krijgs gevangenen. Goes. R. K. Ziekenverpleging St. Joanna. Verslag over het 4de kwar taal 1917: In de wijk werden 1607 bezoeken afgelegd, 124 dagen werden in gezinsver pleging doorgebracht en 175 nachten brachten de zusters met waken door. Aan alje aanvragen voor gezinsverpleging kon njet worden voldaan. Verscheidene zie ken werden tweemaal "daags bezocht en verpleegd. Alle aanvragen voor verpleging moeten gericht worden aan de Eerwaarde Overste. De R. K Kiesvereeniging vergaderde Maandagavond in het „Slot Oostende". De opkomst was bevredigend. De Hoog- Eerw. heer J. M. J. Baede en de Wel- eerw. heer v. d. Eem waren mede aan wezig. Notulen en jaarverslag werden door den secretaris voorgelezen en goedge keurd. De jaarrekening, door den penningmees ter voorgelegd en door een paai' leden gecontroleerd, werd goedgekeurd. Zij wijst aan een totaal ontvangsten van f76.50, een totaal uitgaven van f50.30, goed slot alzoo f26.40. De aftredende bestuursleden, de heeren mr. J. H. M. Stieger, Ant. De Valk en Ant. Simons, werden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Op de voorioopige groslijst van candi daten voor de Tweede Kamer werden in volgorde geplaatst de navolgende heeren: 1. P. Fruijtier; 2. mr. A. Baron v. Wijn bergen; 3. 1. W. Vienings; 4. mr. J. H. M. Stieger; 5. mr. dr. 1. van Best; 6. M. Ch. Bongaerts; 7. mr. v. Ryckevorsel; 8. Jhr. mr. C-hr. Ruijs de Beerenbrouck9. Mgr. Nolens; 10. Engels. Op nog een paar heeren waren eenige stemmen uitgebracht, maar te luttel in getal om, ze nog op de lijst te plaatsen, te meer waar de wet niet meer dan; 10 namen toelaat. Wegens de 'vrij in gewikkelde stemming, waarvan de ont cijfering te veel tijd wegnam, werd dit werk aan eene oommissie van drie here ren toevertrouwd, die zich met boven genoemd "hesultaat valh hun laak 'kweten en het door hen opgemaakt en geteekend procesverbaal in de volgende vergadering desgevorderd ter kennis zullen brengen. Nog werd benoemd tot bode der kies vereeniging de heer J. P. Cardon, terwijl nog 5 nieuwe leden werden aangenomen. Na afloop der vergadering gaf de voor zitter een uiteenzetting, van het nieuwe kiesstelsel. In de jongstè jaarvergadering der R.-K. Propagandaclub „Pius X" is het bestuur als volgt samengesteld: Ant. Si mons, voorzitter, II. Witkam, vice-voorzit- ter, Th, Mudde, le secr., F. Bookelaar, 2e secr., Ch. v. d. Does, penningmeester. Geestelijk adviseur is de weleerw. heer v. d. Eem. Distributie. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de A a r d a'p p e 1 e n- bonboekjes moeten worden omgewis seld a. s. Vrijdag 1 Februari op het Gem. Distributie-bureau tusschen 101 uur en 25 uur. Naai' wij vernemen1 moet de ratel- proef, die hier gisterenavond om half tien uur is gehouden om tot waarschuwing te dienen voor de ingezetenen bij het naderen van vliegtuigen, als mislukt be schouwd worden. In verband met het overlijden van den heer L. van Bruggen, gemeente archivaris te Goes, wordt door B. en W. in diens plaats als zoodanig aanbe volen de heer J. de Kruijter, thans ad- junt-archivaris. Benoemd is tot ontvanger der di recte belastingen te Utrecht, jhr. J. W. E. von Schmidt auf Altenstadt, ontvanger der directe belastingen en accijnzen al hier. (G. Crt.) N.B. Hierdoor ontstaat eene vacature voor den gemeenteraad. Middelburg. Bij de politie 'is aangifte gedaan van oplichting van. een winkelier door een 20-jarig meisje, die onder een valschen naam een paar bruine schoenen kocht. Een poging om een anderen win kelier op te lichten, mislukte. (Maandagavond is uit een woning in de Bogardstraat om omstreeks zes uur de geheele in de gang hangende garderobe, zijnde vier mantels en twee jongensjassen ontvreemd. Gisteren is het de politie gelukt de gestolen goederen in beslag te nemen fcjjj een opkooper. Naar den veirkoopeir wordt nog een on derzoek ingesteld. De politie nam een vermoedelijk van misdrijf afkomstig heerenrijwie!' 'in beslag, terwijl op haar verzoék door de politie to Koudekerke in beslag geno men werd een te Rotterdam ontvreemd rijwiel. - De drie knapen die zich aan dief stal van rioolroosters enz. schuldig maak ten, blijken nog meer diefstallen te heb ben gepleegd en te hehooren tot een dievenbende, waarvan qhans nog meer personen zijn verbaliseerd. Verdefr werd nog aangehouden een knaap, die diefstal pleegde van steen kolen op het stationsterrein. Aangifte werd gedaan van diefstal van koperen .gewichten uit een winkel'. Zulke diefstallen, waaraan zich voornamelijk kinderen herhaaldelijk schuldig maken, komen meer voor en 'de winkeliers zijn dus gewaarschuwd. Wederom werd lood van het gebouw aan de Vischmarkt ont vreemd. De politie bracht naar het buis van bewaring over twee maninen, die Tgsp. 'nog drie maanden gevangenisstraf en eenige dagen hechtenis moesten on dergaan. Onze vroegere stadgenoot, de heer IJ. Baan, .gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië, is met ingang van 1 Febru ari bevorderd van eerste luitenant tot kapitein. Vlissingen. Alhier gaan belastingambte naren en politie steeds voort 'huiszoekin gen te doen bij ingezetenen, 'lie er van verdacht worden goederen in voorraad te hebben bestemd voor verboden uit voer, en dit met goed succes. Deze week zijn reeds weder 45 K.G. cacao en 2000 stukken zeep in1 beslag genomen. Maandagavond hield de afd. Vlissin gen van de vereeniging „Onze Vloot" in de bestuurskamer van de sociëteit Uni- tas haar jaarvergadering. Blijkens het jaarverslag is het ledental eenigszins achteruitgegaan in het afgeloo- pen jaar en gekomen van 65 op 52. 5 Herkozen werden de aftredende be stuursleden, de heeren B. C. A. van Ren- tergghem en M. v. d. Beke Callenfels. De rekening sluit met een batig saldo van f 11.6iy2. Door Dr. Colder werd daarna het ma ken van propaganda voor de vloot be sproken, vooral ook met het oog pp het dreigend tekort aan marine-officieren. Stappen in die richting zullen worden gedaan. (M. Ct.) Zierikzee. Benoemd tot officier van justitie te 's-Gravenhage, tnr. J. de Vries van Doesburgh, thans in gelijke betrek king te Leeuwarden, vroeger officier van justitie alhier. Hier is Dinsdagavond in het Huis van Nassau een protestvergadering ge houden tor bespreking) van een adres van drankbestrijdersvereenigingen in Neder land aan de Koningin tot beperking van graan voor alcoholstokerijen. Brood, niet jenever, is de natuurlijke bestemniing voor het graan, zoo was de idee der vergadei ring. Krabbendijke. Maandagavond om 5 uur ging bjj het rangeeren de goederentrein wat al te hard achteruit. Menschen, die aan het Iaden waren, kregen een hevi- gen schojc en schrikten geweldig. De gons raakten uit het spoor. De eerste lijn werd versperd en de trein van 6 uur van Kruiningen moest over verkeerd spoor komen, 's Avonds kwam alles nog in orde. (Z.) 's Heerenhoek. Maandagavond heeft in een druk bezochte vergadering der R. K. Kiesvereeniging gehouden in de zaal van den heer v. d. Blieck de weleerw. heer Van der Sman, die op bevattelijke en dui delijke wijze het nieuwe kiesstelsel uit eenzette benevens hel stoisel der Even redige Vertegenwoordiging. Hieraan ver bond de eerw. spreker een kernachtige opwekking tot het versterken onzler po- jitieke organisatie en tot. het eendrachtig optrekken onder het Katholieke vaandel. Do spreker mocht een hartelijk en wel verdiend applaus oogstten. De weleeTW. heer Brouwer bedankte namens de ver gadering den weleerw. heer v. d. Sman voor zijn keurige rede. De groslijst dei' candidaten werd goed gekeurd. De vergadering ,die mede bezocht was door den eerevoorzitter, den Zee.reerw. heer pastoor, werd door den secretaris den heer Adriaanssens, voorgezeten. Kwadendamme. In de vergadering der R. K. Kies vereen, den 27en alhier ge houden, werd besloten de can'didatuur Brants voor de Staten krachtig te steu nen. Met algemeene stemmen is de na volgende groslijst opgemaakt van candi daten voor de Tweede Kamer in dem .Kieskring Zeeland; 1, P. Fruijtier; 2, J. Wi. Vienings3, mr. A. Baron van Wijn bergen; 4, mr. dir. J. v. Best; 5, M. Ch. Bongaerts; 6, mr. r. Rijckevorsel'; 7, Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck; 8, mr. J. H. M. Stieger. Met medewerking van het muziek gezelschap „Con Affezzione" gaf de too- neelVereen. „Roomsch vermaak" Dinsdag avond in het Patronaatsgebouw alhier haar tweede winteruitvoering. De verschil lende opgevoerde stukjes gaven blijk, dat er door de spelers sedert de eerste uit voering ïn het afgalaopen najaair goed was gestudeerd en 'geoefend en waren dan ook belangrijke vorderingen te dien. opzichte te constateercn. De ruime zaal was geheel gevuld en was het publiek met zijne bijvalsbetui gingen dan ook niet karig. Onder de aanwezigen waren behalve de ZeerEerw. heer Pastoor, ook eenige heeren geeste lijken uit ondiggende gemeenten. Een bij zonder wooid van dank komt aan onzen kapelaan toe, onder wiens leiding en voor lichting een en ander geschiedde. Hatuweird. Op de Zondag j.l'. gehou den buitengewone algemeene vergadering der R. K. Kiesvereen. alhier, werd een voorioopige groslijst van candidaten voor da Tweede Kamer in den kieskring Zee land vastgesteld en het volgende 10-tal 'personen daarop geplaatst in deze volg orde: 1, P. Fruijtier; 2, J. WL Vienings; 3, baron van Wijnbergen; 4, mr. dr. J. v. Best; 5, M. Ch. Bongaerts; 6, mr. J. H, M. Stieger; .7, Baron de Wijtker- slooth de Weerdestein, (als landbouw- speciajiteit); 8, Jhr. mr, Chs. Ruijs de Beerenbrouck; 9. J. G. Suring (als on- derwijsspecialiteit)10, J. v. Rijzewijck als vertegenwoordiger der arbeiders.) De vergadering vereenigde zich met het advies der R. K. Centrale Kiesver eeniging in het district Goes om dcji candidaat der Antirevolutionairen, den heer Brants, zooveel mogelijk te steunen. Den leden werd nog medegedeeld, dat binnenkort een vlugschrift over de E:. V. en een propagandablad van het Cen traal1 'R. K. Propagandabureau te Am sterdam onder de leden zal verspreid worden. Mirvlllt. Op 27 Jan. vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging alhier in het lo kaal van den heer Petrus Mollet. De heer Th. Dusarduijn opende de vergadering met den christelijken groet en heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom. Na vooriezing der notulen, waaraan door den voormaligen secretaris, den heer Em. de Dobbelaere, meer dan gewone zorg was besteed, werd overgegaan tot het kie zen van een nieuw bestuur. Bij meer derheid van stemmen werden gekozen de heren Th. Dusarduijn, Charl. de Crook, Alph. Mudde, Jac. Wijffels Jr. en Paul. van Hijfte, die allen verklaarden hunne benoeming te aanvaarden in kwaliteit re spectievelijk van voorzitter, ondervoorzit ter, secretaris en 2 penningmeesters. Daarna wei-den met algemeenen bijval de heeren P. Fruijtier, J. Vienings en de andere heeren; die voorgesteld waren tot candidaten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal door de afdeeling ge proclameerd (zie in vorig nummer deze courant) en het concept-reglement van den Prov. Bond goedgekeurd. Een der aanwezigen toonde met cjj- fers op het schoolbord duidelijk aan, hoe in de toekomst de verkiezing van raadsle den in eene kleinere gemeente zal ver kropen en met cijfers weid bewezen, dat o.a. in de gemeente Biervliet de gemeente raad het beeld zou geven: Katholieken! 3 leden, antirevolutionairen 1 lid, libera len 3 leden. Bewezen weid, dat deze om zetting alleen kon plaats hebben als ieder een voor zijne beginselen uitkwam en daarvolgens stemde. Na aanneming van nieuwe leden werd de vergadering door !den nieuwen voor zitter, den heer Th. Dusarduijn, met den gebruikelijken groet gesloten. Hoofdplaat. Zondag 27 Jan. 1.1. hield de R. K. Kiesvereen. van Hoofdplaat in de R. K. Bewaarschool aldaar een zeer druk bezochte vergadering. Na, ppening der vergadering met den Christelijken groet door den voorzitter, werd het woord gevoerd door den Eerwaarden heer Pas toor. Dit was een krachtige opwekking om deel te nemen aan onze Kath. actie, welke 'beloond werd met de toetreding van een vertigtal nieuwe leden, zoodat de afdeeling Hoofdplaat thans ongeveer 140 leden telt. Niet tevreden met dezen uitslag, daar nog vele Katholieke kiezers niet aanwezig waren, werd staande de vergadering een propagandaclub opge richt, die door huisbezoek of anderszins do nog niet aangeslotenen zal .trachten over te haten aan den komenden strijld deel 'te nemen, door zich aan to slui ten hij1 de R. K_ K. Daarna weird de candidatenlijst der Tweede Kamer opge maakt met den volgenden uitslag: De yereeniging stelt voor den kies kring Zeeland: le, P. Fruijtier; 2e, J. W. Vienings; 3e, Baron A. van Wijnber gen; 4e, mr. dr. J, van Best; 5e, M, Bongaerts; 6e, Mr. dr. A. van Rijcke vorsel; 7e, Jhr. Mr. Cli. Ruys de Bee renbrouck. He)t concept-reglement van den Prov. Bond wordt vervolgens met een kleine wijziging goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering £ennis gegeven, dat óp Zondag 10 Febr. a.s. 's nam. half vier de weled. heer J. Wi. Vienings op uitnoodiging van het Bestuur to Hoofdplaat, in dezelfde lokalen van de 'Bewaarschool, een lezing zal hou den. De kiezers worden nogmaals drin gend verzocht deze lezing in grooten getale te komen bijwonen. Niets meer aan de orde zijnde, werd da onder alle opzichten _goed geslaagde vergadering door den voorzitter met den Christelijken groet gesloten. Koewacht. Na de lezing van den heer Vienings gaven zich Zondag j.l. 94 nieu we leden voor onze kiesvereeniging op en nog zijn er meerdere te wachten. De vergadering werd door 250 personen be zocht. De navolgénde groslijst van can didaten voor de Tweede Kamfer werd op gemaakt: 1. Fruijtier, 2. C. IJsebaert, 3. B. C. Puijlaert ,4. F. van Waesherghe, 5, Vienings, 6 Arts, 7. Van Vuuren, 8. dr. Rusters. Sluit. De R. K. Kiesvereeniging alhier heeft Zondag j.l. in hare vergadering de navolgende groslijst vastgesteld van can didaten voor de Sweede Kamer in den kieskring Zeeland: 1. P. Fruijtier, 2. J. W. Vienings, 3. Baron A. van Wijnber gen, 4. mr. dr. Jan Van Best, 5. Bon gaerts, 6. mr. A. van Rijckevorsel, 7. Jhr. mr. Chs. Ruijs de Beerenbrouck, 8. Dr. F. Kusters. In den nacht van Maandag: op Dins dag j.l. omstreeks half elf koerste een vliegmachine van onbekende nationaliteit naai' het Oosten. Verscheidene persenen, die zich reeds ter ruste hadden begeven, kwamen op straat een kijkje nemen, deels uit nieuwsgierigheid, deels uit ongerust heid. Cadzand. Dinsdagmiddag omstreeks één uur had weer een hevige bommenaanval op de Belgische kust plaats. Een aantal vïiegmachine's der geallieerden bewogen zich boven de kuststeden, dood en ver derf aanbrengende. Natuurlijk werden ze warm ontvangen. Het afweergeschut bul- derdle gedurende wel een half uur. Oostburg. Maandagmorgen werd door een ambtenaar alhier een bekende smok kelaar bekeurd, zekere P., wegens ver boden vervoer van een zak sajet, inhou dende pl.m. 7 K.G. sajet. Hij werd voor- loopig in verzekerde bewaring gesteld en weTd den volgenden morgen, door de po litie naar Middelburg gebracht om aan de justitie overgeleverd te worden. Bij den inspecteur der directe be lastingen enz. zijn ontvangen, wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting onder letters N. N. twee bedragen, resp. van f 11.70 en f 9.60. (M. Ct.) MultL Hier had Dinsdag in het „Wfi- pen van Zeeland" de vergadering plaats van afgevaardigden der bij de centrale Bi. ,K. Kiesvereeniging in het district Hulst aangesloten afdeelingen. De in de verschillende afdeelingen op gemaakte groslijsten werden, ter afdra ging aan den prov. bond, ingenomen. De op deze lijsten voorkomende namen komen dan later ter definitieve vaststel ling opnieuw bij de afdeelingen. In alle afdeelingfen is de heer P. F. Fruijtier als no. 1 op de lijst geplaatst, wat een doorslaand bewijs is, hoezeer de heer Fruijtier het vertrouweu der. 'kiezers in dit district bezit. Eede. Maandag kwam hier over de grens een Duitsch deserteur. Met behiul'p van een polsstok was hij over den draad gesprongen. Hij1 was als vrijwilliger in dienst getrokken, doch had er na 3i/ü jaar vechten meer dan genoeg van. Hedenmorgen werd hij naar hetinter- neeringsdepót overgebracht. (M. Ct.) De Minister van Landbouw heeft eer vol ontslag verleend aan den heer J. Wi. (Wagtho te Tholen, als lid van de pro vinciale broodcommissie in Zeeland. i t (St. et.) Zondagavond is door de soldaat commiezen te Philippine opgebracht ze kere M. S. vrouw van C. S. wonende Isabellasluis1 Philippine. Op baar wer den bevonden ongeveer 100 stukken cho colade. (M. Ct.) De Stct. no. 23 bevat de gewijzigde statuten van de N. V. Zuid-Bevelandsche Groenten- en Fruitteeltcultuur te Rotter dam. Gun sterk verlichts punten in Zeelaid. De militaire overheid is nog steeds de zelfde meening toegedaan als vroeger, n.l. dat verlichting 's nachts vesleer werkt als een aantrekking voor vliegers dan als een waarschuwing. Daarvoor lieeft men een aanwijzing in de verschillende bomaanvallen die reeds in Zeeland hebben plaats gehad, en die telkens het sterke vermoeden wekten, dat de vliegers de bedoeling hadden punten te treffen die sterk verlicht waren. Het ook overwogen denkbeeld om de de geheele grens af te teekenen door een reeks van verlichtingen heeft men om verschillende bezwaren niet kunnen uit voeren. Bovendien is de militaire overheid van meening, dat een gebied dat geheel in 't donker ligt, voor vliegers geen aan wijzingen bevat, die hen tot het werpen van bommen kunnen nopen. Als gevolg van al die overwegingen heeft zij daarom besloten om als be scherming tegen vliegeraanvallen voor beel Zeeland te bepalen, dat 's nachts geen sterke lichten mogen worden ver toond. Een verordening in die geest zal eerstdaags worden afgekondigd. Natuurlijk zal nu ook da voorgenomen verlichting van den St. Jakobstoren te Vlissingen niet plaats hebben. Gemeenteraad van Middelburg. Heden vergaderde de gemeenteraad van Middelburg onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer P. Du man Takt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2