Gemengd Nieuws. LaaVsf® Financieele Mededelingen. ONDERWIJS Afl«f|) verkopingen, aanbestedingen enz. KERKNIEUWS. SPORT EN SPEL. Wetenschap en Kunst. Landbouw an Veeteelt brandspuit spoedig, ter plaatse was, viel er 'aan blusseben niet meer te denken. Oorzaak tot heden onbekend:. Oostburg. De R. IC. Kiesvereeniging al'r hier maakte Zondag j.11 de navolgende voorloopige groslijst op van candidaten voor de Tweede Kamer1P. Fruijtier, 2 dr. F,. Kuste'rs3, J. W> Vienings; 4, inr. dr. J. van Best; 5, M. Ch. Bonr gaerts6. mr. A. van Rijckvorsel; 7, Jhr. mr. Chs. Ruys de Baerenhrouck. Na vaststelling der candidatenlijst werd besloten dhr. Vienings uit Goes, uit te noodigen op 17 Februari a.s. een lezing te houden in biet hotel van dhr. ,Ch. Mabesone alhier. i Na nog eenige besprekingen over vel schillende onderwerpen, betreffende die vereeniging, bedankte de voorzitter, na in 't kort de kieswet te hebben uitgelegd, de leden voor de finke opkomst, spoor de hen aan, oim ieder voor zich zijn best te doen, opdat er op 17 Februari a.s. een talrijk© opkomst moge zijn, sprak zijn wensch uit, dat de lelden het nut eenér vereeniging steeds mogen inzien, en dat zijl trouw ter vergadering zouden komen, waarna hij de vergadering sloot en hén een „tot weerziens" op 17 Februari toeriep. Door het militair gez'ag is aan den winkelier J. H. sinds 25 Januari j.l. het verkoopen van de ten uitvoer verboden goederen verboden. 1 I De ballon die hier verleden week landde, werd voorloopig alhier in bewa ring gesteld. Toen men enkele dagen daar na de ballon weer te voorschijn wilde halen, bleek dat er «en vierkant stuk caoutchouc uit den ballon was gesneden. De politie doet onderzoek. Koewacht. Op het Zand alhier werf Zondagnamiddag een uiteenzetting gegej- ven van het nieuwe kiesstelsel door dein heer Vieniugs uit Goes, voor de lecten en genopdigden der R. K. Kiesvereeniging. De opkomst was uitstekend; met glroote aandacht werd naar den spreker geluis terd. Zijn betoog viel1" blijkbaar in goede aarde, want na afloop werd hij| 'hartelijk toegejuicht. Axel. De R. IC. Kiesvereeniging alhier plaatste in haar Zondag j.l. gehouden vergadering de navolgende personen op de voorloopige groslijst van candidaten voor de Tweede Kamer: 1, P. Fruijtier, 2, J. Wl Vienings; 3, A. Baron vanWijfair bergen; 4, mr. dr. Jap. v. Best; 5, M. Ch. Bongaerts; 6. mr. A. van Rijeke- vorsel; 7, mr. Chs. Ruys de Beeren- brouck. I if Biervliet. De R. IC. Kiesvereeniging al hier maakte met al'gameen© stammen de navolgende groslijst op van candidaten voor de Tweeds Kamer in den kieskring Zeeland: 1, P. Fruijtier; 2, J. W|. Vie nings; 3, A. Baron van Wijnbergen; 4, Mr. d'r, Jan van Best; 6, M. Ch. Bon gaerts; 6, Jhr. mr. A, van Rijfckevorsel1; i7 ,mr. Chrsi. Ruys de Beerenbrouck', 8, mr. J. H. M. Stiegeir; 9, dr. F. ICusters. De conceptstatuten van den kieskring wer-. den ongewijzigd aangenomen. IJzendijKe. Men bericht ons: Zondag 27 Januari vergaderde alhier de Roomsch Katholieke Kiesvereeniging welke vergadering zeer druk bezocht was. Na opening door den voorzitter werd alsnog gelegenheid gegeven om als lid toe te treden, waarvan door velen gebruik gemaakt werd. De vereeniging telt als nu 228 leden. Hierna werd het concept regle ment van den Prov. Bomi van R. K. Kiesvereenigingen in den Kieskring Zee' land door den Secretaris voorgelezen en zonder eenige op of aanmerkingen goed gekeurd. Bij de hierep volgende candidaatstel ling voor leden van de Tweede Kamer werden, zonder dat door één der aanwezi gen hoofdelijke stemming werd gevraagd, op de lijst geplaatst de heeren le P. Fruytier. 2e J. W. Vienings. 3e Baron A. van Wijnbergen. 4e mr. J. van Best. 5e M. Ch. Bongaerts. 6e dr. mr. A. van Ryckevorsel. 7e Jhr. mr. Ch. Ruijsde Beerenbroek 8e Dr. F. Kusters. Hierna werd de vergadering door den Voorzitter met den gebruikelijken christe- lijken groet gesloten. karpetten ter waarde van f3000 uiteéli pakhuis aan de Nieuweh'aven aldaar. De vroüw van den hoofgagent van politie' II. te Nijmegen, die per tram huiswaarts keerde, had het ongeluk even voor een halt© in de St. Annastraat uit de tram te vallen. Zijl werd dood op genomen. Een kordaat zeeman. De 2e of ficier van het s.s. „Van Linschoten" red de, zoo lezen we in het „Hbld.", in den ochtend van 19 Oct. te Singapore met levensgevaar een Cliineeschen prauw- 'oerder. Op de reede aldaar lagen de s.s. „Van Riebeeck", „Van Linschoten", „Jansens" en „Schouten", respectievelijk drie, twee, negen en zes prauwen langszijde1. De Vele regens en de hooge zee waren oor zaak, dat al deze prauwen in de diepte erdwenen. Een der Chineesche prauw- voerders, die de kunst van zwemmen niet verstond, was op het punt te ver drinken. De tweede officier van de „Van Linschoten", de heer S. Bakker, Zag het gevaar, waarin de arme kerel zich hé- vond. Zonder zich ook maar één oogen- blik te bedenken, sprong hij' van de ree ling te water, zwom naar de plaats, waar de drenkeling' het laatst gezien was, dook, en had het geluk en de voldoening, den man te Jpedden. Malversatiën. Omtr«nt de ont dekte malversatiën bij de administratie der Gemeentegasfabrieken te 's Graven- liage vernemen wij nog het volgende: De kassier bij de administratie IC. L. M., die reeds 28 jaren bij de administratie werkzaam was, meldde zich den 2en Ja nuari ziek en toen daarop den volgenden dag bericht kwam, dat zijn toestand ernstig was, ging de administrateur hem persoonlijk bezoeken. M. lag met een opgezwollen gezicht te bed en kon niet meer spreken, terwijl hij dien zelfden avond nog overleed. Dit geheimzinnige sterfgeval deed vermoedens rijzen of hier geen opzet in 't spel was en het onderzoek, dat daarna werd ingesteld, bracht aan het licht dat zijn kas niet klopte. Onmiddelijk werden burgemeester en wethouders gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek deden instellen, waaruit bleek, dat verscheidenekwitanties waren verduisterd en een groot aantal geïnde bedragen niet geboekt. Het betrof voornamelijk bedragen, welke i» de maand November geïnd waren, kleine posten, de grootste waren f 100, die successievelijk inkwamen en waarvan ook de afrekening door het doen van andere betalingen successievelijk geschiedde. Hoe groot het verduisterde bedrag is, kon thans nog niet gezegd worden, daar men nog niet weet, welke betalingen zijn gedaan, maar een bedrag van f 10.000 wordt zeker overschreden. De malversaties hadden niet langer verborgen kunnen blijven, zeodat men vermoedt, dat de plotselinge dood hierme de in verband staat. M die wel een slordig beheer voerde en dikwijls moest nagereden worden, stond echter als een strikt eerlijk persoon bekend en genoot daarom het volste ver trouwen, hetwelk nog versterkt werd door zjjn sobere levenswijze, terwijl hij ook als vermogend bekend stond. Het vorige jaar had hij nog een huis aan de gemeente verkocht, hetwelk geheel on bezwaard was, terwijl hij ook nog van andere huizen eigenaar is. Men vermoedt, dat hij door ongeluk kige speculaties tot diefstal is gekomen. De gemeente, die geen borgstorting van hem had, is tegen verduistering ver zekerd, zoodat het voor de gemeente geen schadepost is. Door Gedeputeerde Staten van .Zee land is bepaald: lo. dat de jacht op houtsnippen met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op water snippen met ingang van. 15 April a. s. zal gesloten zijn; 2o. dat het weispel van kwartelen al leen van 1 Mei tot en met 15 Juli zal geoorloofd wezen; 3o. dat de kooieenden door den kooi man moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus a. s. Mr. dr. B. I. Zijlstra, rechter in de arrondissements-rechtbank te Zierikzée is geplaatst op de lijst van aanbeveling ter vervulling in de vacature van rechter in de arr.-rechtbank te Dordrecht. Te Rotterdam zijn drie mannen aangehouden, verdacht, van diefstal1 ,vain Een goed voorbeeld. Men schrijft aan het „Hbld." uit Alkmaar: lOnz© burgemeester, de heer C. Ripping, krijgt op1 het Stadhuis1 nogal eens een deputatie uit het Revolutiomiair Vrouwen- comité o'p visite, waar hij1 haar klachi- ten over de geringe hoeveelheden levens middelen kalm en belangstellend aanhoort. Bij een dezer audiënties bleek, dat de vrouwen het middageten niet betrokken uit de centrale keuken, welke inrichting de burgemeester ten zeerste roemde. De vrouwen meenden, dat de burgemeester dit gemakkelijk kon zeggen want flat hi zelf toch zeker ook niet uit die Centrale keuken zou eten. De burgemeester ant woordde hierop tot verwondering der vrouwen bevestigend én voegde er aan toe, dat zij zich hiervan gerust eens aan z.iju particuliere woning; mochten komen overtuigen. Toen de burgemeester den volg:endeln fmiddag omstreeks zes uur aan tafel zou gaan werf er gebeld en daar ■diende zieh warempel de vTouweudepu- tatie aan, die Z. E. A. wenschte te spre ken. De burgemeester liet ze in een zijl vertrek, deed voor haar eu zichzelf dek ken on weldra prijkten drie dampende borden soep op tafel, terwijl de burge meester de vrouwen vriendelijk uitnoo- digdé toe te tasten. Voor een tweede bordje bedankten de vrouwen, doch op veTzoek van den burgemeester veroberden zij ook dit met smaak, waarna de burge meester vroeg of de soep haar goed be komen was. Zij erkenden, dat deze sma kelijk was bereid, waarop de burgemees ter haar aanried denzelfden kok te ne men, dien hij sedert eenigen tijd had, n.l uit de Centrale keuken. Iet dienstmeisje van! den burgemeester kwam dit desge vraagd bevestigen en voegde er aan toe, dat zij er alleen wat zout bij deed om dat fde burgemeester nogal van hartigheid heid hield. Overtuigd en tevreden ver lieten de vrouwen de woning van den burgemeester die in deze tijden door zijn goed voorbeeld en tactvolle wijze waarop hij met de arbeidersvrouwen weet om te gaan er zeer veel toe bijdraagt om den nood en ellende dezer tijdsomstan digheden zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Marechaussée dooögeseho- t e n. Een slachtoffer van zijn plicht. De brigadier ,der rijksveldwacht Michiel- sen te Tilburg was met een paar jacht opzieners en twee marechausées van de brigade, in dienst op wildstrooperijl 's Nachts tegen drieën zagen zij een licht bak het veld belichten. Duidelijk bleek hun1, dat daar een gezéls-chap1 .wildstroo- peïs a,an het werk was. Behoedzaamgin gen de politiemannen in de richting van het stroopersgezelschap. Naderbijgve- komen, zagen zij. behalve den lichtbak drager twee onbekende mannen. Onder den uitroep: „Politiel" sprong Michielsen op een dezer mannen toe. Het schijnt, dat nij! van dezen op 'zeer kor ten afstand een schot hagel in Üe volle borst kreeg. Michielsen slaakte een gil en viel als slachtoffer van zijn. plicht dood neder. De stroopers wisten in den donkeren nacht te ontkomen, doch tegen den morgen werden zij nog in het veld aangetroffen en door de marechaussees gearresteerd. Het zijn bekende stroopers, namelijk P. Ilaaber, P. Schellekens en F. Scheepen, uit Rijen. Het moet zoo gloed als vaststaan dat P. Haaber het schot op Michielsen heeft .gelost. Zijn geweer heeft hij daarna wegge worpen. Te Gilze, waar Michielsen zijn standplaats had, is men diep onder den indruk van het tragisch levenseinde van den geachten politieman. Hij was- een verdienstelijke ambtenaar en laat een diep beklagenswaardige weduwe met eenige jeugdige kinderen onverzorgd na. De door den jongsten storm aangerichte schade aan dte telefonische geleidingen met Amsterdam, blijkt van dien omvang te zijn geweest, dat nu nog de verbin dingen niet normaal zijn. Een door ons in het middaguur aangevraagd dringend gesprek met ons nieuwsbureau konden wij bij het afdrukken van dit nummer nog niet voeren, redenen waarom de laatste berichten, hoezteer ook to-t onzen spijt iu "dit nummer ontbreken. Red. Rnssischo Fondsen. De Minister ya,n Buitenlandsche Zaken brengt 'ter kennis van belanghebbenden, dat 21 dezer van Harer 'Majesfeits tij- delijkien gezant te Betrograd een telegram werd ontvangen, waarbij bevestigd wordt, dat het Bewind der Volkscommissarissen te Petrograd de nietigverklaring van de Russische leeningen in het buitenland en van alle binnenlandse!» leeningen heeft afgekondigd. Ten opzichte van deze laatste wordt een uitzondering gemaakt voorzoover 'de obligaties zich in handen bevinden van minder .gegoeden, spaarkassen of demo cratische .instellingen. Ovezand. Benoemd tot Hoofd der Chr. School alhier de heer J. H. Adriaansen van Middelburg. (Z.) Benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S„ te Zierikzee de heer WlKramier te de Lier. (Z.) Tot onderwijzeres aan de binnen kort te openen R. K. Jongfensschool te Groenendijk, gemeente Hontenisse, is her noemd mej, R. Wesepoel, onderwijzeres te Hengstdijk. (M. G.) Kloosterzande. De nieuwe R. K. bijlzl jongensschool alhier zal met April a.s. (in gebruik worden genomen. Het perso neel bestaat uit hoofd ,dhr. Th. Schelf hout, dhr. Wi. Borm, onderwijzer metve'rr plichte hoofdacte, dhr. A. de Kort, ou derwijzer en mcj. J. Weesepoel', onder wijzeres. Duurtetoeslag. Bij schrijven van 25 Januari heeft de minister van Binnenlandsch© Zaken in ant woord op een schrijven: van den arrondis- sementsscboolopZ'iener te Amsterdam (ar- nond. VI) medegedeeld, dat religieu ze momdierwij zers en -onderwij. ze res sen in 1917 niet, maar in 19 1-8 w1 voor duurtoeslag in aanmer king komen, benevens het personeel der bijzonderie normaallessen. ubelfeest te vieren? Indien het Katho- icisme zelfs maar vasten voet in Enge- laud had gekregen, zou dat een succes zijn. Maar wat is de tegenwoordige sterkte van de kerk aldaar? De statistieken van de religieuse coaimuniteitanzijn betrouw baar-en veel zeggend. In Engeland bevinden zich 1200 reli gieuse tehuizen, 300 voor mannen en de overige veor vrouwen. Benedictijnen, Cisterciënsers, Franciscanen, Dominica nen en Jezuïeten^ zijn allen in grooten getalle bezig om hun bede- en studie huizen te bouwen, soms in letterlijken zin op de puinen der tehuizen van de prereformatie. En de zuster in haar kloosterkleed langs de straat gaande, is een even goede be kende van het publiek en wordt even zeer geëerbiedigd als) in een katholiek land. (Maasbode) Kutholieisme In Engeland. De „Irish Catholic" schrijft over bo venstaand onderwerp naar aanleiding van het eeuwfeest van Luther o.a. Wat is er voor reden om het tegen woordige eeuwfeest van Luther als een Vrijdag werd te 's Heer Arendskerke in de herberg bij D. van Damme, ten over staan van not. Pilaar, publiek verkocht een woonhuis, schuurtje, steenen varkens hok en erf te 's Heer Arendskerke, op het dorp, groot 2 A. 50 c.A., aan dhr. M. de Boot, te 'sHeer Arendskerke, voor f2500. Axel. Vrijdagmiddag had in „Het Wa pen. van Zeeland", alhier ten overstaan van notaris Zijlstra' de verkooping plaats van onroerende goederen, toebehoorende aan de erven notaris P. Dregmans alhier. Geveild werden: Koop I. Een heerenhuis inet tuin In de Noordistraat alhier. Kooper werd de heer J. A. Dïeglmans, notaris alhier voor f 7000. Koop II. Een woonhuis en erf, staan de iu dé Noordstraat. Kooper werd de heer Jos. de Feij'ter Pz'. manufacturier alhier voor f3100. Koop III. Eeu woonhuis eu erf en schuur staande te Terneuzen aan de Noordstraat. Kooper werd de heer F. Dieleman Jaczn. en Co. aldaar, voor f 2800. Koop IV. Een partij' weiland liggen de te Sas van Gent. Kooper werd de beer O. Maenhout, aldaar, voor f3400. Koop V. Een huis, schuur en erf te Sas van Gent. Kooper werd de heer Petr. de Roeck aldaar voor f 1810. (Zei.) Voetbal. Te Middelburg speelde Zondag .Mid delburg I" met 3 invallers tegen „Mid delburg II" met een invaller, uitslag: 2—5, zoodat het tweede elftal in deze samenstelling beter bleek te zijn dan het eer»te. Goes. Zondagbaiddag speelde op1 het terrein .aan den Polderschenweg! „G. V. V. II" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Concordia I". Stand bij de rust 00. Stand bijl het einde 10 in het voordeel van „G. V. 'V. II". Seriewedstrijden „G. V. V.". Zondaginiddag half drie speelde op het terrein aan den Polderschenweg „G. V. terrein aan den Polderschenweg „G. V. V. I" een wedstrijd tegen militairen van Arnemuiden. Stand bij de rust 21 in het voordeel vau „G. V. V. I". Stand bijl het einde 32 in het voordeel van „G. V. V. I". Als scheidsrechter trad op Geers uit Middelburg. Jezuïeten en Beiedictijnen in ixford. Men weet, dat de Engelsche Jezuïeten en Benedictijnen een studiehuis hunner orde gesticht hebben iu Oxford, om beter in de gelegenheid te zijn de universitaire studiën te volgen: een voorbeeld, dat naderhand gevolgd werd door de Francis- kanen, wier overste, Father Cuther, het vorige jaar vereerd werd met den titel master of arts honoris causa. Tot nog toe echter hadden deze twee inrichtingen, de Benedictine Hall en de Jesuit Hall, geen volledige rechtspersoon lijkheid kunnen verkrijgen volgens de zoo ingewikkelde Engelsche universiteitsge- bruiken. Tot groote blijdschap der En gelsche katholieken zal hierin nu spoedig verandering gebracht worden. Althans, door de universiteit zelf ;s een dergelijk vuorspel aanhangig gemaakt. Bij de be raadslaging uitte zich slechts één stem tegen. Het „Oxford Magazine" sprak met grooten lof vooral over de Jesuit Hall, waar, in een tijdvak van minder dan 20 jaar, meer dan 30 universitaire onder scheidingen verkregen werden. (De Tijd.) Vesvoederartlkelen. Vrijdag heeft te Utrecht, naar aanlei' ding van de rageeringsmaatregelen geno men inzake de distributie van de voe derartikelen afkomstig van de N. V. Fransch Hollandsche Oliefabrieken Calvé Delft te Delft, waardoor alle wederver koopers van deze artikelen gedupeerd worden, een vereeniging opgericht, om vattende ongeveer 400 vertegenwoordi gers, waarin o. a. zitting heeft de heer Kostense te Kruiningen. (M. Ct.) Afdeeling Middelburg der Z. L. M. Heden vergaderde in de sociëteit „St. Joris" „bovengenoemde afdeeling. De voorzitter, de heer jhr. P'. J. Boo- gaert, opende de vergadering met den ge- bruikelijken nieuwjaarswensch. Vervolgens gaf hij een overzicht over 1917, waaraan wij het volgende ontleenen Opnieuw ging een jaar onder den druk van den wereldoorlog voorbij en spr. be hoeft niet fêvzeggen; dat de landbouw in niet geringe mate in dien druk deelde. Het weder was over het geheel niet zeer gunstig. Late en zeer strenge koude was schadelijk en natte maanden, die ongunstig waren voor de voorjaarswerk zaamheden. Ook de vele regens van Juli en Augustus waren fcoer schadelijk voor erwten en tarwe. De hooioogst viel zeer tegen en leverde weinig op, maar de kwaliteit was goed. Dubbel te bejamme ren was die geringe opbrengst in verband met het gebrek aan krachtvoer, waar door 'de kans om het vee den winter door te brengen weder zooveel geringer werd. Door de welwillende medewerking der autoriteiten werd ook door de be moeiingen der afdeeling eene billijke ver deeling van den druk der hooivorfering verkregen, zoodat ook door het stellen! van een behoorlijken prijs, slechts wei nig klachten werden gehoord. De graanoogst was slechts matig te noemen, de peulvruchten, vooral erwten, hadden veel van den regen /te lijden, boonen gaven een goed beschot. Vlas was ook met al te biest, doch de prijzen wa<ren hoog. De aardappeloogst was zeer matig, de aardappelziekte kwam veel en vroeg voor. Suiker- en voederbieten' wac ■ren goed te noemen, ondapks gebrek aan kunstmest, die te la,at kwam. De paarden fokkerij leverde goede winsten op, al thans in het begin v.an het jaar'; later liepen de prijzen voor jonge paarden sterk terug, doordat de grens voor uitvoer werd gesloten. Voor de verbetering va,n het ra,s wordt krachtig gewerkt, welk stre ven door de afdeeling wordt gesteund. Het rundvee verkeerde in zeer ongun stige conditie door het groote gebrek apn kra,chtvoeder en het tekort aan hooi, het laatste natuurlijk nog verergerd door de hooivorfering. In het a,lgiemeen moest de veestapel worden ingekrompen en ook de mesterij worden beperkt, te meer 'laar de prijzen voor slachtvee niet hoog waren. De eerste toondag te Middelburg had oen groot 'succes. De varkeusfokkerij ging zeer sterk .achteruit, ook onder de arbeiders. De vlekziekte is nog steeds niet bezwo ren. De gieitenfokkerij neemt toe. De bo- terprijzen wanen zeer hoog, en eieren, eveneens, 'doch veel pluimvee moest wor-- dien opgeruimd. Het landbouwonderwijs ha,d als gewoonlijk plaats, en een cur sus in paardenkennis is aan den gang. Da aanstaande reorganisatie der Z. L. M. zal d!e afdeeling op haar grondvesten doen schudden, ja, misschien geheel doen vterdwijnen, door de totaal veranderde in het leven geroepen omstandigheden. Wan- nfeer het echter in het belang van den landbouw is, zal haar te zijner tijd een eerlijke begrafenis worden gegeven en met genoegen plaats maken voor haar jeugdige opvolgster. De vergadering werd bijgewoond dooi den heer van de Sl'ikke uit Wolphaarts- dijk eu den heer van Iwaarde uit Biezen liiige, zulks in verband met de bespre king van de oprichtingsplannen van eene Coöperatieve Olieslagerij en] Lijnkoekenfabriek voor iZeee land en west. Noord-Brabant. De voorzitter gaf tot het geven vanj nadere toelichtingen, aan de heer vaa /Ier Slikke, die begon met eene uiteen zetting va.n de behandeling die Ket lijn zaad in z.ulk een fabriek moet ondergaau(. (Wordt vervolgd.) Als conclusie der beraadslagingen van heden seinde men ons hedennazniddag De Afdeeling Middelburg van de Zeeuw- sche Landbouwmaatschappij vereenigde zich met de gewijzigde ontwerp-statuten. der Maatschappij. Middelburg. Donderdagmiddag vergader dein het café Suisse de vereeniging van Walchersche paardenfokkers onder voor zitterschap van den heer A. de Fèijller. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging vooruitging. De rekening aan wijzend een fiatig slot van £180 werd goedgekeurd. De heeren A. P. vanNieu- wenhuijze en P. van Leerdam werde|n als bestuursleden 'herkozen. Door het bestuur was voorgesteld aaln den gemeenteraad van Middelburg te ver zoeken voor het monsteren van paardjan op het Molenwater tusschen tie twieie eerste rijen boomeu langs het weeshuis een klinkerbaan aan te hrezigien of an ders het wegsgedeelte langs de Rijschool door klinkers tei vervangen. Besloien werd op verschillende plaatsen van Walche ren theoretische en practische cursussen in het voorbrengen van paarden te doen houden door de heeren L. W: de "VVaarft, veearts alhier en A. de Feijter. Ieder lid van Hippos kap met eetn ander persoon, bijv. een zoon. of een kinecht aan die cursussen deelnemen, de andere helft door de deelnemers, wier aantal' minstens 10 per cursus bedragen) moet gedragen. Bij de rondvraag werf gevraagd of het

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3