J 1 I 1 i Ui UIT ZEELAND Gemengd dm ^mammam Petroleum. Bon 8 zal geldig zijn vanaf 1 Febr. tot en Imet 15 Febr. voor 2 Liter. Spoorwegen in Zeeland. Blijkens het Voorloopig Verslag nopens het wetsontwerp tot bevordering van den aanleg en het in exploitatie brengen en regeling van de exploitatie van spoorweg- lijnen van Goes over 'sHeer 'Arends- kerke, Borselen en Hoedekenskerke naar Goes, van Goes over 'sHeer Arendskerke naar het Wolphaartsdijkscheveer en van Goes naar Wemeldinge, waren sommige leden van meening dat bij de indiening van dit wetsvoorstel te veel aandacht was besteed aan de belangen van de maatschappij, die de ontworpen spoorweg- lijnen zal exploiteeren en daardoor het algemeen belang van de rijke vruchtbare streek ,waar zij zullen worden aangelegd op den achtergrond was geraakt. Tweeërlei bezwaar werd aaar voren ge bracht In de eerste plaats werd er de aan dacht op gevestigd dat de ontworpen spoorweglijnen slechts aansluiting geven aan den Zuid-Beveland doorsnijden den Staatsspoorweg en niet tevens aan de havens welke zich in het noorden en in het zuiden van dat eiland bevinden. In de tweede plaats had men er be zwaar tegen dat de financiering en de exploitatie zullen geschieden door de Mij. tot Expl. van S.S., terwijl, naar het oor deel der hier aan het woord zijnde le den, de maatschappij, die den aanleg ter hand neemt en waarin de gemeenten e« polders, met den financieelen steun van Rijk en provincie, zijn geïnteresseerd, daartoe evenzeer in staat zoude zijn; men verwees naar hetgeen elders b.v. in Lim burg bereids geschiedde. Aldus zoude naar hunne meening het algemeen belang der streek op een veel betere wjjze worden gediend. Men vroeg of de Minister geen poging in die richting heeft gedaan en zoo niet of hij geen termen kan vinden, alsnog in dien zin werkzaam te zijn. Andere leden konden zich evenmin ver eenigen met den administratieven opzet der plannen betreffende deze verhoudin gen. Zij meenden echter uit een oog punt van oppertuniteit hunne bedenkingen tegen het w.o. te moeten laten rusten. Verschillende inlichtingen werden nog gevraagd. Verhooging kolenrantsoen. Naar „Het Centrum" verneemt, is bij de Hijkskolendistributie een plan in over weging om aan klasse I en Ia alsnog 2 brandstoffeneenhoden boven het bepaalde rantsoen te verstrekken, doch uitsluitend tegen de verhoogde prijzen. Bommen op Zierikzee. (Officieel.). Het Ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt het volgende mede: De Britsche leigeering heeft £92.976.30 Ier beschikking van de Nederlandsche re- geering gesteld als gedeeltelijke vergoe ding voor de schade, die uit een Britsch vliegtuig geworpen bommen in den nacht van '29 op 30 April 1917 te Zierikzee heb ben veroorzaakt. Hiermede wordt vergoed de rechtstreeks aangerichte stoffelijke schade, zooals deze door Nederlandsche deskundigen was geschat. Ten aanzien van de vergoeding der indirecte schade, door de bommen veroorzaakt (door (Nederlandsc.he deskundigen geschat op f 27.033.64) wordt een nadere mededete- ling van do Britsche regeering tegemoet gezien. Tweede Nederlandsche Jaarbeurs. De Tweede Nederlandsche Jaarbeurs zal op Maandagochtend 25 Februari door H. M. de Koningin persoonlijk worden ge opend. If. M. zal bij deze plechtigheid vergezeld zijn van Z. K. H. Prins Hendrik. Hoog water. Men meldt uit Gorinchem: Hoog water. Men meldt uit Go- Zonder ijsgang en met windstilte heeft de Merwede alhier in ruim 20 jaar zulk een hoogen stand met bereikt, als thans het geval is. Men moest in de Dalempoort alhier eene waterkeering maken, anders had de Dalemstraat on- dergeloopen. In vele woningen langs de Waal en Maas is het water binnengedron gen. Donderdag had de Merwede haren hoog- sten stand bereikt. Nu is het water lang zaam vallende. Provincials Statenverkiezing In het district Goes. Vrijdagavond, kort na het verschijnen van ons blad vernamen wij bij geruchte, dat do heer Weileman zij n candi- datuur had ingetrokken. Inderdaad bracht ons het orgaan der vrijzinnigen „de Goesche Courant", een brief van den heer Weileman, waarin hij voor een candidatuur bedankt en den raad geeft aan zijn partij den zetel aan ree hls te laten, waar die immers een recbtschle jiis. Of nu de partij dien raad zal opvolgen dient afgewacht. Woensdag 30 Januari is de dag der canididaatstelling. Tot zoo lang kan men nog voor .verrassingen ko men te staan en is de toestand' onzeker. Toch vernamen wij, dat er bij de vrijzin nige voormannen te Goes weinig animo bestaat om met een eigen candidaat tegen dien van rechts te ageeren. Het schijnt vooral het drijven van 't vrijzinnige lcr- seke te zijn geweest, dat de candidaat stelling heeft doorgedreven. Ook verna men wij, dat de heer W'. Kakebeeke zich niet beschikbaar stelt. Onder deze omstandigheden is het niet waarschijnlijk, dat men het op een stem busstrijd laat aankomen, maar nog ëens, zeker is het niet. De Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging heeft Zaterdag weer vergaderd, maar van die bijeenkomst is niets uitgelekt. Aan de rechtsche kiesvereenigïngen is omtrent het terugtrekken van Weileman geen medie- deeling gedaan. Wij handhaven dus voorloopig ons ad vies, aan den kop van dit nummer afge drukt. N. B. Kort voor het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij, dat de vrijzin nigen in het district zich bij het besluit van dhr. Weileman zullen nederleggen en geen candidaat stellen. Toch hlijve men paraat tot Woensdag1- namiddag 4 uur a.s. Geee. In de afgeloopen week zijn op twee verschillende plaatsen en wel aan d'e Soepkokerij en aan de brugwachters- woning d'e touwen van de reddingsgor- dfels afgesneden. Van een en ander is aangifte hij d-e politie gedaan1, welke nu d'e daders zoekt. 'Vanavond (Maandag) te 71/2 uur vergadering der R.-K. Kiesvereeniging in het „Slot Oostende". Te ongeveer half nefen uiteenzetting va,n het nieuwe kies stelsel. Wie onzer Goesche R.-K. kiezers eenigszins ka.n trachto present te zijn. Door de afd. Goes der S. D. A. P. en den Goeschen Bestuurdersbond is aan B. on W. dezer gemeente een adres ge richt, waarin wordt aangedrongen, den minister te verzoeken, den maximumprijs der melk voor deze gemeente te stellen op ,15 ct. per L. Zulks naar aanleiding van die 5 Jan. 1.1. aan de burgemeesters gezonden cir culaire, waarin de mogelijkheid wordt opengesteld, ddn maximummelkprijs te verlagen voor gemeenten, waarvoor dat wordt aangevraagd. Adressanten wijzen er in hun adres op, o.a. dat de maximummelkprijs meer speciaal is bedoeld voor de groote ste den, tengevolge van de hooge vervoer kosten, welke er daar voor noodig zijn, terwijl de Goesche melksljjters weinig öf geen vervoerkosten hebben. „Ten bewijze, dat de prijs van 17 cent voor Goes inderdaad te hoog is, diene, dat enkele melkverkoopers den prijs op 15 cent hebben gelaten". De Centrale Chr. Historische Kies vereeniging besloot de candidatuur voor de Prov. Staten van den heer K. Brants krachtig te steunen. (Z.) Dinsdag 29 Januari a.s. zal in de avonduren een proef worden genomen met een waarschuwingssignaal1 "(ratel) ten ten einde te kunnen nagaan in hoeverre bedoeld signaal eventueel des avonds en des nachts duidelijk hoorbaar zal zijn, om door middel daarvan tei doen waar schuwen tegen de nadering ,van vlieg tuigen. Middelburg. In de heden gehouden ver gadering van afgevaardigden van Roode Kruis-comité's in Zeeland is definitief een kring Zeeland gevormd. Gekozen werden: tot voorzitter mr. G. F. Baron thoe Schwartzenberg' en Hohelansberg, tot secretaris H. Dronkers, beiden te Middel burg eu tot penningmeester M. J. Hem- melkam te Vlissingen. De commandant der stelling van de monden der Maas eu der Schelde Leeft bepaald, dat Maria Natholia Poppe; geb. 4 Maart 1897 te St. Jansteien, en wo- nende aldaar, indertijd uitgezet uit het in staat van beleg verklaarde gebied van Zeeland, voorwaardelijk in zijn gezagsgq- bied mag terugkeeran. Middelburg. De heer Fl. P. Kort, agent van politie alhier is als zoodanig benoemd te Hellevoetsluis. Op Ttel'egraphiscli verzoek van den brigade commandant der marechaussee te Etten is alhier aangehouden J. de K. verdacht van diefstal aldaar gepleegd; de man Is naar Etten overgebracht. Een jonge Duitscher, die uit zijn vaderland gevlucht is oan zich van den militairen dienst te onttrekken, is, na het ondergaan van een hem opgelegde straf, uit het huis van bewaring alhier ont slagen en door de politie buiten Zeeland gebracht. Een der te Vlissingen ontvreemde rijwielen is alhier door de politie in oesiag genomen. Intusschen is Zaterdag ook hier weder een rijiwiel, dat voor een woning stond ontvreemd. Nogmaals dus ongepast I Wederom is bij de politie aangifte gedaan van .oplichting van een winkelier door een meisje, die bij bet koopen van fluweel den naam van een mevrouw opgaf, die haar niet om het fluweel had gezonden. De winkeliers hebben zich dus wel goed te overtuigen, dat de- opgave van de koopers juist is. Wederom "zijn bij de politie verschil lende diefstallen aangegeven. Ten eerste van twee zakken bruine boonen op het stationsterrein alhier, verder van een ha mer, een nijptang, een zaag en een hor loge van een schip, liggende aan deRot- tcrdamsche Kade. In beide deze gevallenl wordt een onderzoek ingesteld. Na aan gifte van diefstal van hout aan den Veer - schen weg, werd eene huiszoeking ge daan zonder dat iets gevonden werd; het -onderzoek wordt Voortgezet. De jongen, die zich aan diefstal uit muntgasmeters schuldig maakte, werd he denmorgen aan do justitie voorgeleid. In de vergaderingvan den Gemeen teraad op 30 Januari, des namiddags te 2 uur, komen aan de orde: 1. Toespraak van den voorzitter; .2 Notulen; 3. Stuk ken; 4. Benoeming van een Wethouder ingevolge aftreding Dr. H. Japikse; 5. Benoeming Hoofd school K6. Benoeming Onderwijzeres aan school I; 7. Reke ning en verantwoording Kamer van Koop handel en Fabrieken 1917; 8. Verorde ning roor de Arbeidsbeurs9. Afkoop tol len Walcheren; 10. Aankoop panden aan het Bagijnhof; 11. Salarisregeling gemo- biliseerden ambtenaar de Hoogh; 12. Wijziging verordening schoolgeldheffing 13. Salarisregeling onbevoegde Leeraren Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden; 14. Kohier If. O. 1917/1918 no. VI; 15. Toeslag aan de werklieden van de Gemeente-reiniging16. Verhum terrein bij de Meelfabriek; 17. Drainage van het Molenwater; 18. Vast stelling van Stemdistricten. Vliasingen. De burgemeester heeft doen bekend maken, dat zij, die geen grooter inkomen hebben da.n f1550 van de distri butie tegen verminderden prijs kunnen ontvangen schoenen, klompen en sajet. (Men zie de gemeentelijke publicaties. De in 1899 geboren mannen moetien in den loop dezer maand zich op het stadhuis komen aangeven voor de in schrijving der nationale militie. Wie dit tot nog toe verzuimde, make haast, want. wij schrijven reeds den 28en. Vlissingen. Met goedvinden yan de mi litaire overheid gullen op den St. Ja,- cobstoren te Vlissingen des nachts lelec- trjsche lampen met glazen in de nationale kleuren worden ontstoken, ter beveiliging tegen luchtaanvallen. In den gemeenteraad werd Vrijdag de benoeming van een onderwijzer aan school F uitgesteld, omdat dte heeren J. Kareis, Groede; P. A. Perrels, Zierik zee en I. J, Luteijfn te Zuidziande, die op de voordracht stonden, geen voldoende gelegenheid gehad hebben zich te pre senteeren bij de raadsleden en zich te doen keuren. Tot regent van het burgerweeshuis werd herbenoemd de Leer N. Kamminga, met wien aanbevolen was de heer J. Jansen Jaczn. Aangenomen werd een voorstel, waar door de .onderwijzeressen en onderwij zers bij het herhajingsonderwijs recht krijgen op pensioen. Eveneens werd aan genomen een voorstel tot uitbreiding van een viertalraadscommissies, ieder met een lid tp1 werden dien tengevolge ge kozen in de Commissie van de Bad plaats do heer Hensel, in die van de groenten- en fruitveiling de heer P. G. Laernoes, in die voor het havenbedrijf de heer M. Laernoes en ten slotte in die van het distributiebedrijf de Leer Anker. In ,het reglfement van orde van de raadsvergaderingen werden in verband met het vaststellen van een presentie geld, enkele wijzigingen aangebracht, o.a. dat een verdaagde vergadering voor een nieuwe geldt en een besloten vergade ring, op den'zelfden dag gehouden als een openbare, deel van die openbare vergadering uitmaakt. Het presentiegeld zal' worden uitbetaald, als eene verga dering wegens onvoltalligheid niet door gaat en dan aan hen, die hij den aan vang aanwezig zijn en ook een half uur daarna nog. Nader werd geregeld de jaarwedde vad den controleur der gemeentebelastingen en van da instructie van dien ambtenaar. Bij een voorstel' van B. en Wf om eene regeling te treffen voor de ambte naren, die door de opheffing der plaat selijke belastingen zonder betrekking zijn geraakt, kwam ook het adres van den heer van Kesselen ter sprake. De heer Hensel maakte van de gele genheid gebruik een kort pleidooi te hou den voor afschaffing van alle accijns op gedistilleerd en Let beperken van Let gebruik van koren voor fabricage van alcohol. Maar bovendien bepleitte spreker hand having van Let volle salaris van van Kesselen. De heer van Niftrik' bestreed dit; en de heer Lindeijer wees er op dat Liet salaris altijd kan worden verhoogd. Het voorstel' van B. en W. werd aan genomen. Het .volgende voorstel luidde tot terug gave van f 1245,60 voor de accijns, be taald voor wat op 1 Januari nog in voor raad was bij vergunninghouders. Aldus werd besloten. De beer der gemeente werd vooreen jaar verkocht aan den heer J. Geertvl'iet te Rijswijk c.s. voor f3 per kub. M. Afgewezen werd een verzoek van „Schuttevaer" om van schepen, die Lier door overmacht gedwongen, blijjven lig gen, geen kaai- of liggeld te heffen'. Bij de rondvraag warden vooral door den heer Hensel verschillende opmerkin gen gemaakt, die door wethouders van Niftrik en Laernoes werden behandeld. (Z.) Nisse. Vrijdagavond hield de Kunst- rnestvereen. haar jaarvergadering. Uit het verslag kraag men te hooien, dat Let ledental geklommen was van 60 tot 70. Geleverd werden in 1917 63332 K.gl kunstmest voor een bedrag van f 13983,48. De (inkomsten der vereeniging waren f 100,791/2 eni de uitgaven f97,06. Her kozen werd als bestuurslid J. Meijaard en gekozen C'. de Bl'aeij in plaats van C. Boogerd die niet meer in aanmerking wenschte te komen. (Z.) Rilland-Bath. Zondag na het Lof ver gaderde in de R. K. school de kiesver eeniging alhier, ruim een dertigtal waren aanwezig De voorzitter opende de ver gadering met den christelijken groet en sprak zijne groote dankbaarheid uit voor de trouwe opkomst der leden bijzonder den nadruk er op leggende voor hen die van verre waren gekomen. De notulen werden goedgekeurd waarna door den voorzitter nog eens kort en duidelijk werd uiteengezet wat de S. V. is wat hij wezen moet en wat hij ons brengen zal. Daarna werd een schrijven voorgelezen der Centrale waarin betreurd werd dat er geen afgevaardigden van Rilland op de algemeene vergadering te Goes zijn geweest. Als antwoord op dit schrijven zal gemeld worden dat er geen uitnoo- diging is ontvangen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het opmaken van een voorloopige groslijst voor de 2de Kamer. Hierop werden 11a eenig debat geplaatst No. 1 dhr. Fruytiei. No. 2 Mgr. Nolens. No. 3 dhr. Vienings. No. 4 baron van Wijnbergen. No. 5 Mr. Jan v. d. Best.. Daarop werden op ruime schaal vlug schriften uitgegeven, waarna de voor zitter allen nogmaals aanspoorde welke den leeftijd van 25 jaren bereikt hebben, lid der vereeniging te worden waarna de vergadering met den christelijken groet gesloten werd. P. S. De afgevaardigden Bonte en Pol derman hebben evenals de andere afge vaardigden op tgd eene uitnoodigiDg ont vangen, zoowel voor de vergaderiag van den löen als voor die van den 22en Jaauari, aldus mtldt ©ns de Secretaris der Centrale. Red. Vrijdagavond hield de Bond van varkenshouders „Draagt elkanders las ten" alhier zijn algemeene vergadering. Tegenwoordig waren 22 leden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen £818,76i/2 en uitge geven f 167,541/2 zoodat in kas is een saldo' van f 651,211/2- De aftredende be stuursleden de heeren W. Griep, J. Dan sen, P. Baas ®n Wi. Lohbezoo werden herkozen. (Z.) Ovozand. Op Zaterdag 26 Januari hield de Afd. Oveiand van den L. T. B. bare 2e jaarvergadering in de zaal van dhr. C. Rijk. Behalve het bestuur waren 32 gewone leden aanwezig. De Voorzitter opende op de gebruikelijke wijze de vergadering, heette de aanwezige leden hartelijk welkom en sprak eenige goed gekozene woorden tot opwekking, om niettegenstaande de vele moeielijkheden die zich voordoen op landbouwgebied zich zoo stipt mogelijk aan de getroffen regee- ringsmaatregelen te onderwerpen en steeds het schrijven indachtig te zijn door het Doorluchtig Episcopaat gericht aan alle geloovigen in Nederland. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat de zoo eensgezinde samenwerking tussclien bestuur en leden moge behouden blijven verzoekt hij den Secr.-Penningm. rekening en verslag te doen van het afgeloopen jaar. De rekeningen worden nagezien en 111 orde bevonden. Uit het verslag blijkt, dat het ledental is aangegroeid van 73 tot 93. In den loop van het jaar is aan gekocht 43933 K.G. voeder, 93460 K.G. verschillende soorten kunstmest 1000 K.G. kopervitriool, 2800 K G, vroege pootaard- appelen en 444 K.G. verschillende land- bouwiaden. In bestelling voor 1918 is reeds 106.000 K.G. kunstmeststoffen, 1200 K.G. keper vil rieol en 13 800 K.G. pootaardappelen. De ontvangsten over 1917 bedroegen f27,270.27 en de uitgaven f27.227.96, alioo een batig saldo van f42.31. De aftredende bestuursleden L. Goense, J. Goense en C. Vermeule wer den met orergroote meerderheid van stemmen herkozen. Bij punt 4 van de agenda wordt besloten, dat alle leden véér 15 Febr. hunne bestelling voor zaaizaden moeten opgeven bij den Secr. De jaarboekjes worden aan de aanwenige leden uitgereikt en zijn voor de afwezige leden gratis verkrijgbaar bij den Secreta ris. Bij de rendvraag worden eenige vragen omtrent den aankoop va« vroege aardappelen en kopervitriool de leden verduidelijkt. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter 11a een hartelijk woord van dank aan de aan wezige leden de vergadering. Biezelinge. Bij den rijksveldwachter Gan seman is 's avonds een groote ruit inge gooid. Die vrouw, welke met een klein kind alleen thuis was, ging, zooals te begrijpen is, hevig verschrikt naar de buren. Ganseman, die niet ver van huis was, werd gewaarschuwd en bijgestaan door andere politiemannen ging men di rect op onderzoek, wa,l tot resultaat op leverde, dat men hier te' doen- had met een lafhartige daad. Twee jongelingen van Kapetle hadden 'n 14-jarigen knaap om gekocht door hem elk 'n kwartje te beloven 0111 bedoelde da.ad uit ie voeren. Ge lukkig dat in deze minne daad het noo- dige licht ontstoken is en 't is te ho pen, da.t ze een flinke straf zullen op- loopen, opdat ze voortaan wat beter ma nieren leeren zullen. De vereeniging „Wijkverpleging" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. Tegenwoordig waren afgevaardigden van 12 verschillende vereenigingen uit deze gemeente, alsmede enkele begunstigers. De vereeniging verkeert in een gunstige conditie en de werkzaamheden door de wijkzuster, mej. Kielen, verricht voldoen in hooge mate en wordt door de bur gerij zeer gewaardeerd, wat ze ten volle verdiend. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat aan jaarwedde voor de zuster en andere diverse uitgaven was uitgegeven f957.48. Do ontvangsten had den heloopen "f 1062.571/2, derhalve een goed slot van f 105.091/2- Vervolgens bracht de zuster verslag uit van hare werkzaamheden en daaruit bleek, dat ze 1351 bezoeken had afgelegd hij zieken, 193 bezoeken hij kraamvrouwen en hulp verleend hij geboorten. Bij den dokter heeft ze 9 keer geassisteerd. Bij monde van Dr. Pfeiffer werd haar dank gebracht voor het vele goede en nuttige, dat ze in de gemeente teweeg heeft gebracht. Spreker zeide, dat de zuster door haar wijze van werken al ler achting heeft verworven. Vervolgens brengt de secretaris nog ter sprake wat gedaan is door het dagelijksch bestuur. Met op 1 na algemeene stemmen wer den de aftredende bestuursleden de hee ren Dr. .J. D. Schmidt en P. Fraanje Jz. herkozen. Enkele vereenigingen hebben hun sub sidie verhoogd. Ten slotte werd besloten 0111 liet sala ris van de zuster te brengen o-p f950 per jaar, alsmede vergoeding voor rijwiel en premiebetaling voor ongevallen- en z.i ek te ve rzekorin g. Heinkenszand. Zondag j.l. vergaderde de B. JL Kiesvereen. „St. Blasius" al hier. De Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, heet de aan wezigen welkom en wenscht allen eepi zalig Nieuwjaar. De secretaris leest de notulen dervorige vergadering beneveps het jaarverslag, wat zonder op- of aan merkingen wordt goedgekeurd. De Pen ningmeester doet verslag over het afge|- loopen jaar, waaruit blijkt dat is ont vangen 158,72 en uitgegeven f 40,70. Door de heeren J. Vermeulen e,n P. de Kort wordt de rekening onderzocht en in orde bevonden. Bij de bespreking „Candidaat Prov. Staten" wordt besloten den candi daat der Anti-revolutionairen (dhr. Brants) krachtdadig te helpen steunen. Op de groslij st der Candida ten 2o Kamer wor den geplaatst de heeren1, P. Firug} tier Hulst; 2, J. W). Vienings, Goes; 3, Mr. J. If. M|. Stieger, Goes; 4, A. J. H. Engels, Leiden: 5, J. G. Suring, Hoiofd der school, Maarssen; 6, Baron van Wijln,- bergen; 7, mr. dr. Jan van Best; 8. M.. Ch. Bongaerts, den Ifaag; 9, Mr. Van Rijckevorsel, Oosterhout; 10, Jhr. Mr. Ch. Huijs de Beerenbrouck, Maastricht. Na nog eenige besprekingen van huishoudee lijkcn aard en een aansporing van deq Voorzitter, om leden voor de kiesver eeniging aan te werven, wordt de ve¥r gadering met gebed gesloten. Hanaweerd. In den nacht van Zater dag op Zondag is er alhier op een schip, alweer staaldraad ontvreemd. De dieveni schijnen in hun arbeid gestoord, konden daardoor den zwaren tros niet meenemen en hebben hem daarom maar in 't Kanaal' geworpen. Oveiand. Zondagmiddag vergaderde onze afdeeling der R. IC. Kiesvereeni ging. Herkozen werd als afgevaardigdga der Centrale Vergadering de heer J. v. 't Vestende. Het Concept-reglement van' den Kieskring Zeeland werd. gesproken en met geringe wijziging, voornamelijk betreffende art. 23, goedgekeurd. GekoL- zen werden als candidaten voor degros,- voor de Tweede Kamer: 1, P. Fruijtier, 2, J. W. Vienings; 3, Mr. Stieger; 4, Mr. Dr. J. v. Best; 5, Baron van Wijnbergen; 6, Baron de Wij'ckersloot, en 7, Engels. Be sloten werd met kracht de candidatuur- Brants te steunen, indien het tot. een stem busstrijd komt. Ossenisse. Zondag j.l. had alhier in een der schoollokalen een vergadering plaats van personen, die bij de aanstaan de verkiezingen kiesgerechtigd zijn. Dooi' de voorzitter der R. K. Kiesvereeniging werd de vergadering geopend, en het woord gegeven aan den Zeereerwaarden. Heer Pastoor alhier, die de werking' der Evenredige Vertegenwoordiging en da verplichtingen der R. K. kiezers uiteen zette.'Daarna was er gelegenheid 0111 jich als lid der kiesvereeniging op te geven, waarvan ruimschoots gebruik van werd gemaakt. Op nader te bepalen dagen zal door den Pastoor na het lof nog nadere uitlegging worden gegeven. IJzendijke. De ambtenaren bekeurden een tweetal militairen, weglens poging tot verboden uitvoer van 160 stukjes zbep (pl.m. 20 K.G.) Zaterdagavond ongeveer 7 uur ont stond er brand in een hoop stroo staan de even. buiten de gqm'ee.nte. Hoewel de brandspuit spoedig tei' pla er aan blusschen niet me Oorzaak tot heden onbeke Oostburg. De R. IC. Kie hier maakte Zondag j.l. voorloopige groslijst op v voor de Tweede ICamerI dr. F. Kuste'rs; 3, J. W mr. dr. J. van Best; 5, gaerts; 6. mr. A. vai 7, Jhr. mr. Chs. Buys dij Na vaststelling der cant" besloten dhr. Vienings ui' noodigen op 17 Februari te houden in Let hotel Mabesone alhier. Na nog eenige bespreki' schillende onderwerpen, Ij vereeniging, bedankte de in 'tkorL de kieswet te lie de leden voor de finke o| de hen aan, om ieder voo] te doen, opdat er op 17 een talrijke opkomst moge wensch uit, dat de lyden vereeniging steeds mogen zij trouw ter vergadering waarna hij de vergaderin een „tot weerziens" o toeriep. Door het militair ge winkelier J. II. sinds 25 verkoopen van de ten u goederen verboden. De ballon die: hier landde, werd voorloopig ring gesteld. Toen men en 11a de ballon weer te v halen, bleek dat er eier caoutchouc uit den balloij De politie doet onderzoe Koewacht. Op het Za Zondagnamiddag een uit' ven van het nieuwe kies heer Vienings uit Goes, en genoodigden der R. IC. De opkomst was uitstek< aandacht werd naar den terd. Zijn betoog vielhli aarde, want na afloop w toegejuicht. Axel. De R. IC. ICiesw plaatste in haar Zondal vergadering de navolgen] de voorloopige groslijst voor de Tweede ICamer 2, J. Wt Vienings; 3, A. hergen; 4, mr. dr. Jac. Ch. Bongaerts; G. mr. vorsel; 7, mr. Chs. R brouck. Biervliet. Be 'R. IC. ICl .hier maakte met algeme navolgende groslijst op voor de Tweede Kamer Zeeland: 1. P. Fruijtier nings; 3, A. Baron var Mr. dr. Jan van Best; gaerts; 6, Jhr. mr. A. \J U ,mr. Chirsi. Ruys de mr. J. II. M. Stieger; 9j De conceptstatuten van den ongewijzigd aangen- IJzendijKe. Men bericl Zondag 27 Januari v de Roomsch Katholieke welke vergadering zeer Na opening door de: alsnog gelegenheid gep toe te treden, waarvan ti gemaakt werd. De verei 228 leden. Hierna werd 1 ment van den Prov. ICiesvereenigingen in d( land door den Secretari zonder eenige op of aar gekeurd. Bij de hierep volgen ling voor leden van di werden, zonder dat dooi gen hoofdelijke stemmir: op de lijst geplaatst de| le P. Fruyüer. 2e J. W. Vienings. 3e Baron A. van Wijl 4e mr. J. van Best. 5e M. Ch. Bongaertsl 6e dr. mr. A. van Rj 7e Jhr. mr. Ch. Ruijs 8e Dr. F. Kusters. Hierna werd de verg Voorzitter met den gebr] lijken groet gesloten. Door Gedeputeerde land is bepaald lo. dat de jacht op ingang van 1 Maart, met ingang van 1 April snippen met ingang v zal gesloten zijn; 2o. dat het weispel leen van 1 Mei tot en geoorloofd wezen; 3o. dat de kooieende man moeten worden op: van 1 April tot en met 15 Juni tot en met 31 Mr. ilr. B. 1. Zijlstrl arrondissements-rechtbal geplaatst op de lijst vaj vervulling in de vacatu de arr.-rechtbank 'te Dl Te Rotterdam zijil aangehouden, verdacht]

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2