BINNENLAND. UIT ZEELAND. Amerika de voornaamste vijand is van de Japansche belangen. Luitenant-generaal Horiuchi geelt als één der redenen, waarom Japan geen troepen zou zenden aan, dat nauwelijks kan gezegd worden, dat Engeland zijn heele kracht aan den oorlog geelt. Vóór Japan's hulp te vragen moet het eerst zijn eigen kracht en hulpmiddelen uit- pu Lten. Tegengesproken werd onlangs, dat de Japanners troepen naar Wladi- w o s t o k gezonden hadden. Een officieel Japansch communiqué meldt nu echter, dat een Japansch oorlogsschip naar die uiterst-Oostelijke havenplaats van Rus land gezonden is, „om de belangen der vreemdelingen te beschermen". Gebrek aan schoenen in België. Mijn schrijft aan de Maasbode: In Mechelen beginnen de rijken meer en meer het voorbeeld te geven door, nu er groot gebrek is aan schoenen, klompen te dragen. Zoo ziet men geregeld in Me chelen den heer Gillis, geneesheer en schepen van den burgerlijken stand, zich op klompen bewegen. Hij is gekleed als gewoonlijk en de hooge hoed is niet ver geten, maar i n plaats van schoenen draagt hij zwarte klompen. Zoo wordt het voorbeeld gegeven om de valsche schaam te te overwinnen. Tal van gegoede dames hebben het voorbeeld reeds gevolgd. Aanval op de Vlaamsche kust. Men meldt uit Vlissingen: Dinsdagmiddag had weder een lucht aanval op de Belgische kust plaats. Ver scheidene vliegmachines waren hier dui delijk te zien en het afweergeschut was voortdurend in actie. Op den boulevard stonden honderden belangstellenden. (Ook te Middelburg en Goes was het schieten duidelijk hoorbaar. Red.) Een tegenspraak. BERLIJN, 20 Januari (W.B.) Het Rus sisch blad Wetsch Tschas" heeft gemeld, dat Duit*che onderzeeërs bij Trebizonde een transportschip met Russische troepen in den grond boorden. Het ls een valrch bericht, dat geen ander doel heeft, dan de vredesonderhandelingen te verstoren. Keizsr Wilhelm te Geit. Keizer Wilhelm heeft aenige weken geleden eea bezoek aan Gent gebracht. Zgn aankomst was bekend gemaakt en de inwoners zagem met «ieuwsgierigheid de groene auto's met wapperende vlagjes, die den keizer met zijn gevolg vervoerde», in de straten voorbijrijden. Het eerste bezoek gold de St. Bavokerk. Tan de kathedraal reden de keizerlijke auto's voorbij het stadhuisde bezoekers wier pen een vluggen blik op oud-Gent en stopten voor het Gravenkasteel. Vandaar begaven zij zich naar de puinen van de abdjj St. Bavo. Het overige van den dag was aan een bezoek aan de garnizoen» troepen gewijd. Welverdiende onderscheiding. Toen indertijd het Fransche plaatsje Senlis door de üuitschers werd bezet en een geweldige brand het stadje tei sterde, legde de aartspriester van Senlis, de Zeereerw heer Dourlent, grooten moed aan den dag door met gevaar voor eigen leven te pogen het leven van den burgemeester van Senlis te redden en uitbreiding van den brand in de stad te stuiten. Op aanvraag van mgr. Le Senne, bisschop van Beasvais, heeft de Paus den eerbiedwaardigen heraer nu tot prelaat verheven wegens zijn bijzondere ver diensten bij die gelegenheid (Maasb Vaart op Amerika hersteld. Men seinde ons Dinsdag: DEN HAAG. (Officieel). De Amerikaan sche regeering heeft, in afwachting van het tot stand komer eener overeenkomst betreffende scheepvaart- en andere eco nomische aangelegenheden, toestemming verleend, dat de in Amerikaansche havens liggende Nederlandsche schepen een korle reis zullen maken, buiten do gevaarlijke zone, terwijl een gedeelte van deze sche pen voor de Relgische Reliefcommissie zal worden bevracht. Voorts zullen enkele dezer schepen, die thans met een lading voor Indië en Nederland bevracht in Amerikaansche ha vens liggen, de reis naar hunne bestem ming kunnen vervolgen, terwijl ook de „Zelandia" haar reis naar Nederland zal kunnen voortzetten. De bijzonderheden van deze schikking moeten nog geregeld worden door de be trokken reeders. Reparatieleder. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Bij de distributie van reparatieleder is het voorgekomen, dat bij het uitsnijden een mindere kwaliteit werd verkocht dan liet goede crouponlcder, dat geleverd be hoorde te worden. Wanneer later dooi den koop-er werd geklaagd, was het ech ter niet mogelijk to constateeren, door wien dit slechtere leder was afgeleverd. Om den fraudeerenden verkooper te kennen en daardoor genoemd misbruik tegen te gaan, is nu voorgeschreven, dat al hot distributieleder hetwelk uitgesne den Wordt verkocht, voorzien zal moe ten zijn van het firmastempel der firma, die het leder aflevert. De economische onderhandelingen. Omtrent de economische onderhandelin gen onzer regeering met de regeeringen der geallieerden verneemt het „Hdbl." van doorgaans goed ingelichte zijde, dat daar bij nog, tal van moeilijkheden te overwin nen zijn, die zullen veroorzaken, dat niet zóó spoedig overeenstemming wordt be reikt, als aanvankelijk werd verondersteld. Partijen twijfelen niet aan een goeden uitslag, doch in de verschillende aan hangige onderwerpen zitten zooveel ha ken en oogen, dat deze zeer ernstig moe ten worden bezien. Behalve het aanbrengen van goederen uit onze koloniën, van graan voor liet Bel gisch Reliefcomité en voor onze levens- niiddelenvoorziening, eischen de credie't- regelingcn nog gedachtcnwiss'eling. Er wordt echter met voortvarendheid op aangestuurd om zóó spoedig gereed te komen, als met het belang der zaak is overeen te brengen. Een mooi voorbeeld. TILBURG, 21 Jan. Gisterenmorgen had in elk der tien Tilburgsche parochies een bijeenkomst van R.-K. mannen plaats, waar de Hoogeerw. heer deken, de Zeer eerw. heeren pastoors en eenige Wel- eerw. heeren kapelaans wezen op het groote Katholieke belang, dat thans in aansluiting hij de R.-K. Kiesvereeniging gelegen is in verband met de evenredige vertegenwoordiging, en hen aanspoorden tot het lidmaatschap dier kiesvereeniging toe te treden. In elke parochie werd vervolgens een propagandacomité opgericht. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 19 Jan., zijn in Nederland uitgesproken 15 faillissementen tegen 18 faillissemen ten in diezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en miet 19 Jan. 1918 40 faillissementen tegenover 41 over het- .zelfde tijdperk van het vorige jaar. Broodkaart. De directeur vau het Centraal Brood- kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van het 39ste tijdvak loopt van 23 Ja^ nuari tot en met 2 Februari. Uien en kool. Het vervoer van uien en kool uit eenig deel van de provinciën Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland naar alle andere deeJen van het Rijk, hetzij in of buiten die provinciën gelegen, is verboden. Het verbod is ,niet van toepassing op het vervoer van uien en kool, gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door de Rijks-Commissie van Toezicht op de Ver. Groenten-Centrale. Hoog water. Uit de rivierplaatsen Zalt-Bommel, Tiel, Wijk bij Duurstede, Westervoort, Lobith, Arnhem enz., komen berichten van een zeer hoogen waterstand, zoodat de wegen onderstaan en zelfs geheele stukken dijk verschuiven of worden weggeslagen. Door den hoogen waterstand der Beer- sche Maas is de postdienst tusschen Oss en Megen gestaakt moeten worden, wijl de verbindingswegen overstroomd zijn. De Noordzeevisscherij. Naar wij vernemen, zou de Engelsche regeoring hij het tot stand komen van een bevredigende vischovereenkomst, zich bereid hebben verklaard, er van af te zien de opgebrachte visscherijschepcn voor het Prijzenhof te brengen. Een witboek. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toe komen een Witboek betreffende de op brenging van de Nederlandsche schepen „Elve" en „Bernisse". Over den Nederlander, die in Frankrijk is gefusilleerd (Zie laatste berichten in ons vorig nummer), meldt men nader.' Otten is 3 Maan 1880 in Nederland geboren als Nederlatidsch onderdaan; hij was koopman in Hamburg .en reisde dik wijls naar Zwitserland. Otten was in Duitschland niet genaturaliseerd en dus Nederlander gebleven. Zijn arrestatie door de Fransclien droeg zich aldus toe. 1 Augustus 1917 verdween Otten spoor loos uit Genève. Zeer spoedig bleek uit navorschingen van zijn vrouw, dat Otten op een mo torboot in handen gespeeld werd van Fransche gendarmen in Hermaes. Hij werd in de gevangenis te Thonon opgesloten en later naar Lyon overgebracht. Goes. De Afd. Goes der Nation. Chr. Geheel Onthouders Veroeniging heeft op heden, Woensdagavond, eene groote open bare vergadering belegd in de „Prins van Oranje", waar als sprekers zullen op treden de heeren Ds. De Visser uit Midi delburg en H. J. Bulten uit Almelo. Toen mej .de R. een ketel kokendq aardappels wilde ajgieten, had zij hél öngel'uk dat de Ketel omviel, en- z'ijf dcil kokenden inhoud over haar beenen kreeg, waardoor zijl ernstigs brandwonden opi- liep. Er werd onmiddellijk geneeskundige hulp ingeroepen. Algemeene Vergadering der St. Vincentiusvereen. alhier. Ter kennisname voor onze Begunstigers en om onze vereeniging bij meerderen nog aan te hevelen, volgt hieronder een klein verslag der jongstleden gehouden algemeene vergadering. Uit het verslag van den pepningm. bleek, dat dit jaar is bedeeld voor een bedrag van f916,13, o.a. 64 dekens, 412 hrooden, 1447 eieren, 170 K. vl'eesch, 2 ledikanten met toebehooren enz. enz. Met genoegen werd geconstateerd, dat den laatsten tijd de wekelijksche verga,- dcringen door de leden trouw werden bezocht, dat het huisbezoek zorgvuldig en geregeld werd verricht, waarvan de goede resultaten dan ook reeds merkbaar waren. Om evenwel o>p dien goeden weg voort te gaan, en gezien de tijdsomstan digheden, de werkzaamheden nog uit te breiden, is het noiodig het aantal' wer kende leden te vermeerderen. Mogen zij die daartoe aangezocht worden, zich be reid verklaren om het schoone werk der St. Vincentiusvereen., wat ook in onze parochie reeds zulke heerlijke vruchten' heeft voortgebracht, te helpen verrichten. Wij maken van deze gelegenheid ge bruik om nogmaals uwe aandacht te ves tigen op ons magazijn, waarvoor alles, zelfs het geringste in dank wordt aan vaard. Ten slotte bevelen wij vooral in deze dure tijden nu er, gelijk bij ons huisbe zoek blijkt, zooveel armoede geleden wordt, onze vereen, ten zeerste in 8e milddadigheid onzer Katholieke parochi anen aan. Bedenkt het wel: „Wie den arme geeft, leent God den Heer." Het Bestuur der St. Vincenti- usvere eniging te Ctoes. Van een ongeluk dat aan véle fiet sers overkomt, is 'dr. v. d. Harst giste renavond het slachtoffer ^geworden toeh, terwijl hij in volle vaart langs den o-p;- ril fietste in de 's Heer llendriklskinldee renstraat, de voorvork van zijn fiets brak en de dokter voorover sloeg. Hij verwond de z;ich bloedend aan gelaat en hatideni en werd verhonden door dr. Geill. Om nog minder licht naar boveln door te laten dan reeds geschiedde, zijn de lantarens in onze straten van boven afgedekt met een planken betimmering, 't Geschiedt om onze stad 's avonds min der als lichtend punt de aandacht te doen trekken door verdwaalde vliegeniers uit oorlogvoerende streken en daarom is het natuurlijk wel goed bedacht. Maar van straatverlichting kan men echter nu moeilijk meer spreken, zoodat het dan ook, als het maanlicht ons niet helpt, 's avonds laat niet zonder gevaar is om zich huiten 's huis te begeven. Wijj ver namen bij geruchte; dat Maandagavond circa tien uur een heer in de kade zon zijh gevallen, doch er uitgehaald. 'Zou dat soms ook aan de duisternis zijn te wijten geweest? Heden herdacht de heer J. J. Coe- nen dat hij '25 jaar geleden als reizi ger in dienst trad bij, de firma Wed. J. C, Massee en Zoon. Dinsdag vergaderde alhier de Cen trale It. K. Kiesvereeniging in het district Goes, onder voorzitterschap van mr. J. H. M. Stieger. De vergadering was goed bezocht. Besloten werd bij de aanstaande Statenverkiezing (vacature Wondergem) den candidaat der antirevo lutionairen met man en macht te steunen. De concept-statuten van den Kieskring (tevens Prov. Bond van R. K. Kiesver- eenigingen) Zeeland werden met eene kleine vereenvoudiging van art. 23 goed gekeurd. Nog werd besloten om wanneer in de afdeelingen namen worden gevraagd, die kunnen dienen voor de op te maken voor - loopige groslijst van candidaten voor de Tweede Kamer, de volgende lijst voor te leggen: (met behoud van volledige vrij heid der afdeelingen om die lijst te wijzi gen naar goeddunken) 1. P. Fruytier, 2. j. W. Vienings, 3. mr. A. Baron v. Wijn bergen, 4. mr. dr. J. v. Best, 5. M. C. E. Bongaerts, 6. mr. Van Rijckevorsel, 7. jhr. mr. Chr. Ruys de Beerenbrouck, 8. mr. J. H. M. Stieger. Nog werd uit de kas eene gift afgezon derd voor het algemeen R. K. Propaganda- bureau te Amsterdam. Maandag heeft het bestuur onzer plaatselijke II. K. Kiesvereeniging beslo ten om Maandagavond 28 Januari, na af loop van de gewone jaarvergadering der Kiesvereeniging eene uiteenzetting te doen geven van het nieuwe kiesstelsel, waartoe alle katholieke kiezers worden uitgenoo- digd. Het bestuur vertrouwt, dat velen zich zullen opmaken om eens te komen luisteren. Convocaticbiljetten zullen op ruime schaal worden verspreid. Do centrale antirevolutionaire kies vereeniging in het district Goes heeft Dinsdag in hare vergadering met ower- grooto meerderheid (171 stemmen) don heer K. Brants tot candidaat gepro clameerd voor dc vacature Wondergem) der Prov. Staten. Maandagavond vergaderde onder voorzitterschap van don heer A. S. J. Dekker de A. R. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje", alhier, ter bespre king van de candidaatstelling voor de Prov. Staten (vacature wijlen Wondergem). Betreurd werd, dat de vrijzinnigen het op een stembusstrijd met al de kosten en moeiten van dien laten aankomen. Immers, de Centrale Vrijz. kiesvereeni ging te Goes besloot met een eigen can didaat uit te komen en stelde den heer Jac. Welleman te Krahbendijke candidaat. Mr. J. W. Goedbloed en mr. C. Mi, Kegge hebben zich bereid verklaard als sprekers op cursusvergaderingen der Kiesvereen. op te treden. Eerstgenoemde zal 18 Februari a. s. spreken over E. V Het overleden lid, de heer Jac. Visser werd met enkele zeer waardeerende woor den door den voorzitter herdacht. De heeren J. Buijse, A. M, Vertregt en J. de Jonge Jz. werden herkozen als bestuursleden, terwijl in de steeds nog voortdurende vacature wegens vertrek van den heer K. le Coifitre, gekozen werd de heer K. Brants. De vergadering was goed bezocht en kenmerkte zich door een geest van opge wekt politiek medeleven, zegt „De Zeeuw". Bij Koninkl. besluit van 29 Decem ber 1917 is dhr. P. M. van Haarst alhier benoemd tot scheikundige le klasse aan het Rijkslandbouwproefstation alhier. (Z.) Benoemd met ingang van 16 Fe bruari tot adstistent ten Postkantore al hier de heer J. de Leeuw, thans brieven besteller ite Delfit. Candidaatstelling Prov. Staten. Zaterdag 19 Januari j.l. hield de Centr. Vrijz. kiesvereeniging alhier een vergadering ter bespreking van de aan staande verkiezing van een lid der Prov. Staten van Zeeland, vacature, door het overlijden van den heer J. Wondergem. Van de besturen der Centr. A. R., R. Kath. en Chr. Hist, kiesvereenigingen was een schrijven ingekomen met het voorstel deze verkiezing zonder stembusstrijd te doen verloopen en den vacanten zetel aan rechts te laten en wel met het oog op de tijdsomstandigheden en de aanstaande evenredige vertegenwoordiging. Na ampele bespreking werd besloten met eigen candi daat uit te komen en hiervan bericht te zenden aan de bovengenoemde besturen. De heer Jac. Welleman te Krahben dijke werd candidaat gesteld. (G. Crt.) Middelburg. Op de bovenzaal van de „Vooruit" alhier had gisterenavond een vergadering plaats, uitgaande van de samenwerkende neutrale en christelijke bouwvakarbeidersorganisaties, waarin als sprekers optraden de heeren J. W. Jensch van den Neder], Schildergezellenbond, J. Schaafsma van den Christelijken Bouw- vakarbeidersbond en G. v. J. Houven, van den Nederl. Metaalbewerkersbond. De sprekers konden mededeelen, dat aan de patroons een verzoek is gericht om het loon, thans voor schilders 23 en voor timmerlieden en loodgieters 24 cent per uur, te brengen op 30 cent en een collectief arbeiderscontract, regelen de o.a. uitkeering bij ziekte, overwerk enz., in te voeren en dat voor 31 Janu ari daarop antwoord is verzocht. De nood zakelijkheid van de gevraagde loonsver- hooging, die nog dei arbeideTs niet zal brengen op het peil van voor den oor log werd door de sprekers uiteengezet en d,e arbeiders .werden door allien opigfe- wekt, indien onverhoopt langs minnelijken weg hel gevraagde niet te verkrijgen is, dit door strijd al te dwingen. Gisterenmiddag had in het lokaal der afdeeling de algemeene vergadering van de afdeeling Middelburg van den Nederlandschen Kinderbond plaats, on der voorzitterschap van freule E. des Tombe. Uit 'het jaarverslag bleek o.a., dat de afdeeling een nieuwe kamer betrok, uit ziende op een tuin, die helaas niet voor de clubjes beschikbaar is. Er zijn zes clubjes, waaronder twee vervolgcluhjes. Twee aan twee werd hen een St.-Nico- laashijeenkomst bereid. De rekening over 1917 aanwijzend een batig slot van f 2.58 werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen mejuffrouw L. Backer. De presidente deelde nog mede, dat de afdeeling vroeger van plan is geweest Je werken voor een rookverbod yoor kin deren, maar juist toen had de 'vereeni ging tot behartiging van do belangen van het kind een actie in dezen ingjesteld, welke echter alhier geen succes had. De afdeeling meende toen niet direct do zaak weder te moeten aanpakken. Thans is ook een actie in dezen van het Ne- derlanjdseh onderwijzersgenootschap! dood- geloopen en verzocht dit aan den kin derhemd de zaak weer aan te pakken. De voorzitster meende echter dat het daar voor nog niet de tijd is, wel hebben de kinderen een propagandaboekje tegen het rooken, -gekregen. De vergadering ver- eenigdc z.ich met het gezichtspunt van spreekster. Hier is Maandag op 68-jarigen leeftijd overleden de heer jhr. m r. W. H. Snouck Hurgronje. Dc overledene, die 2 Nov, 1849 te Middelburg geboren werd, promoveerde op 25 Juni 1875 te Leiden tot meester in de rechten en ves tigde zich 7 September daaraanvolgende als advocaat in zijn geboortestad. Hier zou hijl echter niet lang blijven, want 6 Maart 1876 werd hij benoemd tot griffier bij het kantongerecht tellein- kenszand, om echter reeds weer bijl de reorganisatie der rechterlijke macht, 15 Mei 1877 naar Middelburg terug te koe ren en we-l' ids substituut griffier 'bijl de rechtbank aldaar. 27 Juni 1892 volgde zijne benoeming tot griffier. Tegen 1 October werd hem op verzoek eervol ontslag verleend. De heer Hurgronje had van 1887 tot 1913 zitting in den gemeen teraad van Middelburg, waar hij toit de gematigd vrijzinnigen behoorde, verder beeft hij in tal van vereenigingen als bestuurslid zitting gehad en daaraan zijn krachten in het belang van het algemeen gegeven. Thans was hij o.a. nog com missaris van den polder Walcheren en voorzitter van de Nutsspaarbank. (Z.) Donderdag kunnen de bewoners van de wijk L, Vrijdag die van de wijk M het hun toekomende inkwartieringsgeld over November 1917 op het stadhuis afhalen. -- De haan, die ongeveer drie maanden geleden van zijn hoogen post daalde, is Dinsdagmiddag, na in een nieuw kleed te zijn gestoken, wed-er op den Abdij- toren teruggebracht. Brandstoffen. De Brandstof fen-Commissie van Middelburg maakt he kend, -dat vanaf Maandag 28 Januari tol en met Zaterdag 2 Februari e.k. geen bestelkaarten voor brandstoffen (Brand- stoffenbons) zullen worden afgegeven. Hansweerd. Maandagnamiddag ontdek te men aan de buitenglooiïng van den zeedijk juist bij het bekende hotel „Het Oude Veerhuis" alhier, een vrij groote gïanaal of bom. Dia militaire wacht op de sluis werd ten spoedigste gewaar schuwd, waarna het gevaarlijke voorwerp door twee soldaten werd weggehaald. Naar' de heijkomst van den granaat of hom is bereids een onderzoek ingesteld. (Z.) Maandagavond hebben de militairen aardig huis gehouden. Onder den indruk van het a.s. vertrek van tientallen hun ner hadden zij nog al aan Bachus geofferd. Ruiten .en hekwerken moesten het ont gelden. Een burger liep een snij wond op. Maandag ontdekten de kommiezen op het sieepschip „Ristelhueber I" een partijtje ten uitvoer verboden goederen. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. Schare. Van hier werden naar Rotter dam 1000 K G. aardappelen verzonden. Bij onderzoek bleken slechts weinig aard appelen aanwezig. De rest was haver. Alles werd in beslag genomeD. Ossenisse. Gisterennamiddag werd er alhier een vergadering van den gemeente raad gehouden. Aanwezig de heeren: A. J. Rosseel, burgemeester, voorzitter; G. de Waal-Stallaart en L. G. Hermans, wet houders; P. A. Warrens en J. F. Ver dunnen, leden; A. Hermans, secretaris. Afwezig P. J: Adriaansen en A. Menu, leden. Na opening door den voorzitter worden de n-o-tulen der vorige vergadering dooi den secretaris vo-orgel-ezen en zonder op merking-en goedgekeurd. Ingekomen stukken Brief van Ged. Staten waarbij zij mede deelen, dat het verhoogen v-an de jaar wedde van den gemeente-ontvanger met f 75 en alzoo te brengen op f 300, in gaande 1 Juli 1917, is goedgekeurd. Brief van Ged. Staten inhoudende goed keuring van het raadsbesluit omtrent gehl- leening. Brief van Ged. Staten inhoudende goed keuring van het raadsbesluit omtrent pre sentiegeld. Brief van God. Staten inhoudende goed keuring suppletoir kohier van den hoof- delijken -omslag. Brief van Ged. Staten' omtrent de re geling der jaarwedde van het onderwij zend personeel. De raad had vastgesteld, dat het minimum voor hot hoofd z-ou zijn 1200 en het maximum f 1700. Ged. zouden met een maximum van f 1500 genoegen, nemen, doch wil de Raad f1700, dan is het hun goed. Wordt besloten het maximum op f 1700 te stellen. Verder stellen Ged. voor hij verplichte h-o-ofdacte van een onderwijzer nog 2 ver- ho-ogingen van f 100 bij te voegen. Hier toe is de raad niet genegen. 'Omtrent de jaarwedde van de onder wijzeressen in de nuttige handwerkèn had de raad bepaald, dat die zou bedragen, f 150. Ged. Staten stellen voor dit te ver anderen dn f 1 per lesuur. Door den raad wordt aldus besloten. Procesrverbaal van kasopneming hij den gemeente-ontvanger. Er was in kas f352,70. Brief van Ged1. Stalen over de verdee ling der gemeente in kiesdistricten. Daar men die verdeeling voor deze gemeente niet mo-odig oordeelt, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Hermans vraagt of hier niet ceu publieke spreekcel zou kunnen ingericht worden. Als men nu met iemand wil spreken m-oet men naar Walsoorden of Kloosterzan-de, waarhij men veel tijdverlies heeft. Het kan dan ech ter wel voorkomen, dat de persoon, die men oproept, niet thuis is, zoodat men een halven dag op antwoord moet zitten wachten. De secrethris licht toe, dat men een vertrekje voor spreekcel moet heb ben en daarenboven minstens 2 of 3 aan sluitingen, anders wordt het verzoek toch niet toegestaan. Doch dit is van latere jzorg en zal wel terecht komen. Wordt besloten de zaak tot de volgende, vergade ring uit te Bjielleiv.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2