(Semtngd Nieuws. L&filste Btrïefefen - Landbouw an Veeteelt BresKens; Florimond de Prest, géboren te Bren, Prudent de Keijlzer, géboren 8 Augustus 1899 te St. Laureijns; vrouw Auguste de Smet, geboren .14 Juli 1893 te St Laureijns; Jules Willem®, gebo ren 4 Juli 1888 te St. Laureijns, Ca- miel Clays, geboren 17 Januari 1888 te Oodelem; vrouw Nathalie van Hecke' ge boren 30 December 1884 te Maldeghem; Honoree Tas, geboren den 30 Augustus 1877 te Maldeghem; Arthur Ceysel, ge boren 6 Mei 1888 "te Assenede; Albert de Beule, geboren den 31 Januari 1896 te Gent; vRichard de Smet, geboren. 2 Maart „1898 te St. Laureijns; Charles de Meulemeester, geboren 3 April 1851 te St. Laureijns; Ilonoré Braet, geboren de nlO Juli 1881 te Adeglhem en Anthon Pille, geboren 7 Mei 1900 te St. Laureijns, al deze '13 laatste pjersonen wonen te St. Laureijns,- O U W E G E B R U l< E N. (Koskoren.) De Kossemisse is wee verbie, Mé toch, vergete kan 'k et nie; 't Gebruuk van uut den ouwen tied, Zoo lange in eere wied en ziet. En 't ligt naturelik voe de 'and, Dat 't mie die groote dierte in 't land, Nog wel is in je gedachte schiet, Dat je gin „koskorengangers" ziet, Zoo as vóór 'n goeie veertig jér. Wa 'k je vertelle is eerlik wér: Was „Kossemisse"*) weer in 't land, Dan zag de boer weer menige klant, Mie 'n térlienk zaksje op z'n rik Z'n „of" opkomme zonder schrik. En ok nog zonder 'ondengebas, Wist dan de boer oe léet a't was. Was die 'n kerel vroom en goed, Dan gaf 'n van z'n overvloed 'n Schoppe „terve" twee of drie, Wan 't stak 'r op 'n bitje nie. Dat Wier „koskoren" dan 'enoemd, Door de erme menschen 'ooge 'eroemd, Nooit zag je er een mie 't zaksje gée Of an den boer z'n deure stée, Die werkelik gin ermoe lee, Of die 't voor aorigheid mer dee. Al noemden sommigen dat geschooi, Ik von 't gebruuk beslist wè mooi. 'tWas jammer, mè die bedelèrswet Ei 't er 'n stoksje voor 'ezet. De „koskorenganger' 'die verdween; Mie 't zaksje zag je 'r toen geen een. Mer iedere keer a't „Kossemisse' 'is, Dienke 'k nog an die geschiedenis. Vooral in dezen dieren tied, Noe meenigeen zoo'n ermoe' liedt, Voor oenger en ellende vreest, Kom 't „koskoren" weer voe m'n geest. P. BOUDENS Az. Kerstmistijd. Ter toelichting diene het volgende: Met Kerstmis gingen behoeftige lui voorheen in de Kerstweek om koren (Kerstkoren) vragen. Haast geen enkele boer weigerde die gave. Zag hij iemand het erf opkomen gewapend met het zakje, veelal 'n kussensloop, dan wist hij al wat die in z'n' schild voerde. Met de wet op de bedelarij eindigde, genoemd gebruik en zag men de „zakjes- menschen" niet meer. Toch was het gebruik van zoo 'n oude traditie, dat zelfs de gevers 'de afschaf fing er van betreurden. Plattelandsgemoedelijkheid. Hoe gemoedelijk men de levensmiddelen crisis op het platteland opneent en be handelt, kan blijken uit wat men schrijft van de Z.-H. eilanden aan de „Rott.": Het bekend maken of aanplakken der distributieregeling in de bedoelde ge meente, liet veel te wenschen over. De burgemeester, die geen actief man blijkt te zijn, ontvangt hulp in de persoon van den predikant. Immers toen de koffie en Gieekaarten ten. gemeentehuize waren gearriveerd, kon men van den kansel hooren, waar en wanneer ze te bekomen ware*. Een paar weken gelede», toen de brandstoffennood in diezelfde gemeente hoog was, kwam men met een vroolijk gezicht uit de kerk, want: a.s. Woensdag kon men de bon voor brandstoffen in wisselen. Toen dan velen bezig waren de kolen met vreugde huiswaarts te brengen, zag men een moeder van een talrijk gezin zich met een zwaar beladen kruiwagen langs den weg bewegen. Dominee, die per fiets dienzelfden wrg ging, met haar lot bewogen, bood haar aan, haar vracht te kruien, mit» de vrouw de fiets met zich zou voeren. Aldus gebeurde. Moeder de vrouw blij, zoo te worden geholpen. Noodlottig schot. Terwijl de rijksambtenaar M., gestationneerd te Doenrade bij Sittard, bezig was zijn ka rabijn te poetsen, ging deze onverhoeds af, met het ongelukkig gevolg dat de amb tenaar door een kogel in het onderlijf werd getroffen. M. wist niet, dat het wa pen geladen was, en ging er dus zeer vrij mee om. Van uit Sittard werd den ambtenaar, die naderhand naar het ziekenhuis aldaar werd vervoerd, geneeskundige hulp ver leend. De verwonding schijnt van ern- stigen aard te zijn. Aan de gevolgen overleden. De 25-arige arbjeider D, Elderbroek te Hillegom, die eenige dagen geleden, bij het rooien van boomen ernstig werd ge wond, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Hij was gehuwd en vader van één kind. S p i o n n a g e. Door de recherche te Rotterdam, is aangehouden de kantoorbe diende L., die verdacht werd van po ging tot uitvoering van het misdrijf, be doeld in art. 98 van het Wetb.'v. Straf recht: hot verraden van militaire gehei men. Een inspecteur, die ontdekt had, dat L. met een Duitscher in correspon dentie stond, gaf zich voor een Duit scher uit en begaf zich naar L. De kan toorbediende viel door de mand, waarna de inspecteur zich bekend maakte en hem arresteerde. Het gemeentebestuur van Eindhoven stelt voor een voorschot van f 1.430.000 te verleenen voor den bouw van 397 arbeiderswoningen, waaronder 4 winkel huizen. Op een der stations der Holland- sche Spoor is een nieuw soort fraude ontdekt van den volgenden aard: Een reiziger koopt b.v. te Amsterdam een kaartje naar Haarlem en maakt het station van bestemming en den prijs op het .plaatsbiljet geheel onleesbaar. Hij reist dan door, b.v. naar Rotterdam, waar bij het controleeren der vele aan komende reizigers een ppesnhooping en drukte ontstaat. Daarvan maakt hij ge bruik om den controleur ijlings het kaartje in de handle stoppen en onder de me nigte te verdwijnen. Men is echter den dader op het spoor, waarom aanduiding van stations, waar het werkelïjik gebeur de, niet zijn genoemd. Nederlander gefusiieerd. De oud-directeur van pen veiling te Rotter dam ging regeltnatig den laatsten tijd naar België. Den laatsten keer bezocht hij een familielid te Oosterhout en alsof hij voelde, dat hij ditmaal niet terug zou 'keeren, deponeerde hij1 daar peïi groote som geld. Zijn voorgevoel bleek juist te zijn, want nooit is hij terugge keerd en dezer dagen kreeg, volgens de „Haagsche CL," de familie bericht, dat hij in België door de Duitschbrs is ge fusiieerd. Achteraf bleek, dat hij zoo wel ten nadeele van Duitschland als van Engeland spionneerde, en toen da Duitschers daar achter kwamen, was zijn lot beslist. Pauselijke dispensatie bon der precedent. "Volgens de „Catho lic Times" heeft Z. H. de Paus toegestaan, dat een theologant van de Sociëteit van Jezus, Heuri Welisling, die. bij een ont ploffing in het scheikundig laboratorium van het College der Jezuïeten in een dg'r stetden van den staat New-Nork zijh gezicht verloren had, tot priester is ge wijld. Dit is de eerste maal, dat een dier gelijke dispensatie aan een blind persoon is gegeven. Per telegraaf. "UIT BELG1E. De Raad van Vlaande ren heeft in eene algemeen© vergadering don 22en December j.k gehouden, met algemeene stemmen de zelfstandi g- heid van Vlaanderen afgekondigd. Een nieuwe verkiezing waarbij hetVlaam- sche volk zijn wil aangaande dit besluit uitspreekt ,zal: worden gehouden. BERLIJN. Uit Genèva wordt gemeld, dat de krijgsraad te Lyon den Neder lander Otten heeft ter dood veroordeeld en doen fusileeren. N.B. De telefonische verbinding met Amsterdam was nog dermate in het on gereed©, dat wij: van ons nieuwsbureau aldaar geen berichten voor onze rubriek „Laatste Berichten" in het nummer van heden langs telefonischen weg konden ontvangen. Red. OMPtWWUS G«es. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Hervormde school alhier iniplaats van mej. E. A. Verburg, aau wie wegens aan staand huwelijk eervol ontslag is ver leend, de heer W. Geuze, onderwijzer aan de Chr. school te Tholen. (Z SvMaad. Uit de 17 sollicitanten voor de betrekking van hoofd der Chr. school alhier is het volgend alphabetische drie tal opgemaakt. Adriaanse te Middelburg, R. Boer te Klaaswaal en Kleinepier te Goes. (Z.) Injtzoalen Stukken.. (Buiten v#rantwoord»lijkh. der redactie.) Kathoil'ieken hoort! In de „Goe,sche Cour a, n t" die men mij stuurde, lees ik onder het hoofd „Separatisme" „De tijd, dat de eerste R. K. geiten- fokvereeniging werd opgericht, een ge beurtenis, welke destijds heel Neder land "hartelijk "heeft doen lachen, ligt reeds verre achter ons. En dat voorbeeld, 't welk die katho lieke geitenfokkers gaven, is door hun geestverwanten, oprichters van R. K, Voetbalhonden, landbouworganisaties en inkoopvereenigingen gevolgd." „Ons landje is klein en moet daarom eendrachtig blijven, anders verliest het kracht om naar buiten op te tredert, „En dit zal' gebeuren wanneer godsdien stige drijvers de heillooze splitsing van ons volk nog verder doorvoeren." „Steeds weer drijven fanatici de man nen van hun kerk naar het terrein, waar voor het bord„verboden toegang voor alle andersdenkenden" een onherroepe lijke afscheiding verzekert." Katholieken, hoort gij het, hoe hier het Liberalisme hoogtij viert! Het Liberalisme dat iedereen vrij wil laten, wil ons Katholieken de vrijheid ontne men, ons te vereenigen, zooals-wij het zelf willen. Heel Nederland/ heeft, vol gens da G. O., gelachen om de eerste R. K. Geitenfokvereen. Dat ze gelachen hebben om de geiten, dat kan ik 'be grijpen, maar het idee, dat bij onze Hooge Kerkelijke Overheid voorzit, „de Katholieken in Katholieke vereenigingen, zal dan toch zeker wel niet belachen zijn geworden door heel' Nederland. Maar ook de oprichting van andere Katholieke vereenigingen krijgen er van langs. De Katholieke voetbalbonden al lereerst. 'Weet 'de G. Q. niet, dat in de eerst® klas clubs vin den Nederl. voetbal bond, verdachte dames steeds het elf tal begeleiden Onze Kerkelijke Overheid heeft hi®r zeer trouw gewaakt en die alleen en niet de G. O., hebben wijte eerbie digen en te gehoorzamen. En dan denkt de G. C. dat oins limdl door die splitsing kracht naar buiten zal verliezen. Zijn niet de Katholieken de trouwste Vaderlanders 1 Of moeten we die zoeken hij' de socialisten eu hij de liberalen, die zoo vaak meeloopen ach ter het Toode vaandel1? De lezer geve hierop het antwoord. En dat de Katholieke Vereenigingen van dien aard 'zijn, dat er het bord! „verboden toegang" voor staat vooralle andersdenkenden, is beslist onwaar. 'Lees ik niet in de statuten van de R. IC. 'L. en Tuinboiuwbond„dat als leden ook kunnen worden aangenomen niet Katholieken, die in Christe- lijiken geest God, eigendom en huisgezin erkennen." Is het niet treurig dat er nog Ka tholieken zijn die de G. C. lezen, welka zijn lezers op zulk een wijzie inlicht? Des te treuriger is het, dat er nog een Katholiek is, en volgens de G. C. een, die zijn godsdienstige plichten trouw vervult (en de G. C. is natuurlijk bevoegd daarover te oordeelën) die als Antwoord op het Ingezonden stuk „Zuid- Beveland ontwaakt" een relaas inzendt van wel 2 kolommen. Deze schrijver, hij pnderteekent niet, mijnheer X dus, haalt voor .een gedeelte dat ingezonden stuk' aan, maar voegt er heel listig tus- schenin het woord „onnoozele halzen." Neen mijnheer X, de Katholieken zijn geen onnoozele halzen, of dacht u dat ik het was, oindat ik niet zou opmer ken, wat u zoo valsch daar inlaschte. Mijnheer X gaat verder en spreekt over de goede verstandhouding van Katholie ken en Protestanten, maar' daar gaat het niet ota. Wij Katholieken gaan in het goede spoor als wij den wensch opvol gen van Z. DoorlL Hoogwaardigheid en mijnheer X hoeft niet te denken, dat noch' de G. Cl noch hij, er ons uit kan rijden. Hij betoogt daarna, dat ook de Kar tholieken zitting hebben in tal van neu trale vereenigingen en noemt daarbij Pol derbestuur. Och geachte lezer, denk eens goed na en vraag u eiens af, hoeveel' moeite het gekost heeft, om toch eindelijk eens een Katholiek in het Polderbestuur te kun nen krijgen. Dan schrijft mijnheer X dat de Kar tholieken bier, zoo echt Kerksch' en Ro-omsch zijn, aanhalende de woorden uit het Ingezonden stuk. Maar dan daar uit de gevolgtrekking maken: „dus za moeten zich niet Katholiek vereenigen," is glad de plank! mis. Nooit is er een tijd geweest, waarin het geloof aan zooveel gevaren bloot stond. Dat geloof ongeschonden bewaren is onze plicht en nergens zijn ons geloof en onze beginselen veiliger dan bijleen Katholieke vereeniging. Neem aan dat wij door lid te worden eener Kath. vereeniging, ons zelf voor f 1 of meer zouden benadieeten, mijns inziens een o n m o g e 1 ij k h e, i d, wat zou dat dan beteekenen tegenover den schat van ons heilig geloof. Aan het slot van zijn epistel betwij felt mijnheer X of velen uit puren vrijen wil aan den oproep om zich katholiek to vereenigen, zullen gevolg geven. Als allen zoo dachten en waren als mijn heer X, zou ik het ook betwijfelen, maar gelukkig de dadeu bewijzen het tegendeel. U Geachte Redactie, dankend voorde verleende plaatsruimte, blijf ik uw ge trouwe lezer, IC. v/d. D. Goes. Zaterdag vergaderde de Provin ciale Commissi© van Yeiliniglsvereenigin- gen in Zeeland met algevhardigden van de Zeeuwsche Veilingsvereenigingen, on der voorzitterschap van den heer JÜr. J. van Vredenburch. Met algemeene stemmen is o.m. het volgende aangenomen Veilingen worden vrijgelaten voor de gfoote veiling te heffen 3 of 4 pet. Ze verbinden zich geen leden van andere veilingen, die in 1917 daar lid waren, toe te laten of voor hen te doen veilen. SPORT EN SPEL. Voetbal. Seriewedstrijden „G. V. V." Zondagmiddag omstreeks 1 uur speel de „K. H O. II" een wedstrijd voor de tweede Tonde tegen „G. V.' V.II". „K. D. lO." heeft 10 spelers, „G. V. V." daar- renfegten is sterk opgekomen n.l. 4 spe lers van „G. V. V. I". Geheel deze wedstrijd was „G. V. V." in de meerder heid, en weet voor de rust dan ook 3 maal te doelpunten, na de rust nog 2 maal en „K. Dl. O." nog een tegenpunt- je, zoodat „G. V. V." dezen wedstrijd met 51 gewonnen heeft. Jammer dat aan deze overwinning wel een reukje is. De ster van 'tveld van dezen wedstrijd was het kleine, maar viug'ge keepertje van „K. D. 0." Daarna treedt „IC. Di. '0. I" in 'tveld otm izich te meten met „Militair-elftal Ril land". „Rilland" is volledig. „IC. D'. O." heeft Itwee invallers, zijnde: spelers, Üiei den eersten wedstrijd al medegespeeld had den, Idus geheel vermoeid waren. „IC. D. 00." wint de toss, en vallen direct on stuimig aan, maar zonder succes. De linksbuiten is reusachtig op dreef en geeft dan ook mooie voorzetten, die echter op niets uitloopen, daar de middenvoor en rechtsbinnen niet op him plaats zijn. Door een botsing van de linkshalt van „K. D'. |0." met een „Rilland"-speler, moet eerstgenoemde het veld verlaten. Na de thee wegen beide partijen eenigs- zins tegfen elkander op, doch door een schermutseling voor het doel van „Ril land" weet de linksbinnen van „IC. D. 0." gelijk te mriken. Als het einde ge blazen wordt is de stand nog' gelijk. Met goedvinden der beide aanvoerders wordt de wedstrijd een kwartier verlengd. Nu is de spanning groot geworden, belde partijen zwoegen om 't winnende punt. De eerste 7Vs minuten zijn bijna verstre ken als „Rilland" heit winnende punt maakt. Na gedraaid te hebben voor de laatste 772 minuien is de spanning ten top gestegen, prlet talrijke publiek aan de kalklijnen roepen eu schreeuwen om den gelijkmaker, dat de jeugdige spelers van „K. ,Di. 0." erg opwindt, doch tot gelijkmaken komt het niet, zoodat „Ril land" welverdiend heeft gewonnen. Een woord van hulde komt zeker toe aan den heer H. de Kok voor zijn goede lei ding dezer wedstrijden en den heer \V. Walraven door zich verdienstelijk te ma ken als grensrechter. ftechteiakea. Rechtbank te MiMelbvr*. Voor de rechtbank werd Vrjjdag behan deld 'de zaak tegen C. S., H. A. B„ P. T„ en J. B., allen te Veere, de laatste drie soldaten, thans allen gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van 5 vaten benzine te Veere uit het arsenaal. De eerste getuige C. P. Heerebout, rijks veldwachter te Veere, lag op den uitkijk en heeft de vier personen met de va ten uit het gebouw zien komen en de vaten over den dijk zien rollen. De soldaten één voor één gehoord, be kennen allen door C. L. Huybregt te zijn aangezocht tot den diefstal, zij zouden eene geldelijke belooning krijgen, en spra ken van f 100 per persoon. De eerste beklaagde ontkende, niette genstaande ook de soldaten hem als medeplichtige aanwezen. Ook de rijksveldwachter A. de Mooi zich met Hazebout verdekt opgesteld en hem ook bekeurd heeft. De tweede beklaagde zegt, dat hij al leen was met de beide andere soldaten ,en S. er niet bij was. De beide eerste getuigen hebben be Klaagde echter gezien en honden- vol, dat hij' medeplichtige was. De dei'de getuige II. G. van Oirschot, ook rijksveldwachter, heeft mat dien agent van politie Perrels. op uitkijk gezeten. Zij hebben een man een uur lang1 "op den uitkijk zien staan, doch hem niet steeds in het .oog kunnen houden. Na een uur kwam vermoedelijk dezelfde persoon op hen af, dien zij pakten, het was S„ die zijn schoenen af had en zijn jas op den arm. Hij kwam aanloopon, toen de andere veldwachters schoten. Bekl. zegt, dat hij in het gras had gelegen en daarom zijn jas had af gedaan, de schoenen deed hij af omdat hij' pijn had aan de voeten. De president meent, dat het meer was om hard te kunnen wégloopen. Getuige J. W. Perrels is veel pertinen ter in zijn verklaringen, hij heeft S. siteeds goed herkend. Getuige N. Minnebo, heeft een gesprek gehad met bekl. S., die heim vroeg of hij' benzine wiLde vervoeren met zijh schip. Getuige zeide toen „Hadt je me maar", Bekl. zteide, dat de benzine aan het arsenaal moest w;orden inge laden. Beikl. .S. ontkende dit gesprek te "hebben gevoerd.. De getuige D:. Mallekoite, sergeant, heeft de bedden van de drie soldaten in den hewusten nacht, 1 op 2 October, wel beslapen maar ledig bevonden. De getuige, kapitein W. v. Ingen Schou ten, was destijds kantonnementsconiman- dant te Veere en heeft niemand verlof gegeven benzine weg te halen. De laatste getuige, C. L. Huibregt, heeft met S. afgesproken besloten de benzine te vervoeren, en heeft in den bewusten nacht met zijn boot gereed gelegen. S. was daar en stond op uit kijk. Toen getuige en hij kwamen, wa ren er reeds vier vaten o.p den dijk, de vijfde moest nog worden aangebracht. Beklaagde S. noemt Huibregt een de tective. De officier wees er op, dat de| drie laatsten zeker schuldig zijn, maar ook voor den eerste is bewezen, dat hij mededader is. Bekl'. S. is reeds vjer maal veroordeel*! wegens diefstal, en nu is hij de hoofd dader, en wat "de'militairen betreft, wijst de officier 'op de talrijke diefstallen door militairen gepieegcf in den laatsten tijd. Spr. eischte tegen S. negen en tegen de andere beklaagden 5 maanden met af trek van het voorarrest., De verdediger, mr. Groot, bepleitte voor S. vrijspraak bij gebrek aan wettig be- wijfe en voor de drie militairen clementie. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen K. K„ 17 jaar, C. V. II., 18 jaar, A. P., 15 jaar, allen te Goes, De eerste bekl. had reeds terecht gestaan ijl twee zaken, die met gesloten deuren be handeld werden, en in welke zaken tegen hem wegens diefstal gevorderd werd drie maanden en twee maanden, met onmid dellijke gevangenneming, omdat hij reeds meerdere vonnissen achter den rug heeft en nog werd te wachten heeft. Aan het verzoek tot gevangenneming werd niet direct voldaan. Daar de recht bank eerst naar bekl.'s gedrag in de tuchtschool wilde instellen. In deze zaak werd tegen K. K. twee maanden, tegen H. 1 maand gevange nisstraf en tegen P. 2 maanden tucht school gevorderd wegens diefstal van draad. Al deze drie zaken werden verder ge schorst tot 8 Februari. Wegens diefstal stonden vervolgens te recht C. M. T., Terneuzen en A. C. B. uit IJzendijke, thans beiden gedetineerd; die bekenden een koe te hebben gesto len onder IJzendijke en die voor 1100 mark aan een Duitschen grenswacht te hebben verkocht; zij wisselden het geld en kregen er f396 voor, waarvoor zij o.a. ieder een gouden ring, een horloge en portemonnaie kochten. De eisch luidde wegens diefstal, daar verboden uitvoer niet wettig bewezen is, voor ieder negen maanden met aftrek van het voorarrest. Wegens verboden uitvoer van 52 K.G. lijnzaad werd vervolgens tegen A. de B. uit St. Jansteen twee maanden gevan genisstraf met aftrek, van het voorar rest gevórderd. Voortgezet werd de zaak tegen V., die onder Zuiddorpe poging tot uitvoer zou hebben gepleegd en twee soldaatcommie- zen geld aanbood, als zij hem lieten be gaan, en die destijds reeds bij verstek tot drie maanden gevangenisstraf was ver oordeeld. De officier vroeg bekrachtiging van het verstek-vonnis. De verdediger vroeg vrijspraak. Alsnu werd behandeld de appèlzaak tegen C. v. S. nit Gons, die door dien, kantonrechter aldaar was veroordeeld tot f 25 boete wegens het in voorraad heb ben van eten zeer groote partijl noot muskaat, zeep en lucifers. Beklaagde, die handelaar in automobielen §n rijwielen is, verklaarde, dat hij' de zeep gebruikt® voor het maken van smeermiddelen voor de auto's, de nootmuskaat en de luci fers had hijf gekocht om er zaken mede te drijven. De agent van politie P. don Hollan der, heieft beklaagde bet eerst gehoord. De deskundige. J. C. v. d. Harst uit Middelburg zegt, dat zeep wel meervoior auto's gebruikt wordt, maar geen ge parfumeerde zeep. Gehoord woTden een viertal" getuigen a décharge. De veldwachter II. Eversdijk uit ICa- pell® kocht van beklaagde 2 pak lucifers voor 16 cent per pak. Ook A. de Üreu uit Goes kocht luci fers van S. Zekere Janse weet niets van de zaak en' blijkt een verkeerde Jams® te zijn gedagvaard. De vierde, P. J. Boel' te Goes ver kocht 10 maanden geleden nootmuskaat aan bekl'. De officier zegt, dat niet ge bleken is, dat de goederen voor uitvoer waren bestemd, en eischt vernietiging van het voninis en vrijspraak. De verdediger, mr. Hartog uit Bergen op Zoom, sluit zich bijl den officier aan en meent ook, dat het feit niet straf baar is; bekl. had geen plan om de goederen naar het buitenland te smok kelen. In de middagzitting stond terecht J. jWl. E. v, W. landsknecht te Nieuw- land, beklaagd van valschheid in geschrif te. Deze beklaagde heeft een jachtact®, welke stónd ten name van wijlen zijn vader, veranderd door de voorletter A. door te schrappen en te vervangen door J. W( F. en eveneens de handteekening van zijn vader door te schrappen en. zijn eigen handteekening er op te plaatsen. Uit de verklaring van getuige M. van Schaik, rijksveldwachter bleek, dat bekl. de acte als echt heeft gebruikt. De getuigen J. J. Ornée, rijks klerk! bij de registratie en J. J. Kerkmeijër, amb tenaar ter provinciale griffie, verklaren beiden bekl'. gezegd te hebben, dat d® acte niet op hem kon worden overge schreven. Eisch drie maanden voorwaardelijk! met met drie jaar proeftijd. Wegens het niet invullen van een bil jet, dat hem krachtens de distributiewet was uitgereikt, luidde de eisch tegen F. B. Th. uit 's Heerenhoek, f50 boete of 25 dagen. j__j

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 3