h b V .A KOERS tl LOOP DER BEVOLKING. Muziek. ONDKKVU* techfnakML Gemengd Laatste i« AOVCftTENTI Firma AUG. VAN DYCK Statlaoatraat 10, 21. Tal. IERIEN-0P-Z00M. Steenhouwer Hardttaan vsarsluizan, bruggon en gebi Grafmonumen Marmeren scbeersteenn VORDERINGEN Allen, die ieta liebf vorderen van de Gemi Gasfabriak te Goe den verzocht hunne niagen in te zenden op 26 Januari 191 VORDERINGEN Allen, die iets heb, vorderen van de Bran fenoammissle te worden verzocht hun ningen in te zenden tore der gasfabriek ep 26 Januari 16 Correspondentie J. P. W. GEILL, TELEFOON Noj loepl m Heit 4-5*1. PAHBIft BBIKB IM te MIDDELBUI ln stukken vaa f500 ea f100. Tarkrggbaar ten der Baak en bij H. teabaodalarea. IVv O. en "Wl Souburg, Koestr. 65; M. Zuid- wegt, naaister, Middelburg, Breewaterstr. 23; J. Maarleveld, comm. seer. M'burg, Biervliet, Oranjestr. 2; J G. de Wit, slager, Ermelo, B. Evvoutstr. 68; J. M. Parent, klinker, Borgen op Zoom, Bran- derijstr. 2; J. J. C. Jungeu, tooneelspeler, Botterdam, Beursstr. 7; N. J. Polderman Marijs, zonder, O. en W, Souburg, Midden Reduit 176; J. Post, behanger, 'sHage, Scheldestr. 48; A Polderman, scheepsmaker, O. en, Wl Souburg, Acacia laan 11. V ortrokke n: M. P. J. TheelJosse, van L. Zelke 45 naar Haarlem; H. de Wolf, Kanaal- str. 76, Rotterdam; A. van der Blom Braxhoven, Palingstr. 8, Oostkapelle; L. C. Leenheer, Slijkstr. 38, Goes; Mej. C. J. Schuhman, Hellebardierstr. 2, Helder; S. J. Roosdorp, Clijverstr, 42 Middelburg; J. Dekker, B. Ewoutstr. 54, Koudekerke; F. Dekker, idem, idem; S, H. van de Raadt, Groene woud 36, Schaesberg; D. van den Heuvel, P. Heinstr. 12, Amster dam; L. J. Plaizier, Noordslr. 53, Helle- roetsluisW. A. Kloosterboer, Boul. Ban- kert 16, St. Anna Parochie; G. Potjewijd, Glacisstr. 72, 'sHage; P. Blaas, Kasteol- str. 60, HoekH. H. van der Meer, aan boord H. M. „Drebbel," 's-Idage; L. Open- meer, Slijkstr. 32, Neuzen. (M. C.) De slagers alhier hebben we derom den prijs van hel vleesch met 20 ct. verhoogd, dat is nu de vierde verhooging in twee weken tijds. Hamweerd. Zondag 20 Januari zal er in de R. K. School "een vergadering ge houden worden tot oprichting van een R. K. PropagandaclubJonge mannen van onze parochie, vooral op uwe opkomst wordt gerekend. Borssele. Het lijk, dat dezer dagen al hier is aangedreven, en te 's-Heer Arends- kerke is begraven, was nog niet tot ont binding overgegaan. Het was het lichaam van iemand van waarschijnlijk ongeveer 20-jarigen leettijd. Om het lichaam be vond zich een kurken zwemgordel. Hij' had aan de prak zijner rechterhand een gouden ring, waarin gegrift stonldi C. A. In een van zijne broekzakken vond men een nikkelen sigarettenkoker, waar zich 4 vrouwenportretten in bevonden, 5 bank noten van een Engelsch pond en een enveloppe, waarop met inkt een briefje was geschreven. Op het portret van een bejaarde vrouw stond in 't Engelsch: „Mag God u sparen en voor alle letsel bewaren". Uw liefhebbende moeder, Der by House, Sale 3715. Op de drie overige was te lezen: „Van uw lieve zuster Helia", „Van uw lieve zuster Nellie". Op het derde stond 11 Nov. 1914 gedrukt. Het daarop geschre vene was niet meer leesbaar. Het briefje had den volgenden inhoud: „Lieve moeder. Vreemd, «lat ik mij heb voorbereid voor deze gebeurtenis. De haarlok is van.... (niet te lezen). De foto's zult u wel herkennen. Ik heb ze alle den heelen oorlog trouw meegedra gen. Met 185 heb ik de Groote... (on leesbaar) overgestoken. Toch ben ik blij1 dat ik stierf voor Koning: en Vaderland. Moeder en Vader". (M. Ct.) De hier gesprongen mijn was 'n heele groote. Na met de ebbe te zijn 'wegge dreven, was zij met den volgenden vloed weer voor den wal gekomen. Een lange eraan bevestigde staaldraad had zich om een perkoenpaal gewoeld en zoo lag het gevaarlijke voorwerp te dobberen in de Schelde, vlak voor «le woning van den waterbouwkundig opzichter. Dat deze en zijln gezin zich allesbehalve op hun ge mak gevoelden, is te begrijpen. En die vrees is gerechtvaardigd geble ken. Want Dinsdagmorgen is de mijn ont ploft. Alle ruiten in de ambtenaarswoning zijn dan ook stuk geslagen en de lamp is verbrijzeld. Heinkenszand. Doordat sinds lang geen water meer wordt geloosd door de sluis in „de Piet" en omdat de machine, die er gebouwd wordt, nog steeds niet klaar is, krijgt Heinkenszand het aanzien van een overstroomden polder. Men is druk in de weer om de inge kuilde aardappelen naar hooger gelegen plaatsen te brengen, wat niet gaat dan voorzien te zijn van waterlaarzen. Vele woningen tot vlak tegen de dorpskom kunnen niet meer bereikt worden dan over planken enz. Dat de onvoldoende afwatering enorme schade beteekent voor de onder water staande landerijen, be hoeft zeker geen betoog. Krabbendijke. Door de ontzaggelijke re gens der laatste dagen is het water al hier zoo hoog gestegen als in de laatste jaren niet is voorgekomen. De slooten zijn overvol en vele landerijen staan ge deeltelijk blank. Ook zijn verschillende ingekuilde aardappelputten onder water geloopen. Mocht, zooals te vreezen is, de vorst weder invallen, dan zal het te velde staande wintergraan zeer veel te lijden hebben. Kapelle. Het dochtertje van dhr. van Hee had het ongeluk zich zoodanig te branden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die verleend werd door dr. Pfeiffer. Wegens den buitengewonen regenval der laatste dagen hebben velen last van het overtollige water; verscheidene kel ders staan blank, zoodat daarin geborgen winterprovisie daaruit verwijderd moest worden. GEMEENTE 1 Januari 1917 Geboren Gevestigd "3 Overleden Vertrokken 1 Januari 1918 M. Vr. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. S M. Vr. Tot M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Heinkenszand 933 911 1044 23 22 45 36 36 72 10 11 12 23 48 50 98 933 907 1840 Ierseke 2106 2045 4151 41 61 102 78 102 180 26 32 58 70 90 160 2129 2086 4215 Kloetinge 1744 21 20 41 58 73 131 12 13 7 20 57 71 128 1768 Wissenkerke 1809 1764 3573 60 37 97 41 48 89 25 28 53 70 73 14S 1815 1748 3563 Tholen 1620 1654 3274 45 41 86 87 83 170 18 13 31 85 63 148 1649 1702 3351 St Annaland 1290 1309 2599 32 28 60 27 24 51 15 16 31 50 41 91 1284 1004 2588 Bruinisse 2802 55 88 30 101 2814 St. Jansteen 1749 1676 3425 52 44 96 102 80 182 31 19 18 37 98 93 191 1786 1689 3475 Oostburg 1150 1285 2415 20 24 44 134 113 247 28 28 51 134 101 235 1142 1298 2440 N.B. Naar eigen opgaven en die Tan andere Zeeuwsche bladen. 's Gravenpolder. Tot klerk bij de admi nistratie der directe belastingen met stand plaats alhier, is aangesteld dhr. J. West- veer, tot heden volontair. Schore. Door den vrachtrijder Paasse van Schore werden 8 H.L. steenkolen van hier naar Kloetinge (frauduleus) ver voerd Toen hij met zijn vrachtje te bie- zelinge kwam, werd hij door den rijks veldwachter Ganzeman aangehouden, deze nam de steenkolen in beslag en maakte tevens proces-verbaal op wegens verbo den vervoer. (ri- -J 'i Ms er Anafekirki. Aan het VaA •wordt gemeld, dat door het langzaam wegtrekken van het water in het water schap in de Piet, overal in de polders 'sHeer Arendskerke, Noordzak en. An- kerveere polder kostbare stukken bouw en weiland onder water staan. In som mige hofsteden staat het water 20 cM. op den dorschvloer en huiaen de bewo ners op zolder. Nieuwdorp. Alhier is Dinsdag het lijk aangespoeld van een matroos, hetwelk naar het lijkenhuis is overgebracht. (Z.) De zoon van den landbouwer C V. had het ongeluk een zijner armen te breken, doordat het span paamenj, gespannen voor een driewielskaT, op hol sloeg, en hij onder het voertuig geraakte. Geneeskundige hulp werd direct ingeroe pen. v Aardtikirg. De smokkelaars uit deze omgeving, maar spacual uit Eede, hebben weer een nieuwen trnc uitgevonden. Mj koopen n.l. alle oude schoenen op, trek ken een paar van die versleten dingen aan de voeten, en gaan in de omliggende gemeenten een paar nieuwe koop.n, welke zij aandoen, de oude schoenen achterlatend en too als opgesmukte dames naar de grens wandelend. Zijn de schoenen verkocht dan ontwen zij zich niet op de bloute voeten naar huis te gaan. Verleden Zomdag mislukte dit ipelleije en werden viertal deter barrevoeters door de komiezen aangehou den en in verzekerde bewaring gebracht. Oltenim. Door den deze week geval len regen en sneeuw is de stand van« het water hier zoo hoog dat niemand zich herinnert dat het vroeger zoo ge weest is. Dat enkele straten een water vlakte vertonnen, daar is men aan ge woon, maar nu is het zoo erg, dat men het huis moet ledig scheppen, dat even wel weer dadelijk gevuld wordt. Wan neer de watertoevoer niet afneemt, en daar zi'et het'op het oogenblik niet naar uit, of meer water in zee kan geloosd, worden, zal het binnen een paar dagen een ware watersnood zijn. De geweldige slag die men hier IWoensdag tegen den morgen hoorde, moet, naar men verneemt, atkomstig zijn van een in het Hellegat alhier gespron gen mijn. St-Jansteen. De kommiezen alhier heb ben 1000 K.g. bruine boonen in beslag genomen. 1 llztndljke. Naar We vernemen, zullen in verschillende plaatsen van ons di strict lezingen plaats hebben om leden te winnen voor de z.g. neutrale(f) ver- eenigingen van landbouwers en arbei ders in land- en tuinbouwbedrijven. Men weot, waar het. om gaat. Onder het mas ker van neutraliteit inzake geloof en gods dienst worden onze landbouwers en arbeiders uitgenoodigd toe te tredentot die bonden, welke door onze kerkelijke autoriteiten worden afgekeurd. Daarom zij ieder belanghebbende voorzichtig. Want die bonden zijn theoretisch neu traal, maar practised zeer anti-katho liek. En een katholiek past in een ka tholieken bond! En daarbij, we hebben een eigen R. K. Land- en Tmnbouw- bond. Het Centraal bureau der K. s. A. te Leiden verstrekt daaromtrent gaarne alle inlichtingen. Groede. De ontploffing van de mijii, welke hier Zondagmorgen kwam aandrij ven, heeft niet alleen de ruiten in da nabijheid zijnde woningen doen springen, maar zelfs die te Groede, dat drie kwar tier van het strand ligt. Oostburu. Donderdag is door den ont vanger der Registratie alhier, weer een heele partij in beslag genomen goederen publiek verkocht, onder meer een goed onderhouden heerenrijwiel. Alles gingbe- trekkelijïk duur van de hand. Bltrvlltt. De alhier bestaande varkens- verzekering is aanmerke.ijk ingekrompen. In Januari 1917 telde deze 300 eu nu maar 100 varkens meer. Hulst. Nog steeds is niet het volle licht gevallen op den vreeselijken moord met berooving, welke daar op Oudejaarsavond heeft plaats gehad; maar toch komen er nieuwe gegevens aan het licht en de destijds aangehouden F. T. uit Hontenisse, vertoeft nog in het huis van bewaring te Middelburg, daar de rechtbank rechts ingang tegen hem heelt verleend. (Msb.) Hoofdplaat. Hier is een 50-jarige Bel gische schippersknecht, wonende te Ter neuzen, door de duisternis misleid te wa ter geloopen en levenloos opgehaald. Te Burgh zijn in den loo-p dezer week reeds twee lijken van Engelsche zeelie den aangespoeld en aldaar ter aarde be steld. Een der lijken was zwaar geta- toueerd. Op den linkerarm stond pen engeltje met een duif en daaronder twee elkaar vattende handen. Op beide vinger dier handen was een ring getatoueerd. Op den rechterarm was e§n bloemen mand fa op de borst een roos met aan beide kanten een bloemstuk, gedra gen door een duif, getatoueerd. Verkltzlng te Schoondijke. Bijl K. R. medegedeeld in de ojmnbare vergadering van den Raad vaa State, afdeeling voor de .geschillen van be- bestuur, is met vernietiging van een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, gehandhaafd het besluit van den raad der gemeente Schoondijke tot toelating als leden 'van dien Raad. vaa J. d' Hout, J. M. Risseeuw en I. Veen. De burge meester had ter zijde gelegd een candi- daatsopgave ingediend door iemand, die haar niet had onderteekend. In verband hiermede waren do overige candidates, tot een aantaF gelijk aan dat der te ver vullen plaatsen, gekotzen verklaard. Ged. Staten hadden geoordeeld, dat de bur gemeester niet bevoegd was de bedoel de candidaafsopgave ter zijde te leggen. Intusschen heeft de Kroon uitgemaakt, dat terecht door 'den burgemeester de genoemde personen Zijn benoemd ver klaard en de gemeenteraad hen terecht heeft toegelaten. Statenverkiezing. De verkiezing voor een lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland voor het dis trict Goes, noodig geworden door hef overlijden van den heer .1. Wondergéul Mz., is door Ged. Staten bepaald op 30 Jan. De stemming en herstemming zullen, zoo noodig; plaats 'hebben op Vrijdag 8 en Woensdag 20 Februari. Uitvoering der gewijzigde Kieswet. Door Ged. Stateu van Zeeland is een schrijven gericht tot de colleges van Bur gemeester en Wethouders in verband met de uitvoering der gewijzigde Kieswet. In deze circulaire wordt er aan her innerd, dat iedere gemeente, wanneer de gemeenteraad het wenscht, voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad door den raad in stemdistrieten kan wor den verdeeld bij plaatselijke verordening, die aan Ged. Staten moet worden mede gedeeld. Voorts moet een hoofd-stembureau wor den ingesteld, zoo de gemeente voor ver kiezing van leden van den raad in stern- districten is verdeeld, Is dit laatste niet het geval, dan treedt het eenige stem bureau tevens op als hoofdstembnreau. De voorzitter van elk voor de verkie zing van de leden van den raad ingesteld hoofdstembureau moet door den gemeen teraad uit zijn midden worden benoemd. De vier andere leden van de hoofdsfcm- bureaux en de drie plaatsvervangers moe ten eveneens door den gemeenteraad be noemd worden en dit alles voor den tijd van vier jaar. Bij niet verdeeling der gemeente in stemdistrieten moet het eeni- ge stembureau ook voor vier jaren wor den benoemd. Het meerbedoeld hoofd stembureau fungeert voor de verkiezing van de leden van den raad als centraal stembureau. Verder wordt opgemerkt, dat voor de eerste vaststelling van de nieuwe kiezers lijsten de iermijn voor het hereiken van den 25-jarigen leeftijd, die voor het be zit van de vereisebten voor kiesbevoegd heid en die voor de opgaven van den minister van justitie op 2 Januari vie len, terwijl de uiterste termijn voor de vaststelling van de 'kiezerslijst valt op 30 Januari en de dag van de definitieve krachtverkrijging 25 Maart a.s. De kiezerslijst, zooals die op 12 Dec. 1917, den dag van de afkondiging der nieuwe grondwetsartikelen, bestond, blijft voor de vervulling van plaatsen in de Provinciale Staten van kracht tot den eersten Dinsdag in Juli 1919 en voor de gemeenteraden tot den eersten Dinsdag in September van dat jaar. Met inbegrip van het onderzoek der geloofsbrieven moe ten die verkiezingen plaats hebben voor de op 12 December geldende bepalingen. De nieuwe kiezerslijsten blijven voor de bedoelde Staten- en raadsverkiezin gen ongebruikt en kunnen alleen dienst doen bij eene verkiezing overeenkomstig art. 131 der Gemeentewet. Dit artikel betreft de verkiezing van leden eener oommissie in de gemeenten, waarvoor plannen tot samenvoeging hetzij der gemeenten in hun geheel of ten deele bestaan. Een dus niet dikwijls voorko mende verkiezing. Wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel is het verblijf in Zeeland door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde ontzegd aan: Wilhelmus de Moor, gebo ren 8 Februari 1884 te Woensdrecht, vis- scher, wonende te Rilland-BathPetrus Johannes Pijcke, geboren 28 April 1899 te Schoondijke, wonende aldaar, van be roep arbeider; Bernardus Johannes Pijcke, geboren 13 November 1893 te Schoondijke, wonende aldaar, van beroep arbeider, al len van Nederlandsche nationaliteit en aan Ernest de Leijs, geboren te Chistel, zonder vaste woon- of verblijfplaats, van nationaliteit 'Belg. Besmettelijke ziekten. Van 915 Jan zjjn de navolgende be- smettelrjken ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheids raad gekomen Roodvonk; 4 gevallen te Colijasplaat en Middelburg 2 te Kortaene, 1 te SeroosJ kerke (W.) en 3 te Vliisingen. Diphteritis: 1 geval te Goes, Schoon dijke, Wemeldinge en Ierseke; 5 te Groede. (M. Ct.) Uitvoering „Toonkunst". Voor een zeer aandachtig, doch niet te groot auditorium 'tviel ons op, hoe weinig heeren er waren heeft de Goesche afdeeling der „Maatschappij tot Bevordering der TÖon- kunst" Donderdagavond j.l. eene welge slaagde vocale uitvoering gegeven, gewijd aan de werken van een paar Fransche componisten: Hector Berlioz (1803 1869) en Charles Camille Saint-Saëns (geb. in 1835). Van eerstgenoemden weid gezongen een fragment uit het oratorium- trilogie: „l'enfance du Christ" (de jeugd van Christus), van den tweeden werd gezongen het ora torio de Noël en de cantate „le déluge" (de zond vloed). Een en ander werd niet onver dienstelijk vertolkt, zoowel het liefelijk teere, dat „l'enfance du Christ" ademt als het impressionistisch karakter van „1 e d 1 u g e„, dat vooral in het koor „et les- eaux du déluge enz." met het geweldige klavier-accompagneent tot uiting komt. De koorpartijen klonken, eenige vlekjes daargelaten het „quare fremuerunt gentes" in het kerstoratorium was wat schreeuwerig mooi homogeen en vooral de tenoren deden voller, fris- scher aan dan gewoonlijk, hoewel de alt partij soms te zeer domineerde tegenover de sopranen. De solistenstaf kweet zich mede uit muntend van zijn taak met een allerliefste, emotievolle sopraan, een alt met flink stemmateriaal, doch soms wat te vibree«- rend, een helderen tenor met hier en daar iets terughoudends in het geluid, dat op een zekere schuchterheid wijst om zich te uiten. Geen twijfel of de heer E. Mie- deraa zal, wanneer hij zich aan die kluis ters ontworstelt, met zijn rijk stemgeluid nog grooter kunsüauweren inoogsten. Me juffrouw S. Masthoff aanvaarde ook een bijzondere hulde voor haar keurige uit- spïaak. Zij heeft deu echter „ton nasal" zich weten eigen te maken, die haar een Franpaise „pur sang" deed schijnen. Hier in is zij de overige solisten de haas. Ook haar uitspraak van 'het Latijn mocht ons wel bevallen, de heer Miedema was daarin minder gelukkig tot driemaal toe hoorden wij hem zingenquia lu „ses" in plaats van tu „es". Den heer Dr. Van der Kamp, een zan ger van de oud© garde, tegen alle muzi kale moeielijkheden opgewassen, komt een woord, van bijzondere hulde en lof toe voor het feit, dat hij, die voor den door ziekte verhinderden solist den heer A. K. Z. op het allerlaatst moest insprin gen, zich binnen zeer korten tijd in pen voor faam vfeernd werk had wwfm thuis te brengen, zoodat hij zijne solo's met zeldzaam gemak voordroeg. Vooral de solo: „ma clémence est lasse enzl". z'ongl hij met veel expressie. Ook in den samenzang, in de verschil lende duetten, terzetten en quartette^ blonken de solisten uit door een har monieus samengaan. Vooral in het „Be- nedictus" het„tecum: pirincipium" en het „je ne maudirai plus la terra" kwam dit tot uiting. Do beschrijving van het einde vain den zondvloed en het uitzenden van den raaf en de duif „la colombe frêle" door den patriarch Noê, door Saint Saëns met onmiskenbaar talent gecomponeerd, werd ons als in een liefelijk tableau van ge voelvolle! klanken door mej. Masthoff uitgebeeld. De altsoliste was het best in de solo „Bientót le mal gtrandiet" vooral in het „Et D'ieu se repentdt". De pianiste, mej. N. de K. uit Ber gen op Zoom, die even bescheiden al's de altsoliste, mej. K. Wi. uit Bergen op Zoom, haar naam onder initialen verborg, heeft zich doen 'kennen als een klavier- virtuose van zeldzame gaven; zij be- heerschte de lang niet malschè piano partij met meesterhand. Haar aandeel in hot succes van den avond is zeer zeker niet gering en het applaus haar speci aal1 met de overige artisten gebracht, wel1 verdiend. Een paar dames, Ifeden van Toonkunst, stonden, de eene als pianiste in de quater- mains-ouverture van „la fuite en Egypte", de andere als sopraan in het quintet: „consuTga filia Sion", de solisten waardig ter zijde. Waf het applaus betreft, na menig superieur vertolkt gedeelte zo urnen in andere streken van ons vaderland, bij een meer temperamentvol publiek, een storm van toejuichingen hebben verno men, hier gingen ter nauwernood de han den o.p elkaar. Is men bang tegen „de etikette" te misdoen of kan het Zeeuwsche publiek alleen door een hommenaanval uit zijn koelheid worden opgeschrikt. - Noig iets. Waarom moet voor een tekst boekje van nog geen 6 bedrukte vel letjes papier 30 ets. worden betaald? Het papier is duur, maar of het zo6 duur isl Er zuilen toch voor onze Goesche afdeeling van Toonkunst wel andere mid delen zijn om haar kas te stijven, gesteld, dat die exorbitante prijs "daarvoor die nen moet. Dit is natuurlijk een opmer king, die niet het minste afdoet aan het mooie succes, dat „Toonkunst" te Goes onder de bezielende leiding van den heer Otto Lies, haar sympathieken directeur, ook nu weeir Wist te behalen. Tot Mei. Dan krijgen wij de „Messias" van Handel. Tenminste Zoo wordt bij ge ruchte vernomen. Moge het gerucht waar heid hevatten. Want in handen van onze wakkere Toonkunstafdeeiing moet alles ten besje gedijen. De Industrieschool voor meisjes te Goes wordt met Mei a.s. geopend. Mien hoopt tegen dien tjjd «bijl de Ambachts school een hulplokaal voor kook- en strij'konderricht gereed te hebben, ter wijl men verder voorloopig de beschik king krijgt over een paar lokalen vaa de Rijks-dagnormaalschool. (Z.) Geslaagd voor het Mercurius-diplo- ma Duitsche handelscorrespondentie Wi. J. Theune te Vlissingen, J. Wi. Kögeler te Middelburg, en voor Fransche han delscorrespondentie "G. van Eden te Mid delburg. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: diefstal: J. B., 40 j j., Heinkenszand, C. B., 17 j., timmer mansknecht, J. F., zonder beroep 17 j., beiden te 'Souburg, ieder tot 14 <1. gev. straf; C. H., 13 j. te 'Wemeldinge, flö s. een «maand tuchtsch.M. L., 15 j., zonder beroep te Westkapelle, 15 b. s. 5 d. h.; mishandeling.' C. B., 32 j., hsv. J. P., ite Midderburgj f 10 b. s. 10 d. h.; C. Z-, 34 j., siager te Ierseke, f3 b. e. 13 d. fa., L. L. v. B., 17 j, werkman te Hulst, f 2 b. s. 1 w'. tuchtsch, distribuitiewetovertredingJ. M. de J., 24 j., winkelier te Waarde, f10 b. s. 10 d. li. en M. V., 33 j., winkelier te Goes;, f5 b. s. 5 3. h.niet voldoen aan een ambtelijk bevel: C. V., 25 j., landbou wersknecht te Dussen, f20 b. s. 20 «d. h. jachtovertreding: J. J. B., 64 j. te Vlis singen, met bekrachtiging van het von nis, waarvan beroep, tl b. s. 1 d. h. verboden terugkeer: E. V., 27 j., werkman te IJzendijke, gedetineerd, 2 m. gev. straf, met aftrek voorarrest. Knoeierijen. Doo vallige omstandigheid is gekomen van groote kr het kantoor der Brands* te 's-Gravenhage, en all daarop ingesteld ond« klerken, werkzaam op arresteerd. Zij worden er van v maal verkochte en w< brandstoffenbons opni verkocht en zich aldu: bedragen aan oplichtin, gemaakt. Uit den aard mogelijk >a te gaan, hoi in totaal is. De aangehoudenen weder op vrije voeten Zoowel vanwege de, kantore van de BranJ wenschte men omtrer geen inlichtingen te v« GOES. Naar men onJ verschillende personen I een Duitsch vliegtuig zl dat boven do stad koel dween. Hoezeer ook tijdig ,J den heden wegens sl leidingen, geen telefonil gen voor de laatste ij nummer in ontvangst De Red. Ztn4afe«nan, Siqpafaena Traftalrtantfan, Straatkali j Groet Magaif'a li all* ttjlan *n kliari MARMEREN6AL0NK0LQ EN ZUILEN FNZ. I De Directeur-Boel S. H. BONT; De Secretaij j S. H. BOïj V., Ossenisse. Ten stadhui ze moet men U daaromtrent kunnen en willen inlich ten en andersaan het Bijkskolendistri- butiebureau 'He 's-Gravenhage. Red. K. v. d. D. Het ingezonden stuk 'moet tot onzen spijt tot een volgend nummer worden verschoven wegens nagekomen advertentiën. Red. P. S. Verschillende andere berichten moeten wij om dezelfde reden tot het vol- gend nummer laten liggen. Red. I Qroste Markt Qi Spraetcuur 12—2. Dlnt<a|t I der

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2