Cursus Centrale l. K. Kiesvereeuii VoBflonpige aaRkondiging. lit k FIRMA F. SANDIJCK, GOES. HET CONCEPT- Kasboeken, Registers, Notulenboeken, Copieboeken. FEUILLE Financieels Aftededeelingen. Marktberichten Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Weienschap en Kunsi. Tooneel. Advertentiën. J0H PILAAR Buitengewone Algemeene Vergadering „ONS KERKKLOKJE", Openbare Verkooping Ned. Roode Kruis. fa ST00MB00TDIENST „Admiraal de Ruyter" en „Stad Goes". in het Costuumvak Volledig onderricht Mej. S. H. LEIJS, KOOPT Voorleopig bericht. HUIS KADE. een Heerenhuis, IVO. 5. Beric Een jaarabonn „Nieuwe Zeeuu| rant" kost Vijf vooruitbetalin.g Wie vóór 15 F zijn jaarabonnemen taalt, behoeft slee' storten. Na 15 Fe blijft de prijs f5. Onder den den boterhandel; reeds een kleine. 200 lieten zich als boterproducent inschrij ven en stortten, voor zoover noodig, f50 bij de botervereeniging of namen een. bankgarantie voor dat bedrag. (M. Ct.) Scheuren van grasland. Het blijkt, dat sommige landbouwers niet tot het scheuren van grasland over gaan, omdat zij vreezen, dat hetgeen zij op dat land zullen telen, in het geheel door de Regeering in bezit zal worden genomen. In dit verband zij opgemerkt, dat uit den aard der zaak voor de ge wassen, geteeld op gescheurd grasland, geen uitzondering op de algemeen te stel len regeling kan worden gemaakt. Aan de andere zijde zullen echter in gee- nen deele de op grasland geteelde ge wassen bij die van het bouwland ten achter worden gesteld. Buitengewone om standigheden voorbehouden, zullen voe derbieten, koolrapen en paardepeen in ruime hoeveelheden aan de verbouwers worden gelaten, terwijl, indien het mo gelijk is haver, gerst en andere veevoe der aan de verbouwers van veevoeder te laten, ook zij, die deze gewassen op gescheurd grasland hebben geteeld, daarvan zullen kunnen profiteeren. Den landbouwers in de veehouderij- streken wordt derhalve nogmaals drin gend aangeraden om tot het scheuren van grasland over te gaan. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, zal worden tegengegaan, dat in de bouwstreken meer veevoeder wordt verbouwd dan voor ei gen behoefte noodig is, terwijl hetgeen nog te veel mocht worden verbouwd, voor de zandstreken zal worden bestemd. In de veehouderijstreken zal men derhalve voor de voeding van zijn vee op eigen verbouw zijn aangewezen. (St. Crt.) Op 22 December j.l. werd te Mid delburg aanbesteed liet bedijken van bui tengronden voor de Groolc Isabella-, Phi lippine-, Mossel- en Kleine steliepolders, in den Brakman gemeenten Hoek en Phi lippine, benevens het maken van een ha ven en van een scheepvaart- en sustie- kanaal naar het Pottegat, en werd het minste ingeschreven voor f 1.098.000, door J. Verstoop en H. Zanen Jz. te Gouderak en Gouda. Thans vernemen wij1, dat het werk niet is gegund. Vrijdag werd te Colijnsplaat, in het koffiehuis „de Patrijs", ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht: de Hof stede met bouw- en weilanden in de gemeente Kats, in den Oud-Noord-Beve- landpolder en den Leendert Abrahampol- der, groot 57.97.20 H.A., aan dhr. .1. J. van Arenthals, te Colijnsplaat, voor f 1755 per H.A., is f 101.740,86, voor houtge was f 200, samen f 101.940,86. De Staatsleening. Tot Vrijdagnamiddag 5 uur was bekend, dat voor f491 000.000 was ingeschreven. Hierbij was f297.000 000 uit Amsterdam; f64.000.000 uit Den Hang en f91.000.000 uit Rotterdam. Ofschoon nog niet alle gegevens waren ingekomen, kon Vrijdagavond worden vast gesteld, dat op de 500 millioen Staats- ieening voor 595 millioen was ingeschre ven. (Maasbode.) Nader meldde men: Naar wij vernemen is de Staatsleening van vijf honderd millioen gulden ruim volteekend en wel tot een bedrag van 625 millioen. Men seinde ons Zaterdag: Op de 4y% pet. Staatsleening Neder land werd door de 60 kantoren der Natio nale Bankvereeniging ingeschreven tot een bedrag van 25 millioen gulden. Tliolon, 5 Jan 1918. Tarwe f 18 af 19.Haver f 17.a f 18.Wintergerst f 17.a f 18.Zo- mergerst 117,a f 18.50, Kogge f18. a, f 19.Brunieboonen 129.a 131. Witteboonen 129.a f 31.Kook erw ten f 20.a f29.Kroonerwten f 20.— a f 29.alles per 1UO K.G. Aardappe len f 4.20 a f 0.per 70 KG Karwij f a f per 50 KG. Ajuin f 8.a f 8.50 per 60 KG. Eieren f 11.per 100 stuks, Boter f 1.625 per halve KG. GOES. Huwel. afk.5, Mariuus Pries ter, 30 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Pieternella van Diere, "25 j. jd. te 's Gra venpolder, onlangs te Goes. Geboren: 6, Cornells, z. v. Simon Kra mer en Catharina Francina Cornelisse. Overleden: 3, Pieternella Maas, 90 j., wed. van Albinus Loekefeir; 5, Johannes de Graag, 79 j., wedn. van Tannetje van de Perel. Van 31 Dec. 1917—4 Jan. 1918. MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. Griep, jm. 27 j. en A. J. Bouwens, jd. 23. j.; W. Polderman, jm. 24 j. en VV. Cappool- Gehuwd: W. K. Meulmeester, jm. 33 j. se, jd. 25 j.; M. W. de Jonge ,jm. 27 j. en C. M. Driehuis, jd. 22 j. Bevallen: J. Willeboordse, gpb. Basti- aanse, d.J. Corbijn, geb. Geerse, z, A. H. Dirksen, geb. Vertregt, d.; C. Cor- neüssen, geb. JBruijnooge, z:.E. RoiS- katn, geb. Brouwer, z.; K. Verstraate, geb. van Oosten, d. Geboren: z. van T. Griep. Overleden: J. Bosschaart, d., 2 j.; J. Lucieer, z., 1 d.A. F. Lorier, 75 j., m. v. T. P. de Munck. Van 15 Jan. VLISSINGEN. Bevallen: II. J. van Nieuwland, geb. Smagge, z.; M. Knuijt, geb. Perwez, z.; C. J. van Blerkom, geb. Chevalier, z. Overleden: J. van de Plasse, ongeh. d., 67 j.; C. A. Mouton, wed. van J. F. de Rooy, 83 j.; P. C. Dewitte, z. 4 j.; J. Platschart, vrouw van J. A. Wijnands, 63 j.; G. Verbeek, z. 14 m. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 20, Cor nells Ilameiink, 25 j., te Zaamslag en Janna Lena van den Berge, 24 j.. te Krabbendijke; 27, Jan Kole, 32 j., te Kruiningen, en Sara Lavooij, 29 j. jd. te Krabbendijke, Geboren: 8, Aaltje Wilhelmina, d. v. Ario Biesheuvel en Maatje Geense; 9, Marinus, z. v. Johannis Jonua Vos en Adriana Versprille; 15, Gonimerl, z. v. Andreas Slabbekoorn en Maria Cornelia Huige; 17, Laurus, z. v. Jan ilaverhoek en Neeltje van Boven; 23, Annigjen, d. v. Johannes Eisink en Pieternella Johanna Alida Duininck; 26, Abraham Cornells, z. v. Jan van de Sande en Cornelia van Iwaarden. Overleden: 3, Jannetje Leijs, 61 j., wed. v, Johannes van Rietschoten; '8, Forra Lambrechtse, 70 j., Wed. v. Jan de Vrieze; 14, Leuntje Paulina Smits, 40 j., echtg. v. Bastiaan Tramper; 27, Laurus llaver- hoek, 10 dagqn, zi. v. Jan en Neeltje van Boven. Van 26 Dec. 1917—3 Jan. 1918. KRUININGEtN. Ondertrouwd: Joannes Antonis Leijten, 24 j. jm. en Elizabeth Klaje 19 j. jd. Gehuwd: Willem I<anting, 30 j., jm. e-n Paulina Jannetje van Dijke, 24 j. jd. Geboren: Oaulus' z. v. Jacobus van der Maas en Neeltje van den Berge; Janna Francina, d. v. Jacobus Franje en Suzanna Verhagen; Everdina Christina, d. v. Evert Eckhardt en Wilhelmina Sinke. Overleden: Jan Wonderden!, 76 j. echtg'. v. Cornelia Nieuwenhuise; Leuntje van Liere, 64 j„ wed. v. Comelis van Iwaar den; Pieter Kok, 38 j., echtg. v. Maria Mieras. (Kr. Crt.) Over de maand Dec. 'sH. ARENDSKERKE. Gehuwd: 13, Oornelis de Jager, 22 j. jm. en Elisa beth Dekker, 19 j. jd. Geboren: 6, Jacob, z, v. Jacobus Rijk en Magdalena Remijn; 14, Comelis, z. v. Johannes Vreeke en Maatje Dobbelaar; 22, Cornell», z. v. Jacob van der Maale en Maatje Blomaard; 24, Cijbrand, z. v. Cijbrand van den Broecke en Suzanna Wests'trate. Overleden: 18, Pieter Bommeljé, 72 j., Oingeh.; 26, Comelis Knuijt, 75 j, wednr. van Magdalena Boonman; 28, Anthoni OucLkerk, 79 j., eehtgen. van Maria Zwarte- poorte. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak, welke Vrijdag voor de rechtbank behandeld werd, was die tegen E. R., uit St. Jansteen, beklaagd van diefstal van bossen vlas. Beklaagde bleef ontkennen. De eisch luidde f'25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. Adriaanse, achtte het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd, hetgeen hij nader uiteenzette, en bepleitte vrijspraak. De volgende beklaagde, J.F. de R., uit Koewacht, die een wielrijder, J. M. David, zou hebben gestompt, waardoor deze ge vallen is en schade aan zijn rijwiel be kwam, volgens z(jne civiele vordering van f 25. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. De verdediger, mr. J. Adriaanse vroeg vrijspraak. Vervolgens stonden terecht V. J. F., schipper op het schip „de Twee Gebroe ders" te Sas van Gent, en zijne vrouw R. E., beklaagd van diefstal van tarwe uit het reliefsehip „Sans Repos". Zij beken den beiden, waarop de eisch luidde voor ieder f25 of 25 dagen. De verdediger, mr. H. J. C. Groot, vroeg clementie. Wegens poging tot uitvoer van 145 K.G. plantenvet via Sas van Gent, werd tegen H. K. uit Rotterdam drie maanden met af trek gevorderd. Tegen J. S. uit Zaamslag, die steenkolen ontving en daarvoor haver gaf, door welk laatste feit hij de distributiewet overtrad, luidde de eisch f 15 of 15 dagen. De volgende zaak was die tegen A. V. en P. D. V., beiden te Sas van Gent, die terecht stonden wegens dobbelspel. De eisch luidde een maand gevange nisstraf voor A. V. en vrijspraak voor P. D. V. Bij verstek luidde de eisch tegen E. M. uit Overslag, wegens vernieling en mishandeling, f5 of 5 dagen. Wel verschenen was M. O. uit Bosch- kapelle. Hij was gedagvaard wegens be schadiging, maar er werd vrijspraak ge vraagd, omdat de beschadiging zoo gering was, dat gesproken moet worden van baldadigheid. Wegens diefstal van een „riek" werd tegen Th. B. uit Biervliet, f 10 of 10 dagen hechtenis geëischt. Wegens diefstal van een plank stond terecht P. J. uit iJzen- dijke. De eisch luidde vrijspraak. Wegens beloediging werd tegen C. V. uit Huist bij verstek f 10 of 10 dagen gevorderd. De laatste zaak was die tegen J. S. uit Rotterdam, wegens diefstal van drie planken te Neuzen. Eisch f 20 of 20 dagen. In besloten zitting werd nog tegen den 17-jarigen Duitschen deserteur J. S. D. uit Berlijn, wegens diefstal te Vlissingen, 3 maanden met aftrek voor-arrest ge vorderd. Uitspraak in alle zaken 11 Januari. De restauratie van het raadhuis te Middelburg. Dezer dagen beeft dr. Jan Kalf in een rede over het restaareeren van monu menten o.a. gecritiseerd de restauratie onder dr. Cuypers van het Middelburg sche raadhuis. Ook in de Tweede Kamer was reeds door het stellen van vragen indirecte critiek gekomen. De Minister heeft enkele vragen categorisch beant woord. Maar het beleid van dr. P. J. H. Cuypers, die hier zijdelings aangevallen scheen, eischte breedvoeriger verdediging, meende de heer J A Frederiks en hij heeft bij Martinus Nijhoff te 's Graven hage een boekje het licht doen zien, waarin hij de restauratie van het Middel burgsche Raadhuis onder dr. Cuypers leiding breedvoerig verdedigd. De heer Frederiks zegt in de voorrede: „Wan neer ik mij buiten zijn voorkennis als pleitbezorger van dr. Cuypers opwerp, doe ik dat uit waarachtige liefde voor onze oude monumenten en uit groote achting voor den man, wiens verdiens ten voor onze nationale kunst niet ge noeg kunnen worden gewaardeerd." „De ontdekking door „eenige leden" van de fout aan de nieuwe bekroningen van de baldakijnen, waaronder de beel den zijn geplaatst, berust op onjuiste waarneming of slechte gegevens," be weert de heer Frederiks, die daarbij gebruik maakt van zijne aauteekeningen over bet raadhuis welke gegevens on misbaar voor een afdoende beantwoor ding der beschuldigingen. En wat het vernieuwen der beelden betreft, (ook door dr Kalf aangeroerd) de heer Frederiks herinnert er aan, dat blijkens de rekeningen telkens m den loop der eeuwen de beelden vernieuwd werden. In 1838 werden ze radicaal op gekalefaterd door den Middelbuigschen steenhouwer P. J. Freit. Het oorspron kelijk karakter der beelden van 1696 was door al dat geknoei en gepruts ge heel verloren gegaan. Op nadrukkelijk verlangen van den betreffenden wethouder heeft dr. Cuy pers deze beelden nu vervangen De oude beelden warden, ontdaan van alle plak- middelen en toevoegingen, aan 't gemeen tebestuur terug gezonnen en opgeborgen in de Abdij te Middelburg Een chaos van zwaar beschadigde beelden. In 1907 gaven B. en W. order de vrijwel waar delouze massa naar de puinplaats te lijden. De heer Frederiks heeft enkele brokken er uit genomen en opgezonden aan dr. Pit voor het Nederlatidsch Mu seum maar deze vond ze daarvoor te onbelangrijk. Drie nog later gevonden beelden werden geveild en konden slechts f20 opbrengen. („De Tijd".) Het licht in den nacht, tooneel- spel in 5 bedrijven van Inte Osman, werd Vrijdagavond in de schouwburgzaal van „De Prins van Oranje" opgevoerd door het tooneelgezelschap van den Plantage- schouwburg te Amsterdam. „Het licht in den nacht" is een oor logsland. De huidige wereldkrijg deed het geboren worden, maar een verheerlijking van den oorlog is het niet. Integendeel, het is een felle aanklacht tegen den schier algemeenen volkerenmoord, door heersch- zucht, economischen naijver, landhonger en dergelijke min nobele aspiraties van een kleine groep machthebbers in de poli tieke en financiëele wereld ontstaan en door het sinistere gewurm der diplomaten eer aangewakkerd dan verijdeld. Er wordt in dit stuk soms wel wat al te zwaar geredeneerd, gezwamd" zeg gen de studenten, over allerlei theorie- en, die geenszins onaanvechtbaar zijn. Zoo wil b.v. die menschelijkheid, die broe dermin, waarover „Frits Balke" den mond vol heeft, er bij ons zonder meer niet in. Menschelijkheid alleen kan de maatschap pij van den oorlogsgruwel niet r.edden. De mensch, louter en alleen aan zijn menschelijkheid overgelaten, is een bruut uit pure menschelijkheid eten de kanni balen elkander op. Maar een mensche lijkheid, geadeld en gesterkt door het Christendom, dat alle menschen als broe ders beschouwt in God, zij kan een heil- zamen ommekeer in de oorlogsideeën te weeg brengen, gelijk de geschriften van Kerkvaders en geleerden, gelijk Paus Be- nedictus' zendbrieven getuigen. Want al durfde „De Telegraaf" inder tijd onder een oorlogsplaat schrijven: „na 20 eeuwen christendom", zelfs een blad als „De Telegraaf" moet weten, dat niet het christendom, maar de slechte, de on trouwe, de ontaarde christenen schuldig staan aan de huidige „debacle". Met inachtneming van bovenstaande bevat. „Het licht in den nacht" veel sym pathieks. 't Heeft blijkbaar verwantschap met Bertha v. Süttner's „Die Waf feu nie- der" en dat zij ter eere der acteurs en actrices gezegd het werd zeer goed gespeeld, hoezeer ook hier hoogere en lagere goden waren aan te wijzen. De blinde mandemaker, baas Fincke, Elsje en Frits Balke voldeden ons het beste. Als in het 4e bedrijf de blinde Peter Balke bemerkt, dat zijn uit den oorlog thuis geko men zoon blinji is en het dan tusschenhen komt tot een paroxisme van droefheid, doet Heinrich Balke (d.w.z. de rolvertolker) te veel denken aan het Fransche spreek woord: „du sublime au ridicule il n'y a qu' un pas". In het 2e bedrijf, het lsaart- avondje ten huize van baas Fincke, laat de schrijver de toeschouwers even op hun verhaal komen door in de dictie eenige aardigheden en snedige gezegden in te lasschen, vooral in de samenspraak tusschen baas Fincke en Elsje, die een daverend gelach uitlokten. Dit bedrijf werd schitterend vertolkt. Ook de „mise èn scène" en het decoratief lieten niets te wenschen over. Kortom, een uitvoering die succesvol verliep en een stuk, dat wel waard is om, vooral door rijper ont wikkelden, genoten te werden. Met wederkeerigen gelukwensch, mijn dank voor de belangstelling op 1 dezer. in het district GOES. op 15 Januari a. s„, des namiddags half vier uur, in het „Slot Oostende", te Goes. Punten van Behandeling: Statuten Kieskring Zeeland. Statenverkiezing vacature Wondergem. Trouwe opkomst verzocht, Het BestuutU Mr. J. H. M STIEGER, Voorzitter. J. W. VIEN1NGS, Secretaris. De Verkooping van den van den heer M. VAN STEE te '8 Heer Abtskerke zal plaats hebben in de maand MAART 1918. VAN CLEEF, Notaris. Abonneert U op WEEKBLAD VOOR KATHOLIEKE HUISGEZINNEN. Het SCHOONSTE en GOEDKOOPSTE Katholiek Tijdschrift Mag in geen enkel Katholiek Huisgezin ontbreken. Prijs slechts f 2.franco per post. tjfSf Zend het onderstaand inteekenbiljet aan den Uitgever M. WATERREUS, Roermond. De onderereteekende wenscht zich te abonneeren op „Ons Kerkklokje", Weekblad voor Katholieke Huisgezinnen, franco per post fl 2.per jaargaDg. f Naam Woonplaats Betaling volgt later. op Donderdag 10 Januari 1918, des namiddags te 2 uur te lerseke, in het, Hotel „Oesterbeurs", ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van te lerseke, in de Schuttersliofstraat, groot 2 Aren 46 Centiaren. Verhuurd aan F. Sanderse voor f 1 20 per week. I te lerseke, in Polen, groot 76 Cen tiaren. Verhuurd aan E. Minnaard voor f0.80 per week. Afd. Westelijk Zuid-Beveland. Algemeene Vergadering op Donderdag 10 Januari 1918, 's namiddags 2.30 uur, in Hotel Centraal te Goes. Punten van Behandeling: 1. Jaarverslag. 2. Rekening en verantwoording van den penningmeester 3. Verkiezing bestuursleden. 4. Verkiezing afgevaardigde en plaatsvervangers naar de Algemee ne Vergadering van het Hoofdbe stuur. 5. Verkiezing lid van een afge vaardigde naar de Kringvergade ring met plaatsvervangers. De Secretaris, H. DRONKERS. Gobs—Dordt—Rotterdam ee Amsterdam, met do Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM Maandag 14 Jan. 's morgens 1 uur. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES Donderdag 10 Jan. 's morgens 3 uur. Vertrek van GOES naar ROTTERDAM en AMSTERDAM Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van AMSTERDAM: Vrijdagmiddag 12 uur. Van ROTTERDAM: Zaterdagmiddag 12 uur. De „Stad Goes" vervoert geen passagiers. Ligplaats: Rotterdam, Ha ringvliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MON- HEMIUS, te D o r d t bij den heer D. VAN LOON, te Amsterdam, Binnenkant, bij den heer E. H P. VOETEN en te Rotterdam bij de Directie. PASSAGIERSVRACHT Goes—Dordt—Rotterdam enkele reis fl.25, retour f2.—. Stoomboot Reederij, v.h. J. A. VAN DER SCHUUR BIJ voor GOES en Omstreken te openen half Januari te Goes. in het teekenen, knippen en naaien van blouses, rekken, ochtend japonnen, kinderjurken, enz. Schriftelijke aanmelding spoedig bij ondergeteekende te Baarland, of mondelinge aanmelding op Za terdag 12 Januari, van 13 ure, op de bovenzaal van de Melksalon „De Landbouw', Groote Markt te Goes. Gediplomeerd Leerares. Op 30 Januari 1918 zal te 's Heer Arendskerke, ten .verzoeke vau de Erven P. B0MMELIÉ, publiek worden geveild1 H.A. 42 A. 80 c.A. (3 Gom. 191 Rood.) BOUWLAND, in den Ouden Craijert, in 3 perceelen, en eenige Landbeuwinventaris en Arbei dersgereedschap. Nader te ad verteeren. E. C. VAN DISSEL, Notaris. TE KOOP of tegen 1 Aug. 1918 TE HUUR: op het mooiste gedeelte der Kade te Goes. Aanvragen worden ingewacht onder letter A, Bureau vau dit Blad. Abonnementsprijs p. i Afzonderlijke nu Advertentiën worden der R. K. Staats p| door het Bestuur van I Bond van II. K. Kiesverl derland en thans aan I R. K. Centrale KiesverJ worpen, luidt als volgtI I. Buitenlandse] 1. Meer openbaarheid i| landsch beleid. I Geen geheime verdragl 2. Meer invloed der Vi. diging op het beheer de betrekkingen. 3. Bevordering der opl nationale geschillen dc scheidsgerechten. 4. Uitbreiding der ec lichting uit het buitenlan' aanstellen en uitzenden v consuls. II. Justit| 1. Handhaving der cl selen in de huwelijksw 2. Vereenvoudiging d< 3. Hervorming van 7 ving; in het bijzonder he merkenrecht. 4. Wettelijke regeling stratieve rechtspraak. J 5. Herziening der Ki| breiding der Overheidsz derbrenging en opvoede, en verwaarloosde jeugd wettelijke gevolgen voorl hun opvoedingSplic-ht vfl 6. Algemeene regeling van de ambtenaren. III. Defen 1. Krachtige medewerk] stig streven naar geleid nale ontwapening. 2. De organisatie vanl dient beperkt te blijven ti zakelijk is voor de hand! traliteit en de verdedigd! Lelijkheid. 3. Bevordering van maa heffing van het zedelijk l] en zeemacht. 4. Bestendiging van 0\ 55) In den loop van den 1 al zijne maatregelen g kwam zijn vrouw Marg-a wen, dat haar man in den 14den op den 15de bastion na het fort Mon zou hebben. Hij had nai den heer Schiiltz zijne erj lende bewijzen, stemde h, vijftig franks, dat is te helft van den aanvankelij, de vlucht der heide ach gunstigen. Den volgenden morgei het bataljon der twaalf uur op weg - garetha, dat zij het voor: vijftig frans werden voor. tig andere franks, daarl] ingeval van welslagen, zd handigd worden, en all afgesproken zijnde, sche! vrouwen. Dien zelfden avond, or een treffend tooneel in te" plaats: vereenigd m

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 4