BINNENLAND. LOOP DER BEVOLKING. UIT Z Laatste Berichten. afvragenwat hopen de Geallieerden nog te bereiken, nadat het hen niet mogelijk is geweest de Centraien onder veel gun stiger omstandigheden te overwinnen? Thans na de verklaringen van Brest Litofsk, blijkt nog een be.rekkelijk billijike vrede mogelijk, en ik geloof, dat wan neer men aan de generaals die de mili7 taire operaties te leiden hebben, ook eens do beslissing overliet, spoedig een einde aan het moorden zou komen. Want deze zullen zeer zeker de zwakke en de sterke zijden van ieder der partijen afzonderlijk kennen. Doch juist hij de Geallieerden hebben de vakmensehen wei nig te zeggen. De politici geven den doorslag 1" Sociaal-democraten over het vredes aanbod. Naar aan de Voss. Ztg. uit Stockholm wordt geseind, heeft het antwoord der Centraien op de Russische vredesvoor stellen ook in Zweedsche Entente-gezinde kringen grooten indruk gemaakt. Het or gaan van Branting, Sociaal-democraten, acht het uitgesloten, dat de Entente een dergelijk voorstel zonder meer van de hand zal wijzen. Het blad schrijft verder: „De Entente heeft in het afgeloopen jaar aan de imperialistische machten in hare leidende staten een zoo- groote speelruimte gelaten, dat het tijd wordt, dat hierin verandering komt. De leidende staatslie-. den der Entente hebben verzuimd hunne oorlogsdoeleinden aan eene herziening tp onderwerpen, die door de onthulling van zekere geheime verdragen noodig ge worden was, en do,or het geheele revo lutionaire Rusland geëischt werd. Een dergelijk voorstel thans met een koud „neen" te beantwoorden zou bij1 den huldigen toestand in de oogen van alle volkeren der wereld eene misdadige pn dwaze handelwijze zijn." R. K. Centraal Propagandabureau. Het propagandaorgaan „De Katholieke Partij" zal binnenkort worden afgedrukt en verzonden. Wij maken er de aanvragers op altent, dat de zendingen onder rembours zullen geschieden en denkelijk vóór den 10- den Januari a.s. Ie verwachten zijp. De kiesvereenigingen en propaganda- clubs, die hare aanvragen nog niet in zonden, worden dringend verzocht, dit zoo spoedig mogelijk alsnog te doen aan onderstaand adres. Dit laatste geldt ook voor de in bro churevorm uitgegeven rede, door Mgr. dr. W. H. Nolens bij de Algemeene Be schouwingen der laatste Staatsbegrooting gehouden. Verwacht wordt tevens een brochure van den voorzitter van den Bond mr. A. baron van Wijnbergen, getiteld: W.aar- om stemmen op de Katholieke Partij? waarvan de juiste datum van uitgave nog hekend zal worden ge maakt. Volgende sprekers hebben zich nog be schikbaar gesteld, in den komenden strijd de katholieke partij van dienst te zijn. Men brenge dus deze namen op1 de reeds verschenen lijst aan. Het zijn de heeren: G. Kroon, hoofd R. K. school. Krommenie; P. Heilker, hoofd eerier school, Hoofddorp; B. van Leeuwen, kapelaan Begijnhof, Amster dam; J. jSehaepkens van Riempst Jr., lid Prov. Staten, Maastricht; C. Foppele, Gildstraat 19, 's Bosch; J. Wi. Vienings, hoofdred. „Nieuwe Zeeuwsche Courant", GoesA. van Rijen, Korvelscheweg 42, Tilburg; A. 'H. Smulders, Drift 12, Utrecht; F. L. D. Nivard, Al ei disstraat 88, Rot terdam; A. J. Loerakker, wethouder, Schoten. Nogmaals dringen wij er bij de pro- pagandaclubs op aan de adressen der dagelijksche besturen barer vereenigingen aan ondergeteekende op te zenden. Het houden van een Natio-nalen Propagandadag is in voorbereiding waarop de organisatie van kieskringpro- pagandadagen ter dege onder de oogen zal worden gezien. Men zende dus de adressen zoo spoedig mogelijk. Ondergeteekende brengt ten slotte langs dezen weg zijn hartelijken dank aan allen, die hem zoowel financieel als moreel steunden. Wanneer dien hem dezen steun blijft schenken en vooral de financiëele bijdragen zullen b 1 ij v e n vloeien, hoopt hij binnenkort, den socialistisc.lien spot ten spijt, te kunnen mededeielein: De stichtingvan Het R. K. Cen traal Progandabureau is, z. ij hetdan ookin bescheiden vorm, financieel verzekerd. Ook dankt hij hen, die hem ongevraagd adressen zenden, waar met succes een be roep op steun kon worden gedaan. En thans tot "besluit aan allen, die het goed meenden met onze R. K. actie en propaganda een „Zalig Nieuwjaar". B. TH. DE WOLF, Spui 22, Amsterdam. GEMEENTE 1 Januari 1917 Geboren Gevestigd Huwel. J Overleden Vertrokken 1 Januari 1918 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Goes 8703 4021 7724 81 65 146 300 336 636 46 48 94 276 365 641 3762 4009 7771 Roschkapelle 614 636 1250 22 17 39 48 32 80 10 10 20 51 35 86 623 640 1263 Hulst 1765 1880 3645 47 42 89 168 224 392 29 43 33 76 138 172 310 1799 1941 3740 Koewacht 1401 1352 2753 44 40 84 72 69 141 20 22 21 43 52 54 li 6 1443 1386 2829 Ellewoutsdijk 392 363 755 8 6 14 11 10 21 5 5 4 9 30 25 55 376 350 726 Serooskerke (W.) 809 813 1622 22 19 41 63 64 127 12 9 11 20 70 58 128 815 827 1642 Krabbendijke 1145 1182 2327 27 25 52 49 55 104 16 16 16 32 38 41 79 1167 1205 2372 Ontleend aan „Zei." en „De Zeeuw"en eigen berichten. Kapitein Arie Hougee, van Dordrecht, gezagvoerder van de sleep boot „Oor" en 18 Maart 1917 te Gent onder verdenking van spionnage gearres teerd door de Duitschers, is 20 December j 1, te G<ent terechtgesteld. Een verzoek om gratie bij den Keizer vond geien gunstig onthaal. Zaterdagavond is het tweede transport Engelsche krijgsgevangenen uit Duitsch- land te Scheveningen aangekomen. De zand- en grindkwestie. Volgens de „Telegraaf" zou bij de Brit- sche regeering groote geneigdheid bestaan de beruchte „represaille" op te heffen, zoodra blijkt, dat Duitsehland bereid is de kwestie aan arbitrage te onderwerpen. fioea. Bevolking. In de tweede helft van December zijn in deze gemeente Ingekomen: P. Hermes, wegwerker S.S. uit Ka- pelle, Ganzepoortstr. 176 boven. L. C. D. Leenheer, machinist uit Vlissingen, Westsingel 138. Ma. Wi. van Üer Have, kantoorbediende uit Zierikzee, "Voorstad 92. J. J. van Andel, chef centrale keu ken uit Gorinchem, Klokstr. 166/167. H. Smit, werkman uit Sehagen, Beesten markt 117. N. de Graaff, onderwijzeres uit Westkapelle, Julianastraat 43, Fla. Köchler, stenotypiste uit Bergen op Zoom, Voorstad 95g. M. Huige, slagersknecht uit 's-Gravenhage, Kreukelmarkt 141/142. Joh. Bruinsma, politie-agent uit Amster dam, Lange Kerkstraat 4boven. M. de de Wilde, slagersknecht uit Dreischor, 'sHeer Hendrikskinderendijfc 295. Vertrokken: G. den Herder, koopman naar 's Gra- venhage, A. Nicola, modiste naar Hooge- veen, L. C. van Weele, winkelbediende naar Ede, M. den Barber, bakkersknecht naar St. Philipsland. (M. Ct.) Soiree van de R. K. V,er eeniging van Spoor en Tram wegpersoneel „St. Raphael", op Zondag 6 Jan. in 't „Slot Oostende". De eerwaarde adviseur opende met een kort woord van welkom. De reden van dezen avond was om ,St. Raphaël" populair te doen werden. En het succes dezen avond toont wel aan, dat het doel bereikt werd. Het. program gaf ons een aantal voor drachten, te veel #m elk afzonderlijk te behandelen. V lstaan wy er mee, dat alle nummers en nummertjes vlot ge speeld 5 werden en meer dan eens ont dekten wij zeer goede spelers (Jan Hop mans, M. Burga, Holtzer). Het geheel werd opgeluisterd door een strijkje, waar van de vaste krachten nu geleidelyk aan wel bekend zjjn geworden in Goes. Een bizonder woord van lof komt toe aan den heer Tan Gent, die zeer ver dienstelijk twee hobo-solo'f gaf, welke tot de bloem van dezen avond behoor den. Tevoren had deze heer zich bezig gehouden met het maken van een be zetting voor strykorkest der onderschei den nummers, heigeen niet weinig tot het succes van deze uitvoering heeft bijgedragen-. Uit alles bleek de kloeke leiding van den advisaur »n zeer op zijn plaats was dan ook het couplet van een der voor drachten, waarin Z.E. op waardige wyze hulde werd gebracht. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Inzake de pas ingestelde huurcom missie is het bedrag van de voor de werkzaamheden als vacatiegeld te genie ten schadeloosstelling vastgesteld: voor den voorzitter op f2.50 en voor de le den en den secretaris op f 1.50 per zit tingsdag, terwijl aan den secretaris boven dien een maandelijksche toelage van f 5 wordt verleend. Verder is bepaald, dat als lokaliteit, waar de huurcommissie kan vergaderen en haar archief bewaren, wordt aange wezen de trouwkamer van het Raadhuis, terwijl de secretaris zijn werkzaamheden zal verrichten te zijnen kantore, Vlas- markt A 39. Tenslotte, dat voor de toepasselipsheid der Iluurcommissiewet voor deze gemeen te het bedrag, vermeld in de tabel be1- doeld in de artikelen 1 pn 2' der Kies wet, is 'bepaald op f 1.25 en derhalve de wet voor deze gemeente slechts van toepassing is: a. ten aanzien van de wo ningen. die op, of laatstelijk vóór 1 Ja nuari 1916 verhuurd zijn voor een huur prijs, per week berekend, van ten hoogste viermaal die som; b. ten aanzien van de woningen, vóór of op 1 Januari 1916 niet verhuurd geweest zijnde, waarvoor door de huurcommissie op verzoek van den huurder of wel ambtshalve een huur prijs is geschat van ten hoogste het be drag, bedoeld onder a; c. ten aanzien van de nieuw gebouwde woningen, n& 1 Januari 1916 voor het eerst in gebruik genomen, welke voor het eerst zijn ver huurd voor ten hoogste het bedrag, be doeld onder a. De netto-opbrengst van de eergis teren gehouden uitvoering van den R. H. B. S.-Bond ten bate van de Oeco- nomische Spijsuitdeeling, is plm. f150. Wegens ziekte van den heer Zwee- den is het concert van „Toonkunst" voor- loopig uitgesteld. Wegens uitbreiding van het corps politieagenten zijn met ingang van 1 Ja nuari 1918 benoemd: Joh. Bruinsma te Amsterdam; R. van Maanen te Wouden berg en K. W. Snoep te lerseko. Voor de vereen, voor Al'gemeene Wetenschappelijke Belangen te Goes zal Dinsdag 8 Januari a.s. in de sociëteit „V. 0. V." alhier als spreker optreden de heer Prof. Dr. J. Boeke ta Leiden met het onderwerp: Onderling hulpbe toon tusschen dier en plant. Middelburg. De politie heeft procesver baal opgemaakt Legen een man, die op heelerdaad op diefstal van koper werd betrapt. Wederom is een rijwiel ontvreemd, dat op de openbare straat stond, men zij dus gewaarschuwd Qp ziju karretje te passen. Hedennacht is een sergeant, in g: nizoen te Arnemuiden, o!p de Arnebrug gevallen, waarbij hij zijn been brak. Der politiebrancard is de man naar het hos pitaal overgebracht. Bij de politie zijn gedeponeerd vier zilverbons van een gulden, die eeu meds- je in stukken gescheurd op de openbare straat heeft gevonden. Een der bons is nog bij elkaar te vinden geweest, van de overige zijn alleen deelen gevoudiein. De rechthebbende kan zich op het politie bureau vervoegen. Aangifte werd gedaan va.n vermoe- delijken diefstal van steenkolen, de por litie stelt een onderzoek in. Heden herdenkt de heer J. Botting den dag, waarop hij voor 40 jaar bij de drukkersfirma U. F. Auer en. Zoon in dienst trad. Zijn tegenwoordige patroon sprak den jubilaris toe en schetste zijn trouwe plichtsbetrachting, terwijl hij hem een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid overhandigde. Schaatsenrijden. Zoowel hier als te Vlissingen heeft de vorst van Za terdag- op Zondagnacht de schaatsenrij ders weder naar de ijsvlakten getrokken. Hier werd echter door de politie het rijden op de vesten verboden, daar het ijs zeer onbelrouwbaar was. Te Vlissin gen was op den spuiboezem een groote menigte bijeen, maar ook hier kraakte hst ijs en boog het, waarom vele spoedig weder het ijs verlieten. Des avonds klooide het weer. Daar aan de tooneelcluh van ver schillende zijde bekend gemaakt is, dat er verscheidene personen zijn, welke van hun uitvoering ten bate der St. Elizabeth- vereeniging, op 1 Januari 1.1. geen ge bruik konden maken, heeft de toonelclub het plan opgevat een uitvoering te or- ganiseeren op a.s. Woensdag 9 Januari tegen een entrée van 25 cent. Het op te voeren stuk is het Blijspel „Door Tantes opgevoed". Kaarten zijn verkrijgbaar hij J. M. P. Dierikx, Agent N. Z. Crt., alhier. Distributie. Vanaf heden is te verkrijgen op bon no. 23 twee ons rijst, gort of havermout, en 2 ons bruine boe nen of erwten; en op bon no. 34 uit het bonnenboekje 2 ons bak- en braadvet. Alhier zijn in 1917 binnengekomen 2048 binnenschepen, metende 203146 ku bieke meters; een zeescheepje metende 40 ton. - Daar de commissie van de Cen trale Keuken nog niet veel sympathie betuigingen heeft ontvangen, is er alsnog gelegenheid voor sympathiebetuiging van 112 Januari bij de secretaresse me vrouw Doets in de Gortstraat. (Z.) Vlissingen. Het stoffelijk overschot van den soldaat die dezer dagen op wacht door een misstap te water viel en ver dronk, is hedenmorgen met militaire eer bewijzen naar den trein van 9,25 ge bracht, om vandaar naar Den Haag ver voerd te worden. De treurmuziek hield aan en de militaire groet werd gebracht door het begeleidend peleton, totdat de trein het station had verlaten. Raiaweertf. Vrijdagnacht is van een schip alhier voor een waarde van pl.m. 150 gulden staaldraad ontvreemd. In verband met de diefstallen van de vorige week zijn een drietal perso nen in hechtenis ganomen. 's Heer Arendskerke. Vrijdag werd al hier ijsfeest gehouden voor de school kinderen, wat voor de jeugd weer eens een groot vermaak was. Het program bestond uit hardrijden, hardloopen en tonnetje rollen, wat bij menigeen menig maal de lachspieren in beweging bracht. Het feest werd opgeluisterd door het mu ziekgezelschap „Excelsior" alhier; aan de kinderen werden prijzen uitgereikt, en ook een groote partij schapenvl'eesch. Nisse. Men schrijft ons uit deze ge meente: Vorige week werd tot blijdschap van de ingezetenen een ieder voorzien van een flinke hoeveelheid steenkool, maar na de levering kwam er een groote tempering in die blijdschap. Toen bleek, dat er voor de 10 H.L. gerantsoeneerden nog pl.m. 7 H.L. te ont vangen waren tegen den goedkoopen prijs van f2.30, maar die 22 H.L. waren toe gewezen konden ontvangen V2 H.L. a f2.30 en 12 H.L. a f4.90. De ontvangen hoeveelheid H.Ls. stond tot heden voor ieder gelijk. De uitkomst is dus, dat de oogenschijn- lijk bevoorrechte klasse met 3 schoorstee- nen voor de ö1/^ H.L steenkool, die ze meer ontvangen dan de menschen met 1 schoorsteen thans meer moeten beta len f43.85. Nu zal misschien gezegd worden, ja menschen die 3 schoorsteenen hebiien, zijn iu den regel welgesteld, en die kun nen betalen, maar ze vergeten, dat er ook broodvechters onder zijn, bijv. schoen makers, kleermakers enz., die him derde schoorsteen beslist noodig hebben, omdat ze in den winter anders niet zouden kunnen werken. De onbillijkheid springt hier sterk in 't oog, te meer daar bo- vengenoemden ook geen petroleum ont vangen voor hun bedrijf, zoodat ze zich moeten behelpen met een carbidlichtje, dat toch wekelijks nog een groote uit gaaf eischt. 'tWare te hopen, dat er voor den vak man in deze zaak toch eindelijk eens eenige verbetering kwam. In de j.k Zaterdag gehouden ge meenteraadsvergadering was afwezig de wethouder v. d. Poest Clement. De vol- gende> zaken werden behandeldEen ver ordening inzake tractementen onderwijs personeel' werd vastgesteld. Het max. van den H. 0. werd verhoogd tot f5625. De begrooting voor het jaar 1917 werd gewijzigd, eveneens die voor 1918. Aan de politie zal de gewone gratificatie wor den uitgereikt. Daarna sluiting. Ovezaad. Zondag j I. werd alhier de driemaandelijksche vergadering gehou den van de Werkliedenvereaniging „St. JuZof" in de R. K. School. Na opening en lezing der notulen werd rekening en verantwoording gedaan over het afge- looptn kwartaal. Uit de jaarrekening merkten wjj op dat de vereeniging finan cieel is vooruitgegaan, wat niet kan ge zegd worden wat het ledental betreft, want in deze bleef de vereeniging sta- tionnair. Een voorstel om dezen winter een propagandavergadering te houden waarop dan een spreker zal uitgenoodigd worden, werd niet meerderheid van stem men aangenomen, alsmede een kleine reglementswijziging om op een voordee- liger manier lid onzer vereeniging te worden. Beide voorstellen werden door den ZeerEerw. Heer Pastoor, adviseur onzer vereenigiDg, ten zeerite aaubevolen. Niets meer te verhandelen zijnde werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. Breskens. Naar men ons meedeelde, is alhier aangifte bij de politie gedaan, dat er deze week een negental fietsen, waar onder enkele zoo goed als nieuw zijn ontvreemd, 't Is te hopen, dat de politie deze ongewenschte gasten spoedig in handen zal krijgen. Osithurf. Wegens de sterke stijging der veeprijzen hebben de slagers alhier het rundvleesch, dat tot nu toe f 1,20 per K.G. gold, met 20 cent verhoogd. Aardenburg. Zondagmiddag omstreeks 10 uur werd hier een vliegtuig waarge nomen, komende uit het Zuid-Westen. Door den verren afstand kon niet met zekerheid worden bepaald van welke nationaliteit Het vliegtuig koerste verder voort in Noord-Oostelijke richting. IJlSBdlJite. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontmoetten de ambtenaren een onbekenden smokkelaar. Toen hij zich ontdekt zag wierp hij zijn zak weg eu ging op de vlucht. Het gelukte even wel den ambtenaren niet hem in handen te krijgen. De zak hield in 3,5 K.G. acao. j Sas van Gent. In de Concertzaal van hotel „De Zwaan" is Zondagnamid dag na eene lezing van, den lieer Vte. nings uit Goes, over de nieuwe kieswet en de Evenredige Vertegenwoordiging, een R. IC. Kiesvereen. van 47 leden opge richt. Pastoor Meeuwesen leidde den spreker in, burgemeester Hoefnagels be dankte hem voor het gesprokene. Zondagmiddag bewogen zich horen deze gemeente weer vliegers. Ofschoon, men hier tweemaal met bommen is be strooid was de nieuwsgierigheid nog groot genoeg bij velen om met een verrekijker de machines in hun vlucht te volgen. Terneuzen. Vorige week werden door de koimmiezen aan het station te Ter Neu zen 2 dames gesnapt, die met den trein naar Sas van Gent wilden afreizen en met een voor de hand liggend doel een redelijke partij stukken kwatta hadden weten te verkrijgen, die zij in hunne onderkleeding hadden verborgen. Een dag later is wegens eene over treding waar ook „kwatta" verband me de houdt teigen een besteller van den prov. stoombootdienst proces-verbaal cfjj - gemaakt (V. Q.) Bij den dienst der dir. bel. enz. zijn verplaatst: H. van Weerden, komm. 3e kl. van Hansweerd naar Blokker; H. M. Vermeer, komm. 3e kl. van Sas van) Gent naar Schermerhorn; W. Ooms, komm. 3e kl. van Koewacht naar Rijs wijk (Z.-H.); R. R. Freij, komm. 3e kl. van Nispen naar Bath; G. L. Bol, komm. 3e kl. van Bath naar Nispen. Vacature Wond erge m. Ged. Staten hebben ter voorziening in de va cature in het kiesdistrict Goes, ontstaan door het overlijden van den heer J. Won- dergem te Kruiningen, de verkiezing be paald op Woensdag 30 Januari en d<s stemming en herstemming zoo noodig op Vrijdag 8 en Woensdag 20 Februari. Gezondheidscommissies. De commissaris der Koningin heeft met ingang van 16 December 1917 herbenoemd tot secretaris van de gezondheidscommis- siën te Middelburg, Goes, Veere en Zie rikzee, de tegenwoordige titularissen. GOES. Hedennamiddag is in tegenwoor digheid van de raadsleden en hunne da mes met uitzondering der heeren Klt- kebeeke en Plazier, die bericht van ver- hindering hadden gezonden van me vrouw burgemeester, liet vrquwencomité, van de afdeeling Armbezoek yan het Bur gerlijk Armbestuur, van deputaties uit verschillende arbeidersvereenigin'gen, van wethouders, gemeentesecretaris, gemeen- tehoiuwmeester, den bedrijfsleider, den heer van Andel', den kok en het pev soneel' enz. door den heer De Beaufort, burgemeester dezer gemeente, de G e- 111 e en tel ij ke Centrale Keuken in de Bleekerstraat met een korte reda geopend, waarin Z.EdelAchtbare zijn vol doening uitsprak over het tot standkb- men dezer inrichting, uit den nood der tijden geboren. Hij bracht hulde aan de activiteit van den gemeentebouwmeester, bij de inrichting van het gebouw be toond, bedankte den raad voor zijn be' reidwilligheid en het voteeren der gelden, het vrouwencomité voor zijn flinken steun en medewerking, speciaal de damesmevr. Hajenius, Van Heel en Van der Have en' sprak zijn verwachting uit dat met den kundigen bedrijfsleider, den heer v. Andel1, den bekwamen chefkok ein het volijverig personeel, deze Keuken door do gemeentenaren zal worden op prijs gesteld en van haar spijzen druk zal worden gebruik gemaakt. Daarna werd den aanwezigen een proefje gegeven van hetgeen de keuken zoo al schafl in den vorm van een kop vermicellisoep, did allen best beviel. Daarna namen de aanwezigen het ge heel in oogenschouw. Zoowel de eigenlijke keuken als de bij keuken, waarin de groenten einz, worden schoongemaakt, blinkt in al zijn onderdee- len door reinheid en netheid. Ook de klee ding van het personeel is uiterst proper, zoodat zonder de minste schroom door een ieder van de spijzen der keuken1 kan worden gebruik gemaakt. Er staan dïte kookketels, uit de fabriek ,Etna" te Amsterdam, van 300 Liter inhoud elk, benevens een aardappelschil- machine van den heer Van Kleef, machï- nehandelaar te Amsterdam, terwijl liet verder gerei, als vergieten, schuimspa nen, opscheplepels, teilen enz., natuurlijk niet ontbreekt. Ook is er nog een flinke provisiekamer en een kantoor voor den bedrijfsleider. Voor morgen (Dinsdag) zijn reeds 500 porties besteld. Een mooi be gin. Pes telefoa». BREST LITOWSK. In een telegram aan de Russische vredesdelegatie wordt door de centrale mogendheden eraan her innerd, dat de door de delegaties opge maakte princiepen van een onmiddellijken vrede afhankelijk zouden worden gemaakt van de voorwaarde, dat binnen 10 da gen de andere oorlogvoerenden zich met deze princiepen zouden vereenigen en aan de onderhandelingen deelnemen. De centrale mogendheden deelen nu mede, dat binnen deze tijdruimte van 10 da gen van geen der andere oorlogvoeren» den een mededeeling in dien geest is ontvangen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2