BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. De geheime verdragen. Uit Petersburg wordt gemeld: Dezer dagen is het eerste deel van een boekwerk verschenen, hetwelk Trotzky in geregelde afleveringen heeft beloofd te doen verschijnen en dat de geheime documenten zal bevatten. Het eerste deel bevat de in de „Iswestia" ver schenen documenten evenals die, welke reeds in de „Prawda" werden gepubli ceerd, daarbij inbegrepen de militaire overeenkomst tusschen Frankrijk en Rus land in 1892. Het boek draagt tot motto: „Weg met de geheime diplomatie, weg met burgerlijke bondgenootschappen, met kapitalisme en met imperialisme." Getorpedeerd. LONDEN, 31 Dec. (R.O.). De admirali teit meldt: De jnijnveger „Arbutus" is ge torpedeerd en bij slecht weer gezonken. De commandant-officier en 7 man wor den vermist. Het bevoorradingsschip „Grive" is even eens getorpedeerd. Geen slachtoffers. Öp het Westerfront. LONDEN, 31 Dec. (R.O.). Het stafcom muniqué'van generaal Haig meldt: Op het Kamerijk-front deden wij geslaagde tegen aanvallen, waarbij wij gevangenen namen en machinegeweren buit maakten. Onze troepen hebben het voornaamste gedeelte van de posities op den 'Welsh-heuvelrug, waar gisterenmorgen de vijand was bin nengedrongen, heroverd. De vijand blijft nog in het bezit van een gedeelte van onze frontlinie, nabij Lavacquerie en ten Zuiden van Marcoing. Op het Yperen-front werd in een klei nere linie, beiderzijds van den Yperen- Stadcn-spoorweg, over een kleinen afstand vooruitgebracht. Een groote slag in het Westen op til? PARIJS, 30 December. De Duitsebers trekken groote troepenmassa's samen en men verwacht, dat zij in Frankrijk en Vlaanderen tot een groot offensief zullen overgaan. In de Kamer verklaarde de regjeering dat hoogst kritieke dagen op til waren. Meer dan een millioen Fransche sol daten, die thans achter het front werken, zullen naar de loopgraven worden ge zonden. De lichting 1919 wordt opgeroepen. De „Homme Libre" (het orgaan van Clémen- ceau) verklaart, dat Frankrijk den Duit- schen vloedgolf kan en zal weerstaan. De Keizer in Vlaanderen. Volgens een particulier bericht van de „Tel." heeft de Duitsche keizer in de afgeloopen week in Vlaanderen vertoefd. Donderdag was hij te Gent, waar hij de troepen inspecteerde. De legerleiding der Entente. De Entente heeft besloten de leiding aan het Westelijk front aan één opperbe velhebber toe te vertrouwen, en waar schijnlijk zal deze verantwoordelijke posi tie 'aan maarschalk De Castelnau worden opgedragen. De „Osservatore Romano" over de inname van Jeruzalem- De „Osservatore Romano" schrijft over de inname van Jeruzalem door de En- gelschen het volgende: „De intocht der Engelschei troepen in Jeruzalem is in 't algemeen met voldoening begroet, voor al door de katholieken, die zich moeten verheugen over het feit, dat de H. Stad zich in handen eener christelijke mogend heid in plaats van een niet-christelgke bevindt. Dat gevoel van voldoening wordt nog meer gerechtigd, wanneer men aan de opvatting van vrijheid en rechtvaar digheid denkt, waardoor do handelingen van Engeland geïnspireerd worden en die ook doet hopen, dat de rechten en be langen der Katholieke Kerk op den grond, weike de w.eg van den chris.elijken gods dienst was,1 zullen erkend en eerbiedigd worden. 0p; geheel' bijzondere wijze moet men do goddelijke Voorzienigheid dan ken, dat zij niet heeft toegelaten, Jeru zalem in de macht van het tsaristische ex-keizerrijk te laten vallen, want de re ligieuze bekrompenheid en de traditio neel© tegenkanting der orthodoxen zou ongetwijfeld de rechten der katholieken ook hebben te niet gedaan" DIJIT8CHL&IID. Bij een treinbotsing bij het station Spor- niak in Posen zijn nagenoeg alle wa gons vernield, 13 passagiers gedood en 70 zwaar gewond. Op de lijn Piaski—St. Petersburg is een trein ontspoord, er zijn ongeveer 80 dooden en 30 gewonden. Oot>tenrijk»IIongarije. WEENEN, 31 December (K.B.) Zater- dagavond werden 6 lijkkisten, waarin de overblijfselen van Bourbonsche vorsten en prinsen, n.l. van Karei X van Frankrijk, van hertog Louis van Angoulème en zijn gemalin, verder van een dochter van Lo- dewijk XVI, eindelijk van graaf de Cham- bord en zijn gemalin, prinses Maria The- resia van Modena, welke in den grafkelder van het Franciscaner-klooster te Cas- tagna bij Görz bijgezet waren, naar Wee- non vervoerd, om daar in het Carme- lieten-klooster te worden bijgezet. Bij de inzegening van het lijk van de dochter van Lodewijk XVI en koningin Antoinette n.l. prinse(s Maria Theresia van Bourbon was de broeder der keize rin, prins René van Bourbon-Parma tegenwoordig. („Maasbode") Spoorwegongeluk. WEENEN, 31 Dec. (Part. N. R. Ct.) Bij Sambor in Galicië heeft een ontzettend spoorwegongeluk plaats gehad. Een per sonentrein geraakte in volle vaart in brand, waardoor de noodrem weigerde. Er speelden zich onbeschrijfelijke toonee- len a'f. Het aantal dooden en gewonden is talrijk. Het reddingswerk is bijkans on mogelijk. Centraal Stembureau. Bij Kon. besluit zijn: lo. met ingang van 1 Januari, bij het Centraal Stembureau, bedoeld in art. 32 der Kiesswet, benoemd: a. tot lid en voorzitter: mr. J. Oppen- heim, lid van den Raad van State; b. tot lid en plaatsvervangend voorzitter, mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van San- denburg, commissaris der Koningin in de provincie Utrecht; c. tot leden: mr. dr. J. van Gelein Vitringa, rechter in de ar- rondissements-rechtbank te 'sGravenha- ge; W. H. Vliegen, lid van de Eerste Kamer, wethouder der gemeente Amster dam; mr. dr. A. A. H. Struyken, lid van den Raad van State; d. tot plaats vervangende leden: mr. P. Rink, jhr. mr. D. J. de Geer, mr. D. A. P. N. Koo ien, allen lid van de Tweede Kamer: e. tot secretarismr. L. A. Nijpcls, advocaat en procureur te 's Gravenhagef. tot ad junct-secretaris, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, en is ;2o. bepaald, dat de benoemingen on der lo. ad zijn geschied voor vier jaren. Thee en Koffie. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: 1. dat gedurende het tijdvak aanvan gende 1 Januari en eindigende 15 Januari 1918 zal door détaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op: bon no. 11 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.U. thee; op bon no. 12 eener thee- en koffiekaart 0.1 K.G. koffie; 2. gedurende het tijdvak aanvangende 16 Januari en eindigende op 31 Januari 1918 zal door détaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd: op bon no. 13 eener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. thee; op bon no. 14 eener thee- en koffiekaart 0.1 K.G. koffie. 3. Bons no. 11 en 13 voor thee en no. 12 en 14 voor koffie, door détail listen van verbruikers in ontvangst ge nomen, kunnen door den betreffenden de taillist dadelijk aan zijn leverancier wor den afgegeven, nader zal worden hekend gemaakt, welke hoeveelheden de leveran cier op deze bons na 31 Jan. 1918 zal mogen afleveren aan den detaillist. De 37e broodkaart. De directeur van het Centraal Brood- kantoor maakt bekend, dat de brood kaart van het 37ste tijdvak loopt van 1 tot en met 11 Januari. De nieuwe Kiezerslijsten. Vrijdag zijn in werking getreden da wetten tot verandering van enkele hoofd stukken der Grondwet en daarmede ook de bepalingen der Additioneele Artikelen, die wijziging brengen in de Kieswet. Daar in zijn ettelijke bepalingen opgenomen die aan de Gemeentebesturen veel spoedwerk zullen bezorgen. Omtrent de opstelling der nieuwe kiezerslijsten is n.l. bepaald, dat de termijnen vermeld in de artikelen 2. 8 en 22 der Kieswet voor da her ziening der kiezerslijsten gesteld zijn op den 21sten dag na de afkondiging der wetten. Die afkondiging heeft plaats ge had bij Staatsblad no. 662. uitgegeven op 1 December, dus van Vrijdag af be ginnen die termijnen te loopen. Het eerste gevolg is, dat terwijl art. 2 der Kieswet bepaalde, dat onder hen, die den leeftijd van 25 jaar hebben be reikt, zij verstaan worden, die dezen leef tijd voor of op 15 Mei hebben bereikt, nu reeds zij, die voor o£ op heden dien leeftijd hebben verkregen, recht hebben op de kiezerslijst geplaatst te worden, Wijders wordt niet 1 Februari, gelijk tot nqg toe art. 8 bepaalde, doch 22 December aangenomen als uitersten ter mijn voor de bepaling van de kiesbe voegdheid en voor de opgave vanwege den Minister van Justitie aan de gemeen tebesturen van hen, die ten gevolge van een gerechtelijke beslissing hun kiesbe voegdheid hebben verloren. Beschikkende over die gegevens die nen de gemeentebesturen met naarstigein spoed aan den arbeid te tijgen om de kiezerslijsten op te stellen, want uiter lijk den 49sten dag na de afkondiging, dus op 19 Januari 1918 moeten die lijs ten worden vastgesteld. De vorm, dien die lijsten zullen hebben is juist enkele dagen geleden bekend gemaakt, zoodat er met spoed zal moeten gearbeid wor den om ze gereed te krijgen. En dat ia een tijdperk, waarin de gemeentebe sturen het toch al volüandiggenoeg hebben 1 (Z.) Britsche vliegtuigen boven Breskens. (Officieel.) Het ministerie van buiten- landsche zaken deelt het volgende mede: Op 2 October te 12 u. 55 min. na middags werden op zeer groote hoogte boven Breskens zeven Britsche vliegtui gen waargenomen, komende uit N. en gaande in Z. richting, zonder noodsei nen te vertonnen. De Britsche regeering heeft thans ter kennis van den gezant gebracht, dat bljj- kens het onderzoek, inderdaad een Britsch eskader marinevliegtuigen op zijn wég naai- België op gemelden datum zich over een korten afstand over Nederlandsch ge bied bewogen heeft, alvorens zulks te bemerken. De Britsche regeering heeft haar leed wezen over deze ongewilde schending van onzijdig gebied uitgesproken en daaraan toegevoegd, dat sinds dit voorval nog maals bijzondere en nadrukkelijke beve len zijn uitgevaardigd, volgens welke Brit sche marineluchtstrijdkrachten er voor zullen moeten waken, zich niet in de on middellijke nabijheid van de Ned. grens voort te bewegen. Uitgewezen. De Tribune meldt, dat de heer Wijn koop, die dezer dagen te Zwolle ver toefde, Vrijdagmorgen van den' militanten commandant aldaar aanzegging kreeg, dat hij terstond, met de allereerste gelegen heid, het onder bevel van dien comman dant, staande gebied n.l. Overijfeel en een groot deel vim Gelderland moest verlaten. Hem werd zelfs geen uur tijd gelaten om een en ander te regelein. De 6«m»int»lijke Cintral» Kenktn t» Goe». III. Thans worden de aardappelen uitge reikt op één bon van 4 kilo, zoodat, wan neer men voor een of meer porties voedu sel komt koopen, wij genoodzaakt zou den zij'n, U een contrabewijs af te geven, voor dat gedeelte 'twelk wij niet gebrui ken. Dit zou een hcele last met ziclH brengen, vandaar dat in overleg met den directeur der distributie besloten is, vol gende week de bekende aardappelboekjes opnieuw uit te reiken, de daarin voorko mende bons geven dan recht op 1 kilo aardappels .en zijn als zoodanig ^afge stempeld. De boekjes zijn Vrijdag 4 J a n u a r i op het distributiekantoor ver krijgbaar en dan vervallen de oudfe aard appelbons rechtgevendie o>p^ 4 kilo tegelijk. Hoe is thans de loop van zaken bij het in werking treden der keuken? Ge steld het menu van 7 tot en met 12 Januari luidt: Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot van witte kool met vleesch, Woensdag: Gortebrei met boter, Donderdag: Stamppot van boerekool met vleesch, Vrijdag: Visch met wortelen, aardap pelen .en saus (bij aanvoer) nders aard appelen, uien, appels, boter, Zaterdag: Groentesoep, dan is er Zaterdagmorgen van 8 toL 10 en 's middags van 2 tot 4 ge legenheid aan het Kantoor der Centrale Keuken, Bleekerstraatje, om weekkaarten en dagbons te koopen tegen intrekking der volgende distributiebons: voor Maandag 1 bon 2 ons erwten en Dinsdag: 1 bon 1 kilo aardappelen, Woensdag: 1 bon 1 ons gort, Donderdag 1 bon 1 kilo aardappelen, Vrijdag: 1 bon 1 kilo aardappelen, o,n Zaterdag: 1 bon 2 ons rijst. Voor de geheele weelk dus 3 kilo aard appelen, rijst-, erwten- en gortbon, z'oo- dat gij voor Zondag overhoudt '1 kilo aardappelen- benevens de vetbon. Ook in dit opzicht werkt de Centrale Keu ken dus gunstig, daar wij door aanwen ding der voedzame boter uw vetbon niet behoeven in te houden. Nu spreekt het vanzelf, dat de eenvoudigste methode zou zijn, dat allen een weekkaart nemen; wij weten dan ruim te voren hoeveel porties geregeld bereid moeten worden en kun nen des te beter voor alles zorgfen. Doch ook hier zullen wel porties verkocht wor den voor bepaalde dagen, denk-ea' dan om, dat gij' steeds één dag te voren uw bon moet halen en dan van 8 tot 10 uur aan het kantoor. In verband nu met het koopen dér week- en dagkaarten op Zaterdag, zoo zouden H.H. patroons deze regeling zéér in -de hand werken, indien zij1 in den vervolge het weekloon nitbetaaldien op Vrijdagavond inplaate van Zaterdag. Aan de keuken toch gaat alles a contant, ter wijl de huismoeder vau een groote zorg is ontheven als Zaterdag reeds de belang rijke post van voeding voor de geheele week kan worden betaald. Indien werk nemers hunne patroons hierop wijzen, dan zal deze maatregel in het algemeen belang zeker worden ingevoerd. Tenslot te de distributie zelve, deze zal geschie den in de korenbeurs, ingang distributie- lokaal, uitgang markt. Het voedsel wordt uitgereikt van af 11 uur tot half één. Er wordt steeds iets meer gekookt, zoodat, heeft men onverwacht jneer noo- dig, de leidster der distributie het recht heeft ook zonder bon voedsel te ver schaffen, dit echter alléén tegen hiet ein de, daar de anderen vóórgaan. Thans nog een belangrijk onderdeel: men zorge voor eenvoudige goed afsluitende pannen of keteltjes, die liefst in een zakje of doek mee gedragen kunnen worden, men zorge vooral, dat deze voorwerpen schoon en zindelijk zijn, anders wordt er géén voed sel in verstrekt. Waar het bestuur der keuken zorgt voor uiterste zinderlijkheid, daar moeten onze afnemers wedorkeerig zorg dragen voor hunne potten en pan netjes. Maar dit spreekt van zelve! Nu ik jiet over die vereisehte zindelijkheid1 heb, nog een enkel woord over de in richting en het gebouw zelve. Tot mijn groote voldoening k.An ik verklaren, dat èn het ge*bouw en de inrichting voldoen aan de strengste eischen. Inderdaad zijn Burgemeester en Wethouders zeer geluk kig geweest in de keuze van dit gebouw en heeft de gemeentebouwkundige alle eer voor de bijzonder geslaagde inrich ting. Het vrouwelijk personeel wordt voor zien van een flinke keukenschort en teuts, (die op kosten der exploitatie geregeld worden gpwasschen. Ook van den ijver en samenwerking dier hulpkrachten hangt zeer veel af. Verder nog een beroep te doen op Uw algemeene medewerking, zal wel over bodig zijn, een dergelijke inrichting moet gesteund worden door de geheele be volking, wil zij aan haar doel beantwoor den. Ondergfeteekende houdt zich dan ook steeds aanbevolen voor nuttige opmer kingen en dankt de redactie van dit blad voor hare welwillendheid. De bedrijfsleider der Centr. keuken, J. J. VAN ANDEL. Goes. De onbezorgde jeugd heeft ge durende de Kerstvacantie naar hartelust kunnen profiteeren van sneeuw- en ijs vermaak. Ook volwassen liefhebbers van de echt nationale schaatsensport lieten zich niet onbetuigd. Gisteren b.v. bood de Westwal met een vrij druk schaatsenrijdend publiek een gezelligen aanblik op. Toch is men en terecht over het algemeen blijde, dat de dooi vandaag flink is ingetreden, want een strenge winter zou hoogst onwelkom zijn. Het Walchersche spreekwoord schijnt hier bewaarheid te worden: „kouvve dooi, trouwe dooi". In de Algemeene Vergadering op 15 Januari a. s. der Vereeniging van Oud leerlingen der Rijks-landbouwwinterschool te Goes (Eere-v.oorzitter de heer I. G. J. Kakebeeke) zal de heer C. Stevens, rijks- landbouwleeraar alhier, spreken over: Er felijkheidsleer in verhand met keuring van gewassen te velde. Distributie. In verband: met de „Gem. 'Centrale Keuikien" te Goes, zijn de Aardappelen voortaan alleen ver krijgbaar op de vroegere Aardap pelen- bonboekjes. Deze kunnen a.s. Vrijdag 4 Janauïi worden afge haald aan het Gem. Distributie-Bureau tusschen vm. 101 uur en 25 uur, n.m. Aanvullingsboekjes 5 'cent. (Zie hierover venier in het artikel De Centrale Keuken in dit nummer.) De soirée, welke de H. B. S.-Bond alhier teil bate der Oeconomische Spijsuitdeeling reeds vorige week had willen geven, maar die was uitgesteld onder den nog verschen indruk van de bommenramp, wordt nu gegeven morgen (Donderdag) avond 3 Januari in de Soc. V.O.V. De wed. J. C. Massee Zn. alhier is geplaatst op de lijst van erkende han delaren in ijzer en staal. Door een agent van politie uit Goes werd gisteren op het politie-bureau te Middelburg 'gebracht een zekere De W., die te Goes was aangehouden, daar hij gesignaleerd stond, omdat hij nog 10 dagen hechtenis,straf moet ondergaan. Middelburg. Er is op Nieuwjaarsdag vrij druk schaatsengereden op de verschillen de vesten rond onze stad, hot ijs was niet heel best door de verleden week gevallen sneeuw. Dat het ook nog niet overal sterk genoeg was, bleek des mid dags op de Vest tusschen de Koe- en Vpersche poort, waar achtereenvolgens vijf pprsonen tot de schouders toe in h,et ijs zakten, waarvan twee meisjes nipt eenige moeite door een soldaat ge red werden, terwijl ook de andere be houden op het droge kwamen. De in specteur van politie le klasse gelastte hierop ontruiming van deze vest Door de politie uit Vlissingen werd gistpren naar „Kinderzorg" alhier terug gebracht een daar verpleegde jongen, die te Vlissingen nieuwjaar liep te wen- scnen. Het bestuur vani de IJvereeniging zal voorloopig niet veel succes kannen hebben van zijn arbeid der laatste da gen. Hedenmorgen hebben wij ons .over tuigd, dat deze arbeid zeer serieus was opgevat, de banen waren goed in orde gebracht en aan het terrein was een echt ijsbaan aanzicht gegeven. Het was dus wel een tegenvaller, dat het hedenmorgen dooide en zelfs regende. Toch werd nog aan de banen gewerkt, om indien het weder soms nog spoedig mocht omslaan gereed te zijn. Op de andere vesten wérd! hedenmor gen, ondanks de dooi toch nog vrij veel gereden. Voor den toestand op straat is de dooi echter zeer welkom en is liet te Kopen, dat zij "zeker zoolang voortduurt totdaü de laatste overblijfselen van de sneeuw zijn verdwenen. Ook voor den aanvoer van levensmid delen is een strenge vorst verre van wel kom, zoodat wij al gunnen wij den lief hebbers van de ijssport gaarne mooie ijsbanen, de dooi met vreugde moeten begroeten. Hansweerd. De douanebeambten hebben Maandag op het schip Elisabeth een partij smokkelwaar ontdekt, bestemd voor uit voer naar Antwerpen. De vrouw van den schipper is gevankelijk naar Middelburg gebracht. (N. R. Ct.) Kruiningen. In een voltallige raadlsver gadering werd het nieuw benoemde lid A. van Bootegem, door den voorzitten? geïnstalleerd. Een verzoek om het sala ris van de veldwachters te regelen, zal in een volgende vergadering worden be handeld, evenals 'het. verzoek van den telefoonhouider van der Beijl om Ver hooging van jaargeld. De vaaigestcldxo-verordening op de re geling van de onderwijzers jaarwedden voor d e gemeenschappelijke school te Oostdijk bepaald het eindsalaris van pen onderwijzer op f 1200. Volgens den heer Kole zou dit f1300 moeten zijn, evenals te Kruiningen. Evenmin vond 'hij liet verschil in eindsalaris van een onderwij zer zonder en met hoofdakte van f400 billijk. Dit verschil wil hij tot £200 teruggebracht zieni. Het eerste voorstel werd met 8 teg'en 3, het' tweede met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Het aizoo gewijzigd concept moet aan de goedkeu ring van de gemeente Krabbendijko wor den onderworpen. Benoemd werd tot onderwijzeres aan de school te Kruiningen mej. J. Hondius Waverijn van de school aan den Oost- dijk. Besloten weird vervolgens tot het betalen van 25 pet. in de inrichting' van een centrale keuken te Hansweerd, waar van de kosten geraamd z'ij'n op pLm. f2600. Vervolgens werd besloten tot openbare verhuring van 20 perceelen tuingrond van. den bouwgrond, die vooreerst niet voor woningbouw wordt in gebruik genomen. De raad verleende aan B. en W. een crediet van f12000 voor den aankoopi van steenkolen. Nadat aan ieder 10 H.L. steenkolen zijn geleverd ,zal de prijs van 1 H.L. steenkolen met f2.40, die van anthraciet met 'f 3 verhoogd worden. (M. Ct.) 0v«zand. Donderdag j.l. kwamen al hier in het lokaal van dhr. C. Rijk eeni ge winkeliers bijeen om te "komen tot oprichting eener plaatselijke vakvereeni- ging, onderafdeeling der Hanzewereeni- ging Is-Heerenhoek. Nadat door den heer J. Rijk, voorzitter der Hanze, in duide lijke woorden doel en werking zooals b.v. coöperatieve inkoopen van zoo'n vakver eeniging was piteengezfet besloten alle aanwezige winkeliers om zoom vakver eeniging te stichten en ais leden der 's-Heerenhoeksche Hanzevereeniging toe te treden. De yvefeerw. Heer Brouwer, adviseur der Hanze, deelde in korte woorden mede dat, nu do leden der plaat selijke vakvereeniging ook als leden der Hanze waren toegetreden, hij ook de ad viseur was der vakvereeniging en dani als vanzelf op .zijn steun en leiding mag gerekend worden. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan den weleerw. heer ad viseur en den voorzitter der Hanze, die noch moeite noch slechte wegen ontzagen, om dezen avond aan 'het verlangen der Ovezandsche winkeliers te voldoen. Souburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de cantine der militairen op het Oranjeplein te Souburg. Vermist wordt een bedrag van ongeveer 30 gulden en een aantal sigaren. De politie stelde direct Zondagmorgen een onderzoek in. De voetstappen in de sneeuw in den tuin van den heer M., grenzende aan be doelde cantine, zullen vermoedelijk aan leiding geven tot aanhouding van den dader. (VI. Crt.) Thoien. Op de Schorren bjji het eiland Thol'en is het lijk gevonden van den Veerman A. v. 'S. uit St. Annaland, di» enkele dagen vermist, werd en die met een boot was uitgevaren, waaruit hij waarschijnlijk is gevallen. (Z.) - Hulst. Men seinde ons hedenmiddag uit MiddelburgTe Hulst is zekere Frans D'Hooge, vader van 7 kinderen, ver- moord. Het slachtoffer werd de hals afgesneden. Een viertal personen moeten in deze zaak betrokken zijn, terwijl ze kere 0. de daad moet hebben gepleegd. Nader meldt inen ons: Maandagavond is aan zijn deur ster vende in eon bloedplas gevonden de on geveer 45-jarige veekoopman F. d' Hooghe. De man 'had verscheidene steken in liet hoofd, alsmede diepe wonden aan de1 keel' ontvangen, waaraan hij een'uur la ter, zonder tot het bewustzijn te' zlijn teruggekeerd, is overleden. Diefstal schijnt hiervan de oorzaak te zijn, althans was hij van van den inhoud zijner portefeuille, Sliet een waarde van ongeveer f4000 be loofd. Een streng onderzoek is ingesteld. Nog meldt men ons: Op den openbaren weg is hier Dins dagmorgen gevonden een bankbiljet van f 1000. Per omroeper werd dit overal' in (1e stad bekend gemaakt, zonder dat do rechtmatige eigenaar zich heeft voor gedaan. Men vermoedt, dat dit biljet af komstig is van bovengemelde berooving.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1918 | | pagina 2