UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Ingezonden Stukken. maar hij betwijfelt of die bevoegdheid wel wettig is. Het voorstel van Hulst, dat een depu tatie uit het dag. best. dor Z. L. M. do verschillende markten zou bezoeken en er zitting houden voor belanghebben den, wordt als te 'duur verworpen. Nog wordt mededeeling gedaan van een s< hrijven van den heer dr. Jenny Weijer- man om steun voor z:ijn lijnkoeken- en ojiefabriek. Het bestuur der Z. L. M. slaat hier tegenover passief. De af dee lingen moeten zelf weten wat zij doen. Daarna sluiting. De Gemeentelijke Centrale Keuken te Goes. In overleg met de algemeene commis sie voor do centrale keuken is besloten,, d it ondergeteekende, als bedrijfsleider, m uw geacht blad eenige inlichtingen zal geven omtrent het doel en de werking dezer nuttige inrichting. Zooals voor iedere nieuwe onderneming hangt tiet wel slagen der keuken grootendeels af van het vertrouwen, dat de ingezetenen er m zullen stellen. Eigenaardig is echter het verschijnsel, dat zich over het geheele land voordoet, namelijk een soort wan- ti ouwen, een bepaald afwachten, in plaats van een algemeen medewerken. Nu is het een feit, dat de Hollanders in 't algemeen zéér terughoudend zijn voor nieuwighe den, zij kijken graag eerst eens „de kat v't den boom", velen halen hun schou- uers op en dan ten slotte, zij t schoor voetend, vinden zij het toch wel goeu. Maar nu, in dit geval met de centrale keuken, hebben zij en dan in de eerste plaats de huisvrouwen, wel het recht om zoo wantrouwend te zijn? Hoe wordt er hier in 't land onder de burgert], over het algemeen genomen, gekookt? btaat die Hollandsche kookkunst zóó hoog, dat men met recht die zoogen. nieuwe kokerij mag wantrouwen? Nogmaals stel ik voorop in het algemeen te bedoelen de gewone burgerpot, doorgaans bestaande uit (heel) veel aardappels, een kommetje vet of saus, een stukje vleesch, dat of zeer hard gebraden of zeer droog gekookt is. Vergelijken we daarbij eens het buiten land, natuurlijk in normale tijden, dan bemerken wjj terstond een zeer groot ver schil; in de eerste plaats in het groot aantal smakelijke voedzame soepen, ver velens in de doelmatige bereiding der g -enten en vervolgens in de kunst der huismoeders, om door aanwending van til van kruiden het voedsel smakelijker en verteerbaarder te maken. Ik noem bijv. de pieterselie, thijm, dragon, ui, kervel en knoflook, die in kleine hoeveelheden gebruikt, 't zij rauw, gekookt of gebakken, de smaak bijzonder verhoogen. Ook de paddestoelen of champignons met te ver geten, dragen veel "bij tot een uitstekende voeding. Welnu, de centrale keuken zal u thans bewijzen, dat ook hier te lande en zelfs in deze buitengewone ongunstige Mijden, een smakelijke, voedende pot kan v, orden bereid, die de vergelijking met de burgerpot uitstekend kan doorstaan. Maar op den voorgrond staat, dat gij u eenigs- zins aanpast, niet terstond u afkeert, als eens iets wordt aangeboden, althans een bereiding, die gij thuis nooit hebt ge maakt en dus niet kentl Wrj zullen na tuurlijk niet aankomen met vreemden poespas, doch met echt Hollandsche spij zen in goede verhouding, met zorg samengesteld. En hier kom ik nu op een punt, dat voor ons va.n bijzonder belang is: Holl. spijzen, m goede verhouding, met zorg samengesteld èn met de uiterste zindelijkheid bereid. Tot neg toe hebben weinigen onzer zich het hoofd gebroken over de vraag: welke vpedende bestanddeelen moeten onze spijzen bevatten, ten einde ons lichaam in staat te stellen zjjn taak te verrichten. Zoolang alles te krijgen was maakten we ons daar niet druk over en lieten al die theorie over aan de kook scholen en de professoren in de voedings leer. Thans nu alles al krapper en duurder wordt hebben de huisvrouwen het hootd vol zoi hoe een bescheiden maaltje bij een te krijgen, maar thans dienen de deskundigen u ook den weg te wijzen, boe een behoorlijk maal is samen te stellen. Welnu, door de centrale keuken wordt dit bereikt en ik hoop u in een v oleend artikel uiteen te zetten op welke ,,'iize en met welke berekening. Bewaar dus de nummers uwer courant, waarin gedurende een drietal weken deze artike len zullen voorkomen, gij zult er, ook voor later, altijd iets in vinden, dat u van pas zal komen. De bedrijfsleider der Centr. keuken, J. J. VAN ANDEL. Boet. Bij voldoende belangstelling is de R. H. B. S. Bond alhier, voorne mens een tweede uitvoering te geven van de soiree van 18 Deo. j.l. en wel op Vrijdag 28 Dec. a.s. De bond stelt zich voor het batig saldo af te dragen aan de Oeconomische Spijsuitdeeling alhier. De prijzen der plaatsen zullen bedragen: Je rang f 1, 2e rang f0.50. Wü drukken er onze voldoening over uit, dat de R. H. B. S Bond zich i dienst stelt der liefdadigheid en wen- üchen daarom aan deze tweede soirée bot beste succes. De bedeelden der spijs- f.okerij, waartoe ook Katholieken behoo- yen, zullen er wel bij varen, vooral nu de winter zoo streng dreigt te gaan wordea. Distributie. Van 22 December tot en met 28 December 1917 is tver-. krijgbaar: op bon 32: Aardappelen 4 K.G. op bon 33Erwten 3 ons. op bon 34: Gort 1 ons. op bon 35: Bak en Braadvet 1 ons. op bon 36: Zeep 2 ons. Tot ons genoegen, vernemen wij, dat de St. Vincentiusvereeni- ging alhier door een milden gever is in staat gesteld, met het aanstaande Kerst feest eene bedeeling te houden van dekens. Een heerlijk voorbeeld ter navolging. „Het Groene Kruis", afdeeling Goes, vergadert op Donderdag 27 Dec. a.s. in „De Prins van Oranje". Zondagsrust apothekers. Zondag 23 December a.s.is de apotheek van den heer Laport© geopend; de beide 0,verige blijven dan gesloten. - Door Mevrouw A. DuvekotVan den Heuvel' is om gezondheidsredenen' ontslag aangevraagd als lid van hetGast- huisbestuur alhier. Met ingang van 1 Jan. a.s. is be noemd ,tot vast bediende aan het Rijks Landbouw Proefstation alhier de heer 1. F. Flipse, thans tijdelijke bediende aldaar. i In de eerste helft dezer maand zijn in onze gemeente Ingekomen J. J. de Iïooij, winieljuffr. uit Ier- seke, Lange Kerkstr. 41; J. Geleedst, hooiperser uit Wolphaartsdijk, Westein g*l 195; L. J. de Koning, werkman uit Tilburg, St. Jacobstr. 107; J. Dijkstra, landmeter, Zeist, Wijngaardstraat 196; C. A. Koppejan, scheik. ingen. uit Hel der, Groote Markt 3; J. W. Goedbloed, advocaat en proc. uit Groningen, Wijn- gaardstr. 173; J. Steketee, winkelier uit Vlissingen, Magdalenastr. 6; W. 't Hooft, hoofd Herv. School uit Westmaas, West- wal 223; P. van Bruel, klompenmaker uit Schore, Oude Singel 91. Vertrokken: J. J. Kroon, kleermaker naar "s-Graven- hage; W. H. Augustijn, kantoorbediende naar Axel; H. A. Raams, onderwijzeres naar Zetten (Valkburg); J. M. R«mijn wed. Bleuzé, zonder beroep naar Mid- Middelburg. Heden (Vrijdag) had in de sociëteit St. Joris de feestvergadering plaats ter eere van het 25-jarig bestaan van de afdeeling van den Algemeenein Politiebond. De voorzitter der afdeeling de heer J. W, Perrels, jemeenteveldwach- ter te Veere, sprak daarbij een feestreden uit, waarin hij de geschiedenis der af deeling in de afgeloopen kwarteeuw na ging. Door den vice-voorzitter der afdeeling, den heer A. P. II. van den Dokter, in specteur van politie alhier, werd het woord gericht tot den heer J. J. Haak, hoofdagent van politie alhier, die op 23 Augustus 1897 als agent in dienst trad. Spr. schetste den heer Haak als een plichtsgetrouw politieman en bood den jubilaris, die ook 20 jaar lid der feest vierde afdeeling is, het zilveren dienst- kruis pan. Eveneens in de sociëteit Si Joris, had later een feestmaaltijd plaats, bij1 den aan vang, waarvan de heer van den Polder namens de afdeeling aan de echtgenoote van den heer Haak een bouquet aanbood. Middelburg. Thans is tegen 5 perso nen procesverbaal opgemaakt wegens he ling van op de Ijzergieterij gestolen zaken. B. en W. maken bekend, dat het ■ur, tot hetwelk licht in winkels en kapperssalons mag worden ontstoken, met ingang van 19 December 1917 bepaald wordt op 9 uur voor eiken avond der week, alles tot wederopzeggens toe. Het slot van het raads verslag moeit wegens plaatsgebrek tot het volgend num mer verschoven worden. Red. Door Rurg. en Weth. dezer ge meente is, met ingang van 1 Jan. 1918, benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter ge meente-Secretarie Mhier de heer Th. C. van Boven, thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie der gemeente Ede (Geld.) Vlissingen. De coöperatieve Volksbrood- bakkerij en Verbruiksvereeniging „De Broederband" t© Vlissingen heeft in de afdeeling bakkerij over het afgeloopen boekjaar een netto winst gemaakt van 7817,45 en rin <le afdeeling winkel f 10,283,63V2- Na aftrek van aan de fond sen afgedragen gelden blijft te verdeelein f 13,580,881/2, waardoor 6 pet. winst aan de leden kan worden uitgekeerd. (M. Ct.) Gemeenteraad van Vlissingen. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier, werd mededeeling gedaan van een besluit van de Kroon, waarbij de voorschotten aan de gemeente voor het verleenen van voorschotten aan de vereeniging tot ver betering der volkshuisvesting voor Vlis singen en omstreken, aanvankelijk groot f 70.213 en f 449.787, verhoogd worden tot f80.213 en f459.787. Overgelegd werden de volgende slok ken: Een verzoek van B. J. C. Trunz, on in erfpacht te verkrijgen het stuk grond, gelegen tusschen de voormalige glasfa briek, Singelhoek, Lansenstraat en da kolenop slagplaats der firma Wibatrt es Zoon, met het doel om te gelegener tijd op dien grond een nieuwe fabriek te stichten of de reeds bestaande uit te breiden. Een adres van de afdeeling Vlissingen van den Nederlandschen Bond van Kof- fiehuisrestauratiehouders en slijters, waar in er op gewezen wordt, dat met het oog op de afschaffing op 1 Januari 1918 der stedelijke accijns op gedistilleerd, er zeer vele leden dier afdeeling op dien datum nog een zeker kwantum gedistilleerd in huis hebben, waarvoor zij de accijns heb ben betaald. De afdeeling verzoekt het daarheen te willen leiden, dat die per sonen restitutie van dat gedistilleerd kun nen krijgen. Een adres van J. de Wilde, teeraar in het hand- en lijnteekenen en schoon schrijven aan de H. B. S. en de H. Sv waarin hij zegt eenigen tijd werkzaam te zijn geweest aan de Academie van Beeldende Kunsten te 'sGravenhage en de Burgeravondschool te Nijmegen, en dat van beide inrichtingen een middel bare bevoegdheid vereischt wordt voor een vaste benoeming en recht op pen sioen, reden waarom hij verzoekt ook deze inrichtingen op te nemen onder die middelbare scholen, waarvan de diensttijd, daar doorgebracht, medetelt. Een verzoek van J. E. J. Jurry en S. Landsman, beiden lid der firma de Koster Co., bankiers, om terug te komen op de afwijzende beschikking op hun ver zoek tot vergrooting van hun kantoor aan de Wilhelminastraat. Aan den heer A. Mets werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school F. Herbenoemd werden tot regentes van het gasthuis mevrouw C. Landsman- van Halm, met wie was aanbevolen mej. J. Peters; tot regent de heer R. G. van Nieuwkuijk, met wien de heer H. C. J. Weijens was aanbevolen. Tot lid uit de kooplieden van het be stuur der Zeemans- en Visschersbeurs werd herbenoemd de heer A. J. van Ockenburg Jr. Nog werden herbenoemd tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs de hoeren M. Laernoes, P. R. N. de Vroom en dr. A. van Maanen, met wie respectievelijk waren aanbevo len de heeren G. R. E. van Raalte, J. de Mey en M. C. Braat. (Slot in volgend nummer.) HtMWMrl Een dezer nachten is vain de opslagplaats aan de gasfabriek al hier een partij steenkolen ontvreemd. De politie doet onderzoek. Donderdagmiddag nam de heer P. A. H. Janssen, hoofd der R. K. school, afscheid van leerlingen en personeel. Bij deze gelegenheid boden de kinderen hem een paar prachtige schilderijen aan. Zichtbaar aangedaan, bedankte hijl al len hartelijk voor het mooie geschenk, dat hem zijn verblijf in Hansweerd nog dikwijls in herinnering te byengen. Dat het hem in zijn nieuwe standplaats wel ga, is ons aller wensch. Wegens den zwaren mist konden. Donderdag de provinciale booten naar Temeuzen en Walsoorden niet geregeld den dienst onderhouden. Zeeuwsch-Vlaan- deren ligt dan wel geïsoleerd. Met de distributie van steenkolen gaat het hier niet vlot. Eenige weken geen koten verkrijgbaar, dan eindelijk, de blijde tijding, dat men Maandag bons kan laten afstempelen, de kolen al moet betalen en dat een schip' met kolen in aantocht is. Heden Vrijdag wachten wij nog op schip en kolen. Kloetinge. Hier is het geheele school- personeel, behalve het hoofd, bij de Kroon in beroep gegaan van de door Ged. Sta ten goedgekeurde salarisregeling. Wolfaartsdijk. Hier hoort inen herh'aal- delijk, dat, er door een hond "konijne® uit de hokken worden gehaald en dood gebeten. Dinsdagmorgen j.l. .(kwam de landbou wer W. Wisse tot de onaangename ont dekking, dat niet minder dan 13 groote konijnen uit de hokken waren gehaald, die hij alle bij elkaar op eenigen afstand van do hokken vond liggen. (M. Ct.) Hoedekenskerke. Tengevolge van mist lag de stoomboot „Schouwen" Donder dag reeds van zes uur aan den steiger alhier gemeerd. Het s.s. „Zuid-Beveland" .daarentegen passeerde dien middag om streeks 4 uur op weg naar Hansweeird. Baarland. Donderdag vergaderde de Raad. De Voorz. deelde mee, dat de gemeente-ontvanger dezer dagen is over leden en herdacht dezen ambtenaar als nauwgezet en "hulpvaardig. De rekening over '1916 en de onderwijzers-salarisver-, ordening zijn door Ged. St. goedgekeurd. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt herbenoemd G. do Jager, 'terwijl in de plaats van den heer J. Bruggeman tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur wordt benoemd de heer A. Wi. Spruit. Do véldwachter M. Oudeman wordt benoemd tot klokkenist, de heer P. Leys krijgt als zoodanig eer vol' ontslag op verzoek. De té heften H. O. zal in 1918 be dragen niet f 4600, maar 'f 5200, en het maximum te heffen bedrag werd vastge steld op f5500. De nieuw te benoemen ge meenteontvanger zal een zekerheid van f 1000 moeten stellen. Volgende week wordt het straatvuil voor 1918 verkocht pn de haven verpacht, beide bij inscbrij- visg. *s Gravenpolder. Een treffend sterfgeval had hier plaats. Toen Woensdagmorgen de kinderen der weduwe v. L. hun moe der wilden wekken, bleek het, dat de vrouw dood in haar bad lag. Een kind, dat naast haar sliep, merkte het 'tesrst bij het ontwaken. G-, c. Kaftendijke. In de Woensdag gehouden raadsvergadering werden de geloofsbrie ven van den heer P. van Kleunen Jz. onderzocht en tot zijn toelating als raads lid besloten. In verband met de jaar- wedderegeling onderwijzers werd de ge- meentebegrooting 1918 gewijzigd em op nieuw vastgesteld. De mioimumheffïng hoofd, omslag werd vastgesteld van f 5500 op f9000. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur werd benoemd het altredend lid de heer A. de Graag. Het suppletoir ko hier hoofdelijken omslag1 1917 werd op gemaakt. Op het adres van toeslag op gas- en petroleuiaprijzen is met het oc>g op den financiëelen toestand der gemeente afwjjzend beschikt. Wel zal aan behoef- tigen een toeslag worden gegeven van f 0.75 per maawf, zjjn.de ongeveer 19 cent per liter petroleum. ItrMtle. Woensdagmiddag kof den werkman J. v. S. het ongeluk op de haven over een draad te vallen. Zijn knie werd ernstig bezeerd. Per rjjtuig moest de man naar huis worden gebracht. De inmiddels ontboden geneesheer be val den man heel stil te bljjven zitten, daar de knie dan weer best tot zijn recht zal komen. (z.j Colijnsplaat. Dinsdag j.l. had hier een droeve plechtigheid plaats, n.l. de ter aarde bestelling van een der Duitsche jongens, die op den dag, waarop hij door zjjn ouders thuis verwacht werd in Frank fort, gestorven was. Hoewel de familie den wensch kenbaar gemaakt had het lijk in Frankfort begraven te zien, kon aan dien wensch niet voldaan worden, in weerwil van de moeite daartoe aan gewend. En zoo wem hij) zonder dat I iemand der zijnen daarbij tegenwoordig I was, aan den schoot der aarde toerer- I trouwd, terwijl het daarbij niet ontbrak I aan belangstelling en deelneming. Aan I het graf werd het woord gevoerd door I ds. P. J. Steinz namens het Goesche I Comité, die den nadruk legde ap het tra gische van dergelijk sterven in dein vreeim- I de en Gods vertroostingen toewenschte I aan de zwaar beproefde familie. Met hem I waren aanwezig de predikanten ds. Fejj- I kes en ds. Staal van wie de laatste aan I t sterfhuis sprak alvorens grafwaarts te I gaan en de eerste na terugkomst van I 't graf- (Z.) BHrvlitt. Zondag 16 December her- I dacht dhr. P. J. Keukelaar den dag, waar- I op hij vóór 25 jaren zijn betrekking als I postbode aanvaardde. Het ontbrak den I jubilaris niet aan blijken van belangstel- I ling. Namens verschillende corporaties I werden hem vele cadeaux aangeboden. I Sas van Gent. In den nacht van Dins- I dag 18 op Woensdag 19 December om- I streeks twaalf uur heeft een vliegtuig van I onbekende nationaliteit een viertal bom- I men geworpen, gelukkig buiten de kom I der gemeente. Een tweetal hommen vie- f ten in de nabijheid van de fabriek „Ca- I nisvlietingericht voor het drogen van I groenten, .gelukkig zonder schade aan te I richten. Eveneens zijn een tw-eetal bom- I men gevallen in de nabijheid van. de I coöperatieve suikerfabriek en van de sui- I Ikerfabriek van den heer Malotaux, even- I eens zonder schade te veroorzaken1. De I drie fabrieken vertoonden door electrische I verlichting de Nederlandsche driekleur. Heeds in 'tkort onder laatste berichten I in ons vorig nummer vermeld. Red. I Oostburg. Een groote verbetering heeft I men alhier in de Nieuwstraat aangebracht, I door namélijk de telegraafpalen/die tus- I schen voetpad en keibestrating stonden I weg te ruimen en ze aan deze zijde I van de rails, te plaatsen. Vooral in deze I donkere avonden waren het „hinderpa- I ten". Menigeen maakte er op een onaan- I gename manier kennis mee. Door de vereenigde melkverkoopers I alhier is de prijs van de melk gebracht I van 12 op 15 cent per liter. Stoppeldijk. De gemeenteraad alhier I heeft de salarisregeling voor het on- I derwijzend personeel aldus vastgesteld: I beginsalaris voor hoofden en onderwij- I zers respectievelijk f1200 en f600; bei- I den vijf tweejaarl ijksr.he verhoogingen van I f 100het onderwijs in de vrouwelijke I handwerken wordt betaald met f0 75 per I uur. I St. Kruis. De z.g. „Plaat", een weide I onder deze gemeente, groot 5,97 H.A., I is ten overstaan der notarissen James I te Sluis en Libbrecht te Gent, geveild I op f 4000. De commandant der stelling van do I monden der Maas en der Schelde heeft I een verordening afgekondigd, waarbij het I eventueel verbod van den Commissaris I der Koningin inzake vervoer op de Rijks I wegen in Zeeland niet van toepassing I wordt, vterklaard op militaire voertuigen. I Aan de Dienstplichtigen. In. de retraiten voor dienstplichtigen dit najaar te Seppe gehouden waren de Zeeuwsche eilanden niet zooi vertegten- woordigd, als dat met grond te verwach ten was. Ia het niet noodig, dat zjj, die onder de wapenen moeten, gesterkt worden te gen de gevaren, die hen in den diepst wachten Wat dunkt u, jongens, ouders? Van 2831 Dec. zaj te 'Seppe weer een retraite voor dienstplichtigen gegier ven worden. De Majoor-Aalmoezenier der III Divisie zal zelf komen pm aan die' jongens de noodige inlichtingen en waar schuwingen te geven. (Meld u aan bij uw pastoor of kapelaan, of schrijf zelf rechtstreeks naar het ire- traitenhuis te Seppe'. De achteruitgang der Engelsche Staatskerk. Hoe weinig recht de Engelsche staats kerk nog heeft om „nationaal" te hee- ten, wordt met groote rondborstigheid openlijk erkend door den bisschop van Carlyle, die in een aflevering van de „Nineteenth Centary" daaromtrent de vol gende cijfers mededeelt. „Wanneer men enkel rekening houdt met doop- en sterf registers, dan zal mogelijk 70 procent van het Engelsche volk tot de Staatskerk be- hooren. Maar houdt men rekening met het cijfer der communicanten en van hen, die de openbare godsdienstoefeningen bij wonen, dan bedraagt dit getal niet meer dan 8 procent. In één diocees met meer dan een millioen inwoners waren er, bij het vorige Paaschfeest, slechts 64.000 communicanten; in de twee aangrenzende diocesen waren deze cijfers, op een bevol king van 1.192.000 en 800,000, niet hoo- ger dan 68.000 en 37.000." Baarland. Geslaagd te Den Haag voor akte U (handelskennis) de heer M. N. H. Leys, te Rotterdam, geboortig van hier. Heinkenszand. De salarisregeling van het onderwijzend personeel aan de open bare school alhier houdt met ultimo De cember a. s. op van kracht te zijn. Toch heeft de Gemeenteraad nog steeds geen nieuwe regeling vastgesteld en is ook bij de begrooting voor 1918 niet op af doende wijze met de belangen der onder wijzers rekening gehouden. Nu zal men, volgens een mededeeling van den Burge meester, in het voorjaar van 1918 een nieuwe salarisverordening maken, zoodat van 1 Januari tot het tijdstip, waarop de nieuwe regeling van kracht wordt, geen verordening de salarissen zal rege len. Het personeel zal zich daarom tot H.H. Gedeputeerde Staten wenden met het verzoek te willen bevorderen, dat het Gemeentebestuur reeds thans de herzie ning ter hand zal nemen. De rechtbank te Middelburg heeft (he den veroordeeld, wegens: Diefstal: A. J. S. 14 j. IJzendijke, 3 tuchtschool; S. M. 17 j. fabrieksarbeider, Sas van Gent, f7 b. s. 2 w> h. Een voudige beleediging: C. M. F. 50 j. her bergierster te Sas van Gent, fö b. s. 5 d. h. Vernieling: J, J. U. 44 j. make laarsknecht te Sas van Gent, f 10 b. s. 10 d. h. Desertie gedurende de reis: A. J. K. 26 j. zonder bekende woon plaats, K. O. 30 j. bootsman te Rot terdam en J. v. d. T. 37 j. matroos, zonder „vaste woonplaats, ieder tot '1 m. gevangenisstraf. Huisvredebreuk en vernieling: G. J. B. 32 j. herbergier te Eede, f 10 b. s. 10 d„ h. Beleediging van een ambtenaar: A. I. 39 j. schip per te Graauw, f10 b. s. 10 d. h. Mis handeling: J. S. M. B. 18 j. veldarbei- der te Eede. f 10 b. s. 10 d. h. Distri butieovertreding J. M. V. 36 j. win kelier te Axel en J. Wi. 54 j. koopman te Terneuzen, ieder f20 b. s. 20 dj h., A. A. 43 j. F. v. G. 66 j., ,M. Hj 42 j. landbouwers te Zuiddorpe, E.S. 42 j. herbergier te Axel, allen f10 b. s. 10 d. h. Verboden uitvoer: H. J. L. 29 j. "matroos te Dussen, 3 m. en L. J. K. 36 j. stuurman te Ierseke-, 2 m. gev.-straf met aftrek van liet voorarrest. Vrijgesproken: J. J. B. 52 j. herbergier te Groede, beklaagd van beling; J. B. de B. 40 j. landbouwer te Sluis, be klaagd van mishandeling en "A. de W. 34 j. .vlasbewerker te St. Jansteen. be klaagd van brandstichting. Ontslagen van rechtsvervolging: C. v. E. 70 j, veldarbeider te Axel, beklaagd van distributieovertreding. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Middel burg van Donderdag is de heer mr. J. W. Goedbloed, advocaat en procureur te Goes, als zoodanig beëedigd. (Button verantwoordelijkheid der Redactie.) Goes, 21 December 1917. Mijnheer de redacteur, Uw verslag 'gelezen hebbend yan den feest-avond v. d. H. B. S. Boind te Goes, zijn mij een paar zaken ten zeerste op gevallen, welke ik hier nader wil aange ven. Op de eerste plaats verwondert het mjj, dat ons Roomsch blad zich niet meer richt «aar oud^oad-DOomsc-ha gebruik®.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2