Mnp wtoiifiSBB, uok«itidiB|§g enz. Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Financieele Mededeelingen. Leger en Vloo f Rechtszaken. Marktberichten. Om aardappelen een langen tijd g o e d te houden, brenge inen ze zoo droog mogelijk in den kelder. Vervolgens be rookt men den kelder met zwaveldamp en om de zes weken met chloorkalk. Men doe een weinig chloorkalk in een bakje met water en zet dit in den kelder om te laten verdampen. Aldus behandeld zul len de aardappelen zoo goed als niet uitloopen, niet week worden én 'goed van smaak blijven. Ook groenten, vleesch enz., blijven langer goed, als men chloorkalk gebruikt. Men kan het probeeren. Te Halsteren is het zoontje van den heer Charles Buron door etn bieten- tram overreden en gedood. Een boer te Heerenveen kocht ver leden week de boerderij, die hij tot nog toe pachtte, voor f 250Ö0. Hij heeft haar nu weer ondershands verkocht voor i 55000 gulden. Te Goor is de woning van cfer» heer G. Warmink ten deele uitgebrand. Par telefoon. BAS VAN GENT. Vannacht tussohen halt twaalf en twaalf uur z ijn weder om bommen op de stad gewor pen; 4 in getal. Een viel op een groen- tendrogerij in Canisvliet, een op de Coöperatieve Suikerfabriek en een op de suikerfabriek vau Malotaux. Er werd geen schade aangericht. ROERMOND. Bij1 Heythuizen, is gfele- ren een D'uitseh vliegtuig gedaald. Dia inzittenden, een officier en onderofficier, zjjn geïnterneerd. KEULEN. (V.D-.) De Ivölnische Zeitung verneemt uit goede Russische bron, dat de Bolsjewiki van plan zijn de leeningein die Rusland gesloten heeft om den oorlog te voeren, niet te betalen. Die zijin, zoo zeggen zij, reeds betaald met het bloed en de gezondheid van het Russische volk. Anders is het met leeningen voor produc tieve doeleinden, waartoe ook spoorweg- leeningen behooren. BERLIJN. (V.D1.) Uit Genève wordt ge meld, dat volgens mededeeling van de „Balkan Agentur" de Rumeensche reges- ring officieel heeft toegestemd in een wa penstilstand. BAZEL „(V.D.) De Britsche gezant te Bern heeft allen in Zwitserland verblij vende Britten verboden aan besprekin gen over vrede, welke ook, deel te ne men op straffe van verlies van hun pas. SLIEDRECHT. De spoorweg bij Slie- drecht is defect. De treinenloop is ge- gestremd. Koolrapen en paardepoon. Het blijkt, dat meerdere landbouwers niet genegen zijn de voorraden koolrapen en paardepeen, die zij in grootere hoe veelheid hebben geteeld dan voor de voedering van eigen vee noodig is, tegen den vastgestelden maximumprijs aan de N. V. Bieta te verkoopen. In verband hiermede brengt de mi nister van Landbouw nogmaals ter alge- meene kennis, dat voor den uitvoer vau bedoelde producten in geen geval ver gunning zal worden gegeven, terwijl ook het drogen er van niet zal worden toe gestaan. Daar het voorts wenschelijk is, dat de peen en de rapen ten spoedigste onder de veehouders worden gedistribueerd, zij aan belanghebbenden medegedeeld, dat bij die verbouwers, welke niet ge negen zijn de producten aan de N. V. Bieta te verkoopen, tot inbezitneming ingevolge de Distributiewet 1916 zal worden overgegaan. (St ct.). Coöparatlev» Bsetwtrtalsulktrfahrlak „Inland". Vrijdag had naar „De Zeeuw" meldt de algemeene vergadering van bovenstaande vereeniging plaats te Bergen op Zoom. De heer Welleman presideerde deze ver gadering waar 177 leden en 86 gemach tigden aanwezig waren, uitbrengende 376 stemmen met 1063 aandeelen. Het Bestuur deelde mede, dat het alle pogingen in het werk heeft gesteld om' het vervoerverbod per S.Spoor opgehe ven te krijgen voo-r de droge stations, wat haar ten slotte geluktevoor de sta tions Rilland, 'slleer Arendskerke en Noord-Kraaijert. Punt 2 der agenda betrof den aankoop van het woonhuis gelegen naast de fa briek en wel voor een bedrag van f 7500, hetwelk in Maart a.s. in gebruik kan worden genomen. Dit pand moet dienen om lic.ht in de machinekamer te bekomen, wat niet mogelijk is op andere wijze zon der de kans te beloopen onaangenaam heden te krijgen met de buren. Met al gemeene stemmen werd tot aankoop be sloten. Het volgende punt betrof een voorstel van het Bestuur tot het verkrijgen van een crediet van f 150.000 voor uitbrei ding der fabriek. Ook dit voorstel werd aangenomen. Punt 4 der agenda betrof het heffen van een entreegeld voor- de eenige aan deelhouders, ingevolge art. 10 der sfei- tuten 2e' alinea en dit te brengen o-p f 15. Een korte gedachtenwisseling vond plaats tusschen Van Arenthals, Van Gas tel en den voorz. Beide eereten waren van meening, dat voor de thans reeds gemaakte winst de toekomstige aandeel houders een grooter entreegeld moeten betalen dan thans wordt voorgesteld; zij zijn van meaning, dat f25 werkelijk niet overdreven geacht mag worden. Een proefstemming gaf geen zekerheid, zoodat een hoofdelijke stemming plaats vond met het gevolg, dat het voorstel van den heer Van Gastel werd aange nomen met 202 tegen 179 stemmen. Pluimveeteelt. Op verzoek van het hoofdbestuur van de V. P. N. heeft de Minister van Land bouw bepaald, dat het aantal rashoende ren en raseenden voor de voortteeling van den pluimveestapel, waarvoor van regeeringswege voedsel zal worden ver strekt, kan worden uitgebreid tot 50.000 stuks. De 150 ton per maand daarvoor benoodigd zullen echter worden afgetrok ken van de hoeveelheid, die in het alge meen voor pluimvee kan worden be schikbaar gesteld. Het arbeidsconflict te Tilburg is geëindigd met het sluiten .van een collectief arbeidscontract tusschen werk gevers en werknemers. Geleidelijk wordt deze week in de fabrieken de arbeid hervat. Deze gunstige uitkomst is herdacht in eene groote arbeidersvergaderirig, waarbij de geestelijke adviseur, rector van Liempd, aanwezig was. De voorzitter bracht hulde aan rector Van Liempd. Meer dan ooit bleek de onwaarheid van de insinuatie, dat geeste lijke adviseurs sta-in-den-wegs waren, daar rector Van Liempd met kracht en macht in deze dagen voor de arbeiders was opgekomen. Ook was gebleken de valschheid der oude bewering, dat Onze Moeder de H. Kerk steeds aan de zijde van het kapi taal staat, daar de Nederlandsche bis schoppen niet hadden geschroomd, nu het de rechten van de arbeiders gold, zich openlijk voor hen uit te spreken. Nu het conflict ten einde is, past nog tweeërlei woord van erkentelijkheid. Aller eerst aan den hoogeerw. heer deken van Tilburg, die rusteloos in de weer was, om de partijen tot elkander te brengen en nog in laatste instantie het reddende woord sprak. Vervolgens aan de stakers en uitgeslotenen, die op zoo rustige wijze zich gedurende deze benarde weken heb ben gedragen. Hun waardige houding heeft er ongetwijfeld veel toe bijgedragen, dat de sympathie voor hun zaak zoo al gemeen was. Moge de industrie van Til burg nu een nieuw tijdperk van bloei tegemoet gaan, beiden partijen ten zegen. Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Voor schoten, denweleerw heer W. C. Dessing; tot kap te Anssendelft, den weleerw heer G A. Jongejan tot kap. te Rijp- wetering den weleerw. heer J. Sommer; tot kap. te Bodegraven, den weleerw. heer R. M. A. Nieveen v. Dykumtot kap. te den'Beemster, den weleerw. heer J. Konijn, diel assistent was te Delft (H. Hippolvtus); Tot kapelaan te Alphen a. d. Rijn, den weleerw. heer Th. W. Loomans, tot kap. te 's Gravenhage (H.H. Engelbewaarders) den weleerw. heer Chr. W. van Mierloo tot kap. te IJmuiden, den weleerw. heer w. C. van Benten, en tot kapelaan te Wester-Blokker. den weleerw. heer J. H. Miolée, die kapelaan was te 's Heeren- hoek. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd; tot deken van het dekenaat Roosendaal, den h.eerw. heer J. Verdur- men, rector van de Broeders te Ouden bosch; tot deken van het dekenaat Hontenisse den hoogeerw. heer J. de Kerf, pastoor te Lamswaarde, en tot deken van het dekenaat Etten den hoog eerw. heer J. van den Biesen, pastoor te Etten. Benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school Wouwermanstraat te Rotter dam mej. S. C. Muller te Zierikzee. Stoppeldijk. Naar wij: vernemen heeft de heer G. J. Castenmiller, hoofd der school alhier, ontslag genomen als 'lid van het Hoofdbestuur van den R. K. Onderwijzersbond in hét Bisdom "Breda. (Z. Koer.) Een voorsprong der Bijzondere scholen. Onlangs heeft de Savornin Lohmanhet volgende staatje overgelegd in de Kamer: „Uit de jaarcijfers van 1915 blijkt, dat Fransch werd onderwezen op 622 open bare en 629 bijzondere scholen; Duitsch op 346 openbare en 422 bijzondere; En- gelsch op 204 openbare en 346 bijzon dere; algemeene geschiedenis op 448 openbare en 282 bijzondere; wiskunde op 278 openbare en 312 bijzondere; fraaie werken op 100 openbare en 153 bijzon dere." Om de bewijsvoering van den heer Lohman nog sterker te maken, kwam toen de palstaander van het openbare onderwijs, de heer Otto, met 'n paar weinig intelligente interrupties. („De Tijd") De Russische fondsen. Wij vernemen van geachte zijde dat haar bericht werd, dat de regeering der Bolsjewiki niet de oorlogsleeningen, maar wel de leeningen, gesloten vóór 1914, erkent. Dientengevolge was de markt te Amsterdam heden voor de oude Rus sische fondsen vast. (Zie onder laatste berichten in dit num mer. Red.) Uit Eindhoven en omliggende ge meenten wordt, naar de Eindhoivensche correspondent van „Het Huisgezin" meldt, door de burgemeesters ernstig geklaagd over het optreden der militaire comman danten bij inkwartiering. De burgemees ter van Eindhoven heeft aan den gemeen teraad een rapport voorgelegd betoogend dat de militairen de bestaandevoorschrif ten niet in aanmerking nemen, b.v. door eigenmachtig zich toegang tot woningen te verschaffen. Er zou te dier zake een collectief protest bij den Minister wor den ingediend. Tevens wordt een inter pellatie in de Kamer aangekondigd. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag werd tegen C. F. uit Sas vau Gent wegens beleediging f 10 of 10 dagen gevorderd. Een zelfde eisch werd gedaan in Üe zaak tegen J. Th. U. ,uit Sas van Gent, die zich aan vernieling had Schuldig ge maakt. De volgende drie zaken betroffen al len desertie van een koopvaardijschip en wel van de Magdalena en van de Eli sabeth, beiden thnisbehoorende te Ter- neuzen. Deswege werd een maand gevan genisstraf gevorderd tegen A. J. K„ zon der bekende woonplaats, en K. O. uit Rotterdam, die in Februari op1 reis van Rotterdam naar Amerika deserteerde van de Magdalena en tegen J. v. d. T., zon der bekende woonplaats, die te Balti more zonder toestemming de Elisabeth verliet. Vervolgens stond terecht A. de W., uit St.-Jansteen, die beklaagd was van brandstichting in een schuur met vlas van Jozef Dhaens, welke afbrandde. Het bleek, dat bekl. meit een brandende pdj'p in de schuur. De officier zéide, dat bekl. roekeloos te wéék is 'gegaain, piaar eiischte vrijL spraak, daar het opzet niet bewezen is. De beklaagden F. J. v. d. V., R. H., J. K., alles soldaten en C. L. .B, Nieuw- land, zouden 125 K.G. kaas naar de grens hebben gebracht. De getuige in deze zaak was niet verschenen. Wegens het te duur verkoopen van aardappelen luidde de eisch f50 of 50 dagen tegen J. M. W, uit 'Axel en f25 of 25 dagen tegen J. W. uit Terneuzen. De volgende beklaagde J. B. de B., uit St. .Kruis hoorde vyegens mishandeling f20 of. 20 dagen tegen zich vorderen, terwijl wegens eenzelfde feit tegen J. B., uit Biervliet f 5 of ,5 dagen werd) ge vorderd. Wegens huisvredebreuk werd tegen G. J. B. uit Eede £25 óf 25 dagen geëischt, terwijl mr. van Bortel vrijspraak bepleitte. Wegens heling van een deken, die hij van een militair zou gekocht hebben stond terecht J. J. B. uit Groede. Maar daar bleek, 'dat hij den deken niet ge kocht had, maar alleen in pand Ihlad-, luidde de eisch vrijspraak, waarbij1 mr. Cleveringa zich aansloot. Wegens beleediging van een rijksveld1- wachter en poging tot omkooping van dezen ambtenaar, wien hij toevoegde „snotneus" luidde de eisch tegen A. 1. uit Graauw, £10 of 10 dagen. De gedetineerde H. J. L. uit Dussen heeft getracht o.a. 139 K.G. zeep ea 35 K.G. chocolaad uit te voeren. De eisch luidde 3 maanden met aftrek van het voorarrest. Ook L. J. K., uit Ierseke was gedetineerd, hij voer als stuurman op de boot „Succes", maar had te Hans- weerd geen succes, want daar ontdek ten de ambtenaren verschillende smok kelwaren op het schip. De eisch luidde twee maanden. Wegens overtreding der distributiewet, het vervoeren van aardappelen, luidde de eisch tegen M. M., D. M. en C. v. E., te Axel, ieder f5 of 5 dagen. Wegens het niet aangeven van graan' werd tegen A. 0. Th v. G. en M. H., uit Zuiddorpe voor ieder f 10 of 10 dagten geëiischt. Wegens landlooperij stond terecht een vrouw, R. geheeten. Overeenkomstig den eisch werd deze bekl. staande de zitting1, veroordeeld tot drie dagen hechtenis en 4 maanden rijkswerkinrichting. In de overige .zaken werd de uitspraak bepaald op 21 December. Dinsdag 18 Dec. deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons ver melde zaken betreffende poging tot ver boden uitvoer, vervoer en nederlage, waar bij zijn veroordeeld; A. H. d. Wj. 28 j. Terhage, gedetin., tot 4 nr. en C. T. 33 j. Westdorpe, gédetin. tot 2 m,. gev.straf, beiden met aftrek: voorarrest, en C. J. P. 24 j., St. Jansteen, tot 1 w. 'gev. straf; C. A. d. V. 17 j. Eede, tot f50 b. s. 1 w. tuchtschool; M. B. 24 j. Aardenburg, tot 125 b. s. 25 d. h.; J F. J., 14 j., zonder bekende woonplaats, tot f20 b. s. 1 m. tuchtschool-; J. M. S. 16 j.Oersvlag, tot f 15 b. s. 1 m. tuchtschool.; I. B. 22 j. Overslag, A. G. 21 j. Sas van Gent, J. v. d. Wi. 24 j. Rotterdam, en M. A. v. d. W;. 38 j. Hoek, allen tot f 15 b. s. 15 d. h., I. M. S. 23 j., Overslag, 'O. L. T. 37 j. en E. M. S. d. K., 33 'j. bedden Sluis, H. T. 40 j., MaTdeghem', C. R. d. S. 21 j. en R. d. S. 19 j. beiden St. Laureijtas, E. J. 22 j., A'. d. V. 33 j. en G. iM. d.B. 32 j. allen Eede, A. A. P. 27 j. St. Jan steen, A. J. L. Wi. 64 j. Axel', en G. F. K. 46 j. zonder bekende woonplaats, allen tot f10 b. s. 10 d. h.; J. V. R. 61 j. Middelburg, F. Mj. G. 42 j. Wa terland Oudeman, C. J. M. 18 j. IJzm- dïjke, P. F. M. 65 j. zonder bekende woonplaats, en V. JM. V,. 27 j. Eede, allen tot f5 b. s. 5 <L h. en M. M. d. S. 58 j. Hulbt, tót £3 b. s. 3 d. h. VrijgesprokenA. V. 25 j. Overslag. (Zitting van 18 December.) Onder de ruim 40 zaken, betrekking hebbendé op verboden uitvoer, .'Vervoer of nederlage, was o.a. een tegen C. K. uit Bergen op Zoom, die 'twee, evenals beklaagden gedetineerde getuigen heeft aangespoord tot smokkelen door hengeld te geven. Alvorens de officier1 van justitie het woord verkreeg, wees de verdediger, mr. J. Adriaanse er op, dat de rechtbank on bevoegd is in deze zaak, omdat het feit te Bergen op Zoom plaats had. 1 De rechtbank begaf zich in de raad kamer en verklaarde zlich na terugkeer onbevoegd en beval beklaagde's onmidde I'ijfce invrijheidsstelling. Verder werd o.a. voortgezet de behan deling der zaalk'tegen C. v. Id. P. hit Schoondijke, reeds vroeger wegens het aansporen tot smokkelen veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, zijnde de hoogste straf die op dit feit is gesteld. De officier eischte bekrachtiging van het verstek vonnis. De heer mr. J. Adriaanse "bepleitte cle mentie en zeide o.a., dat bekl. de eerste maat niet verschenen was voor "de recht bank, omdat hij uit Zeeland was uitge wezen. i Verder werd oi.a. 2 maanden gevorderd tegen C. C. 'uit St. Lauredjns eu P. de K. uit Eede, beiden thans gedetineerd. Uitspraak in alle zaken 2 Januari 1918. De moord te Wolfheze. Naar wij vernemen is door den Offi cier van Jusitie hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van de recht bank te Arnhem, waarbijl E. M. Roelofse, de moordenaar van den veldwachter M. van Beek, te Wolfheze, ontoerekenbaar verklaard en ontslagen werd van rechts vervolging. (Maasbode.) De Hooge Raad verwierp het cas satieberoep van C. F. M. C., landbouwer te Philippine, door het gerechtshof te 's Gravenhage wegens poging tot verbo den uitvoer veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Goet. Bij de gehouden aanbesteding voor de gemeentewerken 1918, werd in geschreven voor het t i m m e r w e r k door Wieid. 'J. VV. v. 3. Weert 10 pet. be neden tarief, A. de Bruijne 8 pet. be neden tarief, P. Chamuleau 8 pet. he neden tarief, A. Jacobs 13 pet., beneden tarief, Joh. de Jonge 14 pet. heneden tarief en M. Pols 8 pet. beneden tarief, gegund aan Joh. de Jonge; voor het met selwerk door fa. J. W. van de Weert 5 pet. beneden tarief, A. de Bruijne 6 pet. benéden tarief, W. Kok 5 pet. be neden tarief, gegund aan A. de Bruijne; het smidswerk door J. Adriaanse 5 pet. beneden tarief, JP. Nonnekes 17 pet. beneden, tarief en G. Hollestelle 5 pot. beneden tarief, bij loting gegund aan G. Hollestelle; het 1 oodgiet er s we r k door M. Kok en H. P. van der Heil, volgens tarief en C. Reijerse 8 pet. he neden tarief, gegund aan C. Reijerse; het schilderswerk door .J. de Graaft 6 pet. beneden tarief, C. den Boer 10 pet. boven tarief en G. S. Kuijiper 4 pot. boven tarief, gegund aan J. de Graaft; het onderhoud der straten geA gund aan F Duijhhouwer. voor 20 pet. boven tarief; het jaloiusiemakers- werk door fa. J. W. v. d. Weert en L. de Beste 2 pet. beneden tarief, gte- gund blij loting aan fa. van de Weert; het vrachtrijders werk gegund aan S. Boone voor 5 pet. boven tarief. Gisteren werden ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht: le. een woonhuis en erf, te Goes, a. d. Ost- singel, wijk G no-. 233, groot 74 c.A., aan dhr. C. Stok alhier, voor f3850; 2e. een woonhuis en erf, aldaar, naast het vorige perceel, wijk G no. 232, groot 68 c.A., aan dhrn. P, J. F. Chamuleau en J. C. de Beste Azu, beiden alhier, voor f3200. Samen Ï7050. Aan het gebouw van het Provin ciaal Bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed het verrichten van werkzaamheden en leveringen tot verbetering van de grind- en steenslag wegen aan de westzijde van het kanaal door Zuid-Beveland met bijbehoorende werken. Raming f18000. Inschrijvers 'de heerenfirma 'Hoores Co., Zeist f24600; F. Duinhouwer, Goes f24200; L. G. J. van de Ven en J. H. vau de Ven, Koudekerke £23480^ A. Smalle- broek, Assen £19916; A. van der Straa- ten Jr., 'Hansweerd f18850; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f18780 en H. Kostens Cz1., Wemeldinge f 18490. Verder werd aanbesteed het onderhoud van de Rijks Groote wegen in de jrra- vincie Zeeland in vier perceelen, gedu rende het jaar 1918. Eerste perceel, Taming 11270, inschrij vers: W, Wandel, Nieuwerkerk f1775;, H. Jansen Jz., Middelburg f1560; J. Knuist, 's-Heer Arendskerke f1479; P. Dekker, Veere £1460 en L. G. J. van de Ven en J. II. van de Ven, Koudé- kerke f1370. Tweede perceel, raming f2425, inschrij vers de heeren: Wc Wandel f3674, Wj. van de Linde, Kattendijke £2900; F. Duinhouwer f2750 en Jj Knuist £2589. Derde perceel, raming f 1100, inschrij- vers de heeren: J. Knuist £1146 en W. L. Klos, Scherpenisse f1090. Vierde perceel, raming f 1900, inschrij vers de heeren Th. Cambier, Breskens f 2389, A. du Burg, Breskens, f2378 en J. M. H. van de Sande, Breskens, f 2345. Vlissingen. Dinsdagmiddag is door den Kapitein waarn. Commandant in het 3e Genie-Commandement te Breda, onder na dere goedkeuring van den Minister van Oorlog, aanbesteed: Het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en werken te Middelburg. Raming f3600. Inschrijvers: D. Dekker f5017; J. San- derse 15310; G. H. Vertregt f5238; Fa. P. Krijger Zn. f5091; Jos. Jansen f5203; H. Jansen Johz. f5132. Allen te Middelburg. Het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en werken te Vlissingen. Raming f 4080 Inschrijvers: Joh. Loois Az. f4880; Joh. Waren f4984; M. Vader f4470; J. P. Willemse f5414; A. Hanewinkel f5365; Joh. Loois Hzn. f 4940. Allen te Vlissin gen. (Z.) Goes, 18 December 1917 Granen geen noteeriag. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Hlaren per 100 stuks 116.a f0.Mid- ienprijs per 25 stuks f3.75 Aan particu- Seren Boter per kilo f 3.— a f 0.Midden prys per fcahra kilo 11.50 Pirtisulieren f 160 Eendeieren ct. Ganzeneieren et. Poeleleren ct. Afvr^ende boter f0. Aan reer boter 166 pond. Aaaveer «deren 916 stuks. Aaaveer fendecsinren sti te. Aanvoer Killeen eieren stake. Berenrerkoop Onderafö. Zaid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren 305 Prös f 15.a f#.— eer 100 stuks. Veilingsvereen. „Walcheren". Middelburg, 17 Dec. Uien 7 ct., spruiten 2029 ct., peen 5ö1/» ct., kroten 4 ct., koolrapen 21/2 ct., alles per K.g., bloemkool 419 ct., roode kool' 4i/2 ct., savoije kool 38 witte kool' 22i/2 ct., boerenkool IV2 ct., andijvie Y22 ct., alles per stuk; postelein 22 ct., veldsla 620 ct., bei den per mandje, prei 1013 ct., peen 4 ct., rapen 5SVs et., selderij 5 ct, pieterselie 1 ct., alles per hos, goud rednetten 1619 ct., zure bellefleur 16 18 ct.. grauwzuur 15 ct., -grauwzoet 15 ct., pondspeer 1215 ct., Kleiperen 6 ct., bergamotten 16 ct., alles per K.g. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveiand". Goes, l7 December 1917. Groote Veiling. Zure Bellefleur f 14f 15, Kleiperen f6 f7, Diverse stoofperen f6f8, alles per 100 K.G. Witte kool voor de zouterij', drogerij, 'Overzee en overland f 1.50 f4.10, Groene savoy© kool voor de 'dro gerij en overland f 5.50, beiden per 100 K.G. De export-veilingen zijn voor dit ]aar afgeloopen. Maandag 7 Januari voor het eerst in 1918 weder export-veiling. Vailingsvereaniging „Zuid-Beveland". Goes, 18 December 1917. Kleine 'Veiling. Appels: Goudreinet f 14f23, Zure Bellefleur f 14f 18, Courf-peudu f 14 f 16, Houdsmuilein f 13f 15, Reinette d'Or f 10f 14, Sterappels f 18, 'Bauw- mans Reinette f 17, Reinette Tulpa f 19, Witte Calville f 14, Frausche Bellefleur f 11f 15, Emgelsche Reinetten f 19, Anna- nas Reinetten f 15, Cox Oranje Pippin^ £14, Diverse zure appels f8£15, Pom- me d'Orange f14f17, Armgaarde f14 f 19, Kandij'zoet f 12f 15, Zoete Bel lefleur f 14f 16, Zoete Campagner f 13 f 17, Diverse zoete appels f 9f 14, Kroetappels f 6f 10, alles per 100 K.G. Peren: Winter Bergamotten fll f 12, Duchesse d'Angoulême 'f 16, Jose phine de Malines f21, Doyenne d'Alemjon f 16, Groene Chaumontel f 6f 11, Diver se 'tafelperen f8f 18, Gieser Wildeman f 8f 14, Kleiperen f 6f 12, Pondsperen f 9f 12, Winter Suikerij'en f 10f 12, Di verse stoofperen f7f10, Kroetpéren f3 f7, alles per 100 K.G.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3