BINNENLAND. UIT ZEELAND. den coupé. Ën sliep, en sliep. Ën toen Wilhelm bij aankomst vroeg: ,,0b Herr President wohl geruht liatte," antwoord^ de Forrer met ©en ronden loch: „IeD habe kaiserlich gesohlafero, Sire!" Ook bij de feestelijke inwijding; van den Sim- plonspoorweg, toen Milaan en Genua zich opmaakten om met koninklijke praal den „Presendente Forrer" te ontvangen, was de oude Zürcher niet te bewegen zicht in het gala te steken, en zijn wilde zil veren lokken in een „hoogen zijden" te disciplineeren. Hij reisde met zijn breed- geranden grauwen vilthoed, zijn trouwen kameraad bij regen en zonneschijn. Forrers heengaan is. voor Zwitserland een onherstelbaar verlies. Hij was da held en tevens de. lieveling des volks. Ken lichtend voorbeeld voor allen. DE PRIJZEN DER BRANDSTOFFEN. Volgens telegram van het Rijks-kolen- distributie-bureau, dat ons Zaterdag be reikte, is de nieuwe prijsregeling, welke in ons nummer van heden uitvoerig zou worden toegelicht, ingetrokken, waardoor natuurlijk die toelichting vervalt. De eerst© tienbrandstoffeneenheden bij groep A. zullen tegen de oude detailprij zen geleverd worden. Alles wat boven deze eenheden wordt geleverd, zal be rekend worden tegen de normaal-detail prijzen (de oude prijzen verhoogd met 13 per eenheid). Voor de groepen B, C en D zal alles tegen den kostprijs (d.i. tegen den normaal-detailprijs ver meld in de ingetrokken circulaire) ge leverd worden. De regeling is nu als volgt: De prijzen van gascokes blijven be paald op de bedragen in de ingetrok- Ken circulaire genoemd. In de turf- prijzen komt geen verandering; deze wor den dus niet verhoogd. (Zie de advertentie der brandstoffen- commissie te Goes in dit nummer.) Het marinegevaar voor Veere. In het Hbl. lezen wij: In de Memorie van Antwoord betref fende de Marinebegrooting zegt de Mi nister, dat er een vliegkamp" te Veere bestaat, dat het juist daar ter plaatse noodig werd geoordeeld en dat verplaat sing „niet mogelijk" is. Wij hebben ons, daar wij een en ander met eenige verrassing hadden gelezen, ter stond na het verschijnen der Memorie van Antwoord, nog eens om inlichtingen ge wend tot een zeer betrouwbaar ingeze tene van Veere en hem verzocht, nog eens persoonlijk onze waarnemingen te willen controleeren. Uit zijn antwoord blijkt le. Er bestaat nog niets van een „vliegkamp" te Veere. Er is nog niets dan de v 1 i e g 1 o o d s, die wij in dit na jaar in aanbouw zagen, en die nu voltooid is. Er is dus niets dan die eene loods te verplaatsen om het dreigende gevaar voor Veere ai te wenden. 2e. De afstand van dat aantrekkings- punt voor bommen tot de bebouwde kom der gemeente is, zoo zegt onze briefschrij ver, „nauwelijks 50 nieter". De afstand tot de Oude Kerk is nog geen 200 meter en die tot het stadhuis (waarin een ar chief van 1402 af) is misschien 200 meter. Heel Veere, met zijn inwoners, zijn oudheden en zijn mooie oude bouw werken, ligt straks, door een „vergissing" van een vreemden vlieger, die deze vlieg- loods aanziet voor een niet-Hollandschen, wellicht uit elkaar. Maar de Marine heeft het zoo besloten en zoo zal het gebeuren. En dan noemt onze briefschrijver het „een gruwel, ja zelfs een krankzinnig heid" dat het commando zal worden uitge voerd. De Kamer zal de opmerking uit het Voorloopig Verslag wel niet omzet ten in een amendement. Alleen als er eens bommen op Veere komen te vallen, dan zal men in zak en assche zitten. Als het te laat is. O, ware er nog een De Stuers in de Kamer! Vrijdag had in Rotterdam II de stem ming plaats voor een lid van de Tweede Kamer, vacature Spiekman. De Klerk ver kreeg 2035 stemmen, v. Ravesteijn 150, Schouten 3441 en de Zeeuw 3628. Her stemming tussehen Schouten (a.-r.) en de Zeeuw (s.d.a.p.). Het aantal kiezers nedraagt 17567, het aantal uitgebrachte stemmen bedraagt 9375. Tweede Kluner. In de kringen van de leden der Tweede Kamer wordt "Verwacht, dat die Kamer, uk het Kerstreces, weder tegen den 15en Januari e.k. zou bijeengeroepen worden,. De vredesoproep van Z. H. de Paus. Vrijdag 7 December mocht, het dage- lijksch bestuur van den R. K. Vrouwen bond in het Bisdom Haarlem, op de aan Z. H. toegezonden motie, door tusschen- komst van Z. Exc. den Nuntius, een antwoord ontvangen, waarvan de verta ling als volgt luidt: Mevrouw de Presidente, Zijn Heiligheid de Paus, heeft met bijL zondere belangstelling kennis genomen van het schrijven, getuigende van kin derlijke aanhankelijkheid, dat de R. K. vrouwen in het bisdom Haarlem, bijeenge komen op uitnoodiging van idén R. K, Vrouwenbond, aan Z. H. hebben doen toekomen, naar aanleiding van den op roep, onlangs door Z. H. gericht taan de hoofden der oorlogvoerende partijen, ten gunste van den vrede. De edele ge voelens, in het schrijven uitgedrukt, geven een schitterend getuigenis van de ge hechtheid van Uwen Bond aan den Apos- tolischen Stoel en aan den persoon van den plaatsvervanger van Jesus 'Christus; henevens van Hare volledige 'instemming met het doorluchtig besluit vau Z. H. onn den eersten stap te zeiten om den vrede terug te brengen aan de niensch- heid, die dreigt ten onder te gaan. Zijne Heiligheid dankt U voor dit be wijs van genegenheid, 'toewijding en ge hoorzaamheid en den vurigen wenscli herhalende, dat de haat en de vreese- Iijke verwoestingen, door den oorlog aan gericht, door de Goddelijke barmhartig heid zoo spoedig mogelijk zullen eindigen en plaats zullen maken voor de onmis bare christelijke liefde en broederschap, zendt Z. H. gaarne voor U en voor ai de leden van den II. K. Vrouwenbond! in het bisdom Haarlem en hare families „den Apostofcchen zegen". Aanvaardt mevrouw de verzekering mij ner hoogachting. P. Card. GASPARRi: De treinen worden niet verwarmd. Van gezaghebbende zijde verneemt de „N. Gron. Ct.", dat liet dezer dagen in de „Msb." verschenen bericht betreffende het verwarmen van de treinen in de ko mende wintermaanden .geheel onjuist is. Bij de betrokken spoorwegmaatschappijen is dienaangaande dan ook absoluut niets hekend. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Najaarszitting van 14 December. Bij de behandeling van het voorstel inzake de subsidieering van de ambachts scholen wees de heer Blum er Vrijdag nog op, dat het zeer begrijpelijk is, dat Zeeland als landbouwende provincie .en liggende aan de monden der Schelde, veel geld uitgeeft voor landbouw en voor hootdiensten en zeevaartschool; maar als deze provincie niet minder uitgeeft voor het vakonderwijs dan andere provincies, dan is dat zeker voldoende, daar hier minder nijverheid is. Spr. meende, dat de heer de Veer te veel spreekt als voorzitter der ambachts school te Middelburg en daartegen over moeten Ged. Staten de zaak bezien van algemeen standpunt en o.a. voorkomen dat de ambachtsscholen meer krijgen, dan de andere vakscholen. In zijn repliek keurde de heer dp Veer het af, dat de heer Blum, zooals jtij wel meer deed, in de openbare verga dering bespreekt, hetgeen in de afdeelin- gen gezegd is. Op die wijze zou men in de afdeelingen niet vrij kunnen spre ken. De heer Blum zeide o.a. toch wel uit het algemeen verslag te mogen ci- teeren. Het voorstel de Veer werd, zooals reeds in het kort gemeld is aangenomen met 30 tegen 8 stemmen, die van de heeren De Casembroot, Blum, Dieleman, Sprenger, Fruijlier, van Rompu, Melis en Gerlach van St. Joosland. Inzake het voorstel tot aanleggen van den verbindingsweg tussehen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, kunnen wij nog nader melden, dat de heer De Veer het idee verdedigde om aan belang hebbenden, die in 30 termijnen hunne bijdragen storten, ook de gekapitaliseerde rente in rekening te brengen. De heer Van jNiftrik greep deze gelegen heid aan om te betoogen, dat het ge- wenscht is om alle intercommunale onder beheer van Ged. Staten te brengen. De heer van der Weijde was het niet met den heer De Veer eens, terwijl de heer van Waesberghe de tot standkoming van den weg een vaderlandslievende daad noemde. Namens Ged. Staten verdedigde de heer Dieleman het voorstel, waarbij hij hulde bracht aan de autoriteiten in den Haag, die thans inzien dat Zeeuwsch-Vlaanderen een deel van Nederland is, dat zeer ze ker hulp noodig heeft. Waar reeds van het begin af gezegd is dat de jaarlijksche termijnen hooger moesten zijn ,dan een 30ste deel' van de bijdrage ineens, ne men Ged. Staten het idee van den hee? de 'Veer over Het voorstel werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Dit geschiedde ook met de andere voor stellen, behalve, dat bij dat tot, het ver- leenen van subsidie aan de R. K. Mili tairen Vereeniging te Terneuzen de heer Maarlpveld zeide, dat hij geen stemming zou vragen, maar gerekend wil worden als te hebben tegengestemd. Goes. Naar wjj vernemen is door het R. R. Zangkoor „St. Caecilia" alhier ter vergelding van de diensten door do or- kestvereeniging De Symphonic alhier op het jongste soirée van St. Caecilia bewe zen, aan die orkestvereeniging een marsch voor hare muziekportefeuille geschonken. Heden (Maandag)avond vergadert het PI'. 'Comité der K. S. A. alhier te 8V2 ure. Voor de Vereeniging voor Algemeen» Wetenschappelijke Belangen alhier zal Vrijdag '21 December a.s. in de Sociëteit I „V. V." als spreker.optreden de heer Dr. Ei. Slijper te Utrecht met het onder werp: de Papyri en het léven der oude Egyptenaren. Vrijdagavond a.s. komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1, Stukken; 2, benoeming van een gemeente geneesheer voor het driejarig tijdvak 1 Januari 19181 Januari 1921; "3, be noeming van leden in verschillende com missies en besturen, in verhand met periodieke aftreding op 1 Januari 1918; 4, rapport en voorster betreffende zwem inrichting in de haven van Goes; 5, adres van de afd. Goes van den bond van Ned. onderwijzers, houdende ver zoek om verbetering der salarisregeling van het onderwijzend personeel" aan de o. 1. scholen; 6, regeling der bezoldi ging van de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente; 7, vaststelling primitief kohier TI. O. - Uit een aangeteekenden brief welke op 1 December van hier naar Ivloostor- zande werd verzonden zjijh 6 bankbil jetten van f 1000 vermist en wel de vol gende nummers: A 073110. AB '630795, AA 50677; AA 37889; B 020314; A 75752 Naar wij vernemen zijn thans alle onderdeden van de groote pomp in het watergeul aal a.an „de Piot" aangevoerd. Deze pomp had, volgens het contract in Augustus moeten zijn gele verd, doch wegens den plotselingen ko- lennooj van dit jaar heeft de firma Stork te Hengelo het gietwerk tjjdelijfc moeten staken, zoodat de pomp èerst thans, vier maanden later, kon worden aangevoerd. Dientengevolge ondervinden vele poldergronden reeds vier maanden lang den overlast van den hevigen regen val van de maanden Augustus en Oc tober, een regenval', waartegenover de) aanwezige kleine pomp yrjj,wel machte loos i'staat. Daar de montage van de groote pomp drie a vier weken in 'be slag neemt, zullen belanghebbenden zich dien overlast nog zoolang moeten ge troosten. In het begin van Januari a.s. 'kan dan de geregelde en krachtige afmaling be ginnen tot het gewenschte lag© 'zomer- peil' is bereikt. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal dat peil dan ver volgens voortdurend kunnen worden ge handhaafd, zoodat het waterbezwaar, dat in een reeks van jaren zich in de "Piet, bif veel regen meer en meer heeft doen gevoelen, dan als bezworen kan worden beschouwd. i - De heer C. Reijerse vraagt vergun ning tot oprichting van een loodgieters- werkplaats in perceel Wijngaardstraat A 55. Evenlueele bezwaren '29 Dec., 11 uur voorm., ten stadhuize. (Z.) De wekelijksche marktdagen zullen worden gehouden op 24 December en 2 Januari a. s. "(Z.) Middelburg. De heer Boddaert, eige naar der Ijzergieterij alhier, wist reeds eenigen tijd dat hij door 'zijn personeel op grove wijze bestolen wiy-d. In ver band hiermede werd door de politie een onderzoek ingesteld en werden Vrijdag 5 werklieden dér fabriek door een in specteur en drie agenten naar het bu reau overgebracht. Zij bekenden allen zich een of meer malen a,an diefstal van ijizer te jiebben schuldig gemaakt Dat bet hij groote hoeveelheden ging, blijkt wel hieruit, .dat meermalen een handkar noodig was om het gestoléne naar een opkooper over te brengen. Een der- opkoopers stond zelfs met een hand kar te wachten om 3e buit te vervoeren, tegen dezen man 'is dan ook proces verbaal wegens heling opgemaakt. In hoeverre ook andere personen zich aan strafbare handelingen hebben schul dig gemaakt bij het opkoopen van het ijzer zal' het uitgebreid onderzoek, dat nog wordt voortgezet, moeten uitmakten. De verdachten zijn na verhoor en op- gemaakt procesverbaal, daar zij, beken den en met het oog op den jeugdigen leeftijd van de meeste hunner weder op vrije voeten gesteld. Twee "der werklie den zijn gehuwd en een hunner ver klaarde uit armoede den diefstal te heb ben gepleegd. Van de drie andere had den twee nog veel' van het geld, dat de diefstallen opbracht, in hun bezit en dit werd dan ook in beslag getnomein. In eene Zondag alhier gehouden vergadering van de Vrijzinnig Democra tische kieskringfederatie voor den kies kring Zeeland zijn tot leden van het definitief bestuur gekozen de heeren Her man Snijders en J. W. Roskes te Middel burg, M. Koole Jz. ILruiningen, J. C. A. ITuvers te Kapelle en J. C. de Jongh te Zierikzee. De politie heeft den laatsten tijd herhaaldelijk kleine diefstallen ontdekt, meestal gepleegd door kinderen. Voorloo pig heeft zij er zich toe bepaald het ge- stolene aan den eigenaar te doen terug brengen en de kinderen een reprimande toe te "diepen; zij hoopt echter dat de ouders zullen mede werken -pm herha ling te voorkomen, opdat geen andere maatregelen moeten worden genomen. Sinds heden, Maandag, worden bons voor nieuwe sc hoenen af gegeven op vertoon der lederkaart. De uitreiking geschiedt als volgt: Maandag 17 Dec. voor de nrs. 1150 Dinsdag 18 Dec. voor de nrs. 150300 Woensdag 19 Dec. voor de nrs. 301450 Donderdag 20 Dec. voor de nrs. 451—600 t rijdag 21 Dec. voor de nrs. 601—682 Zaterdag 22 Dec. uitreiking van klom penbons aan hen, die daarvoor nog niet in aanmerking zijn gekomen en in het be- zit zijn van een lederkaart. Bureau Bogardstraat D 53, geopend van y12 en 27 uur. In de vergadering van den Baad te houden op Woensdag, 19 December des namiddags te 2 uur zullen worden behandeld: ,1, Notulen. 2, stukken. 3 Herbenoeming léden Burgerlijk Armbe stuur 4, Alsvoren Bestuur der Godshui zen. 5, Alsvoren Commissie van toezicht opl het Middelb. Onderw. G, Alsvoren Comm. v. Toezicht op het Lager Onder wijs. 7, Verlenging contract tot behande ling van aan tavus lijdende kinderen. 8, Bestrating Heerenstraat. 9, Verhuur wa tervlakte Dokhaven. 10, Verkoop gemeen tegrond aan den Staat. 11, Tijdelijke wij ziging van de verordening voor het We duwen- en Weezenfonds van Gemeelnte- ambtenaren. 12, Wijziging Instructie van den Gem. Ontvanger. 13, Vaststelling rooi lijn in het Bagijnhof. 14, Verzekering Ge meente-gebouwen tegen Oorlogsmolest. 15 orlengmg erfpacht Lindenbergh. 16 Aan koop huizen Bagijnhof. 17, Presentiegeld Raadsleden. 18, Verzoek inzake de in werkingtreding der salarisregeling van de Leeraren aan het Gymnasium. 19, Borg stelling ten behoeve van d© Industrie- en Huishoudschool. 20, Gasprijzen en toeslag daarop voor minvermogenden. 21 erhooging der Electriciteitsprijzen. 22' Duurtetoeslagen. 23, Primitief kohier H. In verband met punten 20 en 21 stellen B. en W. voor: De prijzen voor lichtgas, kookgas en muntgas zullen met ingang van 1 December 1917 bedragen» a Voor lichtgas en kookgas hij een verbruik van 30 M3 of minder p. maand 18 cent, en voor muntgas 19 ct. p. ML b. Bij een verbruik van meer dan 30 M" per maand voor de eerste 30 kub M. voor lichtgas cn kookgas 18 cent' per el! voor <le overige kub. M., ,voor eene hoeveelheid van 70 pet., berekend over de gebruikte hoeveelheid gedurende da correspondeerend© maand van 1915 diezelfde prijzen en voor eiken M3 daar boven voor lichtgas en kookgas 22 cent per M en voor muntgas 23 ct. p. kub. M. De prijs van industriegas bedraagt 18 cent per M3. Bij verschil van gevoelen zullen B. en W,. beslissen, wat o-nder „Industriegas' moet worden verstaan Uok stellen zij voor, dat voor alle in gezetenen van Middelburg, die niet zijn aangeslagen in den Hoofdelijken Omsla" der gemeente, of zijn aangeslagen paar een inkomen van niet meer dan f 1000 met ingang van 1 December 1917 op' den prijs van eiken kub. M. gas door de gemeente 4 cent zal worden in minde- nng gebracht en betaald aan het gemeen telijk gasbedrijf en wel in dien 'zin, dat deze toeslag alleen zal gelden voor de eerste gebruikte 30 kub. M. in ééne maand. i f" ,ye" mc' 66,1 regeling met de betreffende Maatschappij, stelten zij voor de prijzen, voor licht en kracht per K. wCt,Tf °,°5 te verhoogen. O*» prijs per K. U. voor licht wordt dan f 0,30 vom' levering over den gewonen meter en f 0,3o voor levering over den munt meter. De prijs per K. W. U. voor kracht hij teen aansluiting beneden 3 K. W. zal dan f0,15 per K. W. U. en daarboven dus in dubbel tarief, f0,12 resp. f0,25 per Iv. U. bedragen. In overeenstemming met het daarom trent bepaalde voor de gasprijzen, stol len zij ten slotte voor om den datum van mgang dezer prijsverhooging fe be palen op 1 December 1917. (2.) Vlissingen. De mailboot „Koningin Re gentes van de Maatschappij Zeeland is heden (Maandag)morgen haar Rotterdam vertrokken om in het dok aldaar te wor den opgenomen. De mailboot „Zeeland- die aanvankelijk op 19 dezer eveneens naar Botterdam zou gaan. zal eerst Don derdag 27 December daarheen vertrek ken en wel omdat het vertrek der heide mailbooten en der Sindoro van 27 De cember tot 2 Januari is verschoven. 11. en W. en ook ue commissie voor de financiën stellen den raad voor, de gemeentegebouwen tegen motel te yeizekeren b ijde vereeniging „Molest Risico". Bioscoop-bezoek. 'In Juni werd door de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier aan B. en W. het verzoek gericht, om maatregelen té nemen ter beteugeling van het bioscoop bezoek door kinderen, welk verzoek ge steund werd door de geneesheeren en do hoofden van scholen. Naar de Vlis. Crt verneemt is thans door B. en aan genoemde commissie bericht gezonden, dat er bij hun collego geen reden bestaat, om te dier zake met eep verordening bij den gemeenteraad te komen. N. B. Laat de kinderen maar verwil deren in fatsoen en zeden door het ge vaarlijk bioscoopbezoek. Leve de vrij heid! „Après nous le déluge". Ziedaar het besluit, vol liberale wijsheid, van Vlis- singen's vroede vaderen. Bed. N. Z. Crt. s Gravenpolder. Donderdagavond is overleden de lieer II. P. Th. Glerum, sedert 1882 onderwijzer alhier. De over ledene was tevens voorzanger in de Herv. Kerk en bestuurslid van vereeni- Smgerj. (Z Kloeiinge. De Zangver. „Cloeting'sG em. Koor" zal op den middag van Tweeden Kersidag een uitvoering geven in do kerk, ten bate van de aid. Kloetinge van het Groene Kruis. (Z.) Kapelle. Vrijdagmiddag kwam de raad der gemeente in openbare zitting bijeen weth. Slabbekoorn afwezig. Ingekomen was een schrijven van den Minister, dat geen petroleum voor het "herhalingsonderwijs kan v.erstrekt wor den. Antwoord op de adhaesiebetuiging met den raad van Soest, dat de minister voor alsnog niet tot het verstrekken van goedkoioper petroleum aan mingegoeden kan overgaan. Een adres van ingezetenen van Kapelle tot vervroegde winkelsluiting. De voorzitter deelt mee, dat B. en Wj. nog niet gereed waren om den Baad een verordening voor te leggen. De hoer Ganseman vraagt of dit nu zoo bezwa rend is om dit te bekrachtigen, anderd is het niet meer noodig. De heer van der Have toont aan hoe moeilijk de menschen zitten met .het licht. Het is toch niet zoo'n reuzenwerk om even een paar zinnetjes saam te stellen. Spr. stelt voor de vergadering le schorsen, 7 min., en in dien tijd kunnen B. en W. makkelijk klaar zijn. Het is nu 14 Dec. en 6 Nov. is aangevraagd, straks is het Januari. Misschien wordt het dan nog wel Maart. Men moest toch de menschen ter wille zijn. De voorzitter zegt, dat nergens licht in de winkels 'savonds is te zien; spr. heeft er geen bezwaar tegen. Do heer Bierens bespreekt de concurrentie, die ontstaat en stelt voor 8 a 10 dagen tijd te geven aan B. en \V. en dan evens bij elkaar te komen. De heer Zegers vondt het jammer, dat dit punt niet kon behandeld worden, lipt gaat toch niet een verordening vast te stellen wanneer g'een verordening aanwezig is. Het voor stel van dhr. Bierens wordt aangenomen. Het salaris van den gemeenteontvanger wordt vastgesteld op 1' 500. De hegrooi tin,g wordt vastgesteld. Ged. Staten hebben hunne goedkeuring niet kunnen geven aan de regeling van, do jaarwedden voor onderwijzers. Een adres van de onderwijzers te Kapelle werd door don voorzitter voorgelezen. De heer Zegers blijft bij zijn genomen be sluit in de vorige vergadering. Het voor stel van D. en \V, kwam in stemming; de stemmen staakten. Nu kwam in behandeling de Gein. Be- grooting 1918; voor de wethouders werd f 100 uitgetrokken, presentiegeld voor de raadsleden f63. Het salaris van den ambtenaar ter secretarie werd vastgesteld op f750 'sjaars en twee jaarlijksche ver hoogingen van f 50. De jaarwedde» van den veldwachter werd gebracht op f675. De heer Vereeke wil den post voor wijk verpleging met f 100 verhoogen. De heer van der Have steunt hel voor stel Vereeke, bespreekt wijkverpleging als een algemeen gemeentebelang. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het salaris van de arbeiders P. IIoogL strate wordt gebracht op f550, en dat van S. Beenhakker op f 650. De heer Ganseman wil de gemeente arbeiders ,een duurtetoeslag geven van f50 ieder, die menschen hebben niet meer dan een f8 per week verdiend; in deze tijden moet men tekort komen. De heer van der Have sloot zich bij het voorstel van den heer Ganzeman aan en vond dat zeker f-13 moet verdiend worden. De commissie was van meening, dat tot uitbreiding van de begraafplaats en tot verandering van een lijkwagen moest worden overgegaan. De II. O. wordt gebracht op f 19000. De begrooting wordt vastgesteld op f35.590.42 voor 1918. De heer van der Have stelt voor, da# do Baad deze motie aanneemt: gezien, dat. de restauratieplannen van den toren reeds drie jaren klaar liggen heeft de Raad de wenschelijkheid uit gesproken zoo spoedig mogelijk tot aan vrage van Rijkssubsidie over te gaan. Deze wordt aangenomen. Ook wil dhr. van der Have, dat dd Raad de wenschelijkheid uitspreke, Üat een locaal wordt ingericht voor de dis tributieaangelegenheden. Hier wil de voorzitter niet aan; ook wil dhr. van, dor Have, dat geen verlof des Dinsdags en Vrijdags gegeven wordt aan een amb tenaar, die goed betaald wordt. De ge meentezaken kunnen niet hun behoorlijken gang gaan zooals 't behoort. De jjeer Ganseman sluit zich' hij den vorigen spr. aan en wist niet, dat dit zoo geschiedde. Ook dhr. Vereeke wist niet, dat Dinsdag's vrij gegeven werd. Na een hevige discussie werd hoj voorstel-van der Have in stemming gc^ bracht en aangenomen. Dhr. Bierens heeft geconfereerd mét kerkvoogden te Biezeiinge en met dr, Pfeiffer. Deze wil gaarne de menschen te Biezeiinge ter wille zijn en de Ver plichte vaccinatie aldaar uitoefenen. Met den gemeenteontvanger zal nader onder handeld worden. De raad duurde van 2 lot 7 uur. (Z.) Hansweerd. Verslag van de op Zondag 16 Dec. gehouden vergadering der It -K. Kiesvereeniging. De voorzitter heette allen welkom en wenschte de vereeniging geluk met het behaalde succes bij de vorige gemeente raadsvergadering. Daarna gaf hij liet woord aan den heer Vienings uit Goes. Spreker brengt na ee.nige woorden van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2